Sun. Mar 26th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  הערת העורך: ערנות מקפידה, ערנית וקשובה להימנע מסכנה או קשיים. בהשקעות ובשיטות בנקאיות, ערנות מתייחסת למעקב קפדני אחר פעילויות פיננסיות, אסטרטגיות לניהול סיכונים ותאימות רגולטורית למניעת בעיות פוטנציאליות, כגון הונאה או קריסה פיננסית. זה כרוך בשמירה על מודעות חדה לתנאי השוק, ביצוע ההשקעות והיציבות הכוללת של המוסדות הפיננסיים כדי להבטיח קבלת החלטות קול ולמזער סיכונים פוטנציאליים.

  בהקשר זה, אנשי מקצוע בתחום אבטחת סייבר, ניהול מידע וגילוי אלקטרוני יכולים למלא תפקיד מכריע בשמירה על ערנות. מומחי אבטחת סייבר יכולים לסייע בהגנה על נתונים פיננסיים רגישים ולהגן על מוסדות מפני איומי סייבר, ולהבטיח שמירה על שלמות המערכות הפיננסיות. מומחי ממשל מידע יכולים לסייע בפיתוח ויישום של מדיניות ונהלים לניהול מידע פיננסי, הבטחת ציות לתקנות ומזעור הסיכונים הכרוכים בהפרות נתונים או שימוש לרעה. מומחי גילוי אלקטרוני יכולים לסייע בייעול זיהוי, איסוף ושימור של מידע המאוחסן אלקטרונית כחלק מבדיקות וחקירות או במקרה של התדיינות משפטית או פניות רגולטוריות, תוך הפחתת סיכונים משפטיים ופיננסיים פוטנציאליים.

  על ידי עבודה משותפת, אנשי מקצוע אלה יכולים לסייע ביצירת תשתית איתנה התומכת בערנות במוסדות פיננסיים. המומחיות שלהם בתחום אבטחת סייבר, ניהול מידע וגילוי אלקטרוני מאפשרת לארגונים לזהות בעיות פוטנציאליות ולטפל בהן באופן יזום, לשמור על עמידה בדרישות הרגולטוריות ולקבל החלטות מושכלות שיכולות בסופו של דבר לתרום ליציבות ולהצלחה של המגזר הפיננסי.

  רקע קומפלקסיברי

  העלות הגבוהה של עסקים מסוכנים: שיעורים בערנות של אנרון, Wirecard, בנק עמק הסיליקון

  פריט

  במערכת האקולוגית הפיננסית הדינמית של ימינו, הבנת החשיבות של מסגרות רגולטוריות חזקות, מנגנוני פיקוח ואסטרטגיות לניהול סיכונים היא קריטית עבור עסקים, משקיעים ואנשי מקצוע פיננסיים. מקרי ההונאה של אנרון ווירקרד והסגירה האחרונה של בנק עמק הסיליקון הם תזכורות קשות לתוצאות של פעילויות הונאה ומסוכנות והצורך בערנות במעקב וניהול השקעות ושיטות בנקאיות, במיוחד כאשר מתמודדים עם תרחישים בסיכון גבוה.

  זוכרים מקרי הונאה של אנרון ווירקרד

  מקרה ההונאה של אנרון: אשליה של בריאות פיננסית

  אנרון, חברת אנרגיה אמריקאית, הייתה פעם אחת התאגידים הגדולים בעולם. בשנת 2001 נחשף כי החברה עסקה בהונאות חשבונאיות נרחבות, מה שהוביל לפשיטת הרגל הגדולה ביותר בהיסטוריה של ארה"ב באותה תקופה. אנרון השתמשה במבנים פיננסיים מורכבים, המכונים ישויות ייעודיות (SPEs), כדי להסתיר מיליארדי דולרים בחובות ולנפח רווחים, והעניקה אשליה של בריאות פיננסית. השערורייה הובילה לקריסת אנרון, אישומים פליליים נגד מנהלי מפתח ופירוקו של ארתור אנדרסן, אחד ממשרדי רואי החשבון הגדולים בעולם. (1)

  מקרה ההונאה של Wirecard: מניפולציות וכסף חסר

  Wirecard, חברת עיבוד תשלומים גרמנית, נחשבה פעם כסיפור הצלחה של פינטק. בשנת 2020 הכריזה החברה על חדלות פירעון לאחר שהודתה כי 1.9 מיליארד אירו חסרים בחשבונותיה. מחקירות העלו כי Wirecard ניפח את הכנסותיה ורווחיו במשך שנים באמצעות עסקאות הונאה, רכישות מזויפות ומניפולציות חשבונאיות אחרות. השערורייה הביאה למעצרם של כמה בכירים ובהם המנכ"ל ולהפסדים משמעותיים למשקיעים (2).

  (חלון.advanced_ads_מוכן || jQuery (מסמך) מוכן). שיחה (ריק, פונקציה () {כולל $744908811 = jQuery (".compl-מחוון -744908811 "); $ מחוון 744908811.on ("unslider מוכן", פונקציה () {jQuery ("div.custom-מחוון ul") .css ("תצוגה", "בלוק");}); $ complslider744908811.unslider ({עיכובים: 15000, הפעלה אוטומטית: אמת, שם: שקר, חצים: שקר, אינסופי: נכון}); $complslider744908811.on ("עצור"); פונקציה () {$complslider744908811.unslider ("עצור"); פונקציה () {$complslider744908811.unslider ("עצור");}). על ("עכבר", פונקציה () {$ complslider744908811.unslider ("התחל");});});

  תזכורת אחרונה בעמק הסיליקון

  תיק סגירת בנק עמק הסיליקון: עניין תקשורת

  הסגירה האחרונה של בנק עמק הסיליקון (SVB), הבנק ה -16 בגודלו במדינה וכעת כישלון הבנק השני בגודלו בהיסטוריה של ארה"ב, מזכירה לנו גם את הצורך בערנות וכיצד אבטחת סייבר, ממשל מידע ומומחי גילוי אלקטרוני עשויים להיות מסוגלים לתמוך בערנות זו.

  סגירת SVB יוחסה לטעות השקעה קלאסית. הבנק לווה כסף בטווח הקצר והשקיע באג"ח האוצר לטווח הארוך כאשר הריבית הייתה נמוכה. עם זאת, כאשר הפדרל ריזרב העלה את הריבית למאבק באינפלציה, ערך האג"ח צנח וגרם לקריסת הבנק. (3)

  משבר הנזילות של SVB הוחמר כאשר ניסתה למכור הון עצמי, וכתוצאה מכך הפסד של מעל 160 מיליארד דולר בשווי ועורר ריצה על הבנק על ידי המפקידים. התאגיד הפדרלי לביטוח פיקדונות (FDIC) התערב, השתלט על הבנק והבטיח פיקדונות מבוטחים של עד 250,000 דולר. ה- FDIC יצר אז ישות חדשה, בנק עמק הסיליקון N.A., כדי להעביר את כל הפיקדונות ולהבטיח שמפקידים יוכלו לגשת לכספם.

  הסגר האחרון מדגיש את החשיבות של מנגנוני פיקוח ומסגרות כדי להגן מפני השקעות שעלולות להיות מסוכנות ושופע. הסגר גם מדגיש את הצורך בתקשורת ושקיפות בזמן כחלק ממנגנונים ומסגרות אלה.

  ה- FDIC העביר את הסגר באמצעות הודעה פומבית ב- 10 במרץ 2023, (4) עם הודעה פומבית שנייה ב- 13 במרץ 2023. (5) עם זאת, התקשורת הראשונה מבנק גשר עמק הסיליקון החדש ללקוחותיו לא הגיעה עד 13 במרץ 2023, (6) ואחריו זמן קצר עדכון נוסף ללקוחות ב- 14 במרץ 2023. FDIC לתקשורת פרטית מבנק גשר עמק הסיליקון ללקוחות מושפעים זרקורים הצורך ברור, עקבי, ועדכני תקשורת במצבים כאלה כדי לשמור על אמון בעלי עניין, למנוע ספקולציות מיותרות החלטות uninformed, ולהבטיח מעברים חלקים. חשיבותה של תקשורת בזמן מודגשת עוד יותר על ידי ההשפעה המאיצה של שיתוף במדיה החברתית, העלולה להפיץ במהירות מידע שגוי ולהחריף את הפאניקה אם לא יטופלו במהירות וביעילות.

  שיקולים עבור מומחי אבטחת סייבר, ניהול מידע וגילוי אלקטרוני

  כל שלושת המקרים מדגישים את הצורך והחשיבות של מומחי אבטחת סייבר, ניהול מידע וגילוי אלקטרוני כתמיכה במומחים בפיקוח ארגוני ופיננסי. על ידי הבנת מקרים אלה, אנשי מקצוע אלה יכולים לעזור:

  פיתוח אסטרטגיות לאיתור ומניעת פעילויות הונאה, כגון יישום בקרות פנימיות קפדניות, ביקורות עצמאיות ומערכות ניטור.

  שפר את השקיפות ואת האחריות בארגונים, וודא שהנתונים הכספיים והתפעוליים יהיו מדויקים ונגישים.

  השתמש בכלים של גילוי אלקטרוני כדי לזהות, לאסוף ולנתח ראיות אלקטרוניות במהלך ביקורת, חקירות והתדיינות משפטית, ובכך לאפשר איתור יעיל של אי סדרים והונאות פוטנציאליות.

  מאלפת השקעות בסיכון גבוה ושיטות בנקאיות, במקרים אלה משמשים גם סיפורי אזהרה למשקיעים ולמוסדות פיננסיים, הממחישים את הסיכונים הכרוכים בהשקעות נלהבות ובשיטות בנקאיות רופפות. לקחי המפתח שנלמדו ממקרים אלה כוללים:

  ביצוע בדיקת נאותות יסודית בעת השקעה בחברות או שותפות איתן הוא חיוני בכדי להימנע מחשיפה לפעילות הונאה והפסדים כספיים.

  ארגונים זקוקים לממשל תאגידי חזק, לשקיפות ולאחריות כדי למנוע פרקטיקות הונאה ולהגן על האינטרסים של בעלי העניין.

  מסגרות רגולטוריות חזקות ומנגנוני פיקוח נחוצים כדי לאתר ולהרתיע פעילויות הונאה במגזר הפיננסי באופן יזום.

  אימוץ לקחים שנלמדו כדי לחזק את עתיד האוצר

  מקרי ההונאה של אנרון ווירקרד והסגירה האחרונה של בנק עמק הסיליקון מדגישים את חשיבות הערנות בביצוע בדיקת נאותות יסודית, יישום מנגנוני פיקוח חזקים ומעקב אחר השקעות ונהלי בנקאות בסיכון גבוה. על ידי למידה מאירועים אלה, אנשי מקצוע בתחום אבטחת הסייבר, ניהול מידע וגילוי אלקטרוני יכולים להתכונן ולתרום טוב יותר למניעת הונאות עתידיות ולהגנה על האינטרסים של בעלי העניין. החוויות של אנרון, Wirecard, ואת עמק הסיליקון בנק צריך לשמש זרזים לחיזוק אסטרטגיות ניהול סיכונים, שיפור שקיפות, וטיפוח נוף פיננסי מאובטח יותר.

  נ'ב סגירת SVB עשויה לזרז ערנות מוגברת במעקב אחר מערכת הבנקאות בארה"ב. תשומת לב מוגברת זו ניכרת מכיוון ששירות המשקיעים של מודי הציב שישה בנקים אחרים לבדיקה לשדרוג לאחור בעקבות קריסת בנק עמק הסיליקון. התפתחות זו מציעה כי ענף הבנקאות לוקח את הלקחים מכישלונו של SVB ברצינות ופועל למניעת מצבים דומים בעתיד. וזה גם מצביע על כך שהצורך באבטחת סייבר, ממשל מידע ומומחיות גילוי אלקטרוני בתמיכה בערנות מוגברת עשוי לגדול. (8)

  הערות סיום

  (1) אלסון, צ'ארלס ומייקל פרגרין. "עשרים שנה מאוחר יותר: השיעורים המתמשכים של אנרון". פורום בית הספר למשפטים בהרווארד בנושא ממשל תאגידי, 2021. בית הספר למשפטים בהרווארד. גישה ב-15 במרץ, 2023.

  (2) טאוב, בן. "איך ההונאה הגדולה ביותר בהיסטוריה הגרמנית נפרמה." הניו יורקר, 2023. קונדה נאסט. גישה ב-15 במרץ, 2023.

  (3) פנדולפו, כריס. "בנק עמק הסיליקון ביצע 'אחת השגיאות היסודיות ביותר בבנקאות', אומר לארי סאמרס." פוקס ביזנס. פוקס ביזנס, 14 במרץ, 2023.

  (4) התאגיד הפדרלי לביטוח פיקדונות (FDIC). "FDIC יוצר בנק לאומי לביטוח פיקדונות בסנטה קלרה כדי להגן על המפקידים המבוטחים בבנק עמק הסיליקון, סנטה קלרה, קליפורניה", 2023. גישה ב-15 במרץ, 2023.

  (5) תאגיד ביטוח פיקדונות הפדרלי (FDIC). "FDIC פועל להגנה על כל המפקידים של בנק עמק הסיליקון לשעבר, סנטה קלרה, קליפורניה", 2023. גישה ב-15 במרץ, 2023.

  (6) "בנק עמק הסיליקון - פתוח לעסקים" 2023.

  (7) "עדכון ממנכ"ל בנק גשר עמק הסיליקון" 2023.

  (8) דאס, בסודהה. "התמוטטות בנק עמק הסיליקון: 6 בנקים אמריקאים תחת עדשת הסקירה של מודי." עסקים היום, 2023. גישה ב-15 במרץ, 2023.

  קריאה נוספת

  רשימת ריצה: למעלה מ- 100 ספקי הגילוי האלקטרוני המובילים

  הגדרת גילוי סייבר? הגדרה ומסגרת

  מקור: קומפלקס דיסקברי