Norton Rose Fulbrighti uute kohtuvaidluste trendide uuring

Released in February of 2021, Norton Rose Fulbright’s 16th Annual Litigation Trends Survey highlights up-to-date insight on key US dispute trends including the changes and challenges presented by the COVID-19 pandemic. Additionally, in the areas of cybersecurity and data protection, the survey report notes that disputes have increased over the last several years, with 2020 being no exception. According to the survey report, 44 percent of respondents feel more exposed than they did 12 months prior and respondents report that past attacks have disrupted operations, with others sensing that their company size or industry makes them targets.

en flag
nl flag
et flag
fi flag
fr flag
de flag
pt flag
ru flag
es flag

Pressiteade (10. veebruar 2021)

Norton Rose Fulbrighti väljaannete 16. iga-aastane kohtuvaidluste tren

Uuringu link (PDF)

Ülemaailmses advokaadibüroos Norton Rose Fulbrighti 16. iga-aastases Litigation Trends Survey'is väidavad ligi pooled korporatiivkaitsjatest, et COVID-19 pandeemia on põhjustanud kas vaidluste mahu suurenemise või vähenemise.

Peamiselt ajendatud äriliste/lepinguliste küsimuste ning tööhõive- ja töövaidluste tõttu, 31 protsenti korporatsioonidest teatas COVID-19 tulemusel kohtuvaidluste suurenemisest. Vastupidi, 12 protsenti teatas pandeemia tõttu vaidluste vähenemisest. Veel kolm protsenti koges teatud tüüpi vaidluste suurenemist ja teiste inimeste vähenemist pandeemia tõttu.

Lisaks, kui paljud kohtud on suletud, seisavad kolmandik korporatsioonidest, kes nägid oma vaidluste mahajäämust kasvamas, veelgi olulisema tüvega, kuna nad püüavad eemaldada aktiivsete juhtumite liig. COVID-19 põhjustas töökoormuse suurenemise ligi 70 protsendile vastanutest, kuid vaid 18 protsenti ütles, et neil on volitused meeskonna suuruste suurendamiseks.

Uuringud näitavad, et töökoormuse tõus jätkub tõenäoliselt 2021. aastaks, kusjuures 45 protsenti vastanutest ennustab pandeemiaga seotud vaidluste arvu edasist suurenemist järgmisel aastal.

Richard Krumholz, Norton Rose Fulbrighti ülemaailmne kohtuvaidluste ja vaidluste juht, ütles:

„On selge, et pandeemia on toonud kaasa juhtumite kogunemise, mis maksustab meie vastajate juriidilisi osakondi. Suuremates küsimustes palutakse omasisestel juriidilistel meeskondadel võtta täiendavat vastutust, et vähendada kulutuste summat väljastpoolt nõustajale. Kodusisestel meeskondadel on rohkem survet kui kunagi varem ja vähem kui 20 protsenti meie vastajatest eeldab, et advokaadid lisavad oma töötajatele.”

Vestluses domineeriva COVID-19 puhul on oluline mõista, et levimus on tekkinud või kasvanud ka teised suundumused.

Üks kolmandik organisatsioonidest tunneb nüüd rohkem kokku diskrimineerimise ja sotsiaalse õigluse vaidlustega. Teadlikkus suurenenud diskrimineerimisvaidlustest — ja sellest, mis neid põhjustab — näib olevat märkimisväärne. Ligikaudu pooled vastanutest võtavad nüüd meetmeid või on tunnistanud, et nende mitmekesine värbamispoliitika peab olema tugevam. Need ettevõtted tegelevad ka oma töötajatega diskrimineerimise õiguslike tagajärgedega.

Küberturvalisuse ja andmekaitse vaidlused on viimase mitme aasta jooksul kasvanud ning 2020 ei olnud erand; 44 protsenti vastanutest tunnevad end rohkem kokku puutunutena kui 12 kuud varem. Vastajad teatavad, et varasemad rünnakud on toiminguid häirinud, teised tunnevad, et nende ettevõtte suurus või tööstus muudab need eesmärgid.

Norton Rose Fulbrighti 16. iga-aastane Litigation Trends Survey põhineb ligi 200 ettevõtte kaitsja — eeskätt üldkaitsja — esindades USA-s asuvaid organisatsioone vaidlustega seotud küsimustes ja muredes.

Uuringu järelduste üksikasjalik aruanne on kättesaadav aadressil litigationtrends.com. Aruande tipphetked on järgmised:

Rohkem kui kümnendik käesoleva aasta vastajatest (11 protsenti) teatas märkimisväärsest suurenemisest vaidluste maht, millega nad pidid tegelema.

Vastused näitasid, et suuremad organisatsioonid (tulu üle 1 miljardi USA dollari) koos finantseerimisasutustega olid suurema tõenäosusega vaidluste mahtude tõusu.

Kolm neljandikku vastajatest oli 2020. aastal tegelenud mingisuguse vaidlustegevusega kauges keskkonnas; enamik eeldab, et virtuaalse tegevuse elemendid jätkavad pandeemiajärgset tegevust.

Pandeemia algusest peale teatas 56 protsenti vastanutest eemalt aruteludest ja kohtumenetlustest. Rohkem kui pooled teatasid depositsioonide tegemisest eemalt ja veidi alla 40 protsendi vastanutest osalesid kaugkohtuvaidlustes.

2019. aastal eraldati 73 protsenti kohtuvaidluste kulutustest advokaadibüroodele. 2020. aastal vähenes see jaotus 66 protsendini, kusjuures omasiseste kulutuste võrreldav kasv.

Kakskümmend kaks protsenti vastanutest on suurendanud varaste asulate kui kostja ja 14 protsenti hageja.

Umbes kolmandik vastanutest teatas torujuhtme vaidluste mahajäämuse suurenemisest, viidates kohtute sulgemiste ja lukustuste kombinatsioonile.

Järgmise kahe või kolme aasta jooksul ootab 41 protsenti kõigist vastanutest uusi vaidlusallikaid, mis tekivad COVID-19, keskkonnamuutuste, andmete privaatsuse ja arenevate tööstusharude (sealhulgas autonoomsete sõidukite ja kanepi) tõttu.

Kuigi lepingute ülevaatamine ja ajakohastamine on juhtiv praktika, et leevendada eeldatavat kohtuvaidluste suurenemist üldiselt, teatas 25 protsenti vastanutest, et nad ei tee midagi või jätkavad praeguseid tavasid.

2004. aastal tutvustatud aruanne on pikim uuring ettevõtete kaitsja kohtuvaidluste küsimuste ja suundumuste kohta. Norton Rose Fulbrighti 16. iga-aastase Litigation Trends Survey viis läbi ülemaailmne õigusteenuste uurimisühing Acritas.

Märkused toimetajatele:

Norton Rose Fulbright

Norton Rose Fulbright on ülemaailmne advokaadibüroo, mis pakub maailma eelistatavatele korporatsioonidele ja finantsasutustele täielikku äriõiguse teenust. Ettevõttel on rohkem kui 4 000 advokaati ja muud juriidilised töötajad, kes asuvad Euroopas, Ameerika Ühendriikides, Kanadas, Ladina-Ameerikas, Aasias, Austraalias, Aafrikas ja Lähis-

Norton Rose Fulbright on oma tööstuse fookuse poolest tunnustatud kõigis peamistes tööstusharudes: finantseerimisasutustes, energeetikas, infrastruktuur, kaevandamine ja kaubad, transport, tehnoloogia ja innovatsioon ning bioteadused ja tervishoid. Läbi oma ülemaailmse riskirühma, firma võimendab oma tööstuse kogemusi oma teadmisi õigusliku, regulatiivse, vastavuse ja juhtimise küsimustes, et pakkuda klientidele praktilisi lahendusi õiguslike ja regulatiivsete riskide ees oma ettevõtetele.

Norton Rose Fulbright tegutseb kooskõlas oma ülemaailmsete kvaliteedi, ühtsuse ja terviklikkuse põhimõtetega, mille eesmärk on pakkuda igas oma kontoris kõrgeimat võimalikku õigusteenuse standardit ja säilitada see kvaliteet igas kontaktpunktis.

Norton Rose Fulbright Verein, Šveitsi vereliin, aitab koordineerida Norton Rose Fulbrighti liikmete tegevust, kuid ei osuta ise klientidele õigusteenuseid. Norton Rose Fulbrightis on kontorid enam kui 50 linnas üle maailma, sealhulgas Londonis, Houstonis, New Yorgis, Torontos, Mexico City, Hongkongis, Sydneys ja Johannesburgis. Lisateabe saamiseks vaadake nortonrosefulbright.com/legal-teated.

Lugege algset väljaannet Norton Rose Fulbrighti väljaannetes 16. aastane Litigation Trends

Loe täielikku aruannet aadressil Litigation Trends Survey, kuueteistkümnes aastane väljaanne

Täiendav lugemine

Norton Rose Fulbrighti 2019. aasta kohtuvaidluste suundumuste aastane

Norton Rose Fulbrighti 2018. aasta kohtuvaidluste suundumuste aastane

Norton Rose Fulbrighti 2017. aasta kohtuvaidluste suundumuste aastane uuring

Allikas: ComplexDiscovery

Esimene juriidiline omandab e-juurdluse pakkuja Redpoint

According to Alex Martinez, CEO of First Legal, “Both First Legal...

Veristar omandab planeedi andmed

According to Veristar company founder, CEO, and president Rick Avers, “We...

Questel omandab Doelegal

doeLEGAL today announced that it has been acquired by intellectual property...

Pärast raha? Mike Bryant annab Solid pilk Legal Tech ühinemise ja omandamise aktiivsus

From seed and venture capital investments to private equity and Special...

Uus ajastu e-juurdluse? Turukasvu raamimine kuue ajastute objektiivi kaudu

There are many excellent resources for considering chronological and historiographical approaches...

E-juurdluse turu suurus Mashup: 2020-2025 ülemaailmne tarkvara ja teenuste ülevaade

While the Compound Annual Growth Rate (CAGR) for worldwide eDiscovery software...

Lähtestamine lähtestamine? e-juurdluse turu suuruse kohandused aastaks 2020

An unanticipated pandemeconomic-driven retraction in eDiscovery spending during 2020 has resulted...

Kodu või eemal? e-juurdluse kollektsiooni turu suuruse ja hinnakujunduse kaalutlused

One of the key home (onsite) or away (remote) decisions that...

Viis suurt lugemist e-juurdluse kohta veebruar 2021

From litigation trends and legal tech investing to facial recognition and...

Viis suurt lugemist e-juurdluse kohta jaanuar 2021

From eDiscovery business confidence and operational metrics to merger and acquisition...

Viis suurt lugemist e-juurdluse kohta detsember 2020

May the peace and joy of the holiday season be with...

Viis suurt lugemist e-juurdluse kohta november 2020

From market sizing and cyber law to industry investments and customer...

HayStacKid tunnustatud IDC MarketsCape for eDiscovery Services

According to HaystackID CEO Hal Brooks, “We are proud to once...

Kaugturbe põlvkonna vaade? HayStacKid™ väljaanded 3.0 turvalisuse täiustused läbivaatamise tehnoloogia

According to HaystackID's Senior Vice President and General Manager for Review...

Ainult aja küsimus? HayStacKid käivitab uue teenuse andmete rikkumise avastamise ja läbivaatamise

According to HaystackID's Chief Innovation Officer and President of Global Investigations,...

See on Match! Keskendudes e-juurdluse ülevaate kogumaksumusele ReviewRight Match

As a leader in remote legal document review, HaystackID provides clients...

Külma ilmaga saagi? Prognoositav kodeerimise tehnoloogiate ja protokollide uuring — 2021. aasta kevad tulemused

The Predictive Coding Technologies and Protocols Survey is a non-scientific semi-annual...

Tulevad metsast välja? Kaheksateist tähelepanekut e-juurdluse ettevõtete usalduse kohta 2021. aasta talvel

In the winter of 2021, 85.0% of eDiscovery Business Confidence Survey...

E-juurdluse äritegevust mõjutavad probleemid: Winter 2021 ülevaade

In the winter of 2021, 43.3% of respondents viewed budgetary constraints...

Ei ole nii silmapaistev? e-juurdluse operatiivmõõdikud 2021. aasta talvel

In the winter of 2021, eDiscovery Business Confidence Survey more...