Tue. Jan 31st, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Redaktora piezīme: Viens no visprecīzākajiem un detalizētajiem avotiem notiekošajiem atjauninājumiem par Ukrainas krīzi ir Ukrainas konfliktu atjauninājums no Kara izpētes institūta. Kara pētījumu institūts (ISW) ir 501 (c) (3) organizācija un ražo stingri bezpartijiskus, neideoloģiskus, uz faktiem balstītus pētījumus. ISW cenšas veicināt informētu izpratni par karu un militārām lietām, veicot visaptverošu, neatkarīgu un pieejamu atklātā pirmkoda izpēti un analīzi. ISW pētījumi ir pieejami plašai sabiedrībai, militārajiem speciālistiem, politikas veidotājiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. ISW atjauninājumi var būt noderīgi kiberdrošības, informācijas pārvaldības un juridisko atklājumu profesionāļiem ikdienā, nodrošinot ikdienas sintēzi saistībā ar Krievijas agresiju pret Ukrainu, jo tie ievēro uzņēmējdarbības, informācijas tehnoloģiju un juridiskās tendences un trajektorijas, ko ietekmējusi pašreizējā Ukrainas konfliktu.

  Novērtējums un kartes*

  Ukrainas konfliktu novērtējumi — pārskats Maps

  Kara pētījumu institūts (ISW), Krievijas komanda

  Kritisko draudu projekts (CTP), Amerikas Enterprise Institute

  Vispārējā novērtējuma pamatinformācija

  ISW sistemātiski publicē Krievijas kampaņu novērtējumus, kas ietver kartes, kurās uzsvērta novērtētā reljefa kontrole Ukrainā un galvenās Krievijas manevru asis.

  Šīs kartes palielina ikdienas sintētiskos produktus, kas aptver svarīgākos notikumus saistībā ar atjaunoto Krievijas agresiju pret Ukrainu.

  Krievijas uzbrukuma kampaņas novērtējumi

  2022. gada 26. oktobris

  Džordžs Barross, Karolīna Hirda, Rilejs Bailijs un Frederiks V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Krievijas prezidenta Vladimira Putina retorika norāda, ka viņš nav ieinteresēts nopietni risināt sarunas ar Ukrainu un saglabā maksimālisma mērķus karam. Putins paziņoja, ka Ukraina ir “zaudējusi suverenitāti”, tiekoties ar Neatkarīgo Valstu Sadraudzības (NVS) drošības amatpersonām 26.oktobrī.

  Atslēgas takeaways

  “Reuters” Krievijas dokumentu izmeklēšana no Balakliya atbalsta iepriekšējos ISW novērtējumus par Krievijas spēku sliktajiem apstākļiem.

  Putins paziņoja, ka Ukraina ir “zaudējusi savu suverenitāti” 26. oktobra runā, norādot, ka Krievija, iespējams, saglabās maksimālisma mērķus Ukrainā un joprojām ir izturīga pret sarunām.

  Krievijas okupācijas amatpersonas Hersonas apgabalā cenšas mazināt Krievijas izstāšanās no Dņepras upes rietumu krasta informatīvās sekas.

  Krievijas spēki mēģina noteikt Ukrainas spēkus uz Ukrainas ziemeļu robežas.

  Krievijas amatpersonas turpināja atzīt, ka Krievijas iestādes deportē Ukrainas bērnus uz Krieviju, aizsegā adopcijas un atvaļinājuma shēmas.

  Jevgeņijs Prigožins noliedza iepriekšējo ISW novērtējumu, kurā paziņoja, ka viņš saskaras ar Putinu un citām siloviku frakcijām par kara gaitu Ukrainā.

  Krievijas avoti apgalvoja, ka Ukrainas spēki veica pretaizskarošas operācijas uz rietumiem no Svatoves.

  Krievu spēki turpināja sagatavot aizsardzības pozīcijas Dņepro upes rietumu un austrumu krastos Hersonas apgabalā.

  Krievijas avoti apgalvoja, ka Ukrainas spēki turpināja veikt pretaizskarošas operācijas Hersonas apgabala ziemeļrietumos.

  Krievijas spēki veica uzbrukumus uz zemes Doņeckas apgabalā.

  Tiek ziņots, ka Krievijas militārie spēki mēģina pieņemt darbā ārzemniekus, lai atbalstītu tās kara centienus Ukrainā.

  Krievijas okupācijas amatpersonas Hersonas apgabalā turpināja pārvietot iedzīvotājus no Dņepro upes rietumu krasta.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 25. oktobris

  Katerina Stepaņenko, Karolina Hird, Riley Bailey, George Barros, un Frederick V. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas siloviku frakcijas deputāti turpina paust savu neapmierinātību ar Krievijas kara centieniem Ukrainā, norādot, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins turpinās cīnīties, lai nomierinātu prokara vēlēšanu apgabalu ilgtermiņā.

  Atslēgas takeaways

  Krievu siloviku frakcijas turpina paust neapmierinātību ar Krievijas kara centieniem Ukrainā, iespējams, norādot, ka prezidents Vladimirs Putins centīsies nomierināt prokaru frakciju.

  Tiešas konfrontācijas starp Putinu un siloviki locekļiem par karu Ukrainā ilustrē siloviku frakciju nozīmi Krievijas varas struktūrās.

  Krievijas amatpersonas varētu retoriski pārkārtot karu Ukrainā ar reliģiskiem ideāliem, kas šķietami pieejami gan kristiešiem, gan musulmaņiem, lai rūpētos par reliģiskajām un etniskajām minoritātēm.

  Krievijas okupācijas amatpersonas turpina apgalvot, ka evakuācija Hersonas apgabalā ir daļa no lielākas pārvietošanas programmas.

  Levada aptaujas liecina, ka Krievijas sabiedrības jūtas pret Krievijas valdību nav būtiski mainījušās, neskatoties uz sabiedrības spiedienu, kas saistīts ar karu Ukrainā.

  Krievijas avoti apgalvoja, ka Ukrainas spēki 25. oktobrī veica zemes uzbrukumus uz rietumiem no Svatoves un Kreminnai.

  Krievijas spēki turpināja nodibināt atkāpšanās un aizsardzības pozīcijas Dņepro upes austrumu krastā.

  Krievijas spēki veica neveiksmīgus uzbrukumus uz zemes Doņeckas apgabalā.

  Krievijas militārie spēki turpina mobilizēt personālu, pārkāpjot vervēšanas politiku. Krievijas mobilizācijas centieni arī liek celmus Krievijas darba tirgū.

  Ukrainas partizāni veica uzbrukumu, kas vērsts uz okupācijas galvu Krievijas okupētajā Zaporizhia apgabalā.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 24. oktobris

  Ar Kateryna Stepanenko, George Barros, Grace Mappes, Angela Howard, un Fredriks W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Kremlis pastiprināja informācijas operāciju, lai apsūdzētu Ukrainu par gatavošanos veikt viltus karoga uzbrukumu, izmantojot netīro bumbu, otro dienu pēc kārtas 24. oktobrī. Ģenerālštāba krievu priekšnieks Valērijs Gerasimovs atsevišķi nosauca savus kolēģus no Apvienotās Karalistes un Amerikas Savienotajām Valstīm par “situāciju, kas saistīta ar Ukrainas iespējamo netīras bumbas izmantošanu” (parasto sprāgstvielu, kas savītas ar radioaktīvo materiālu, kas nav kodolierocis) 24. oktobrī.

  Atslēgas takeaways

  Kremlis pastiprināja savu informācijas operāciju, lai apsūdzētu Ukrainu par gatavošanos veikt viltus karoga uzbrukumu, izmantojot netīro bumbu otro dienu pēc kārtas.

  Ukrainas Militārās izlūkošanas direktorāta (GUR) ģenerālmajors Kyrylo Budanov 24. oktobrī paziņoja, ka Krievijas teroristu streiku ietekme uz kritisko Ukrainas infrastruktūru samazinās.

  Krievijas prezidenta Vladimira Putina četru Ukrainas apgabalu aneksija 30. septembrī aizdedzināja šķelšanos Kremļa iekšienē, kas, visticamāk, pastiprināsies, jo Ukraina pēc Budanova domām atbrīvos vairāk teritoriju.

  Prigožins turpina uzkrāt varu un izveido militāru struktūru paralēli Krievijas bruņotajiem spēkiem, kas var nākt radīt draudus Putina varai — vismaz informācijas telpā.

  Krievijas spēki, visticamāk, gatavojas aizstāvēt Hersonas pilsētu un nav pilnībā izstājas no Augšējā Hersonas apgabala, neskatoties uz iepriekšējiem apstiprinātajiem ziņojumiem par dažiem Krievijas elementiem, kas izstājas no Augšējā Hersonas apgabala.

  Ukrainas ģenerālštābs apstiprināja, ka Ukrainas spēki notverti Karmazynivka, Miasozharivka un Ņevske Luhanskas apgabalā un Novosadove Doņeckas apgabalā.

  Kurskas apgabala Govenors Romāns Starovoit paziņoja par divu pastiprinātas aizsardzības līniju būvniecības pabeigšanu uz robežas ar Ukrainu 23. oktobrī — visticamāk, drošības teātra akts, kas paredzēts vietējai krievu auditorijai, jo nepastāv risks, ka Ukrainas mehanizēts iebrukums Krievija.

  Vāgnera grupas finansētājs Jevgeņijs Prigožins atzina Vāgnera grupas zemes operāciju lēno tempu ap Bahmutu, jo krievu spēki turpināja zaudēt zemi netālu no pilsētas.

  Ukrainas spēki 23.—24. oktobrī turpināja vēršanos pret Krievijas spēku koncentrācijām Zaporizhia apgabala frontes līnijas tuvumā un 22. oktobrī skāra Krievijas spēku un iekārtu koncentrāciju Enerhodaras apkārtnē.

  Steidzamie Krievijas mobilizācijas centieni, lai novērstu personāla trūkumu frontes līnijās, ir cannibalized Krievijas spēku paaudzes personālu un mazinājusi Krievijas spēju efektīvi apmācīt un izvietot jaunu personālu un personāla iekšzemes nozarēm.

  Okupācijas administrācijas amatpersonas ir noņēmušas sakaru sistēmas Hersonas pilsētā, mēģinot ierobežot civilo ziņošanu par Krievijas pozīcijām Ukrainas spēkiem pirms gaidāmajiem Ukrainas sasniegumiem.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 23. oktobris

  Pēc Mason Clark

  Atslēgas attīstība

  Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu, visticamāk, centās palēnināt vai apturēt Rietumu militāro palīdzību Ukrainai un, iespējams, vājināt NATO aliansi biedējošos zvanos ar vairākiem NATO aizsardzības ministriem 23. oktobrī.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas iestādes 22. oktobrī, visticamāk, samazināja piekļuvi internetam Hersonas pilsētā, lai ierobežotu vietējos ziņojumus par Krievijas evakuācijām uz Dņepro upes austrumu krastu. Krievijas avoti apgalvoja, ka Krievijas spēki atvairīja Ukrainas zemes uzbrukumus ziemeļrietumu Hersonas apgabalā.

  Ukrainas un Krievijas avoti ziņoja par cīņu pie Siverskas, Soledar, Bakhmut, Avdiivka un Marinka Ukrainas austrumos. Krievijas Aizsardzības ministrija (MoD) apgalvoja, ka Krievijas spēki atvairīja Ukrainas zemes uzbrukumus Doņeckas apgabala rietumu daļā.

  Krievijas avoti apgalvoja, ka Ukrainas spēki veica pretaizskarošas operācijas Kreminnas un Svatoves virzienā.

  Krievijas spēki skāra Zaporizhzhia City, Mykolaiv City, un citas jomas Mykolaiv apgabalā ar Shahed 136 drones un S-300 raķetes. Ukrainas avoti ziņoja, ka Krievijas spēki mērķtiecīgi Nikopol un Marhanets ar vairāku palaišanas raķešu sistēmas (MLRS) streiki.

  Ukrainas Gaisa spēku pavēlniecības runaspersona apgalvoja, ka Ukrainas spēki ir notriekuši pavisam 273 Irānas nodrošinātus Šahed-136 dronus, kopš Krievijas 13. septembrī tos sāka izmantot Ukrainā.

  Ukrainas valdības avots ziņoja, ka Irānas instruktori Baltkrievijā (papildus iepriekš ziņotajiem instruktoriem Krimā) palīdzēja Krievijas spēkiem iepriekšējo Shahed-136 dronu streiku koordinēšanā pret Kijevas apgabalu un Ukrainas ziemeļu un rietumu apgabaliem.

  Krievijas noieta turpināja noteikt apstākļus, lai vainotu Ukrainu par Kahovkas HES iznīcināšanu, kuru Krievijas spēki, iespējams, iznīcinās, lai lēni padziļinātu Ukrainas spēkus.

  Krievijas avoti plaši apsprieda aizsardzības pozīciju izbūvi Kurskas apgabalā.

  Ukrainas avots ziņoja, ka Krievijas iestādes Krasnodaras novadā ir “bezgalīgi” pagarināja “brīvdienas” (tas nozīmē piespiedu nolaupīšanu kā daļu no etniskās tīrīšanas kampaņas) bērnu no Enerhodar, Zaporizhia apgabals.

  Krievijas avoti ziņoja, ka privātie uzņēmumi apmaiņā pret naudu piedāvā apmācīt mobilizētos vīriešus privātīpašumā militārajās un medicīniskajās iekārtās. Vēl viena krievu cīnītāja lidmašīna ietriecās divstāvu ēkā Novo-Ļeņino, Irkutskas apgabalā.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 22. oktobris

  Katherine Lawlor, Kateryna Stepanenko, Grace Mappes, Riley Bailey, Angela Howard, un Mason Clar

  Atslēgas attīstība

  Krievijas spēki turpināja izstāties no Rietumhersonas apgabala, gatavojoties veikt aizkavējošas darbības, kas, visticamāk, būs tikai daļēji efektīvas.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas spēki turpināja liela mēroga streikus Ukrainas infrastruktūrā. Neticams, ka notiekošie streiki grauj Ukrainas gribu cīnīties, bet ziemā radīs ekonomiskas un humanitāras problēmas.

  Krievijas spēki turpināja izstāties no Rietumhersonas apgabala, gatavojoties aizkavējošām darbībām, kas, visticamāk, būs tikai daļēji efektīvas.

  Okupācijas iestādes Hersonas apgabalā 21. oktobrī pavēlēja civiliedzīvotājiem evakuēties uz austrumiem. Evakuācija no Hersonas pilsētas atbalstīs iespējamos Krievijas plānus uzspridzināt Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) aizsprostu, lai segtu to izņemšanu.

  Prigožina vadītie centieni izveidot aizsardzības nocietinājumu “Vāgnera līniju” stiepjas caur Luhanskas apgabala centrālo daļu un ierobežotā ietilpībā uz Belgorodu.

  Prigožina centieni un ziņojumapmaiņa, tostarp “Vāgnera līnijas” izveidošana, arvien vairāk nesakrājas ar Kremļa retoriku un ir kritiski par to, ko Prigozhin apgalvo, ka lēni pārvietojas “birokrāti-ienaidnieki”. Šāds aktīvisms pieļauj Prigožinu krievu nacionālistiem, kuri ir neapmierināti ar ierobežotu Kremļa eskalāciju un MoD dezorganizāciju.

  Krievijas avoti ziņoja Ukrainas pretaizskarošu virzienā Kreminna un Svatove 22.oktobrī.

  Krievijas spēki 22. oktobrī veica ierobežotus pretuzbrukumus bez apstiprinātiem avansiem, lai atgūtu zaudēto teritoriju Harkovā, Luhanskā un Doņeckas apgabalos.

  Krimas okupācijas iestādes aizliedza filmēt infrastruktūru un militāro loģistiku, iespējams, sakarā ar nepārtrauktiem Ukrainas streikiem, kas vērsti pret Krievijas piegādes mezgliem un līnijām.

  ISW 22. oktobrī konstatēja papildu ziņojumus, ka Krievijas mobilizācija nav sasniegusi spēku ģenerēšanas mērķus un, iespējams, turpināsies alternatīvās formās.

  Krievijas un okupācijas administrācijas amatpersonas no 22. oktobra turpināja piespiedu kārtā pārvietot iedzīvotājus Krievijas okupētajās Ukrainas teritorijās.

  Krievu un okupācijas amatpersonas turpināja ierobežot Krievijas okupētajās Ukrainas teritorijās dzīvojošo iedzīvotāju pārvietošanos un no 22. oktobra palielināt kontrolpunkta kontroli.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  Mēs detalizēti neziņojam par Krievijas kara noziegumiem, jo šīs darbības ir labi aptvertas Rietumu plašsaziņas līdzekļos un tieši neietekmē militārās operācijas, kuras mēs novērtējam un prognozējam. Mēs turpināsim novērtēt un ziņot par šo noziedzīgo darbību ietekmi uz Ukrainas militāro un iedzīvotāju, un jo īpaši par kaujas Ukrainas pilsētās. Mēs pilnībā nosodām šos Krievijas bruņoto konfliktu, Ženēvas konvenciju un cilvēces likumu pārkāpumus, kaut arī mēs tos neaprakstīsim šajos ziņojumos.

  Hronoloģija kartes no 22 oktobris - 26, 2022 - Mouseover, lai ritinātu

  Ukrainas konfliktu kartes - 102222-102622

  Skatīt Kara pētījumu institūtu Krievijas iebrukuma interaktīvajā kartē

  Lasīt jaunāko Ukrainas Konfliktu atjauninājumus no institūta Pētījums kara

  * Dalīta ar tiešu skaidru atļauju no Kara izpētes institūta (ISW).

  Par Kara pētījumu metodoloģijas izpētes institūtu

  ISW pētījumu metodoloģija balstās gan uz primārajiem, gan sekundārajiem avotiem, kas ļauj pētniekiem izstrādāt visaptverošu izpratni par situāciju uz vietas. Lai analizētu militāro un politisko attīstību jebkurā konkrētā jomā, ISW pētniecības analītiķiem ir pilnībā jāsaprot ienaidnieka un draudzīgo spēku sistēmas. Viņiem ir jāsaprot arī iedzīvotāju demogrāfija, fiziskais reljefs, politika un šīs teritorijas vēsture. Tas ir analītiskais pamats, lai izprastu konkrētu notikumu iemeslus un izpildītu tām noteiktos pētniecības mērķus. ISW analītiķi arī pavada laiku tādās vietās kā Irākā, Afganistānā un citur, lai gūtu labāku izpratni par drošību un politisko situāciju un novērtētu pašreizējo stratēģiju un politikas īstenošanu. Mūsu pētnieki apkopo datus un analizē tendences, radot granulētu analīzi par notikumiem pētniecības jomās, radot precīzu, augstas izšķirtspējas, savlaicīgu un rūpīgu priekšstatu par situāciju. ISW pētījumu metodoloģija garantē tās panākumus un apņemšanos uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas, sasniegt stratēģiskos mērķus un reaģēt uz jaunām problēmām, kurām var būt nepieciešama amerikāņu militārās varas izmantošana.

  Par Kara izpētes institūtu

  Kara izpētes institūts veicina informētu izpratni par militārajām lietām, izmantojot uzticamus pētījumus, uzticamu analīzi un novatorisku izglītību. Mēs esam apņēmušies uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas un reaģēt uz jauniem draudiem, lai sasniegtu ASV stratēģiskos mērķus. ISW ir bezpartijiska, bezpeļņas, sabiedriskās politikas pētniecības organizācija.

  Uzziniet vairāk, iesaistieties un veiciet savu ieguldījumu šodien.

  Papildus lasīšana

  [Ikgadējā atjaunināšana] Starptautiskās kibertiesību normas praksē: interaktīvs rīkkopa

  Datu vēstniecības: nacionālo valstu suverenitāte, drošība un nepārtrauktība

  Avots: ComplexDiscovery