Thu. Dec 1st, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Redaktora piezīme. Laiku pa laikam ComplexDiscovery izceļ publiski pieejamus vai privāti iegādājamus paziņojumus, satura atjauninājumus un pētījumus no kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu nodrošinātājiem, pētniecības organizācijām un ComplexDiscovery kopienas dalībniekiem. Lai gan ComplexDiscovery regulāri izceļ šo informāciju, tā neuzņemas nekādu atbildību par satura apgalvojumiem.

  Lai iesniegtu ieteikumus izskatīšanai un iekļaušanai ComplexDiscovery kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu orientētos pakalpojumos, produktos vai izpētes paziņojumos, sazinieties ar mums jau šodien.

  Background Piezīme.: Surfshark ir privātuma aizsardzības rīku kopa, kas izstrādāta, lai palīdzētu lietotājiem kontrolēt savu tiešsaistes klātbūtni nemanāmi. Uzņēmums regulāri publicē nozares atjauninājumus par globāliem datu aizsardzības pārkāpumiem. Jaunākais Surfshark atjauninājums par globāliem datu aizsardzības pārkāpumiem tika publicēts 2022. gada 19. oktobrī. Šis jaunais atjauninājums var noderēt kiberdrošības, informācijas pārvaldības un juridisko atklājumu speciālistiem, kuri vēlas labāk izprast kiberdrošības apdraudējumus un novērst to apjomu, ātrumu un patiesumu.

  Mediju izlaidums (2022. gada 25. oktobris)

  Datu aizsardzības pārkāpumi 3. ceturksnī pieaug par 70% salīdzinājumā ar 2. ceturksni

  Krievija atkal uzņemas vadību visvairāk pārkāptajiem lietotājiem, Indonēzija parādās trijniekā pēc datu pārkāpumu skandāliem

  Jaunākais kiberdrošības uzņēmuma Surfshark pētījums liecina, ka 2022. ceturksnī kopumā tika pārkāpti 108,9 miljoni kontu, un Krievija ierindojās pirmajā vietā un sasniedza piekto daļu no visiem pārkāpumiem no jūlija līdz septembrim. Francija ieņem otro vietu, bet Indonēzija parādās trešajā vietā pēc ārkārtīgi pārkāpt daudz ceturksni, kam seko ASV un Spānija. Straujš 70% pieaugums lietotāju skaits visā pasaulē ir saistīts ar salīdzinoši kautrīgu pieaugumu pirmajā pusgadā.

  Globālie dati no Surfshark datu aizsardzības pārkāpumu statistikas rīka parāda lietotāju darbības jomu un izcelsmi, kuri ir pārkāpti kopš 2004. gada, un pēdējā ceturksnī reģistrē 44,52M pārkāpto lietotāju pieaugumu. Jaunākie statistikas atjauninājumi (Q3'2022) ierindoja Krieviju 1. vietā pasaulē pēc noplūdušiem kontiem (22,3 miljoni), kam seko Francija (13,8 miljoni), Indonēzija (13,3 miljoni), ASV (8,5M) un Spānija (3,9 miljoni).

  “Runa ir par to, ka datu aizsardzības pārkāpumi atkal pieaug pēc salīdzinoši kautrīga pirmā pusgada, liekot riskam masveida 108,9 miljonus interneta lietotāju.” - saka Agneska Sablovskaja, Surfshark vadošā pētniece. “Globālie lietotāju pārkāpumi šajā ceturksnī ir par 70% lielāki nekā pēdējie. Pēdējo trīs mēnešu laikā katru otro reizi tika noplūduši 14 konti - visi no tiem nāk no dažādām valstīm.”

  Eiropa bija visvairāk skartajā reģionā pārkāpumi Q3

  Eiropā ir reģistrēti arī 52M atsevišķi pārkāpumi 3. ceturksnī — augstākais no jebkura cita kontinenta. Tomēr 40% no tiem bija no Krievijas, bet 27% no Francijas. Sērfhaizivs ziņojums liecina, ka viena persona no Eiropas pēdējos 18 gados ir noplūdis aptuveni 6 reizes sava tiešsaistes konta informāciju.

  Krievija noved pie datu aizsardzības pārkāpumiem katrā ceturksnī 2022 līdz šim. Visā šajā desmitgadē Amerikas Savienotās Valstis palika par vienīgo visvairāk pārkāpto valsti. Tomēr situācija mainījās 2022. gada sākumā, kad pārkāpto Krievijas kontu skaits kopš februāra beigām pieauga par 136% (MoM), līdzinoties Ukrainas iebrukumam.

  Krievijas sabiedrotais Baltkrievija parādījās 19. pozīcijā ar 539K ziņoja par pārkāpumiem un 4x pieaugumu no iepriekšējā ceturkšņa. Tikmēr Ukraina piedzīvoja 14% samazinājums pārkāpto lietotāju ceturksnī vairāk nekā ceturksnī, kas aizveda viņus uz 17. pozīciju pasaulē.

  Pēdējā ceturkšņa masveida pārkāpumi motivē Indonēziju nodot datu privātuma likumu

  Indonēzijā, pārkāpis lietotāju skaits ir pieaudzis par pārsteidzošu 1370% pēdējā ceturksnī, sasniedzot 13.3 Miljons cietušo konti pēc vairākiem liela mēroga kiberuzbrukumiem. 2022. gada augustā tiešsaistē parādījās 1,3 miljardi Indonēzijas SIM reģistrāciju, kas atklāja nacionālos identifikācijas numurus, tālruņu numurus, telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēju nosaukumus un citus datus. Šis un daudzi citi pagātnes incidenti beidzot lika Indonēzijas parlamentam ratificēt Personas datu aizsardzības likumu 2022. gada 20. septembrī, kas ir pirmais visaptverošais datu aizsardzības likums valstī. Daudzas citas valstis, piemēram, ES vai Brazīlijas valstis, jau ir ieviesušas tiesību aktus, lai palīdzētu aizsargāt cilvēku datus no noplūdēm un apdraudējuma dalībniekiem, jo īpaši pieaugošo kibernoziedzības gadījumu vidū.

  Desmit visvairāk pārkāptās valstis 2022. gada 3. ceturksnī dilstošā secībā ir: Krievija, Francija, Indonēzija, ASV, Spānija, Ķīna, Brazīlija, Taivāna, Portugāle un Indija. Vislielākais lietotāju upuru pieaugums bija vērojams Zambijā (3886%), Bolīvijā (1913%), Čīlē (1852%), Francijā (1710%) un Nigērijā (1616%).

  Metodoloģija

  Datu pārkāpumu pasaules karte tika izstrādāta sadarbībā ar neatkarīgiem kiberdrošības pētniekiem, kuri savāca slodzes lietotāju datus no 27K pārkāptajām datubāzēm, kas parādījās tiešsaistē. Pētnieki pēc tam varētu kārtot šīs kombinācijas, pamatojoties uz konkrētiem datu punktiem, piemēram, valstīm, un veikt statistisko analīzi par saviem konstatējumiem. Lietotāju atrašanās vietas tika identificētas, izmantojot e-pastu vai tīmekļa vietnes domēna vārdu, valsti, pilsētu, koordinātes, IP adresi, lokalizāciju, valūtu vai tālruņa numuru.

  Datu aizsardzības pārkāpumu pasaules karte tiek atjaunināta katru mēnesi ar jaunākajiem datiem no mūsu neatkarīgajiem partneriem. Šī konkrētā pētījuma laikā analizētie dati bija no 2022. gada 1. oktobra. Skaitļi no 2020. gada jūlija līdz septembrim tika salīdzināti ar datiem, kas apkopoti līdz 2022. gada aprīlim līdz jūnijam. Analīzē nav iekļautas valstis, kuru iedzīvotāju skaits ir mazāks par 1 M cilvēku. Lai iegūtu pilnu metodiku, lūdzu, skatiet:

  Par Surfshark

  Surfshark ir privātuma aizsardzības rīku kopa, kas izstrādāta, lai palīdzētu lietotājiem kontrolēt savu tiešsaistes klātbūtni nemanāmi. Surfshark One komplektā ietilpst viens no nedaudzajiem VPN, ko pārbauda neatkarīgi drošības eksperti, oficiāli sertificēts antivīruss, privāts meklēšanas rīks un datu noplūdes brīdinājuma sistēma. 2021. gadā Surfshark tika atzīts par visnovatoriskāko drošības dienestu Kiberdrošības izcilības balvās un “must have” lietotni TechRadar WFH balvās. Apmeklējiet mūsu pētniecības centru: surfshark.com/research

  Lasīt pilnu multivides atbrīvošanu.

  Papildus lasīšana

  [Ikgadējā atjaunināšana] Starptautiskās kibertiesību normas praksē: interaktīvs rīkkopa

  Definējot Cyber Discovery? Definīcija un ietvars

  Avots: ComplexDiscovery

  Aiz perimetra? DoD nulles trasta stratēģija un ceļvedis

  Current and future cyber threats and attacks drive the need for...

  Balansēšanas tērēt un standarti? Ieguldījumi kiberdrošības jomā Eiropas Savienībā

  According to EU Agency for Cybersecurity Executive Director Juhan Lepassaar, “The...

  Stingrāki uzraudzības un izpildes pasākumi? Eiropas Parlaments pieņem jaunu kiberdrošības likumu

  According to European Member of Parliament (MEP) Bart Groothuis, “Ransomware and...

  Ģeopolitiskās Shakedowns? Ikgadējais ENISA ziņojums par draudu ainavu — 10. izdevums

  According to EU Agency for Cybersecurity Executive Director Juhan Lepassaar, “Today's...

  Tehnoloģiju virzīts risinājums? Integreon paziņo par jaunu izpilddirektoru

  Subroto’s people-first leadership style combined with his passion for leveraging technology...

  Magnet ieņēmumiem? Magnet kriminālistika paziņo 2022 trešā ceturkšņa rezultātus

  According to Adam Belsher, Magnet Forensics' CEO, "Our solutions address the...

  Progress un iespējas? Cellebrite paziņo par 2022. gada trešā ceturkšņa rezultātiem

  “We are pleased to report a solid third quarter, delivering strong...

  Degvielas nepārtrauktu izaugsmi? Renovus Capital iegādājas konsultāciju biznesu no HBR Consulting

  "The legal industry remains in the early stages of digital and...

  E-datu atklāšanas tirgus izmēra Mashup: 2022-2027 pasaules programmatūras un pakalpojumu pārskats

  From retraction to resurgence and acceleration, the worldwide market for eDiscovery...

  Pārvietot? 2022 E-datu atklāšanas tirgus kinētika: piecas interesējošas jomas

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  Uzticēšanās procesam? 2021 e-datu atklāšanas apstrādes uzdevums, tērēšana un izmaksu dati

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Gads pārskatā? 2021 e-atklāšanas pārskatīšanas uzdevums, tērēšana un izmaksu datu punkti

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu novembrī 2022

  From cyber shakedowns and threats to the total cost of eDiscovery...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu oktobrī 2022

  From cyber claims and data privacy to corporate litigation and the...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu par 2022. gada septembrī

  From privacy legislation and special masters to acquisitions and investigations, the...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu augustā 2022

  From AI and Big Data challenges to intriguing financial and investment...

  Vai klātienē vai tālvadības? Dokumentu recenzenta preferenču aptauja (2023. gada zie

  Today CompexDiscovery expands that survey portfolio by introducing a new business...

  Mājā? Fall 2022 e-datu atklāšanas kopējās īpašumtiesību izmaksas apsekojums

  Today CompexDiscovery shares the results of a new business survey focused...

  Cold Front Bažas? Astoņpadsmit novērojumi par e-datu atklāšanas uzņēmumu uzticību 2022. gada rudenī

  In the fall of 2022, 49.0% of survey respondents felt that...

  Stereotipizēt datus? E-datu atklāšanas biznesa veiktspēju ietekmējošas problēmas: pārskats par kritumu 2022

  In the fall of 2022, 28.0% of respondents viewed increasing types...

  Vispārējās Ziemas ierašanās? Ukrainas konfliktu novērtējumi Maps (21-27 novembris, 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Rakšana un rakšana? Ukrainas konfliktu novērtējumi kartēs (2022. gada 14.-20. Novembris)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Atbrīvojošs impulss? Ukrainas konfliktu novērtējumi kartēs (2022. gada 7-13. Novembris)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Retorika vai realitāte? Ukrainas konfliktu novērtējumi Maps (1-6 novembris 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...