Thu. Dec 1st, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Uwaga redaktora: Od czasu do czasu, ComplexDiscovery podkreśla publicznie dostępne lub prywatne ogłoszenia, aktualizacje treści, i badania z cyberprzestrzeni, dane, i legalne odkrycia dostawców, organizacje badawcze, i członków społeczności ComplexDiscovery. Podczas gdy ComplexDiscovery regularnie podkreśla te informacje, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za twierdzenia treści.

  Aby przesłać zalecenia dotyczące rozważenia i włączenia do cyberprzestrzeni ComplexDiscovery, dane, oraz usługi zorientowane na odkrycie prawne, produkt, lub ogłoszenia badawcze, skontaktuj się z nami już dziś.

  Uwaga w tle: Surfshark to zestaw narzędzi do ochrony prywatności opracowany, aby pomóc użytkownikom bezproblemowo kontrolować swoją obecność w Internecie. Firma regularnie publikuje również aktualizacje branżowe dotyczące globalnych naruszeń danych. Najnowsza aktualizacja Surfshark dotycząca globalnych naruszeń danych została opublikowana 19 października 2022 r. Ta nowa aktualizacja może być korzystna dla cyberbezpieczeństwa, zarządzanie informacjami, oraz specjaliści zajmujący się odkrywaniem prawników, którzy chcą lepiej zrozumieć i zająć się zagrożeniami cyberbezpieczeństwa oraz głośnością, prędkość, i prawdziwość tych zagrożeń.

  Informacja prasowa (październik 25, 2022)

  Naruszenia danych rosną o 70% w trzecim kwartale w porównaniu z drugim kwartałem

  Rosja po raz kolejny przejmuje inicjatywę wśród najbardziej naruszonych użytkowników, Indonezja pojawia się w pierwszej trójce po skandalach związanych z naruszeniem danych

  Najnowsze badanie przeprowadzone przez firmę Surfshark zajmującą się cyberbezpieczeństwem pokazuje, że łącznie 108.9 mln kont zostało naruszonych w trzecim kwartale 2022 r., A Rosja zajęła pierwsze miejsce i stanowi jedną piątą wszystkich naruszeń od lipca do września. Francja zajmuje drugie miejsce, podczas gdy Indonezja pojawia się na trzecim miejscu po niezwykle wyłamanym kwartale, a następnie USA i Hiszpania. Oszałamiający 70% wzrost liczby naruszonych użytkowników na całym świecie następuje po stosunkowo nieśmiałym wzroście w pierwszej połowie roku.

  Globalne dane z narzędzia statystyki naruszeń danych Surfshark pokazują zakres i pochodzenie użytkowników, którzy zostali naruszeni od 2004 roku i odnotowują wzrost 44.52 mln użytkowników naruszonych w ciągu ostatniego kwartału. Najnowsza aktualizacja statystyk (Q3'2022) umieściła Rosję na pierwszym miejscu na świecie pod względem wyciekających kont (22,3 mln), a następnie Francja (13,8 mln), Indonezja (13,3 mln), USA (8,5 mln) i Hiszpania (3,9 mln).

  „To niepokojące, aby ponownie narastać naruszenia danych po stosunkowo nieśmiałej pierwszej połowie roku, narażając ogromne 108.9 mln internautów.” - mówi Agneska Sablovskaja, główny badacz w Surfshark. „Globalne naruszenia użytkowników są o 70% wyższe w tym kwartale niż poprzedni. Co sekundę w ciągu ostatnich trzech miesięcy wyciekło 14 kont - wszystkie pochodziły z różnych krajów”.

  Europa była najbardziej dotkniętym regionem naruszeń w III kwartale

  Europa odnotowała również 52 mln indywidualnych naruszeń tylko w trzecim kwartale - najwyższy ze wszystkich innych kontynentów. Jednak 40% z nich pochodziło z Rosji, a 27% z Francji. Raport Surfshark pokazuje, że jedna osoba z Europy ujawniła dane swojego konta internetowego 6 razy w przeszłości 18 lat.

  Rosja prowadzi do tej pory naruszenia danych w każdym kwartale 2022 r. Przez tę dekadę, Stany Zjednoczone pozostały krajem najbardziej naruszonym. Sytuacja zmieniła się jednak na początku 2022 r., kiedy liczba naruszonych rachunków rosyjskich wzrosła o 136% (m/m) od końca lutego, dostosowując się do inwazji Ukrainy.

  Sojusznik Rosji Białoruś pojawił się na 19 pozycji z 539K zgłoszonych naruszeń i 4-krotny wzrost w porównaniu z poprzednim kwartałem. Tymczasem Ukraina odnotowała 14% spadek liczby naruszonych użytkowników kwartał do kwartału, co zaprowadziło ich na 17. pozycję na świecie.

  Ogromne naruszenia w ubiegłym kwartale motywują Indonezję do uchwalenia przepisów dotyczących prywatności danych

  W Indonezji liczba naruszonych użytkowników wzrosła o uderzające 1370% w ostatnim kwartale, co wyniosło 13.3 miliona kont ofiar po kilku cyberatakach na dużą skalę. W sierpniu 2022 r. W sieci pojawiło się 1,3 miliarda indonezyjskich rejestracji SIM, które ujawniły krajowe numery identyfikacyjne, numery telefonów, nazwiska dostawców usług telekomunikacyjnych i inne. To i wiele innych przeszłych incydentów ostatecznie zmusiło parlament Indonezji do ratyfikowania ustawy o ochronie danych osobowych z 20 września 2022 r., Która jest pierwszą kompleksową ustawą o ochronie danych w kraju. Wiele innych krajów, na przykład w UE czy Brazylii, wdrożyło już przepisy, które pomagają chronić dane ludzi przed wyciekami i zagrożeniami, zwłaszcza w obliczu rosnącej liczby przypadków cyberprzestępczości.

  Dziesięć najbardziej naruszonych krajów III kwartału 2022 w porządku malejącym to: Rosja, Francja, Indonezja, Stany Zjednoczone, Hiszpania, Chiny, Brazylia, Tajwan, Portugalia i Indie. Największy wzrost liczby ofiar użytkowników odnotowano w Zambii (3886%), Boliwii (1913%), Chile (1852%), Francji (1710%) i Nigerii (1616%).

  Metodologia

  Mapa świata naruszenia danych została opracowana we współpracy z niezależnymi badaczami cyberbezpieczeństwa, który zebrał mnóstwo danych użytkowników z 27 000 naruszonych baz danych, które pojawiły się w Internecie. Naukowcy mogli następnie sortować te kombinacje na podstawie określonych punktów danych, takich jak kraje, i przeprowadzić analizę statystyczną swoich ustaleń. Lokalizacje użytkowników zostały zidentyfikowane za pomocą adresu e-mail lub nazwy domeny witryny, kraju, miasta, współrzędnych, adresu IP, ustawień regionalnych, waluty lub numeru telefonu.

  Mapa świata naruszenia danych jest aktualizowana co miesiąc o najnowsze dane od naszych niezależnych partnerów. W czasie tego konkretnego badania analizowane dane pochodziły z 1 października 2022 r. Liczby od lipca do września 2020 r. porównano z danymi zagregowanymi do kwietnia do czerwca 2022 r. Kraje o populacji mniejszej niż 1 mln osób nie są uwzględnione w analizie. Aby zapoznać się z pełną metodologią, proszę zapoznać się z:

  O Surfshark

  Surfshark to zestaw narzędzi do ochrony prywatności opracowany, aby pomóc użytkownikom bezproblemowo kontrolować swoją obecność w Internecie. Pakiet Surfshark One zawiera jedną z niewielu sieci VPN kontrolowanych przez niezależnych ekspertów ds. Bezpieczeństwa, oficjalnie certyfikowany program antywirusowy, prywatne narzędzie wyszukiwania i system ostrzegania o wycieku danych. W 2021 roku Surfshark został uznany za najbardziej innowacyjną usługę bezpieczeństwa podczas nagród Cybersecurity Excellence Awards i niezbędną aplikację w nagrodach WFH TechRadar. Odwiedź nasze centrum badawcze pod adresem: surfshark.com/research

  Przeczytaj cały komunikat medialny.

  Dodatkowy odczyt

  [Roczna aktualizacja] Międzynarodowe prawo cybernetyczne w praktyce: Interaktywny zestaw narzędzi

  Definiowanie Cyber Discovery? Definicja i ramy

  Źródło: complexDiscovery

  Poza obwodem? Strategia i plan działania DoD Zero Trust

  Current and future cyber threats and attacks drive the need for...

  Równoważenie wydatków i standardów? Inwestycje w dziedzinie cyberbezpieczeństwa w Unii Europejskiej

  According to EU Agency for Cybersecurity Executive Director Juhan Lepassaar, “The...

  Bardziej rygorystyczne środki nadzorcze i wykonawcze? Parlament Europejski przyjmuje nową ustawę o cyberbezpieczeństwie

  According to European Member of Parliament (MEP) Bart Groothuis, “Ransomware and...

  Geopolityczne Shakedowns? Roczny raport o zagrożeniach ENISA - wydanie 10

  According to EU Agency for Cybersecurity Executive Director Juhan Lepassaar, “Today's...

  Rozwiązanie oparte na technologii? Integreon ogłasza nowego dyrektora generalnego

  Subroto’s people-first leadership style combined with his passion for leveraging technology...

  Magnes na dochody? Magnet Forensics ogłasza 2022 Wyniki za trzeci kwartał

  According to Adam Belsher, Magnet Forensics' CEO, "Our solutions address the...

  Postęp i okazja? Cellebrite ogłasza trzeci kwartał 2022 Wyniki

  “We are pleased to report a solid third quarter, delivering strong...

  Napędzanie dalszego wzrostu? Renovus Capital przejmuje działalność doradczą od HBR Consulting

  "The legal industry remains in the early stages of digital and...

  Mashup wielkości rynku eDISCOVERY: 2022-2027 Ogólnoświatowy przegląd oprogramowania i usług

  From retraction to resurgence and acceleration, the worldwide market for eDiscovery...

  W ruchu? 2022 Kinetyka rynku ediscovery: pięć obszarów zainteresowań

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  Ufasz Procesowi? 2021 Zadanie przetwarzania eDiscovery, dane dotyczące wydatków i kosztów

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Rok w przeglądzie? 2021 Punkty danych zlecenia eDiscovery do przeglądu, wydatków i kosztów

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Pięć świetnych lektur na temat cyberprzestrzeni, danych i odkryć prawnych na listopad 2022

  From cyber shakedowns and threats to the total cost of eDiscovery...

  Pięć świetnych lektur na temat cyberprzestrzeni, danych i odkryć prawnych na październik 2022

  From cyber claims and data privacy to corporate litigation and the...

  Pięć świetnych lektur na temat cyberprzestrzeni, danych i odkryć prawnych na wrzesień 2022

  From privacy legislation and special masters to acquisitions and investigations, the...

  Pięć świetnych lektur na temat cyberprzestrzeni, danych i odkryć prawnych na sierpień 2022

  From AI and Big Data challenges to intriguing financial and investment...

  W miejscu lub zdalnie? Ankieta dotycząca preferencji recenzentów dokumentów (zima 2023)

  Today CompexDiscovery expands that survey portfolio by introducing a new business...

  W domu? Jesień 2022 Badanie dotyczące łącznego kosztu posiadania ediscovery

  Today CompexDiscovery shares the results of a new business survey focused...

  Obawy zimnego frontu? Osiemnaście uwag na temat zaufania biznesowego do eDISCOVERY jesienią 2022 r.

  In the fall of 2022, 49.0% of survey respondents felt that...

  Stereotypowanie danych? Problemy wpływające na wydajność biznesową eDISCOVERY: Upadek 2022 Przegląd

  In the fall of 2022, 28.0% of respondents viewed increasing types...

  Przybycie generała Winter? Oceny konfliktów na Ukrainie w mapach (21-27 listopada 2022 r.)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Kopanie i kopanie? Oceny konfliktów na Ukrainie w mapach (14-20 listopada 2022 r.)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Wyzwalający rozpęd? Oceny konfliktów na Ukrainie w mapach (7-13 listopada 2022 r.)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Retoryka czy rzeczywistość? Oceny konfliktów na Ukrainie w mapach (1-6 listopada 2022 r.)

  According to a recent update from the Institute for the Study...