Sun. Mar 26th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Примітка редактора: Дисципліна eDiscovery, яка передбачає ідентифікацію, збереження та аналіз електронних даних, все частіше використовується у розслідуваннях та судових процесах, пов'язаних з військовим злочином. У випадку російсько-української війни інструменти та методи виявлення електронних даних можуть бути використані для виявлення та збору електронних доказів військових злочинів, таких як електронні листи, публікації в соціальних мережах та інші цифрові комунікації, які можуть дати цінну інформацію про дії окремих осіб та організацій, які беруть участь у конфлікті. Ці докази можуть бути використані в розслідуваннях та судових розглядах, щоб притягнути винних у військових злочинях до відповідальності за свої дії. Крім того, електронне виявлення може допомогти ефективно та ефективно керувати величезною кількістю електронних доказів, які можуть мати відношення до справ про військові злочини, дозволяючи слідчим та юридичним групам швидко та точно аналізувати дані для виявлення ключових відомостей. Це щотижневе оновлення може бути корисним для фахівців з кібербезпеки, управління інформацією та правових розкриттів, оскільки вони розглядають розслідування та судові спори, що виникли внаслідок військових злочинів, вчинених під час війни.

  Довідкова інформація: Одним з найбільш точних і детальних джерел поточної інформації про українську кризу є оцінка російської наступальної кампанії від Інституту вивчення війни. Інститут вивчення війни (ISW) є організацією 501 (c) (3) і виробляє суворо безпартійні, неідеологічні, засновані на фактах дослідження. ISW прагне сприяти інформованого розуміння війни та військових справ шляхом всебічних, незалежних та доступних досліджень та аналізу з відкритим кодом. Дослідження ISW доступні широкій громадськості, військовим практикам, політикам та членам ЗМІ. Надаючи щоденний синтез ключових подій, пов'язаних з російською агресією проти України, оновлення ISW можуть принести користь слідчим і судовим юристів, оскільки вони слідкують за діловими, інформаційними технологіями та правовими тенденціями та траєкторіями, на які впливає і випливає з поточного російсько-українського конфлікту.

  Оцінка та карти*

  Російсько-українські оцінки конфліктів — огляд на картах

  Інститут вивчення війни (ISW), збірна Росії

  Проект «Критичні загрози» (CTP), Американський інститут підприємництва

  Загальна оцінка Довідкова інформація

  ISW систематично публікує російські оцінки кампанії, які включають карти, що висвітлюють оцінений контроль місцевості в Україні та основні російські осі маневру.

  Ці карти доповнюють щоденну синтетичну продукцію, яка охоплює ключові події, пов'язані з оновленою російською агресією проти України.

  Оцінки російської наступальної кампанії

  16 січня 2023

  Катерина Степаненко, Анжела Говард, Грейс Мейппс, Джордж Баррос та Мейсон Кларк

  Ключова розробка

  Кремль продовжує публічно оскаржувати заяви фінансиста Wagner Group Євгена Пригожина про те, що сили групи Вагнера несуть повну відповідальність за захоплення Соледара Донецької області 12 січня.

  Ключові винос

  Кремль продовжує оскаржувати заяви фінансиста Wagner Group Євгена Пригожина про те, що тільки сили Вагнера захопили Соледар Донецької області.

  Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков, можливо, побічно звинуватив Пригожина в навмисне викритті конфлікту між Міністерство оборони Росії і Вагнером в російському інформаційному просторі.

  Пригожин продовжував свої зусилля, спрямовані на підірвання віри в російське МО і акторів, прирівняних до Путіна.

  Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що російсько-українська війна знаходиться в «вирішальній фазі», яка не тягне за собою, що війна знаходиться в завершальній фазі або що російські війська планують використовувати всі ресурси в майбутніх діях.

  Відомий міліблогер відродив до лютого 2022 року обговорення наміру Кремля повернути близького союзника Путіна Віктора Медведчука до влади в Україні.

  Призначення російського начальника Генерального штабу генерала армії Валерія Герасимова командувачем російських військ в Україні, зокрема, не викликало значної хвилі критики в російському націоналістичному мілблогерському дискурсі.

  Російські війська продовжували локалізовані штурми, щоб відновити втрачені позиції в районі Сватового і на Куп'янському напрямку, оскільки українські війська продовжували наступальні операції навколо Кремінної

  Російські війська здійснили додаткові територіальні завоювання на північ від Бахмута і, можливо, посилюють обстріл на південь від Бахмута біля Кліщіївки

  Російські війська продовжували наземний обстріл біля Авдіївки і Донецька

  Російські війська продовжували зусилля по накопиченню робочої сили на східному (лівому) березі Херсонської області та розробці нових логістичних маршрутів між Росією та півдня України.

  Низька дисципліна серед російських військ продовжує безпосередньо загрожувати російським солдатам і обмежувати силову ефективність.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  15 січня 2023

  Катерина Степаненко, Джордж Баррос та Мейсон Кларк

  Ключова розробка

  Кремль із запізненням приймає кадрову мобілізацію, реорганізацію та промислові дії, які він реально повинен мати перед початком вторгнення в Україну в лютому 2022 року, і вживає заходів для проведення «спецвійськової операції» як великої звичайної війни.

  Ключові винос

  Українські чиновники уточнили, що російська ракета Кх-22 14 січня вразила житловий будинок у Дніпрі, загинуло щонайменше 25—30 мирних жителів. Українські чиновники уточнили неточну звітність про те, що українські ППО, можливо, спричинили руйнування будівлі, зазначивши, що Україна не має можливості збивати ракети Кх-22.

  Фінансист Wagner Group Євген Пригожин нагородив медалями військам групи Вагнера за взяття Соледара, ймовірно, в постійній спробі обрамити захоплення Соледара як досягнення Вагнера, а не спільні зусилля зі збройними силами Росії, як стверджувало раніше російське Міністерство оборони.

  Генеральний штаб України повідомив, що українські війська відбили російські наземні штурми біля Макіївки та Білогорівки Луганської області. Російський міліблогер заявив, що російські війська передають позашляховики Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з Росії до Луганської області, можливо, для використання в бойових діях.

  Російські джерела заявили, що російські війська закінчили розчищення Соледара і атакували українські позиції на півночі, заході та південному заході населеного пункту. Українське джерело повідомило, що російські війська 15 січня захопили міну на захід від Соледара біля Дворіччя.

  Російські війська продовжували атакувати Бахмут і райони на півночі, сході, півдні та південному заході міста. Російські війська здійснили маргінальні територіальні завоювання на південний захід від Бахмута біля Андріївки.

  Український військовий радник Херсонської області Сергій Хлан заявив, що російські війська збільшили свою присутність в окупованій Херсонській області і що деякі війська групи Вагнера прибули до Херсонської області. Глава російської окупації Херсонської області Володимир Сальдо заявив, що відновлення мосту Генічеськ-Арабатська стрілка покращило логістику Росії в окупованій Херсонській області.

  Повідомляється, що російський військовослужбовець підірвав гранату в будівлі, де розміщувалися російські солдати в Білгородській області, Росія, можливо, під час братовбивчого акту опору мобілізації. Російське джерело повідомило, що в результаті обстрілу гранати загинули троє і поранено 10 мобілізованих особових осіб.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  14 січня 2023

  Катерина Степаненко, Райлі Бейлі, Анжела Говард та Мейсон Кларк

  Ключова розробка

  Кремль продовжує неправдиво стверджувати, що Україна представляє екзистенційну загрозу Росії, щоб відкинути українські пропозиції про мирний саміт і зберегти початкові максималістські цілі Путіна.

  Ключові винос

  14 січня російські війська завдали дві хвилі ракетних ударів по українській критичній інфраструктурі.

  Кремль продовжує неправдиво стверджувати, що Україна представляє екзистенційну загрозу Росії відкинути пропозиції України про мирний саміт і зберегти початкові максималістські цілі Путіна.

  Кремль продовжує використовувати давні помилкові наративи про те, що український уряд пригнічує релігійні свободи як моральне виправдання своєї відмови від переговорів з Україною і, ймовірно, в надії повернути міжнародну громадську думку проти України.

  Фінансист Вагнера Євген Пригожин продовжував використовувати роль групи Вагнера у захопленні Соледара для підвищення його політичного статусу і побічно критикувати звичайних російських військових.

  Російські війська продовжували обмежені контратаки вздовж лінії Сватове - Кремінна.

  Російські війська продовжували наступальні операції навколо Соледара, а також в районах Бахмута та Авдіївки. Українські війська вкрай малоймовірно, що все ще утримують позиції в межах самого населеного пункту Соледар.

  Російські війська продовжили оборонні операції та посилили позиції фронту на східному (лівому) березі Дніпра в Херсонській області.

  Західні чиновники все частіше приєднуються до української влади, попереджаючи, що Росія готується до неминучої другої хвилі мобілізації.

  Російські окупаційні чиновники в Херсоні продовжили заходи щодо примусового переселення жителів до Росії.

  Українські партизанські атаки продовжують зривати зусилля російської тилової безпеки.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  13 січня 2023

  Катерина Степаненко, Джордж Баррос, Райлі Бейлі, Анжела Говард, Медісон Вільямс та Мейсон Кларк

  Ключова розробка

  Міністерство оборони Росії заявило 13 січня, що російські війська захопили Соледар Донецької області ввечері 12 січня. Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська тепер можуть сформувати «котел» навколо Бахмута і загрожувати українським лініям постачання, що йдуть на південний захід від Соледара, які підтримують українські війська в місті.

  Ключові винос

  Міністерство оборони Росії заявило 13 січня, що російські війська захопили Соледар ввечері 12 січня.

  Первинне оголошення МО (в якому не згадувалася група Вагнера) викликало значну негативну реакцію в російському інформаційному просторі, змусивши МО оприлюднити друге оголошення про кредитування Вагнера.

  Пригожин, швидше за все, прагне використовувати перемогу в Соледарі як інструмент торгу для підняття свого авторитету в Росії.

  Путін, можливо, вживає заходів для виховання кадру мілблогерів, лояльних Путіну і Міністерство оборони Росії, щоб підірвати зусилля Пригожина підняти себе.

  Високопоставлені українські чиновники продовжують прогнозувати активізацію українських та російських операцій навесні 2023 року і що наступ Росії з Білорусі залишається малоймовірним.

  Відповіді російських чиновників на росіян, які втекли за кордон, ризикують ще більше розділити Кремль і ультранаціоналістичну провоєнну спільноту.

  Як повідомляється, президент Росії Володимир Путін наказав російським окупаційним чиновникам депортувати українських дітей в Росію за схемами медичного переселення

  Російські війська проводили обмежені контратаки вздовж лінії Сватове - Кремінна, в той час як українські війська продовжували контрнаступальні операції біля Кремінної

  Російські війська продовжували наступальні операції навколо Соледара, Бахмута та Авдіївки.

  Українська розвідка повідомила, що російські війська прагнуть підняти чисельність особового складу до двох мільйонів до невизначеної дати.

  Українські партизанські атаки продовжують відволікати російські ресурси від лінії фронту в тилові райони на окупованих територіях.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Січень 12, 2023

  Райлі Бейлі, Медісон Вільямс, Лейн Філіпсон, Катерина Степаненко, Джордж Баррос, Кароліна Хірд та Мейсон Кларк

  Ключова розробка

  Вірогідне захоплення Російськими військами Соледара 11 січня не є оперативно-значущим розвитком подій і навряд чи передвіщає швидке російське оточення Бахмута.

  Ключові винос

  Російські війська, ймовірно, захопили Соледар 11 січня, але ця маломасштабна перемога навряд чи передвіщає швидке оточення Бахмута.

  Президент Росії Володимир Путін, ймовірно, шукає козлів відпущення для боротьби російської оборонної промислової бази за вирішення технічних і технологічних викликів, і зберігає нереальні очікування російської спроможності швидко замінити втрати.

  Українська розвідка підтвердила, що високопоставлене російське військове керівництво готується до значних військових реформ у наступному році, хоча ISW продовжує оцінювати, що Росія буде боротися за швидке - якщо взагалі - здійснити заплановані реформи.

  Повідомляють, що російські та українські війська продовжували наступальні операції вздовж лінії Сватове - Кремінна

  Російські війська продовжували наступальні операції навколо Бахмута, Авдіївки та на заході Донецька

  Російські війська продовжили оборонні дії на східному (лівому) березі Дніпра.

  Російські чиновники та окупаційна влада можуть готуватися до масової депортації громадян України з окупованих територій до Російської Федерації.

  Голова комітету Держдуми з питань оборони Андрій Картаполов заявив, що російські військові служби можуть збільшити вік придатності до призову на військову службу вже навесні цього весняного циклу.

  Головнокомандувач сухопутних військ Росії Олег Салюков (який призначений одним з трьох «заступників» начальника Генерального штабу Валерія Герасимова командувачем театру в Україні) прибув до Білорусі для взяття на контроль бойових координаційних навчань для об'єднаного російсько-білоруського регіонального угруповання сил (РГВ).

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Січень 11, 2023

  Катерина Степаненко, Кароліна Хірд, Джордж Баррос, Райлі Бейлі, Грейс Мейппс, Медісон Вільямс, Лейн Філіпсон та Мейсон Кларк

  Ключова розробка

  Міністерство оборони Росії оголосило 11 січня, що начальник Генерального штабу генерал армії Валерій Герасимов візьме на себе посаду командира театру в рамках масштабної перестановки російського командного складу для війни в Україні.

  Ключові винос

  Міністерство оборони Росії оголосило 11 січня, що начальник Генерального штабу генерал армії Валерій Герасимов візьме на себе посаду командира театру в рамках масштабної перестановки російського командного складу для війни в Україні.

  Призначення Герасимова, ймовірно, має на меті підтримати намічені рішучі російські військові зусилля в 2023 році, ймовірно, у вигляді відновлених російських наступальних операцій.

  Піднесення Герасимова і МО Росії над Суровикіним, фаворитом Пригожина і силовиками, додатково є великою ймовірністю частково політичним рішенням про повторне першість Міністерства оборони Росії у внутрішній боротьбі за владу Росії.

  Герасимов, ймовірно, головуватиме над дезорганізованою командною структурою, яка страждає від ендемічних, наполегливих та самозміцнюючих невдач, які він значною мірою привів у рух у своїй первісній ролі перед вторгненням в Україну.

  Нездатність російської оборонно-промислової бази вирішити дефіцит боєприпасів, ймовірно, перешкодить можливості російських військ підтримувати наступальні операції на сході України в 2023 році.

  Президент України Володимир Зеленський повторив, що поновлення російської наступальної операції з Білорусі залишається вкрай малоймовірною.

  Російські війська ще не повністю захопили Соледар, незважаючи на останні наступ Росії, і можливе захоплення Соледара навряд чи дасть можливість російським військам захопити Бахмут.

  Як повідомляється, президент Росії Володимир Путін опублікував таємні та попереджувальні помилування російським засудженим, які воювали з групою Вагнера в Україні, що потенційно ще більше надає Вагнеру можливість безкарно працювати в театрі.

  Російські війська продовжували обмежені контратаки біля Сватового, оскільки українські війська продовжували контрнаступальні операції біля Кремінної і завдали ударів по тилових районах Луганської області

  Заяви Росії щодо операцій групи Вагнера та звичайних російських військових формувань в районі Соледара, ймовірно, відображають конкуруючі претензії щодо відповідальності за останні помітні російські тактичні досягнення в Україні.

  Російські війська здійснили наземний обстріл по всій лінії фронту Донецької області.

  Українські чиновники повідомили, що російські війська вилучають ключові активи та реструктуризують логістичні мережі на півдні України через українські удари.

  Міністр оборони Росії Сергій Шойгу оголосив про план удосконалення російської оборонно-промислової бази.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  10 січня 2023

  Кароліна Хірд, Грейс Меппес, Джордж Баррос, Кетрін Лолор та Мейсон Кларк

  Ключова розробка

  Російські ЗМІ повідомили 10 січня, що генерал-полковник Олександр Лапін, колишній командувач Центральним військовим округом і російськими військами на сході Харківської та північної Донецької областей, призначений начальником штабу Сухопутних військ Росії.

  Ключові винос

  Російські ЗМІ повідомили 10 січня, що генерал-полковник Олександр Лапін, колишній командувач Центральним військовим округом і російськими військами в Харківській і північній Донецькій областях під час значних втрат Росії у вересні 2022 року, призначений начальником штабу Сухопутних військ Росії.

  Звістка про призначення Лапіна породжує подальші розколи в уже розрізненому провоєнному російському інформаційному просторі.

  Ігор Гіркін мав на увазі, що підтримає відсторонення президента Росії Володимира Путіна від посади, припускаючи, що серед деяких мілблогерів може зростати готовність зменшити самоцензуру і безпосередньо критикувати Путіна.

  Генеральний штаб України 10 січня відхилився від звичайної схеми звітування про російські війська в Білорусі та поблизу північного кордону України, що є показником можливої підготовки Росії до наступу на півночі України, хоча ISW оцінює цей курс дій на даний момент малоймовірним.

  Українські війська продовжували отримувати успіхи вздовж лінії Сватове - Кремінна.

  Російські війська здійснили наземні обстріли по всій лінії фронту Донецької області, здобули успіхи навколо Соледара, але не захопили населений пункт, незважаючи на помилкові заяви.

  Кремль продовжує заперечувати, що російська влада готується до чергової хвилі часткової мобілізації.

  Російська окупаційна влада бореться за стримування ефективного партизанського руху на окупованих територіях.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Ми не докладно повідомляємо про російські військові злочини, оскільки ці заходи добре висвітлюються в західних ЗМІ і не впливають безпосередньо на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цих злочинних дій для українських військових та населення, а саме про бойові дії в українських міських районах. Ми повністю засуджуємо ці російські порушення законів збройних конфліктів, Женевських конвенцій і людства, хоча ми не описуємо їх у цих звітах.

  Хронологія карт з січня 10 - 16, 2023 - Наведення миші для прокрутки

  Карти конфлікту в Україні - 011023 - 011623

  Див. інтерактивну карту російського вторгнення Інституту вивчення війни

  Читайте останні новини про конфлікт в Україні від Інституту вивчення війни

  * Спільний з прямим явним дозволом Інституту вивчення війни (ISW).

  Про Інститут вивчення методології досліджень війни

  Методологія дослідження ISW спирається як на первинні, так і на вторинні джерела, що дозволяє дослідникам розвивати всебічне розуміння ситуації на місцях. Для того, щоб проаналізувати військові та політичні події в будь-якій галузі, дослідницькі аналітики ISW повинні повністю розуміти системи ворожих і дружніх сил. Вони також повинні розуміти демографію населення, фізичну місцевість, політику та історію цієї області. Це закладає аналітичну основу для розуміння причин конкретних розробок та виконання поставлених ними дослідницьких завдань. Аналітики ISW також проводять час у таких місцях, як Ірак, Афганістан та інші, щоб краще зрозуміти безпекову та політичну ситуацію та оцінити реалізацію поточних стратегій та політики. Наші дослідники збирають дані та аналізують тенденції, виробляючи детальний аналіз подій у галузях досліджень, створюючи точну, високу роздільну здатність, своєчасну та ретельну картину ситуації. Методологія дослідження ISW гарантує її успіх та прихильність покращенню здатності країни виконувати військові операції, досягати стратегічних цілей та реагувати на виникаючі проблеми, які можуть вимагати використання американської військової сили.

  Про Інститут вивчення війни

  Інститут вивчення війни просуває усвідомлене розуміння військової справи шляхом надійних досліджень, надійного аналізу та інноваційної освіти. Ми прагнемо покращити здатність країни виконувати військові операції та реагувати на нові загрози для досягнення стратегічних цілей США. ISW є безпартійною, некомерційною, дослідницькою організацією державної політики.

  Дізнайтесь більше, долучайтеся та внесуйте свій внесок вже сьогодні.

  Додаткове читання

  [Річне оновлення] Міжнародне кіберправо на практиці: інтерактивний інструментарій

  Посольства даних: суверенітет, безпека та безперервність для національних держав

  Джерело: Комплексне відкриття