Thu. Feb 9th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Примітка редактора: Одним з найбільш точних і докладних джерел для поточної інформації про українську кризу є оновлення українського конфлікту від Інституту вивчення війни. Інститут вивчення війни (ISW) є організацією 501 (c) (3) і виробляє суворо безпартійні, неідеологічні, засновані на фактах дослідження. ISW прагне сприяти інформованого розуміння війни та військових справ шляхом всебічних, незалежних та доступних досліджень та аналізу з відкритим кодом. Дослідження ISW доступні широкій громадськості, військовим практикам, політикам та членам ЗМІ. Забезпечуючи щоденний синтез ключових подій, пов'язаних з російською агресією проти України, оновлення ISW можуть принести користь фахівцям з кібербезпеки, управління інформацією та правових відкриттів, оскільки вони слідкують за діловими, інформаційними технологіями та правовими тенденціями та траєкторіями, на які впливають та випливають з поточний конфлікт в Україні.

  Оцінка та карти*

  Оцінки конфліктів в Україні — огляд на картах

  Інститут вивчення війни (ISW), збірна Росії

  Проект «Критичні загрози» (CTP), Американський інститут підприємництва

  Загальна оцінка Довідкова інформація

  ISW систематично публікує російські оцінки кампанії, які включають карти, що висвітлюють оцінений контроль місцевості в Україні та основні російські осі маневру.

  Ці карти доповнюють щоденну синтетичну продукцію, яка охоплює ключові події, пов'язані з оновленою російською агресією проти України.

  Оцінки російської наступальної кампанії

  Вересень 1, 2022

  Катерина Степаненко, Кароліна Хірд, Лейн Філіпсон, Джордж Баррос та Мейсон Кларк

  Ключова розробка

  Президент Росії Володимир Путін підтвердив своє помилкове обрамлення неспровокованого вторгнення Росії в Україну як оборонної операції з захисту Росії 1 вересня.

  Ключові винос

  Українські війська продовжували обстрілювати російські логістичні вузли та ключові позиції по всій Херсонській області на підтримку контрнаступу на півдні України.

  Російські міліблогери повторили заяви про те, що українські війська ведуть боротьбу по чотирьох осях просування на заході Херсонської області.

  Російські війська провели наземний обстріл на північний захід від Слов'янська, на південь і північний схід від Бахмута, а також на північний захід і південний захід від Донецька

  Російська влада посилила твердження про те, що українські війська загрожують як Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), так і новоприбулої делегації Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на території ЗАЕС.

  Російський 3-й армійський корпус продовжує формуватися для дислокації на Донбасі.

  Російська окупаційна влада, ймовірно, все більше визнає свою нездатність успішно проводити фікційні референдуми в окупованих районах України через російські військові невдачі та постійний український опір на окупованих територіях.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Серпень 31, 2022

  Катерина Степаненко, Кароліна Хірд, Джордж Баррос та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Українці та Захід не повинні потрапляти на російські інформаційні операції, які зображують український контрнаступ на Херсонщині як невдалий майже миттєво або зображують Україну як безпорадну маріонетку західних майстрів для її початку в цей час.

  Ключові винос

  Міністерство оборони Росії та російські міліблогери почали інформаційну операцію, оголосивши українську контрнаступ невдачею майже як тільки вона була розпочата. Однак ще занадто рано оцінювати хід контрнаступальної операції, яку, ймовірно, буде важко оцінити в короткостроковій перспективі, якщо вона спирається на фінти та неправильне спрямування.

  Російська окупаційна влада нав'язує українським студентам навчальну програму, спрямовану на усунення поняття української національної ідентичності, явно відповідно до виступів і творів президента Росії Володимира Путіна, помилково стверджуючи, що Україна є частиною Росії, і що українська ідентичність була винахід радянського періоду.

  Група директорів з нерозповсюдження G7 засудила спроби Росії відключити Запорізьку атомну електростанцію від української енергосистеми як «неприйнятні» напередодні прибуття делегації Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на станцію.

  Російські війська провели обмежений наземний напад на північ від Харкова.

  Російські війська здійснили наземний обстріл на півдні Бахмута і вздовж західних околиць Донецька

  Призначені Росією чиновники в Криму почали «реконструювати» системи ППО для протидії меншим цілям у відповідь на повторювані атаки безпілотників на півострові. Російські чиновники, ймовірно, посилюють кримські ППО за рахунок інших театрів.

  Забайкальський край оголосив про формування добровольчого інженерно-саперного батальйону «Даурський».

  Українські партизани здійснили напад саморобного вибухового пристрою на штаб політичної організації «Разом з Росією» у Бердянську Запорізької області, де окупаційна влада готувалася до фіктивних референдумів.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Серпень 30, 2022

  Катерина Степаненко, Кароліна Хірд, Джордж Баррос, Грейс Маппес та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Українські війська почали обстрілювати російські понтонні пороми через Дніпро 29 серпня, що узгоджується з початком українського контрнаступу. Ефекти знищення поромів, ймовірно, будуть більш ефемерними, ніж наслідки виведення мостів з експлуатації, тому атакувати їх має сенс у поєднанні з активними наземними операціями.

  Ключові винос

  Українські війська продовжували контрнаступальні операції з наземним штурмом і ударами по російських ГЛК через Дніпро. Українські війська здобули успіхи на землі і почали наносити удари понтонними поромами через річку.

  Президент Росії Володимир Путін, ймовірно, встановлює правові та соціальні умови для примусової культурної асиміляції переміщених українців у Росії, щоб стерти їх українську культурну ідентичність.

  Російські війська провели обмежений наземний напад на північ від Харкова.

  Російські війська провели обмежені наземні обстріли на південному заході Ізюму, на півдні Бахмута і біля західних околиць Донецька

  Російські війська провели обмежений наземний напад на півночі Херсонської області.

  Анонімний високопоставлений військовий чиновник США заявив, що США вважають, що Росія стріляє з артилерії з позицій навколо Запорізької атомної електростанції та поблизу неї.

  Російська окупаційна влада продовжує зусилля щодо примусової інтеграції шкіл окупованої України в російську освітню систему та розширення методів соціального контролю.

  Російські війська продовжують переміщати військову техніку до Криму.

  Російські федеральні суб'єкти (регіони) продовжують набір і розгортання добровольчих батальйонів.

  Російська окупаційна влада вживає заходів щодо примусової інтеграції українських шкіл у російський освітній простір під час підготовки до наближення навчального року.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  29 серпня 2022

  Катерина Степаненко, Грейс Маппес, Анжела Говард, Лейн Філіпсон та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Українські військові чиновники заявили про початок українського контрнаступу на Херсонщині 29 серпня. Українські чиновники повідомили, що українські війська прорвали першу лінію оборони в невизначених районах Херсонської області і прагнуть скористатися порушенням російських наземних ліній зв'язку, спричиненим українськими ударами HIMARS протягом багатьох тижнів.

  Ключові винос

  Українські військові повідомили, що українські війська 29 серпня розпочали контрнаступальну операцію в Херсонській області.

  Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі повідомив, що місія МАГАТЕ на Запорізьку АЕС виїхала на станцію.

  Російські війська провели обмежені наземні штурми на півночі Слов'янська, на південному сході Сіверська, на півдні Бахмута та на заході Донецької області.

  Російські війська продовжували зусилля по просуванню в районі Донецька

  Російські війська не проводили жодних підтверджених наземних обстрілів на північному сході Харківської області.

  Російські війська провели обмежений наземний штурм на північному заході Херсонської області.

  Російські федеральні суб'єкти продовжували зусилля по формуванню нових батальйонів, залученню новобранців і примусу призовників до підписання військових контрактів.

  Українська партизанська діяльність продовжує загрожувати контролю російської окупаційної влади на окупованих територіях.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  28 серпня 2022

  Катерина Степаненко, Лейн Філіпсон, Анжела Говард та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Президент Росії Володимир Путін підписав два укази 27 серпня в рамках спроби допомогти народам без громадянства, а також жителям Донбасу і України жити і працювати в Російській Федерації.

  Ключові винос

  Президент Росії Володимир Путін видав два укази в рамках звіту про намагання допомогти народам без громадянства і жителям Донбасу і України жити і працювати в Російській Федерації.

  Російські війська провели невдалі наступальні операції на північному заході Слов'янська

  Російські війська провели обмежені наземні обстріли на південному сході Бахмута, на заході та південному заході Донецька

  Російські війська провели обмежений наземний напад на північ від Харкова.

  Російські війська не проводили жодних наступальних операцій у Херсонській чи Запорізькій областях.

  Кремль, ймовірно, направив ЗМІ, тісно пов'язане з Москвою, критикувати губернатора Санкт-Петербурга Олександра Беглова за те, що він не стимулював вербування добровольчих батальйонів у межах міста.

  Російська окупаційна влада продовжувала зусилля щодо сприяння інтеграції системи освіти на окупованих територіях України за російськими стандартами.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Ми не докладно повідомляємо про російські військові злочини, оскільки ці заходи добре висвітлюються в західних ЗМІ і не впливають безпосередньо на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цих злочинних дій для українських військових та населення, а саме про бойові дії в українських міських районах. Ми повністю засуджуємо ці російські порушення законів збройних конфліктів, Женевських конвенцій і людства, хоча ми не описуємо їх у цих звітах.

  Хронологія карт з 28 серпня - 1 вересня 2022 р. - Наведення миші для прокрутки

  Карти конфлікту в Україні - 082822-090122

  Див. інтерактивну карту російського вторгнення Інституту вивчення війни

  Читайте останні новини про конфлікт в Україні від Інституту вивчення війни

  * Спільний з прямим явним дозволом Інституту вивчення війни (ISW).

  Про Інститут вивчення методології досліджень війни

  Методологія дослідження ISW спирається як на первинні, так і на вторинні джерела, що дозволяє дослідникам розвивати всебічне розуміння ситуації на місцях. Для того, щоб проаналізувати військові та політичні події в будь-якій галузі, дослідницькі аналітики ISW повинні повністю розуміти системи ворожих і дружніх сил. Вони також повинні розуміти демографію населення, фізичну місцевість, політику та історію цієї області. Це закладає аналітичну основу для розуміння причин конкретних розробок та виконання поставлених ними дослідницьких завдань. Аналітики ISW також проводять час у таких місцях, як Ірак, Афганістан та інші, щоб краще зрозуміти безпекову та політичну ситуацію та оцінити реалізацію поточних стратегій та політики. Наші дослідники збирають дані та аналізують тенденції, виробляючи детальний аналіз подій у галузях досліджень, створюючи точну, високу роздільну здатність, своєчасну та ретельну картину ситуації. Методологія дослідження ISW гарантує її успіх та прихильність покращенню здатності країни виконувати військові операції, досягати стратегічних цілей та реагувати на виникаючі проблеми, які можуть вимагати використання американської військової сили.

  Про Інститут вивчення війни

  Інститут вивчення війни просуває усвідомлене розуміння військової справи шляхом надійних досліджень, надійного аналізу та інноваційної освіти. Ми прагнемо покращити здатність країни виконувати військові операції та реагувати на нові загрози для досягнення стратегічних цілей США. ISW є безпартійною, некомерційною, дослідницькою організацією державної політики.

  Дізнайтесь більше, долучайтеся та внесуйте свій внесок вже сьогодні.

  Додаткове читання

  [Річне оновлення] Міжнародне кіберправо на практиці: інтерактивний інструментарій

  Посольства даних: суверенітет, безпека та безперервність для національних держав

  Джерело: Комплексне відкриття