Thu. Feb 9th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Toimetaja märkus: Ukraina kriisi käimasolevate uuenduste üks kõige täpsemaid ja üksikasjalikumaid allikaid on Ukraina Konflikti värskendus sõja uurimise instituudist. Sõja Uurimise Instituut (ISW) on 501 (c) (3) organisatsioon ja toodab rangelt mittepartisanilist, mitte-ideoloogilist faktipõhist uurimistööd. ISW püüab edendada teadlikku arusaamist sõjast ja sõjalistest asjadest läbi kõikehõlmava, sõltumatu ja kättesaadava avatud lähtekoodiga uurimistöö ja analüüsi. ISW teadusuuringud on kättesaadavad avalikkusele, sõjaväe praktikutele, poliitikakujundajatele ja meedia liikmetele. Igapäevase sünteesi olulisemaid sündmusi, mis on seotud Venemaa agressiooni Ukraina, ISW värskendused võivad kasu küberjulgeoleku, teabejuhtimise ja juriidilise avastamise spetsialistid, kui nad järgivad äri-, infotehnoloogia- ja juriidilisi suundumusi ja trajektoore, mida mõjutavad ja tulenevad Praegune Ukraina konflikti.

  Hindamine ja kaardid*

  Ukraina Konflikti hindamised — Ülevaade Maps

  Sõja Uurimise Instituut (ISW), Venemaa meeskond

  Kriitiliste ohtude projekt (CTP), Ameerika Enterprise Institute

  Üldine hindamise taustainfo

  ISW avaldab süstemaatiliselt Venemaa kampaania hinnanguid, mis sisaldavad kaarte, mis tõstavad esile hinnatud kontrolli maastiku üle Ukrainas ja peamised Venemaa manöövriteljed.

  Need kaardid suurendavad igapäevaseid sünteetilisi tooteid, mis hõlmavad olulisi sündmusi, mis on seotud Venemaa uuendatud agressiooniga Ukraina vastu.

  Vene solvav kampaania hinnangud

  1. oktoober 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Katherine Lawlor, George Barros, Riley Bailey ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Tukrainlaste väed tekitasid Venemaale järjekordse olulise operatiivse lüüasaamise ja vabastasid 1. oktoobril Donetski oblasti Lymani. Venemaa kaitseministeerium (MoD) teatas Vene vägede väljaviimisest Lymanist „soodsamatele positsioonidele”, et vältida „ümbritsemise ohtu” asulas. Sotsiaalmeedia filmimaterjal ja Ukraina sõjaväelased kinnitasid, et Ukraina väed on Lymanisse sisenenud ja 1. oktoobri seisuga tõenäoliselt asulat puhastavad.

  Key Buffee

  Ukraina väed vabastasid Lymani ja puhastavad asulat tõenäoliselt 1. oktoobri seisuga.

  Venemaa loob tõenäoliselt tingimused, et võtta õiguslik vastutust Zaporižžžžžžja tuumaelektrijaama (ZNPP) eest.

  Ukraina väed jätkavad Khersoni oblastis vasturünnavate operatsioonide läbiviimist ja tingimuste seadmist edaspidisteks edusammudeks.

  Vene väed viisid läbi maapealseid rünnakuid Donetski oblasti Bakhmuti ja Avdiivka aladel.

  Vene väed jätkasid rutiinseid streike Ukraina tagalaalade vastu lõunas.

  Venemaa sõjaline juhtkond jätkab kompromissi jõu tulevase taastamisega, seades prioriteediks võimalikult paljude organite vahetu mobiliseerimine käimasolevaks võitluseks Ukrainas.

  Venemaa mobilisatsioonivõimud jätkavad diskrimineerivate mobilisatsioonitavade läbiviimist.

  Lugege täielikku värskendust.

  30. september 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Katherine Lawlor, Grace Mappes, Riley Bailey, George Barros ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Venemaa president Vladimir Putin ei ähvardanud kohest tuumarünnakut, et peatada Ukraina vasturünnakud Venemaa okupeeritud Ukrainasse oma kõnes, milles teatati Venemaa ebaseaduslikust Ukraina territooriumi annekteerimisest.

  Key Buffee

  Venemaa president Vladimir Putin teatas 30. septembril nelja Ukraina territooriumi ebaseaduslikust Venemaa annekteerimisest ilma selgelt määratlemata nende väidetavate territooriumide piire.

  Putin teatas, et Venemaa tavaline sügisene ajateenistustsükkel algab kuu aega 1. novembri lõpus, tõenäoliselt seetõttu, et Venemaa osaline vene meeste mobilisatsioon maksustab Venemaa sõjakomissariaatide bürokraatiat, mis oleks tavaliselt poolaastase ajateenistsükli järelevalveks.

  Vene ametnikud võisid eelmise aasta ajateenijad uuesti mobiliseerida, kui nende ametiaeg lõpeb 1. oktoobril.

  Ukraina väed tõenäoliselt lüüa või ümbritsevad Lyman järgmise 72 tunni jooksul.

  Ukraina sõjaväeametnikud säilitasid operatiivvaikuse Ukraina maapealsete manöövrite osas Khersoni oblastis, kuid teatasid, et Ukraina väed jätkasid Venemaa vägede sundimist oma positsioone kaitsma.

  Vene väed jätkasid Donetski oblastis maapealaletungi.

  Venemaa võimud jätkasid jõupingutusi, et sundida Venemaa osalemist mobilisatsiooni jõupingutustes, kuid tõenäoliselt võitlevad sunniviisiga osalemise vastu, kuna venelased jätkavad Venemaalt põgenemist piiririikide eest, kes neid tervitavad.

  Vene ametnikud aktsepteerivad altkäemaksu ja tegelevad muu sooduskohtlemisega, et vältida või leevendada jõukate mobilisatsiooni majanduslikku koormust.

  Venemaa ametiasutused jätkavad mobiliseeritud personali Ukrainasse ilma piisava väljaõppe või varustuseta ning töötajad on ebatõenäoline, et oleks võimalik endale lubada oma tarneid.

  Vene väed viisid läbi rakettide streigi Ukraina humanitaarkonvoile ja üritasid Ukraina valitsust süüdistada.

  Lugege täielikku värskendust.

  29. september 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Karolina Hird, George Barros, Riley Bailey ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Kreml jätkab rikkuda oma „osalise mobilisatsiooni” menetlusi ja vastuolus oma sõnumite isegi tunnistades süstemaatiline ebaõnnestumisi Vene bürokraatia vaid kaheksa päeva pärast deklaratsiooni mobilisatsiooni.

  Key Buffee

  Kreml jätkab rikkuda oma „osalise mobilisatsiooni” menetlusi ja vastuolus oma sõnumite isegi tunnistades süstemaatiline ebaõnnestumisi Vene bürokraatia vaid kaheksa päeva pärast deklaratsiooni mobilisatsiooni.

  Valgevene võib valmistuda äsja mobiliseeritud Vene sõjaväelaste majutamiseks, kuid jääb ebatõenäoliseks, et Venemaa nimel Ukrainas sõtta astuks.

  Ukraina väed on tõenäoliselt peaaegu lõpetanud Lymanis asuva Vene rühmituse ümbritsemise ja raiunud kriitilised maandusliinid (GLOCS), mis toetavad Vene vägesid Drobõševe-Lymani piirkonnas.

  Ukraina sõjaväeametnikud säilitasid operatiivvaikuse Ukraina maapealsete manöövrite osas Khersoni oblastis, kuid teatasid, et Venemaa väed lähetavad äsja mobiliseeritud vägesid Khersoni oblasti rindejoone tugevdamiseks.

  Ukraina väed jätkasid Venemaa logistika, transpordi ja sõjaväe varade sihtimist Khersoni oblastis.

  Vene väed jätkasid maapealset rünnakut Donetski oblastis.

  Vene väed on tõenäoliselt suurendanud Iraani valmistatud Šahed-136 droonide kasutamist Lõuna-Ukrainas.

  Sõltumatu Venemaa valimisorganisatsioon, Levada Center, leidis, et peaaegu pooled küsitletud venelased muretsevad mobilisatsiooni pärast, kuid see toetus Venemaa sõjalistele tegevustele vähenes vaid veidi 44% -ni.

  Ukraina ametnikud kordas oma muret, et Kreml mobiliseerib Ukraina kodanikud okupeeritud oblastites pärast Venemaa presidendi Vladimir Putini annekteerimist.

  Lugege täielikku värskendust.

  28. september 2022

  Karolina Hird, Katherine Lawlor, Grace Mappes, Riley Bailey ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Vene milbloggers arutasid 28. septembril suurema murega Lymani ümbruses Ukraina kasumit, mis viitab sellele, et Venemaa väed selles valdkonnas võivad tekkida peatselt lüüasaamisega.

  Key Buffee

  Venemaa sõjaline juhtkond on tõenäoliselt suutnud seada infotingimusi võimaliku lüüasaamist Vene rühmituse Lyman, vaatamata üha enam mures diskursus Venemaa milbloggers potentsiaali kohta Ukraina ümbriku Lyman.

  Kreml võis Venemaa inforuumi ja halduskorralduse paremaks ettevalmistamiseks Venemaal okupeeritud Ukraina territooriumi annekteerimise väljakuulutamist ajutiselt edasi lükata, kuigi 30. september jääb mingi annekteerimisteate kõige tõenäolisemaks kuupäevaks.

  Venemaa võimud jätkavad äsja mobiliseeritud ja alatreenitud värbajate saatmist, et otseselt tugevdada erinevate üksuste rängalt degradeeritud jäänuseid, sealhulgas üksusi, mida varem peeti Venemaa esimeeste tavapärasteks võitlusjõududeks.

  Ukraina väed jätkasid tõenäoliselt märkimisväärsete kasumite saavutamist Lymani ümbruses 28. septembril, edenes põhjast mööda Zelena Dolõna-Kolodiazi kaarti ja kagust ümber Yampili.

  Ukraina sõjaväeametnikud säilitasid 28. septembril suures osas operatiivvaikuse konkreetsete Ukraina aktsioonide osas Khersoni oblastis, kuid teatasid, et Ukraina väed jätkavad positsioonilahinguid määratlemata asukohtades, et kindlustada ja parandada oma positsioone piki lõunatelge.

  Vene väed jätkasid Donetski oblastis ebaõnnestunud maarünnakuid.

  Venemaa sõjaväe värbamise ametnikud on avalikult vastuolus Kremli avalikult väljendatud suunistega mobilisatsiooniks kvoodinõuete täitmiseks, isegi kuna Kremli propaganda üritab muuta avalikku arusaama osalisest mobilisatsioonist.

  Venemaa võimud hakkavad piirama Venemaa kodanike liikumist Venemaa piirialadele, et tulla toime sadade tuhandete Vene meestega, kes üritavad riigist põgeneda.

  Lugege täielikku värskendust.

  27. september 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Katherine Lawlor, Grace Mappes, Riley Bailey ja Mason Clark

  Võtmearendus

  Venemaa võimud okupeeritud osades Ukraina Khersoni, Zaporižžja, Donetski ja Luhanski oblastis lõpetasid 27. septembril oma võltsitud annekteerimise „rahvahääletuse” ja väitsid uskumatult, et iga teeseldud referendum sai Ukraina elanikelt 87— 99% heakskiidu.

  Key Buffee

  Venemaa president Vladimir Putin teatab tõenäoliselt okupeeritud Ukraina territooriumi Venemaa annekteerimisest 30. septembril pärast seda, kui Venemaa ametnikud lõpetasid 27. septembril oma võltsitud „referendi”.

  Vene väed on väidetavalt toime äsja mobiliseeritud Lääne sõjaväeringkonna (WMD) mehed Kherson ja Harkivi oblast rindel ilma eelneva väljaõppeta.

  Ukraina väed on kindlustada oma positsioone idakaldal Oskili jõe ja teinud täiendavaid kasumeid äärelinnas Lyman.

  Ukraina väed jätkasid Venemaa maapealsete kommunikatsiooniliinide (GLOC-ide) sihtimist lõunapoolse vastupealetungi kampaania osana, katkestades eelkõige Venemaa jõupingutusi lodjaületuste rajamiseks.

  Vene väed jätkasid ebaõnnestunud pealetungioperatsioone Bakhmuti ümbruses ja Donetski linnast läänes, võimendades üha enam karistusüksusi.

  Vene väed tekitasid tõsiseid kahjustusi Ukraina lennuväljale Krõvji Rihis ning jätkasid rutiinseid õhu- ja rakettirünnakuid üle Lõuna-Ukraina.

  Venemaa võimud kehtestavad Venemaa piiridel kontrollpunktid, et sunniviisiliselt mobiliseerida vene mehi, kes püüavad vältida sundmobilisatsiooni riigist põgenedes.

  Venemaa ametnikud kehtestavad tingimused Ukraina tsiviilisikute sunniviisiliselt mobiliseerimiseks või ajateenijaks okupeeritud Ukraina varsti annekteeritud aladel.

  Okupeeritud Donetski ja Luhanski Venemaa annekteerimine süvendab tõenäoliselt pingeid DNR ja LNR vägede sees, kes regulaarselt mässavad, kui palutakse võidelda väljaspool oma oblastide piire.

  Vene ametnikud võivad püüda ümber oma sissetungi Ukrainasse ja okupatsiooni varsti annekteeritud Ukraina territooriumil kui „terrorismivastase operatsiooni.”

  Lugege täielikku värskendust.

  Me ei anna Venemaa sõjakuritegudest üksikasjalikult aru, sest need tegevused on Lääne meedias hästi kaetud ega mõjuta otseselt sõjalisi operatsioone, mida me hindame ja prognoosime. Jätkame nende kuritegelike tegevuste mõju hindamist ja aruandlust Ukraina sõjaväele ja elanikkonnale ning konkreetselt võitlusele Ukraina linnapiirkondades. Me mõistame täielikult hukka need Venemaa relvakonfliktide seaduste, Genfi konventsioonide ja inimkonna rikkumised, kuigi me neid nendes aruannetes ei kirjelda.

  Kaartide kronoloogia 27. septembrist - 1. oktoober 2022 — hiireüleminek kerimiseks

  Ukraina Konflikti kaardid - 092722-100122

  Vaata Vene invasiooni sõja interaktiivse kaardi uurimise instituuti

  Loe viimaseid Ukraina Konflikti uudiseid Instituut for Study of War

  * Jagatud otsese selgesõnalise loata Instituut for Uuring of War (ISW).

  Sõja Uurimise Metodoloogia Instituudi kohta

  ISW uurimismetoodika tugineb nii esmastele kui ka teisestele allikatele, võimaldades teadlastel arendada terviklikku arusaamist olukorrast kohapeal. Et analüüsida sõjalisi ja poliitilisi arenguid mis tahes konkreetses piirkonnas, peavad ISW uurimisanalüütikud täielikult mõistma vaenlase ja sõbralike jõudude süsteeme. Samuti peavad nad mõistma rahvastiku demograafia, füüsilist maastikku, poliitikat ja selle piirkonna ajalugu. See loob analüütilise aluse konkreetsete arengute põhjuste mõistmiseks ja nende määratud teadusuuringute eesmärkide täitmiseks. ISW analüütikud veedavad aega ka sellistes kohtades nagu Iraak, Afganistan ja mujal, et paremini mõista julgeoleku- ja poliitilist olukorda ning hinnata praeguste strateegiate ja poliitika rakendamist. Meie teadlased koguvad andmeid ja analüüsivad suundumusi, toodavad uurimisvaldkondade arengute granuleeritud analüüsi, andes täpse, kõrge resolutsiooniga, õigeaegse ja põhjaliku pildi olukorrast. ISW uurimismetoodika tagab oma edu ja pühendumuse parandada rahva võimet sooritada sõjalisi operatsioone, saavutada strateegilisi eesmärke ja reageerida tekkivatele probleemidele, mis võivad nõuda Ameerika sõjalise võimu kasutamist.

  Umbes Instituut Uuring of War

  Instituut for Study of War edendab teadlikku arusaamist sõjaliste asjade usaldusväärsete teadusuuringute, usaldusväärse analüüsi ja uuendusliku hariduse kaudu. Me oleme pühendunud parandama riigi võimet sooritada sõjalisi operatsioone ja reageerida tekkivatele ohtudele, et saavutada USA strateegilised eesmärgid. ISW on mittepartisan, mittetulunduslik, avaliku poliitika uurimisorganisatsioon.

  Lisateave, osaleda ja anda oma panus täna.

  Täiendav lugemine

  [Iga-aastane uuendus] Rahvusvaheline küberõiguse praktikas: Interaktiivne tööriista

  Andmesaatkonnad: Rahvusriikide suveräänsus, turvalisus ja järjepidevus

  Allikas: ComplexDiscovery