Wed. Feb 8th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  הערת העורך: אחד המקורות המדויקים והמפוררים ביותר לעדכונים שוטפים על משבר אוקראינה הוא עדכון הסכסוך באוקראינה מהמכון לחקר המלחמה. המכון לחקר המלחמה (ISW) הוא ארגון 501 (c) (3) ומייצר מחקר שאינו מפלגתי, לא-אידיאולוגי ומבוסס עובדות. ISW מבקשת לקדם הבנה מושכלת של מלחמה וענייני צבא באמצעות מחקר וניתוח קוד פתוח מקיף, עצמאי ונגיש. המחקר של ISW זמין לציבור הרחב, אנשי צבא, קובעי מדיניות ואנשי תקשורת. מתן סינתזה יומית של אירועים מרכזיים הקשורים לתוקפנות הרוסית נגד אוקראינה, עדכוני ISW עשויים להועיל cybersecurity, ממשל מידע, ואנשי מקצוע גילוי משפטי כפי שהם בצע את העסק, טכנולוגיית מידע, ומגמות משפטיות מסלולים מושפעים על ידי ונובע הסכסוך הנוכחי באוקראינה.

  הערכה ומפיות*

  הערכות סכסוך באוקראינה - סקירה כללית במפות

  המכון לחקר המלחמה (ISW), צוות רוסיה

  פרויקט איומים קריטיים (CTP), המכון האמריקאי לארגונים

  מידע על רקע הערכה כללית

  ISW מפרסמת באופן שיטתי הערכות קמפיין רוסיות הכוללות מפות המדגישות את השליטה המוערכת בשטח באוקראינה וצירי תמרון רוסיים עיקריים.

  מפות אלה מגדילות מוצרים סינתטיים יומיומיים המכסים אירועים מרכזיים הקשורים לתוקפנות רוסית מחודשת נגד אוקראינה.

  הערכות המערכה ההתקפית הרוסית

  26 בספטמבר 2022

  מאת קטרינה סטפננקו, קתרין לולר, ג'ורג 'בארוס, ריילי ביילי ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  הקרמלין מנסה להעביר מסר את דרכו אל מחוץ למציאות של בעיות מרכזיות בביצוע "ההתגייסות החלקית" שלו, אך סביר להניח שהנרטיבים שלו לא יפיקו את הרוסים שיכולים לתפוס את הטעויות האמיתיות סביבם.

  מזנונים מפתח

  הקרמלין מנסה להעביר מסר את דרכו אל מחוץ למציאות של בעיות מרכזיות בביצוע "ההתגייסות החלקית" שלו, אך סביר להניח שהנרטיבים שלו לא יפיקו את הרוסים שיכולים לתפוס את הטעויות האמיתיות סביבם.

  הסיפוח המתוכנן של הקרמלין לאוקראינה הכבושה עשוי להתרחש לפני או זמן קצר לאחר 1 באוקטובר, תחילת מחזור הגיוס הרגיל של רוסיה, כדי לאפשר גיוס כפוי של אזרחים אוקראינים להילחם נגד אוקראינה.

  הכוחות האוקראינים המשיכו להתקדם מצפון ללימן ועל הגדה המזרחית של נהר אוסקיל.

  הכוחות האוקראינים המשיכו לכוון לקווי תקשורת קרקעיים רוסיים (GLOCs) כחלק ממסע ההסגרה הדרומי נגד המתקפה.

  הכוחות הרוסיים המשיכו לבצע פעולות התקפיות סביב בחמוט וממערב לעיר דונייצק.

  הכוחות הרוסיים המשיכו להשתמש במל"טים מתוצרת איראן כדי לפגוע בכוחות ובערים אוקראיניות בדרום אוקראינה.

  הקרמלין עשוי לשקול לסגור רשמית את גבולותיו או להגביל באופן רשמי יותר את תנועתם של גברים בגיל הלחימה במדינה כדי ליישם טוב יותר גיוס חלקי.

  שלטונות הכיבוש הרוסי החלו להודיע כי התוצאות של משאל עם סיפוח המזויף שלהם, בצטטו מספרי שיעור זייפו בלהט.

  קרא את העדכון המלא.

  25 בספטמבר 2022

  מאת פרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לא צפוי להתגבר על אתגרים מבניים בסיסיים בניסיון לגייס מספר גדול של רוסים להמשיך במלחמתו באוקראינה.

  מזנונים מפתח

  הכוחות המזוינים הרוסיים לא קבעו תנאים לגיוס יעיל בקנה מידה גדול מאז 2008 לפחות ולא בונים את סוג כוח המילואים הדרוש לגיוס הצמד שנועד לייצר השפעות מיידיות על שדה הקרב. אין פתרונות מהירים לבעיות אלה.

  הבעיות שפוטין מתעמת בהן נובעות בין השאר ממתחים בלתי פתורים ארוכי שנים בגישה הרוסית ליצירת כוח אדם צבאי.

  הצבא הרוסי ניסה לעבור להתנדבות על רקע המשבר הפיננסי של 2008 ולא הצליח לבצע את המעבר במלואו.

  הצבא הרוסי בסופו של דבר עם מודל היברידי מיזוג מגויס וחיילים מקצועיים.

  צמצום תקופת השירות המנדטורית של המגויסים עשה עתודות של רוסיה פחות לחימה מוכן.

  התעדוף של בניית כוח מקצועי וביטול סדר עדיפויות של שירות המגויס תורגם ככל הנראה לשחיקה של המבנים הביורוקרטיים הנדרשים לגיוס.

  פוטין כבר ניהל בשנה האחרונה לפחות ארבעה ניסיונות גיוס, ככל הנראה ניקז את מאגר המילואים הזמינים ללחימה (ומוכנים) לקראת "הגיוס החלקי".

  קרא את העדכון המלא.

  24 בספטמבר 2022

  מאת קרולינה הירד, ג'ורג' בארוס ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  הצהרותיו של שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו על אילו קטגוריות של גברים רוסים יהיו פטורים מגיוס חלקי עשויות שלא לשקף את כוונותיו או הוראותיו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

  מזנונים מפתח

  הקומיסרים הצבאיים המקומיים מבצעים צווי גיוס באופן המרמז על ניתוק אפשרי בין הנחיות שר הביטחון הרוסי סרגיי שויגו לגיוס חלקי לבין דרישותיו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לחיפזון.

  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ממשיך ככל הנראה לטפל בסוגיות מערכתיות בפיקוד הבכיר הרוסי על ידי החלפת פקידים בכירים בודדים.

  רוסיה עשויה להיות מתכוננת לגייס בכוח שבויי מלחמה אוקראיניים במה שעשוי להוות הפרה של אמנת ז'נבה על שבויי מלחמה.

  כוחות אוקראינים ככל הנראה המשיכו להשיג רווחים לאורך גבול מחוז חרקיב-לוהנסק וצפון-מערב ליימן.

  פקידי צבא אוקראינים ציינו כי המשך מסע ההסרה האוקראיני בדרום אוקראינה משפיל את יכולות הלחימה הרוסיות.

  מקורות רוסיים זיהו שלושה מיקומים שבהם כוחות אוקראינים ביצעו פעולות קרקעיות במחוז חרסון - צפון מחוז חרסון, מחוז חרסון המערבי ליד נהר אינהולטים, וצפון-מערב לעיר חרסון ליד גבול מחוז מיקולייב חרסון.

  כוחות רוסיים ניהלו פיגועים קרקעיים סביב בח'מוט, דונייצק סיטי, ובמערב מחוז דונייצק.

  הרשויות הרוסיות ממשיכות לכפות על תושבי השטח האוקראיני הכבוש להצביע במשאלי עם דמה.

  קרא את העדכון המלא.

  23 בספטמבר 2022

  מאת קטרינה סטפננקו, קתרין לולר, ג'ורג 'בארוס ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  מערכת הגיוס הרוסית נאבקת לבצע את המשימה קבע נשיא רוסיה ולדימיר פוטין וככל הנראה לא תצליח לייצר כוחות מילואים מגויסים אפילו באיכות הנמוכה שתוכניותיו של פוטין היו מניבות אלא אם כן הקרמלין יוכל לתקן במהירות בעיות יסודיות ומערכתיות.

  מזנונים מפתח

  מאמצי גיוס חלקיים רוסיים סובלים מבעיות חמורות ומערכתיות בימיהם הראשונים, ויוצרים טינה עממית וקביעת תנאים לייצור כוח מילואים מגויס שאינו מסוגל לבצע את המשימות שהציב נשיא רוסיה ולדימיר פוטין עבורו.

  הפגנות, התקפות נגד מרכזי גיוס וונדליזם התרחשו ברחבי רוסיה ב -48 השעות הראשונות לאחר ההכרזה על גיוס חלקי.

  הכוחות האוקראינים המשיכו להתקדם צפונה ומצפון-מערב ליימן.

  הכוחות האוקראינים המשיכו במסע ההסרה שלהם במחוז חרסון ושמרו על שתיקה מבצעית בנוגע להתקדמות האוקראינית בציר.

  הכוחות הרוסיים המשיכו לפתוח בתקיפות לא מוצלחות ליד בחמוט ומצפון-מערב לעיר דונייצק.

  על פי הדיווחים, כוחות אוקראינים הפילו מזל"ט Mohajer-6 מתוצרת איראן באזור לא מוגדר של הים השחור, ככל הנראה בסמוך לאודסה.

  שלטונות הכיבוש הרוסי החלו את תקופת ההצבעה למשאל עם הסיפוח המזויף שלהם ב- 23 בספטמבר עם כפייה גלויה ומספרי השתתפות מזויפים.

  שלטונות הכיבוש הרוסי נותרו בכוננות גבוהה כדי למנוע התקפות פרטיזנים נגד עובדי בחירות דמה, קלפיות ומתקנים ממשלתיים.

  קרא את העדכון המלא.

  22 בספטמבר 2022

  מאת קרולינה הירד, קטרינה סטפננקו, קתרין לולר ומייסון קלארק

  פיתוח מפתח

  הכוחות הרוסיים ממשיכים לבצע פעולות התקפיות חסרות משמעות סביב דונייצק סיטי Bakhmut במקום להתמקד בהגנה מפני counterfensives האוקראיני הממשיכים להתקדם.

  מזנונים מפתח

  הגישה הכבדה של הקרמלין לגיוס חלקי עשויה לעמוד בהצלחה במכסה הפנימית של הקרמלין של כוח האדם המגויס, אך לא סביר שהיא תייצר חיילים יעילים והיא מעוררת תגובה חריפה מקומית משמעותית לרווח מועט.

  הקרמלין אינו מקפיד בגלוי על תנאיו המובטחים לגיוס חלקי.

  מכסות הקרמלין יכריחו ככל הנראה גורמים מקומיים לגייס גברים ללא קשר למעמדם הצבאי וסביר להניח שתמרץ את גיוס קהילות אתניות שאינן רוסיות ועולים בשיעור לא פרופורציונלי.

  הקרמלין ניסה ככל הנראה להמעיט בהחלפת אסירים עם אוקראינה שאינה פופולרית מאוד בקרב לאומנים רוסים ומילבלוגים על ידי ביצוע ההחלפה באותו יום פוטין הודיע על גיוס חלקי.

  משא ומתן סבא"א סביב תחנת הכוח הגרעינית Zaporizhzhia צפויים לשפר באופן משמעותי את המצב במפעל עשוי לספק הזדמנות לכוחות הרוסים לשלב פרובוקציות.

  כוחות אוקראינים המשיכו ככל הנראה בפעולות מתקפת נגד מוגבלות לאורך גבול מחוז חרקיב-לוהנסק והמשיכו בהתקפות לעבר ליימן ב- 22 בספטמבר.

  פקידי צבא אוקראינה שמרו על שתיקתם המבצעית בנוגע להתקפות קרקעיות אוקראיניות במחוז חרסון ב- 22 בספטמבר וחזרו על כך כי כוחות אוקראינה מנהלים קמפיין איסור ברמה מבצעית במחוז חרסון.

  הכוחות הרוסיים ביצעו התקפות קרקעיות מוגבלות לאורך החזית במחוז דונייצק ב -22 בספטמבר.

  הכוחות הרוסיים לא ביצעו התקפות קרקעיות מאושרות ממערב להוליפול ב-22 בספטמבר והמשיכו בשביתות שגרתיות ברחבי מחוז זאפוריז'יה המערבי.

  כוחות הכיבוש הרוסיים מציבים בחופזה תנאים לקיים משאלי עם סיפוח דמה ברחבי אוקראינה הכבושה בין התאריכים 23-27 בספטמבר.

  פקידים רוסים יצרו קלפיות בחלקים מרוסיה, לכאורה כדי לאפשר לעקורים (במקרים רבים כלומר חטופים) תושבים אוקראינים בשטחים הכבושים "להצביע".

  פקידי הכיבוש הרוסי באוקראינה צפויים לצפות שייאלץ לספק כוח אדם לעמוד במכסות גיוס אזוריות רוסיות לאחר הקרמלין באופן בלתי חוקי מספח שטחים אוקראיניים הכבושים.

  קרא את העדכון המלא.

  איננו מדווחים בפירוט על פשעי מלחמה רוסיים מכיוון שפעילויות אלה מכוסות היטב בתקשורת המערבית ואינן משפיעות ישירות על הפעולות הצבאיות שאנו מעריכים וחיזוי. נמשיך להעריך ולדווח על ההשפעות של פעילויות פליליות אלה על הצבא האוקראיני האוכלוסייה ובמיוחד על לחימה באזורים עירוניים אוקראינית. אנו מגנים לחלוטין את ההפרות הרוסיות הללו על חוקי העימות המזוין, אמנות ז'נבה והאנושות למרות שאיננו מתארים אותן בדוחות אלה.

  כרונולוגיה של מפות בין התאריכים 22-26 בספטמבר 2022 - מעבר עכבר לגלילה

  אוקראינה סכסוך מפות - 092222-092622

  ראה המכון לחקר המלחמה מפה אינטראקטיבית של הפלישה הרוסית

  קרא את העדכונים האחרונים של סכסוך אוקראינה מהמכון לחקר המלחמה

  * משותף באישור ישיר מפורש מהמכון לחקר המלחמה (ISW).

  אודות המכון לחקר מתודולוגיית מחקר המלחמה

  מתודולוגיית המחקר של ISW מסתמכת על מקורות ראשוניים ומשניים כאחד, ומאפשרת לחוקרים לפתח הבנה מקיפה של המצב בשטח. על מנת לנתח התפתחויות צבאיות ופוליטיות בכל תחום נתון, על אנליסטים של ISW להבין לחלוטין את מערכות האויב והכוחות הידידותיים. עליהם להבין גם את הדמוגרפיה של האוכלוסייה, השטח הפיזי, הפוליטיקה וההיסטוריה של אותו אזור. זה מניח את הבסיס האנליטי להבנת הסיבות להתפתחויות מסוימות ולהגשמת מטרות המחקר שהוקצו להם. אנליסטים של ISW מבלים גם במקומות כמו עיראק, אפגניסטן ובמקומות אחרים על מנת להשיג הבנה טובה יותר של המצב הביטחוני והפוליטי ולהעריך את יישום האסטרטגיות והמדיניות הנוכחיות. החוקרים שלנו אוספים נתונים ומנתחים מגמות, ומייצרים ניתוח פרטני של התפתחויות בתחומי המחקר, ומייצרים תמונה מדויקת, ברזולוציה גבוהה, בזמן וביסודיות של המצב. מתודולוגיית המחקר של ISW מבטיחה את הצלחתה ומחויבותה לשיפור יכולתה של המדינה לבצע פעולות צבאיות, להשיג יעדים אסטרטגיים ולהגיב לבעיות המתעוררות העשויות לדרוש שימוש בכוח צבאי אמריקאי.

  על המכון לחקר המלחמה

  המכון לחקר המלחמה מקדם הבנה מושכלת של עניינים צבאיים באמצעות מחקר אמין, ניתוח מהימן וחינוך חדשני. אנו מחויבים לשפר את יכולתה של המדינה לבצע פעולות צבאיות ולהגיב לאיומים מתעוררים על מנת להשיג מטרות אסטרטגיות בארה"ב. ISW הוא ארגון מחקר מדיניות ציבורית שאינו מפלגתי, ללא מטרות רווח.

  למידע נוסף, להסתבך ולתרום עוד היום.

  קריאה נוספת

  [עדכון שנתי] חוק הסייבר הבינלאומי הלכה למעשה: ערכת כלים אינטראקטיבית

  שגרירויות נתונים: ריבונות, ביטחון והמשכיות למדינות הלאום

  מקור: קומפלקס דיסקברי