Tue. Jan 31st, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Redaktora piezīme: Viens no visprecīzākajiem un detalizētajiem avotiem notiekošajiem atjauninājumiem par Ukrainas krīzi ir Ukrainas konfliktu atjauninājums no Kara izpētes institūta. Kara pētījumu institūts (ISW) ir 501 (c) (3) organizācija un ražo stingri bezpartijiskus, neideoloģiskus, uz faktiem balstītus pētījumus. ISW cenšas veicināt informētu izpratni par karu un militārām lietām, veicot visaptverošu, neatkarīgu un pieejamu atklātā pirmkoda izpēti un analīzi. ISW pētījumi ir pieejami plašai sabiedrībai, militārajiem speciālistiem, politikas veidotājiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. ISW atjauninājumi var būt noderīgi kiberdrošības, informācijas pārvaldības un juridisko atklājumu profesionāļiem ikdienā, nodrošinot ikdienas sintēzi saistībā ar Krievijas agresiju pret Ukrainu, jo tie ievēro uzņēmējdarbības, informācijas tehnoloģiju un juridiskās tendences un trajektorijas, ko ietekmējusi pašreizējā Ukrainas konfliktu.

  Novērtējums un kartes*

  Ukrainas konfliktu novērtējumi — pārskats Maps

  Kara pētījumu institūts (ISW), Krievijas komanda

  Kritisko draudu projekts (CTP), Amerikas Enterprise Institute

  Vispārējā novērtējuma pamatinformācija

  ISW sistemātiski publicē Krievijas kampaņu novērtējumus, kas ietver kartes, kurās uzsvērta novērtētā reljefa kontrole Ukrainā un galvenās Krievijas manevru asis.

  Šīs kartes palielina ikdienas sintētiskos produktus, kas aptver svarīgākos notikumus saistībā ar atjaunoto Krievijas agresiju pret Ukrainu.

  Krievijas uzbrukuma kampaņas novērtējumi

  2022. gada 1. oktobris

  Kateryna Stepanenko, Katherine Lawlor, George Barros, Riley Bailey, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Tukraīniešu spēki nodarīja vēl vienu nozīmīgu operatīvu sakāvi Krievijai un 1. oktobrī atbrīvoja Laimānu, Doņeckas apgabalu. Krievijas Aizsardzības ministrija (MOD) paziņoja par Krievijas karaspēka izvešanu no Laimaņa uz “izdevīgākām pozīcijām”, lai izvairītos no “ielenkuma draudiem” apmetnē. Sociālo mediju kadrus un Ukrainas militārās amatpersonas apstiprināja, ka Ukrainas spēki ir iegājuši Lyman un, iespējams, klīringa norēķinu no 1.oktobra.

  Atslēgas takeaways

  Ukrainas spēki atbrīvoja Lyman un, iespējams, klīringa norēķinu no 1 oktobra.

  Krievija, visticamāk, paredz nosacījumus, lai uzņemtos juridisku atbildību par Zaporizhzhia atomelektrostaciju (ZAES).

  Ukrainas karaspēks turpina veikt pretaizskarošas operācijas Hersonas apgabalā un nosakot apstākļus turpmākiem sasniegumiem.

  Krievijas spēki veica uzbrukumus uz zemes Doņeckas apgabala Bahmutas un Avdiivkas apgabalos.

  Krievu spēki turpināja rutīnas streikus pret Ukrainas aizmugures rajoniem dienvidos.

  Krievijas militārā vadība turpina kompromitēt spēku turpmāko atjaunošanu, prioritāti piešķirot pēc iespējas vairāk institūciju tūlītējai mobilizācijai cīņai Ukrainā.

  Krievijas mobilizācijas iestādes turpina īstenot diskriminējošu mobilizācijas praksi.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 30. septembrī

  Kateryna Stepanenko, Katrīna Lawlor, Grace Mappes, Riley Bailey, George Barros, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins neapdraudēja tūlītēju kodoluzbrukumu, lai apturētu Ukrainas kontraizskarošus Krievijas okupētajā Ukrainā viņa runas laikā, paziņojot Krievijas nelikumīgu Ukrainas teritorijas aneksiju.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins 30. septembrī paziņoja par četru Ukrainas teritoriju nelikumīgu Krievijas aneksiju, skaidri nenosakot pieteicamo teritoriju robežas.

  Putins paziņoja, ka Krievijas parastais rudens iesaukšanas cikls sāksies mēnesi vēlu 1. novembrī, iespējams, tāpēc, ka Krievijas daļējā krievu vīriešu mobilizācija apliek ar nodokļiem Krievijas militāro komisariātu birokrātiju, kas parasti pārraudzītu pusgada iesaukšanas ciklu.

  Krievijas amatpersonas varēja atkārtoti mobilizēt pagājušā gada iesauktos, kad viņu termiņš beidzas 1. oktobrī.

  Ukrainas spēki, iespējams, sagūstīt vai apņemt Lyman nākamo 72 stundu laikā.

  Ukrainas militārās amatpersonas saglabāja operatīvu klusumu attiecībā uz Ukrainas zemes manevriem Hersonas apgabalā, bet paziņoja, ka Ukrainas spēki turpina piespiest Krievijas karaspēku aizstāvēt savas pozīcijas.

  Krievu karaspēks turpināja uzbrukumus uz zemes Doņeckas apgabalā.

  Krievijas varas iestādes turpināja centienus spiest Krievijas līdzdalību mobilizācijas centienos, bet, visticamāk, cīnīsies, lai spaidītu līdzdalību, jo krievi turpinās bēgt no Krievijas uz robežvalstīm, kas viņus uzņems.

  Krievijas amatpersonas pieņem kukuļus un iesaistās citā preferenciālā režīmā, lai novērstu vai atvieglotu mobilizācijas ekonomisko slogu bagātajiem.

  Krievijas iestādes turpina izvietot mobilizēto personālu uz Ukrainu bez atbilstošas apmācības vai aprīkojuma, un maz ticams, ka personāls varēs atļauties nodrošināt savus krājumus.

  Krievijas spēki veica raķešu streiku Ukrainas humanitārajai karavānai un mēģināja vainot Ukrainas valdību.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 29. septembrī

  Katerina Stepāņenko, Karolīna Hirda, Džordžs Barross, Rilejs Bailijs un Frederiks V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Kremlis turpina pārkāpt savas norādītās “daļējās mobilizācijas” procedūras un pretrunā ar savu ziņojumapmaiņu pat atzīstot sistemātiskās neveiksmes Krievijas birokrātijas ietvaros tikai astoņas dienas pēc mobilizācijas deklarācijas.

  Atslēgas takeaways

  Kremlis turpina pārkāpt savas norādītās “daļējās mobilizācijas” procedūras un pretrunā ar savu ziņojumapmaiņu pat atzīstot sistemātiskās neveiksmes Krievijas birokrātijas ietvaros tikai astoņas dienas pēc mobilizācijas deklarācijas.

  Baltkrievija, iespējams, gatavojas uzņemt nesen mobilizētos Krievijas karavīrusus, bet joprojām ir maz ticams, ka Krievijas vārdā iesaistīsies karā Ukrainā.

  Ukrainas karaspēks, iespējams, ir gandrīz pabeidzis Krievijas grupējuma ielenkumu Laimā un samazinājuši kritiskās zemes sakaru līnijas (GLOCS), kas atbalsta Krievijas karaspēku Drobysheve-Lyman apgabalā.

  Ukrainas militārās amatpersonas saglabāja operatīvu klusumu attiecībā uz Ukrainas zemes manevriem Hersonas apgabalā, bet paziņoja, ka Krievijas spēki izvieto tikko mobilizēto karaspēku, lai stiprinātu Hersonas apgabala fronti.

  Ukrainas karaspēks turpināja orientēties uz Krievijas loģistiku, transportu un militārajiem aktīviem Hersonas apgabalā.

  Krievu karaspēks turpināja uzbrukumus uz zemes Doņeckas apgabalā.

  Krievijas spēki, iespējams, ir palielinājuši Irānas izgatavoto Shahed-136 dronu izmantošanu Ukrainas dienvidos.

  Neatkarīga krievu vēlēšanu organizācija, Levada centrs, konstatēja, ka gandrīz puse aptaujāto krievu uztraucas par mobilizāciju, bet ka atbalsts Krievijas militārajām darbībām samazinājās tikai nedaudz līdz 44%.

  Ukrainas amatpersonas atkārtoti pauda bažas, ka Kremlis mobilizēs Ukrainas pilsoņus okupētajos apgabalos pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojuma par aneksiju.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 28. septembrī

  Karolīna Hirda, Katherine Lawlor, Grace Mappes, Riley Bailey un Frederick V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Krievijas milblogeri 28. septembrī ar lielām bažām apsprieda Ukrainas ieguvumus ap Laimānu, norādot, ka Krievijas spēki šajā jomā var saskarties ar nenovēršamu sakāvi.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas militārā vadība, visticamāk, nav noteikusi informācijas apstākļus Krievijas grupējuma iespējamajai sakāvei Laimānā, neskatoties uz aizvien lielāku bažu par Krievijas milblogeru diskursu par Ukrainas aptveres potenciālu Laimānā.

  Kremlis varēja uz laiku atlikt Krievijas okupētās Ukrainas teritorijas aneksijas izsludināšanu, lai labāk sagatavotu Krievijas informācijas telpu un administratīvo organizāciju, lai gan 30. septembris joprojām ir visticamākais datums kādam aneksijas paziņojumam.

  Krievijas varas iestādes turpina sūtīt tikko mobilizētus un nepietiekami apmācītus darbiniekus, lai tieši pastiprinātu dažādu vienību, tostarp vienību, kas iepriekš tika uzskatītas par Krievijas vadošajiem parastajiem kaujas spēkiem, smagi degradētās atliekas.

  Ukrainas spēki, visticamāk, 28. septembrī turpināja gūt ievērojamus ieguvumus ap Laimanu, virzoties no ziemeļiem pa Zelena Dolīnas-Kolodiazi loku un no dienvidaustrumiem ap Jampilu.

  Ukrainas militārās amatpersonas lielā mērā uzturēja operatīvo klusumu attiecībā uz konkrētām Ukrainas darbībām Hersonas apgabalā 28. septembrī, bet paziņoja, ka Ukrainas karaspēks turpina pozicionālas kaujas nenoteiktās vietās, lai konsolidētu un uzlabotu savas pozīcijas gar Dienvidu asi.

  Krievijas spēki turpināja neveiksmīgus uzbrukumus uz zemes Doņeckas apgabalā.

  Krievijas militārās vervēšanas amatpersonas ir atklāti pretrunā Kremļa publiski paustajām pamatnostādnēm mobilizācijai, lai izpildītu kvotu prasības, pat ja Kremļa propaganda mēģina mainīt sabiedrības uztveri par daļēju mobilizāciju.

  Krievijas varas iestādes sāk ierobežot pārvietošanos Krievijas pilsoņu uz Krievijas pierobežas reģionos, lai tiktu galā ar simtiem tūkstošu krievu vīriešu mēģina bēgt no valsts.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 27. septembris

  Ar Kateryna Stepanenko, Katherine Lawlor, Grace Mappes, Riley Bailey, un Mason Clark

  Atslēgas attīstība

  Krievijas varas iestādes okupētajās Ukrainas Hersonas, Zaporizhijas, Doņeckas un Luhanskas apgabalu daļās pabeidza savu viltoto aneksiju “referendumu” 27. septembrī un nepamatoti apgalvoja, ka katrs viltus referendums saņēma no 87. līdz 99% apstiprinājumu no Ukrainas iedzīvotājiem.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins, visticamāk, paziņos par Krievijas okupētās Ukrainas teritorijas aneksiju 30. septembrī pēc tam, kad Krievijas amatpersonas 27. septembrī pabeidza viltotos “referendumus”.

  Tiek ziņots, ka Krievijas spēki bez iepriekšējas apmācības veic nesen mobilizētos Rietumu kara apgabala (MII) vīrus Hersonas un Harkovas apgabala frontes līnijās.

  Ukrainas spēki konsolidē savas pozīcijas Oskilas upes austrumu krastā un guvuši turpmākus ieguvumus Laimas nomalē.

  Ukrainas spēki turpināja vērsties pret Krievijas sakaru līnijām (GLOCs) kā daļu no dienvidu pretaizskarošas aizliegšanas kampaņas, jo īpaši izjaucot Krievijas centienus būvēt liellaivu pārbrauktuves.

  Krievu spēki turpināja neveiksmīgas ofensīvas operācijas ap Bakhmutu un uz rietumiem no Doņeckas pilsētas, aizvien vairāk piesaistot soda vienības.

  Krievijas spēki nodarīja smagus postījumus Ukrainas lidlaukā Krivjī Rihā un turpināja regulārus gaisa un raķešu streikus visā Ukrainas dienvidos.

  Krievijas varas iestādes izveido kontrolpunktus pie Krievijas robežām, lai piespiedu kārtā mobilizētu krievu vīriešus, kuri cenšas izvairīties no piespiedu mobilizācijas, bēgot no valsts.

  Krievijas amatpersonas nosaka apstākļus, lai piespiedu kārtā mobilizētu vai iesauktu Ukrainas civiliedzīvotājus drīzumā esošajos okupētās Ukrainas apgabalos.

  Krievijas okupētās Doņeckas un Luhanskas aneksija, visticamāk, saasinās spriedzi DNR un LNR spēkos, kuri regulāri saceljas, kad tiek lūgts cīnīties ārpus savu apgabalu robežām.

  Krievijas amatpersonas var mēģināt pārveidot savu iebrukumu Ukrainā un okupāciju drīzumā līdz be-anektēto Ukrainas teritoriju kā “terorisma apkarošanas operāciju.”

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  Mēs detalizēti neziņojam par Krievijas kara noziegumiem, jo šīs darbības ir labi aptvertas Rietumu plašsaziņas līdzekļos un tieši neietekmē militārās operācijas, kuras mēs novērtējam un prognozējam. Mēs turpināsim novērtēt un ziņot par šo noziedzīgo darbību ietekmi uz Ukrainas militāro un iedzīvotāju, un jo īpaši par kaujas Ukrainas pilsētās. Mēs pilnībā nosodām šos Krievijas bruņoto konfliktu, Ženēvas konvenciju un cilvēces likumu pārkāpumus, kaut arī mēs tos neaprakstīsim šajos ziņojumos.

  Hronoloģija kartes no 27 septembris - oktobris 1, 2022 — Mouseover, lai ritinātu

  Ukrainas konfliktu kartes - 092722-100122

  Skatīt Kara pētījumu institūtu Krievijas iebrukuma interaktīvajā kartē

  Lasīt jaunāko Ukrainas Konfliktu atjauninājumus no institūta Pētījums kara

  * Dalīta ar tiešu skaidru atļauju no Kara izpētes institūta (ISW).

  Par Kara pētījumu metodoloģijas izpētes institūtu

  ISW pētījumu metodoloģija balstās gan uz primārajiem, gan sekundārajiem avotiem, kas ļauj pētniekiem izstrādāt visaptverošu izpratni par situāciju uz vietas. Lai analizētu militāro un politisko attīstību jebkurā konkrētā jomā, ISW pētniecības analītiķiem ir pilnībā jāsaprot ienaidnieka un draudzīgo spēku sistēmas. Viņiem ir jāsaprot arī iedzīvotāju demogrāfija, fiziskais reljefs, politika un šīs teritorijas vēsture. Tas ir analītiskais pamats, lai izprastu konkrētu notikumu iemeslus un izpildītu tām noteiktos pētniecības mērķus. ISW analītiķi arī pavada laiku tādās vietās kā Irākā, Afganistānā un citur, lai gūtu labāku izpratni par drošību un politisko situāciju un novērtētu pašreizējo stratēģiju un politikas īstenošanu. Mūsu pētnieki apkopo datus un analizē tendences, radot granulētu analīzi par notikumiem pētniecības jomās, radot precīzu, augstas izšķirtspējas, savlaicīgu un rūpīgu priekšstatu par situāciju. ISW pētījumu metodoloģija garantē tās panākumus un apņemšanos uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas, sasniegt stratēģiskos mērķus un reaģēt uz jaunām problēmām, kurām var būt nepieciešama amerikāņu militārās varas izmantošana.

  Par Kara izpētes institūtu

  Kara izpētes institūts veicina informētu izpratni par militārajām lietām, izmantojot uzticamus pētījumus, uzticamu analīzi un novatorisku izglītību. Mēs esam apņēmušies uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas un reaģēt uz jauniem draudiem, lai sasniegtu ASV stratēģiskos mērķus. ISW ir bezpartijiska, bezpeļņas, sabiedriskās politikas pētniecības organizācija.

  Uzziniet vairāk, iesaistieties un veiciet savu ieguldījumu šodien.

  Papildus lasīšana

  [Ikgadējā atjaunināšana] Starptautiskās kibertiesību normas praksē: interaktīvs rīkkopa

  Datu vēstniecības: nacionālo valstu suverenitāte, drošība un nepārtrauktība

  Avots: ComplexDiscovery