Sun. Jun 26th, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Toimetaja märkus: Esile tõstetud ComplexDiscovery enne praeguse Ukraina Konflikti algust, andmesaatkonnad on uuenduslik lähenemine rahvusriikide digitaalsele järjepidevusele, kuna need toimivad rahvusriigi pilve laiendusena riigi omandis olevate serveriressursside kaudu väljaspool rahvusriigi füüsilised territoriaalsed piirid. Kuid lisaks suveräänsuspõhisele andmesaatkondade vajadusele peavad rahvusriigid kavandama ja valmistuma eluliste andmete säilitamiseks ja kindlustamiseks alates valitsusest, haridusest ja pangandusteabest kuni erasektori registrite ja andmebaasideni, olenemata asukohast.

  Selles postituses on mitte-kõikehõlmav informatsiooniliste artiklite kogumik, mis võib olla kasulik küberjulgeoleku, teabe juhtimise ja õigusliku avastamise spetsialistide jaoks, kes soovivad rohkem teada avaliku ja erasektori andmete säilitamise ja kindlustamise probleemide, kaalutluste ja käitumise kohta kiiluvees Ukraina praegune konflikt Venemaaga.

  Väljavõte Wall Street Journal (14. juuni 2022)

  Ukraina on hakanud tundlike andmete liigutamist väljaspool oma piire [1]

  Autor Catherine Stupp

  Ukraina valitsusametnikud on hakanud säilitama delikaatseid andmeid väljaspool riiki, et kaitsta neid Venemaa küber- ja füüsilise rünnaku eest, ning peavad mitme Euroopa riigiga läbirääkimisi, et viia rohkem andmebaase välismaale.

  Alates sõja algusest, umbes 150 registrite erinevate valitsuste ministeeriumid ja kontorid, või varukoopiad neist, on välismaale viidud või on arutelud üle, ütles George Dubinskiy, Ukraina asetäitja digitaalse ümberkujundamise.

  Varem suur osa valitsuse teabekaitsest toimus andmekeskustes Ukrainas, ja see oli kõigepealt vaja kolida pilve enne varukoopiaid saaks üle kanda, ütles ta. Valitsus seadis prioriteediks olulised andmebaasid, et liikuda vanadest pärandandmetest salvestussüsteemidest ja loonud nende registrite koopiad ladustamiseks pilvedes väljaspool Ukrainat, ütles ta.

  „Et olla ohutu poolel, tahame, et meie varukoopiaid välismaal,” ütles hr Dubinskiy.

  Lugege täielikku artiklit.

  Väljavõte Amazon News (9. juuni 2022)

  Ukraina andmete kaitsmine praeguse säilitamiseks ja tuleviku ülesehitamiseks [2]

  Autor Amazon Töötajad

  Enne Venemaa sissetungi nõudis Ukraina seadus teatavaid valitsuse andmeid ja erasektori andmete valimist, et need säilitataks Ukrainas füüsiliselt asuvates serverites. Nädal enne, kui Venemaa sõjavägi riiki tungis, võttis Ukraina parlament vastu õigusaktid, mis võimaldavad valitsuse ja erasektori andmeid pilve teisaldada. Selle saavutamiseks Ukraina juhtkond välja pandud avaliku abikutse. Amazon Web Services (AWS) oli üks esimesi organisatsioone reageerida.

  Kuna AWS varasem kogemus katastroofidele reageerimise ja tegevuse aidates Ukraina organisatsioonidel ehitada oma küberjulgeoleku kaitsemehhanisme juhtima kuni konflikti, AWS tehnilised eksperdid (sh lahendused arhitektid) suutsid kiiresti luua turvaline side ametnikega valitsuse ministeeriumide Kiievis ja Ukraina esindajad kogu Euroopas. 24. veebruaril, sissetungi päeval kohtusid AWS avaliku sektori meeskonna liikmed Ukraina valitsuse liikmetega. Arutelu keskendus AWS lumepalli seadmete — karmide arvutus- ja salvestusriistvara — toomisele Ukrainasse, et aidata turvaliselt salvestada ja edastada andmeid pilve.

  See vestlus oli neljapäeval. Laupäeva hommikuks saabus Poolasse Krakówisse lumepallide komplekt. Hilisõhtul ja varakult pühapäevani jõudsid nad sihtkohta Ukrainas. Need Snowball seadmed oleks saanud aluse jõupingutusi, et säilitada Ukraina andmeid. Töötades ajavööndites ja keelebarjäärides, tegid AWS lahenduste arhitektid koostööd oma tehniliste kolleegidega Ukrainas, et kiiresti alustada Ukraina kriitiliste valitsuste andmete turvalist liikumist pilve. Kohalikest serveritest pärit tohutute teabevahetuste liigutamist AWS-i andmekeskustesse nimetatakse pilveäri „migratsiooniks”.

  Kuna konflikt jätkub neljandal kuul, lisab AWS jätkuvalt üle 10 petabaiti (10 miljonit gigabaiti) olulisi andmeid, mis on juba rännanud 27 Ukraina ministeeriumidest, 18 Ukraina ülikoolist, suurimast kaugõppest K—12 koolist (teenindavad sadu tuhandeid ümberasustatud lapsi) ja kümneid teiste erasektori ettevõtted. Praegu on 61-i valitsuse andmete migratsioon AWS-ile, kusjuures oodatakse rohkem.

  Lugege täielikku artiklit.

  Väljavõte Amazonase veebisaidilt (22. juuni 2022)

  AWS lumepall [3]

  korduma kippuvad küsimused

  Mis on AWS lumepall? AWS Snowball on teenus, mis pakub turvalisi ja vastupidavaid seadmeid, nii et saate tuua AWS arvuti- ja salvestusvõimalused oma serva keskkonda ning edastada andmeid AWS-i sisse ja sellest välja. Need karm seadmed on tavaliselt nimetatakse AWS Snowball või AWS Snowball Edge seadmed. Varem viitas AWS Snowball spetsiaalselt nende seadmete varajasele riistvarale versioonile, kuid see mudel on asendatud uuendatud riistvaraga. Nüüd töötab AWS Snowball teenus Snowball Edge seadmetega, mis sisaldavad nii pardaarvutusvõimalusi kui ka salvestusruumi.

  Mis on AWS lumepall Edge? AWS Snowball Edge on serva arvuti- ja andmeedastusseade, mida pakub AWS Snowball teenus. See on pardal ladustamise ja arvutada võimsus, mis pakub valige AWS teenuseid kasutamiseks serva kohtades. Snowball Edge on kaks võimalust: Storage Optimeeritud ja Arvuta optimeeritud, et toetada kohalikku andmetöötlust ja kogumist lahutatud keskkondades nagu laevad, tuulikud ja kaugtehased.

  Lugege täielikku KKK.

  Väljavõte ajakirjast New/Lines (21. juuni 2022)

  Nagu sõda tõmbab, rassi tegemas säilitada Ukraina ajalugu [4]

  Autor Gisela Salim

  „On olemas ajalooliste kohtade register, mida keegi ei saa maha lüüa - nagu minu hoone,” ütles Ben Schmidt, SUCHO vabatahtlik ja New Yorgi ülikooli digitaalsete humanitaarteaduste direktor, kes kasutab ära kooli kadestusväärset õppejõukonda Manhattani kesklinnas. Ükski süsteem ei kaitse siiski riigi jaoks kultuurilise tähtsusega veebisaite. Isegi kui nende veebisaitide serverid elavad turvalisuses, saavad neid hostivad ettevõtted neid maha võtta, kui nende omanikud ei suuda üüri maksta. „Virtuaalsete saitide maamärkimine on mõte, mis meil on mõnda aega olnud, kuid see, mis toimub nüüd, lisab kiireloomulisuse.”

  Paljud Ukraina veebisaidid oleksid kadunud, kui SUCHO poleks koopiat salvestanud. Igal päeval on 14% ja 20% loetletud veebisaitidest võrguühenduseta, kuigi nad tulevad sageli võrgus tagasi, kui ühendus stabiliseerub, kuid mitte alati. Selline oli Harkhiivi riigiarhiivi juhtum, mis sisaldas kogu piirkonna ülestähendusi: sünnid, abielud, rahva dokumendid, keda Nõukogude Liit Siberisse pagendas. Vaid tunde pärast seda, kui Majstorovic lõpetanud raamatukogu veebilehe arhiveerimise, raamatukogu ise kukkus kokku ja pool oma veebisaidist läks võrguühenduseta.

  „See oli imelik, et raamatukogu töö äkki sai põnev,” ütles [Sebastian] Majstorovic. „Raamatukoguhoidjad teevad väga olulist tööd, mille eest nad saavad vähe krediiti: arhiveerimine, salvestamine, kataloogimine. Aga see ei ole tavaliselt James Bondi töö.”

  Lugege täielikku artiklit.

  Väljavõte sõda (13. mai 2022)

  Ukraina Konflikt ja digitaalse kultuurivara tulevik [5]

  Autor Ronald Alcala

  Ukrainas on sellised rühmad nagu Saving Ukrainian Cultural Heritage Online (SUCHO) olnud võidusõidu, et säästa digitaalset kultuuriinformatsiooni hävitamisest. Kolme kultuuripärandi spetsialisti — Quinn Dombrowski, Anne E. Kijas ja Sebastian Majstorovic—juhitud ja vabatahtlike komplekteeritud SUCHO on pühendunud „riskirühma saitide, digitaalse infosisu ja andmete tuvastamisele Ukraina kultuuripärandi asutustes”. Rühm tugineb tehnoloogiate kombinatsioonile, nagu Internet Archive Wayback Machine ja Browsertrixi roomik, et indekseerida ja arhiivida nende organisatsioonide digitaalset teavet. Nende eesmärk on varundada digitaalset pärandit käsitlevat teavet, sealhulgas veebisaitidelt pärit sisu, digitaalseid eksponaate ja digiteeritud ajakirjade artikleid, et tagada, et see ei läheks püsivas konfliktis pöördumatult kaduma.

  Lugege täielikku artiklit.

  Microsofti digitaalse turbeüksuse aruanne (27. aprill 2022)

  Eriaruanne: Ukraina [6]

  Microsoft

  Käesolevas aruandes kirjeldatakse kübertegevust, mida Microsoft on täheldanud Ukraina sõja osana ning tööd, mida oleme teinud koostöös Ukraina küberjulgeoleku ametnike ja erasektori ettevõtetega, et kaitsta küberrünnakute eest. Microsofti pidev igapäevane kaasamine kinnitab, et Venemaa rünnaku küberkomponent Ukrainale on olnud hävitav ja järeleandmatu. Käesoleva aruande eesmärk on anda ülevaateid Venemaa kübervõimete kasutamise ulatuse, ulatuse ja meetodite kohta Ukrainas suuremahulise „hübriidse” sõja osana, tunnustada Ukraina organisatsioonide tööd, mis kaitsevad püsivate vastaste vastu, ning anda strateegilisi soovitusi organisatsioonid üle maailma.

  Lugege täielikku artiklit.

  Väljavõte NATO küberkaitse tippkeskusest (1. juuni 2022)

  Õigused eraelu puutumatusele ja andmekaitsele relvastatud konfliktide ajal [7]

  Koostanud Russell Buchan ja Asaf Lubin

  Kaasaegne sõjapidamine mõjutab põhjalikku mõju eraelu puutumatusele ja andmekaitsele. Tehnoloogilised edusammud elektroonilise järelevalve, ennustusalgoritmide, suurandmete analüütika, kasutaja loodud tõendite, tehisintellekti, pilve salvestamise, näotuvastuse ja krüptograafia valdkonnas määratlevad sõjaliste operatsioonide ulatust, olemust ja kontuure. Kuid rahvusvaheline humanitaarõigus pakub väga vähe, kui üldse, lex specialis eeskirju isikuandmete seadusliku töötlemise, analüüsi, levitamise ja säilitamise kohta. See toimetatud antoloogia pakub teedrajavat ülevaate digitaalõiguste praegusest ja võimalikust tulevikust rakendamisest relvastatud konfliktis.

  Lugege täielikku artiklit.

  Backgrounder (9. veebruar 2022)

  Andmesaatkonnad: Rahvusriikide suveräänsus, julgeolek ja järjepidevus [8]

  Autor ComplexDiscovery

  Andmesaatkonna lähenemine on ainulaadne, kuna rahvusriigid on ajalooliselt salvestanud oma informatsiooni oma füüsilistes territoriaalsetes piirides. See hiljutine lähenemisviis annab rahvusriigile võimaluse majutada andmete- ja teenindusressursse turvalises andmekeskuses väljaspool oma füüsilisi territoriaalpiire ja kasutada neid ressursse kriisi ajal alates ulatuslikest küberrünnakutest kuni vaenulike rahvusriikide sõjaliste sissetungideni. Sellise lähenemisviisi eesmärk on tagada rahvusriikidele suveräänsus, turvalisus ja järjepidevus olukordades, kus majutatud andmete- ja teenindusressursside kasutamine füüsiliste territoriaalsete piiride sees väheneb, keelatakse või hävitatakse. Asutatud andmesaatkonna loomisega saab rahvusriik riigikriitilisi andmeid ja teenuseid välistada diplomaatiliselt turvalisse asukohta, võimaldades valitsuse järjepidevust puutumatuse ja puutumatuse kaitsega.

  Lugege täielikku artiklit.

  Viited

  Stupp, C. (2022). Ukraina on hakanud tundlike andmete liigutamist väljaspool oma piire. Wall Street Journal. Otsitud 22. juuni 2022, pärit

  Ukraina andmete kaitsmine, et säilitada oma praegust ja ehitada oma tulevikku. USA Amazon. (2022). Otsitud 22. juuni 2022, pärit

  AWS lumepall. Amazon Web Services, Inc. (2022). Otsitud 22. juuni 2022, pärit

  Salim, G. (2022). Nagu sõda tõmbab, rassi tegemas säilitada Ukraina ajalugu. New Lines Magazine. Otsitud 22. juuni 2022, pärit

  Alcala, R. (2022). Ukraina sümpoosion - Ukraina Konflikt ja tulevik digitaalse kultuurivara - Lieber Institute West Point. Lieberi instituudi West Point. Otsitud 22. juuni 2022, pärit

  Eriaruanne: Ukraina. ComplexDiscovery.com. (2022). Otsitud 22. juuni 2022, pärit

  Buchan, R., ja Lubin, A. (2022). Õigused eraelu puutumatusele ja andmekaitsele relvastatud konfliktide ajal. Ccdcoe.org. Otsitud 22. juuni 2022, pärit

  Andmesaatkonnad: Rahvusriikide suveräänsus, turvalisus ja järjepidevus. ComplexDiscovery. (2022). Otsitud 22. juuni 2022, pärit

  Täiendav lugemine

  [Iga-aastane uuendus] Rahvusvaheline küberõiguse praktikas: Interaktiivne tööriista

  Määratlemine Cyber Discovery? Määratlus ja raamistik

  Allikas: ComplexDiscovery

  Kübersõja varajased õppetunnid: uus Microsofti aruanne Ukraina kaitsmise kohta

  According to a new report from Microsoft, the Russian invasion relies...

  Järjepidevusest kultuurile? Ukraina avaliku ja erasektori andmete säilitamine ja tagamine

  Highlighted by ComplexDiscovery prior to the start of the current Ukrainian...

  Arvestades juurdepääsu kontrolli poliitika mudelid? Blockchain juurdepääsu kontrollisüsteemidele (NIST)

  As current information systems and network architectures evolve to be more...

  Sõbrad madalatel kohtadel? Verizoni 2022i andmete rikkumise uurimise aruanne

  The 15th Annual Data Breach Investigations Report (DBIR) from Verizon looked...

  TCDI omandab Aoni e-juurdluse praktika

  According to TCDI Founder and CEO Bill Johnson, “For 30 years,...

  Smarsh omandada TeleMessage

  “As in many other service industries, mobile communication is ubiquitous in...

  Milestone Quarter? DISCO teatab esimesest kvartalist 2022 majandustulemused

  According to Kiwi Camara, Co-Founder and CEO of DISCO, “This quarter...

  Uus Nuixist? Macquarie Austraalia konverents 2022 esitluse ja kauplemise värskendus

  From a rebalanced leadership team to three concurrent horizons to drive...

  Liikuda? 2022 e-Discovery Market Kineetika: viis huvipakkuvat valdkonda

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  Usaldades protsessi? 2021 e-juurdluse töötlemise ülesande, kulude ja kulude andmete töötlemine

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Ülevaatamise aasta? 2021 e-juurdluse läbivaatamise ülesande, kulutuste ja kulude andmepunktid

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  2021 pilk e-juurdluse kogumist: ülesannete, kulude ja kulude andmepunktid

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Viis suurt loeb küberi, andmete ja juriidilise avastamise kohta juunis 2022

  From eDiscovery ecosystem players and pricing to data breach investigations and...

  Viis suurt loeb küberi, andmete ja juriidilise avastamise kohta mai 2022

  From eDiscovery pricing and buyers to cyberattacks and incident response, the...

  Viis suurt loeb küberi, andmete ja õigusliku avastuse kohta aprilliks 2022

  From cyber attack statistics and frameworks to eDiscovery investments and providers,...

  Viis suurt loeb küber, andmed ja juriidiline avastus märts 2022

  From new privacy frameworks and disinformation to business confidence and the...

  Kuum või mitte? 2022. aasta suve e-juurdluse ettevõtete usalduse uuring

  Since January 2016, 2,701 individual responses to twenty-six quarterly eDiscovery Business...

  Pöördumine või läbipaine? Koondülevaade kaheksast poolaastasest e-juurdluse hinnakujunduse uuringust

  Initiated in the winter of 2019 and conducted eight times with...

  Söötmine hullus? 2022. aasta suve e-juurdluse hinnakujunduse uuringu tulemused

  Initiated in the winter of 2019 and conducted eight times with...

  Liigendus või laiutamine? Kaheksateist tähelepanekut e-Discovery ettevõtete usalduse kohta 2022. aasta kevadel

  In the spring of 2022, 63.5% of survey respondents felt that...