Sun. Jun 26th, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Redaktora piezīme: Viens no visprecīzākajiem un detalizētajiem avotiem notiekošajiem atjauninājumiem par Ukrainas krīzi ir Ukrainas konfliktu atjauninājums no Kara izpētes institūta. Kara pētījumu institūts (ISW) ir 501 (c) (3) organizācija un ražo stingri bezpartijiskus, neideoloģiskus, uz faktiem balstītus pētījumus. ISW cenšas veicināt informētu izpratni par karu un militārām lietām, veicot visaptverošu, neatkarīgu un pieejamu atklātā pirmkoda izpēti un analīzi. ISW pētījumi ir pieejami plašai sabiedrībai, militārajiem speciālistiem, politikas veidotājiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. ISW atjauninājumi var būt noderīgi kiberdrošības, informācijas pārvaldības un juridisko atklājumu profesionāļiem ikdienā, nodrošinot ikdienas sintēzi saistībā ar Krievijas agresiju pret Ukrainu, jo tie ievēro uzņēmējdarbības, informācijas tehnoloģiju un juridiskās tendences un trajektorijas, ko ietekmējusi pašreizējā Ukrainas konfliktu.

  Novērtējums un kartes*

  Ukrainas konfliktu novērtējumi — pārskats Maps

  Kara pētījumu institūts (ISW), Krievijas komanda

  Kritisko draudu projekts (CTP), Amerikas Enterprise Institute

  Vispārējā novērtējuma pamatinformācija

  ISW sistemātiski publicē Krievijas kampaņu novērtējumus, kas ietver kartes, kurās uzsvērta novērtētā reljefa kontrole Ukrainā un galvenās Krievijas manevru asis.

  Šīs kartes palielina ikdienas sintētiskos produktus, kas aptver svarīgākos notikumus saistībā ar atjaunoto Krievijas agresiju pret Ukrainu.

  Krievijas uzbrukuma kampaņas novērtējumi

  2022. gada 22. jūnijs

  Karolina Hird, Mason Clark, George Barros, un Grace Mappes

  Pastiprinātas Krievijas gaisa aizsardzības sistēmas Ukrainas austrumos arvien vairāk ierobežo Ukrainas dronu efektivitāti, mazinot Ukrainas galvenās spējas karā. Ārpolitikas “Jack Detsch” citēja vairākas anonīmas Ukrainas amatpersonas un militārpersonas, ka Ukrainas spēki ir lielā mērā apturējuši turku “Bayraktar” dronu izmantošanu, kurus lielā mērā izmantoja agrāk karā, pateicoties Krievijas gaisa aizsardzības spēju uzlabojumiem. Tiek ziņots, ka Ukrainas amatpersonas arvien vairāk nobažījušās par to, ka ASV sniegtie Grey Eagle streiku droni tiks notriekti, pastiprinot Krievijas pretgaisa aizsardzību pār Donbas. Tiek ziņots, ka Ukrainas spēki ir samazinājuši gaisa operācijas līdz 20 līdz 30 lidojumiem dienā un saskaras ar aktīvo pilotu pieejamo gaisa kuģu deficītu. Krievijas spēki, visticamāk, prioritāti izvēršot gaisa aizsardzības līdzekļus Ukrainas austrumu daļā, lai atceltu Ukrainas operācijas un aizsargātu artilērijas sistēmas Krievijas spēki ir atkarīgi, lai panāktu progresu. Tomēr Ukrainas gaisa spēki un bruņotie droni paliek aktīvi citur, pagājušajā nedēļā izraisot vairākus veiksmīgus streikus uz mērķiem Hersonas apgabalā.

  Krievijas militārās kopienas locekļi turpina komentēt Krievijas spēku ģenerēšanas spēju nepilnības, kas būtiski ietekmē krievu cīņu morāli un disciplīnu Ukrainā. Krievu milblogger Jurijs Kotyenok apgalvoja, ka Krievijas karaspēks trūkst skaitu un spēku, lai gūtu panākumus kaujas Ukrainā. Kotyenok apsūdzēja Krievijas vadību jaunu un nepietiekami apmācītu darbinieku izvietošanā un aicināja papildināt spēkus ar labi apmācītiem darbiniekiem ar zemes kājnieku pieredzi, lai gan Krievijas militārie spēki, visticamāk, nespēs ātri radīt šādu spēku, kā iepriekš ir novērtējis ISW. Neraugoties uz pieaugošajiem aicinājumiem palielināt nacionālistu darbinieku vervēšanu, Krievijas vadība turpina veikt piespiedu daļējas mobilizācijas centienus, kas rada tikai ierobežotu skaitu nomaiņu, vienlaikus negatīvi ietekmējot piespiedu kārtā mobilizētā personāla morāli un disciplīnu. Ukrainas Drošības dienests (SBU) apgalvoja, ka Krievijas varas iestādes Luhanskā organizē gāzes noplūdes daudzdzīvokļu mājās, lai piespiestu vīriešus, kuri slēpjas no mobilizācijas ielās. Ukrainas Galvenā izlūkošanas direkcija (GUR) papildus ziņoja, ka Krievijas karavīri okupētajā Tokmakā, Zaporizhia apgabalā, aicina vietējos Ukrainas ārstiem izsniegt viņiem sertifikātus, kas norāda uz medicīnisko nespēju turpināt militāro dienestu.

  Ukrainas spēki 22. jūnijā Krievijas naftas pārstrādes rūpnīcā Novošahtinskā, Rostovas apgabalā veica dronu streiku (iespējams, ar loitering munīciju, lai gan to nevar apstiprināt). Krievijas telegrammas kanāls Voenyi Osvedomitel apgalvoja, ka streiks, kas vērsts uz Krievijas infrastruktūru 15 km attālumā no Ukrainas robežas, cēlies no Doņeckas apgabala. Ukrainas spēki vairākas nedēļas nav vērsti uz Krievijas infrastruktūru, un šis streiks, visticamāk, ir mēģinājums sagraut Krievijas loģistiku un degvielas piegādi Krievijas operācijām Ukrainas austrumos.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas spēki turpināja gūt peļņu uz dienvidiem no Lysychansk un, iespējams, tuvākajās dienās sasniegs pilsētu, lai gan tie ir maz ticams, lai ātri uztvertu Severodonetskas-Lysychansk apgabalu.

  Krievijas spēki turpināja aizskarošas operācijas pret Slovjansku un veica nelielus panākumus.

  Krievijas spēki pastiprināja centienus pārtraukt Ukrainas sakaru līnijas gar T1302 Bakhmut-Lysychansk šoseju, lai atbalstītu Krievijas operācijas uz Lysychansk.

  Krievijas spēki koncentrējās uz aizsardzības operācijām gar Dienvidu asi un, iespējams, ir guvuši marginālu pieaugumu Mikolaivas apgabalā.

  Krievijas iestādes turpina pasākumus, lai veicinātu okupēto teritoriju ekonomisko integrāciju.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 21. jūnijs

  Ar Mason Clark, Kateryna Stepanenko, George Barros, un Grace Mappes

  Kremlis nesen nomainīja Krievijas Airborne (VDV) spēku komandieri un var būt radikāli pārveidojot Krievijas iebrukuma Ukrainā komandu struktūru, norādot uz iespējamu vecāko virsnieku iztīrīšanu, kas vainojami neveiksmēs Ukrainā. Vairākas Krievijas tirdzniecības vietas apstiprināja, ka pašreizējais Centrālā kara apgabala štāba priekšnieks pulkvedis Mihails Teplinskis aizstās pašreizējo Krievijas gaisa spēku komandieri pulkvedi ģenerālpulkvedi Andreju Serdjukovu. Ukrainas avoti iepriekš 17. jūnijā ziņoja, ka Kremlis atlaida Serdjukovu par sliktu sniegumu iebrukuma laikā un lieliem upuriem desantnieku vidū, taču ISW nevarēja apstiprināt šo ziņojumu tajā laikā. Vairāki avoti papildus ziņo par pretrunīgiem apgalvojumiem par pašreizējā Dienvidu militārā apgabala komandiera nomaiņu un Krievijas iebrukuma Ukrainā-armijas ģenerāļa Aleksandra Dvorņikova vispārējo komandieri:

  Krievijas rezerves virsnieks Oļegs Marzojevs 21. jūnijā apgalvoja, ka Krievijas militārās amatpersonas drīz iecels ģenerālis armijas Sergejs Surovikin, pašreizējais komandieris Krievijas Aerokosmisko spēku, kā komandieris Dienvidu kara apgabala (SMD), efektīvi aizstājot pašreizējo SMD komandieris Aleksandrs Dvorņikovs.

  Izmeklēšanas žurnālistikas grupa Bellingcat iepriekš 17. jūnijā ziņoja, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins plāno aizstāt Dvorņikovu kā Ukrainas iebrukuma komandieri pēc Dvorņikova pārmērīgas dzeršanas un uzticības trūkuma starp Krievijas spēkiem.

  Ukrainas Konfliktu izlūkošanas komanda (UIN) 19. jūnijā ziņoja, ka Putins nomainīja Dvorņikovu kā Ukrainas operācijas komandieri ar Krievijas bruņoto spēku Militāri politiskās direktorāta vadītāju pulkvedi Genādiju Zhidko.

  Neoficiāla, bet plaši sekojusi Krievijas aviācijas karaspēka sociālo mediju lapa apgalvoja, ka Dvorņikovs ir veicināts un ka Serdjukovs ieņems savu nostāju SMD ietvaros. Šis apgalvojums, visticamāk, nebūs patiess, ņemot vērā to, ka pro-Kremļa avoti paziņoja par Serdjukova aiziešanu pensijā.

  ISW nevar patstāvīgi pārbaudīt šos ziņojumus un turpinās uzraudzīt situāciju apstiprināšanai. Tomēr, ja šie dažādi ziņojumi visi ir precīzi, bijušais Aerokosmisko spēku komandieris Surovikins ir nomainījis Dvorņikovu (kurš, iespējams, bija spiests aiziet pensijā) kā Dienvidu kara apgabala komandieris, bet Židko ir iecelts par Krievijas operāciju komandieri Ukrainā, neskatoties uz to, ka tas nav tieši komandējis Krievu kaujas karaspēks viņa pastāvīgo lomu. Židko pašlaik vada Krievijas Aizsardzības ministrijas iestādi, kas atbild par morāles un ideoloģiskās kontroles saglabāšanu Krievijas militārajā teritorijā, nevis komandē militāro apgabalu. Kā iepriekš ziņots ISW, Dienvidu militārā apgabala komandieris Dvorņikovs bija dabiska izvēle vadīt Krievijas operācijas Ukrainā pēc Krievijas zaudējuma Kijevas kaujā, jo lielākā daļa Krievijas ofensīvo operāciju notiek Dienvidu militārā apgabala atbildības teritorijā. Atsevišķa komandiera iecelšana Dienvidu militārajā apgabalā un SMD komandiera nomaiņa lielu kaujas operāciju vidū ir krasi solis, kas runātu par smagām krīzēm Krievijas augstajā pavēlniecībā un, iespējams, Kremļa attīrīšanu. Šādas krasas rotācijas Krievijas militārajā, ja tā ir taisnība, nav darbības, ko veic spēks uz liela panākuma robežas un norāda uz notiekošo disfunkciju Kremļa karā.

  Krievijas spēki ir veiksmīgi virzās uz Lysychansk no dienvidiem, nevis padarot pretēju upes šķērsošanu no Severodonetsk, draudot Ukrainas aizsardzības jomā. ISW iepriekš prognozēja, ka Krievijas spēki centīsies uzbrukt Lisičanskai no dienvidiem, lai noliegtu aizsardzības priekšrocības, ko Siverskijdoņecas upe piešķirs Ukrainas aizstāvjiem, kuri iebilst pret tiešu uzbrukumu no Severodonetskas. Krievijas spēki, šķiet, nodrošina šādu avansu un, iespējams, nākamās nedēļas laikā uzbruks Lysychansk nomalē. Šis krievu avanss ir skaidrs šķērslis Ukrainas aizsardzībai Severodonetskas-Lysychansk apgabalā, bet Krievijas spēki, iespējams, prasīs turpmākas ilgstošas cīņas ar Ukrainas spēkiem, kas līdzīgi bloku kaujas redzams Mariupol un Severodonetsk, lai attēlotu Lysychansk.

  Kremlis nespēj atturēt jūrnieku ģimenes locekļus, kas izdzīvoja Maskavas nogrimšanu, izdot apelāciju pret izdzīvojušo karu Ukrainā no 20. jūnija. Krievijas opozīcijas outlet Novaya Gazeta publicēja apelācijas sūdzību no vecākiem pārdzīvojušais 49 iesaukts apkalpes locekļiem Moskva, pieprasot, lai militārā prokuratūra Sevastopole, Karavīru māmiņu komiteja, un cilvēktiesību komisārs nekavējoties izbeigt apkalpes locekļi” izvietošanu. Apelācijas sūdzībā teikts, ka Krievijas komandieri nenosūtīja pārdzīvojušos karavīrus mājās no viņu izvietošanas pēc Maskavas nogrimšanas un ka viņi 30. jūnijā tiks atkārtoti uzņemti karadarbībā. Apelācijas sūdzībā norādīja, ka izdzīvojušie atsakās piedalīties turpmākajos uzdevumos psiholoģiskās ciešanas dēļ un pašlaik tiek izvietoti uz vecā kuģa Ladnyi, kuru apelācijas prasības nav derīgas cīņai. Ukrainas Militārās izlūkošanas direkcija (GUR) iepriekš ziņoja, ka Krievijas spēki ir apdraudējuši Moskvas jūrnieku ģimenes ar kriminālvajāšanu un jebkādu finansiālu labumu atcelšanu, lai novērstu to izstāšanos pret krievu operācijām.

  Krievijas spēki turpina saskarties ar spēku radīšanas izaicinājumiem un apņemas nesagatavotus līgumdarbiniekus iebrukumam Ukrainā. BBC Krievijas dienests 20. jūnijā ziņoja, ka jaunie krievu darbinieki saņem tikai 3 līdz 7 dienu apmācību pirms nosūtīšanas uz “visaktīvākajām frontes nozarēm”. BBC arī ziņoja, ka brīvprātīgie tradicionālo Krievijas militāro, Rosgvardia vienību un Vāgnera grupas algotņu ietvaros ir kļuvuši par Krievijas galveno uzbrukuma spēku, pretstatā pilnām konvencionālajām militārajām vienībām. ISW jau iepriekš ir novērtējusi, ka Krievijas vienības Ukrainas austrumos cieš no nabadzīgiem kājnieku papildinājumiem, palēninot to spēju sagrābt pilsētas reljefu. Krievijas militārie spēki piedāvā ievērojamus finansiālus stimulus, lai nodrošinātu papildu darbiniekus, palielinot viņu vecuma, veselības, sodāmības reģistru un citu noteikto dienesta kvalifikāciju neievērošanu. Ukrainas ģenerālštābs 21. jūnijā ziņoja, ka Krievijas Airborne (VDV) vienības ir spiesti pieņemt darbā rezerves virsniekus īstermiņa trīs mēnešu līgumiem sakarā ar ievērojamiem ierēdņu zaudējumiem, un BBC ziņoja, ka Krievijas Aizsardzības ministrija piedāvā atmaksāt brīvprātīgo aizdevumus un parādus vilinātu darbā.

  Atslēgas takeaways

  Kremlis nesen nomainīja Krievijas Airborne (VDV) spēku komandieri un, iespējams, ir atlaidis Dienvidu militārā apgabala komandieri un iecēla jaunu vispārējo Krievijas spēku komandieri Ukrainā, norādot, ka Kremļa karā notiek disfunkcija.

  Krievu spēki 21. jūnijā veica vairākus veiksmīgus sasniegumus apmetnēs uz dienvidaustrumiem no Severodoņeckas un tuvākajās dienās, iespējams, varētu apdraudēt Lisičansku, vienlaikus izvairoties no sarežģītas pretējās Siverskijdoņecas upes šķērsošanas.

  Krievijas spēki turpināja uzsākt uzbrukumus apmetnēm pa Līčanskas-Bakhmutas šoseju T1302, lai pārtrauktu Ukrainas zemes sakaru līnijas (GLOCs).

  Krievijas operācijas gar Izjas-Slovjanskas asi aizvien vairāk apstājusies, jo Krievijas spēki prioritāti nosaka operācijām ap Severodonetsku.

  Krievijas spēki, iespējams, atgūja Inhulecas upes austrumu krastu no Ukrainas tilta, kas atrodas netālu no Hersonas-Mikolajevas apgabala robežas.

  Ukrainas spēki, kā ziņots, skāra Krievijas pozīcijas Čūskas salā Melnajā jūrā, visticamāk, iznīcinās Krievijas nocietinājumus un ekipējumu salā, bet ISW nevar apstiprināt konkurējošās Ukrainas un Krievijas pretenzijas par uzbrukuma rezultātiem.

  Krievijas okupācijas iestādes joprojām saskaras ar problēmām, pieņemot darbā vietējos līdzstrādniekus, un, iespējams, paļaujas uz Krievijas valdības personālu, lai nostiprinātu savu sabiedrības kontroli okupētajās Ukrainas teritorijās.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 20. jūnijs

  Karolīna Hirda, Katerina Stepāņenko un Frederiks V. Kagans

  Ukrainas amatpersonas uzsver, ka nākamajā nedēļā būs izšķiroša Krievijas centieniem pārņemt kontroli pār Severodonetsk. Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Hanna Malyar ziņoja, ka Krievijas vadība ir noteikusi 26. jūniju kā termiņu Krievijas spēkiem, lai sasniegtu Luhanskas apgabala administratīvo robežu, kā rezultātā, iespējams, tiks pastiprināti centieni pilnībā kontrolēt Severodonetsku un virzīties uz rietumiem virzienā uz apgabala robežu. Luhanskas reģionālās valsts pārvaldes vadītājs Serhijs Haidai ziņoja, ka Krievijas spēki no 20. jūnija kontrolē visu Severodonetsku, izņemot rūpniecisko zonu, kas ir pirmais skaidri izteiktais Ukrainas apstiprinājums, ka Krievijas spēki kontrolē visu Severodonetsku, izņemot Azotu rūpnīcu. Krievijas spēki, iespējams, turpinās centienus, lai notīrītu Azotu rūpnīcu un pabeigtu ielenkuma operācijas uz dienvidiem no Severodonetsk un Lysychansk, braucot uz augšu T1302 Bakhmut-Lysychansk šosejas.

  Krievijas varas iestādes, iespējams, cenšas piesaistīt Krievijas blokādes sekas Ukrainas graudu eksportam, lai rietumus novājinātu tās sankcijas. Valsts propagandas izejas vadītāja RT Margarita Simonjana 20. jūnijā paziņoja, ka Krievijas graudu eksporta blokādes izraisītais bads liks pārējai pasaulei atcelt sankcijas, lai ierobežotu turpmāko pasaules bada ietekmi. Simonjana paziņojums ir īpaši nozīmīgs, ņemot vērā Apvienotās Karalistes Ārlietu, Sadraudzības un attīstības biroja ziņojumu, ka Ukraina ir saražojusi 12% no pasaules kviešu un miežu eksporta un ka Krievijas blokāde ir notverusi uzglabāšanā vairāk nekā 20 miljonus tonnu graudu.

  Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrija 20. jūnijā apgalvoja, ka konsekventas Krievijas gaisa spēku neveiksmes ir būtiski veicinājušas Krievijas ierobežotos panākumus Ukrainā. Apvienotās Karalistes MoD uzsvēra, ka Krievijas gaisa spēki ir nepārtraukti nepietiekami veikuši un lielā mērā izvairījušies no riska, nenodrošinot gaisa pārākumu vai piešķirot Krievijas spēkiem izšķirošas priekšrocības Ukrainā. Ziņojumā arī apgalvots, ka gaisa spēku personāla apmācības procedūras ir izstrādātas, lai iespaidotu vecākās amatpersonas, bet pienācīgi nesagatavo personālu aktīvas gaisa kaujas izaicinājumiem.

  Atslēgas takeaways

  Ukrainas avoti paziņoja, ka nākamā nedēļa būs izšķiroša Krievijas spēkiem, lai pabeigtu Severodonetsk sagūstīšanu un ka Krievijas spēki koncentrēs karaspēku un aprīkojumu šajā jomā.

  Ukrainas avoti apstiprināja, ka Krievijas spēki kontrolē visu Severodonetsku, izņemot Azotu industriālo zonu, kurā turpinās cīņas.

  Krievijas avoti, iespējams, nosaka informācijas apstākļus, lai attaisnotu lēnus un neveiksmīgus sasniegumus Slovjanskas virzienā no Izjas dienvidaustrumiem un Laimānas rietumiem.

  Krievijas spēki, iespējams, pastiprinās operācijas, lai pārtrauktu Ukrainas sakaru līnijas gar Bakhmut-Lysychansk šoseju T1302, lai atbalstītu pieaugošās operācijas Severodonetskā-Lysychansk.

  Krievijas spēki turpināja koncentrēties uz turpmāku Ukrainas virzību uz ziemeļiem no Harkovas pilsētas uz starptautisko robežu.

  Krievijas spēki turpina aizsardzības operācijas gar Dienvidu ass.

  Ukrainas partizānu darbība turpina sarežģīt Krievijas okupācijas iestāžu centienus nostiprināt okupēto teritoriju kontroli.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 19. jūnijs

  Karolina Hird, Kateryna Stepanenko, un Mason Clark

  Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrija novērtē, ka Kremļa turpinātais iebrukuma Ukrainā ierāmēšana kā “speciāla militāra operācija”, nevis karš aktīvi kavē Krievijas spēku ģenerēšanas spējas. Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrija 19. jūnijā ziņoja, ka Krievijas varas iestādes cīnās, lai atrastu juridiskus līdzekļus, lai sodītu militārus disientus un tos, kuri atsakās mobilizēt, jo konflikta klasifikācija Ukrainā kā “īpaša militāra operācija” izslēdz juridiskus soda pasākumus, kurus varētu izmantot formālā kara laikā. ISW jau iepriekš ir novērtējusi, ka Kremļa karš kā “īpaša operācija” veido sarežģītus jautājumus, kas saistīti ar Krievijas militārās vadības sliktu uztveri krievu nacionālistu vidū, karaspēka maksājumu problēmām, pieejamo spēku trūkumu un neskaidriem mērķiem starp Krievijas spēkiem. Kremlis turpina mēģināt cīnīties ar lielu un slīpēšanas karu Ukrainā ar spēkiem samontēti par to, ko Kremlis nepareizi pieņemts būtu īss iebrukums pret marķieris Ukrainas pretestību. Kremlis turpina cīnīties, lai labotu šo fundamentālo trūkumu savā “īpašajā militārajā operācijā”.

  Krievijas varas iestādes, iespējams, cenšas izmantot kara noziegumu tiesas prāvas pret sagūstītajiem Ukrainas karavīriem, jo īpaši karaspēku, kas aizstāvēja Mariupoli, lai sekmētu savus stāstījumus karā. Krievijas avoti ziņoja, ka Doņeckas Tautas Republikas (DNR) iestādes plāno noturēt kara noziegumu tribunālus līdz 2022. gada augusta beigām un ka vismaz viens no šiem tribunāliem notiks Mariupolē. Tiek ziņots, ka šos tribunālus tiesās saskaņā ar DNR tiesību aktiem (kas jo īpaši pieļauj nāvessodu, atšķirībā no Krievijas tiesību aktiem), un tie tiks modelēti pēc Nirnbergas formāta kara noziegumu tiesas prāvām. Izmēģinājumi ir viltus mēģinājums izmēģināt likumīgos kara ieslodzītos kā kara noziedzniekus un atbalstīt Kremļa viltus ierāmēšanu tās neprovocētajā iebrukumā Ukrainā kā “denazifikācijas” operāciju. Neskatoties uz to, ka DNR iestādes plāno izmēģināt Ukrainas karavīri DNR, avots Krievijas tiesībaizsardzības pastāstīja valsts mediju kontaktligzdas TASS, ka komandiera vietnieks Azovas pulka un komandieris Ukrainas 36. Jūras brigādes gan tiks nodoti Krievijai izmeklēšanai un izmēģinājumu. Krievijas varas iestādes, iespējams, izmantos šos izmēģinājumus, lai stiprinātu okupēto teritoriju juridisko kontroli un vēl vairāk demoralizētu Ukrainas aizstāvjus, provizorisko tribunālu laikā izveidojot skarbu juridisku precedentu, kā arī veicinot Kremļa viltus stāstījumu par Ukrainas iebrukšanu, lai to “de-Nazify”.

  Atslēgas takeaways

  Koncentrēta krievu artilērijas jauda pārī ar iespējamo nepietiekams kājnieku vienībām joprojām ir nepietiekams, lai ļautu Krievijas sasniegumus laikā Severodonetsk.

  Krievu spēki turpināja gatavoties virzīties uz Slovjansku no Izjas dienvidaustrumiem un uz rietumiem no Laimas.

  Krievijas spēki koncentrējas uz aizsardzības pozīciju nostiprināšanu gar Dienvidu asi sakarā ar nesenajiem veiksmīgajiem Ukrainas pretuzbrukumiem gar Hersonas-Mikolaivas apgabala robežu.

  Veiksmīgi Ukrainas pretuzbrukumi Zaporizhia apgabalā piespiež Krievijas spēkus steigties pastiprinājumus uz šo vājināto frontes līnijas sektoru.

  Krievijas spēki, visticamāk, veic viltus karoga artilērijas uzbrukumus Krievijas turētai teritorijai, lai atturētu ukraiņu noskaņojumu un veicinātu proxy spēku mobilizāciju.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 18. jūnijs

  Ar Kateryna Stepanenko, Mason Clark, George Barros, un Grace Mappes

  Krievijas spēki, kas marginālu pieaugumu nomalē Severodonetsk gada 18. jūnijā, bet ir lielā mērā apstājies pa citām asīm iepriekš. Krievijas karaspēks, iespējams, saskaras montāžas zaudējumus un karaspēka un iekārtu degradāciju, kas sarežģīs mēģinājumus atjaunot aizskarošu operāciju citās kritiskās vietās, jo lēnā cīņa par Severodonetsk turpinās. Kā ISW iepriekš novērtēja, Krievijas spēki tuvākajās nedēļās, visticamāk, varēs sagrābt Severodonetsku, bet rēķina koncentrēt lielāko daļu pieejamo spēku šajā mazajā teritorijā. Citas Krievijas operācijas Ukrainas austrumu daļā, piemēram, centieni iemūžināt Slovjansku un virzīties uz austrumiem no Bakhmuta, pēdējās divās nedēļās ir guvušas nelielu progresu. Krievijas spēki turpina cīnīties, lai atgrūstu Ukrainas karaspēku prom no okupētajām robežām uz ziemeļiem no Harkovas pilsētas un gar Dienvidu asi, taču nav guvuši ievērojamus ieguvumus, tādējādi atstājot viņus neaizsargātus pret Ukrainas pretaizskarošu un partizānu spiedienu.

  Krievijas militārie spēki turpina saskarties ar izaicinājumiem saistībā ar morāli un disciplīnu tās karaspēka Ukrainā. Ukrainas Galvenā izlūkošanas direkcija izlaida to, ko tā ziņoja, bija pārtverti telefona zvani 17. un 18. jūnijā, kuros Krievijas karavīri sūdzējās par frontes apstākļiem, sliktu aprīkojumu un vispārējo personāla trūkumu. Viens karavīrs apgalvoja, ka vienības lielā mērā ir nosusinātas no personāla un ka atsevišķām bataljona taktiskajām grupām (BTG) ir tikai 10—15 karaspēks, kas paliek dienestā.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas spēki nodrošināti nelielus ieguvumus nomalē Severodonetsk un, iespējams, uzlabotas Metolkine, bet Krievijas operācijas joprojām ir lēns.

  Krievijas spēki turpināja centienus pārtraukt Ukrainas sakaru līnijas gar T1302 Bakhmut-Lysychansk šoseju un veica zemes un artilērijas streikus gar šoseju.

  Krievijas spēki cenšas virzīt Ukrainas spēkus no artilērijas klāsta dzelzceļa līniju ap Harkovas pilsētu, ko izmanto, lai sniegtu Krievijas ofensīvas operācijas pret Slovjansku.

  Krievijas spēki neveica nekādas apstiprinātas darbības gar Dienvidu asi un turpina saskarties ar partizānu spiedienu okupētajās Ukrainas dienvidos.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  Mēs detalizēti neziņojam par Krievijas kara noziegumiem, jo šīs darbības ir labi aptvertas Rietumu plašsaziņas līdzekļos un tieši neietekmē militārās operācijas, kuras mēs novērtējam un prognozējam. Mēs turpināsim novērtēt un ziņot par šo noziedzīgo darbību ietekmi uz Ukrainas militāro un iedzīvotāju, un jo īpaši par kaujas Ukrainas pilsētās. Mēs pilnībā nosodām šos Krievijas bruņoto konfliktu, Ženēvas konvenciju un cilvēces likumu pārkāpumus, kaut arī mēs tos neaprakstīsim šajos ziņojumos.

  Hronoloģija kartes no 18-22 jūnijs 2022 — Mouseover, lai ritinātu

  Ukrainas konfliktu kartes - 061822-062222

  Skatīt Kara pētījumu institūtu Krievijas iebrukuma interaktīvajā kartē

  Lasīt jaunāko Ukrainas Konfliktu atjauninājumus no institūta Pētījums kara

  * Dalīta ar tiešu skaidru atļauju no Kara izpētes institūta (ISW).

  Par Kara pētījumu metodoloģijas izpētes institūtu

  ISW pētījumu metodoloģija balstās gan uz primārajiem, gan sekundārajiem avotiem, kas ļauj pētniekiem izstrādāt visaptverošu izpratni par situāciju uz vietas. Lai analizētu militāro un politisko attīstību jebkurā konkrētā jomā, ISW pētniecības analītiķiem ir pilnībā jāsaprot ienaidnieka un draudzīgo spēku sistēmas. Viņiem ir jāsaprot arī iedzīvotāju demogrāfija, fiziskais reljefs, politika un šīs teritorijas vēsture. Tas ir analītiskais pamats, lai izprastu konkrētu notikumu iemeslus un izpildītu tām noteiktos pētniecības mērķus. ISW analītiķi arī pavada laiku tādās vietās kā Irākā, Afganistānā un citur, lai gūtu labāku izpratni par drošību un politisko situāciju un novērtētu pašreizējo stratēģiju un politikas īstenošanu. Mūsu pētnieki apkopo datus un analizē tendences, radot granulētu analīzi par notikumiem pētniecības jomās, radot precīzu, augstas izšķirtspējas, savlaicīgu un rūpīgu priekšstatu par situāciju. ISW pētījumu metodoloģija garantē tās panākumus un apņemšanos uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas, sasniegt stratēģiskos mērķus un reaģēt uz jaunām problēmām, kurām var būt nepieciešama amerikāņu militārās varas izmantošana.

  Par Kara izpētes institūtu

  Kara izpētes institūts veicina informētu izpratni par militārajām lietām, izmantojot uzticamus pētījumus, uzticamu analīzi un novatorisku izglītību. Mēs esam apņēmušies uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas un reaģēt uz jauniem draudiem, lai sasniegtu ASV stratēģiskos mērķus. ISW ir bezpartijiska, bezpeļņas, sabiedriskās politikas pētniecības organizācija.

  Uzziniet vairāk, iesaistieties un veiciet savu ieguldījumu šodien.

  Papildus lasīšana

  [Ikgadējā atjaunināšana] Starptautiskās kibertiesību normas praksē: interaktīvs rīkkopa

  Datu vēstniecības: nacionālo valstu suverenitāte, drošība un nepārtrauktība

  Avots: ComplexDiscovery

  Kiberkara agrīnās mācības: jauns Microsoft ziņojums par Ukrainas aizstāvību

  According to a new report from Microsoft, the Russian invasion relies...

  No nepārtrauktības līdz kultūrai? Ukrainas publiskā un privātā sektora datu saglabāšana un nodrošināšana

  Highlighted by ComplexDiscovery prior to the start of the current Ukrainian...

  Ņemot vērā piekļuves kontroles politikas modeļus? Piekļuves kontroles sistēmu blokķēde (NIST)

  As current information systems and network architectures evolve to be more...

  Draugi zemās vietās? Verizon 2022. gada datu aizsardzības pārkāpumu izmeklēšanas ziņojums

  The 15th Annual Data Breach Investigations Report (DBIR) from Verizon looked...

  TCDI, lai iegādātos Aon e-datu atklāšanas praksi

  According to TCDI Founder and CEO Bill Johnson, “For 30 years,...

  Smarsh iegādāties Telemessage

  “As in many other service industries, mobile communication is ubiquitous in...

  Pāreja kvartāls? DISCO paziņo par 2022. gada 1. ceturkšņa finanšu rezultātiem

  According to Kiwi Camara, Co-Founder and CEO of DISCO, “This quarter...

  Jauns no Nuix? Macquarie Australia Conference 2022 prezentācijas un tirdzniecības atjauninājums

  From a rebalanced leadership team to three concurrent horizons to drive...

  Pārvietot? 2022 E-datu atklāšanas tirgus kinētika: piecas interesējošas jomas

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  Uzticēšanās procesam? 2021 e-datu atklāšanas apstrādes uzdevums, tērēšana un izmaksu dati

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Gads pārskatā? 2021 e-atklāšanas pārskatīšanas uzdevums, tērēšana un izmaksu datu punkti

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  2021 Apskatiet e-atklāšanas kolekciju: uzdevumu, tērēšanas un izmaksu datu punkti

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu par jūnijs 2022

  From eDiscovery ecosystem players and pricing to data breach investigations and...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu par maiju 2022

  From eDiscovery pricing and buyers to cyberattacks and incident response, the...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu 2022. gada aprīlī

  From cyber attack statistics and frameworks to eDiscovery investments and providers,...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumiem, datiem un juridisko atklājumu 2022. gada martā

  From new privacy frameworks and disinformation to business confidence and the...

  Hot or Not? 2022. gada vasaras e-datu atklāšanas uzņēmumu uzticības aptauja

  Since January 2016, 2,701 individual responses to twenty-six quarterly eDiscovery Business...

  Liekums vai deformācija? Astoņu pusgada e-datu atklāšanas cenu apsekojumu apkopojums

  Initiated in the winter of 2019 and conducted eight times with...

  Barošana trakums? 2022. gada vasaras e-datu atklāšanas cenu apsekojuma rezultāti

  Initiated in the winter of 2019 and conducted eight times with...

  Pārspriegums vai plātīties? Astoņpadsmit novērojumi par e-atklāšanas uzņēmējdarbības uzticību 2022. gada pavasarī

  In the spring of 2022, 63.5% of survey respondents felt that...