Sun. Mar 26th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Примітка редактора: Час від часу ComplexDiscovery виділяє загальнодоступні або приватні оголошення, оновлення вмісту та дослідження від постачальників кібер-даних та юридичних досліджень, дослідницьких організацій та членів спільноти ComplexDiscovery. Хоча ComplexDiscovery регулярно виділяє цю інформацію, вона не несе ніякої відповідальності за твердження вмісту.

  Щоб подати рекомендації для розгляду та включення до кібер-повідомлень ComplexDiscovery, інформаційних та юридичних служб, продуктів або досліджень, зверніться до нас сьогодні.

  Довідкова примітка: Altmetrics - це метрики, які мають на меті охопити ширший вплив наукової роботи шляхом вимірювання уваги та взаємодії з нею в різних формах онлайн-медіа, таких як соціальні медіа, блоги та новинні видання. Ці показники можуть надати більш повне уявлення про вплив стипендії, ніж традиційні метрики, такі як цитати в академічних журналах. Деякі приклади altmetrics включають кількість разів, коли стаття твітується, кількість разів, коли вона згадується в публікації в блозі, або кількість разів, коли вона переглядається або завантажується з загальнодоступного сховища.

  Altmetrics також може бути корисним для фахівців з кібербезпеки, управління інформацією та правових розкриттів у ряді способів, які можуть включати, але не обмежуючись ними:

  Фахівці з кібербезпеки можуть використовувати altmetrics для відстеження поширення інформації про вразливості безпеки та шкідливих програм. Відстежуючи соціальні медіа, новинні видання та інші джерела на предмет згадок про конкретні загрози, вони потенційно можуть виявляти нові ризики безпеки та реагувати на них.

  Фахівці з управління інформацією можуть використовувати altmetrics для відстеження поширення конфіденційної або конфіденційної інформації всередині організації та за її межами. Відстежуючи соціальні медіа та інші джерела на предмет згадок конкретних тем або ключових слів, вони можуть виявляти потенційні порушення конфіденційності та реагувати на них.

  Фахівці з питань правового виявлення можуть використовувати altmetrics для виявлення та збору відповідної інформації, яка може бути не знайдена за допомогою традиційних методів виявлення. Відстежуючи соціальні медіа, блоги та інші джерела для згадок конкретних осіб, компаній або тем, вони можуть виявити нові потенційні дані та докази, що підтверджують їхню справу.

  У наступній статті «Altmetrics: альтернативні метрики для науково-технічної та інноваційної оцінки» Рулвіс Ортіс Нуньєс з Інституту науково-технічної інформації в Гавані, Куба, підкреслює необхідність альтернативних показників для оцінки наукових досліджень.

  Стаття може бути корисною для фахівців з кібербезпеки, управління інформацією та правових розкриттів, які прагнуть зрозуміти кращі додаткові підходи до збору інформації в сучасному взаємопов'язаному світі.

  Навчальний документ з альтернативних метрик*

  Altmetrics: альтернативні метрики для оцінки наукової, технологічної та інноваційної діяльності (стаття Academia Letters)

  Рулвіс Ортіс Нуньєс

  Анотація

  Altmetrics або альтернативні метрики виникають у відповідь на необхідність доповнення традиційних метрик при оцінці наукових досліджень. Новий спосіб вимірювання впливу наукових досліджень, заснований на нових показниках, які намагаються кількісно оцінити наявність та поширення академічної діяльності в соціальній мережі. Його мета полягає в тому, щоб виміряти веб-керовані академічні взаємодії, наприклад, як часто дослідження твіти, блоги або закладки. Тому altmetrics - це інструмент, здатний надавати інформацію, невидиму для традиційних метрик, крім співпраці в процесі поширення науки. Мета цієї статті полягає в тому, щоб запропонувати короткий аналіз необхідності цих нових метрик в оцінці науки, на основі основних застосувань їх показників, переваг, недоліків та постачальників даних.

  Виписка

  Технологічні зміни 1990-х та середини 2000-х років, що характеризуються розвитком соціального Інтернету та соціальних мереж на основі Інтернету, дозволили багатьом науковим роботам бути більш відкритими та доступними для дослідників та спільнот загалом.

  Поява Інтернету та соціальних мереж (Web 2.0) надає потужний вплив на способи, за допомогою яких дослідники та науковці виявляють, отримують доступ, обробляють та передають інформацію. Зараз роботи поширюються через соціальні мережі, блоги, інституційні сховища, журнали відкритого доступу, платформи, серед інших; а крім того, дані діляться, співпрацюють та коментують поточні або завершені дослідження в Інтернеті.

  У цьому новому взаємопов'язаному світі вже недостатньо базуватися на впливі академічної публікації виключно на цитатах у наукових журналах, оскільки вони не надають інформації про всі взаємодії, що відбуваються в нових соціальних мережах (Williams, 2017). Відповідно до вищесказаного, Декларація про оцінку досліджень Сан-Франциско (DORA, 2012) має особливе значення, оскільки вона підкреслює необхідність виключення використання журнальних метрик, таких як індекс впливу журналу, у фінансуванні, призначеннях та міркуваннях просування; а також необхідність оцінювати дослідження за власними заслугами, а не на основі журналу, в якому воно публікується.

  У цьому контексті альтметрії виникають як відповідь на необхідність доповнення традиційних метрик при оцінці наукових досліджень. Деякі автори вважають, що altmetrics датуються 1990-ми роками з метричним полем Webmetrics (або Cybermetrics) на основі кількісного дослідження веб-характеристик (Bornmann, 2014; Torres-Salinas et al, 2013). Є два взаємопов'язаних чинника, які сприяли його народженню: соціальні мережі та парадигмальні зрушення в науковій комунікації.

  Одна з його початкових віх, маніфест, підписаний Priem et al. (2010), залишає чітку критичну позицію для гегемонії імпакт-фактора та для традиційного процесу рецензування. Прихильники альтметрії загалом узгоджені з рухом за відкритий доступ до наукової інформації та пошуком життєздатних альтернатив сучасній моделі в науковій публікації.

  Altmetrics - це новий спосіб вимірювання впливу наукових досліджень, заснований на нових показниках, які намагаються кількісно оцінити наявність та поширення академічної активності в соціальній мережі. Вони є мірами того, як люди взаємодіють з даною академічною роботою. Його мета полягає в тому, щоб виміряти веб-керовані академічні взаємодії, наприклад, як часто дослідження твіти, блоги або закладки. Тому altmetrics - це інструмент, здатний надавати інформацію, невидиму для традиційних метрик, крім співпраці в процесі поширення науки.

  Прочитайте повний документ: Altmetrics - альтернативні метрики для науково-технічної та інноваційної оцінки (PDF) - Наведення миші для прокрутки

  Altmetrics - альтернативні метрики

  Прочитайте оригінал паперу.

  Довідка: Ортіс Нуньес, Р. (2021). Altmetrics: альтернативні метрики для наукової, технологічної та інноваційної оцінки. Листи академії, стаття 1658.

  *Відкритий доступ - поширюється під CC BY 4.0

  Додаткове читання

  Працюючий список: 100 найкращих постачальників електронних розпізнавачів

  Відчуваєте перенасичення інформації? Приборкання інформації перевантаження

  Джерело: Комплексне відкриття