Thu. Feb 9th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Toimetaja märkus: Ukraina kriisi käimasolevate uuenduste üks kõige täpsemaid ja üksikasjalikumaid allikaid on Ukraina Konflikti värskendus sõja uurimise instituudist. Sõja Uurimise Instituut (ISW) on 501 (c) (3) organisatsioon ja toodab rangelt mittepartisanilist, mitte-ideoloogilist faktipõhist uurimistööd. ISW püüab edendada teadlikku arusaamist sõjast ja sõjalistest asjadest läbi kõikehõlmava, sõltumatu ja kättesaadava avatud lähtekoodiga uurimistöö ja analüüsi. ISW teadusuuringud on kättesaadavad avalikkusele, sõjaväe praktikutele, poliitikakujundajatele ja meedia liikmetele. Igapäevase sünteesi olulisemaid sündmusi, mis on seotud Venemaa agressiooni Ukraina, ISW värskendused võivad kasu küberjulgeoleku, teabejuhtimise ja juriidilise avastamise spetsialistid, kui nad järgivad äri-, infotehnoloogia- ja juriidilisi suundumusi ja trajektoore, mida mõjutavad ja tulenevad Praegune Ukraina konflikti.

  Hindamine ja kaardid*

  Ukraina Konflikti hindamised — Ülevaade Maps

  Sõja Uurimise Instituut (ISW), Venemaa meeskond

  Kriitiliste ohtude projekt (CTP), Ameerika Enterprise Institute

  Üldine hindamise taustainfo

  ISW avaldab süstemaatiliselt Venemaa kampaania hinnanguid, mis sisaldavad kaarte, mis tõstavad esile hinnatud kontrolli maastiku üle Ukrainas ja peamised Venemaa manöövriteljed.

  Need kaardid suurendavad igapäevaseid sünteetilisi tooteid, mis hõlmavad olulisi sündmusi, mis on seotud Venemaa uuendatud agressiooniga Ukraina vastu.

  Vene solvav kampaania hinnangud

  1. september 2022

  Kateryna Stepanenko, Karolina Hird, Layne Philipson, George Barros ja Mason Clark

  Võtmearendus

  Venemaa president Vladimir Putin kordas oma valet raamimist Venemaa provotseerimata invasioonist Ukrainasse kui kaitseoperatsioonist Venemaa kaitseks 1. septembril.

  Key Buffee

  Ukraina väed jätkasid Venemaa logistiliste sõlmede ja võtmepositsioonide sihtimist kogu Khersoni oblastis, toetuseks käimasoleva vasturünnaku toetuseks Lõuna-Ukrainas.

  Vene milbloggers kordas väiteid, et Ukraina väed võitlevad mööda nelja edasitelge Lääne-Khersoni oblastis.

  Vene väed viisid läbi maapealseid rünnakuid Slovjanskist loodes, Bakhmut lõunas ja kirdes ning Donetski linnast loodes ja edelas.

  Venemaa võimud eskaleerisid väiteid, et Ukraina jõud ähvardavad nii Zaporižžžžžja tuumaelektrijaama (ZNPP) kui ka äsja saabunud Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuri (IAEA) delegatsiooni ZNPP territooriumil.

  Vene 3. armeekorpus jätkab vormi lähetamiseks Donbas.

  Venemaa okupatsioonivõimud tunnistavad tõenäoliselt üha enam oma suutmatust korraldada Ukraina okupeeritud aladel edukalt teeseldud referente Venemaa sõjaliste ebaõnnestumiste ja käimasoleva Ukraina vastupanu tõttu okupeeritud aladel.

  Lugege täielikku värskendust.

  31. august 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Karolina Hird, George Barros ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Ukrainlased ja lääs ei tohiks langeda Venemaa infooperatsioonidele, kes kujutavad Ukraina vasturünnakut Khersoni oblastis ebaõnnestununa peaaegu koheselt või mis kujutavad Ukrainat lääne meistrite abitu nukuna selle käivitamise eest sel ajal.

  Key Buffee

  Venemaa kaitseministeerium ja Venemaa milbloggers alustasid teabeoperatsiooni, millega kuulutati Ukraina vasturünnak ebaõnnestumiseks peaaegu niipea, kui see käivitati. Samas on liiga vara hinnata vasturünnaku toimumist, mida lühiajaliselt on tõenäoliselt raske hinnata, kui see tugineb feinidele ja valele suunamisele.

  Vene okupatsioonivõimud kehtestavad Ukraina üliõpilastele õppekava, mille eesmärk on kõrvaldada Ukraina rahvusliku identiteedi mõiste, mis on selgesõnaliselt kooskõlas Venemaa presidendi Vladimir Putini kõnede ja kirjutistega, milles väidetakse valesti, et Ukraina on Venemaa osa, ning et Ukraina identiteet oli leiutis nõukogude perioodil.

  G7 leviku tõkestamise direktorite grupp mõistis hukka Venemaa katsed lahutada Zaporižžžžžja tuumaelektrijaam Ukraina elektrivõrgust „vastuvõetamatuks” enne Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuri (IAEA) delegatsiooni saabumist jaama juurde.

  Vene väed viisid läbi piiratud maapealse rünnaku Harkivi linnast põhja pool.

  Vene väed viisid läbi maapealseid rünnakuid Bakhmuti lõunas ja mööda Donetski linna läänepoolset eeslinna.

  Venemaalt määratud ametnikud Krimmis hakkasid „rekonstrueerima” õhukaitsesüsteeme väiksemate sihtmärkide vastu võitlemiseks vastusena korduvatele droonirünnakutele poolsaarel. Venemaa ametnikud tugevdavad tõenäoliselt Krimmi õhukaitset teiste teatrite arvelt.

  Zabaykalski krai teatas „Daurski” vabatahtliku insener-sapperpataljoni moodustamisest.

  Ukraina partisanid viisid läbi improviseeritud lõhkeseadme (IED) rünnaku „Koos Venemaaga” poliitilise organisatsiooni peakorteri vastu Berdjanskis Zaporižja oblastis, kus okupatsioonivõimud olid väidetavalt ettevalmistused teeseldud referendiks.

  Lugege täielikku värskendust.

  30. august 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Karolina Hird, George Barros, Grace Mappes ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Ukraina väed alustasid Venemaa pontoonparvlaevade löömist üle Dnipro jõe 29. augustil, mis on kooskõlas Ukraina vasturünnaku algusega. Mõju hävitamine parvlaevade tõenäoliselt rohkem üürike kui panna sillad välja komisjonitasu, nii et rünnata neid mõtet koos aktiivse maapealse tegevuse.

  Key Buffee

  Ukraina väed jätkasid vasturünnakuid operatsioone maapealsete kallaletungide ja streikidega Venemaa GLOC-ide vastu üle Dnipro jõe. Ukraina väed tegid kasu kohapeal ja on hakanud lööma pontoonparvlaevu üle jõe.

  Venemaa president Vladimir Putin seab tõenäoliselt õiguslikud ja sotsiaalsed tingimused ümberasustatud ukrainlaste sunniviisilisele kultuurilisele assimilatsioonile Venemaal, et kustutada nende Ukraina kultuuriline identiteet.

  Vene väed viisid läbi piiratud maapealse rünnaku Harkivi linnast põhja pool.

  Vene väed viisid läbi piiratud maarünnakuid Izyumist edelas, Bakhmuti lõunas ja Donetski linna läänepoolse äärelinna lähistel.

  Vene väed viisid läbi piiratud maarünnaku Põhja-Khersoni oblastis.

  Anonüümne kõrgem USA sõjaväeametnik teatas, et USA usub, et Venemaa laseb suurtükiväge Zaporižžžžžia tuumaelektrijaama ümber ja selle läheduses asuvatelt positsioonidelt.

  Vene okupatsioonivõimud jätkavad jõupingutusi okupeeritud Ukraina koolide sunniviisilise integreerimise Vene haridussüsteemi ja laiendades sotsiaalse kontrolli meetodeid.

  Vene väed on jätkuvalt liikuda sõjatehnika Krimmis.

  Venemaa föderaalsubjektid (piirkonnad) jätkavad vabatahtlike pataljonide värbamist ja kasutuselevõttu.

  Vene okupatsioonivõimud võtavad meetmeid, et sunniviisilt-integreerida Ukraina koolid Vene haridusruumi ettevalmistamisel läheneva kooliaasta.

  Lugege täielikku värskendust.

  29. august 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Grace Mappes, Angela Howard, Layne Philipson ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Ukraina sõjaväeametnikud teatasid Ukraina vastupealetungi alustamisest Khersoni oblastis 29. augustil. Ukraina ametnikud teatasid, et Ukraina väed on läbi murdnud esimese kaitseliini Khersoni oblasti määratlemata aladel ning püüavad ära kasutada Ukraina HIMARSI streikide põhjustatud Venemaa maapealsete sideliinide katkemist paljude nädalate jooksul.

  Key Buffee

  Ukraina sõjaväeametnikud teatasid, et Ukraina väed alustasid 29. augustil Khersoni oblastis vasturünnakuoperatsiooni.

  Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuri (IAEA) peadirektor Rafael Mariano Grossi teatas, et IAEA missioon Zaporižžžžžžia tuumaelektrijaamas lahkus jaama juurde.

  Vene väed viisid läbi piiratud maapealetungi Slovjanskist põhja pool, Siverskist kagus, Bakhmuti lõunas ja Lääne-Donetski oblastis.

  Vene väed jätkasid jõupingutusi, et edendada ümber Donetsk City.

  Vene väed ei viinud läbi ühtegi kinnitatud maapealset rünnakut Kirde-Harkivi oblastis.

  Vene väed viisid läbi piiratud maapealetungi Loode-Khersoni oblastis.

  Vene föderaalsubjektid jätkasid jõupingutusi uute pataljonide moodustamiseks, uute värbajate meelitamiseks ja ajateenijate sundimiseks sõjaliste lepingute sõlmimiseks.

  Ukraina partisanitegevus ohustab jätkuvalt Venemaa okupatsioonivõimude kontrolli okupeeritud aladel.

  Lugege täielikku värskendust.

  28. august 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Layne Philipson, Angela Howard ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Venemaa president Vladimir Putin allkirjastas 27. augustil kaks dekreeti teatatud püüdes aidata kodakondsuseta rahvaid ja elanikke Donbas ja Ukrainas elada ja töötada Venemaa Föderatsioonis.

  Key Buffee

  Venemaa president Vladimir Putin välja kaks dekreeti teatatud jõupingutusi, et aidata kodakondsuseta rahvaste ja elanike Donbas ja Ukrainas elada ja töötada Vene Föderatsioonis.

  Vene väed viisid läbi ebaõnnestunud pealetungioperatsioone Slovjanskist loodes.

  Vene väed viisid läbi piiratud maapealseid rünnakuid Bakhmut kagus ning Donetski linnast läänes ja edelas.

  Vene väed viisid läbi piiratud maapealse rünnaku Harkivi linnast põhja pool.

  Vene väed ei viinud läbi ühtegi teatatud pealetungioperatsiooni Khersoni ega Zaporižžžžžja oblastites.

  Kreml suunas tõenäoliselt Moskvaga tihedalt seotud meediakontakti, et kritiseerida Peterburi kuberneri Aleksandr Beglovit selle eest, et ta ei suutnud innustada värbamist linna piires vabatahtlikesse pataljonidesse.

  Venemaa okupatsioonivõimud jätkasid jõupingutusi, et hõlbustada haridussüsteemi integreerimist okupeeritud aladel Ukrainas vastavalt Venemaa standarditele.

  Lugege täielikku värskendust.

  Me ei anna Venemaa sõjakuritegudest üksikasjalikult aru, sest need tegevused on Lääne meedias hästi kaetud ega mõjuta otseselt sõjalisi operatsioone, mida me hindame ja prognoosime. Jätkame nende kuritegelike tegevuste mõju hindamist ja aruandlust Ukraina sõjaväele ja elanikkonnale ning konkreetselt võitlusele Ukraina linnapiirkondades. Me mõistame täielikult hukka need Venemaa relvakonfliktide seaduste, Genfi konventsioonide ja inimkonna rikkumised, kuigi me neid nendes aruannetes ei kirjelda.

  Kaartide kronoloogia 28. augustist - 1. september 2022 — Mouseover kerimiseks

  Ukraina Konflikti kaardid - 082822-090122

  Vaata Vene invasiooni sõja interaktiivse kaardi uurimise instituuti

  Loe viimaseid Ukraina Konflikti uudiseid Instituut for Study of War

  * Jagatud otsese selgesõnalise loata Instituut for Uuring of War (ISW).

  Sõja Uurimise Metodoloogia Instituudi kohta

  ISW uurimismetoodika tugineb nii esmastele kui ka teisestele allikatele, võimaldades teadlastel arendada terviklikku arusaamist olukorrast kohapeal. Et analüüsida sõjalisi ja poliitilisi arenguid mis tahes konkreetses piirkonnas, peavad ISW uurimisanalüütikud täielikult mõistma vaenlase ja sõbralike jõudude süsteeme. Samuti peavad nad mõistma rahvastiku demograafia, füüsilist maastikku, poliitikat ja selle piirkonna ajalugu. See loob analüütilise aluse konkreetsete arengute põhjuste mõistmiseks ja nende määratud teadusuuringute eesmärkide täitmiseks. ISW analüütikud veedavad aega ka sellistes kohtades nagu Iraak, Afganistan ja mujal, et paremini mõista julgeoleku- ja poliitilist olukorda ning hinnata praeguste strateegiate ja poliitika rakendamist. Meie teadlased koguvad andmeid ja analüüsivad suundumusi, toodavad uurimisvaldkondade arengute granuleeritud analüüsi, andes täpse, kõrge resolutsiooniga, õigeaegse ja põhjaliku pildi olukorrast. ISW uurimismetoodika tagab oma edu ja pühendumuse parandada rahva võimet sooritada sõjalisi operatsioone, saavutada strateegilisi eesmärke ja reageerida tekkivatele probleemidele, mis võivad nõuda Ameerika sõjalise võimu kasutamist.

  Umbes Instituut Uuring of War

  Instituut for Study of War edendab teadlikku arusaamist sõjaliste asjade usaldusväärsete teadusuuringute, usaldusväärse analüüsi ja uuendusliku hariduse kaudu. Me oleme pühendunud parandama riigi võimet sooritada sõjalisi operatsioone ja reageerida tekkivatele ohtudele, et saavutada USA strateegilised eesmärgid. ISW on mittepartisan, mittetulunduslik, avaliku poliitika uurimisorganisatsioon.

  Lisateave, osaleda ja anda oma panus täna.

  Täiendav lugemine

  [Iga-aastane uuendus] Rahvusvaheline küberõiguse praktikas: Interaktiivne tööriista

  Andmesaatkonnad: Rahvusriikide suveräänsus, turvalisus ja järjepidevus

  Allikas: ComplexDiscovery