Tue. Jan 31st, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Redaktora piezīme: Viens no visprecīzākajiem un detalizētajiem avotiem notiekošajiem atjauninājumiem par Ukrainas krīzi ir Ukrainas konfliktu atjauninājums no Kara izpētes institūta. Kara pētījumu institūts (ISW) ir 501 (c) (3) organizācija un ražo stingri bezpartijiskus, neideoloģiskus, uz faktiem balstītus pētījumus. ISW cenšas veicināt informētu izpratni par karu un militārām lietām, veicot visaptverošu, neatkarīgu un pieejamu atklātā pirmkoda izpēti un analīzi. ISW pētījumi ir pieejami plašai sabiedrībai, militārajiem speciālistiem, politikas veidotājiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. ISW atjauninājumi var būt noderīgi kiberdrošības, informācijas pārvaldības un juridisko atklājumu profesionāļiem ikdienā, nodrošinot ikdienas sintēzi saistībā ar Krievijas agresiju pret Ukrainu, jo tie ievēro uzņēmējdarbības, informācijas tehnoloģiju un juridiskās tendences un trajektorijas, ko ietekmējusi pašreizējā Ukrainas konfliktu.

  Novērtējums un kartes*

  Ukrainas konfliktu novērtējumi — pārskats Maps

  Kara pētījumu institūts (ISW), Krievijas komanda

  Kritisko draudu projekts (CTP), Amerikas Enterprise Institute

  Vispārējā novērtējuma pamatinformācija

  ISW sistemātiski publicē Krievijas kampaņu novērtējumus, kas ietver kartes, kurās uzsvērta novērtētā reljefa kontrole Ukrainā un galvenās Krievijas manevru asis.

  Šīs kartes palielina ikdienas sintētiskos produktus, kas aptver svarīgākos notikumus saistībā ar atjaunoto Krievijas agresiju pret Ukrainu.

  Krievijas uzbrukuma kampaņas novērtējumi

  2022. gada 26. septembris

  Kateryna Stepanenko, Katherine Lawlor, George Barros, Riley Bailey, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Kremlis mēģina vēstīt savu izeju no realitātes galvenajām problēmām, īstenojot savu “daļēju mobilizāciju”, bet tās stāstījumi ir maz ticams, lai placate krievi, kuri var uztvert reālās kļūdas visapkārt.

  Atslēgas takeaways

  Kremlis mēģina vēstīt savu izeju no realitātes galvenajām problēmām, īstenojot savu “daļēju mobilizāciju”, bet tās stāstījumi ir maz ticams, lai placate krievi, kuri var uztvert reālās kļūdas visapkārt.

  Kremļa plānotā okupētās Ukrainas aneksija var notikt pirms vai neilgi pēc 1. oktobra, Krievijas normālā kritiena iesaukšanas cikla sākuma, lai ļautu Ukrainas civiliedzīvotāju piespiedu iesaukšanai karā pret Ukrainu.

  Ukrainas spēki turpināja veikt avansus uz ziemeļiem no Laimāna un Oskilas upes austrumu krastā.

  Ukrainas spēki turpināja mērķēt uz Krievijas zemes sakaru līnijām (GLOCs) kā daļu no dienvidu pretaizskarošu aizskarošu aizliegumu kampaņas.

  Krievijas spēki turpināja veikt ofensīvas operācijas ap Bakhmutu un uz rietumiem no Doņeckas pilsētas.

  Krievijas spēki turpināja izmantot Irānas darinātus dronus, lai streikotu Ukrainas spēkus un pilsētas Ukrainas dienvidos.

  Kremlis var apsvērt oficiāli slēgt savas robežas vai oficiāli ierobežot cīņas vecuma vīriešu kustību valstī, lai labāk īstenotu daļēju mobilizāciju.

  Krievijas okupācijas varas iestādes sāka paziņot, ka viņu viltus aneksijas referendumu rezultāti, atsaucoties uz rupji viltotiem vēlētāju skaitu.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 25. septembris

  Pēc Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir maz ticams, lai pārvarētu būtiskas strukturālas problēmas, mēģinot mobilizēt lielu skaitu krievu, lai turpinātu savu karu Ukrainā.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas bruņotie spēki nav radījuši apstākļus efektīvai liela mēroga mobilizācijai vismaz kopš 2008. gada un nav veidojuši tādus rezerves spēkus, kas vajadzīgi, lai nodrošinātu tūlītēju ietekmi uz kaujas lauku. Šīm problēmām nav ātru risinājumu.

  Problēmas, ar kurām saskaras Putins, daļēji izriet no ilgstošas neatrisinātas spriedzes Krievijas pieejā militārā darbaspēka radīšanai.

  Krievijas militārie spēki 2008. gada finanšu krīzes laikā centās pāriet uz visbrīvprātīgo pamatu un neizdevās pilnībā veikt pāreju.

  Krievijas militārais beidzās ar hibrīda modeli, kas sajauca iesaukto un profesionālos karavīrus.

  Obligātā dienesta termiņa samazināšana iesauktajiem padarīja Krievijas rezerves mazāk kaujas gatavas.

  Par būvniecības profesionālo spēku prioritātes un de-prioritāšu noteikšana darbā pakalpojumu, iespējams, pārvērsts erozija birokrātisko struktūru, kas nepieciešami mobilizācijai.

  Putins jau ir veikusi vismaz četrus mēģinājumus mobilizācijas pagājušajā gadā, iespējams drenāžas baseins pieejamo kaujas gatavs (un vēlas) rezervistu pirms “daļēju mobilizāciju.”

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 24. septembrī

  Karolīna Hirda, Džordžs Barross un Frederiks V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Krievijas aizsardzības ministra Sergeja Šoigu deklarācijas par to, kuras Krievijas vīriešu kategorijas tiks atbrīvotas no daļējas mobilizācijas, var neatspoguļot Krievijas prezidenta Vladimira Putina nodomus vai rīkojumus.

  Atslēgas takeaways

  Vietējie militārie komisāri veic mobilizācijas rīkojumus tādā veidā, kas liecina par iespējamu atvienošanos starp Krievijas aizsardzības ministra Sergeja Šoigu vadlīnijām daļējai mobilizācijai un Krievijas prezidenta Vladimira Putina prasībām pēc steigas.

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins, visticamāk, turpinās risināt sistēmiskus jautājumus Krievijas augstākā vadībā, aizstājot atsevišķus vecākos padotos.

  Krievija var gatavoties piespiedu kārtā mobilizēt Ukrainas karagūstekņus, kas varētu būt par Ženēvas Konvencijas par karagūstekņiem pārkāpumu.

  Ukrainas spēki, iespējams, turpināja gūt ieguvumus gar Harkovas-Luhanskas apgabala robežu un uz ziemeļrietumiem no Laimānas.

  Ukrainas militārās amatpersonas norādīja, ka turpinātā Ukrainas aizliegumu kampaņa Ukrainas dienvidos pazemo Krievijas kaujas spējas.

  Krievijas avoti identificēja trīs vietas, kur Ukrainas karaspēks veica operācijas uz zemes Hersonas apgabalā — Hersonas apgabala ziemeļos, Hersonas apgabala rietumos pie Inhulecas upes un Hersonas pilsētas ziemeļrietumos netālu no Mikolajas-Hersonas apgabala robežas.

  Krievijas spēki veica zemes uzbrukumus ap Bakhmut, Doņeckas pilsēta, un rietumu Doņeckas apgabalā.

  Krievijas varas iestādes turpina spīdzināt okupētās Ukrainas teritorijas iedzīvotājus balsot kautrīgā referendumos.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 23. septembrī

  Kateryna Stepanenko, Katrīna Lawlor, George Barros, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas mobilizācijas sistēma cīnās, lai izpildītu uzdevumu Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam un, iespējams, neizdosies radīt mobilizētus rezerves spēkus pat tādā zemā kvalitātē, kādu Putina plāni būtu radījuši, ja vien Kremlis nespēs ātri novērst fundamentālas un sistēmiskas problēmas.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas daļējas mobilizācijas centieni pirmajās dienās cieš no nopietnām un sistēmiskām problēmām, radot tautas aizvainojumu un radot apstākļus, lai radītu mobilizētu rezerves spēku, kas nespēj izpildīt uzdevumus, ko Krievijas prezidents Vladimirs Putins tam ir izvirzījis.

  Protesti, uzbrukumi vervēšanas centriem un vandālisms ir notikuši visā Krievijā pirmajās 48 stundās pēc paziņojuma par daļēju mobilizāciju.

  Ukrainas spēki turpināja virzīties uz ziemeļiem un ziemeļrietumiem no Lyman.

  Ukrainas spēki turpināja aizturēšanas kampaņu Hersonas apgabalā un uzturēja operatīvu klusumu attiecībā uz Ukrainas progresu uz ass.

  Krievu spēki turpināja uzsākt neveiksmīgus uzbrukumus pie Bakhmutas un uz ziemeļrietumiem no Doņeckas pilsētas.

  Saskaņā ar ziņojumiem Ukrainas spēki notriekts Irānas izgatavotu Mohajer-6 dronu nenoteiktā Melnās jūras rajonā, iespējams, netālu no Odesas.

  Krievijas okupācijas varas iestādes sāka balsošanas periodu par to viltus aneksijas referendumiem 23. septembrī ar atklātiem piespiešanu un viltotiem vēlētāju skaitu.

  Krievijas okupācijas iestādes joprojām bija ļoti uzmanīgas, lai novērstu partizānu uzbrukumus neķītrām vēlēšanu darbiniekiem, vēlēšanu iecirkņiem un valdības iekārtām.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 22. septembrī

  Karolina Hird, Kateryna Stepanenko, Katherine Lawlor, un Mason Clark

  Atslēgas attīstība

  Krievijas spēki turpina veikt bezjēdzīgas ofensīvas operācijas ap Donetsk City un Bakhmut, nevis koncentrēties uz aizstāvību pret Ukrainas pretaizskarošiem, kas turpina virzīties uz priekšu.

  Atslēgas takeaways

  Kremļa smagā pieeja daļējai mobilizācijai var veiksmīgi apmierināt Kremļa mobilizētā personāla iekšējo kvotu, taču maz ticams, ka tā radīs efektīvus karavīrus un pamudina ievērojamu iekšzemes negatīvu ietekmi nelielam ieguvumam.

  Kremlis atklāti neievēro savus solītos nosacījumus daļējai mobilizācijai.

  Kremļa kvotas, iespējams, liks vietējām amatpersonām mobilizēt vīriešus neatkarīgi no viņu militārā statusa un, iespējams, stimulēs nesamērīgu etniski nekrievu un imigrantu kopienu mobilizāciju.

  Kremlis, iespējams, mēģināja samazināt ieslodzīto mijmaiņas darījumu ar Ukrainu, kas ir dziļi nepopulārs starp krievu nacionālistiem un milbloggers, veicot mijmaiņas darījumu tajā pašā dienā Putins paziņoja par daļēju mobilizāciju.

  Maz ticams, ka SAEA sarunas par Zaporizhzhia atomelektrostaciju būtiski uzlabos situāciju rūpnīcā un var dot iespēju Krievijas spēkiem sākt provokācijas.

  Ukrainas spēki, iespējams, turpināja ierobežotas kontrofensīvas operācijas gar Harkovas-Luhanskas apgabala robežu un 22. septembrī turpināja uzbrukumus Lyman.

  Ukrainas militārās amatpersonas 22. septembrī saglabāja operatīvo klusumu attiecībā uz Ukrainas uzbrukumiem uz zemes Hersonas apgabalā un atkārtoja, ka Ukrainas spēki Hersonas apgabalā veic operatīvā līmeņa aizturēšanas kampaņu.

  Krievijas spēki 22. septembrī veica ierobežotus uzbrukumus uz zemes gar frontes līnijām Doņeckas apgabalā.

  Krievijas spēki 22. septembrī neveica nekādus apstiprinātus zemes uzbrukumus uz rietumiem no Huliaipoles un turpināja rutīnas streikus visā rietumu Zaporizhia apgabalā.

  Krievijas okupācijas spēki steidzīgi nosaka apstākļus, lai no 23. līdz 27. septembrim rīkotu viltus aneksijas referendumus visā okupētajā Ukrainā.

  Krievijas amatpersonas izveidoja vēlēšanu iecirkņus daļās Krievijā, it kā, lai ļautu pārvietoto (daudzos gadījumos tas nozīmē nolaupīti) Ukrainas iedzīvotāji okupēto teritoriju “balsot”.

  Krievijas okupācijas amatpersonas Ukrainā, iespējams, būs spiesti nodrošināt personālu, lai izpildītu Krievijas reģionālās mobilizācijas kvotas pēc tam, kad Kremļa nelikumīgi pielikumi okupēja Ukrainas teritorijas.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  Mēs detalizēti neziņojam par Krievijas kara noziegumiem, jo šīs darbības ir labi aptvertas Rietumu plašsaziņas līdzekļos un tieši neietekmē militārās operācijas, kuras mēs novērtējam un prognozējam. Mēs turpināsim novērtēt un ziņot par šo noziedzīgo darbību ietekmi uz Ukrainas militāro un iedzīvotāju, un jo īpaši par kaujas Ukrainas pilsētās. Mēs pilnībā nosodām šos Krievijas bruņoto konfliktu, Ženēvas konvenciju un cilvēces likumu pārkāpumus, kaut arī mēs tos neaprakstīsim šajos ziņojumos.

  Hronoloģija kartes no 22 septembris - 26, 2022 - Mouseover, lai ritinātu

  Ukrainas konfliktu kartes - 092222-092622

  Skatīt Kara pētījumu institūtu Krievijas iebrukuma interaktīvajā kartē

  Lasīt jaunāko Ukrainas Konfliktu atjauninājumus no institūta Pētījums kara

  * Dalīta ar tiešu skaidru atļauju no Kara izpētes institūta (ISW).

  Par Kara pētījumu metodoloģijas izpētes institūtu

  ISW pētījumu metodoloģija balstās gan uz primārajiem, gan sekundārajiem avotiem, kas ļauj pētniekiem izstrādāt visaptverošu izpratni par situāciju uz vietas. Lai analizētu militāro un politisko attīstību jebkurā konkrētā jomā, ISW pētniecības analītiķiem ir pilnībā jāsaprot ienaidnieka un draudzīgo spēku sistēmas. Viņiem ir jāsaprot arī iedzīvotāju demogrāfija, fiziskais reljefs, politika un šīs teritorijas vēsture. Tas ir analītiskais pamats, lai izprastu konkrētu notikumu iemeslus un izpildītu tām noteiktos pētniecības mērķus. ISW analītiķi arī pavada laiku tādās vietās kā Irākā, Afganistānā un citur, lai gūtu labāku izpratni par drošību un politisko situāciju un novērtētu pašreizējo stratēģiju un politikas īstenošanu. Mūsu pētnieki apkopo datus un analizē tendences, radot granulētu analīzi par notikumiem pētniecības jomās, radot precīzu, augstas izšķirtspējas, savlaicīgu un rūpīgu priekšstatu par situāciju. ISW pētījumu metodoloģija garantē tās panākumus un apņemšanos uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas, sasniegt stratēģiskos mērķus un reaģēt uz jaunām problēmām, kurām var būt nepieciešama amerikāņu militārās varas izmantošana.

  Par Kara izpētes institūtu

  Kara izpētes institūts veicina informētu izpratni par militārajām lietām, izmantojot uzticamus pētījumus, uzticamu analīzi un novatorisku izglītību. Mēs esam apņēmušies uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas un reaģēt uz jauniem draudiem, lai sasniegtu ASV stratēģiskos mērķus. ISW ir bezpartijiska, bezpeļņas, sabiedriskās politikas pētniecības organizācija.

  Uzziniet vairāk, iesaistieties un veiciet savu ieguldījumu šodien.

  Papildus lasīšana

  [Ikgadējā atjaunināšana] Starptautiskās kibertiesību normas praksē: interaktīvs rīkkopa

  Datu vēstniecības: nacionālo valstu suverenitāte, drošība un nepārtrauktība

  Avots: ComplexDiscovery