Tue. Jan 31st, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Примітка редактора: Одним з найбільш точних і докладних джерел для поточної інформації про українську кризу є оновлення українського конфлікту від Інституту вивчення війни. Інститут вивчення війни (ISW) є організацією 501 (c) (3) і виробляє суворо безпартійні, неідеологічні, засновані на фактах дослідження. ISW прагне сприяти інформованого розуміння війни та військових справ шляхом всебічних, незалежних та доступних досліджень та аналізу з відкритим кодом. Дослідження ISW доступні широкій громадськості, військовим практикам, політикам та членам ЗМІ. Забезпечуючи щоденний синтез ключових подій, пов'язаних з російською агресією проти України, оновлення ISW можуть принести користь фахівцям з кібербезпеки, управління інформацією та правових відкриттів, оскільки вони слідкують за діловими, інформаційними технологіями та правовими тенденціями та траєкторіями, на які впливають та випливають з поточний конфлікт в Україні.

  Оцінка та карти*

  Оцінки конфліктів в Україні — огляд на картах

  Інститут вивчення війни (ISW), збірна Росії

  Проект «Критичні загрози» (CTP), Американський інститут підприємництва

  Загальна оцінка Довідкова інформація

  ISW систематично публікує російські оцінки кампанії, які включають карти, що висвітлюють оцінений контроль місцевості в Україні та основні російські осі маневру.

  Ці карти доповнюють щоденну синтетичну продукцію, яка охоплює ключові події, пов'язані з оновленою російською агресією проти України.

  Оцінки російської наступальної кампанії

  Жовтень 21, 2022

  Кетрін Лоулор, Грейс Мейппс, Катерина Степаненко, Джордж Баррос та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Розпочався вихід Росії із заходу Херсонської області. Російські війська, ймовірно, мають намір продовжити цей висновок протягом наступних кількох тижнів, але можуть боротися за вихід у належному порядку, якщо українські війська вирішуватимуть атакувати. Російські чиновники залишалися небайдужою щодо того, чи наказав президент Росії Володимир Путін про вихід з Херсона, і, ймовірно, продовжують готувати інформаційний простір до такого краху, як раніше оцінювали ISW.

  Ключові винос

  Розпочався вихід Росії із заходу Херсонської області. Російські війська, ймовірно, мають намір продовжити цей висновок протягом наступних кількох тижнів, але можуть боротися за вихід у належному порядку, якщо українські війська вирішуватимуть атакувати.

  Президент Росії Володимир Путін явно встановлює умови для того, щоб Росія продовжила затяжну війну в Україні, а не для переговорного врегулювання або відмови.

  Російські війська, ймовірно, спробують підірвати греблю на Каховській ГЕС, щоб перекрити їх виведення з міста Херсон і не допустити переслідування українських військ російськими військами глибше в Херсонську область.

  Президент Росії Володимир Путін 21 жовтня підписав указ про створення уряду Росії «координаційної ради» для поліпшення федеральної координації військового часу.

  Російські та українські джерела повідомляють про бойові дії на північний схід від Харкова вздовж міжнародного кордону, на лінії фронту Сватове-Кремінна та захід від Лисичанська.

  Українські військові запропонували обмежений огляд ситуації на передовій.

  Південне оперативне командування України підкреслило, що російські війська використовують українських мирних жителів як живий щит під час транспортування військової техніки через Дніпро, а російські джерела опублікували кадри, на яких зображена лінія мирних жителів, які очікують порома з Херсона.

  Російські війська продовжували наземні обстріли в Донецькій області і рутинні обстріли на заході Гуляйполя і в Миколаївській області.

  Російська влада намагається зберегти фасад стійкої та потужної логістики на півдні України, одночасно прискорюючи заходи щодо компенсації нападу на Керченський міст.

  Розбіжності між регіональними російськими чиновниками, Міністерством оборони Росії та військовими комісаріатами та російським цивільним населенням, з якого залучає мобілізація, ймовірно, посиляться в найближчі місяці.

  Російська влада заважає українцям в Росії виїжджати з Росії зі складними вимогами щодо проживання та дозволу на перетин міжнародних кордонів.

  Російська окупаційна влада продовжила масове примусове вивезення мирних жителів із західного берега Дніпра під виглядом цивільних «евакуацій».

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Жовтень 20, 2022

  Кароліна Хірд, Кетрін Лолор, Райлі Бейлі, Джордж Баррос, Ніколас Карл та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Росія, ймовірно, продовжує готуватися до фальшивого нападу на Каховську ГЕС. Президент України Володимир Зеленський 20 жовтня заявив, що російські війська заміновали греблю Каховської ГЕС і зазначив, що ГЕС вміщує понад 18 мільйонів кубометрів води, що спричинить масове та швидке затоплення населених пунктів вздовж річки Дніпро, в тому числі м. Херсон.

  Ключові винос

  Росія, ймовірно, продовжує готуватися до фальшивого нападу на Каховську ГЕС (ГЕС).

  Російські війська, ймовірно, встановлюють умови для виведення військових і окупаційних елементів із західного берега Дніпра в очікуванні неминучих українських наступаючих дій.

  Білий дім підтвердив 20 жовтня, що іранські військовослужбовці перебувають в окупованому Росією Криму, щоб допомогти російським військам у здійсненні ударів безпілотників на українських мирних жителів та цивільної інфраструктури.

  Іран надає військову підтримку російським військам в Україні, незважаючи на нові міжнародні санкції, ймовірно, частково тому, що іранські лідери вважають, що їм потрібна допомога Москви, щоб розширити глобальний порядок на чолі з США.

  Російські джерела продовжували стверджувати, що російські війська консолідують обмежені відновлені позиції на північному сході Харківської області 20 жовтня, незважаючи на українські повідомлення про те, що Україна звільнила всю Харківську область, окрім 1,8%.

  Російські джерела повідомили, що українські війська просунулися на півночі Херсонської області, оскільки українські війська продовжували свою заборону.

  Російські війська продовжували здійснювати наземні штурми в Донецькій області, але російські джерела суперечили власним заявам про контроль над Бахмутом. Російські війська, ймовірно, продовжують фальсифікувати претензії на досягнення в районі Бахмута, щоб зобразити себе як здобутки принаймні в одному секторі на тлі триваючих втрат на північному сході та півдні України.

  Російські регіональні уряди та Міністерство оборони Росії продовжують звинувачувати один одного у військових адміністративних провалах.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Жовтень 19, 2022

  Кетрін Лоулор, Кароліна Хірд, Грейс Мейппс, Райлі Бейлі, Джордж Баррос та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Російська влада, ймовірно, встановлює інформаційні умови, щоб виправдати заплановані російські відступи та значні територіальні втрати в Херсонській області. Командувач ЗС РФ в Україні генерал армії Сергій Суровікін повідомив під час виступу на російському телебаченні, що російському військовому керівництву доводиться приймати «складні рішення» щодо Херсонської області і звинуватив Україну в плануванні завдати ударів по цивільній і житловій інфраструктурі в Херсонська область.

  Ключові винос

  Російська влада, ймовірно, встановлює інформаційні умови, щоб виправдати заплановані російські відступи та втрату значної території Херсонської області.

  Російські війська встановлюють інформаційні умови для здійснення нападу з помилковим прапором на Каховську ГЕС; російські військові можуть вважати, що прорив греблі може перекрити їх відступ від правого берега Дніпра та запобігти або затримати українські просування через річку.

  Росія продовжує використовувати вигляд цивільних «евакуацій» як прикриття для масового примусового вивезення мирних жителів з окупованих Росією районів України.

  Заявлення президентом Росії Володимиром Путіним 19 жовтня про готовність до воєнного стану є в значній мірі правовим театром, покликаного узаконити діяльність, яку російські військові повинні здійснити або вже здійснюють, створюючи рамки для майбутньої мобілізації та внутрішніх обмежень.

  Фінансист Вагнера Євген Пригожин продовжує зусилля, спрямовані на те, щоб виділити себе і сили групи Вагнера від звичайних російських військових елементів.

  Російські війська продовжували проводити обмежені штурми з метою відвоювати втрачену територію на північному сході Харківської області.

  Повідомляють, що російські та українські війська продовжували здійснювати штурми в районі Кремінни-Сватового

  Російські джерела широко стверджують, що українські війська провели черговий наступальний поштовх на північному заході Херсонської області.

  Президент Росії Володимир Путін 19 жовтня прийняв указ, спрямований на вирішення поточних занепокоєнь російських військовослужбовців щодо своєчасних виплат і покладання провини на міністра оборони Сергія Шойгу та міністра фінансів Антона Силуанова у майбутніх питаннях оплати.

  Російський парламент запропонував правові заходи, які дозволять російській владі мінімізувати внутрішні наслідки часткової мобілізації в потенційних майбутніх хвиль мобілізації.

  Російські військові чиновники продовжували примусово мобілізувати українських жителів окупованих Росією територій на працю або воювати від імені російських військових.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Жовтень 18, 2022

  Кароліна Хірд, Кетрін Лолор, Грейс Мейппс, Джордж Баррос та Мейсон Кларк

  Ключова розробка

  Російські війська продовжували наносити авіаудари з повітря, ракет і безпілотників на критичну українську цивільну інфраструктуру 18 жовтня Нинішні та колишні американські чиновники підтвердили New York Times 18 жовтня, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану (КВІР) знаходяться в окупованому Росією Криму, щоб навчити російські війська використовувати придбані ними іранські безпілотники, тим самим дозволяючи ймовірним російським військовим злочинам.

  Ключові винос

  Російські війська продовжували наносити повітряні, ракетні та безпілотники на критичну українську цивільну інфраструктуру.

  Російські війська здійснили обмежений наземний напад на півночі Харківської області, здавалося б, припускаючи, що російські війська можуть зберегти територіальні прагнення в Харківській області, незважаючи на масові втрати під час недавніх українських контрнаступів

  Нинішні та колишні американські чиновники підтвердили, що члени Корпусу стражників ісламської революції (КВІР) знаходяться в окупованому Росією Криму, щоб навчити російські війська використовувати придбані ними іранські безпілотники, тим самим дозволяючи ймовірним російським військовим злочинам.

  Білорусь продовжує надавати свою територію та повітряний простір для підтримки російського вторгнення в Україну, але залишається вкрай малоймовірним для вступу у війну від імені Росії.

  Російські джерела заявили, що російські війська здійснили обмежені наземні атаки на північному сході Харківської області, щоб повернути втрачені позиції.

  Російські джерела заявили, що українські війська продовжують контрнаступальні операції по всій лінії фронту в Херсонській області.

  Українські війська продовжували обстрілювати російські наземні лінії зв'язку та склади боєприпасів у центральній Херсонській області.

  Російські війська продовжували наземний обстріл біля Бахмута та Авдіївки.

  Російська влада намагається впоратися зі зниженням логістичних потужностей через Крим після нападу на Керченський міст.

  Російська окупаційна влада викрала персонал Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), ймовірно, посилить фізичний контроль за діяльністю ЗАЕС.

  Міністерство оборони Росії підтвердило, що мобілізація закінчилася 17 жовтня в Московській області, а російські цивільні продовжують висловлювати своє невдоволення російською мобілізацією.

  Російські окупаційні чиновники намагаються стимулювати українських громадян під контролем Росії на півночі Херсонської області бігти до Росії в міру просування українських військ, а окупаційна влада може все частіше змушувати українських мирних жителів переїжджати далі за лінію фронту або в Росію в майбутньому днів.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Жовтень 17, 2022

  Кароліна Хірд, Катерина Степаненко, Райлі Бейлі та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  17 жовтня російські війська завдали серії безпілотників і ракетних ударів по житлових районах та критичній інфраструктурі по всій території України.

  Ключові винос

  17 жовтня російські війська завдали безпілотників і ракетних ударів по житлових районах та об'єктах критичної інфраструктури по всій території України.

  Удари російського безпілотника по житлових районах Києва 17 жовтня свідчать про те, що російські війська надають пріоритет психологічному терору над відчутними прибутками на полі бою.

  Євген Пригожин і афілійовані Telegram-канали все частіше коментують неефективність традиційних російських військових установ, які, можливо, підривають Кремль.

  Братовбивча суперечки між мобілізованими військовослужбовцями на полігоні в Білгородській області 15 жовтня, ймовірно, є наслідком постійної опори Кремля на громадах етнічних меншин, щоб нести тягар мобілізації в Російській Федерації.

  Росія продовжує використовувати свої відносини з Іраном для отримання безпілотних літальних апаратів і ракет, які, ймовірно, компенсують свій все більш вилучений ракетний арсенал.

  Російський Су-34 розбився біля житлового будинку в Єйську Краснодарського краю 17 жовтня.

  Російські джерела продовжували обговорювати потенційні українські контрнаступальні операції на північному заході Сватового 16 і 17 жовтня.

  Російські джерела продовжували стверджувати, що українські сили проводять контрнаступальні операції в Херсонській області 16 і 17 жовтня.

  Російські війська провели наземні штурми в Донецькій області 16 і 17 жовтня.

  Українські війська продовжували наносити удари по російським концентрації живої сили і техніки в Запорізькій області 16 і 17 жовтня.

  Російська влада продовжила заходи щодо повного контролю над Запорізькою атомною електростанцією (ЗАЕС).

  Чиновники Москви оголосили про завершення часткової мобілізації в місті 17 жовтня, ймовірно, в спробі підкорити критику серед московських жителів повідомлень про незаконну мобілізацію в місті.

  Чиновники Росії та окупаційної адміністрації продовжують просувати програми «відпустки» жителям окупованих Росією територій, які можуть бути приводом для депортації українських громадян та переселення російських громадян.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Ми не докладно повідомляємо про російські військові злочини, оскільки ці заходи добре висвітлюються в західних ЗМІ і не впливають безпосередньо на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цих злочинних дій для українських військових та населення, а саме про бойові дії в українських міських районах. Ми повністю засуджуємо ці російські порушення законів збройних конфліктів, Женевських конвенцій і людства, хоча ми не описуємо їх у цих звітах.

  Хронологія карт з 17 - 21 жовтня 2022 р. - Наведення миші для прокрутки

  Карти конфлікту в Україні - 101722-102122

  Див. інтерактивну карту російського вторгнення Інституту вивчення війни

  Читайте останні новини про конфлікт в Україні від Інституту вивчення війни

  * Спільний з прямим явним дозволом Інституту вивчення війни (ISW).

  Про Інститут вивчення методології досліджень війни

  Методологія дослідження ISW спирається як на первинні, так і на вторинні джерела, що дозволяє дослідникам розвивати всебічне розуміння ситуації на місцях. Для того, щоб проаналізувати військові та політичні події в будь-якій галузі, дослідницькі аналітики ISW повинні повністю розуміти системи ворожих і дружніх сил. Вони також повинні розуміти демографію населення, фізичну місцевість, політику та історію цієї області. Це закладає аналітичну основу для розуміння причин конкретних розробок та виконання поставлених ними дослідницьких завдань. Аналітики ISW також проводять час у таких місцях, як Ірак, Афганістан та інші, щоб краще зрозуміти безпекову та політичну ситуацію та оцінити реалізацію поточних стратегій та політики. Наші дослідники збирають дані та аналізують тенденції, виробляючи детальний аналіз подій у галузях досліджень, створюючи точну, високу роздільну здатність, своєчасну та ретельну картину ситуації. Методологія дослідження ISW гарантує її успіх та прихильність покращенню здатності країни виконувати військові операції, досягати стратегічних цілей та реагувати на виникаючі проблеми, які можуть вимагати використання американської військової сили.

  Про Інститут вивчення війни

  Інститут вивчення війни просуває усвідомлене розуміння військової справи шляхом надійних досліджень, надійного аналізу та інноваційної освіти. Ми прагнемо покращити здатність країни виконувати військові операції та реагувати на нові загрози для досягнення стратегічних цілей США. ISW є безпартійною, некомерційною, дослідницькою організацією державної політики.

  Дізнайтесь більше, долучайтеся та внесуйте свій внесок вже сьогодні.

  Додаткове читання

  [Річне оновлення] Міжнародне кіберправо на практиці: інтерактивний інструментарій

  Посольства даних: суверенітет, безпека та безперервність для національних держав

  Джерело: Комплексне відкриття