Thu. Feb 9th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Toimetaja märkus: Ukraina kriisi käimasolevate uuenduste üks kõige täpsemaid ja üksikasjalikumaid allikaid on Ukraina Konflikti värskendus sõja uurimise instituudist. Sõja Uurimise Instituut (ISW) on 501 (c) (3) organisatsioon ja toodab rangelt mittepartisanilist, mitte-ideoloogilist faktipõhist uurimistööd. ISW püüab edendada teadlikku arusaamist sõjast ja sõjalistest asjadest läbi kõikehõlmava, sõltumatu ja kättesaadava avatud lähtekoodiga uurimistöö ja analüüsi. ISW teadusuuringud on kättesaadavad avalikkusele, sõjaväe praktikutele, poliitikakujundajatele ja meedia liikmetele. Igapäevase sünteesi olulisemaid sündmusi, mis on seotud Venemaa agressiooni Ukraina, ISW värskendused võivad kasu küberjulgeoleku, teabejuhtimise ja juriidilise avastamise spetsialistid, kui nad järgivad äri-, infotehnoloogia- ja juriidilisi suundumusi ja trajektoore, mida mõjutavad ja tulenevad Praegune Ukraina konflikti.

  Hindamine ja kaardid*

  Ukraina Konflikti hindamised — Ülevaade Maps

  Sõja Uurimise Instituut (ISW), Venemaa meeskond

  Kriitiliste ohtude projekt (CTP), Ameerika Enterprise Institute

  Üldine hindamise taustainfo

  ISW avaldab süstemaatiliselt Venemaa kampaania hinnanguid, mis sisaldavad kaarte, mis tõstavad esile hinnatud kontrolli maastiku üle Ukrainas ja peamised Venemaa manöövriteljed.

  Need kaardid suurendavad igapäevaseid sünteetilisi tooteid, mis hõlmavad olulisi sündmusi, mis on seotud Venemaa uuendatud agressiooniga Ukraina vastu.

  Vene solvav kampaania hinnangud

  26. oktoober 2022

  George Barros, Karolina Hird, Riley Bailey ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Venemaa presidendi Vladimir Putini retoorika näitab, et teda ei huvita tõsiselt Ukrainaga läbirääkimisi pidada ning säilitab sõja jaoks maksimalistlikud eesmärgid. Putin teatas, et Ukraina on „kaotanud suveräänsuse” kohtumisel Sõltumatute Riikide Ühenduse (SRÜ) julgeolekuametnikega 26. oktoobril.

  Key Buffee

  Reuters uurimise Vene dokumente Balakliya toetab varasemaid ISW hinnanguid halvad tingimused Vene väed.

  Putin teatas, et Ukraina on 26. oktoobri kõnes „kaotanud oma suveräänsuse”, mis näitab, et Venemaa säilitab Ukrainas tõenäoliselt oma maksimalistlikud eesmärgid ja jääb läbirääkimistele vastupidavaks.

  Vene okupatsiooniametnikud Khersoni oblastis üritavad leevendada Vene taganemise informatiivseid tagajärgi Dnipro jõe läänekaldalt.

  Vene väed üritavad määrata Ukraina väed Ukraina põhjapiiril.

  Venemaa ametnikud tunnistasid jätkuvalt, et Venemaa võimud küüditavad Ukraina lapsi Venemaale lapsendamise ja puhkuse skeemide varjus.

  Jevgeni Prigozhin eitas varasemat ISW hinnangut, mis teatas, et ta seisab Putini ja teiste siloviki fraktsioonide vastu sõja edenemise osas Ukrainas.

  Venemaa allikad väitsid, et Ukraina väed viisid Svatove'ist läänes läbi vasturünnavaid operatsioone.

  Vene väed jätkasid kaitsepositsioonide ettevalmistamist Dnipro jõe lääne- ja idakaldal Khersoni oblastis.

  Vene allikad väitsid, et Ukraina väed jätkasid vasturünnavate operatsioonide läbiviimist Loode-Khersoni oblastis.

  Vene väed viisid Donetski oblastis läbi maapealseid rünnakuid.

  Vene sõjavägi on väidetavalt püüdnud värvata välismaalasi toetada oma sõjajõupingutusi Ukrainas.

  Vene okupatsiooniametnikud Khersoni oblastis jätkasid elanike ümberpaigutamist Dnipro jõe läänekaldalt.

  Lugege täielikku värskendust.

  25. oktoober 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Karolina Hird, Riley Bailey, George Barros ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Venemaa siloviki fraktsiooni liikmed väljendavad jätkuvalt oma rahulolematust Venemaa sõjajõupingutustega Ukrainas, mis näitab, et Venemaa president Vladimir Putin jätkab võitlust sõjaeelse valimisringkonna vaigistamiseks pikemas perspektiivis.

  Key Buffee

  Vene siloviki fraktsioonid jätkavad rahulolematust Venemaa sõja jõupingutustega Ukrainas, mis näitab tõenäoliselt, et president Vladimir Putin võitleb sõjaeelse fraktsiooni vaigistama.

  Putini ja siloviki liikmete otsesed vastasseisud seoses sõjaga Ukrainas illustreerivad siloviki fraktsioonide tähtsust Venemaa võimustruktuurides.

  Vene ametnikud on tõenäoliselt retooriliselt retooriliselt sõda Ukrainas religioossete ideaalidega, mis on nähtavalt kättesaadavad nii kristlastele kui moslemitele, et teenida usulisi ja etnilisi vähemusi.

  Vene okupatsiooniametnikud väidavad jätkuvalt, et evakueerimised Khersoni oblastis on osa suuremast ümberasumisprogrammist.

  Levada valimisküsitlused näitavad, et Venemaa avalikkuse tunded Venemaa valitsuse suhtes ei ole põhimõtteliselt muutunud vaatamata ühiskondlikele survedele, mis on seotud Ukraina sõjaga.

  Venemaa allikad väitsid, et Ukraina väed viisid 25. oktoobril läbi maapealseid rünnakuid Svatove'ist läände ja Kreminna.

  Vene väed jätkasid varu- ja kaitsepositsioonide kehtestamist Dnipro jõe idakaldal.

  Vene väed viisid Donetski oblastis läbi edutuid maapealseid rünnakuid.

  Vene sõjavägi jätkab personali mobiliseerimist värbamispoliitikat rikkudes. Vene mobilisatsiooni jõupingutusi ka paneb tüved Vene tööturul.

  Ukraina partisanid viisid läbi okupatsioonipea suunatud rünnaku Venemaa okupeeritud Zaporižja oblastis.

  Lugege täielikku värskendust.

  24. oktoober 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, George Barros, Grace Mappes, Angela Howard ja Fredrick W.

  Võtmearendus

  Kreml intensiivistas oma infooperatsiooni, et süüdistada Ukrainat 24. oktoobril teist päeva järjest räpane pommi abil valelipu rünnaku läbiviimise ettevalmistamises. Vene Kindralstaabi ülem Valeri Gerasimov kutsus oma kolleegid Ühendkuningriigist ja Ameerika Ühendriikidest eraldi „olukorrast, mis on seotud Ukraina võimaliku räpane pommi kasutamisega” (tavapärane lõhkeaine, mis ei ole tuumarelv) 24. oktoobril.

  Key Buffee

  Kreml intensiivistas oma infooperatsiooni, et süüdistada Ukrainat ettevalmistamises valelipu rünnaku läbiviimiseks, kasutades teist päeva järjest räpane pommi.

  Ukraina sõjaväeluure direktoraat (GUR) kindralmajor Kyrylo Budanov märkis 24. oktoobril, et Venemaa terroristide streikide mõju Ukraina kriitilise infrastruktuuri vastu on vähenemas.

  Venemaa president Vladimir Putini nelja Ukraina oblasti annekteerimine 30. septembril süütas Kremli sees skisma, mis tõenäoliselt süveneb, kuna Ukraina vabastab Budanovi järgi rohkem territooriume.

  Prigožin jätkab võimu kogunemist ja loob Venemaa relvajõududega paralleelselt sõjalise struktuuri, mis võib tulla ohtu Putini valitsemisele — vähemalt inforuumi sees.

  Vene väed valmistuvad tõenäoliselt Khersoni linna kaitsma ja ei tagane täielikult Ülem-Khersoni oblastist vaatamata varasematele kinnitatud teatetele mõnede Ülem-Khersoni oblastist taganevate Venemaa elementide kohta.

  Ukraina kindralstaap kinnitas, et Ukraina väed hõivasid Karmazõnivka, Miasozharivka ja Nevske Luhanski oblastis ja Novosadove Donetski oblastis.

  Kurski oblast Govenor Roman Staroegi teatas 23. oktoobril Ukraina piiril kahe tugevdatud kaitseliini ehitamise lõpetamisest — tõenäoliselt julgeolekuteatri tegu, mis on mõeldud kodumaise Venemaa publiku sihtimiseks, kuna puudub igasugune oht, et Ukraina mehhaniseeritud sissetung Venemaa.

  Wagner Groupi finantseerija Jevgeni Prigožin tunnustas Wagner Groupi maaoperatsioonide aeglast tempot Bakhmuti ümbruses, kuna Venemaa väed jätkasid linna lähedal maapinda kaotamist.

  Ukraina väed jätkasid 23—24. oktoobril Zaporižja oblasti rindejoone lähedal suunamist Venemaa väekoondumiste sihtimist ning lõid 22. oktoobril Enerodari ümbruses Vene väe ja varustuse koondumise.

  Kiirustades Venemaa mobilisatsiooni jõupingutusi personalipuuduse parandamiseks eesliinidel on kannibaliseerinud Venemaa jõu põlvkonna personali ja vähendanud Venemaa võimet tõhusalt koolitada ja kasutada uusi töötajaid ning personali kodumaiseid tööstusi.

  Okupatsiooni administratsiooni ametnikud on võtnud maha sidesüsteemid Kherson City püüdes piirata tsiviilisikute aruandluse Venemaa positsioone Ukraina väed enne oodatud Ukraina edusammud.

  Lugege täielikku värskendust.

  23. oktoober 2022

  Üksuselt Mason Clark

  Võtmearendus

  Venemaa kaitseminister Sergei Shoigu püüdis 23. oktoobril tõenäoliselt aeglustada või peatada Lääne sõjalist abi Ukrainale ja võib-olla nõrgendada NATO liitu hirmu-mongering kõnedes mitme NATO kaitseministriga.

  Key Buffee

  Venemaa võimud lõikasid tõenäoliselt 22. oktoobril Kherson Citys internetiühendust, et piirata kohalikku aruandlust Venemaa evakuatsioonidest Dnipro jõe idakaldale. Vene allikad väitsid, et Venemaa väed tõrjusid Ukraina maapealsed rünnakud Loode-Khersoni oblastis.

  Ukraina ja Venemaa allikad teatasid võitlusest Siverski, Soledari, Bakhmuti, Avdiivka ja Marinka lähedal Ida-Ukrainas. Venemaa kaitseministeerium (MoD) väitis, et Venemaa väed tõrjusid Ukraina maapealsed rünnakud Lääne-Donetski oblastis.

  Vene allikad väitsid, et Ukraina väed viisid Kreminna ja Svatove suunal läbi vasturünnavaid operatsioone.

  Vene väed lõid Zaporižžžžja linna, Mõkolajivi linna ja teisi alasid Mõkolajivi oblastis Šahedi 136 droonide ja S-300 rakettidega. Ukraina allikad teatasid, et Venemaa väed suunatud Nikopol ja Marhanets mitme käivitada raketisüsteemi (MLRS) streigid.

  Ukraina õhujõudude väejuhatuse pressiesindaja väitis, et Ukraina väed on tulistanud alla kokku 273 Iraani varustatud Šahed-136 drooni, kuna Venemaa hakkas neid Ukrainas 13. septembril kasutama.

  Ukraina valitsuse allikas teatas, et Iraani instruktorid Valgevenes (lisaks varem teatatud instruktoritele Krimmis) aitasid Venemaa vägesid varasemate Šahed-136 droonilöögide koordineerimisel Kiievi oblasti ning Ukraina põhja- ja lääneoblastide vastu.

  Venemaa turustusvõimalused jätkasid tingimuste seadmist süüdistada Ukrainat Kakhovka hüdroelektrijaama hävitamises, mille Venemaa väed tõenäoliselt hävitavad aeglaseks edasiliikuvateks Ukraina vägedeks.

  Vene allikad arutasid laialdaselt kaitsepositsioonide ehitamist Kurski oblastis.

  Ukraina allikas teatas, et Venemaa ametiasutused Krasnodari krai on „lõputult” laiendatud „puhkus” (st sundröövimise osana etnilise puhastuse kampaania) laste Enerhodar, Zaporižja oblastis.

  Vene allikad teatasid, et eraettevõtted pakuvad raha eest vastutasuks mobiliseeritud mehi eraomandis olevate sõjaväe- ja meditsiinitehnika koolitamiseks. Teine Venemaa hävituslennuk kukkus kahekorruselisse hoonesse Irkutski oblastis Novo-Leninos.

  Lugege täielikku värskendust.

  22. oktoober 2022

  Autor Katherine Lawlor, Kateryna Stepanenko, Grace Mappes, Riley Bailey, Angela Howard ja Mason Clar

  Võtmearendus

  Vene väed jätkasid taganemist Lääne-Khersoni oblastist, valmistudes samal ajal viima läbi viivitavaid tegevusi, mis on tõenäoliselt vaid osaliselt efektiivsed.

  Key Buffee

  Vene väed jätkasid ulatuslikke streike Ukraina infrastruktuurile. Pidevad streigid ei kahjusta tõenäoliselt Ukraina tahet võidelda, kuid tekitavad majanduslikke ja humanitaarprobleeme kogu talve jooksul.

  Vene väed jätkasid taganemist Lääne-Khersoni oblastist, valmistudes samal ajal edasilükkamiseks tegevuste edasilükkamiseks, mis tõenäoliselt on vaid osaliselt efektiivsed.

  Okupatsioonivõimud Khersoni oblastis käskis tsiviilelanikel 21. oktoobril itta evakueerida. Evakueerimised Khersoni linnast toetavad tõenäoliselt Venemaa plaane õhkida Kakhovka hüdroelektrijaama (HPP) tammi, et katta nende taganemine.

  Prigožini juhitud jõupingutused kaitsekindlustuste „Wagneri liini” ehitamiseks ulatuvad läbi Kesk-Luhanski oblasti ja piiratud võimsusega Belgorodi.

  Prigožini jõupingutused ja sõnumid, sealhulgas „Wagneri liini” loomine, on üha enam Kremli retoorikaga kooskõlas ning on kriitilised selle üle, millised Prigožini väited on aeglaselt liikuvad „bürokraati-vaenlased”. Selline aktivism armastab Prigožini vene rahvuslastele, kes ei ole rahul piiratud Kremli eskaleerumise ja MoD korraldusega.

  Vene allikad teatasid Ukraina vasturääkijatest Kreminna ja Svatove suunal 22. oktoobril.

  Vene väed viisid 22. oktoobril läbi piiratud vasturünnakuid ilma kinnituseta ettemakseteta, et taastada kaotatud territoorium Harkivis, Luhanskis ja Donetski oblastis.

  Krimmi okupatsioonivõimud keelustasid infrastruktuuri ja sõjalise logistika filmimise tõenäoliselt Venemaa varustusjaoturitele ja -liinidele suunatud Ukraina jätkuvate streikide tõttu.

  ISW tuvastas 22. oktoobril täiendavad aruanded, et Venemaa mobilisatsioon ei ole täitnud jõu tootmise eesmärke ja jätkub tõenäoliselt alternatiivsetes vormides.

  Vene ja okupatsioonihalduse ametnikud jätkasid 22. oktoobri seisuga elanike sunniviisiliselt ümberpaigutamist Ukraina Venemaa okupeeritud aladele.

  Venemaa ja okupatsiooniametnikud jätkasid Venemaa okupeeritud Ukraina aladel elavate elanike liikumise piiramist ja kontrollpunkti kontrolli suurendamist 22. oktoobri seisuga.

  Lugege täielikku värskendust.

  Me ei anna Venemaa sõjakuritegudest üksikasjalikult aru, sest need tegevused on Lääne meedias hästi kaetud ega mõjuta otseselt sõjalisi operatsioone, mida me hindame ja prognoosime. Jätkame nende kuritegelike tegevuste mõju hindamist ja aruandlust Ukraina sõjaväele ja elanikkonnale ning konkreetselt võitlusele Ukraina linnapiirkondades. Me mõistame täielikult hukka need Venemaa relvakonfliktide seaduste, Genfi konventsioonide ja inimkonna rikkumised, kuigi me neid nendes aruannetes ei kirjelda.

  Kronoloogia kaardid 22. oktoober - 26, 2022 - Hiireüleminek kerida

  Ukraina Konflikti kaardid - 102222-102622

  Vaata Vene invasiooni sõja interaktiivse kaardi uurimise instituuti

  Loe viimaseid Ukraina Konflikti uudiseid Instituut for Study of War

  * Jagatud otsese selgesõnalise loata Instituut for Uuring of War (ISW).

  Sõja Uurimise Metodoloogia Instituudi kohta

  ISW uurimismetoodika tugineb nii esmastele kui ka teisestele allikatele, võimaldades teadlastel arendada terviklikku arusaamist olukorrast kohapeal. Et analüüsida sõjalisi ja poliitilisi arenguid mis tahes konkreetses piirkonnas, peavad ISW uurimisanalüütikud täielikult mõistma vaenlase ja sõbralike jõudude süsteeme. Samuti peavad nad mõistma rahvastiku demograafia, füüsilist maastikku, poliitikat ja selle piirkonna ajalugu. See loob analüütilise aluse konkreetsete arengute põhjuste mõistmiseks ja nende määratud teadusuuringute eesmärkide täitmiseks. ISW analüütikud veedavad aega ka sellistes kohtades nagu Iraak, Afganistan ja mujal, et paremini mõista julgeoleku- ja poliitilist olukorda ning hinnata praeguste strateegiate ja poliitika rakendamist. Meie teadlased koguvad andmeid ja analüüsivad suundumusi, toodavad uurimisvaldkondade arengute granuleeritud analüüsi, andes täpse, kõrge resolutsiooniga, õigeaegse ja põhjaliku pildi olukorrast. ISW uurimismetoodika tagab oma edu ja pühendumuse parandada rahva võimet sooritada sõjalisi operatsioone, saavutada strateegilisi eesmärke ja reageerida tekkivatele probleemidele, mis võivad nõuda Ameerika sõjalise võimu kasutamist.

  Umbes Instituut Uuring of War

  Instituut for Study of War edendab teadlikku arusaamist sõjaliste asjade usaldusväärsete teadusuuringute, usaldusväärse analüüsi ja uuendusliku hariduse kaudu. Me oleme pühendunud parandama riigi võimet sooritada sõjalisi operatsioone ja reageerida tekkivatele ohtudele, et saavutada USA strateegilised eesmärgid. ISW on mittepartisan, mittetulunduslik, avaliku poliitika uurimisorganisatsioon.

  Lisateave, osaleda ja anda oma panus täna.

  Täiendav lugemine

  [Iga-aastane uuendus] Rahvusvaheline küberõiguse praktikas: Interaktiivne tööriista

  Andmesaatkonnad: Rahvusriikide suveräänsus, turvalisus ja järjepidevus

  Allikas: ComplexDiscovery