Thu. Feb 2nd, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Примітка редактора: Одним з найбільш точних і докладних джерел для поточної інформації про українську кризу є оновлення українського конфлікту від Інституту вивчення війни. Інститут вивчення війни (ISW) є організацією 501 (c) (3) і виробляє суворо безпартійні, неідеологічні, засновані на фактах дослідження. ISW прагне сприяти інформованого розуміння війни та військових справ шляхом всебічних, незалежних та доступних досліджень та аналізу з відкритим кодом. Дослідження ISW доступні широкій громадськості, військовим практикам, політикам та членам ЗМІ. Забезпечуючи щоденний синтез ключових подій, пов'язаних з російською агресією проти України, оновлення ISW можуть принести користь фахівцям з кібербезпеки, управління інформацією та правових відкриттів, оскільки вони слідкують за діловими, інформаційними технологіями та правовими тенденціями та траєкторіями, на які впливають та випливають з поточний конфлікт в Україні.

  Оцінка та карти*

  Оцінки конфліктів в Україні — огляд на картах

  Інститут вивчення війни (ISW), збірна Росії

  Проект «Критичні загрози» (CTP), Американський інститут підприємництва

  Загальна оцінка Довідкова інформація

  ISW систематично публікує російські оцінки кампанії, які включають карти, що висвітлюють оцінений контроль місцевості в Україні та основні російські осі маневру.

  Ці карти доповнюють щоденну синтетичну продукцію, яка охоплює ключові події, пов'язані з оновленою російською агресією проти України.

  Оцінки російської наступальної кампанії

  Жовтень 1, 2022

  Катерина Степаненко, Кетрін Лоулор, Джордж Баррос, Райлі Бейлі та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Українські війська завдали чергової значної оперативної поразки Росії і звільнили Лиман Донецької області 1 жовтня. Міністерство оборони Росії заявило про виведення російських військ з Лиману на «більш вигідні позиції», щоб уникнути «загрози оточення» в населеному пункті. Кадри в соціальних мережах та українські військові чиновники підтвердили, що українські війська увійшли в Лиман і, ймовірно, розчищають населений пункт станом на 1 жовтня.

  Ключові винос

  Українські війська звільнили Лиман і, ймовірно, розчищають населений пункт станом на 1 жовтня.

  Росія, ймовірно, встановлює умови для прийняття на себе юридичної відповідальності за Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС).

  Українські війська продовжують вести контрнаступальні операції на Херсонщині та встановлюють умови для подальших нападів.

  Російські війська здійснили наземний обстріл в районах Бахмута та Авдіївки Донецької області

  Російські війська продовжують рутинні удари по тилових районах України на півдні

  Російське військове керівництво продовжує йти на компроміс щодо майбутнього відновлення сил, надаючи пріоритет негайній мобілізації якомога більшої кількості органів для триваючих бойових дій в Україні.

  Російська мобілізаційна влада продовжує проводити дискримінаційні мобілізаційні практики.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Вересень 30, 2022

  Катерина Степаненко, Кетрін Лолор, Грейс Меппс, Райлі Бейлі, Джордж Баррос та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Президент Росії Володимир Путін не погрожував негайною ядерною атакою, щоб зупинити українські контрнаступи на окуповану Росією Україну під час свого виступу, оголосивши про незаконну анексію Росією української території.

  Ключові винос

  Президент Росії Володимир Путін заявив про незаконну анексію Росією чотирьох українських територій 30 вересня без чіткого визначення кордонів цих заявлених територій.

  Путін заявив, що звичайний для Росії осінній цикл військової служби розпочнеться на місяць пізно 1 листопада, ймовірно, тому, що часткова мобілізація Росією російських чоловіків обкладає податком бюрократію російських військових комісаріатів, які зазвичай контролюватимуть піврічний цикл призову.

  Російські чиновники можуть знову мобілізувати торішніх призовників, коли їх терміни закінчаться 1 жовтня.

  Українські війська, ймовірно, захоплять або оточать Лиман протягом наступних 72 годин.

  Українські військові зберегли оперативну тишу щодо українських наземних маневрів у Херсонській області, але заявили, що українські війська продовжують змушувати російські війська захищати свої позиції.

  Російські війська продовжували наземні штурми в Донецькій області.

  Російська влада продовжувала зусилля щодо примусу участі Росії в мобілізаційних зусиллах, але, ймовірно, буде боротися за примус до участі, оскільки росіяни продовжують тікати з Росії за прикордонними державами, які їх вітають.

  Російські чиновники приймають хабарі та застосовують інші пільгові режими, щоб запобігти або полегшити економічний тягар мобілізації на заможних.

  Російська влада продовжує розгортати мобілізований особовий склад в Україну без належної підготовки або обладнання, а персонал навряд чи зможе дозволити собі забезпечити власні поставки.

  Російські війська завдали ракетного удару по українському гуманітарному конвою і намагалися звинуватити український уряд.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Вересень 29, 2022

  Катерина Степаненко, Кароліна Хірд, Джордж Баррос, Райлі Бейлі та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Кремль продовжує порушувати заявлені процедури «часткової мобілізації» і суперечити власним месенджанням навіть при цьому визнаючи систематичні провали в російській бюрократії лише через вісім днів після оголошення мобілізації.

  Ключові винос

  Кремль продовжує порушувати заявлені процедури «часткової мобілізації» і суперечити власним месенджанням навіть при цьому визнаючи систематичні провали в російській бюрократії лише через вісім днів після оголошення мобілізації.

  Білорусь, можливо, готується до розміщення новомобілізованих російських військовослужбовців, але навряд чи вступить у війну в Україні від імені Росії.

  Українські війська, ймовірно, майже завершили оточення російського угруповання в Лимані і перерізали критичні наземні лінії зв'язку (GLOCS), які підтримують російські війська в районі Дробишева-Лимана.

  Українські військові зберегли оперативну тишу щодо українських наземних маневрів у Херсонській області, але заявили, що російські війська розгортають новомобілізовані війська для посилення лінії фронту Херсонської області.

  Українські війська продовжували обстрілювати російські логістичні, транспортні та військові об'єкти в Херсонській області.

  Російські війська продовжували наземний обстріл в Донецькій області.

  Російські війська, ймовірно, збільшили використання безпілотників «Шахед-136» іранського виробництва на півдні України

  Незалежна російська виборча організація, Центр «Левада», встановила, що майже половина опитаних росіян стурбована мобілізацією, але підтримка російських військових дій знизилася лише незначно до 44%.

  Українські чиновники підтвердили занепокоєння тим, що Кремль мобілізує українських громадян в окупованих областях після заяви президента Росії Володимира Путіна про анексію.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  28 вересня 2022 р.

  Кароліна Хірд, Кетрін Лолор, Грейс Мейппс, Райлі Бейлі та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Російські міліблогери обговорювали українські досягнення навколо Лимана з підвищеною стурбованістю 28 вересня, припускаючи, що російські війська в цьому районі можуть зіткнутися з неминучою поразкою.

  Ключові винос

  Російське військове керівництво, ймовірно, не зуміло встановити інформаційні умови для потенційної поразки російського угруповання в Лимані, незважаючи на все більш стурбований дискурс російських міліблогерів щодо потенціалу українського обволікання Лимана.

  Кремль може тимчасово відкласти оголошення анексії окупованої Росією української території для кращої підготовки російського інформаційного простору та адміністративної організації, хоча 30 вересня залишається найбільш вірогідною датою оголошення про анексію.

  Російська влада продовжує відправляти новомобілізованих і недопідготовлених новобранців для безпосереднього посилення сильно деградованих залишків різних підрозділів, включаючи підрозділи, які раніше вважалися головними звичайними бойовими силами Росії.

  Українські війська, ймовірно, продовжували досягати значних успіхів навколо Лиману 28 вересня, просуваючись з півночі по дузі Зелена Долина-Колодязь і з південного сходу навколо Ямпіля.

  Українські військові чиновники значною мірою зберігали оперативну тишу щодо конкретних дій України в Херсонській області 28 вересня, але заявили, що українські війська продовжують позиційні бої в невизначених місцях для консолідації та покращення своїх позицій вздовж Південної осі.

  Російські війська продовжували невдалий наземний обстріл в Донецькій області.

  Російські військові чиновники відкрито суперечать публічно заявленим Кремлем керівним принципам мобілізації для виконання квотних вимог, навіть коли кремлівська пропаганда намагається змінити суспільне сприйняття часткової мобілізації.

  Російська влада починає обмежувати переміщення російських громадян у прикордонні регіони Росії, щоб впоратися з сотнями тисяч російських чоловіків, які намагаються втекти з країни.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  27 вересня 2022

  Катерина Степаненко, Кетрін Лолор, Грейс Меппс, Райлі Бейлі та Мейсон Кларк

  Ключова розробка

  Російська влада в окупованих районах Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей 27 вересня завершила свої фальсифіковані «референдуми» з анексії та неправдоподібно заявила, що кожен фіктивний референдум отримав від 87-99% від жителів України.

  Ключові винос

  Президент Росії Володимир Путін, ймовірно, оголосить про анексію Росією окупованої української території 30 вересня після того, як російські чиновники завершили свої фальсифіковані «референдуми» 27 вересня.

  Повідомляється, що російські війська без попередньої підготовки вносять новомобілізованих військовослужбовців Західного військового округу (ЗМО) на лінії фронту в Херсоні та Харківській областях.

  Українські війська консолідують свої позиції на східному березі річки Оскол і отримали подальші прибутки на околиці Лиману.

  Українські війська продовжували обстрілювати російські наземні лінії зв'язку (GLOC) в рамках південної контрнаступальної кампанії, особливо зриваючи зусилля Росії з будівництва переходів на баржі.

  Російські війська продовжували невдалі наступальні операції навколо Бахмута та на заході Донецька, все частіше використовуючи пенітенціарні підрозділи.

  Російські війська завдали серйозної шкоди українському аеродрому в Кривому Розі і продовжували рутинні авіаційні та ракетні удари по всій півдні України.

  Російська влада встановлює контрольно-пропускні пункти на кордоні Росії для примусової мобілізації російських чоловіків, які прагнуть уникнути примусової мобілізації, тікаючи з країни.

  Російські чиновники встановлюють умови для примусової мобілізації або призову українських мирних жителів в скоро анексованих районах окупованої України.

  Російська анексія окупованих Донецька і Луганська, ймовірно, посилить напруженість всередині сил ДНР і ЛНР, які регулярно закололи, коли їх просять воювати за межами власних областей.

  Російські чиновники можуть спробувати переосмислити своє вторгнення в Україну і окупацію української території, яка скоро буде анексована, як «антитерористична операція».

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Ми не докладно повідомляємо про російські військові злочини, оскільки ці заходи добре висвітлюються в західних ЗМІ і не впливають безпосередньо на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цих злочинних дій для українських військових та населення, а саме про бойові дії в українських міських районах. Ми повністю засуджуємо ці російські порушення законів збройних конфліктів, Женевських конвенцій і людства, хоча ми не описуємо їх у цих звітах.

  Хронологія карт з 27 вересня - 1 жовтня 2022 р. - Наведення миші для прокрутки

  Карти конфлікту в Україні - 092722-100122

  Див. інтерактивну карту російського вторгнення Інституту вивчення війни

  Читайте останні новини про конфлікт в Україні від Інституту вивчення війни

  * Спільний з прямим явним дозволом Інституту вивчення війни (ISW).

  Про Інститут вивчення методології досліджень війни

  Методологія дослідження ISW спирається як на первинні, так і на вторинні джерела, що дозволяє дослідникам розвивати всебічне розуміння ситуації на місцях. Для того, щоб проаналізувати військові та політичні події в будь-якій галузі, дослідницькі аналітики ISW повинні повністю розуміти системи ворожих і дружніх сил. Вони також повинні розуміти демографію населення, фізичну місцевість, політику та історію цієї області. Це закладає аналітичну основу для розуміння причин конкретних розробок та виконання поставлених ними дослідницьких завдань. Аналітики ISW також проводять час у таких місцях, як Ірак, Афганістан та інші, щоб краще зрозуміти безпекову та політичну ситуацію та оцінити реалізацію поточних стратегій та політики. Наші дослідники збирають дані та аналізують тенденції, виробляючи детальний аналіз подій у галузях досліджень, створюючи точну, високу роздільну здатність, своєчасну та ретельну картину ситуації. Методологія дослідження ISW гарантує її успіх та прихильність покращенню здатності країни виконувати військові операції, досягати стратегічних цілей та реагувати на виникаючі проблеми, які можуть вимагати використання американської військової сили.

  Про Інститут вивчення війни

  Інститут вивчення війни просуває усвідомлене розуміння військової справи шляхом надійних досліджень, надійного аналізу та інноваційної освіти. Ми прагнемо покращити здатність країни виконувати військові операції та реагувати на нові загрози для досягнення стратегічних цілей США. ISW є безпартійною, некомерційною, дослідницькою організацією державної політики.

  Дізнайтесь більше, долучайтеся та внесуйте свій внесок вже сьогодні.

  Додаткове читання

  [Річне оновлення] Міжнародне кіберправо на практиці: інтерактивний інструментарій

  Посольства даних: суверенітет, безпека та безперервність для національних держав

  Джерело: Комплексне відкриття