Thu. Feb 9th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Toimetaja märkus: Ukraina kriisi käimasolevate uuenduste üks kõige täpsemaid ja üksikasjalikumaid allikaid on Ukraina Konflikti värskendus sõja uurimise instituudist. Sõja Uurimise Instituut (ISW) on 501 (c) (3) organisatsioon ja toodab rangelt mittepartisanilist, mitte-ideoloogilist faktipõhist uurimistööd. ISW püüab edendada teadlikku arusaamist sõjast ja sõjalistest asjadest läbi kõikehõlmava, sõltumatu ja kättesaadava avatud lähtekoodiga uurimistöö ja analüüsi. ISW teadusuuringud on kättesaadavad avalikkusele, sõjaväe praktikutele, poliitikakujundajatele ja meedia liikmetele. Igapäevase sünteesi olulisemaid sündmusi, mis on seotud Venemaa agressiooni Ukraina, ISW värskendused võivad kasu küberjulgeoleku, teabejuhtimise ja juriidilise avastamise spetsialistid, kui nad järgivad äri-, infotehnoloogia- ja juriidilisi suundumusi ja trajektoore, mida mõjutavad ja tulenevad Praegune Ukraina konflikti.

  Hindamine ja kaardid*

  Ukraina Konflikti hindamised — Ülevaade Maps

  Sõja Uurimise Instituut (ISW), Venemaa meeskond

  Kriitiliste ohtude projekt (CTP), Ameerika Enterprise Institute

  Üldine hindamise taustainfo

  ISW avaldab süstemaatiliselt Venemaa kampaania hinnanguid, mis sisaldavad kaarte, mis tõstavad esile hinnatud kontrolli maastiku üle Ukrainas ja peamised Venemaa manöövriteljed.

  Need kaardid suurendavad igapäevaseid sünteetilisi tooteid, mis hõlmavad olulisi sündmusi, mis on seotud Venemaa uuendatud agressiooniga Ukraina vastu.

  Vene solvav kampaania hinnangud

  17. august 2022

  Autor Karolina Hird, Kateryna Stepanenko, Angela Howard, George Barros ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Venemaa juhtkond ja Vene natsionalistlik inforuum on üha enam investeerinud viimaste Ukraina streikide kujundamisse Krimmis Venemaa sõjalistele varadele terrorismiaktidena, et suunata informatsiooni narratiivi eemale Venemaa rahvusvahelise õiguse rikkumistest ja kutsub Läänet üles määrata Venemaa riigi sponsor terrorismi.

  Võtmevõtmed:

  Venemaa sõjaline juhtkond väidab ekslikult, et hiljutised rünnakud Venemaa sõjaväeobjektidele Krimmis on terrorirünnakud, et kõrvale kalduda kõnesid Venemaa nimetamiseks terrorismi riiklikuks sponsoriks.

  Vene väed üritasid taktikaliselt väljakutsuvatel metsaaladel mitmeid ebaõnnestunud kallaletungi Harkiv-Donetski oblasti piiri lähedal.

  Vene väed jätkasid edutult Siverskist kagus asulate ründamist.

  Vene väed käivitasid mitu kallaletungi Bakhmut kirdes ja lõunas ning püüavad tõenäoliselt taktikalisi positsioone Horlivka lähedal parandada.

  Vene väed tegid piiratud kasu Donetski linnast loodes ja Zaporižia-Donetski oblasti halduspiiri lähistel.

  Vene väed valmistuvad tõenäoliselt kaitsma oma maapealseid sideliine (GLOC-id) Melitopol—Tokmak-Berdjanski kolmnurgas asulate kaevandamise teel Ida-Zaporižja oblasti rindejoonel.

  Vene föderaalse teemasid jätkavad uute vabatahtlike üksuste moodustamist ja reklaamida lepingulist teenust samas silmitsi värbamise väljakutsetega.

  Venemaa okupatsioonivõimud püüavad suurendada tõrjemeetmeid okupeeritud aladel keset suurenenud partisanitegevust.

  Lugege täielikku värskendust.

  16. august 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Grace Mappes, Angela Howard, George Barros ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Ukraina streik logistilistele eesmärkidele Krimmis, mis on Ukraina suveräänne territoorium, ei riku Ukraina kohustusi läänepartneritele seoses Ukraina poolt lääne tarnitud relvade kasutamisega Ukraina territooriumil ega USA poliitikat Ukraina õiguse kohta kasutada jõudu kontrolli taastamiseks kogu oma territooriumil, sealhulgas arestitud alad Venemaa 2014.

  Key Buffee

  Vene väed viisid läbi maapealseid rünnakuid üle idatelje, kuid ei suutnud edeneda Slovjanskist loodesse ja Siverskist ida poole.

  Vene väed käivitavad pealetungioperatsioone ümber Bakhmut, edelas Avdiivka ja edelas Donetsk City.

  Vene väed viisid läbi edutuid pealetungioperatsioone Põhja- ja Loodepoolses Khersoni oblastis.

  Venemaa kaitseministeerium väitis, et Ukraina väed Nikopolis valmistuvad Zaporižžja tuumaelektrijaamas provokatsioonide läbiviimiseks, võimalusel seades infotingimused Nikopoli edasiseks koorimiseks või enda provokatsioonideks.

  Tšetšeenia üksused on väidetavalt ümber Khersoni oblastis politsei Venemaa sõjaväe deserterid.

  Vene väed võitlevad sõdurite värbamise eest isegi ohutute ja prestiižsete töökohtade jaoks.

  Lugege täielikku värskendust.

  15. august 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Grace Mappes, Layne Philipson, Angela Howard, George Barros ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Luhanski Rahvavabariigi (LNR) miilitsa elemendid keeldusid väidetavalt Donetski oblastis võitlust jätkamast ja kurdsid väljaspool Luhanski oblastit väljaspool asuvat solvavate kurnava tempo üle.

  Key Buffee

  Donetski oblastis võitlemast keeldunud LNR sõjaväelaste teatatud video soovitab edasist jagunemist Venemaa juhitud vägede vahel.

  Vene väed üritasid mitmeid piiratud maapealseid kallaletungi Slovjanskist loodes.

  Vene väed viisid läbi mitmeid pealetungioperatsioone Siverskist ida ja kagus ning Bakhmut kirdes ja kagus.

  Vene väed jätkasid pealetungioperatsioonide läbiviimist Donetski linnast loodes, läänes ja edelas.

  Vene väed viisid läbi piiratud maapealse kallaletungi Harkivi linnast põhja pool.

  Venemaa ja Ukraina väed jätkasid kaubanduslikke süüdistusi Zaporižžja tuumaelektrijaama koorimises.

  Peterburi ametivõimud eitasid ametlikult kohalike meeste kutsumist sõjaväe värbamis- ja kandideerimiskeskustesse lepinguliste teenistuste aruteludeks.

  Venemaa okupatsioonivõimud jätkasid ettevalmistusi Ukraina okupeeritud alade integreerimiseks Venemaale.

  Lugege täielikku värskendust.

  14. august 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Angela Howard, Katherine Lawlor, Karolina Hird, George Barros ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Venemaa ja proksiväed Ukrainas tegutsevad tõenäoliselt ligikaudu kuues väegruppides, mis on orienteeritud Harkivi linnale ja Kirde-Harkivi oblastisse; Izjumi-Slovjanski joonel; Siversk—Lõssitšanski alal; Bakhmut; Avdiivka-Donetski linna piirkonnas; ja Lõuna-Ukrainas.

  Key Buffee

  Venemaa ja proksiväed Ukrainas tegutsevad ligikaudu kuues jõukontserühmituses.

  Vene väed viisid läbi maapealseid rünnakuid Harkivi linnast põhja pool, Slovjanskist loodes, Siverskist ida pool, ja tegid määratlemata kasu Bakhmuti ümbruses.

  Ukraina väed tabasid väidetavalt Wagneri jõukontsentratsiooni Popasnas Luhanski oblastis, tekitades inimohvreid.

  Nelikümmend kaks riiki kutsusid Vene vägesid üles taganema Enerhodaris asuvast Zaporižžžžžžia tuumaelektrijaamast, kõigest kaks kuni neli tundi enne järjekordset streiki Enerodari tabamust.

  Ukraina väed lõid Antonivski maanteesilda, hoides tõenäoliselt kõik kolm teesilda Dnipro paremal kaldal raskete seadmete suhtes kasutuskõlbmatuks.

  Venemaa sõjaväe värbamis- ja värbamiskeskused seisavad jätkuvalt silmitsi väljakutsetega venelaste motiveerimisel sõjaväeteenistuse lepingute sõlmimiseks.

  Venemaa okupatsioonivõimud jätkasid rubleiseerimismeetmeid ja tsiviilandmete kogumist okupeeritud aladel, et kehtestada tingimused annekteerimise referendile.

  Lugege täielikku värskendust.

  13. august 2022

  Autor Karolina Hird, Grace Mappes, Angela Howard, George Barros ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Ukraina väed jätkavad jõupingutusi, et häirida Venemaa maapealseid sideliine (GLOC), mis toetavad Vene vägesid Dnipro jõe paremal kaldal.

  Key Buffee

  Ukraina väed jätkavad jõupingutusi, et häirida Venemaa maapealseid sideliine (GLOC), mis toetavad Vene vägesid Dnipro jõe paremal kaldal.

  Vene väed võivad olla ümberprioriteetsed pingutused Kirde-Donetski oblastis, et juhtida Ukraina tähelepanu lõunateljest eemale.

  Vene väed viisid läbi piiratud maapealsed rünnakud Slovjanskist loodes, Siverskist idas ning Bakhmut lõuna ja ida pool.

  Vene väed viisid läbi piiratud maapealse kallaletungi Harkivi linnast põhja pool.

  Venemaa ja Ukraina võimud süüdistasid üksteist Zaporižžžžžžja tuumaelektrijaama koorimises.

  Venemaa ametivõimud ei suuda maksta Venemaa reservväelaste ja liikmete vabatahtlike üksuste teenust Ukrainas.

  Venemaa poolt toetavad okupatsioonivõimud tegelevad tõenäoliselt siseprobleemidega, mis raskendavad jõupingutusi okupatsioonikordide haldamiseks ja taastamisprojektide instituudi taastamisprojektide haldamiseks Donbase hävitatud aladel.

  Lugege täielikku värskendust.

  Me ei anna Venemaa sõjakuritegudest üksikasjalikult aru, sest need tegevused on Lääne meedias hästi kaetud ega mõjuta otseselt sõjalisi operatsioone, mida me hindame ja prognoosime. Jätkame nende kuritegelike tegevuste mõju hindamist ja aruandlust Ukraina sõjaväele ja elanikkonnale ning konkreetselt võitlusele Ukraina linnapiirkondades. Me mõistame täielikult hukka need Venemaa relvakonfliktide seaduste, Genfi konventsioonide ja inimkonna rikkumised, kuigi me neid nendes aruannetes ei kirjelda.

  Kronoloogia kaardid august 13-17 2022 — Mouseover Leidke

  Ukraina Konflikti kaardid - 081322-081722

  Vaata Vene invasiooni sõja interaktiivse kaardi uurimise instituuti

  Loe viimaseid Ukraina Konflikti uudiseid Instituut for Study of War

  * Jagatud otsese selgesõnalise loata Instituut for Uuring of War (ISW).

  Sõja Uurimise Metodoloogia Instituudi kohta

  ISW uurimismetoodika tugineb nii esmastele kui ka teisestele allikatele, võimaldades teadlastel arendada terviklikku arusaamist olukorrast kohapeal. Et analüüsida sõjalisi ja poliitilisi arenguid mis tahes konkreetses piirkonnas, peavad ISW uurimisanalüütikud täielikult mõistma vaenlase ja sõbralike jõudude süsteeme. Samuti peavad nad mõistma rahvastiku demograafia, füüsilist maastikku, poliitikat ja selle piirkonna ajalugu. See loob analüütilise aluse konkreetsete arengute põhjuste mõistmiseks ja nende määratud teadusuuringute eesmärkide täitmiseks. ISW analüütikud veedavad aega ka sellistes kohtades nagu Iraak, Afganistan ja mujal, et paremini mõista julgeoleku- ja poliitilist olukorda ning hinnata praeguste strateegiate ja poliitika rakendamist. Meie teadlased koguvad andmeid ja analüüsivad suundumusi, toodavad uurimisvaldkondade arengute granuleeritud analüüsi, andes täpse, kõrge resolutsiooniga, õigeaegse ja põhjaliku pildi olukorrast. ISW uurimismetoodika tagab oma edu ja pühendumuse parandada rahva võimet sooritada sõjalisi operatsioone, saavutada strateegilisi eesmärke ja reageerida tekkivatele probleemidele, mis võivad nõuda Ameerika sõjalise võimu kasutamist.

  Umbes Instituut Uuring of War

  Instituut for Study of War edendab teadlikku arusaamist sõjaliste asjade usaldusväärsete teadusuuringute, usaldusväärse analüüsi ja uuendusliku hariduse kaudu. Me oleme pühendunud parandama riigi võimet sooritada sõjalisi operatsioone ja reageerida tekkivatele ohtudele, et saavutada USA strateegilised eesmärgid. ISW on mittepartisan, mittetulunduslik, avaliku poliitika uurimisorganisatsioon.

  Lisateave, osaleda ja anda oma panus täna.

  Täiendav lugemine

  [Iga-aastane uuendus] Rahvusvaheline küberõiguse praktikas: Interaktiivne tööriista

  Andmesaatkonnad: Rahvusriikide suveräänsus, turvalisus ja järjepidevus

  Allikas: ComplexDiscovery