Sun. Oct 2nd, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Redaktora piezīme: Viens no visprecīzākajiem un detalizētajiem avotiem notiekošajiem atjauninājumiem par Ukrainas krīzi ir Ukrainas konfliktu atjauninājums no Kara izpētes institūta. Kara pētījumu institūts (ISW) ir 501 (c) (3) organizācija un ražo stingri bezpartijiskus, neideoloģiskus, uz faktiem balstītus pētījumus. ISW cenšas veicināt informētu izpratni par karu un militārām lietām, veicot visaptverošu, neatkarīgu un pieejamu atklātā pirmkoda izpēti un analīzi. ISW pētījumi ir pieejami plašai sabiedrībai, militārajiem speciālistiem, politikas veidotājiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. ISW atjauninājumi var būt noderīgi kiberdrošības, informācijas pārvaldības un juridisko atklājumu profesionāļiem ikdienā, nodrošinot ikdienas sintēzi saistībā ar Krievijas agresiju pret Ukrainu, jo tie ievēro uzņēmējdarbības, informācijas tehnoloģiju un juridiskās tendences un trajektorijas, ko ietekmējusi pašreizējā Ukrainas konfliktu.

  Novērtējums un kartes*

  Ukrainas konfliktu novērtējumi — pārskats Maps

  Kara pētījumu institūts (ISW), Krievijas komanda

  Kritisko draudu projekts (CTP), Amerikas Enterprise Institute

  Vispārējā novērtējuma pamatinformācija

  ISW sistemātiski publicē Krievijas kampaņu novērtējumus, kas ietver kartes, kurās uzsvērta novērtētā reljefa kontrole Ukrainā un galvenās Krievijas manevru asis.

  Šīs kartes palielina ikdienas sintētiskos produktus, kas aptver svarīgākos notikumus saistībā ar atjaunoto Krievijas agresiju pret Ukrainu.

  Krievijas uzbrukuma kampaņas novērtējumi

  2022. gada 16. septembris

  Katherine Lawlor, Grace Mappes, Mason Clark, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Atklāsmes masu kapu civiliedzīvotāju un spīdzināšanas kamerām nesen atbrīvoto Izyum apstiprina ISW iepriekšējos novērtējumus, ka Bucha zvērības nebija izolēti kara noziegumi, bet gan mikrokosms Krievijas zvērībām visā Krievijas okupētajās teritorijās.

  Atslēgas takeaways

  Masu kapu un spīdzināšanas kameru atklāšana atbrīvotajā Izyum apstiprina iepriekšējos ISW novērtējumus, ka Bucha zvērības bija simboliskas Krievijas darbībām okupētajās teritorijās, nevis anomālija.

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins acīmredzot draudēja paplašināt Krievijas uzbrukumus Ukrainas civilajai infrastruktūrai, ja Ukraina turpinās ziņot par uzbrukumiem militārajām iekārtām Krievijā.

  Ukrainas Pretošanās centrs brīdināja, ka Krievijas spēki no 17. septembra līdz 20. septembrim okupētajos apgabalos var veikt viltus karoga uzbrukumus.

  Ukrainas spēki 16. septembrī sagūstīja visu Kupjanskas pilsētu, turpinot ofensīvas operācijas uz austrumiem no Oskilas upes.

  Tiek ziņots, ka Ukrainas spēki izlobīja mērķus Valuyki, Belgorodas apgabalā, Krievijā, pa nakti 15.-16. septembrī.

  Ukrainas spēki skāra Krievijas okupācijas štābs Hersona, iespējams, izmantojot HIMARS, un turpina zemes manevrus trijās jomās Hersonas apgabalā kā daļa no notiekošo dienvidu counteroffensive.

  Krievijas administratīvās amatpersonas apvieno Čečenijas līdera Ramzana Kadirova aicinājumu “pašmobilizēt” vietējā līmenī, lai nodrošinātu papildu spēkus Krievijas militārajiem spēkiem.

  Piespiedu Krievijas mobilizācijas kampaņas, iespējams, noārda vīriešu populācijas daļās pieprasītās Krievijas proxy Doņeckas un Luhanskas Tautas Republiku (DNR un LNR) gar frontes līnijām.

  Tūlītējas un saskaņotas Krievijas informatīvās atbildes liecina, ka Ukrainas partizāni var nebūt atbildīgi par Luhanskas Tautas Republikas (LNR) ģenerālprokurora un viņa vietnieka 16. septembra slepkavību.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 15. septembris

  Kateryna Stepanenko, Katherine Lawlor, Grace Mappes, George Barros, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Ukrainas spēki turpina pretaizskarošas operācijas Ukrainas austrumos, aizvien vairāk spiežot Krievijas pozīcijas un loģistikas līnijas Harkovas austrumos, Luhanskas ziemeļos un Doņeckas apgabalos.

  Atslēgas takeaways

  Ukrainas spēki turpināja kontraizskarošas operācijas Ukrainas austrumos.

  Kremlis reaģē uz sakāvi ap Harkovas apgabalu, divkāršojot kriptogrāfijas mobilizāciju, nevis nosakot apstākļus vispārējai mobilizācijai.

  Kremlis gandrīz noteikti ir nosusinājis lielu daļu spēku, kas sākotnēji bija Krievijas bāzēs bijušajās padomju valstīs, kopš februārī sākās Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā, iespējams, vājinot Krievijas ietekmi šajās valstīs.

  Krievijas un Ukrainas avoti ziņoja Ukrainas zemes uzbrukumiem uz ziemeļrietumiem no Hersonas pilsētas, netālu no Ukrainas tilta pār Inhulecas upi, un uz dienvidiem no Hersonas-Dņepropetrovskas apgabala robežas.

  Krievu ieceltie okupācijas ierēdņi un milblogeri apgalvoja, ka Ukrainas spēki veica nosēšanos Kinbernas spitā (šaurā pussalā Hersonas apgabalā).

  Krievijas spēki veica ierobežotus zemes uzbrukumus un pastiprina pozīcijas Austrumu ass.

  Krievijas pilnvarotais Doņeckas Tautas Republika (DNR), visticamāk, mēģinās apturēt tās administratoru bēgšanu uz priekšu Ukrainas pretaizskarošu, parādot DNR birokrātisko nestabilitāti.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 14. septembris

  Karolīna Hirda, Katerina Stepāņenko, Katherine Lawlor, George Barros un Frederiks V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Wagner Group finansists Jevgeņijs Prigozhin tiek izveidota kā sejas Krievijas “speciālās militārās operācijas” Ukrainā.

  Atslēgas takeaways

  Wagner Group finansists Jevgeņijs Prigozhin tiek izveidota kā sejas Krievijas “speciālās militārās operācijas” Ukrainā.

  Krievijas spēki, iespējams, mērķtiecīgi Ukrainas hidrotehnisko infrastruktūru Dņepropetrovskas apgabalā, lai traucētu Ukrainas spēju darboties pāri Inhulets River

  Ukrainas kontrofensīva Harkovas apgabala austrumos turpina degradēt krievu spēkus un apdraud krievu artilēriju un gaisa aizsardzību.

  Krievijas un Ukrainas avoti ziņoja par Ukrainas uzbrukumiem uz zemes Hersonas apgabala ziemeļos, Hersonas apgabala rietumos un uz ziemeļrietumiem no Hersonas pilsētas, bet neziņoja par būtiskiem ieguvumiem.

  Krievu spēki turpināja zemes uzbrukumus ap Bakhmutu un Doņeckas pilsētas ziemeļrietumiem un dienvidrietumiem.

  Finansējums brīvprātīgo bataljoni, iespējams, laiž finansiālu slodzi uz Krievijas pilsētām un apgabaliem.

  Krievijas okupācijas iestādes 14. septembrī atslēdza mobilo internetu okupētajā Luhanskas apgabalā, kas varētu saglabāt Krievijas operatīvo drošību un labāk kontrolēt informācijas vidi, jo Krievijas spēki, okupācijas amatpersonas un līdzstrādnieki bēg no jauna atbrīvotā Harkovas apgabala uz Krievijas un Krievijas kontrolētas teritorijas.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 13. septembrī

  Katerina Stepāņenko, Karolina Hird, Katrīna Lawlor, George Barros un Frederick V. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Kremlis atzina savu sakāvi Harkovas apgabalā, pirmo reizi Maskava ir atklāti atzinusi sakāvi kopš 2022. gada februāra iebrukuma Ukrainā sākuma. Kremļa amatpersonas un valsts plašsaziņas līdzekļu propagandisti plaši apspriež Krievijas sakāves iemeslus Harkovas apgabalā, ievērojamas izmaiņas salīdzinājumā ar iepriekšējo ziņošanas modeli par pārspīlētiem vai izgatavotiem Krievijas panākumiem ar ierobežotām detaļām.

  Atslēgas takeaways

  Kremlis ir atzinis savu sakāvi Harkovas apgabalā, pirmā sakāve Krievija ir atzinusi šajā karā. Kremlis novirzās vainu no Krievijas prezidenta Vladimira Putina un to vietā piedēvē saviem militārajiem padomniekiem.

  Kremlis, visticamāk, cenšas izmantot sakāvi Harkovā, lai atvieglotu kriptogrāfijas mobilizācijas centienus, pastiprinot patriotisko retoriku un diskusijas par pilnīgāku mobilizāciju, pārskatot Krievijas Valsts domes likumprojektu, kas ļauj militārajiem spēkiem nosūtīt zvanus regulārajai pusgada iesaukšanai pa pastu. Nekas Domes likumprojektā neliecina, ka Putins gatavojas pasūtīt vispārēju mobilizāciju, un nav skaidrs, ka viņš varētu to darīt ātri jebkurā gadījumā.

  Veiksmīga Ukrainas pretaizskarošu ap Harkovas apgabalā pamudinot Krievijas karavīrus, okupācijas iestādes, un milblogeri uz paniku.

  Krievijas militārās neveiksmes Ukrainā, iespējams, turpinās vājināt Krievijas sviru bijušajā Padomju Savienībā, jo Krievija nevēlas īstenot pārkāptu pamieru starp Armēniju un Azerbaidžānu vai ļaut Armēnijai atsaukties uz Krievijas dominējošā kolektīvās drošības līguma noteikumiem Organizācija savā aizstāvēšanā.

  Ukrainas karaspēks, visticamāk, turpināja uzbrukumus uz zemes gar Lyman-Jampil-Bilohorivka līniju Doņeckas apgabala ziemeļu daļā un var veikt ierobežotus uzbrukumus uz zemes pāri Oskilas upei Harkovas apgabalā.

  Krievijas un Ukrainas avoti norādīja, ka Ukrainas spēki turpina zemes manevrus trīs apgabalos Hersonas apgabalā kā daļa no notiekošo dienvidu pretaizskarošu.

  Krievijas karaspēks guvuši papildu ieguvumus uz dienvidiem no Bakhmutas un turpināja uzbrukumus uz zemes visā Doņeckas apgabalā.

  Ukrainas spēki sniedza pirmos vizuālos pierādījumus par Krievijas spēkiem, izmantojot Irānā izgatavotu dronu Ukrainā 13. septembrī.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 12. septembrī

  Karolīna Hirda, Grace Mappes, Katherine Lawlor, George Barros un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Ukrainas dienvidu pretaizskarošai ietekmei joprojām ir būtiska ietekme uz Krievijas morāli un militārajām spējām Ukrainas dienvidos.

  Atslēgas takeaways

  Ukrainas spēki turpina gūt iespaidīgus ieguvumus Hersonas apgabalā un nepārtraukti pazemo Krievijas spēku morāli un kaujas spējas šajā jomā.

  Krievijas militārā pavēlniecība var apturēt jaunizveidoto vienību izvietošanu uz Ukrainu neseno Krievijas zaudējumu un vispārējās morāles pasliktināšanās dēļ.

  Krievijas spēki nespēj pastiprināt jauno fronti pēc Ukrainas guvumiem Harkovas apgabala austrumos un aktīvi bēg no apgabala vai pārstrādā uz citām asīm.

  Ukrainas spēki turpināja vēršanos pret Krievijas militārajiem aktīviem un pozīcijām Hersonas apgabalā, visticamāk, tos nepārtraukti degradējot.

  Ukrainas Izjas atgūšana, iespējams, ir pasliktinājusi Krievijas spēku spēju veikt artilērijas streikus gar Izjas-Slovjanskas šoseju.

  Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra (SAEA) paziņoja par otrās rezerves elektropārvades līnijas atjaunošanu Zaporizhzhia atomelektrostacijai (ZAES).

  Ukrainas slaucīšana pretaizskarošu kaitē Krievijas administratīvajām spējām un brauc Krievijas aizbraukšanas no okupētajām Ukrainas daļām tālu aiz kontakta līnijas.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  Mēs detalizēti neziņojam par Krievijas kara noziegumiem, jo šīs darbības ir labi aptvertas Rietumu plašsaziņas līdzekļos un tieši neietekmē militārās operācijas, kuras mēs novērtējam un prognozējam. Mēs turpināsim novērtēt un ziņot par šo noziedzīgo darbību ietekmi uz Ukrainas militāro un iedzīvotāju, un jo īpaši par kaujas Ukrainas pilsētās. Mēs pilnībā nosodām šos Krievijas bruņoto konfliktu, Ženēvas konvenciju un cilvēces likumu pārkāpumus, kaut arī mēs tos neaprakstīsim šajos ziņojumos.

  Hronoloģija kartes no 12 septembris - 16, 2022 - Mouseover, lai ritinātu

  Ukrainas konfliktu kartes - 091222-091622

  Skatīt Kara pētījumu institūtu Krievijas iebrukuma interaktīvajā kartē

  Lasīt jaunāko Ukrainas Konfliktu atjauninājumus no institūta Pētījums kara

  * Dalīta ar tiešu skaidru atļauju no Kara izpētes institūta (ISW).

  Par Kara pētījumu metodoloģijas izpētes institūtu

  ISW pētījumu metodoloģija balstās gan uz primārajiem, gan sekundārajiem avotiem, kas ļauj pētniekiem izstrādāt visaptverošu izpratni par situāciju uz vietas. Lai analizētu militāro un politisko attīstību jebkurā konkrētā jomā, ISW pētniecības analītiķiem ir pilnībā jāsaprot ienaidnieka un draudzīgo spēku sistēmas. Viņiem ir jāsaprot arī iedzīvotāju demogrāfija, fiziskais reljefs, politika un šīs teritorijas vēsture. Tas ir analītiskais pamats, lai izprastu konkrētu notikumu iemeslus un izpildītu tām noteiktos pētniecības mērķus. ISW analītiķi arī pavada laiku tādās vietās kā Irākā, Afganistānā un citur, lai gūtu labāku izpratni par drošību un politisko situāciju un novērtētu pašreizējo stratēģiju un politikas īstenošanu. Mūsu pētnieki apkopo datus un analizē tendences, radot granulētu analīzi par notikumiem pētniecības jomās, radot precīzu, augstas izšķirtspējas, savlaicīgu un rūpīgu priekšstatu par situāciju. ISW pētījumu metodoloģija garantē tās panākumus un apņemšanos uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas, sasniegt stratēģiskos mērķus un reaģēt uz jaunām problēmām, kurām var būt nepieciešama amerikāņu militārās varas izmantošana.

  Par Kara izpētes institūtu

  Kara izpētes institūts veicina informētu izpratni par militārajām lietām, izmantojot uzticamus pētījumus, uzticamu analīzi un novatorisku izglītību. Mēs esam apņēmušies uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas un reaģēt uz jauniem draudiem, lai sasniegtu ASV stratēģiskos mērķus. ISW ir bezpartijiska, bezpeļņas, sabiedriskās politikas pētniecības organizācija.

  Uzziniet vairāk, iesaistieties un veiciet savu ieguldījumu šodien.

  Papildus lasīšana

  [Ikgadējā atjaunināšana] Starptautiskās kibertiesību normas praksē: interaktīvs rīkkopa

  Datu vēstniecības: nacionālo valstu suverenitāte, drošība un nepārtrauktība

  Avots: ComplexDiscovery

  Tirgus gatavs? IDC atzīst DISKO par agrīnās lietas novērtēšanas programmatūras vadītāju

  “As innovation continues to impact and disrupt the legal world, we’ve...

  Veidojot kiberdrošības darbaspēku? Eiropas kiberdrošības prasmju satvars

  According to ENISA's Executive Director, Juhan Lepassaar, "The future security of...

  Noliecoties uz priekšu? CISA 2023—2025. gada stratēģiskais plāns

  The purpose of the CISA Strategic Plan is to communicate the...

  Nepārtraukta riska uzlabošana? Q3 Cyber Round-Up No Cowbell Cyber

  According to Manu Singh, director of risk engineering at Cowbell, "Every...

  E-datu atklāšanas apvienošana, iegāde un ieguldījumi 2022. gada 3. ceturksnī

  From HaystackID and Relativity to Exterro and TCDI, the following findings,...

  Apgalvojumi un atteikumi? Nuix atzīmē ASIC izpildes procedūras

  The recent investor news update from Nuix on 29 September 2022,...

  Atklājot atbildi? Nuix atbild uz ASX informācijas pieprasījumu

  The following investor news update from Nuix shares a written response...

  Atklāj atskaites? Nuix piezīmes preses spekulācijas

  According to a September 9, 2022 market release from Nuix, the...

  Pārvietot? 2022 E-datu atklāšanas tirgus kinētika: piecas interesējošas jomas

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  Uzticēšanās procesam? 2021 e-datu atklāšanas apstrādes uzdevums, tērēšana un izmaksu dati

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Gads pārskatā? 2021 e-atklāšanas pārskatīšanas uzdevums, tērēšana un izmaksu datu punkti

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  2021 Apskatiet e-atklāšanas kolekciju: uzdevumu, tērēšanas un izmaksu datu punkti

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu par 2022. gada septembrī

  From privacy legislation and special masters to acquisitions and investigations, the...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu augustā 2022

  From AI and Big Data challenges to intriguing financial and investment...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu jūlijā 2022

  From lurking business undercurrents to captivating deepfake developments, the July 2022...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu par jūnijs 2022

  From eDiscovery ecosystem players and pricing to data breach investigations and...

  burbulis problēmas? E-datu atklāšanas operatīvās metrikas 2022. gada rudenī

  In the fall of 2022, 89 eDiscovery Business Confidence Survey participants...

  Cooler Temperatūra? Fall 2022 e-datu atklāšanas uzņēmumu uzticības aptaujas rezultāti

  Since January 2016, 2,874 individual responses to twenty-eight quarterly eDiscovery Business...

  Liekums vai deformācija? Astoņu pusgada e-datu atklāšanas cenu apsekojumu apkopojums

  Initiated in the winter of 2019 and conducted eight times with...

  Mainot straumes? Astoņpadsmit novērojumi par e-datu atklāšanas uzņēmumu uzticību 2022. gada vasarā

  In the summer of 2022, 54.8% of survey respondents felt that...