Wed. Feb 8th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Toimetaja märkus: Ukraina kriisi käimasolevate uuenduste üks kõige täpsemaid ja üksikasjalikumaid allikaid on Ukraina Konflikti värskendus sõja uurimise instituudist. Sõja Uurimise Instituut (ISW) on 501 (c) (3) organisatsioon ja toodab rangelt mittepartisanilist, mitte-ideoloogilist faktipõhist uurimistööd. ISW püüab edendada teadlikku arusaamist sõjast ja sõjalistest asjadest läbi kõikehõlmava, sõltumatu ja kättesaadava avatud lähtekoodiga uurimistöö ja analüüsi. ISW teadusuuringud on kättesaadavad avalikkusele, sõjaväe praktikutele, poliitikakujundajatele ja meedia liikmetele. Igapäevase sünteesi olulisemaid sündmusi, mis on seotud Venemaa agressiooni Ukraina, ISW värskendused võivad kasu küberjulgeoleku, teabejuhtimise ja juriidilise avastamise spetsialistid, kui nad järgivad äri-, infotehnoloogia- ja juriidilisi suundumusi ja trajektoore, mida mõjutavad ja tulenevad Praegune Ukraina konflikti.

  Hindamine ja kaardid*

  Ukraina Konflikti hindamised — Ülevaade Maps

  Sõja Uurimise Instituut (ISW), Venemaa meeskond

  Kriitiliste ohtude projekt (CTP), Ameerika Enterprise Institute

  Üldine hindamise taustainfo

  ISW avaldab süstemaatiliselt Venemaa kampaania hinnanguid, mis sisaldavad kaarte, mis tõstavad esile hinnatud kontrolli maastiku üle Ukrainas ja peamised Venemaa manöövriteljed.

  Need kaardid suurendavad igapäevaseid sünteetilisi tooteid, mis hõlmavad olulisi sündmusi, mis on seotud Venemaa uuendatud agressiooniga Ukraina vastu.

  Vene solvav kampaania hinnangud

  11. oktoober 2022

  Autor Karolina Hird, George Barros, Kateryna Stepanenko, Grace Mappes, Riley Bailey ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Vene väed viisid 11. oktoobril teist päeva järjest läbi massiivseid rakettide lööke üle Ukraina. Ukraina peastaap teatas, et Venemaa väed vallandasid Tu-95 ja Tu-160 strateegilistelt pommitajatelt ligi 30 Kh-101 ja Kh-55 kruiisrakette ning kahjustasid kriitilist infrastruktuuri Lvivis, Vinnõtsja, Dnipropetrovskis, Donetskis ja Zaporižžja oblastides.

  Key Buffee

  Vene väed viisid teist päeva järjest läbi massiivseid rakettide streike üle Ukraina.

  Armeekindral Sergei Surovikini varasem kogemus Venemaa relvajõudude ülemana Süürias ei ole tõenäoliselt seotud viimase paari päeva jooksul toimunud massilise rakettide streikide lainega üle Ukraina, samuti ei anna see märku Venemaa võimete trajektoori või strateegia muutumisest Ukrainas.

  Venemaa Föderatsioon kaevandab tõenäoliselt laskemoona ja muud materjali Valgevene ladustamisbaasidest, mis on vastuolus arusaamisega, et Venemaa väed seavad tingimused maapealseks rünnakuks Ukraina vastu Valgevenest.

  Vene allikad väitsid, et Ukraina väed jätkasid vastumõjude läbiviimist ida pool Oskili jõest ja Kreminna-Svatove suunal.

  Vene allikad väitsid, et Ukraina väed jätkasid maapealseid rünnakuid Põhja- ja Lääne-Khersoni oblastis

  Ukraina väed jätkavad keeldumiskampaaniat, et suunata Venemaa sõjaväe-, tehnika- ja logistikavarad ning koondumispiirkonnad Khersoni oblastis.

  Vene väed jätkasid maapealaletungide läbiviimist Donetski oblastis.

  Vene aruandlus plahvatuste Dzhankoy, Krimmis, näitas paanika kaotada täiendavaid logistika võimeid Krimmis pärast Kertši väina Bridge plahvatus.

  Vene föderaalsed teemad teatavad valitud piirkondades välja uued laiendused ja mobilisatsioonifaasid, mis võivad viidata sellele, et nad ei ole oma mobilisatsioonikvootide täitnud.

  Vene ja okupatsioonihalduse ametnikud jätkavad filtreerimistegevust Venemaa okupeeritud aladel.

  Lugege täielikku värskendust.

  10. oktoober 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, George Barros, Riley Bailey, Angela Howard ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Vene väed viisid 10. oktoobril läbi massiivse rakettide löögirünnaku üle 20 linna, sealhulgas Kiievi vastu. Ukraina kindralstaap teatas, et Venemaa väed käivitasid üle 84 kruiisiraketi ja 24 droonirünnaku, millest 13 viidi läbi Iraani valmistatud Šahed-136 droonidega.

  Key Buffee

  Vene väed viisid läbi massiivseid, koordineeritud rakettide lööke üle 20 Ukraina linnale.

  President Vladimir Putin väitis, et koordineeritud rakettide streigid olid kättemaksuks plahvatuse eest Kertši väina sillal, tõenäoliselt osaliselt karri kasuks „pro-war” fraktsioonidega.

  Vene ja Valgevene maaväed ei pruugi tõenäoliselt rünnata Ukrainat Valgevene territooriumilt põhjas.

  Ukraina väed on 10. oktoobri seisuga tõenäoliselt vabanenud üle 200 ruutkilomeetri territooriumi Lääne-Luhanski oblastis.

  Vene väed jätkasid ebaõnnestunud katseid taastada hiljuti kaotatud territoorium Loode-Khersoni oblastis, tugevdades samal ajal lähedalasuvaid positsioone kahjustatud ja kiirustades mobiliseeritud üksustega.

  Vene väed jätkasid maapealset rünnakut Donetski oblastis.

  Vene ja okupatsioonihalduse ametnikud loovad tingimused, et viia kuni 40 000 elanikku Khersoni oblastis välja Venemaa okupeeritud Krimmi ja Venemaa Föderatsiooni.

  Vene väed ei suuda varustada mobiliseeritud jõude, tõenäoliselt aastatepikkuse varustusvarguse tõttu lepinguliste sõdurite ja komandöride poolt.

  Lugege täielikku värskendust.

  9. oktoober 2022

  Autor Kateryna Stepanenko ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Rünnak Kertši väina sillale koos hiljutiste Venemaa sõjaliste ebaõnnestumiste ja osalise mobilisatsiooniga tekitab Venemaa presidendi Vladimir Putini ja Kremli otsest kriitikat Venemaa sõjaeelsest natsionalistlikust kogukonnast.

  Key Buffee

  Ukraina väed jätkasid Edasipääsu Oskil Rverist ida pool Luhanski oblasti suunas ja on sisenenud Stel'makhivkasse (umbes 18km Svatovest läänes). Vene väed käivitasid ebaõnnestunud kallaletungid Burdakale Harkivi oblasti-Vene piiril ja Ternõi Lymanist kirdes.

  Vene allikad teatasid, et Venemaa väed üritasid rünnata Ternovi Podi suunas (umbes 30km Khersoni linnast loodes) Ukraina allikad teatasid, et Venemaa väed jätkasid äsja vabastatud asulate sihtimist Põhja-Khersoni oblastis suurtükiväe, MLRS ja lennundusega.

  Ukraina allikad teatasid, et Ukraina väed tõrjusid üle 30 rünnaku Bakhmuti ja Avdiivka aladel. Vene väed käivitasid ebaõnnestunud kallaletungi Donetski linnast edelas.

  Vene väed sihtisid Zaporižžžžžžžia linna elamupiirkonnad kruiisirakettidega.

  Vene milblogger süüdistas Põhja-Osseetiat ja Vladikavkazi, et ta ei täida mobilisatsioonikorraldusi hooletuse ja piirkondlike ametnike isiklike huvide tõttu.

  Ukraina allikad teatasid, et Venemaa okupatsioonivõimud liiguvad oma perekonnad Khersoni oblastist Krimmi ja Starobilskist Luhanski linna.

  Lugege täielikku värskendust.

  8. oktoober 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Riley Bailey, Angela Howard, Grace Mappes ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Suuremahuline plahvatus kahjustas 8. oktoobril Krimmi Venemaaga okupeeritud Kertši väina silda. Maxari satelliidipildid näitavad, et plahvatus varises maanteesilla ühe sõiduraja ja kahjustas lähedalasuvat raudteerööda.

  Key Buffee

  Suuremahuline plahvatus kahjustas tõsiselt Krimmi Venemaaga okupeeritud Kertši väina silda.

  Kreml nimetas Venemaa lennundusvägede komandöri, armeekindral Sergei Surovikini, Venemaa operatsiooni uueks ülemaks Ukrainas ja see ametisse nimetamine on tekitanud rahvuslaste kogukonna sees positiivset tagasisidet.

  Vene allikad väitsid, et Ukraina väed jätkasid vasturünnakuoperatsioone Harkivi ja Luhanski oblastites.

  Vene väed jätkasid kaitsepositsioonide kehtestamist Põhja-Khersoni oblastis.

  Vene väed jätkasid rünnakut asulate ümber Bakhmut, Avdiivka ja Donetski linnast läänes.

  Ukraina väed väidetavalt jätkasid Iraani valmistatud Šahed-136 droonide mahatulistamist.

  Vene föderaalse teemasid seisavad rahalised väljakutsed rahastamise mobilisatsiooni.

  Venemaa ja okupatsioonihalduse ametnikud jätkasid meetmeid Ukraina laste eemaldamiseks oma kodudest Venemaa okupeeritud aladel.

  Lugege täielikku värskendust.

  7. oktoober 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Katherine Lawlor, Grace Mappes ja Frederick W. Kagan

  Võtmearendus

  Lääne ja Venemaa aruanded luumurdude Kremlis on võitmas veojõu jooksul Vene inforuumi, õõnestades välimus stabiilsust Venemaa president Vladimir Putini režiimi.

  Key Buffee

  Lääne ja Venemaa aruanded luumurdude Kremlis on võitmas veojõu jooksul Vene inforuumi, õõnestades välimus stabiilsust Venemaa president Vladimir Putini režiimi.

  Venemaa president Vladimir Putin võis oodata, et teatada, et ta on asendanud Ida sõjaväeringkonna (EMD) komandöri Aleksandr Tšaiko, kuni tal oli vaja kasutada Tšaikot patuoinana Venemaa sõjaliste ebaõnnestumiste korral Harkivi oblastis ja Lymanis Donetski oblastis.

  Ukraina väed jätkasid tõenäoliselt vasturünnaoperatsioone Kreminna—Svatove maantee ääres Lääne-Luhanski oblastis.

  Vene väed jätkasid kaitsepositsioonide kehtestamist Põhja-Khersoni oblastis ning Ukraina ja Venemaa allikad teatasid käimasolevatest lahingutest Khersoni linnast põhja ja loodes.

  Vene väed jätkasid maapealset rünnakut Donetski oblastis.

  Anekdootlikud aruanded halbade tingimuste mobiliseeritud personali Vene inforuumis jätkavad kütuse täpne jutustus Kremli ja Venemaa kaitseministeeriumi (MoD) ebakompetentsus.

  Vene ametnikud pakkusid 7. oktoobril mobiliseeritud meeste ja nende perekondade jaoks põhilisi järeleandmisi, kuid toetuvad jätkuvalt kohalikele omavalitsustele ja muudele föderaalsetele institutsioonidele, et pakkuda toetust, sealhulgas toitu ja koolitust, äsja mobiliseeritud meestele.

  Vene okupatsioonivõimud Donetski oblastis jätkavad Ukraina tsiviilisikute sunniviisiliselt mobiliseerimist, uskudes Venemaa väidab, et äsja annekteeritud territooriumide elanikud ei mobiliseerita.

  Ukraina ametnikud äsja vabastatud Harkivi oblastis jätkavad Venemaa piinakambrite ja muude inimõiguste kuritarvituste paljastamist.

  Venemaa okupatsiooni ametnikud on tõenäoliselt suutnud parandada vajalikku tsiviilinfrastruktuuri okupeeritud ja ebaseaduslikult lisatud Ukraina osades talveks, kui temperatuur langeb.

  Lugege täielikku värskendust.

  Me ei anna Venemaa sõjakuritegudest üksikasjalikult aru, sest need tegevused on Lääne meedias hästi kaetud ega mõjuta otseselt sõjalisi operatsioone, mida me hindame ja prognoosime. Jätkame nende kuritegelike tegevuste mõju hindamist ja aruandlust Ukraina sõjaväele ja elanikkonnale ning konkreetselt võitlusele Ukraina linnapiirkondades. Me mõistame täielikult hukka need Venemaa relvakonfliktide seaduste, Genfi konventsioonide ja inimkonna rikkumised, kuigi me neid nendes aruannetes ei kirjelda.

  Kronoloogia kaardid 7. oktoober - 11, 2022 - hiireüleminek kerida

  Ukraina Konflikti kaardid - 100722-101122

  Vaata Vene invasiooni sõja interaktiivse kaardi uurimise instituuti

  Loe viimaseid Ukraina Konflikti uudiseid Instituut for Study of War

  * Jagatud otsese selgesõnalise loata Instituut for Uuring of War (ISW).

  Sõja Uurimise Metodoloogia Instituudi kohta

  ISW uurimismetoodika tugineb nii esmastele kui ka teisestele allikatele, võimaldades teadlastel arendada terviklikku arusaamist olukorrast kohapeal. Et analüüsida sõjalisi ja poliitilisi arenguid mis tahes konkreetses piirkonnas, peavad ISW uurimisanalüütikud täielikult mõistma vaenlase ja sõbralike jõudude süsteeme. Samuti peavad nad mõistma rahvastiku demograafia, füüsilist maastikku, poliitikat ja selle piirkonna ajalugu. See loob analüütilise aluse konkreetsete arengute põhjuste mõistmiseks ja nende määratud teadusuuringute eesmärkide täitmiseks. ISW analüütikud veedavad aega ka sellistes kohtades nagu Iraak, Afganistan ja mujal, et paremini mõista julgeoleku- ja poliitilist olukorda ning hinnata praeguste strateegiate ja poliitika rakendamist. Meie teadlased koguvad andmeid ja analüüsivad suundumusi, toodavad uurimisvaldkondade arengute granuleeritud analüüsi, andes täpse, kõrge resolutsiooniga, õigeaegse ja põhjaliku pildi olukorrast. ISW uurimismetoodika tagab oma edu ja pühendumuse parandada rahva võimet sooritada sõjalisi operatsioone, saavutada strateegilisi eesmärke ja reageerida tekkivatele probleemidele, mis võivad nõuda Ameerika sõjalise võimu kasutamist.

  Umbes Instituut Uuring of War

  Instituut for Study of War edendab teadlikku arusaamist sõjaliste asjade usaldusväärsete teadusuuringute, usaldusväärse analüüsi ja uuendusliku hariduse kaudu. Me oleme pühendunud parandama riigi võimet sooritada sõjalisi operatsioone ja reageerida tekkivatele ohtudele, et saavutada USA strateegilised eesmärgid. ISW on mittepartisan, mittetulunduslik, avaliku poliitika uurimisorganisatsioon.

  Lisateave, osaleda ja anda oma panus täna.

  Täiendav lugemine

  [Iga-aastane uuendus] Rahvusvaheline küberõiguse praktikas: Interaktiivne tööriista

  Andmesaatkonnad: Rahvusriikide suveräänsus, turvalisus ja järjepidevus

  Allikas: ComplexDiscovery