Sun. Oct 2nd, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Toimetaja märkus: Ukraina kriisi käimasolevate uuenduste üks kõige täpsemaid ja üksikasjalikumaid allikaid on Ukraina Konflikti värskendus sõja uurimise instituudist. Sõja Uurimise Instituut (ISW) on 501 (c) (3) organisatsioon ja toodab rangelt mittepartisanilist, mitte-ideoloogilist faktipõhist uurimistööd. ISW püüab edendada teadlikku arusaamist sõjast ja sõjalistest asjadest läbi kõikehõlmava, sõltumatu ja kättesaadava avatud lähtekoodiga uurimistöö ja analüüsi. ISW teadusuuringud on kättesaadavad avalikkusele, sõjaväe praktikutele, poliitikakujundajatele ja meedia liikmetele. Igapäevase sünteesi olulisemaid sündmusi, mis on seotud Venemaa agressiooni Ukraina, ISW värskendused võivad kasu küberjulgeoleku, teabejuhtimise ja juriidilise avastamise spetsialistid, kui nad järgivad äri-, infotehnoloogia- ja juriidilisi suundumusi ja trajektoore, mida mõjutavad ja tulenevad Praegune Ukraina konflikti.

  Hindamine ja kaardid*

  Ukraina Konflikti hindamised — Ülevaade Maps

  Sõja Uurimise Instituut (ISW), Venemaa meeskond

  Kriitiliste ohtude projekt (CTP), Ameerika Enterprise Institute

  Üldine hindamise taustainfo

  ISW avaldab süstemaatiliselt Venemaa kampaania hinnanguid, mis sisaldavad kaarte, mis tõstavad esile hinnatud kontrolli maastiku üle Ukrainas ja peamised Venemaa manöövriteljed.

  Need kaardid suurendavad igapäevaseid sünteetilisi tooteid, mis hõlmavad olulisi sündmusi, mis on seotud Venemaa uuendatud agressiooniga Ukraina vastu.

  Vene solvav kampaania hinnangud

  16. september 2022

  Autor Katherine Lawlor, Grace Mappes, Mason Clark ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Tsiviilisikute massihaudade ja piinakambrite ilmutused äsja vabanenud Izyumis kinnitavad ISW varasemaid hinnanguid, et Bucha hirmuteod ei olnud isoleeritud sõjakuriteod, vaid pigem Vene julmuste mikrokosmos kogu Venemaa poolt okupeeritud aladel.

  Key Buffee

  Massihaudade ja piinamiskambrite avastamine vabastatud Izyumis kinnitab varasemaid ISW hinnanguid, et Bucha hirmuteod olid pigem Venemaa tegevuses okupeeritud aladel kui anomaalia.

  Venemaa president Vladimir Putin ilmselt ähvardas laiendada Venemaa rünnakuid tsiviil- Ukraina infrastruktuuri kui Ukraina jätkab teatatud rünnakud sõjaliste rajatiste Venemaal.

  Ukraina vastupanukeskus hoiatas, et Venemaa väed võivad 17. septembrist kuni 20. septembrini okupeeritud aladel läbi viia valelipu rünnakuid.

  Ukraina väed hõivasid 16. septembril kogu Kupjanski linna, jätkates pealetungioperatsioone Oskili jõest ida pool.

  Ukraina väed koorisid väidetavalt sihtmärgid Venemaal Belgorodi oblastis Valuykis üleöö 15.—16. septembril.

  Ukraina väed lõid Venemaa okupatsiooni peakorterit Khersonis, kasutades tõenäoliselt HIMARSi, ning jätkavad maapealseid manöövreid kolmel Khersoni oblasti alal käimasoleva lõunapoolse vasturünnaku osana.

  Venemaa haldusametnikud koondavad ümber Tšetšeenia juhi Ramzan Kadõrovi üleskutse „enesemobilisatsiooniks” kohalikul tasandil, et anda Venemaa sõjaväele täiendavaid jõude.

  Sunnitud Venemaa mobilisatsioonikampaaniad kahandavad tõenäoliselt meespopulatsioone Venemaa proksi väidetava territooriumi osades Donetski ja Luhanski Rahvavabariikide (DNR ja LNR) eesliinidel.

  Vahetud ja kooskõlastatud Venemaa infovastused viitavad sellele, et Ukraina partisanid ei pruugi vastutada Luhanski Rahvavabariigi (LNR) peaprokuröri ja tema asetäitja 16. septembri atentaadi eest.

  Lugege täielikku värskendust.

  15. september 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Katherine Lawlor, Grace Mappes, George Barros ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Ukraina väed jätkavad vasturünnakuid operatsioone Ida-Ukrainas, survestades üha enam Venemaa positsioone ja logistikajooni idaosas Harkivi idaosas, Põhja-Luhanskis ja Donetski idapoolsetes oblastides.

  Key Buffee

  Ukraina väed jätkasid vastupealetungi operatsioone Ida-Ukrainas.

  Kreml reageerib lüüasaamisele ümber Harkivi oblastis kahekordistades krüptomobilisatsiooni, mitte üldise mobilisatsiooni tingimuste kehtestamisega.

  Kreml on peaaegu kindlasti kuivendanud suure osa jõududest algselt Vene baasides endistes Nõukogude riikides, kuna Venemaa täismahuline sissetung Ukrainasse algas veebruaris, nõrgenedes tõenäoliselt Venemaa mõju nendes riikides.

  Venemaa ja Ukraina allikad teatasid Ukraina maapealsetest rünnakutest loodes Khersoni linnast, Ukraina sillapea lähedal üle Inhuletsi jõe ja lõunas Khersoni-Dnipropetrovski oblasti piirist.

  Venemaalt määratud okupatsiooniametnikud ja milbloggers väitsid, et Ukraina väed viisid läbi maandumise Kinburni sääres (kitsas poolsaar Khersoni oblastis).

  Vene väed viisid läbi piiratud maapealünnakuid ja tugevdavad positsioone idateljel.

  Venemaa volikirja Donetski Rahvavabariik (DNR) üritab tõenäoliselt peatada oma administraatorite põgenemise Ukraina vasturünnaku ees, näidates DNR bürokraatlikku nõrkust.

  Lugege täielikku värskendust.

  14. september 2022

  Karolina Hird, Kateryna Stepanenko, Katherine Lawlor, George Barros ja Frederick W. Kagan

  Võtmearendus

  Wagner Group rahastaja Jevgeni Prigozhin on kehtestatud nägu Vene „eriline sõjaline operatsioon” Ukrainas.

  Key Buffee

  Wagner Group rahastaja Jevgeni Prigozhin on kehtestatud nägu Vene „eriline sõjaline operatsioon” Ukrainas.

  Venemaa väed suunasid tõenäoliselt Ukraina hüdrotehnilise infrastruktuuri Dnipropetrovski oblastis, et segada Ukraina võimet tegutseda üle Inhuleti jõe

  Ukraina vasturünnak Ida-Harkivi oblastis jätkab Venemaa vägede lagunemist ning ähvardab Venemaa suurtükiväe- ja õhukaitset.

  Venemaa ja Ukraina allikad teatasid Ukraina maapealsetest rünnakutest Põhja-Khersoni oblastis, Lääne-Khersoni oblastis ja Khersoni linnast loodes, kuid ei teatanud ühtegi olulist kasu.

  Vene väed jätkasid maapealseid rünnakuid ümber Bakhmut ning Donetski linnast loodes ja edelas.

  Vabatahtlike pataljonide rahastamine paneb tõenäoliselt finantspinget Venemaa linnadele ja oblastidele.

  Venemaa okupatsioonivõimud sulgesid 14. septembril okupeeritud Luhanski oblastis mobiilse interneti, mis tõenäoliselt säilitab Venemaa operatiivjulgeoleku ja kontrollivad infokeskkonda paremini, kuna Venemaa väed, okupatsiooniametnikud ja kaastöötajad põgenevad äsja vabastatud Harkivi oblastis Venemaa ja Venemaa eest kontrollitud territooriumil.

  Lugege täielikku värskendust.

  13. september 2022

  Kateryna Stepanenko, Karolina Hird, Katherine Lawlor, George Barros ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Kreml tunnustas oma lüüasaamist Harkivi oblastis, esimest korda on Moskva avalikult kaotust tunnistanud alates veebruari 2022. aasta veebruari sissetungi algusest Ukrainasse. Kremli ametnikud ja riikliku meedia propagandistid arutavad ulatuslikult Venemaa lüüasaamise põhjuseid Harkivi oblastis, mis on märgatav muutus nende varasemast aruandlusmustrist liialdatud või fabritseeritud Vene edu kohta piiratud detailiga.

  Key Buffee

  Kreml on tunnistanud oma lüüasaamist Harkivi oblastis, esimene lüüasaamine Venemaa on tunnistanud selles sõjas. Kreml on vastuolus süüdistada Venemaa president Vladimir Putin ja omistades selle asemel oma sõjalise nõunikud.

  Kreml on tõenäoliselt püüdnud kasutada lüüasaamist Harkivi hõlbustada krüptomobilisatsiooni jõupingutusi, intensiivistades patriootlikku retoorikat ja arutelusid täielikuma mobilisatsiooni läbivaatuse ajal Vene riigiduuma arve, mis võimaldab sõjalisel saata kutseid regulaarse poolaastase ajateenistuse posti teel. Midagi riigiduuma arve näitab, et Putin valmistub tellida üldmobilisatsiooni, ja see ei ole kaugeltki selge, et ta võiks teha nii kiiresti igal juhul.

  Edukas Ukraina vastupealetung Harkivi oblasti ümber õhutab Venemaa sõjaväelasi, okupatsioonivõimude ja milblogijaid paanikasse.

  Venemaa sõjalised ebaõnnestumised Ukrainas nõrgendavad tõenäoliselt Venemaa võimendust endises Nõukogude Liidus, kuna Venemaa ei soovi jõustada rikutud relvarahu, mida ta armeenia ja Aserbaidžaani vahel vahendada, või lubada Armeenial tugineda Venemaal valitseva kollektiivse julgeoleku lepingu sätetele Organisatsioon oma kaitseks.

  Ukraina väed jätkasid tõenäoliselt maapealseid rünnakuid mööda Lyman—Jampil—Bilohorivka joont Põhja-Donetski oblastis ja võivad läbi viia piiratud maapealseid rünnakuid üle Oskili jõe Harkivi oblastis.

  Venemaa ja Ukraina allikad näitasid, et Ukraina väed jätkavad maapealseid manöövreid kolmel Khersoni oblasti alal käimasoleva lõunapoolse vasturepealetungi osana.

  Vene väed tegid lisanduvaid kasumeid Bakhmutist lõuna pool ja jätkasid maapealseid rünnakuid kogu Donetski oblastis.

  Ukraina väed andsid esimesed visuaalsed tõendid Venemaa vägede kohta, kasutades Iraani valmistatud drooni 13. septembril Ukrainas.

  Lugege täielikku värskendust.

  12. september 2022

  Karolina Hird, Grace Mappes, Katherine Lawlor, George Barros ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Ukraina lõunapoolne vasturünnak avaldab jätkuvalt märkimisväärset mõju Venemaa moraalile ja sõjalisele võimekusele Lõuna-Ukrainas.

  Key Buffee

  Ukraina väed jätkavad Khersoni oblastis mõjukate kasumite saavutamist ning alandavad pidevalt Vene vägede moraali- ja võitlusvõimet selles valdkonnas.

  Vene väejuhatus võib hiljutiste Venemaa kaotuste ja üldise degradeerunud moraali tõttu peatada vastmoodustatud üksuste lähetamise Ukrainasse.

  Vene väed ei suuda tugevdada uut rindejoont pärast Ukraina kasumit Ida-Harkivi oblastis ning põgenevad aktiivselt piirkonnast või paigutavad ümber teistele telgedele.

  Ukraina väed jätkasid Venemaa sõjaväe varade ja positsioonide sihtimist Khersoni oblastis, alandades tõenäoliselt neid pidevalt.

  Ukraina tagasivallutamine Izyum on tõenäoliselt degradeeritud Vene vägede võimet läbi viia suurtükiväe streike mööda Izjumi-Slovjanski maanteed.

  Rahvusvaheline Aatomienergiaagentuur (IAEA) teatas teise reservelektriülekandeliini taastamisest Zaporižžžžžžja tuumaelektrijaamale (ZNPP).

  Ukraina pühkimine vasturünnak kahjustab Venemaa haldusvõimekust ja sõidab Venemaa lahkumisi okupeeritud Ukraina osadest kaugele kontaktjoonest maha.

  Lugege täielikku värskendust.

  Me ei anna Venemaa sõjakuritegudest üksikasjalikult aru, sest need tegevused on Lääne meedias hästi kaetud ega mõjuta otseselt sõjalisi operatsioone, mida me hindame ja prognoosime. Jätkame nende kuritegelike tegevuste mõju hindamist ja aruandlust Ukraina sõjaväele ja elanikkonnale ning konkreetselt võitlusele Ukraina linnapiirkondades. Me mõistame täielikult hukka need Venemaa relvakonfliktide seaduste, Genfi konventsioonide ja inimkonna rikkumised, kuigi me neid nendes aruannetes ei kirjelda.

  Kaartide kronoloogia 12. - 16. septembril 2022 — hiireüleminek kerimiseks

  Ukraina Konflikti kaardid - 091222-091622

  Vaata Vene invasiooni sõja interaktiivse kaardi uurimise instituuti

  Loe viimaseid Ukraina Konflikti uudiseid Instituut for Study of War

  * Jagatud otsese selgesõnalise loata Instituut for Uuring of War (ISW).

  Sõja Uurimise Metodoloogia Instituudi kohta

  ISW uurimismetoodika tugineb nii esmastele kui ka teisestele allikatele, võimaldades teadlastel arendada terviklikku arusaamist olukorrast kohapeal. Et analüüsida sõjalisi ja poliitilisi arenguid mis tahes konkreetses piirkonnas, peavad ISW uurimisanalüütikud täielikult mõistma vaenlase ja sõbralike jõudude süsteeme. Samuti peavad nad mõistma rahvastiku demograafia, füüsilist maastikku, poliitikat ja selle piirkonna ajalugu. See loob analüütilise aluse konkreetsete arengute põhjuste mõistmiseks ja nende määratud teadusuuringute eesmärkide täitmiseks. ISW analüütikud veedavad aega ka sellistes kohtades nagu Iraak, Afganistan ja mujal, et paremini mõista julgeoleku- ja poliitilist olukorda ning hinnata praeguste strateegiate ja poliitika rakendamist. Meie teadlased koguvad andmeid ja analüüsivad suundumusi, toodavad uurimisvaldkondade arengute granuleeritud analüüsi, andes täpse, kõrge resolutsiooniga, õigeaegse ja põhjaliku pildi olukorrast. ISW uurimismetoodika tagab oma edu ja pühendumuse parandada rahva võimet sooritada sõjalisi operatsioone, saavutada strateegilisi eesmärke ja reageerida tekkivatele probleemidele, mis võivad nõuda Ameerika sõjalise võimu kasutamist.

  Umbes Instituut Uuring of War

  Instituut for Study of War edendab teadlikku arusaamist sõjaliste asjade usaldusväärsete teadusuuringute, usaldusväärse analüüsi ja uuendusliku hariduse kaudu. Me oleme pühendunud parandama riigi võimet sooritada sõjalisi operatsioone ja reageerida tekkivatele ohtudele, et saavutada USA strateegilised eesmärgid. ISW on mittepartisan, mittetulunduslik, avaliku poliitika uurimisorganisatsioon.

  Lisateave, osaleda ja anda oma panus täna.

  Täiendav lugemine

  [Iga-aastane uuendus] Rahvusvaheline küberõiguse praktikas: Interaktiivne tööriista

  Andmesaatkonnad: Rahvusriikide suveräänsus, turvalisus ja järjepidevus

  Allikas: ComplexDiscovery

  Turg Valmis? IDC tunnistab DISCO varajase juhtumihindamise tarkvara juhina

  “As innovation continues to impact and disrupt the legal world, we’ve...

  Küberjulgeoleku tööjõu loomine? Euroopa küberjulgeoleku oskuste raamistik

  According to ENISA's Executive Director, Juhan Lepassaar, "The future security of...

  Kallutades edasi? CISA 2023-2025 strateegiline kava

  The purpose of the CISA Strategic Plan is to communicate the...

  Pidev riski parandamine? Q3 Cyber Round-Up Alates Cowbell Cyber

  According to Manu Singh, director of risk engineering at Cowbell, "Every...

  E-juurdluse ühinemised, omandamised ja investeeringud 2022. aasta kolmandas kvartalis

  From HaystackID and Relativity to Exterro and TCDI, the following findings,...

  Väited ja keeldumised? Nuix märgib ASIC täitemenetlust

  The recent investor news update from Nuix on 29 September 2022,...

  Paljastavad vastuse? Nuix vastab ASX teabenõudele

  The following investor news update from Nuix shares a written response...

  Paljastavad aruanded? Nuix Märgib Press spekulatsioon

  According to a September 9, 2022 market release from Nuix, the...

  Liikuda? 2022 e-Discovery Market Kineetika: viis huvipakkuvat valdkonda

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  Usaldades protsessi? 2021 e-juurdluse töötlemise ülesande, kulude ja kulude andmete töötlemine

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Ülevaatamise aasta? 2021 e-juurdluse läbivaatamise ülesande, kulutuste ja kulude andmepunktid

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  2021 pilk e-juurdluse kogumist: ülesannete, kulude ja kulude andmepunktid

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Viis suurt loeb küberandmete ja õigusliku avastamise kohta septembriks 2022

  From privacy legislation and special masters to acquisitions and investigations, the...

  Viis suurt lugeb küberi, andmete ja õigusliku avastamise kohta augustis 2022

  From AI and Big Data challenges to intriguing financial and investment...

  Viis suurt loeb küberi, andmete ja juriidilise avastamise kohta juuliks 2022

  From lurking business undercurrents to captivating deepfake developments, the July 2022...

  Viis suurt loeb küberi, andmete ja juriidilise avastamise kohta juunis 2022

  From eDiscovery ecosystem players and pricing to data breach investigations and...

  Mull Trouble? E-juurdluse tegevusmõõdikud 2022. aasta sügisel

  In the fall of 2022, 89 eDiscovery Business Confidence Survey participants...

  Jahedam temperatuur? 2022. aasta languse e-juurdluse ettevõtete usalduse uuringu tulemused

  Since January 2016, 2,874 individual responses to twenty-eight quarterly eDiscovery Business...

  Pöördumine või läbipaine? Koondülevaade kaheksast poolaastasest e-juurdluse hinnakujunduse uuringust

  Initiated in the winter of 2019 and conducted eight times with...

  Muutuvad hoovused? Kaheksateist tähelepanekut e-juurdluse ettevõtete usalduse kohta 2022. aasta suvel

  In the summer of 2022, 54.8% of survey respondents felt that...

  Olulise tegevuse lüüasaamist? Ukraina Konflikti hindamised Maps (27. september — 1. oktoober 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Taju ja tegelikkus? Ukraina Konflikti hindamised Maps (22. September — 26, 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Tuumaenergia Valikud? Ukraina Konflikti hindamised Maps (17. - 21. september 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Massihauad ja piinamiskojad? Ukraina Konflikti hindamine Maps (12. — 16. september 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...