Tue. Jan 31st, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Redaktora piezīme: Viens no visprecīzākajiem un detalizētajiem avotiem notiekošajiem atjauninājumiem par Ukrainas krīzi ir Ukrainas konfliktu atjauninājums no Kara izpētes institūta. Kara pētījumu institūts (ISW) ir 501 (c) (3) organizācija un ražo stingri bezpartijiskus, neideoloģiskus, uz faktiem balstītus pētījumus. ISW cenšas veicināt informētu izpratni par karu un militārām lietām, veicot visaptverošu, neatkarīgu un pieejamu atklātā pirmkoda izpēti un analīzi. ISW pētījumi ir pieejami plašai sabiedrībai, militārajiem speciālistiem, politikas veidotājiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. ISW atjauninājumi var būt noderīgi kiberdrošības, informācijas pārvaldības un juridisko atklājumu profesionāļiem ikdienā, nodrošinot ikdienas sintēzi saistībā ar Krievijas agresiju pret Ukrainu, jo tie ievēro uzņēmējdarbības, informācijas tehnoloģiju un juridiskās tendences un trajektorijas, ko ietekmējusi pašreizējā Ukrainas konfliktu.

  Novērtējums un kartes*

  Ukrainas konfliktu novērtējumi — pārskats Maps

  Kara pētījumu institūts (ISW), Krievijas komanda

  Kritisko draudu projekts (CTP), Amerikas Enterprise Institute

  Vispārējā novērtējuma pamatinformācija

  ISW sistemātiski publicē Krievijas kampaņu novērtējumus, kas ietver kartes, kurās uzsvērta novērtētā reljefa kontrole Ukrainā un galvenās Krievijas manevru asis.

  Šīs kartes palielina ikdienas sintētiskos produktus, kas aptver svarīgākos notikumus saistībā ar atjaunoto Krievijas agresiju pret Ukrainu.

  Krievijas uzbrukuma kampaņas novērtējumi

  2022. gada 6. novembrī

  Ar Kateryna Stepanenko un Mason Clark

  Atslēgas attīstība

  Galvenie Kremļa amatpersonas novembra sākumā sāka kolektīvi deeskalēt savu retoriku attiecībā uz kodolieroču izmantošanu. Krievijas Ārlietu ministrija (MFA) 2. novembrī publicēja paziņojumu par “kodolkara novēršanu”, norādot, ka Krievija “stingri un konsekventi vadās pēc kodolkara nepieņemamības postulāta, kurā nevar būt uzvarētāji, un kuru nekad nedrīkst atlaist.

  Atslēgas takeaways

  Vāgnera grupas finansētājs Jevgeņijs Prigožins 6. novembrī apstiprināja, ka Vāgnera grupa izveido apmācību un vadības centrus vietējiem “tautas kaujiniekiem” Kurskas un Belgorodas apgabalos.

  Krievijas milblogeri papildināja ziņojumus, ka Krievijas 155. Jūras spēku kājnieku brigāde cieta smagus zaudējumus nesenā uzbrukuma virzībā uz Pavļivku, Doņeckas apgabalā.

  Krievijas avoti apgalvoja, ka Ukrainas spēki turpināja pretaizskarošas operācijas Svatoves un Kreminnas virzienā.

  Krievijas opozīcijas avoti ziņoja, ka Ukrainas lobīšanā pie Makiivkas, Luhanskas apgabalā, iespējams, vienā dienā ir nogalinājis līdz 500 krievu mobilizēto personālu.

  Krievijas spēki turpināja veidot aizsardzības pozīcijas Dņepras upes rietumu (labajā) krastā Hersonas apgabalā. Ukrainas spēki turpināja savu aizlieguma kampaņu pret Krievijas loģistiku Hersonas apgabalā.

  Krievijas spēki veica zemes uzbrukumus pie Bakhmutas, Avdiivkas un Vuhledaras. Krievu avoti apgalvoja, ka krievu spēki izlauzās cauri ukraiņu aizsargspējām pie Bahmutas, guva marginālu pieaugumu uz dienvidiem no Avdiivkas, un palika impalēti pie Pavļļivkas Doņeckas apgabala rietumu daļā.

  Ukrainas personāls 5. novembrī remontēja divas ārējās elektrolīnijas uz Zaporizhzhia atomelektrostaciju (ZAES), atsākot elektroenerģijas piegādi ZAES pēc izlobīšanas 3. novembrī iekārtu atsāka.

  Krievijas okupācijas amatpersonas turpināja minēt draudus ukraiņu streikam uz Kahovkas hidroelektrostaciju, lai attaisnotu civiliedzīvotāju nepārtraukto piespiedu pārvietošanu Hersonas apgabalā.

  Krievijas okupācijas amatpersonas turpināja piespiedu kārtā nodot ukraiņu bērnus no okupētās Ukrainas uz Krieviju, aizsegot “atvaļinājuma” shēmas.

  Krievijas spēki turpināja cīnīties ar vietējo pretestību notiekošajiem mobilizācijas centieniem un sliktu nodrošinājumu.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 5. novembrī

  Karolina Hird, Kateryna Stepanenko, Riley Bailey, Angela Howard, un Mason Clark

  Atslēgas attīstība

  Vāgnera grupas finansists Jevgeņijs Prigožins cenšas aizēnot savus centienus nostiprināt savu neatkarīgo varas bāzi, vēršoties pie Krievijas vēsturiskās vienotības koncepcijas.

  Atslēgas takeaways

  Vāgnera grupas finansists Jeveņijs Prigožins cenšas aizēnot savus centienus nostiprināt savu neatkarīgo varas bāzi, vēršoties pie Krievijas vēsturiskās vienotības koncepcijas.

  Irānas ārlietu ministrs Hosseins Amirs-Abdollahians apstiprināja, ka Irāna sāka nodrošināt Krievijai dronus pirms 24. februāra, taču dīvaini noliedza, ka krievu spēki tos ir izmantojuši kaujās.

  DNR militārais komandieris Aleksandrs Hodakovskis apgalvoja, ka Krievijas draudzīgais ugunsgrēks, iespējams, ir radījis līdz pat 60% no kopējiem Krievijas zaudējumiem kopš maija vidus.

  Ukrainas karaspēks, kā ziņots, turpināja pretaizskaršanu gar Svatove—Kreminnas līniju.

  Krievu spēki turpināja veidot aizsardzības pozīcijas gar Dņepro upi.

  Ukrainas spēki turpināja orientēties uz Krievijas loģistiku un transportu Hersonas apgabalā.

  Krievu spēki turpināja uzbrukt ap Bakhmutu un apgalvoja neprecizētus avansus.

  Krievijas spēki turpināja neveiksmīgas ofensīvas operācijas Avdiivkas-Doņeckas pilsētas rajonā un rietumu Doņeckas.

  Turpinot sliktos apstākļus mobilizētajiem karavīriem katalizēja liela mēroga protestu Kazaņā.

  Nezināmi dalībnieki ziņots mēģināja noslepkavot augsta līmeņa Doņeckas Tautas Republikas (DNR) Augstākās tiesas tiesnesis Aleksandrs Ņikulin.

  Krievija turpina izvietot personālu uz personāla administratīvajiem amatiem okupētajās teritorijās.

  Krievijas spēki turpināja piespiedu evakuāciju Hersonas apgabalā. Ziņots, ka vairāk nekā 80% Hersona iedzīvotāju ir evakuēti.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 4. novembrī

  Katerina Stepanenko, Riley Bailey, Madison Williams, Jekaterina Klepančuka un Frederiks V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Krievijas militārie spēki, visticamāk, mēģina izmantot mobilizēto personālu, lai atsāktu Doņeckas uzbrukumu, bet, iespējams, joprojām nespēs sasniegt operatīvi nozīmīgus ieguvumus.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas militārie spēki, visticamāk, mēģina izmantot mobilizēto personālu, lai atsāktu savu Doņeckas uzbrukumu, bet, iespējams, nespēs sasniegt operatīvi nozīmīgus ieguvumus.

  Krievijas spēki ir noteikt nosacījumus sakārtotu izstāšanos no rietumu krasta Dņepras upes, lai izvairītos no rauts Hersonas apgabalā.

  Prezidents Vladimirs Putins, iespējams, nosaka apstākļus, lai turpinātu mobilizāciju slepeni neskatoties uz apgalvojumiem, ka daļēja mobilizācija rada pietiekamus spēkus.

  Krievijas dārgie spēka ražošanas pasākumi, visticamāk, turpinās nosvērt Krievijas ekonomiku un radīt sociālo spriedzi.

  Irāna, visticamāk, izmantos Krievijas paļaušanos uz Irānas ieroču sistēmām, lai pieprasītu Krievijas palīdzību saistībā ar tās kodolprogrammu.

  Krievijas spēki var izvērst ārkārtējus pasākumus pret dezertējošo personālu, cenšoties reaģēt uz nopietniem morāles jautājumiem.

  Krievijas avoti apgalvoja, ka Ukrainas spēki turpināja pretaizskarošas operācijas Kreminnas un Svatoves virzienā.

  Krievu spēki turpināja sagatavot esošās un jaunās aizsardzības līnijas Hersonas apgabalā.

  Krievijas spēki turpināja veikt ofensīvas operācijas ap Bakhmutu, Avdiivku un Doņeckas pilsētu.

  Krievijas spēki turpināja piespiedu evakuācijas pasākumus Hersonas apgabalā.

  Krievijas un okupācijas amatpersonas turpināja noteikt pasākumus Ukrainas bērnu piespiedu izsūtīšanai uz Krievijas Federāciju.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 3. novembrī

  Ar Kateryna Stepanenko, Riley Bailey, Grace Mappes, Jekaterina Klepanchuk, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas spēki turpina atsaukt dažus elementus no ziemeļrietumu Hersonas apgabala, taču joprojām nav skaidrs, vai Krievijas spēki cīnīsies par Hersonas pilsētu.

  Atslēgas takeaways

  Joprojām nav skaidrs, vai Krievijas spēki aizstāvēs Hersonas pilsētu, neraugoties uz dažu Krievijas elementu pastāvīgo izstāšanos no ziemeļrietumu Hersonas apgabala.

  Krievijas spēki priekšlaicīgi izvietoja nesen mobilizēto personālu uzbrukuma operācijām rietumu Doņeckas apgabalā, lai sasniegtu minimālus un operatīvi nenozīmīgus teritoriālos ieguvumus.

  Krievijas tirdzniecības vietas turpināja publicēt pretrunīgus un mulsinošus ziņojumus par ģenerālpulkveža Aleksandra Lapina atlaišanu no CMD komandiera vai Krievijas “centrālo” spēku komandiera amata.

  Krievijas iestādes var paredzēt nosacījumus, lai nenovēršami nodotu Zaporizhzhia atomelektrostaciju Krievijas elektrotīklam.

  Krievijas avoti apgalvoja, ka Ukrainas spēki turpināja veikt pretaizskarošas operācijas Kreminnas un Svatoves virzienā.

  Krievijas spēki turpināja ofensīvas operācijas ap Bakhmutu, Avdiivku un Doņeckas pilsētu.

  Krievijas militārais turpina saskarties ar izteiktiem jautājumiem kritiskā militārā aprīkojuma piegādē.

  Krievijas Aizsardzības ministrija, iespējams, turpinās mobilizācijas centienus slepeni.

  Krievijas okupācijas amatpersonas turpināja piespiedu evakuāciju Hersonas apgabalā.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 2. novembrī

  Ar Kateryna Stepaņenko, Riley Bailey, Karolina Hird, Grace Mappes, Madison Williams, Jekaterina Klepančuka, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins turpina noraidīt Ukrainas suverenitātes ideju tādā veidā, kas būtībā nav saderīgs ar nopietnām sarunām.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas spēku ģenerēšanas centieni apvienojumā ar Rietumu sankcijām rada ilgtermiņa kaitīgo ietekmi uz Krievijas ekonomiku, kā iepriekš prognozēja ISW.

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins aicinājumi konkurētspējīgu Krievijas militāro rūpniecību ir šķīries no realitātes Krievijas piegādes ķēdes un aizsardzības rūpnieciskās bāzes jautājumiem.

  Krievijas amatpersonas paziņoja, ka okupācijas iestādes sāka integrēt Zaporizhzhia atomelektrostaciju (ZAES) Krievijas jurisdikcijā.

  Krievijas un Baltkrievijas amatpersonas turpina iemūžināt ilgstošo informācijas operāciju, ka Baltkrievija Krievijas vārdā sāks karā Ukrainā, bet Baltkrievijas iestāšanās karā joprojām ir ļoti maz ticama, kā ISW jau iepriekš ir novērtējusi.

  Krievijas avoti apgalvoja, ka Ukrainas spēki turpināja veikt pretaizskarošas operācijas Svatoves un Kreminnas virzienos, un Krievijas spēki veica ofensīvas operācijas, lai ierobežotu Ukrainas spēkus.

  Krievijas spēki turpināja aizsardzības operācijas gar Dņepro upi, kamēr Ukrainas spēki turpināja aizturēšanas kampaņu.

  Krievijas spēki turpināja veikt zemes uzbrukumus pie Bakhmutas un Doņeckas pilsētas.

  Krievijas spēki turpināja mobilizācijas centienus un reklāmu brīvprātīgo bataljoniem, vienlaikus cīnoties ar zemu morāli.

  Krievijas okupācijas iestādes turpināja piespiedu kārtā pārvietot Hersonas apgabala iedzīvotājus, nacionalizēt Ukrainas uzņēmumus okupētajā teritorijā un piespiedu kārtā izsīdēt Ukrainas bērnus uz Krieviju.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 1. novembris

  Ar Kateryna Stepaņenko, Riley Bailey, Karolina Hird, Grace Mappes, Madison Williams, Jekaterina Klepančuka, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Irāna plāno nosūtīt uz Krieviju vairāk kaujas dronu un jaunu ballistisko raķešu sistēmu izmantošanai Ukrainā, iespējams, vēl vairāk stiprinot Krievijas paļaušanos uz Irānas ieroču sistēmām.

  Atslēgas takeaways

  Plānotie dronu un ballistisko raķešu sūtījumi uz Krieviju, iespējams, vēl vairāk stiprinās Krievijas atkarību no Irānas un Irānas ieroču sistēmām.

  Krievijas MOD uzsāka pusgada kritiena iesaukšanas ciklu, neraugoties uz Krievijas iestāžu ziņojumiem, kas slepeni turpinās mobilizācijas pasākumus.

  Dienvidu kara apgabala (SMD) 8. kombinēto ieroču armijas komandieris ģenerālleitnants Andrejs Mordvičovs, kā ziņots, nomainīja ģenerālpulkvedi Aleksandru Lapinu kā Centrālā kara apgabala (CMD) komandieri.

  Vāgnera grupas finansists Jevgeņijs Prigožins, visticamāk, mēģina risināt kritiku pret viņa paralēlajām militārajām struktūrām pēc Lapina ziņotā atlaišanas.

  Krievijas avoti apgalvoja, ka Ukrainas spēki turpināja veikt pretaizskarošas operācijas Svatoves un Kreminnas virzienos.

  Krievijas spēki turpināja aizsardzības sagatavošanās darbus, kamēr Ukrainas spēki veica kontraizskarošas operācijas Hersonas apgabalā.

  Krievijas spēki turpināja veikt ofensīvas operācijas ap Bakhmutu un ap Doņeckas pilsētu.

  Krievijas spēki turpināja stiprināt Krievijas kontroli pār Zaporizhzhia atomelektrostaciju.

  Tiek ziņots, ka Krievijas militārās struktūras paplašina apmācības spējas.

  Krievijas okupācijas amatpersonas turpināja noteikt apstākļus iedzīvotāju ilglaicīgai un pastāvīgai pārvietošanai no Dņepro upes austrumu krasta Hersonas apgabalā.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  Mēs detalizēti neziņojam par Krievijas kara noziegumiem, jo šīs darbības ir labi aptvertas Rietumu plašsaziņas līdzekļos un tieši neietekmē militārās operācijas, kuras mēs novērtējam un prognozējam. Mēs turpināsim novērtēt un ziņot par šo noziedzīgo darbību ietekmi uz Ukrainas militāro un iedzīvotāju, un jo īpaši par kaujas Ukrainas pilsētās. Mēs pilnībā nosodām šos Krievijas bruņoto konfliktu, Ženēvas konvenciju un cilvēces likumu pārkāpumus, kaut arī mēs tos neaprakstīsim šajos ziņojumos.

  Hronoloģija kartes no 1-6 novembris, 2022 — Mouseover, lai ritinātu

  Ukrainas konfliktu kartes - 110122-110622

  Skatīt Kara pētījumu institūtu Krievijas iebrukuma interaktīvajā kartē

  Lasīt jaunāko Ukrainas Konfliktu atjauninājumus no institūta Pētījums kara

  * Dalīta ar tiešu skaidru atļauju no Kara izpētes institūta (ISW).

  Par Kara pētījumu metodoloģijas izpētes institūtu

  ISW pētījumu metodoloģija balstās gan uz primārajiem, gan sekundārajiem avotiem, kas ļauj pētniekiem izstrādāt visaptverošu izpratni par situāciju uz vietas. Lai analizētu militāro un politisko attīstību jebkurā konkrētā jomā, ISW pētniecības analītiķiem ir pilnībā jāsaprot ienaidnieka un draudzīgo spēku sistēmas. Viņiem ir jāsaprot arī iedzīvotāju demogrāfija, fiziskais reljefs, politika un šīs teritorijas vēsture. Tas ir analītiskais pamats, lai izprastu konkrētu notikumu iemeslus un izpildītu tām noteiktos pētniecības mērķus. ISW analītiķi arī pavada laiku tādās vietās kā Irākā, Afganistānā un citur, lai gūtu labāku izpratni par drošību un politisko situāciju un novērtētu pašreizējo stratēģiju un politikas īstenošanu. Mūsu pētnieki apkopo datus un analizē tendences, radot granulētu analīzi par notikumiem pētniecības jomās, radot precīzu, augstas izšķirtspējas, savlaicīgu un rūpīgu priekšstatu par situāciju. ISW pētījumu metodoloģija garantē tās panākumus un apņemšanos uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas, sasniegt stratēģiskos mērķus un reaģēt uz jaunām problēmām, kurām var būt nepieciešama amerikāņu militārās varas izmantošana.

  Par Kara izpētes institūtu

  Kara izpētes institūts veicina informētu izpratni par militārajām lietām, izmantojot uzticamus pētījumus, uzticamu analīzi un novatorisku izglītību. Mēs esam apņēmušies uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas un reaģēt uz jauniem draudiem, lai sasniegtu ASV stratēģiskos mērķus. ISW ir bezpartijiska, bezpeļņas, sabiedriskās politikas pētniecības organizācija.

  Uzziniet vairāk, iesaistieties un veiciet savu ieguldījumu šodien.

  Papildus lasīšana

  [Ikgadējā atjaunināšana] Starptautiskās kibertiesību normas praksē: interaktīvs rīkkopa

  Datu vēstniecības: nacionālo valstu suverenitāte, drošība un nepārtrauktība

  Avots: ComplexDiscovery