Sun. Nov 27th, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Примітка редактора: Одним з найбільш точних і докладних джерел для поточної інформації про українську кризу є оновлення українського конфлікту від Інституту вивчення війни. Інститут вивчення війни (ISW) є організацією 501 (c) (3) і виробляє суворо безпартійні, неідеологічні, засновані на фактах дослідження. ISW прагне сприяти інформованого розуміння війни та військових справ шляхом всебічних, незалежних та доступних досліджень та аналізу з відкритим кодом. Дослідження ISW доступні широкій громадськості, військовим практикам, політикам та членам ЗМІ. Забезпечуючи щоденний синтез ключових подій, пов'язаних з російською агресією проти України, оновлення ISW можуть принести користь фахівцям з кібербезпеки, управління інформацією та правових відкриттів, оскільки вони слідкують за діловими, інформаційними технологіями та правовими тенденціями та траєкторіями, на які впливає і випливає з нинішнього конфлікту в Україні.

  Оцінка та карти*

  Оцінки конфліктів в Україні — огляд на картах

  Інститут вивчення війни (ISW), збірна Росії

  Проект «Критичні загрози» (CTP), Американський інститут підприємництва

  Загальна оцінка Довідкова інформація

  ISW систематично публікує російські оцінки кампанії, які включають карти, що висвітлюють оцінений контроль місцевості в Україні та основні російські осі маневру.

  Ці карти доповнюють щоденну синтетичну продукцію, яка охоплює ключові події, пов'язані з оновленою російською агресією проти України.

  Оцінки російської наступальної кампанії

  Листопад 20, 2022

  Катерина Степаненко, Фредерік Каган та Грейс Маппес

  Ключова розробка

  Кремль дозволив постійно зростаючій неформальній спільноті milblogger отримати квазіофіційну, але незалежну позицію, незважаючи на посилення внутрішніх репресій і цензури.

  Ключові винос

  Російські milbloggers не просто вболівальники війни - вони стають групою з виразним голосом всередині Росії.

  Однак мілблогери не повністю відокремлені від російського уряду.

  Вибрані мілблогери зараз займають офіційні позиції всередині Кремля.

  Деякі російські мілблогери мають тісні зв'язки з видатними націоналістичними ідеологами.

  Путін, ймовірно, заблокував спроби Міністерства оборони очистити або іншим чином контролювати міліблогерів.

  Популярність спільноти milblogger, ймовірно, є прямим результатом неспроможності Кремля встановити ефективну присутність Telegram, що випливає із загальної нездатності Путіна підготувати свій народ до серйозної та затяжної війни.

  Кремль намагається наслідувати успіхам російських провоєнних силовиків діячів онлайн.

  Путін продовжує подвоювати підтримку незалежності журналістських звітів, навіть коли він подвоює зусилля по мобілізації російського населення на війну.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Листопад 19, 2022

  Катерина Степаненко, Грейс Маппес, Анжела Говард та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Повідомляється, що російські війська починають посилювати свої позиції в окупованих Луганській, Донецькій та східній Запорізькій областях особовим складом Херсонської області та мобілізованими військовослужбовцями.

  Ключові винос

  Повідомляється, що російські війська починають посилювати свої позиції в окупованих Луганській, Донецькій та східній Запорізькій областях особовим складом Херсонської області та мобілізованими військовослужбовцями.

  Співробітники американської розвідки заявили, що російські та іранські чиновники на початку листопада завершили угоду про виробництво іранських безпілотників на російській території.

  Українські війська продовжували контрнаступальні операції на лінії Сватове - Кремінна.

  Російські війська продовжували наступальні операції навколо Бахмута, Авдіївки та на заході Донецька, незважаючи на повідомлення про великі втрати навколо Бахмута

  Російські війська продовжували зусилля по зміцненню районів навколо наземних ліній зв'язку на півдні України, борючись з частковою втратою використання Керченського мосту.

  Російські ЗМІ продовжили активне обговорення майбутніх другої хвилі мобілізації.

  Кількість російських ув'язнених, схоже, знизилася приблизно на 6,5% з січня 2022 року, ймовірно, через інтенсивний набір групи Вагнера.

  Російська влада працює над встановленням контролю над інформаційним простором на окупованих територіях та виявленням українських партизан.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Листопад 18, 2022

  Кароліна Хірд, Грейс Маппес, Медісон Вільямс, Катерина Клепанчук та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Російські чиновники готуються до подальших прихованих мобілізаційних зусиль, навіть коли триває осінній цикл військової служби, ймовірно, ще більше затоплює і без того перевантажений апарат генерації російських сил таким чином, що буде згубно впливати на розвиток мобілізованих і призових військовослужбовців.

  Ключові винос

  Російські чиновники готуються до подальших прихованих мобілізаційних зусиль, навіть коли триває осінній цикл військової служби, що, ймовірно, ще більше зменшує розвиток якісних мобілізованих та призових військовослужбовців.

  Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило, що не визнає незаконного захоплення Росією Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) або незаконної анексії іншої окупованої української території, різкої ескалації риторики МАГАТЕ.

  Відео в соціальних мережах, розповсюджене 18 листопада, показує, що російський солдат відкриває вогонь по українцям, коли інші російські солдати здавалися.

  Російські війська посилили тилові райони в Луганській області і намагалися повернути втрачені позиції, оскільки українські війська продовжували контрнаступальні операції вздовж лінії Сватове - Кремінна

  Російські війська продовжували обмежені наземні штурми біля Бахмута та Авдіївки та на заході Донецької області.

  Російські окупаційні чиновники та військове керівництво, здається, все більше стурбовані подальшими українськими контрнаступальними операціями на півдні України.

  Росія продовжує стикатися з надзвичайно низьким моральним дулом і поганою дисципліною серед своїх сил на тлі постійної внутрішньої реакції на часткову мобілізацію.

  Російські окупаційні чиновники та сили продовжували посилювати фільтрувальні заходи на окупованих Росією територіях в Україні та підривати українську національну ідентичність.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Листопад 17, 2022

  Кароліна Хірд, Райлі Бейлі, Катерина Клепанчук та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Російські війська 17 листопада провели чергову масштабну хвилю ракетних ударів по Україні. Генеральний штаб України повідомив, що протягом доби російські війська завдали п'ять авіаударів та 25 ударів крилатими ракетами по об'єктах цивільної інфраструктури в Дніпропетровській, Одеській, Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській та Миколаївській областях.

  Ключові винос

  Російські війська провели ще одну масштабну хвилю ракетних ударів по Україні 17 листопада

  Російські війська на сході Херсонської області, ймовірно, частково вразливі до української кампанії з заборони, наприклад, тієї, яку українські війська успішно використовували для відходу Західної Херсонської області.

  Президент Росії Володимир Путін 17 листопада підписав указ про зміну складу Ради з питань громадянського суспільства і прав людини при Президенті Росії (HRC).

  Російські джерела продовжували стверджувати, що українські війська ведуть контрнаступальні операції вздовж лінії Сватове - Кремінна.

  Російські війська продовжували наземні обстріли навколо Бахмута, Авдіївки та на південному заході Донецька

  Українські війська 17 листопада продовжували обстрілювати російські військові засоби та зони концентрації на східному березі Херсонської області та в тилових районах Запорізької області.

  Російська влада продовжує стикатися з незадоволеним мобілізованим особовим складом і низьким моральним дулом на передовій.

  Російські окупаційні чиновники продовжували знищувати українську культуру на окупованих Росією територіях.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  16 листопада 2022 р.

  Кароліна Хірд, Райлі Бейлі, Грейс Мейппс, Медісон Вільямс, Катерина Клепанчук та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Російські джерела та довірені чиновники кричуще рекламують примусове усиновлення українських дітей в російські сім'ї.

  Ключові винос

  Російські джерела та довірені чиновники кричуще рекламують примусове усиновлення українських дітей в російські сім'ї.

  Українські джерела продовжували роз'яснювати збитки, завдані масовим ракетним ударом Росії 15 листопада по Україні.

  Інформаційний простір Росії значною мірою слідував офіційному кремлівському обрамлення ракетного удару по польській території як західної провокації.

  Фінансуючий партнер Wagner Group Євген Пригожин продовжує зарекомендувати себе як центральна фігура в провоєнному ультранаціоналістичному співтоваристві, ймовірно, в прагненні до амбітних політичних цілей.

  Російські джерела заявили, що українські війська продовжують контрнаступальні операції на напрямках Сватове і Кремінна.

  Російські війська продовжували наземні обстріли біля Бахмута та Авдіївки, а також на заході Донецької області.

  Українські війська продовжували обстріл російських військ і вузлів матеріально-технічного забезпечення на півдні України

  Численні повідомлення свідчать про те, що моральний і психологічний стан російських військ в Луганській та Донецькій областях надзвичайно низькі.

  Російські чиновники продовжували зусилля по заміні доручених чиновників на окупованих територіях російськими чиновниками, примусово переселити жителів та інтегрувати окуповані території з Росією.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  15 листопада 2022 р.

  Катерина Степаненко, Райлі Бейлі, Грейс Маппс, Медісон Вільямс, Катерина Клепанчук та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Російські війська завдали найбільший комплекс ракетних ударів по українській критичній інфраструктурі з початку війни.

  Ключові винос

  Російські війська завдали найбільший комплекс ракетних ударів по українській критичній інфраструктурі з початку війни, ймовірно, використовуючи значну частину своїх залишилися високоточних систем озброєння.

  Польські чиновники заявили, що ймовірна «ракета російського виробництва» приземлилася в Польщі в межах шести кілометрів від міжнародного кордону з Україною.

  Як повідомляється, російські військові командири проігнорували існуючі плани наступальних операцій на Вугледарському напрямку і з нетерпінням вчинили погано підготовлені підкріплення до дорогих штурмів на Павлівку, що породжує постійну критику російського військового керівництва.

  Російські чиновники продовжували встановлювати умови, щоб змусити Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) визнати російський контроль над Запорізькою атомною електростанцією (ЗАЕС) і тим самим де-факто визнати анексію Росією окупованої України.

  Росіяни все частіше звертаються до різних платформ у соціальних мережах, щоб висловити своє невдоволення мобілізаційними проблемами, які можуть розпалити організовані антивоєнні рухи в Інтернеті в Росії.

  Російські джерела заявили, що українські війська продовжують контрнаступи у напрямку Сватового та Кремінної, а українські війська продовжують обстрілювати російське логістичне забезпечення в тилу Луганської області.

  Російські війська продовжували наземний обстріл біля Бахмута, Авдіївки та Вугледара.

  Передчасні повідомлення про захоплення українськими військами території на лівому березі Дніпра спровокували негативну реакцію в російському інформаційному просторі.

  Російські логістичні маршрути з Криму на південь України, ймовірно, сильно деградовані.

  Російські війська продовжують постачати свої зменшуються поставки білоруської військової техніки.

  Російські чиновники продовжували мінімізувати роль доручених чиновників на окупованих територіях на користь російських чиновників.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Листопад 14, 2022

  Катерина Степаненко, Кароліна Хірд, Лейн Філіпсон, Анжела Говард, Катерина Клепанчук, Медісон Вільямс та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Міністерство оборони Росії посилило претензії щодо територіальних завоювань Росії в Донецькій області 13 і 14 листопада, ймовірно, підкреслить, що російські війська активізують операції в Донецькій області після виходу з правого берега Херсонської області.

  Ключові винос

  Міністерство оборони Росії посилило претензії щодо територіальних завоювань Росії в Донецькій області 13 і 14 листопада, ймовірно, підкреслить, що російські війська активізують операції в Донецькій області після виведення з правого берега Херсонської області.

  Російські міліблогери захопили візит президента України Володимира Зеленського 14 листопада до міста Херсон, щоб критикувати військовий потенціал Росії більш суттєво, ніж у попередні дні під час виходу Росії з правого берега Херсонської області.

  Фінансист Wagner Group Євген Пригожин продовжує зарекомендувати себе як високонезалежний, сталінський воєначальник в Росії, ставши ще більш помітною фігурою в націоналістичній провоєнній спільноті.

  Українські війська продовжували контрнаступальні операції на лінії Сватове - Кремінне і зіткнулися з російськими військами поблизу Білогорівки.

  Російські війська безуспішно намагалися повернути позиції на північному сході Харківської області.

  Російські війська активізували наступальні операції в Донецькій області і заявили, що завоювали територію навколо Бахмута і на південному заході Донецька

  Російські джерела стверджували, що українські війська почали невдалий рейд на Кінбурнську косу.

  Президент Росії Володимир Путін підписав додаткові укази, що уточнюють мобілізаційні протоколи і розширюють положення про вербування військових, ймовірно, в рамках постійних зусиль щодо посилення російських військових зусиль.

  Російські окупаційні чиновники продовжували вести «евакуацію» та примусове переселення жителів на окуповані території та доклали зусиль для переміщення окупаційних елементів далі від Дніпра.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Ми не докладно повідомляємо про російські військові злочини, оскільки ці заходи добре висвітлюються в західних ЗМІ і не впливають безпосередньо на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цих злочинних дій для українських військових та населення, а саме про бойові дії в українських міських районах. Ми повністю засуджуємо ці російські порушення законів збройних конфліктів, Женевських конвенцій і людства, хоча ми не описуємо їх у цих звітах.

  Хронологія карт з 14-20 листопада 2022 р. - Наведення миші для прокрутки

  Карти конфлікту в Україні - 111422-112022

  Див. інтерактивну карту російського вторгнення Інституту вивчення війни

  Читайте останні новини про конфлікт в Україні від Інституту вивчення війни

  * Спільний з прямим явним дозволом Інституту вивчення війни (ISW).

  Про Інститут вивчення методології досліджень війни

  Методологія дослідження ISW спирається як на первинні, так і на вторинні джерела, що дозволяє дослідникам розвивати всебічне розуміння ситуації на місцях. Для того, щоб проаналізувати військові та політичні події в будь-якій галузі, дослідницькі аналітики ISW повинні повністю розуміти системи ворожих і дружніх сил. Вони також повинні розуміти демографію населення, фізичну місцевість, політику та історію цієї області. Це закладає аналітичну основу для розуміння причин конкретних розробок та виконання поставлених ними дослідницьких завдань. Аналітики ISW також проводять час у таких місцях, як Ірак, Афганістан та інші, щоб краще зрозуміти безпекову та політичну ситуацію та оцінити реалізацію поточних стратегій та політики. Наші дослідники збирають дані та аналізують тенденції, виробляючи детальний аналіз подій у галузях досліджень, створюючи точну, високу роздільну здатність, своєчасну та ретельну картину ситуації. Методологія дослідження ISW гарантує її успіх та прихильність покращенню здатності країни виконувати військові операції, досягати стратегічних цілей та реагувати на виникаючі проблеми, які можуть вимагати використання американської військової сили.

  Про Інститут вивчення війни

  Інститут вивчення війни просуває усвідомлене розуміння військової справи шляхом надійних досліджень, надійного аналізу та інноваційної освіти. Ми прагнемо покращити здатність країни виконувати військові операції та реагувати на нові загрози для досягнення стратегічних цілей США. ISW є безпартійною, некомерційною, дослідницькою організацією державної політики.

  Дізнайтесь більше, долучайтеся та внесуйте свій внесок вже сьогодні.

  Додаткове читання

  [Річне оновлення] Міжнародне кіберправо на практиці: інтерактивний інструментарій

  Посольства даних: суверенітет, безпека та безперервність для національних держав

  Джерело: Комплексне відкриття

  Масштаб розміру ринку електронного виявлення: 2022-2027 рр. Огляд програмного забезпечення та послуг у всьому світі

  From retraction to resurgence and acceleration, the worldwide market for eDiscovery...

  На ходу? 2022 Кінетика ринку електронних відкриттів: п'ять сфер інтересу

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  Trusting the Process? 2021 eDiscovery Processing Task, Spend, and Cost Data Points

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  The Year in Review? 2021 eDiscovery Review Task, Spend, and Cost Data Points

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...