Sun. May 22nd, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  ru flag
  es flag

  Redaktora piezīme: Publicējusi Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācija (WIPO, specializēta Apvienoto Nāciju Organizācijas aģentūra) sadarbībā ar Portulāna institūtu un WIPO korporatīvajiem partneriem: Brazīlijas Nacionālā rūpniecības konfederācija (CNI), Indijas rūpniecības konfederācija (CII), Ecopetrol (Kolumbija) un Turcijas eksportētāju asambleja (TIM), Global Inovation Index 2021 ir vadošais salīdzinošās novērtēšanas instruments uzņēmumu vadītājiem, politikas veidotājiem un citiem, kas meklē ieskatu inovāciju stāvoklī visā pasaulē. Publicēts katru gadu kopš 2007. gada, ziņojumā ietilpst pasaules ekonomikas inovāciju spēju un rezultātu novērtējums. 2021. gada septembrī publicētajā 2021. gada ziņojumā uzsvērts, cik svarīgi ir jaunas idejas pēcpandēmijas ekonomikas izaugsmes nodrošināšanai. Ņemot vērā, ka e-datu atklāšanas ekosistēmas arvien vairāk uzmanības centrā ir inovācija ieņēmumu izaugsmei un vērtības radīšanai, šajā ziņojumā ir sniegti ieskati, kas var būt noderīgi kiberdrošībai, informācijas pārvaldībai un juridisko atklājumu profesionāļiem e-atklāšanas ekosistēmā, apsverot iespējas un ģeogrāfiskās iespējas tehnoloģijām orientēta ekonomiskā izaugsme.

  Multivides laidiens un atskaite

  Globālais inovāciju indekss 2021: Inovācijas ieguldījumi noturīgi, neskatoties uz COVID-19 pandēmiju

  Publicējusi Pasaules intelektuālā īpašuma organizācija*

  Valdības un uzņēmumi daudzviet pasaules mērogā paplašināja ieguldījumus inovācijā starp COVID-19 pandēmijas milzīgo cilvēku un ekonomisko nodevu, Global Inovation Index 2021 parādīja, kas ilustrē arvien lielāku atzinību, ka jaunas idejas ir būtiskas pandēmijas pārvarēšanai un amatu nodrošināšanai -pandēmijas ekonomisko izaugsmi.

  Zinātniskais rezultāts, izdevumi pētniecībā un attīstībā (R un D), intelektuālā īpašuma pieteikumi un riska kapitāla (VC) darījumi turpināja pieaugt 2020. gadā, balstoties uz spēcīgiem pirmskrīzes rādītājiem. Jo īpaši pētniecības un attīstības izdevumi uzrādīja lielāku noturību pandēmiskās ekonomikas lejupslīdes laikā nekā iepriekšējos kritumos.

  Tomēr krīzes ietekme nozarēs ir bijusi ļoti nevienmērīga, saskaņā ar jauno GII funkciju — Global Inovation Tracker. Uzņēmumi ar izejvielām, tostarp programmatūru, internetu un komunikāciju tehnoloģijas, aparatūras un elektroiekārtu rūpniecību, farmācijas un biotehnoloģiju, pastiprināja ieguldījumus inovācijā un palielināja pētniecības un attīstības centienus. Savukārt uzņēmumi nozarēs, kuras lielā mērā skāruši pandēmijas ierobežošanas pasākumi un kuru uzņēmējdarbības modeļi ir balstīti uz personīgām darbībām, piemēram, transportu un ceļošanu, samazināja savus izdevumus. GII 2021 liecina, ka tehnoloģiskais progress pie robežas ir ievērojams solījums, un vislielākais piemērs ir COVID-19 vakcīnu strauja attīstība.

  “Šogad Globālais inovāciju indekss parāda, ka, neskatoties uz COVID-19 pandēmijas milzīgo ietekmi uz dzīvību un iztiku, daudzas nozares ir parādījušas ievērojamu noturību — it īpaši tās, kas ir pieņēmušas digitalizāciju, tehnoloģijas un inovācijas”, sacīja WIPO ģenerāldirektors Darens Tangs. “Tā kā pasaule vēlas atjaunot pandēmiju, mēs zinām, ka inovācija ir neatņemama nozīme, lai pārvarētu kopējās problēmas, ar kurām saskaramies, un lai veidotu labāku nākotni. Globālais inovāciju indekss ir unikāls instruments politikas veidotājiem un uzņēmumiem orientēties uz kartēšanas plāniem, lai nodrošinātu, ka pandēmijas dēļ mēs kļūstam spēcīgāki.”

  GII savā ikgadējā pasaules ekonomikas rangā par inovāciju jaudu un produkciju liecina, ka rindās pastāvīgi dominē tikai dažas ekonomikas, galvenokārt augsti ienākumi. Tomēr izraudzītās ekonomika ar vidējiem ienākumiem, tostarp Ķīna, Turcija, Vjetnama, Indija, Filipīnas, tuvojas un maina inovācijas ainavu.

  Šveice, Zviedrija, ASV un Apvienotā Karaliste turpina vadīt inovāciju rangu, un pēdējos trīs gados visi ir ierindojušies top 5. Korejas Republika pirmo reizi pievienojas GII top 5 2021. gadā, savukārt četras citas Āzijas ekonomikas ir populārākās 15: Singapūra (8), Ķīna (12), Japāna (13) un Honkonga, Ķīna (14).

  Globālās inovācijas ģeogrāfija mainās nevienmērīgi

  Ziemeļamerika un Eiropa turpina vadīt globālo inovāciju ainavu kā reģionus līdz šim. Pēdējo desmit gadu laikā visdinamiskākais ir Dienvidaustrumāzijas, Austrumāzijas un Okeānijas inovāciju sniegums. Tas ir vienīgais reģions, kas aizver plaisu ar līderiem.

  Ķīna joprojām ir vienīgā ekonomika ar vidējiem ienākumiem, kas padara to top 30. Bulgārija (35), Malaizija (36), Turcija (41), Taizeme (43), Vjetnama (44), Krievijas Federācija (45), Indija (46), Ukraina (49) un Melnkalne (50) padara to GII top 50.

  Tomēr tikai Turcija, Vjetnama, Indija un Filipīnas sistemātiski tuvojas. Ārpus Ķīnas šīm lielākajām ekonomikām ir potenciāls mainīt globālo inovāciju ainavu par labu.

  “GII liecina, ka, lai gan jaunajām ekonomikām bieži vien ir grūti pastāvīgi uzlabot savas inovācijas sistēmas, dažas vidējas ienākumu ekonomikas ir izdevies panākt inovāciju ar saviem vairāk attīstītajiem vienaudžiem”, saka Bijušais dekāns un Kornela universitātes vadības profesore, Soumitra Dutta. “Šīs jaunās ekonomikas valstis cita starpā ir spējušas veiksmīgi papildināt savas vietējās inovācijas ar starptautisku tehnoloģiju nodošanu, attīstīt tehnoloģiski dinamiskus pakalpojumus, kurus var tirgot starptautiskā mērogā, un galu galā ir veidojušas līdzsvarotākas inovācijas sistēmas”.

  Jauni konstatējumi par GII 2021

  Ieguldījumi inovācijā sasniedza visu laiku augstu pirms pandēmijas, un pētniecībai un attīstībai 2019. gadā pieauga ārkārtas rādītājs — 8,5%.

  Valdības budžeta piešķīrumi lielākajām pētniecības un attīstības izdevumu tautsaimniecībām, par kurām ir pieejami dati, uzrādīja turpmāku izaugsmi 2020. gadā. Globālie korporatīvie pētniecības un attīstības izdevumi 2020. gadā palielināja savus pētniecības un attīstības izdevumus par aptuveni 10 procentiem, un 60 procenti šo pētniecības un D intensīvo uzņēmumu ziņoja par pieaugumu.

  VC darījumu skaits 2020. gadā pieauga par 5,8 procentiem, pārsniedzot pēdējo 10 gadu vidējo pieauguma tempu. Spēcīga izaugsme Āzijas Klusā okeāna reģionā vairāk nekā kompensēja kritumus Ziemeļamerikā un Eiropā. Āfrikā un Latīņamerikā un Karību jūras reģionā reģistrēts arī divciparu pieaugums. Pirmā ceturkšņa skaitļi 2021. gadam liecina par vēl dinamiskāku VC aktivitāti 2021. gadā.

  Zinātnisko rakstu publicēšana visā pasaulē 2020. gadā pieauga par 7,6 procentiem.

  “Starp galvenajiem GII 2021. gada konstatējumiem pārmaiņas, kas notiek starp vadošajām ekonomikām, ir diezgan ievērojamas. Papildus Korejas Republikas iespaidīgajam lēcienam (no 10. līdz 5. punktam) tiek apstiprināts, ka pagājušajā gadā gūtais progress ir turpinājies Francijā (11) un Ķīnā (12), jo abi tagad klauvē pie GII top 10 durvīm. Šie trīs piemēri uzsver, ka valdības politika joprojām ir svarīga un stimuli inovāciju stimulēšanai. Kopumā COVID netraucēja 2019.—2020. gadā apzinātās tendences, jo finansējums (valsts un privāts) turpināja būt samērā bagātīgs inovatīviem uzņēmumiem, pat ārpus veselības un biozinātņu jomām,” norāda INSEAD izcilais kolēģis un ziņo līdzautors Bruno Lanvin.

  Izlasiet pilnu oriģinālo multivides laidienu.

  Lasīt pilnu ziņojumu: Global Inovation Index 2021 (PDF) - Mouseover, lai ritinātu

  Pasaules inovācijas nozares ziņojums 2021. gadam

  Izlasiet sākotnējo atskaiti.

  Par globālo inovāciju indeksu

  Globālo inovāciju indeksu 2021 (GII) savā 14. izdevumā šogad publicē WIPO sadarbībā ar Portulāna institūtu un ar mūsu korporatīvo partneru atbalstu: Brazīlijas Nacionālā rūpniecības konfederācija (CNI), Indijas rūpniecības konfederācija (CII), Ecopetrol (Kolumbija) un Turcijas eksportētāju asambleja (TIM). 2021. gadā tika izveidots akadēmiskais tīkls, lai iesaistītu pasaules vadošās universitātes GII pētniecībā un atbalstītu GII rezultātu izplatīšanu akadēmiskajā aprindās.

  Kopš tās sākuma 2007. gadā GII ir izstrādājusi inovācijas mērīšanas programmu un kļuvusi par ekonomikas politikas veidošanas stūrakmeni, arvien vairāk valdību sistemātiski analizējot to gada GII rezultātus un izstrādājot politikas atbildes, lai uzlabotu to sniegumu. GII ir atzinusi arī ANO Ekonomikas un sociālo lietu padome savā 2019. gada rezolūcijā par zinātni, tehnoloģijām un inovācijām attīstībai kā autoritatīvu kritēriju inovāciju mērīšanai saistībā ar ilgtspējīgas attīstības mērķiem (SDG).

  Katru gadu publicēts GII kodols nodrošina darbības uzlabošanas pasākumus un ieņem 132 ekonomikas pēc to inovācijas ekosistēmām. Indeksa pamatā ir bagātīga datu kopa — 81 rādītāju apkopojums no starptautiskiem publiskiem un privātiem avotiem, kas pārsniedz tradicionālos inovācijas pasākumus kopš inovācijas definīcijas paplašināšanas. Tas vairs neattiecas tikai uz pētniecības un attīstības (pētniecības un attīstības) laboratorijām un publicētajiem zinātniskajiem darbiem, un drīzāk ir vispārīgāks un horizontāls raksturs, tostarp sociālais, uzņēmējdarbības modelis un tehniskie aspekti. Katrai ekonomikai tiek izveidots vienas lapas profils, kurā tiek reģistrēti šīs ekonomikas rādītāji attiecībā pret visām pārējām indeksa ekonomikām. Ekonomikas profili arī uzsver ekonomikas relatīvās inovācijas stiprās un vājās puses.

  GII 2021 aprēķina kā vidējo rādītāju no diviem apakšindeksiem. Inovācijas ieguldījuma apakšindekss mēros ekonomikas elementus, kas ļauj un veicina inovatīvas darbības, un ir sagrupēti piecos pīlros: 1) iestādes, 2) cilvēkkapitāls un pētniecība, 3) infrastruktūra, 4) tirgus izsmalcinātība un 5) uzņēmējdarbības izsmalcinātība. Inovācijas izlaides apakšindekss atspoguļo inovatīvu darbību faktisko rezultātu ekonomikā un ir sadalīts divos pīlros: 6) Zināšanu un tehnoloģiju iznākumi un (7) radošie rezultāti.

  Indeksu iesniedz neatkarīgai statistikas revīzijai Eiropas Komisija, Kopīgais pētniecības centrs.

  * Kopīgota ar atļauju sadaļā Creative Commons - Attiecinājums 4.0 Starptautisks (CC BY 4.o)

  Papildu lasīšana

  Inovācijas finansējums? Apsvērumi no 2020. gada globālā inovāciju indeksa

  E-datu atklāšanas tirgus izmērs Mashup: 2021-2026 Pasaules programmatūras un pakalpojumu pārskats

  Avots: Complex-Discovery

  Apstrīdēja caurs formas? Pētījums par e-pasta un paroles ekfiltrāciju

  The report "Leaky Forms: A Study of Email and Password Exfiltration...

  Incidentu reaģēšanas automatizēšana? Ņemot vērā mākslīgo intelektu kibertelpā

  According to the recent research report from the CCDCOE on Automated/Autonomous...

  Krievu kiberuzbrukuma aktivitāte Ukrainā: Microsoft īpašais ziņojums

  According to an April 27, 2022 report from Microsoft's Digital Security...

  Informēt biznesa lēmumus? ENISA kiberdrošības tirgus analīzes satvars

  The ENISA Cybersecurity Market Analysis Framework is designed to improve market...

  Smarsh iegādāties Telemessage

  “As in many other service industries, mobile communication is ubiquitous in...

  Pāreja kvartāls? DISCO paziņo par 2022. gada 1. ceturkšņa finanšu rezultātiem

  According to Kiwi Camara, Co-Founder and CEO of DISCO, “This quarter...

  Jauns no Nuix? Macquarie Australia Conference 2022 prezentācijas un tirdzniecības atjauninājums

  From a rebalanced leadership team to three concurrent horizons to drive...

  Spēcīga izaugsme? KLDiscovery Inc. paziņo par 2022. gada pirmā ceturkšņa finanšu rezultātiem

  According to Christopher Weiler, CEO of KLDiscovery Inc, “The first quarter...

  Pārvietot? 2022 E-datu atklāšanas tirgus kinētika: piecas interesējošas jomas

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  Uzticēšanās procesam? 2021 e-datu atklāšanas apstrādes uzdevums, tērēšana un izmaksu dati

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Gads pārskatā? 2021 e-atklāšanas pārskatīšanas uzdevums, tērēšana un izmaksu datu punkti

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  2021 Apskatiet e-atklāšanas kolekciju: uzdevumu, tērēšanas un izmaksu datu punkti

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu par maiju 2022

  From eDiscovery pricing and buyers to cyberattacks and incident response, the...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu 2022. gada aprīlī

  From cyber attack statistics and frameworks to eDiscovery investments and providers,...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumiem, datiem un juridisko atklājumu 2022. gada martā

  From new privacy frameworks and disinformation to business confidence and the...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu par 2022. gada februāri

  From biometric recognition and artificial intelligence to data embassies and processing...

  Barošana trakums? 2022. gada vasaras e-datu atklāšanas cenu apsekojuma rezultāti

  Initiated in the winter of 2019 and conducted eight times with...

  Pārspriegums vai plātīties? Astoņpadsmit novērojumi par e-atklāšanas uzņēmējdarbības uzticību 2022. gada pavasarī

  In the spring of 2022, 63.5% of survey respondents felt that...

  Veidi un ēnas? Jautājumi, kas ietekmē e-atklāšanas biznesa veiktspēju: 2022. gada pavasara pārskats

  In the spring of 2022, 36.5% of respondents viewed increasing types...

  Tide ir In? E-atklāšanas darbības metrika 2022. gada pavasarī

  In the spring of 2022, 46 eDiscovery Business Confidence Survey participants...