Tue. Jan 31st, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  הערת העורך: אחד המקורות המדויקים והמפוררים ביותר לעדכונים שוטפים על משבר אוקראינה הוא עדכון הסכסוך באוקראינה מהמכון לחקר המלחמה. המכון לחקר המלחמה (ISW) הוא ארגון 501 (c) (3) ומייצר מחקר שאינו מפלגתי, לא-אידיאולוגי ומבוסס עובדות. ISW מבקשת לקדם הבנה מושכלת של מלחמה וענייני צבא באמצעות מחקר וניתוח קוד פתוח מקיף, עצמאי ונגיש. המחקר של ISW זמין לציבור הרחב, אנשי צבא, קובעי מדיניות ואנשי תקשורת. מתן סינתזה יומית של אירועים מרכזיים הקשורים לתוקפנות הרוסית נגד אוקראינה, עדכוני ISW עשויים להועיל cybersecurity, ממשל מידע, ואנשי מקצוע גילוי משפטי כפי שהם בצע את העסק, טכנולוגיית מידע, ומגמות משפטיות מסלולים מושפעים על ידי ונובע הסכסוך הנוכחי באוקראינה.

  הערכה ומפיות*

  הערכות סכסוך באוקראינה - סקירה כללית במפות

  המכון לחקר המלחמה (ISW), צוות רוסיה

  פרויקט איומים קריטיים (CTP), המכון האמריקאי לארגונים

  מידע על רקע הערכה כללית

  ISW מפרסמת באופן שיטתי הערכות קמפיין רוסיות הכוללות מפות המדגישות את השליטה המוערכת בשטח באוקראינה וצירי תמרון רוסיים עיקריים.

  מפות אלה מגדילות מוצרים סינתטיים יומיומיים המכסים אירועים מרכזיים הקשורים לתוקפנות רוסית מחודשת נגד אוקראינה.

  הערכות המערכה ההתקפית הרוסית

  21 באוקטובר 2022

  מאת קתרין לולר, גרייס מאפס, קטרינה סטפננקו, ג'ורג 'בארוס ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  הנסיגה הרוסית ממערב חרסון Oblast החלה. הכוחות הרוסיים מתכוונים ככל הנראה להמשיך בנסיגה זו בשבועות הקרובים, אך הם עשויים להיאבק לסגת במצב תקין אם כוחות אוקראינים יבחרו לתקוף. פקידים רוסים נותרו ערניים בשאלה האם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הורה על נסיגה מח'רסון וככל הנראה ממשיכים להכין את מרחב המידע לקריסה כזו, כפי שהעריך ISW בעבר.

  מזנונים מפתח

  הנסיגה הרוסית ממערב חרסון Oblast החלה. הכוחות הרוסיים מתכוונים ככל הנראה להמשיך בנסיגה זו בשבועות הקרובים, אך הם עשויים להיאבק לסגת במצב תקין אם כוחות אוקראינים יבחרו לתקוף.

  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין קובע באופן מובהק תנאים לרוסיה להמשיך במלחמה ממושכת באוקראינה, ולא להסדר משא ומתן או offramp.

  כוחות רוסיים ינסו ככל הנראה לפוצץ את הסכר בתחנת הכוח ההידרואלקטרית של קחובקה (HPP) כדי לכסות את נסיגתם מהעיר חרסון ולמנוע מכוחות אוקראינים לרדוף אחר כוחות רוסים עמוק יותר לתוך מחוז חרסון.

  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין חתם על צו ב -21 באוקטובר הקמת ממשלת רוסיה "מועצת תיאום" כדי לשפר את התיאום הפדרלי בזמן המלחמה.

  מקורות רוסיים ואוקראינים דיווחו על לחימה צפונית מזרחית לעיר חרקוב לאורך הגבול הבינלאומי, בחזית סוואטוב-קרמינה וממערב לליסיצ'נסק.

  פקידי הצבא האוקראיני הציע סקירה מוגבלת של המצב בחזית.

  הפיקוד המבצעי הדרומי של אוקראינה הדגיש כי הכוחות הרוסיים משתמשים באזרחים אוקראינים כמגן אנושי בעת הובלת ציוד צבאי מעבר לנהר דנייפרו, בעוד מקורות רוסיים שיחררו צילומים המציגים שורה של אזרחים הממתינים למעבורת מהעיר חרסון.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בתקיפות קרקעיות במחוז דונייצק ובאש שגרתית מערבית להוליפול ולמחוז מיקולייב.

  הרשויות הרוסיות מנסות לשמור על חזית הלוגיסטיקה בת קיימא וחזקה בדרום אוקראינה תוך האצת צעדים לפיצוי על מתקפת גשר מיצר קרץ '.

  סדקים בין פקידים רוסים אזוריים, משרד הביטחון הרוסי (משרד ההגנה) לבין הקומיסריאטים הצבאיים, לבין האוכלוסייה האזרחית הרוסית שממנה גיוס הגיוס יגבר בחודשים הקרובים.

  הרשויות הרוסיות מונעות מאוקראינים ברוסיה לעזוב את רוסיה עם דרישות תושבות והיתר מורכבות לחצות גבולות בינלאומיים.

  שלטונות הכיבוש הרוסי המשיכו בהרחקה המונית בכפייה של אזרחים מהגדה המערבית של נהר הדנייפרו במסווה של "פינוי" אזרחי.

  קרא את העדכון המלא.

  20 באוקטובר 2022

  מאת קרולינה הירד, קתרין לולר, ריילי ביילי, ג'ורג 'בארוס, ניקולס קרל ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  רוסיה צפויה להמשיך להתכונן מתקפת דגל כוזבת על תחנת הכוח הידרואלקטרית Kakhovka (HPP). נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי הצהיר ב -20 באוקטובר כי כוחות רוסיים כרתו את הסכר של HPP Kakhovka וציין כי HPP מחזיקה מעל 18 מיליון מ"ק של מים, אשר יגרום הצפה מסיבית ומהירה של ההתנחלויות לאורך נהר Dnipro, כולל חרסון סיטי.

  מזנונים מפתח

  רוסיה צפויה להמשיך להתכונן מתקפת דגל כוזבת על תחנת הכוח הידרואלקטרית Kakhovka (HPP).

  כוחות רוסיים צפויים לקבוע תנאים להסרת גורמים צבאיים וכיבוש מהגדה המערבית של נהר הדנייפרו לקראת ההתקדמות האוקראינית הקרובה.

  הבית הלבן אישר ב-20 באוקטובר כי אנשי צבא איראנים נמצאים בחצי האי קרים הכבושים ברוסיה, אוקראינה כדי לסייע לכוחות הרוסים בביצוע תקיפות מזל"טים על אזרחים אוקראינים ותשתיות אזרחיות.

  איראן מעניקה תמיכה צבאית לכוחות הרוסים באוקראינה למרות הסנקציות הבינלאומיות החדשות, ככל הנראה, משום שמנהיגי איראן סבורים כי הם זקוקים לעזרתה של מוסקבה כדי להפוך את הסדר העולמי בראשות ארה"ב.

  מקורות רוסיים המשיכו לטעון כי הכוחות הרוסיים מגבשים עמדות מוגבלות שהוחזרו בצפון מזרח מחוז חרקוב ב -20 באוקטובר למרות דיווחים אוקראינים כי אוקראינה שחררה את כל מחוז חרקוב, פרט ל -1.8%.

  מקורות רוסיים הצביעו על כך שכוחות אוקראינים התקדמו בצפון מחוז חרסון כאשר כוחות אוקראינים המשיכו בקמפיין האיסור שלהם.

  הכוחות הרוסיים המשיכו לבצע תקיפות קרקעיות במחוז דונייצק, אך מקורות רוסיים סתרו את טענותיהם על השליטה בח'מוט. הכוחות הרוסיים ככל הנראה ממשיכים לזייף טענות על התקדמות באזור בחמוט כדי להציג את עצמם כמרוויחים לפחות במגזר אחד על רקע הפסדים מתמשכים בצפון מזרח ודרום אוקראינה.

  ממשלות אזוריות רוסיות ומשרד הביטחון הרוסי (משרד ההגנה) ממשיכות להאשים זו את זו בכישלונות מנהליים צבאיים.

  קרא את העדכון המלא.

  19 באוקטובר 2022

  מאת קתרין לולר, קרולינה הירד, גרייס מאפס, ריילי ביילי, ג'ורג 'בארוס ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  הרשויות הרוסיות מציבות ככל הנראה תנאי מידע כדי להצדיק נסיגות רוסיות מתוכננות והפסדים טריטוריאליים משמעותיים במחוז חרסון. מפקד הכוחות המזוינים הרוסים באוקראינה הצבא הכללי סרגיי סורוביקין דיווח במהלך הופעה בטלוויזיה הרוסית כי ההנהגה הצבאית הרוסית צריכה לקבל "החלטות קשות" לגבי מחוז חרסון והאשימה את אוקראינה בתכנון שביתת תשתיות אזרחיות ומגורים מחוז חרסון.

  מזנונים מפתח

  הרשויות הרוסיות מציבות ככל הנראה תנאי מידע כדי להצדיק נסיגות רוסיות מתוכננות ואובדן שטח משמעותי במחוז חרסון.

  הכוחות הרוסיים קובעים תנאי מידע לביצוע מתקפת דגל כוזבת על תחנת הכוח ההידרואלקטרית Kakhovka (HPP); הצבא הרוסי עשוי להאמין כי הפרת הסכר עשויה לכסות את נסיגתם מהגדה הימנית של נהר הדנייפרו ולמנוע או לעכב התקדמות אוקראינית מעבר לנהר.

  רוסיה ממשיכה להשתמש במסווה של "פינוי" אזרחי ככיסוי להסרה המונית בכפייה של אזרחים מאזורים הרוסים הכבושים באוקראינה.

  הכרזת נכונותו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ב-19 באוקטובר על מוכנות משטר צבאי היא בעיקר תיאטרון חוקי שנועד להכשיר פעילויות שהצבא הרוסי צריך לבצע או שהוא כבר מתחייב תוך יצירת מסגרת לגיוס עתידי ומגבלות מקומיות.

  איש הכספים וגנר יבגני פריגוז'ין ממשיך במאמצים להגדיר את עצמו ואת כוחות קבוצת וגנר מלבד גורמים צבאיים רוסיים קונבנציונליים.

  הכוחות הרוסיים המשיכו לבצע תקיפות מוגבלות כדי לכבוש מחדש שטח אבוד בצפון מזרח מחוז חרקוב.

  על פי הדיווחים המשיכו הכוחות הרוסיים והאוקראינים לבצע תקיפות באזור קרמינה-סוואטוב.

  מקורות רוסיים טענו באופן נרחב כי כוחות אוקראינים ניהלו דחיפה התקפית נוספת בצפון מערב חרסון Oblast.

  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין העביר צו ב -19 באוקטובר המבקש להתייחס לחששות המתמשכים של אנשי הצבא הרוסים בנוגע לתשלומים בזמן ולהטיל את האשמה על שר הביטחון סרגיי שויגו ושר האוצר אנטון סילואנוב בנושאי תשלום עתידיים.

  הפרלמנט הרוסי הציע צעדים משפטיים שיאפשרו לשלטונות רוסיה למזער את ההשפעות המקומיות של גיוס חלקי בגלי גיוס עתידיים פוטנציאליים.

  פקידי צבא רוסים המשיכו לגייס בכוח את תושבי אוקראינה בשטחים הכבושים ברוסיה לעבודה או להילחם בשם הצבא הרוסי.

  קרא את העדכון המלא.

  18 באוקטובר 2022

  מאת קרולינה הירד, קתרין לולר, גרייס מאפס, ג'ורג בארוס ומייסון קלארק

  פיתוח מפתח

  הכוחות הרוסיים המשיכו לכוון לתשתיות אזרחיות אוקראיניות קריטיות בתקיפות אוויריות, טילים ומזל"טים ב-18 באוקטובר. בכירים בארה"ב ובהווה לשעבר אישרו לניו יורק טיימס ב-18 באוקטובר, כי חברי משמרות המהפכה האיסלאמי באיראן נמצאים בחצי האי קרים הכבושים ברוסיה כדי להכשיר את הכוחות הרוסיים כיצד להשתמש במזל"טים האיראנים שרכשו ובכך לאפשר פשעי מלחמה רוסיים סבירים.

  מזנונים מפתח

  הכוחות הרוסיים המשיכו לכוון לתשתיות אזרחיות אוקראיניות קריטיות בתקיפות אוויריות, טילים ומזל"ט.

  חיילים רוסים ביצעו מתקפה קרקעית מוגבלת בצפון מחוז חרקוב, והציעו לכאורה כי כוחות רוסיים עשויים לשמור על שאיפות טריטוריאליות במחוז חרקוב למרות הפסדים עצומים במהלך מתקפות נגד אוקראיניות האחרונות.

  בכירים בארה"ב ובהווה לשעבר אישרו, כי חברי משמרות המהפכה האיראנים נמצאים בחצי האי קרים הכבושים ברוסיה כדי להכשיר את הכוחות הרוסיים כיצד להשתמש במל"טים האיראנים שרכשו ובכך לאפשר פשעי מלחמה רוסיים סבירים.

  בלארוס ממשיכה לספק את שטחה ואת המרחב האווירי שלה כדי לתמוך בפלישה הרוסית לאוקראינה, אך עדיין לא סביר מאוד להיכנס למלחמה מטעם רוסיה.

  מקורות רוסיים טענו כי כוחות רוסיים ניהלו פיגועים קרקעיים מוגבלים בצפון מזרח מחוז חרקוב כדי להחזיר לעצמם עמדות אבודות.

  מקורות רוסיים הצהירו כי כוחות אוקראינה המשיכו בפעולות מתקפת נגד לאורך כל קו החזית במחוז חרסון.

  הכוחות האוקראינים המשיכו לכוון לקווי תקשורת קרקעיים רוסיים (GLOCs) ומחסני תחמושת במרכז מחוז חרסון.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בתקיפות קרקעיות באזור בח'מות ואבדיבקה.

  הרשויות הרוסיות נאבקות להתמודד עם יכולת הלוגיסטיקה המופחתת שלהן דרך קרים בעקבות ההתקפה על גשר מיצר קרץ '.

  רשויות הכיבוש הרוסי חטפו אנשי Zaporizhzhia תחנת הכוח הגרעינית (ZNPP), צפוי לחזק את השליטה הפיזית על הפעילות של ZNPP.

  משרד ההגנה הרוסי אישר כי הגיוס הסתיים ב-17 באוקטובר במחוז מוסקבה, ואזרחים רוסים ממשיכים להביע את אי שביעות רצונם מגיוס רוסי.

  פקידי הכיבוש הרוסים מנסים לתמרץ אזרחים אוקראינים שבשליטת רוסיה בצפון מחוז חרסון כדי לברוח לרוסיה עם התקדמות הכוחות האוקראינים, ורשויות הכיבוש עשויות לאלץ יותר ויותר אזרחים אוקראינים לעבור מעבר מעבר לחזית או לרוסיה בעתיד הקרוב ימים.

  קרא את העדכון המלא.

  17 באוקטובר 2022

  מאת קרולינה הירד, קטרינה סטפננקו, ריילי ביילי ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  הכוחות הרוסיים ביצעו שורה של שביתות מזל"ט וטילים נגד אזורי מגורים ותשתיות קריטיות ברחבי אוקראינה ב -17 באוקטובר.

  מזנונים מפתח

  כוחות רוסיים ביצעו שביתות מזל"ט וטילים נגד אזורי מגורים ומתקני תשתית קריטיים ברחבי אוקראינה ב -17 באוקטובר.

  שביתות מזל"ט רוסיות נגד אזורי מגורים בקייב ב -17 באוקטובר מעידות על כוחות רוסים העדיפו טרור פסיכולוגי על פני רווחים מוחשיים בשדה הקרב.

  יבגני Prigozhin וערוצי מברק קשורים יותר ויותר להגיב על חוסר היעילות של מוסדות צבאיים רוסים מסורתיים, אשר עשוי לערער את הקרמלין.

  התנגשות בין חיילים מגויסים במגרש אימונים במחוז בלגורוד ב -15 באוקטובר היא ככל הנראה תוצאה של הסתמכות מתמשכת של הקרמלין על קהילות מיעוט אתניות לשאת בנטל הגיוס בפדרציה הרוסית.

  רוסיה ממשיכה למנף את יחסיה עם איראן כדי להשיג מל"טים וטילים, העשויים לפצות על ארסנל הטילים ההולך וגובר שלה.

  רוסית Su-34 התרסק ליד בניין מגורים ב Yeysk, קרסנודר Krai ב -17 באוקטובר.

  מקורות רוסיים המשיכו לדון בפעולות מתקפת נגד אוקראיניות פוטנציאליות צפונית מערבית לסבאטוב ב -16 וב -17 באוקטובר.

  מקורות רוסיים המשיכו לטעון כי כוחות אוקראינה מבצעים פעולות נגד במחוז חרסון ב -16 וב -17 באוקטובר.

  כוחות רוסיים ביצעו תקיפות קרקעיות במחוז דונייצק ב-16 וב-17 באוקטובר.

  הכוחות האוקראינים המשיכו לפגוע בריכוזי כוח אדם וציוד רוסיים במחוז זאפוריז'יה ב -16 וב -17 באוקטובר.

  השלטונות הרוסיים המשיכו בצעדים להפעלת שליטה מלאה על תחנת הכוח הגרעינית Zaporizhzhia (ZNPP).

  פקידי העיר מוסקבה הודיעו על השלמת גיוס חלקי בעיר ב -17 באוקטובר, ככל הנראה במאמץ להכניע ביקורת בקרב תושבי מוסקבה על דיווחים על גיוס בלתי חוקי בעיר.

  פקידי ממשל רוסים וכיבוש ממשיכים לקדם תוכניות "חופשה" לתושבי השטחים הכבושים ברוסיה ככל הנראה כתירוץ לגירוש אזרחי אוקראינה ויישובם מחדש של אזרחי רוסיה.

  קרא את העדכון המלא.

  איננו מדווחים בפירוט על פשעי מלחמה רוסיים מכיוון שפעילויות אלה מכוסות היטב בתקשורת המערבית ואינן משפיעות ישירות על הפעולות הצבאיות שאנו מעריכים וחיזוי. נמשיך להעריך ולדווח על ההשפעות של פעילויות פליליות אלה על הצבא האוקראיני האוכלוסייה ובמיוחד על לחימה באזורים עירוניים אוקראינית. אנו מגנים לחלוטין את ההפרות הרוסיות הללו על חוקי העימות המזוין, אמנות ז'נבה והאנושות למרות שאיננו מתארים אותן בדוחות אלה.

  כרונולוגיה של מפות בין התאריכים 17-21 באוקטובר 2022 - מעבר עכבר לגלילה

  אוקראינה סכסוך מפות - 101722-102122

  ראה המכון לחקר המלחמה מפה אינטראקטיבית של הפלישה הרוסית

  קרא את העדכונים האחרונים של סכסוך אוקראינה מהמכון לחקר המלחמה

  * משותף באישור ישיר מפורש מהמכון לחקר המלחמה (ISW).

  אודות המכון לחקר מתודולוגיית מחקר המלחמה

  מתודולוגיית המחקר של ISW מסתמכת על מקורות ראשוניים ומשניים כאחד, ומאפשרת לחוקרים לפתח הבנה מקיפה של המצב בשטח. על מנת לנתח התפתחויות צבאיות ופוליטיות בכל תחום נתון, על אנליסטים של ISW להבין לחלוטין את מערכות האויב והכוחות הידידותיים. עליהם להבין גם את הדמוגרפיה של האוכלוסייה, השטח הפיזי, הפוליטיקה וההיסטוריה של אותו אזור. זה מניח את הבסיס האנליטי להבנת הסיבות להתפתחויות מסוימות ולהגשמת מטרות המחקר שהוקצו להם. אנליסטים של ISW מבלים גם במקומות כמו עיראק, אפגניסטן ובמקומות אחרים על מנת להשיג הבנה טובה יותר של המצב הביטחוני והפוליטי ולהעריך את יישום האסטרטגיות והמדיניות הנוכחיות. החוקרים שלנו אוספים נתונים ומנתחים מגמות, ומייצרים ניתוח פרטני של התפתחויות בתחומי המחקר, ומייצרים תמונה מדויקת, ברזולוציה גבוהה, בזמן וביסודיות של המצב. מתודולוגיית המחקר של ISW מבטיחה את הצלחתה ומחויבותה לשיפור יכולתה של המדינה לבצע פעולות צבאיות, להשיג יעדים אסטרטגיים ולהגיב לבעיות המתעוררות העשויות לדרוש שימוש בכוח צבאי אמריקאי.

  על המכון לחקר המלחמה

  המכון לחקר המלחמה מקדם הבנה מושכלת של עניינים צבאיים באמצעות מחקר אמין, ניתוח מהימן וחינוך חדשני. אנו מחויבים לשפר את יכולתה של המדינה לבצע פעולות צבאיות ולהגיב לאיומים מתעוררים על מנת להשיג מטרות אסטרטגיות בארה"ב. ISW הוא ארגון מחקר מדיניות ציבורית שאינו מפלגתי, ללא מטרות רווח.

  למידע נוסף, להסתבך ולתרום עוד היום.

  קריאה נוספת

  [עדכון שנתי] חוק הסייבר הבינלאומי הלכה למעשה: ערכת כלים אינטראקטיבית

  שגרירויות נתונים: ריבונות, ביטחון והמשכיות למדינות הלאום

  מקור: קומפלקס דיסקברי