Tue. Jan 31st, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  הערת העורך: מעת לעת, ComplexDiscovery מדגיש הודעות, עדכוני תוכן ומחקר הזמינים לציבור או באופן פרטי, מספקים של ספקי סייבר, נתונים וגילוי משפטי, ארגוני מחקר וחברי קהילת ComplexDiscovery. בעוד ComplexDiscovery מדגיש באופן קבוע מידע זה, הוא אינו נוטל על עצמו כל אחריות לטענות תוכן.

  כדי להגיש המלצות לתמורה ולהכללה בהודעות הסייבר, הנתונים והמידע המתמקדים בגילוי משפטי של ComplexDiscovery, צרו איתנו קשר עוד היום.

  הערת רקע: הסוכנות האירופית לאבטחת סייבר, ENISA, היא סוכנות האיחוד המוקדשת להשגת רמה משותפת גבוהה של אבטחת סייבר ברחבי אירופה. הוקמה בשנת 2004 והתחזקה על ידי חוק Cybersecurity של האיחוד האירופי, הסוכנות האירופית לביטחון סייבר תורמת למדיניות הסייבר של האיחוד האירופי, משפרת את האמינות של מוצרי ICT, שירותים ותהליכים עם תוכניות הסמכה של אבטחת סייבר, משתפת פעולה עם המדינות החברות וגופי האיחוד האירופי, ומסייעת אירופה מתכוננת לאתגרי הסייבר של מחר. באמצעות שיתוף ידע, בניית יכולות והגברת מודעות, הסוכנות פועלת יחד עם בעלי העניין המרכזיים שלה כדי לחזק את האמון בכלכלה המחוברת, להגביר את חוסן התשתית של האיחוד, ובסופו של דבר לשמור על החברה והאזרחים של אירופה מאובטחת דיגיטלית.

  המסגרת האירופית למיומנויות Cybersecurity, שנועדה לתרום לבניית כוח עבודה מוכשר בתחום אבטחת הסייבר, הייתה מוקד ועידת כישורי הסייבר האחרונה שאורגנה על ידי ENISA. מסגרת חדשה זו עשויה להועיל לאנשי אבטחת סייבר, ניהול מידע ואנשי מקצוע בתחום הגילוי המשפטי המבקשים להבין טוב יותר את איומי אבטחת הסייבר ולטפל בהם.

  סקירת פרסום*

  המסגרת האירופית למיומנויות אבטחת סייבר (ECSF)

  סוכנות האיחוד האירופי לאבטחת סייבר (ENISA)

  מסגרת המיומנויות האירופית לאבטחת סייבר (ECSF) היא תוצאה של המאמץ המשותף של ENISA וקבוצת העבודה ENISA Ad-Hoc על מסגרת מיומנויות Cybersecurity.

  מטרת ה- ECSF היא ליצור הבנה משותפת של התפקידים, הכישורים, הכישורים והידע הרלוונטיים; להקל על זיהוי מיומנויות אבטחת סייבר; ולתמוך בתכנון תוכניות הכשרה הקשורות לאבטחת סייבר. זה מסכם את כל התפקידים הקשורים לאבטחת סייבר ל -12 פרופילים, המנותחים בנפרד לפרטי האחריות, המיומנויות, הסינרגיות והתלות ההדדית שהם תואמים.

  ה- ECSF מספק כלי אירופאי פתוח לבניית הבנה משותפת של פרופילי התפקיד המקצועיים של אבטחת הסייבר ומיפויים משותפים עם הכישורים והמיומנויות המתאימים הנדרשים.

  המסגרת משלימה במדריך למשתמש, המהווה מדריך מעשי לניצול שלה, המבוסס על דוגמאות ומקרי שימוש. המדריך כולל שלוש דוגמאות לארגונים פרטיים, שצריכים לשכור, לשדרג ו/או לבטל מחדש את אנשי הצוות שלהם באבטחת סייבר, יחד עם מקרי שימוש, המייצגים את החוויה של שבעה ארגונים המשתמשים ב- ECSF בהקשרים שונים.

  מטרות ECSF בקצרה

  השימוש ב- ECSF מבטיח טרמינולוגיה משותפת והבנה משותפת בין הביקוש המקצועי Cybersecurity (מקום עבודה, גיוס) ואספקה (הכשרה, הכשרה) ברחבי האיחוד האירופי.

  ה- ECSF תומך בזיהוי מערך מיומנויות קריטי הנדרש מנקודת מבט של כוח אדם. היא מאפשרת לספקי למידה לתמוך בפיתוח מערך זה וקובעי מדיניות לתמוך ביוזמות ממוקדות להפחתת פער המיומנויות המזוהות.

  המסגרת מאפשרת הבנה של תפקידים מקצועיים מובילים בתחום אבטחת הסייבר ואת הכישורים החיוניים הנדרשים - כולל מיומנויות רכות - ולעיתים גם היבטים חקיקתיים. בפרט, היא מאפשרת למחלקות שאינן מומחים ומשאבי אנוש להבין את הדרישות לתכנון משאבים, גיוס ותכנון קריירה בתחום אבטחת הרשת.

  המסגרת מקדמת הרמוניזציה בחינוך לאבטחת סייבר, הכשרה ופיתוח כוח אדם. יחד עם זאת, שפה אירופאית משותפת זו להקשר מיומנויות ותפקידים של אבטחת סייבר מתחברת היטב לכל התחום המקצועי של ICT.

  ה- ECSF תורם להשגת מיגון משופר מפני התקפות סייבר והבטחת מערכות IT מאובטחות בחברה. הוא מספק מבנה סטנדרטי ומייעץ כיצד ליישם בניית קיבולת בתוך כוח העבודה האירופי cybersecurity.

  מידע נוסף על ECSF

  המחסור בכוח העבודה בתחום אבטחת הסייבר ופער הכישורים הם החששות העיקריים הן לפיתוח כלכלי והן לביטחון הלאומי, במיוחד בדיגיטציה המהירה של הכלכלה העולמית. לפיכך, פיתוח של מסגרת מיומנויות Cybersecurity האירופי לוקח בחשבון את הצרכים של האיחוד האירופי וכל אחת המדינות החברות שלה היה צעד חיוני לקראת העתיד הדיגיטלי של אירופה.

  המסגרת מספקת כלי מעשי לתמיכה בזיהוי ובניסוח של משימות, יכולות, מיומנויות וידע הקשורים לתפקידים של אנשי מקצוע בתחום אבטחת הסייבר האירופיים. המטרה העיקרית של המסגרת היא ליצור הבנה משותפת בין יחידים, מעסיקים וספקי תוכניות למידה ברחבי המדינות החברות באיחוד האירופי, מה שהופך אותה לכלי רב ערך לגשר על הפער בין מקום העבודה המקצועי של אבטחת הסייבר לבין סביבות הלמידה.

  המסגרת תחזק את תרבות אבטחת הסייבר האירופית, על ידי מתן שפה אירופית משותפת בין קהילות, ובכך תעשה צעד חיוני קדימה לעבר העתיד הדיגיטלי של אירופה.

  12 פרופילי התפקיד של אבטחת סייבר המוגדרים במסגרת מספקים הבנה משותפת של המשימות, המשימות והמיומנויות העיקריות של אבטחת הסייבר הנחוצות בהקשר מקצועי לאבטחת סייבר, מה שהופך אותם להתייחסות מושלמת למיומנויות וידע הנדרשים על ידי אנשי מקצוע בתחום אבטחת הסייבר. המסגרת תוכננה להיות מובנת ומקיפה מספיק כדי לספק תובנות מעמיקות ומתאימות לאבטחת סייבר, כמו גם גמישות מספיק כדי לאפשר התאמה אישית בהתאם לצרכים של כל משתמש. על ידי שילוב כל נקודות המבט של בעלי העניין, המסגרת חלה על כל סוגי הארגונים ותומכת בפיתוח כל מקצועות האבטחה ברשת.

  המסגרת מורכבת משני מסמכים:

  מסמך פרופילי התפקידים של ECSF - מפרט את 12 פרופילי התפקידים המקצועיים של אבטחת סייבר יחד עם הכותרות, המשימות, המשימות, הכישורים, הידע והמיומנויות שזוהו.

  מסמך מדריך למשתמש של ECSF - מתן הנחיות ודוגמאות מעשיות כיצד למנף את המסגרת ולהפיק תועלת ממנה כארגון, ספק תוכניות למידה או אדם פרטי.

  קרא את ההודעה המקורית.

  דוח מלא: תפקיד ENISA ECSF מספק מסמך (PDF) - מעבר עכבר לגלילה

  פרופילי תפקידים במסגרת מיומנויות אבטחת סייבר אירופאיות

  דוח מלא: מסמך מדריך למשתמש ENISA ECSF (PDF) - מעבר עכבר לגלילה

  מדריך למשתמש של מסגרת כישורי אבטחת סייבר אירופית

  קרא את הסקירה המקורית.

  *משותף באישור.

  קריאה נוספת

  [עדכון שנתי] חוק הסייבר הבינלאומי הלכה למעשה: ערכת כלים אינטראקטיבית

  הגדרת גילוי סייבר? הגדרה ומסגרת

  מקור: קומפלקס דיסקברי