Wed. Feb 8th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Redaktora piezīme: Viens no visprecīzākajiem un detalizētajiem avotiem notiekošajiem atjauninājumiem par Ukrainas krīzi ir Ukrainas konfliktu atjauninājums no Kara izpētes institūta. Kara pētījumu institūts (ISW) ir 501 (c) (3) organizācija un ražo stingri bezpartijiskus, neideoloģiskus, uz faktiem balstītus pētījumus. ISW cenšas veicināt informētu izpratni par karu un militārām lietām, veicot visaptverošu, neatkarīgu un pieejamu atklātā pirmkoda izpēti un analīzi. ISW pētījumi ir pieejami plašai sabiedrībai, militārajiem speciālistiem, politikas veidotājiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. ISW atjauninājumi var būt noderīgi kiberdrošības, informācijas pārvaldības un juridisko atklājumu profesionāļiem ikdienā, nodrošinot ikdienas sintēzi saistībā ar Krievijas agresiju pret Ukrainu, jo tie ievēro uzņēmējdarbības, informācijas tehnoloģiju un juridiskās tendences un trajektorijas, ko ietekmējusi pašreizējā Ukrainas konfliktu.

  Novērtējums un kartes*

  Ukrainas konfliktu novērtējumi — pārskats Maps

  Kara pētījumu institūts (ISW), Krievijas komanda

  Kritisko draudu projekts (CTP), Amerikas Enterprise Institute

  Vispārējā novērtējuma pamatinformācija

  ISW sistemātiski publicē Krievijas kampaņu novērtējumus, kas ietver kartes, kurās uzsvērta novērtētā reljefa kontrole Ukrainā un galvenās Krievijas manevru asis.

  Šīs kartes palielina ikdienas sintētiskos produktus, kas aptver svarīgākos notikumus saistībā ar atjaunoto Krievijas agresiju pret Ukrainu.

  Krievijas uzbrukuma kampaņas novērtējumi

  2022. gada 21. oktobris

  Katherine Lawlor, Grace Mappes, Kateryna Stepanenko, George Barros, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Ir sākusies Krievijas izstāšanās no rietumu Hersonas apgabala. Krievijas spēki, visticamāk, plāno turpināt šo izstāšanos nākamo nedēļu laikā, bet var cīnīties, lai izstātos labā kārtībā, ja Ukrainas spēki izvēlēsies uzbrukt. Krievijas amatpersonas ir palikušas neskaidrībā par to, vai Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir vai nav pasūtījis izstāšanos no Hersonas un, iespējams, turpinās sagatavot informācijas telpu šādam sabrukumam, kā ISW jau iepriekš ir novērtējis.

  Atslēgas takeaways

  Ir sākusies Krievijas izstāšanās no rietumu Hersonas apgabala. Krievijas spēki, visticamāk, plāno turpināt šo izstāšanos nākamo nedēļu laikā, bet var cīnīties, lai izstātos labā kārtībā, ja Ukrainas spēki izvēlēsies uzbrukt.

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins acīmredzami nosaka apstākļus, lai Krievija varētu turpināt ilgstošu karu Ukrainā, nevis sarunu norēķiniem vai offramp.

  Krievijas spēki, visticamāk, mēģinās uzspridzināt dambi Kahovkas HES (HES), lai segtu to izstāšanos no Hersonas pilsētas un novērstu Ukrainas spēkus no Krievijas spēkiem dziļāk Hersonas apgabalā.

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. oktobrī parakstīja dekrētu, izveidojot Krievijas valdības “koordinācijas padomi”, lai uzlabotu kara laika federālo koordināciju.

  Krievijas un Ukrainas avoti ziņoja cīņu uz ziemeļaustrumiem no Harkovas pilsētas gar starptautisko robežu, uz Svatove-Kreminna frontes, un uz rietumiem no Lysychansk.

  Ukrainas militārās amatpersonas piedāvāja ierobežotu pārskatu par situāciju frontē.

  Ukrainas dienvidu operatīvā pavēlniecība uzsvēra, ka Krievijas spēki izmanto Ukrainas civiliedzīvotājus kā cilvēkvairogus, transportējot militāro aprīkojumu pāri Dņepras upei, savukārt Krievijas avoti izlaida videomateriālus, kuros redzama civiliedzīvotāju līnija, kas gaida prāmi no Hersonas pilsētas.

  Krievijas spēki turpināja uzbrukumus uz zemes Doņeckas apgabalā un ikdienas uguni uz rietumiem no Hulyaipoles un Mikolajevas apgabalā.

  Krievijas iestādes cenšas saglabāt ilgtspējīgas un spēcīgas loģistikas fasādi Ukrainas dienvidos, vienlaikus paātrinot pasākumus, lai kompensētu Kerčas jūras šauruma tilta uzbrukumu.

  Nākamajos mēnešos, iespējams, pastiprināsies plaisas starp reģionālajām Krievijas amatpersonām, Krievijas Aizsardzības ministriju (MOD) un militārajiem komisariātiem un Krievijas civiliedzīvotājiem, no kuriem mobilizācija vērš mobilizāciju.

  Krievijas varas iestādes liedz ukraiņiem Krievijā atstāt Krieviju ar sarežģītu dzīvesvietu un atļaut prasības šķērsot starptautiskās robežas.

  Krievijas okupācijas iestādes turpināja masveida piespiedu izvešanu civiliedzīvotāju no rietumu krasta Dņepro upes aizsegā civilo “evakuāciju”.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 20. oktobris

  Karolīna Hirda, Katherine Lawlor, Riley Bailey, George Barros, Nikolass Karls un Frederiks V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Krievija, visticamāk, turpinās gatavoties viltus karoga uzbrukumam Kahovkas HES (HES). Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis 20. oktobrī paziņoja, ka Krievijas spēki iegūst Kahovkas HES dambi un atzīmēja, ka HES tur vairāk nekā 18 miljonus kubikmetru ūdens, kas izraisītu masveida un strauju apmetņu applūšanu gar Dņepras upi, tostarp Hersona pilsētu.

  Atslēgas takeaways

  Krievija, visticamāk, turpinās gatavoties viltus karoga uzbrukumam Kahovkas HES (HES).

  Krievijas spēki, iespējams, rada apstākļus, lai likvidētu militāro un okupācijas elementus no Dņepras upes rietumu krasta, gaidot nenovēršamu Ukrainas sasniegumus.

  Baltais nams 20. oktobrī apstiprināja, ka Irānas militārpersonas atrodas Krievijas okupētajā Krimā, Ukrainā, lai palīdzētu Krievijas spēkiem veikt dronu uzbrukumus Ukrainas civiliedzīvotājiem un civilajai infrastruktūrai.

  Irāna sniedz militāru atbalstu Krievijas spēkiem Ukrainā, neraugoties uz jaunajām starptautiskajām sankcijām, iespējams, daļēji tāpēc, ka Irānas līderi uzskata, ka viņiem vajadzīga Maskavas palīdzība, lai uzlabotu ASV vadīto pasaules kārtību.

  Krievijas avoti turpināja apgalvot, ka Krievijas spēki 20. oktobrī konsolidē ierobežotas atguvušas pozīcijas Harkovas apgabala ziemeļaustrumu daļā, neskatoties uz Ukrainas ziņām, ka Ukraina ir atbrīvojusi visus, izņemot 1,8% no Harkovas apgabala.

  Krievijas avoti norādīja, ka Ukrainas karaspēks ir virzījies uz priekšu Hersonas apgabala ziemeļos, jo Ukrainas spēki turpināja aizbildņu kampaņu.

  Krievu spēki turpināja veikt zemes uzbrukumus Doņeckas apgabalā, bet krievu avoti bija pretrunā ar savām prasībām par kontroli pār Bakhmutu. Krievijas spēki, visticamāk, turpinās viltot avansa pieprasījumus Bakhmutas apgabalā, lai attēlotu sevi kā guvumus vismaz vienā nozarē, turpinot zaudējumus Ukrainas ziemeļaustrumos un dienvidos.

  Krievijas reģionālās valdības un Krievijas Aizsardzības ministrija (MoD) turpina vainot viens otru militārās administratīvās neveiksmēs.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 19. oktobris

  Katherine Lawlor, Karolina Hird, Grace Mappes, Riley Bailey, George Barros, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas iestādes, iespējams, nosaka informācijas nosacījumus, lai pamatotu plānotās Krievijas atkāpšanās un ievērojamus teritoriālos zaudējumus Hersonas apgabalā. Krievijas bruņoto spēku komandieris Ukrainas armijā ģenerālis Sergejs Surovikins Krievijas televīzijā ziņoja, ka Krievijas militārajai vadībai ir jāpieņem “sarežģīti lēmumi” attiecībā uz Hersonas apgabalu un apsūdzēja Ukrainu par plānošanu streikot civilo un dzīvojamo infrastruktūru Hersonas apgabals.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas iestādes, iespējams, izstrādā informācijas nosacījumus, lai pamatotu plānotās Krievijas atkāpšanās un ievērojamas teritorijas zaudēšanu Hersonas apgabalā.

  Krievijas spēki nosaka informācijas apstākļus, lai veiktu viltus karoga uzbrukumu Kahovkas HES (HES); Krievijas militārie spēki var uzskatīt, ka dambja pārkāpšana varētu segt viņu atkāpšanos no Dņepras upes labā krasta un novērst vai aizkavēt Ukrainas avansu pāri upei.

  Krievija turpina izmantot civilo “evakuāciju” aizsegu kā aizsegu civiliedzīvotāju masveida piespiedu izvešanai no Krievijas okupētajiem Ukrainas rajoniem.

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins 19. oktobrī deklarācija par karastāvokļa gatavību ir lielā mērā juridisks teātris domāts leģitimizēt darbības Krievijas militārajām vajadzībām veikt vai jau veic, vienlaikus radot pamatu turpmākai mobilizācijai un iekšzemes ierobežojumiem.

  Vāgnera finansists Jevgeņijs Prigožins turpina centienus, lai uzstādītu sevi un Vāgnera grupas spēkus neatkarīgi no tradicionālajiem krievu militārajiem elementiem.

  Krievijas spēki turpināja veikt ierobežotus uzbrukumus atgūt zaudēto teritoriju ziemeļaustrumu Harkovas apgabalā.

  Krievijas un Ukrainas spēki ziņots turpināja veikt uzbrukumus Kreminna-Svatove jomā.

  Krievu avoti plaši apgalvoja, ka Ukrainas karaspēks veica vēl vienu ofensīvu grūdienu ziemeļrietumu Hersonas apgabalā.

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins 19. oktobrī pieņēma dekrētu, cenšoties risināt Krievijas militārā personāla pastāvīgās bažas par savlaicīgiem maksājumiem un vainot aizsardzības ministru Sergeju Šoigu un finanšu ministru Antonu Siluanovu turpmākajos maksājumu jautājumos.

  Krievijas parlaments ierosināja juridiskus pasākumus, kas ļautu Krievijas varas iestādēm samazināt daļējas mobilizācijas iekšzemes ietekmi potenciālajos turpmākajos mobilizācijas viļņos.

  Krievijas militārās amatpersonas turpināja piespiedu kārtā mobilizēt krievu okupēto teritoriju ukraiņu iedzīvotājus darbam vai cīnīties Krievijas militārā uzdevumā.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 18. oktobris

  Karolina Hird, Katherine Lawlor, Grace Mappes, George Barros, un Mason Clark

  Atslēgas attīstība

  Krievijas spēki 18. oktobrī turpināja mērķtiecīgu Ukrainas civilo infrastruktūru ar gaisa, raķešu un dronu streikiem. Pašreizējās un bijušās ASV amatpersonas 18. oktobrī “New York Times” apstiprināja, ka Irānas Islāma revolucionāro gvardu korpusa (IRGC) locekļi atrodas Krievijas okupētajā Krimā, lai apmācītu Krievijas spēkus, kā izmantot iegādātos Irānas dronus, tādējādi ļaujot iespējamiem Krievijas kara noziegumiem.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas spēki turpināja mērķtiecīgi izvirzīt Ukrainas civilo infrastruktūru ar gaisa, raķešu un dronu streikiem.

  Krievijas karaspēks veica ierobežotu uzbrukumu uz zemes Harkovas apgabala ziemeļos, šķietami liekot domāt, ka Krievijas spēki var saglabāt teritoriālos centienus Harkovas apgabalā, neraugoties uz masīviem zaudējumiem neseno Ukrainas kontruzbrukumu laikā.

  Pašreizējās un bijušās ASV amatpersonas apstiprināja, ka Irānas Islāma revolucionāro gvardu korpusa (IRGC) locekļi atrodas Krievijas okupētajā Krimā, lai apmācītu Krievijas spēkus, kā izmantot iegādātos Irānas dronus, tādējādi ļaujot veikt iespējamos Krievijas kara noziegumus.

  Baltkrievija turpina nodrošināt savu teritoriju un gaisa telpu, lai atbalstītu Krievijas iebrukumu Ukrainā, bet joprojām ir ļoti maz ticams, ka tā iekļuva karā Krievijas vārdā.

  Krievijas avoti apgalvoja, ka Krievijas spēki veica ierobežotus uzbrukumus uz zemes ziemeļaustrumu Harkovas apgabalā, lai atgūtu zaudētās pozīcijas.

  Krievijas avoti paziņoja, ka Ukrainas spēki turpināja pretaizskarošas operācijas visā frontē Hersonas apgabalā.

  Ukrainas spēki turpināja vērst mērķi Krievijas zemes sakaru līnijām (GLOCs) un munīcijas noliktavām Hersonas apgabala centrālajā daļā.

  Krievu spēki turpināja uzbrukumus uz zemes pie Bakhmutas un Avdiivkas.

  Krievijas iestādes cīnās, lai tiktu galā ar samazināto loģistikas jaudu caur Krimu pēc uzbrukuma Kerčas šauruma tiltam.

  Krievijas okupācijas iestādes nolaupīja Zaporizhzhia atomelektrostacijas (ZAES) personālu, kas varētu pastiprināt fizisko kontroli pār ZAES operācijām.

  Krievijas Aizsardzības ministrija (MOD) apstiprināja, ka mobilizācija beidzās 17. oktobrī Maskavas apgabalā, un Krievijas civiliedzīvotāji turpina paust savu neapmierinātību ar Krievijas mobilizāciju.

  Krievijas okupācijas amatpersonas mēģina stimulēt Krievijas kontrolē esošos Ukrainas pilsoņus Hersonas apgabala ziemeļos bēgt uz Krieviju, kad Ukrainas spēki virzās uz priekšu, un okupācijas varas iestādes var aizvien vairāk piespiest Ukrainas civiliedzīvotājus pārcelties tālāk aiz frontes vai uz Krieviju nākamajā dienas.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 17. oktobris

  Karolina Hird, Katerina Stepāņenko, Riley Bailey un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas spēki 17. oktobrī veica virkni dronu un raķešu streiku pret dzīvojamiem rajoniem un kritisko infrastruktūru visā Ukrainā.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas spēki 17. oktobrī veica dronu un raķešu streikus pret dzīvojamiem rajoniem un kritiskās infrastruktūras objektiem visā Ukrainā.

  Krievijas dronu streiki pret dzīvojamiem rajoniem Kijevā 17. oktobrī liecina par Krievijas spēku prioritāti psiholoģiskajam teroram salīdzinājumā ar taustāmiem kaujas lauka ieguvumiem.

  Jevgeņijs Prigožins un saistītie telegrammas kanāli arvien vairāk komentē tradicionālo Krievijas militāro iestāžu neefektivitāti, kas var apdraudēt Kremli.

  Brīdinājums starp mobilizētajiem karavīriem mācībās Belgorodas apgabalā 15. oktobrī, iespējams, ir sekas tam, ka Kremlis pastāvīgi paļaujas uz etnisko minoritāšu kopienām, kas uzņemas mobilizācijas slogu Krievijas Federācijā.

  Krievija turpina piesaistīt savas attiecības ar Irānu, lai iegūtu dronus un raķetes, iespējams, kompensētu tās aizvien biežāk satraucošo raķešu arsenālu.

  17. oktobrī pie dzīvojamās ēkas Jejskā, Krasnodaras novadā avarēja krievs Su-34.

  Krievijas avoti turpināja apspriest potenciālās Ukrainas pretaizskarošas operācijas uz ziemeļrietumiem no Svatoves 16. un 17. oktobrī.

  Krievijas avoti turpināja apgalvot, ka Ukrainas spēki 16. un 17. oktobrī Hersonas apgabalā veic pretaizskarošas operācijas.

  Krievijas spēki 16. un 17. oktobrī veica uzbrukumus uz zemes Doņeckas apgabalā.

  Ukrainas spēki 16. un 17. oktobrī turpināja streikot Krievijas darbaspēka un aprīkojuma koncentrācijas Zaporizhia apgabalā.

  Krievijas iestādes turpināja pasākumus, lai pilnībā kontrolētu Zaporizhzhia atomelektrostaciju (ZNPP).

  Maskavas pilsētas amatpersonas paziņoja par daļējas mobilizācijas pabeigšanu pilsētā 17. oktobrī, iespējams, cenšoties pakļaut kritiku Maskavas iedzīvotāju vidū par ziņojumiem par nelikumīgu mobilizāciju pilsētā.

  Krievijas un okupācijas administrācijas amatpersonas turpina veicināt “atvaļinājuma” programmas Krievijas okupēto teritoriju iedzīvotājiem, iespējams, kā ieganstu Ukrainas pilsoņu deportācijai un Krievijas pilsoņu pārvietošanai.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  Mēs detalizēti neziņojam par Krievijas kara noziegumiem, jo šīs darbības ir labi aptvertas Rietumu plašsaziņas līdzekļos un tieši neietekmē militārās operācijas, kuras mēs novērtējam un prognozējam. Mēs turpināsim novērtēt un ziņot par šo noziedzīgo darbību ietekmi uz Ukrainas militāro un iedzīvotāju, un jo īpaši par kaujas Ukrainas pilsētās. Mēs pilnībā nosodām šos Krievijas bruņoto konfliktu, Ženēvas konvenciju un cilvēces likumu pārkāpumus, kaut arī mēs tos neaprakstīsim šajos ziņojumos.

  Hronoloģija kartes no 17 oktobris - 21, 2022 - Mouseover, lai ritinātu

  Ukrainas konfliktu kartes - 101722-102122

  Skatīt Kara pētījumu institūtu Krievijas iebrukuma interaktīvajā kartē

  Lasīt jaunāko Ukrainas Konfliktu atjauninājumus no institūta Pētījums kara

  * Dalīta ar tiešu skaidru atļauju no Kara izpētes institūta (ISW).

  Par Kara pētījumu metodoloģijas izpētes institūtu

  ISW pētījumu metodoloģija balstās gan uz primārajiem, gan sekundārajiem avotiem, kas ļauj pētniekiem izstrādāt visaptverošu izpratni par situāciju uz vietas. Lai analizētu militāro un politisko attīstību jebkurā konkrētā jomā, ISW pētniecības analītiķiem ir pilnībā jāsaprot ienaidnieka un draudzīgo spēku sistēmas. Viņiem ir jāsaprot arī iedzīvotāju demogrāfija, fiziskais reljefs, politika un šīs teritorijas vēsture. Tas ir analītiskais pamats, lai izprastu konkrētu notikumu iemeslus un izpildītu tām noteiktos pētniecības mērķus. ISW analītiķi arī pavada laiku tādās vietās kā Irākā, Afganistānā un citur, lai gūtu labāku izpratni par drošību un politisko situāciju un novērtētu pašreizējo stratēģiju un politikas īstenošanu. Mūsu pētnieki apkopo datus un analizē tendences, radot granulētu analīzi par notikumiem pētniecības jomās, radot precīzu, augstas izšķirtspējas, savlaicīgu un rūpīgu priekšstatu par situāciju. ISW pētījumu metodoloģija garantē tās panākumus un apņemšanos uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas, sasniegt stratēģiskos mērķus un reaģēt uz jaunām problēmām, kurām var būt nepieciešama amerikāņu militārās varas izmantošana.

  Par Kara izpētes institūtu

  Kara izpētes institūts veicina informētu izpratni par militārajām lietām, izmantojot uzticamus pētījumus, uzticamu analīzi un novatorisku izglītību. Mēs esam apņēmušies uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas un reaģēt uz jauniem draudiem, lai sasniegtu ASV stratēģiskos mērķus. ISW ir bezpartijiska, bezpeļņas, sabiedriskās politikas pētniecības organizācija.

  Uzziniet vairāk, iesaistieties un veiciet savu ieguldījumu šodien.

  Papildus lasīšana

  [Ikgadējā atjaunināšana] Starptautiskās kibertiesību normas praksē: interaktīvs rīkkopa

  Datu vēstniecības: nacionālo valstu suverenitāte, drošība un nepārtrauktība

  Avots: ComplexDiscovery