Tue. Jan 31st, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Примітка редактора: Одним з найбільш точних і докладних джерел для поточної інформації про українську кризу є оновлення українського конфлікту від Інституту вивчення війни. Інститут вивчення війни (ISW) є організацією 501 (c) (3) і виробляє суворо безпартійні, неідеологічні, засновані на фактах дослідження. ISW прагне сприяти інформованого розуміння війни та військових справ шляхом всебічних, незалежних та доступних досліджень та аналізу з відкритим кодом. Дослідження ISW доступні широкій громадськості, військовим практикам, політикам та членам ЗМІ. Забезпечуючи щоденний синтез ключових подій, пов'язаних з російською агресією проти України, оновлення ISW можуть принести користь фахівцям з кібербезпеки, управління інформацією та правових відкриттів, оскільки вони слідкують за діловими, інформаційними технологіями та правовими тенденціями та траєкторіями, на які впливають та випливають з поточний конфлікт в Україні.

  Оцінка та карти*

  Оцінки конфліктів в Україні — огляд на картах

  Інститут вивчення війни (ISW), збірна Росії

  Проект «Критичні загрози» (CTP), Американський інститут підприємництва

  Загальна оцінка Довідкова інформація

  ISW систематично публікує російські оцінки кампанії, які включають карти, що висвітлюють оцінений контроль місцевості в Україні та основні російські осі маневру.

  Ці карти доповнюють щоденну синтетичну продукцію, яка охоплює ключові події, пов'язані з оновленою російською агресією проти України.

  Оцінки російської наступальної кампанії

  Серпень 27, 2022

  Кароліна Хірд, Грейс Мейппес, Джордж Баррос та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Південне оперативне командування України заявило, що російська диверсійно-розвідувальна група з 10 осіб здійснила спробу штурмових операцій в Херсонській області 27 серпня, припускаючи, що наступальні можливості Росії в Херсонській області ще більше погіршилися.

  Ключові винос

  Добровольчі батальйони, що входять до складу 3-го армійського корпусу Росії, ймовірно, готуються до спроб наступальних операцій з комбінованих озброєнь, але, ймовірно, не вистачить достатньої бойової сили, щоб змінити ситуацію на полі бою.

  Південне оперативне командування України заявило, що російська диверсійно-розвідувальна група з 10 осіб здійснила спробу штурмових операцій в Херсонській області, що свідчить про подальший деградаційний потенціал Росії в Херсонській області.

  Російські війська провели обмежений наземний напад на північ від Харкова.

  Російські війська провели обмежені наземні обстріли на південний захід від Ізюма, на північний схід від Сіверська, на північний схід і південь від Бахмута, а також на захід і південний захід від Донецька

  Українські війська обстріляли російські підрозділи управління повітряно-десантних військ на заході Херсонської області

  Російські та українські джерела торгували звинуваченнями в обстрілі Запорізької АЕС.

  Російське військове керівництво, можливо, переходить на новий етап мобілізації в центральній Росії і, ймовірно, вичерпало пули потенційних новобранців у більш периферійних і безправних регіонах.

  Російська влада активізує правоохоронні операції на окупованих територіях.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Серпень 26, 2022

  Кароліна Хірд, Грейс Меппес, Анжела Говард, Джордж Баррос та Мейсон Кларк

  Ключова розробка

  Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило, що невстановлені суб'єкти (але майже напевно російські війська) відновили частину Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) до української енергосистеми 26 серпня.

  Ключові винос

  Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило, що елементи Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) відновили підключення до української енергосистеми 26 серпня.

  Російська окупаційна влада до початку вересня навряд чи успішно проведе фіктивний референдум щодо приєднання української території до складу Російської Федерації, незважаючи на повідомлення про підготовку до референдумів.

  Російські війська здійснили обмежені наземні обстріли на південний захід від Ізюму, на північний схід і південь від Бахмута, а також на північно-західній околиці Донецька.

  Українські війська продовжували обстрілювати російські наземні лінії зв'язку (GLOCS) та військову інфраструктуру в Херсонській області, які підтримують операції на західному березі Дніпра.

  Російські федеральні суб'єкти (регіони) продовжили додаткові драйви набору добровольчих батальйонів, які продовжують дислокуватися в Україні.

  Українські партизани та внутрішній поділ продовжують створювати загрози російському контролю над окупованими територіями.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Серпень 25, 2022

  Кароліна Хірд, Лейн Філіпсон, Джордж Баррос та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Указ президента Росії Володимира Путіна 25 серпня про збільшення чисельності російських військових, починаючи з січня 2023 року, навряд чи створить значну бойову владу найближчим часом і вказує на те, що Путін навряд чи незабаром накаже про масову мобілізацію.

  Ключові винос

  Російські війська здійснили обмежені наземні атаки на північний захід і північний схід від Слов'янська, на північний схід і південь від Бахмута та на північний захід від Донецька

  Російські війська провели обмежений наземний напад на північному заході Харківської області.

  Російські війська провели обмежені наземні обстріли на північному заході Херсонської області

  Українські війська продовжували обстрілювати російські військові об'єкти та наземні лінії зв'язку (GLOC) в Херсонській області.

  Російські федеральні суб'єкти (регіони) продовжують вербування добровольчих батальйонів, які продовжують дислокуватися на полігони в Росії та Україні.

  Російські окупаційні адміністратори продовжують вживати заходів для пом'якшення викликів своїй владі та сприяння економічній та освітній інтеграції окупованих територій до російської системи.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Серпень 24, 2022

  Кароліна Хірд, Катерина Степаненко, Джордж Баррос та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Нещодавні українські удари по російській військовій і транспортній інфраструктурі в Криму та Херсонській області, ймовірно, знижують впевненість Росії у безпеці російських тилових районів.

  Ключові винос

  Російські війська втратили територію, більшу за Данію, з моменту наводненої позначки їх вторгнення в Україну в середині березня і за останні 39 днів отримали площу розміром з Андорру (один відсоток від того, що вони втратили).

  Міністр оборони Росії Сергій Шойгу підтвердив, що Росія не змінила своїх максималістських стратегічних цілей війни.

  Російські війська провели обмежені наземні обстріли на південному заході і південному сході Ізюма, на північний схід і південь від Бахмута, а також на захід і південний захід від Донецька

  Російські війська провели обмежену наземну атаку на північному заході Херсонської області.

  Українські війська продовжували обстрілювати російські військові засоби та наземні лінії зв'язку (GLOC) у Херсонській та Запорізькій областях.

  Російська окупаційна влада продовжує стикатися з партизанськими та внутрішніми викликами для адміністрування окупаційних програм.

  Російське проксі-керівництво продовжує зусилля щодо нагляду за законодавчою та адміністративною інтеграцією окупованих територій в російські системи.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Серпень 23, 2022

  Кароліна Хірд, Катерина Степаненко, Грейс Маппес, Джордж Баррос та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Російські урядові джерела підтвердили, що Росія привозять українських дітей в Росію і змушуючи російських сімей усиновити їх.

  Ключові винос

  Російські урядові джерела підтвердили, що російська влада привозять українських дітей в Росію і змушуючи російських сімей усиновити їх. Примусове переміщення дітей з однієї групи в іншу «з наміром знищити повністю або частково національну, етнічну, расову або релігійну групу» є порушенням Конвенції про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

  Російська влада розгортає сили безпеки в Луганській області, ймовірно, у відповідь на ослаблення підтримки війни і зростаюче небажання воювати серед жителів Луганська. Таке розгортання відволікає ці сили від операцій в інших місцях України, що, ймовірно, сприятиме більш широкій неспроможності Росії перевести обмежені тактичні вигоди на оперативні успіхи.

  Російські чиновники, можливо, провели фальшивий прапор в Донецьку, щоб виправдати напади на українські урядові будівлі в День Незалежності України.

  Російські війська обстріляли обмежений наземний обстріл на північному сході і півдні Бахмута, на північно-західній околиці Донецька і на південному заході Донецька.

  Російські війська здійснили обмежені завоювання на схід від Миколаєва та на північному заході Херсонської області.

  Українські війська продовжували наносити удари по російським військовим об'єктах і наземним лініям зв'язку (GLOC) в Херсонській області.

  Російські федеральні суб'єкти (регіони) продовжують збільшувати одноразові призові премії для новобранців, і, швидше за все, набирають на спеціалізовані посади особовий склад без попереднього військового досвіду.

  Українська партизанська діяльність продовжує зривати російську окупаційну діяльність.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Ми не докладно повідомляємо про російські військові злочини, оскільки ці заходи добре висвітлюються в західних ЗМІ і не впливають безпосередньо на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цих злочинних дій для українських військових та населення, а саме про бойові дії в українських міських районах. Ми повністю засуджуємо ці російські порушення законів збройних конфліктів, Женевських конвенцій і людства, хоча ми не описуємо їх у цих звітах.

  Хронологія карт з серпня 23-27 2022 - Наведення миші, щоб прокручувати

  Карти конфлікту в Україні - 082322-082722

  Див. інтерактивну карту російського вторгнення Інституту вивчення війни

  Читайте останні новини про конфлікт в Україні від Інституту вивчення війни

  * Спільний з прямим явним дозволом Інституту вивчення війни (ISW).

  Про Інститут вивчення методології досліджень війни

  Методологія дослідження ISW спирається як на первинні, так і на вторинні джерела, що дозволяє дослідникам розвивати всебічне розуміння ситуації на місцях. Для того, щоб проаналізувати військові та політичні події в будь-якій галузі, дослідницькі аналітики ISW повинні повністю розуміти системи ворожих і дружніх сил. Вони також повинні розуміти демографію населення, фізичну місцевість, політику та історію цієї області. Це закладає аналітичну основу для розуміння причин конкретних розробок та виконання поставлених ними дослідницьких завдань. Аналітики ISW також проводять час у таких місцях, як Ірак, Афганістан та інші, щоб краще зрозуміти безпекову та політичну ситуацію та оцінити реалізацію поточних стратегій та політики. Наші дослідники збирають дані та аналізують тенденції, виробляючи детальний аналіз подій у галузях досліджень, створюючи точну, високу роздільну здатність, своєчасну та ретельну картину ситуації. Методологія дослідження ISW гарантує її успіх та прихильність покращенню здатності країни виконувати військові операції, досягати стратегічних цілей та реагувати на виникаючі проблеми, які можуть вимагати використання американської військової сили.

  Про Інститут вивчення війни

  Інститут вивчення війни просуває усвідомлене розуміння військової справи шляхом надійних досліджень, надійного аналізу та інноваційної освіти. Ми прагнемо покращити здатність країни виконувати військові операції та реагувати на нові загрози для досягнення стратегічних цілей США. ISW є безпартійною, некомерційною, дослідницькою організацією державної політики.

  Дізнайтесь більше, долучайтеся та внесуйте свій внесок вже сьогодні.

  Додаткове читання

  [Річне оновлення] Міжнародне кіберправо на практиці: інтерактивний інструментарій

  Посольства даних: суверенітет, безпека та безперервність для національних держав

  Джерело: Комплексне відкриття