Wed. Feb 8th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Примітка редактора: Одним з найбільш точних і докладних джерел для поточної інформації про українську кризу є оновлення українського конфлікту від Інституту вивчення війни. Інститут вивчення війни (ISW) є організацією 501 (c) (3) і виробляє суворо безпартійні, неідеологічні, засновані на фактах дослідження. ISW прагне сприяти інформованого розуміння війни та військових справ шляхом всебічних, незалежних та доступних досліджень та аналізу з відкритим кодом. Дослідження ISW доступні широкій громадськості, військовим практикам, політикам та членам ЗМІ. Забезпечуючи щоденний синтез ключових подій, пов'язаних з російською агресією проти України, оновлення ISW можуть принести користь фахівцям з кібербезпеки, управління інформацією та правових відкриттів, оскільки вони слідкують за діловими, інформаційними технологіями та правовими тенденціями та траєкторіями, на які впливають та випливають з поточний конфлікт в Україні.

  Оцінка та карти*

  Оцінки конфліктів в Україні — огляд на картах

  Інститут вивчення війни (ISW), збірна Росії

  Проект «Критичні загрози» (CTP), Американський інститут підприємництва

  Загальна оцінка Довідкова інформація

  ISW систематично публікує російські оцінки кампанії, які включають карти, що висвітлюють оцінений контроль місцевості в Україні та основні російські осі маневру.

  Ці карти доповнюють щоденну синтетичну продукцію, яка охоплює ключові події, пов'язані з оновленою російською агресією проти України.

  Оцінки російської наступальної кампанії

  Жовтень 11, 2022

  Кароліна Хірд, Джордж Баррос, Катерина Степаненко, Грейс Мейппс, Райлі Бейлі та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Вже другий день поспіль російські війська нанесли масовані ракетні удари по Україні 11 жовтня. Генеральний штаб України заявив, що російські війська випустили майже 30 крилатих ракет Х-101 і Кх-55 зі стратегічних бомбардувальників Ту-95 і Ту-160 та пошкодили критичну інфраструктуру у Львівській, Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій та Запорізькій областях.

  Ключові винос

  Російські війська другий день поспіль наносять масштабні ракетні удари по Україні.

  Попередній досвід генерала армії Сергія Суровікіна на посаді командувача збройними силами Росії в Сирії, швидше за все, не пов'язаний з масовою хвилею ракетних ударів по Україні протягом останніх кількох днів, а також не сигналізує про зміну траєкторії російських можливостей або стратегії в Україні.

  Російська Федерація, ймовірно, видобуває боєприпаси та іншу техніку з білоруських баз зберігання, що несумісно з уявленням про те, що російські війська встановлюють умови для наземного нападу на Україну з боку Білорусі.

  Російські джерела стверджують, що українські війська продовжують вести контрнаступи на схід від річки Оскол і в напрямку Кремінна-Сватове.

  Російські джерела стверджують, що українські війська продовжують наземні атаки на півночі та заході Херсонської області.

  Українські війська продовжують кампанію з заборони на російські військові, технічні та логістичні засоби та райони концентрації в Херсонській області.

  Російські війська продовжували здійснювати наземні штурми в Донецькій області.

  Російські повідомлення про вибухи в Джанкої, Крим, свідчать про паніку через втрату подальших логістичних можливостей в Криму після вибуху на Керченській протоці

  Російські федеральні суб'єкти оголошують про нові продовження і етапи мобілізації в окремих регіонах, що може свідчити про те, що вони не виконали свої мобілізаційні квоти.

  Російські чиновники та окупаційної адміністрації продовжують проводити фільтруючі заходи на окупованих Росією територіях.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Жовтень 10, 2022

  Катерина Степаненко, Джордж Баррос, Райлі Бейлі, Анжела Говард та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  10 жовтня російські війська завдали масованого ракетного удару по більш ніж 20 містах, включаючи Київ. Генштаб України повідомив, що російські війська випустили понад 84 крилатих ракет і 24 атаки безпілотників, 13 з яких були здійснені з безпілотників іранського виробництва «Шахед-136».

  Ключові винос

  Російські війська завдали масивні скоординовані ракетні удари по більш ніж 20 містах України

  Президент Володимир Путін заявив, що скоординовані ракетні удари були у відповідь на вибух на Керченській протоці мосту, ймовірно, частково заслужити прихильність «провоєнних» фракцій.

  Російські та білоруські сухопутні війська як і раніше навряд чи нападуть на Україну з білоруської території на північ.

  Українські війська, ймовірно, звільнили понад 200 квадратних кілометрів території на заході Луганської області станом на 10 жовтня.

  Російські війська продовжували невдалі спроби повернути нещодавно втрачену територію на північному заході Херсонської області, зміцнюючи довколишні позиції пошкодженими та поспішно мобілізованими підрозділами.

  Російські війська продовжували наземні обстріли в Донецькій області.

  Чиновники Росії та окупаційної адміністрації встановлюють умови для переміщення до 40 тисяч жителів Херсонської області до окупованого Росією Криму та Російської Федерації.

  Російські війська не можуть постачати мобілізовані сили, ймовірно, через багаторічні крадіжки поставок солдатами та командирами контрактних військ.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Жовтень 9, 2022

  Катерина Степаненко та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Напад на Керченський міст у поєднанні з недавніми російськими військовими невдачами та частковою мобілізацією породжує пряму критику президента Росії Володимира Путіна та Кремля з боку російської провоєнної націоналістичної спільноти.

  Ключові винос

  Українські війська продовжували наступ на схід від річки Оскол в напрямку Луганської області і увійшли в Стельмахівка (приблизно в 18 км на захід від Сватового). Російські війська почали невдалі штурми по Бурдаці на кордоні з Харківською областою та Росією та Терни на північний схід від Лиману

  Російські джерела повідомили, що російські війська намагалися атакувати в напрямку Тернових Поди (приблизно в 30 км на північний захід від Херсона). Українські джерела повідомили, що російські війська продовжують обстрілювати новозвільнені населені пункти на півночі Херсонської області з артилерії, РСЗВ та авіації.

  Українські джерела повідомили, що українські війська відбили понад 30 обстрілів в районах Бахмута та Авдіївки. Російські війська почали невдалий штурм на південному заході Донецька.

  Російські війська обстріляли крилатими ракетами житлові райони міста Запоріжжя

  Російський міліблогер звинуватив Північну Осетію і Владикавказ у невиконанні мобілізаційних наказів через необережність і особисті інтереси регіональних чиновників.

  Українські джерела повідомили, що російська окупаційна влада переміщає свої сім'ї з Херсонської області до Криму, а зі Старобільська до Луганська.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Жовтень 8, 2022

  Катерина Степаненко, Райлі Бейлі, Анжела Говард, Грейс Маппс та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Масштабний вибух пошкодив Керченський міст, який зв'язав окупований Крим з Росією 8 жовтня. Супутникові знімки Maxar показують, що вибух обвалив одну смугу дорожнього мосту і пошкодив сусідню залізничну колію.

  Ключові винос

  Масштабний вибух серйозно пошкодив Керченський міст, який пов'язує окупований Крим з Росією.

  Кремль назвав російського командувача повітряно-космічними силами генерала армії Сергія Суровікіна новим командувачем російської операції в Україні, і це призначення викликало позитивні відгуки у націоналістичної спільноти.

  Російські джерела заявили, що українські війська продовжують контрнаступальні операції в Харківській та Луганській областях.

  Російські війська продовжували встановлювати оборонні позиції на півночі Херсонської області.

  Російські війська продовжували атакувати населені пункти навколо Бахмута, Авдіївки та на заході Донецька.

  Повідомляють, що українські війська продовжували збивати безпілотники «Шахед-136» іранського виробництва

  Російські федеральні суб'єкти стикаються з фінансовими проблемами при фінансуванні мобілізації.

  Чиновники російської та окупаційної адміністрації продовжували заходи щодо вилучення українських дітей з їхніх будинків на окупованих Росією територіях.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Жовтень 7, 2022

  Катерина Степаненко, Кетрін Лоулор, Грейс Маппс та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Західні та російські повідомлення про переломи всередині Кремля набирають популярності в російському інформаційному просторі, підриваючи видимість стабільності режиму президента Росії Володимира Путіна.

  Ключові винос

  Західні та російські повідомлення про переломи всередині Кремля набирають популярності в російському інформаційному просторі, підриваючи видимість стабільності режиму президента Росії Володимира Путіна.

  Президент Росії Володимир Путін, можливо, чекав, щоб оголосити, що він замінив командира Східного військового округу (EMD) Олександра Чайка, поки йому не потрібно буде використовувати Чайка як козла відпущення для російських військових невдач у Харківській області та Лимані, Донецька область.

  Українські війська, ймовірно, продовжили контрнаступальні операції вздовж дороги Кремінна-Сватове на заході Луганської області.

  Російські війська продовжували встановлювати оборонні позиції на півночі Херсонської області, а українські та російські джерела повідомляють, що тривають бої на півночі та північному заході Херсона.

  Російські війська продовжували наземні обстріли в Донецькій області.

  Анекдотичні повідомлення про погані умови для мобілізованого персоналу в російському інформаційному просторі продовжують підживлювати точний розповідь про некомпетентність Кремля і Міністерства оборони Росії.

  Російські чиновники запропонували основні поступки мобілізованим чоловікам та їхнім сім'ям 7 жовтня, але продовжують покладатися на органи місцевого самоврядування та інші нефедеральні установи для надання підтримки, включаючи їжу та навчання, новомобілізованим чоловікам.

  Російська окупаційна влада в Донецькій області продовжує примусово мобілізувати українських мирних жителів, відкидаючи російські заяви про те, що мешканці новоанексованих територій не будуть мобілізовані.

  Українські чиновники в нещодавно звільненій Харківській області продовжують розкривати російські камери тортур та інші порушення прав людини.

  Російські окупаційні чиновники, ймовірно, не змогли відремонтувати необхідну цивільну інфраструктуру в окупованих і незаконно анексованих районах України під час зими, оскільки температура падає.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Ми не докладно повідомляємо про російські військові злочини, оскільки ці заходи добре висвітлюються в західних ЗМІ і не впливають безпосередньо на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цих злочинних дій для українських військових та населення, а саме про бойові дії в українських міських районах. Ми повністю засуджуємо ці російські порушення законів збройних конфліктів, Женевських конвенцій і людства, хоча ми не описуємо їх у цих звітах.

  Хронологія карт з 7 - 11 жовтня 2022 р. - Наведення миші, щоб прокручувати

  Карти конфлікту в Україні - 100722-101122

  Див. інтерактивну карту російського вторгнення Інституту вивчення війни

  Читайте останні новини про конфлікт в Україні від Інституту вивчення війни

  * Спільний з прямим явним дозволом Інституту вивчення війни (ISW).

  Про Інститут вивчення методології досліджень війни

  Методологія дослідження ISW спирається як на первинні, так і на вторинні джерела, що дозволяє дослідникам розвивати всебічне розуміння ситуації на місцях. Для того, щоб проаналізувати військові та політичні події в будь-якій галузі, дослідницькі аналітики ISW повинні повністю розуміти системи ворожих і дружніх сил. Вони також повинні розуміти демографію населення, фізичну місцевість, політику та історію цієї області. Це закладає аналітичну основу для розуміння причин конкретних розробок та виконання поставлених ними дослідницьких завдань. Аналітики ISW також проводять час у таких місцях, як Ірак, Афганістан та інші, щоб краще зрозуміти безпекову та політичну ситуацію та оцінити реалізацію поточних стратегій та політики. Наші дослідники збирають дані та аналізують тенденції, виробляючи детальний аналіз подій у галузях досліджень, створюючи точну, високу роздільну здатність, своєчасну та ретельну картину ситуації. Методологія дослідження ISW гарантує її успіх та прихильність покращенню здатності країни виконувати військові операції, досягати стратегічних цілей та реагувати на виникаючі проблеми, які можуть вимагати використання американської військової сили.

  Про Інститут вивчення війни

  Інститут вивчення війни просуває усвідомлене розуміння військової справи шляхом надійних досліджень, надійного аналізу та інноваційної освіти. Ми прагнемо покращити здатність країни виконувати військові операції та реагувати на нові загрози для досягнення стратегічних цілей США. ISW є безпартійною, некомерційною, дослідницькою організацією державної політики.

  Дізнайтесь більше, долучайтеся та внесуйте свій внесок вже сьогодні.

  Додаткове читання

  [Річне оновлення] Міжнародне кіберправо на практиці: інтерактивний інструментарій

  Посольства даних: суверенітет, безпека та безперервність для національних держав

  Джерело: Комплексне відкриття