Sun. Mar 26th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Toimetaja märkus: Ukraina kriisi käimasolevate uuenduste üks kõige täpsemaid ja üksikasjalikumaid allikaid on Ukraina Konflikti värskendus sõja uurimise instituudist. Sõja Uurimise Instituut (ISW) on 501 (c) (3) organisatsioon ja toodab rangelt mittepartisanilist, mitte-ideoloogilist faktipõhist uurimistööd. ISW püüab edendada teadlikku arusaamist sõjast ja sõjalistest asjadest läbi kõikehõlmava, sõltumatu ja kättesaadava avatud lähtekoodiga uurimistöö ja analüüsi. ISW teadusuuringud on kättesaadavad avalikkusele, sõjaväe praktikutele, poliitikakujundajatele ja meedia liikmetele. Pakkudes igapäevast sünteesi peamisi sündmusi, mis on seotud Venemaa agressiooni Ukraina vastu, ISW värskendused võivad kasu küberjulgeoleku, teabejuhtimise ja õigusliku avastamise spetsialistid, kui nad järgivad äri-, infotehnoloogia- ja juriidilisi suundumusi ja trajektoore, mida mõjutavad ja tulenevad praegusest Ukraina konfliktist.

  Hindamine ja kaardid*

  Ukraina Konflikti hindamised — Ülevaade Maps

  Sõja Uurimise Instituut (ISW), Venemaa meeskond

  Kriitiliste ohtude projekt (CTP), Ameerika Enterprise Institute

  Üldine hindamise taustainfo

  ISW avaldab süstemaatiliselt Venemaa kampaania hinnanguid, mis sisaldavad kaarte, mis tõstavad esile hinnatud kontrolli maastiku üle Ukrainas ja peamised Venemaa manöövriteljed.

  Need kaardid suurendavad igapäevaseid sünteetilisi tooteid, mis hõlmavad olulisi sündmusi, mis on seotud Venemaa uuendatud agressiooniga Ukraina vastu.

  Vene solvav kampaania hinnangud

  4. detsember 2022

  George Barros, Grace Mappes, Riley Bailey, Karolina Hird, Layne Philipson, Angela Howard ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Ukraina ametnikud on teatanud, et Ukraina väed kavatsevad järgmise talve jooksul jätkata pealetungioperatsioone, et ära kasutada hiljutisi lahinguväljal edu ja takistada Vene vägede lahinguvälja algatuse taastamist. Kuid kõrgemad USA valitsusametnikud tuvastavad ekslikult Ukraina optimaalse võimaluse akna viia läbi pigem kevadel kui talvel, vaatamata Ukraina ametnike avaldustele vastupidist.

  Key Buffee

  Ukraina ametnikud on teatanud, et Ukraina väed jätkavad vasturünnakuoperatsioone eelseisva talve jooksul.

  Ukraina võime säilitada sõjalist algatust sõltub Ukraina vägedest, mis jätkavad 2022—2023. aasta talvel vasturünnavaid operatsioone.

  Vene allikad teatasid, et Ukraina väed jätkasid vasturünnakute operatsioone Kreminna ja Svatove suundades.

  Vene väed jätkasid pealetungioperatsioonide läbiviimist Bakhmuti ja Avdiivka ümbruses.

  Mobiliseeritud Vene sõdurite grupid jätkavad Venemaa jõu põlvkonna jõupingutusi, keeldudes võitlusest, alluvusest ja trotsimisest.

  Vene väed hukkasid okupeeritud Luhanski oblastis tõenäoliselt avalikult elanikke süüdistustel partisanitegevuses.

  Lugege täielikku värskendust.

  3. detsember 2022

  Riley Bailey, George Barros, Karolina Hird, Nicholas Carl ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Prantsusmaa president Emmanuel Macron võimendas 3. detsembril toimunud televiseeritud intervjuus Venemaa infooperatsioone Lääne vajadusest arutada Venemaa „turvatagatisi”.

  Key Buffee

  Ukraina väed jõudsid väidetavalt Dnipro jõe ida (vasakule) kaldale üle Kherson City.

  Prantsusmaa president Emmanuel Macron võimendas Venemaa teabeoperatsioone NATO vajaduse kohta kaaluda 3. detsembril toimunud televiseeritud intervjuus oletatavate läbirääkimiste käigus Venemaale antud „julgeolekutagatisi”.

  Tingimused Ida-Ukrainas on tõenäoliselt muutumas soodsamaks suurema kiirusega operatsioonide talvel seab sisse.

  Venemaa ja Valgevene kaitseministrid kohtusid Minskis tõenäoliselt veelgi tugevdada kahepoolseid julgeolekusidemeid Venemaa ja Valgevene vahel.

  Ukraina väed jätkavad tõenäoliselt Kreminna loode poole.

  Vene väed jätkasid maapealseid rünnakuid ümber Bakhmut, Avdiivka-Donetski linna alal ning Lääne-Donetski ja Ida-Zaporižja oblastides.

  Vene võimud väidetavalt evakueerisid Oleshkyst Vene kaastöötajaid.

  Venemaa Rahvuskaardiväe (Rosgvardia) organisatsiooni- ja staabiosakond kinnitas, et mobilisatsioon jätkub vaatamata Venemaa presidendi Vladimir Putini teadaandele osalise mobilisatsiooni ametliku lõpetamise kohta 31. oktoobril.

  Venemaa ametiasutused jätkavad kohtumeetmete kasutamist okupeeritud territooriumide halduskontrolli konsolideerimiseks.

  Lugege täielikku värskendust.

  2. detsember 2022

  Autor Riley Bailey, Kateryna Stepanenko, Grace Mappes, Jekaterina Klepanchuk ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Venemaa üritab ära kasutada Lääne soovi läbirääkimisteks luua dünaamiline, kus Lääne ametnikud tunnevad end pressitud teha ennetavaid järeleandmisi, et meelitada Venemaa läbirääkimiste tabelis.

  Key Buffee

  Venemaa üritab ära Lääne soov läbirääkimiste luua dünaamiline, kus Lääne ametnikud tunnevad kohustust teha ennetavaid järeleandmisi meelitada Venemaa lauale.

  Venemaa välisminister Sergei Lavrov kordas läbirääkimiste alusena täpselt samu nõudmisi, mida Venemaa välisministeerium oli teinud enne 24. veebruari sissetungi, ja Kremli pressiesindaja Dmitrii Peskov lisas edasise nõudluse, et Lääne tunnistaks Venemaa Ukraina territooriumi annekteerimist.

  Venemaa väed kujutavad endiselt ohtu Ukraina energia infrastruktuurile vaatamata Ukraina õhukaitsemehhanismide edukusele.

  Täiendavad Lääne õhukaitsesüsteemid ajendavad Venemaa sõjaeelset kogukonda küsima Venemaa õhukampaaniat Ukraina infrastruktuuri vastu.

  Venemaa ametnikud loovad tingimused, et pidada läbirääkimisi Zaporižžžžžžžžžja tuumaelektrijaama demilitariseerimise üle, kokkulepe, millega Venemaa tõenäoliselt uueneb ja mis ei kõrvaldaks ega vähendaks käimasolevat ohtu ZNPP-le.

  Ukraina väed tegid lokaliseeritud läbimurdeid Kreminna edelasse ja loodesse.

  Vene väed jätkasid minimaalsete edusammude tegemist Bakhmuti piirkonnas ja pealetungioperatsioonide läbiviimist Avdiivka—Donetski linna alal.

  Venemaa väed võivad Ukraina streikide tõttu raskustes nõuetekohaselt jaotada ja juurutada jõude Lõuna-Ukrainas tagalapiirkondadele.

  Kehv logistika, rahutud mobiliseeritud personal ja kodumaised protestid takistavad jätkuvalt Kremli osalise mobilisatsiooni eesmärkide saavutamist.

  Venemaa president Vladimir Putin jätkab katset maskeerida sõjalisi arendusprojekte okupeeritud aladel ilma selge põhjuseta.

  Lugege täielikku värskendust.

  1. detsember 2022

  Riley Bailey, Madison Williams, Jekaterina Klepantšuk, Kateryna Stepanenko ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Valgevene president Aleksandr Lukašenko jätkas informatsioonitingimuste seadmist, et seista Venemaa survele vastu sõtta Ukraina vastu, väites, et NATO valmistub Valgevenet ründama.

  Key Buffee

  Valgevene president Aleksandr Lukašenka jätkas informatsioonitingimuste seadmist, et seada Venemaa survele vastu Ukraina vastu sõtta astumiseks.

  Vene väed jätkasid jõupingutusi kaitsta Ukraina vasturünnakute vastu piki Svatove-Kreminna liini.

  Vene väed jätkasid lisanduvate kasumite saamist Bakhmuti ümbruses ja pealetungioperatsioonide läbiviimist Avdiivka-Donetski linna piirkonnas.

  Vene väed jätkasid kaitsemeetmete läbiviimist ja personali liigutamist Dnipro jõe idakaldal Khersoni oblastis.

  Venemaa sõjalised liikumised Zaporižja oblastis võivad oletada, et Venemaa väed ei suuda kriitilisi alasid Ukraina üha suurenevate streikide keskel kaitsta.

  Vene väed hoiavad Krimmis reserve kaitseoperatsioonide toetamiseks Zaporižja oblastis ja Dnipro jõe idakaldal.

  Kremli rahaline tüvi toidab jätkuvalt kodumaiseid rahutusi.

  Püsivad tõendid osalise mobilisatsiooni jätkamise kohta seoses madala moraali ja Venemaa vägede kõrbestumismääraga.

  Wagner Groupi finantseerija Jevgeni Prigožin jätkas katseid tugevdada Wagner Groupi mainet.

  Vene okupatsiooniametnikud jätkasid jõupingutusi okupeeritud territooriumide integreerimiseks Venemaa finants- ja õigusvaldkondadesse.

  Venemaa väed jätkasid Ukraina tsiviilisikute ja tsiviilinfrastruktuuri ärakasutamist Venemaa sõjajõupingutuste toetuseks Ukrainas.

  Lugege täielikku värskendust.

  30. november 2022

  Karolina Hird, Riley Bailey, Madison Williams, Jekaterina Klepanchuk ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Vene jõupingutused Bakhmuti ümbruses näitavad, et Vene väed ei ole põhimõtteliselt suutnud õppida varasematest suure õnnetusega kampaaniatest, mis on keskendunud piiratud operatiivse või strateegilise tähtsusega eesmärkidele.

  Key Buffee

  Vene sõjaväe jõupingutused Bakhmuti ümbruses viitavad sellele, et Venemaa väed ei suutnud õppida varasematest kulukatest kampaaniatest, mis keskendusid operatiivselt tähtsusetutele asulatele.

  Venemaa riiklik tuumaettevõte Rosenergoatom määras Zaporižžžžžja tuumaelektrijaama uue direktori.

  Kreml jätkab jõupingutusi, et lämmatada kodumaise teisitimõistetavaid meetmeid laiendades näiliselt suunatud „välismaiste agentide” vastu.

  Vene arvamusküsitlused viitavad sellele, et Vene avalikkus võib kasvada väsinud Venemaa sõda Ukrainas.

  Vene väed jätkasid jõupingutusi kaitsta Ukraina vasturünnakute vastu piki Svatove-Kreminna liini.

  Venemaa väed jätkasid lisanduvate kasumite saamist Bakhmuti ümbruses ja pealetungioperatsioonide läbiviimist Avdiivka-Donetski linna piirkonnas.

  Ukraina ametnik tunnistas, et Ukraina väed viivad läbi operatsiooni Kinburni säärel.

  Venemaa ja Ukraina allikad näitasid, et Venemaa ametnikud jätkavad osaliste mobilisatsioonimeetmete läbiviimist.

  Venemaa ametnike jätkuvad jõupingutused ebaseaduslikult annekteeritud territooriumide integreerimiseks Venemaa Föderatsiooni on tõenäoliselt väga korratu.

  Lugege täielikku värskendust.

  29. november 2022

  Grace Mappes, Madison Williams, Jekaterina Klepantšuk, Angela Howard, Karolina Hird ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Ühendkuningriigi kaitseministeerium (MoD) teatas 29. novembril, et Venemaa väed on viimase kolme kuu jooksul tõenäoliselt lõpetanud pataljoni taktikaliste gruppide (BTG) kasutuselevõtmise.

  Key Buffee

  Vene väed tegid 29. novembril Bakhmuti ümbruses marginaalseid tulusid, kuid Vene väed jäävad ebatõenäoliseks, et nad oleksid arenenud tempos, mida Venemaa allikad väitsid.

  Ühendkuningriigi kaitseministeerium (MoD) teatas, et Venemaa väed on viimase kolme kuu jooksul tõenäoliselt lõpetanud pataljoni taktikaliste gruppide (BTG) kasutuselevõtmise, toetades ISW eelnevaid hinnanguid.

  Vene väed jätkasid kaitsmist Ukraina vastupealetungioperatsioonide eest Svatove ümbruses, kuna Ukraina väed jätkasid vasturünnavaid operatsioone Svatove ja Kreminna ümbruses.

  Vene väed jätkasid piiratud maapealsed rünnakud Kreminast lääne pool, et taastada kaotatud positsioonid.

  Vene väed viisid läbi maapealseid rünnakuid Siverski ja Avdiivka lähistel ning Lääne-Donetski oblastis.

  Vene väed jätkasid kaitsepositsioonide tugevdamist Ida-Khersoni oblastis, kuna Ukraina väed jätkasid Venemaa jõukontsentratsioonide löömist Lõuna-Ukrainas.

  Vene väed jätkasid võitlust vananenud varustuse ja kodumaiste personalipuudustega ametlike meetmetega, mis viitavad tõenäolisele teisele mobilisatsiooni lainele.

  Sõltumatu uurimine leidis, et Venemaa võis pärast Khersoni oblasti läänekaldalt taganemist olla veetud tuhandeid Ukraina vange okupeeritud Ukrainas asuvatest karistuskolooniatest Venemaale.

  Lugege täielikku värskendust.

  28. november 2022

  Autor Karolina Hird, George Barros, Grace Mappes, Layne Philipson, Madison Williams ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Venemaa väed valmistuvad tõenäoliselt uue rakettide streikide laine käivitamiseks järgmisel nädalal üle Ukraina, kuid tõenäoliselt on selliste ettevalmistuste eesmärk säilitada hiljutine streikide tempo selle asemel, et seda eskaleerida Venemaa raketiarsenali jätkuvate piirangute tõttu.

  Key Buffee

  Venemaalt väidetav mitme väikese küla püüdmine Bakhmuti ümbruses 27. ja 28. novembril ei kujuta endast peatset Vene ümbritsemist Bakhmut.

  Hiljutised Venemaa jõupingutused Valgevenesse novembris 2022 on tõenäoliselt osa Venemaa jõupingutustest suurendada Venemaa koolitusvõimet ja viia läbi teabeoperatsioon.

  Vene milbloggers kritiseeris laialdaselt Venemaa kaitseministeeriumi (MoD) otsust kehtestada ranged tollipiirangud kahesuguse kasutusega kaupade impordile, mis näitab jätkuvat ja ulatuslikku rahulolematust Venemaa MoD käitumisega sõjas Ukrainas.

  Venemaa väed valmistuvad tõenäoliselt uue rakettide streikide laine käivitamiseks järgmisel nädalal üle Ukraina, kuid sellised ettevalmistused on tõenäoliselt mõeldud hiljutise streigi tempo säilitamiseks, mitte selle suurendamiseks.

  Vene väed jätkasid jõupingutusi kaitsta Ukraina vasturünnakute vastu Svatove ümbruses, kuna Venemaa allikad teatasid, et Ukraina väed jätkasid vasturünnakut Kreminna läänes.

  Vene väed tegid lisanduva kasu lõuna Bakhmut.

  Vene väed jätkasid kindlustatud positsioonide tugevdamist ja julgeolekumeetmete kehtestamist Ida-Khersoni oblastis.

  Ukraina väed jätkasid Venemaa sõjaväe varade löömist ja mööda kriitilisi logistikajooni Lõuna-Ukrainas.

  Venemaa väed seisavad jätkuvalt silmitsi piisava väljaõppe ja varustusega ning moraali ja distsipliiniga seotud probleemidega, kuna Venemaa sõjalistel ebaõnnestumistel on märkimisväärne siseriiklik sotsiaalne

  Venemaa okupatsioonivõimud jätkasid jõupingutusi okupeeritud Ukraina haridussüsteemide integreerimise hõlbustamiseks Venemaa süsteemi

  Lugege täielikku värskendust.

  Me ei anna Venemaa sõjakuritegudest üksikasjalikult aru, sest need tegevused on Lääne meedias hästi kaetud ega mõjuta otseselt sõjalisi operatsioone, mida me hindame ja prognoosime. Jätkame nende kuritegelike tegevuste mõju hindamist ja aruandlust Ukraina sõjaväele ja elanikkonnale ning konkreetselt võitlusele Ukraina linnapiirkondades. Me mõistame täielikult hukka need Venemaa relvakonfliktide seaduste, Genfi konventsioonide ja inimkonna rikkumised, kuigi me neid nendes aruannetes ei kirjelda.

  Kronoloogia kaardid novembrist 28 - 4. detsember 2022 - Mouseover kerida

  Ukraina Konflikti kaardid - 112822 - 120422

  Vaata Vene invasiooni sõja interaktiivse kaardi uurimise instituuti

  Loe viimaseid Ukraina Konflikti uudiseid Instituut for Study of War

  * Jagatud otsese selgesõnalise loata Instituut for Uuring of War (ISW).

  Sõja Uurimise Metodoloogia Instituudi kohta

  ISW uurimismetoodika tugineb nii esmastele kui ka teisestele allikatele, võimaldades teadlastel arendada terviklikku arusaamist olukorrast kohapeal. Et analüüsida sõjalisi ja poliitilisi arenguid mis tahes konkreetses piirkonnas, peavad ISW uurimisanalüütikud täielikult mõistma vaenlase ja sõbralike jõudude süsteeme. Samuti peavad nad mõistma rahvastiku demograafia, füüsilist maastikku, poliitikat ja selle piirkonna ajalugu. See loob analüütilise aluse konkreetsete arengute põhjuste mõistmiseks ja nende määratud teadusuuringute eesmärkide täitmiseks. ISW analüütikud veedavad aega ka sellistes kohtades nagu Iraak, Afganistan ja mujal, et paremini mõista julgeoleku- ja poliitilist olukorda ning hinnata praeguste strateegiate ja poliitika rakendamist. Meie teadlased koguvad andmeid ja analüüsivad suundumusi, toodavad uurimisvaldkondade arengute granuleeritud analüüsi, andes täpse, kõrge resolutsiooniga, õigeaegse ja põhjaliku pildi olukorrast. ISW uurimismetoodika tagab oma edu ja pühendumuse parandada rahva võimet sooritada sõjalisi operatsioone, saavutada strateegilisi eesmärke ja reageerida tekkivatele probleemidele, mis võivad nõuda Ameerika sõjalise võimu kasutamist.

  Umbes Instituut Uuring of War

  Instituut for Study of War edendab teadlikku arusaamist sõjaliste asjade usaldusväärsete teadusuuringute, usaldusväärse analüüsi ja uuendusliku hariduse kaudu. Me oleme pühendunud parandama riigi võimet sooritada sõjalisi operatsioone ja reageerida tekkivatele ohtudele, et saavutada USA strateegilised eesmärgid. ISW on mittepartisan, mittetulunduslik, avaliku poliitika uurimisorganisatsioon.

  Lisateave, osaleda ja anda oma panus täna.

  Täiendav lugemine

  [Iga-aastane uuendus] Rahvusvaheline küberõiguse praktikas: Interaktiivne tööriista

  Andmesaatkonnad: Rahvusriikide suveräänsus, turvalisus ja järjepidevus

  Allikas: ComplexDiscovery