Sun. Nov 27th, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Redaktora piezīme: Viens no visprecīzākajiem un detalizētajiem avotiem notiekošajiem atjauninājumiem par Ukrainas krīzi ir Ukrainas konfliktu atjauninājums no Kara izpētes institūta. Kara pētījumu institūts (ISW) ir 501 (c) (3) organizācija un ražo stingri bezpartijiskus, neideoloģiskus, uz faktiem balstītus pētījumus. ISW cenšas veicināt informētu izpratni par karu un militārām lietām, veicot visaptverošu, neatkarīgu un pieejamu atklātā pirmkoda izpēti un analīzi. ISW pētījumi ir pieejami plašai sabiedrībai, militārajiem speciālistiem, politikas veidotājiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. Sniedzot ikdienas sintēzi par galvenajiem notikumiem, kas saistīti ar Krievijas agresiju pret Ukrainu, ISW atjauninājumi var dot labumu kiberdrošības, informācijas pārvaldības un juridisko atklājumu profesionāļiem, jo tie seko uzņēmējdarbības, informācijas tehnoloģiju un juridisko tendenču un trajektoriju ietekmējušajām un pašreizējā Ukrainas konflikta izraisītajām trajektorijām.

  Novērtējums un kartes*

  Ukrainas konfliktu novērtējumi — pārskats Maps

  Kara pētījumu institūts (ISW), Krievijas komanda

  Kritisko draudu projekts (CTP), Amerikas Enterprise Institute

  Vispārējā novērtējuma pamatinformācija

  ISW sistemātiski publicē Krievijas kampaņu novērtējumus, kas ietver kartes, kurās uzsvērta novērtētā reljefa kontrole Ukrainā un galvenās Krievijas manevru asis.

  Šīs kartes palielina ikdienas sintētiskos produktus, kas aptver svarīgākos notikumus saistībā ar atjaunoto Krievijas agresiju pret Ukrainu.

  Krievijas uzbrukuma kampaņas novērtējumi

  2022. gada 20. novembris

  Ar Kateryna Stepanenko, Frederick W. Kagan, un Grace Mappes

  Atslēgas attīstība

  Kremlis ir ļāvis arvien pieaugošajai neformālajai milblogger kopienai iegūt kvazi-oficiālu, bet neatkarīgu pozīciju, neskatoties uz citādi palielinot iekšzemes represijas un cenzūru.

  Atslēgas takeaways

  Krievu milblogeri ir ne tikai karsējmeitenes karam — viņi parādās kā grupa ar izteiktu balsi Krievijā.

  Tomēr milblogeri nav pilnībā nošķirti no Krievijas valdības.

  Izvēlieties milbloggers tagad ieņem oficiālās pozīcijas Kremlī.

  Dažiem krievu milblogeriem ir ciešas saites ar ievērojamiem nacionālistu ideologiem.

  Putins, iespējams, ir bloķējis MOD mēģinājumus iztīrīt vai citādi kontrolēt milbloggers.

  Milbloggeru kopienas ievērojamība, iespējams, ir tieši Kremļa nespēja izveidot efektīvu telegrammas klātbūtni, kas izriet no Putina vispārējās nespējas sagatavot savu tautu nopietnam un ilgstošam karam.

  Kremlis cīnās līdzināties panākumiem Krievijas pro-kara siloviki skaitļiem tiešsaistē.

  Putins turpina divkāršot atbalstu milblogger ziņošanas neatkarībai pat tad, kad viņš divkāršo centienus mobilizēt Krievijas iedzīvotājus karam.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 19. novembris

  Ar Kateryna Stepanenko, Grace Mappes, Angela Howard, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Tiek ziņots, ka Krievijas spēki sāk nostiprināt savas pozīcijas okupētajos Luhanskas, Doņeckas un Zaporizhia austrumu apgabalos ar personālu no Hersonas apgabala un mobilizētajiem karavīriem.

  Atslēgas takeaways

  Tiek ziņots, ka Krievijas spēki sāk nostiprināt savas pozīcijas okupētajos Luhanskas, Doņeckas un Zaporizhia austrumu apgabalos ar personālu no Hersonas apgabala un mobilizētajiem karavīriem.

  ASV izlūkošanas amatpersonas paziņoja, ka Krievijas un Irānas amatpersonas novembra sākumā pabeidza darījumu, lai ražotu Irānas dronus Krievijas teritorijā.

  Ukrainas spēki turpināja pretaizskarošas operācijas līnijā Svatove-Kreminna.

  Krievijas spēki saglabāja savas aizskarošas operācijas ap Bakhmut, Avdiivka, un uz rietumiem no Doņeckas pilsētas neskatoties uz ziņojumiem par lieliem zaudējumiem ap Bakhmut.

  Krievijas spēki turpināja centienus nostiprināt teritorijas ap zemes sakaru līnijām Ukrainas dienvidos, vienlaikus cīnoties ar daļēju Kerčas šauruma tilta izmantošanas zaudēšanu.

  Krievijas plašsaziņas līdzekļu avoti turpināja aktīvas diskusijas par gaidāmo otro mobilizācijas vilni.

  Šķiet, ka kopš 2022. gada janvāra krievu ieslodzīto skaits ir samazinājies par aptuveni 6,5%, iespējams, sakarā ar intensīvu Vāgnera grupas pieņemšanu darbā.

  Krievijas varas iestādes strādā, lai izveidotu kontroli pār informācijas telpu okupētajās teritorijās un identificētu Ukrainas partizānus.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 18. novembris

  Karolīna Hirda, Grace Mappes, Medison Williams, Jekaterina Klepančuka un Frederiks V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Krievijas amatpersonas gatavojas turpmākiem slēptiem mobilizācijas centieniem pat tad, ja notiek kritiena iesaukšanas cikls, iespējams, vēl vairāk applūst jau pārslogoto Krievijas spēku ģenerēšanas aparātu tādā veidā, kas kaitēs mobilizēto un iesaukto karavīru attīstībai.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas amatpersonas gatavojas turpmākiem slēptiem mobilizācijas centieniem pat tad, ja notiek kritiena iesaukšanas cikls, iespējams, vēl vairāk mazinās mobilizēto un iesaukto karavīru kvalitātes attīstību.

  Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra (SAEA) paziņoja, ka neatzīst Zaporizhzhia atomelektrostacijas (ZAES) nelikumīgu Krievijas sagrābšanu vai citas okupētās Ukrainas teritorijas nelikumīgu aneksiju, asu saasināšanos SAEA retorikā.

  18. novembrī izplatīts sociālo mediju videomateriāls rāda krievu karavīru atklāšanas uguni ukraiņiem, jo citi krievu karavīri tika padoti.

  Krievijas spēki pastiprināja aizmugures teritorijas Luhanskas apgabalā un mēģināja atgūt zaudētās pozīcijas, jo Ukrainas karaspēks turpināja pretaizskarošas operācijas gar Svatove—Kreminnas līniju.

  Krievu spēki turpināja ierobežotus zemes uzbrukumus pie Bakhmutas un Avdiivkas un rietumu Doņeckas apgabalā.

  Krievijas okupācijas amatpersonas un militārā vadība šķietami aizvien vairāk norūpējas par sekojošām Ukrainas pretaizskarošām operācijām Ukrainas dienvidos.

  Krievija turpina saskarties ar ārkārtīgi zemu morāli un sliktu disciplīnu starp saviem spēkiem, ņemot vērā notiekošo vietējo negatīvo reakciju uz daļēju mobilizāciju.

  Krievijas okupācijas amatpersonas un spēki turpināja pastiprināt filtrācijas pasākumus Krievijas okupētajās teritorijās Ukrainā un graut Ukrainas nacionālo identitāti.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 17. novembris

  Karolīna Hirda, Riley Bailey, Jekaterina Klepančuka un Frederiks V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Krievijas spēki 17. novembrī veica vēl vienu masveida raķešu streiku vilni visā Ukrainā. Ukrainas ģenerālštābs ziņoja, ka Krievijas karaspēks uzsāka piecus gaisa triecienus un 25 kruīza raķešu streikus civilās infrastruktūras objektiem Dņepropetrovskā, Odesā, Harkovā, Zaporizhia, Dņepropetrovskā un Mykolaiv apgabalos visu dienu.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas spēki veica vēl masveida vilnis raķešu streiku visā Ukrainā 17.novembrī

  Krievijas spēki Hersonas apgabala austrumos, visticamāk, ir daļēji neaizsargāti pret Ukrainas aizlieguma kampaņu, piemēram, vienu Ukrainas spēki, kas veiksmīgi izmantoti, lai atkārtoti uzņemtu rietumu Hersonas apgabalu.

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins 17. novembrī parakstīja dekrētu, kas mainīja Krievijas prezidenta Pilsoniskās sabiedrības un cilvēktiesību padomes (HRC) sastāvu.

  Krievijas avoti turpināja apgalvot, ka Ukrainas karaspēks veic pretaizskarošas operācijas gar Svatove—Kreminnas līniju.

  Krievu spēki turpināja zemes uzbrukumus ap Bakhmutu, Avdiivku, un dienvidrietumiem no Doņeckas pilsētas.

  Ukrainas karaspēks 17. novembrī turpināja mērķtiecību pret Krievijas militārajiem aktīviem un koncentrācijas apgabaliem Hersonas apgabala austrumu krastā un Zaporizhijas apgabala aizmugures rajonos.

  Krievijas varas iestādes turpina saskarties ar neapmierinātu mobilizēto personālu un zemu morāli frontes līnijās.

  Krievu okupācijas amatpersonas turpināja iznīcināt ukraiņu kultūru krievu okupētajās teritorijās.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 16. novembris

  Karolīna Hirda, Riley Bailey, Grace Mappes, Medison Williams, Jekaterina Klepančuka un Frederiks V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Krievijas avoti un pilnvaras amatpersonas kliedzoši touting piespiedu pieņemšanu Ukrainas bērniem krievu ģimenēs.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas avoti un pilnvaras amatpersonas kliedzoši touting piespiedu pieņemšanu Ukrainas bērniem krievu ģimenēs.

  Ukrainas avoti turpināja noskaidrot zaudējumus, ko nodarīja masveida 15. novembra Krievijas raķešu streiks visā Ukrainā.

  Krievijas informācijas telpa lielā mērā sekoja oficiālajam Kremļa ierāmējumam raķešu streikam Polijas teritorijā kā rietumu provokācijai.

  Vāgnera grupas finansētājs Jevgeņijs Prigožins turpina nostiprināties kā centrālā figūra pro-kara ultranacionālistu kopienā, iespējams, lai sasniegtu vērienīgus politiskos mērķus.

  Krievijas avoti apgalvoja, ka Ukrainas spēki turpināja pretaizskarošas operācijas Svatoves un Kreminnas virzienos.

  Krievijas spēki turpināja uzbrukumus uz zemes pie Bakhmutas un Avdiivkas, bet rietumu Doņeckas apgabalā.

  Ukrainas spēki turpināja mērķauditoriju Krievijas spēkiem un loģistikas mezgliem Ukrainas dienvidos.

  Vairāki ziņojumi liecina, ka Krievijas spēku morālais un psiholoģiskais stāvoklis Luhanskas un Doņeckas apgabalos ir ārkārtīgi zems.

  Krievijas amatpersonas turpināja centienus aizvietot amatpersonas okupētajās teritorijās ar Krievijas amatpersonām, piespiedu kārtā pārvietot iedzīvotājus un integrēt okupētās teritorijas ar Krieviju.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 15. novembris

  Ar Kateryna Stepanenko, Riley Bailey, Grace Mappes, Madison Williams, Jekaterina Klepančuka, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas spēki veica lielāko raķešu streiku kopumu pret Ukrainas kritisko infrastruktūru kopš kara sākuma.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas spēki veica lielāko komplektu raķešu streiku pret Ukrainas kritisko infrastruktūru kopš kara sākuma, iespējams, izmantojot ievērojamu daļu no atlikušajām augstas precizitātes ieroču sistēmām.

  Polijas amatpersonas paziņoja, ka iespējamā “krievu izgatavotā raķete” nolaidās Polijā sešu kilometru attālumā no starptautiskās robežas ar Ukrainu.

  Krievijas militārie komandieri, kā ziņots, ignorēja esošos plānus ofensīvām operācijām Vuhledaras virzienā un no nepacietības izdarīja slikti apmācītus pastiprinājumus dārgiem uzbrukumiem Pavļivkai, radot nepārtrauktu Krievijas militārās vadības kritiku.

  Krievijas amatpersonas turpināja noteikt apstākļus, lai piespiestu Starptautisko Atomenerģijas aģentūru (SAEA) atzīt Krievijas kontroli pār Zaporizhzhia atomelektrostaciju (ZAES) un tādējādi de facto atzīt Krievijas okupētās Ukrainas aneksiju.

  Krievi arvien vairāk vēršas pie dažādām platformām sociālajos plašsaziņas līdzekļos, lai paustu savu neapmierinātību ar mobilizācijas problēmām, kas varētu aizdedzināt organizētas tiešsaistes pretkara kustības Krievijā.

  Krievijas avoti apgalvoja, ka Ukrainas spēki turpināja kontruzbrukumus Svatoves un Kreminnas virzienā, un Ukrainas spēki turpināja vērsties pret Krievijas loģistiku uz Luhanskas apgabala aizmuguri.

  Krievu spēki turpināja uzbrukumus uz zemes pie Bakhmutas, Avdiivkas un Vuhledaras.

  Priekšlaicīgi ziņojumi par Ukrainas spēkiem, kas sagūstīja teritoriju Dņepras upes kreisajā krastā, izraisīja negatīvu reakciju Krievijas informācijas telpā.

  Krievijas loģistikas maršruti no Krimas uz Ukrainas dienvidiem, visticamāk, ir ļoti degradēti.

  Krievijas spēki turpina piegādāt savus mazinošos krājumus ar Baltkrievijas militāro aprīkojumu.

  Krievijas amatpersonas turpināja samazināt pilnvaroto amatpersonu lomu okupētajās teritorijās par labu Krievijas ierēdņiem.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 14. novembris

  Katerina Stepāņenko, Karolīna Hirda, Layne Philipson, Angela Howard, Jekaterina Klepančuka, Madisons Viljamss un Frederiks V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Krievijas Aizsardzības ministrija (MD) 13. un 14. novembrī pastiprināja Krievijas teritoriālā pieauguma prasības Doņeckas apgabalā, kas varētu uzsvērt, ka Krievijas spēki pastiprina operācijas Doņeckas apgabalā pēc izstāšanās no Hersonas apgabala labā krasta.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas Aizsardzības ministrija (MD) 13. un 14. novembrī pastiprināja Krievijas teritoriālā pieauguma prasības Doņeckas apgabalā, kas varētu uzsvērt, ka Krievijas spēki pastiprina operācijas Doņeckas apgabalā pēc to izstāšanās no Hersonas apgabala labā krasta.

  Krievijas milblogeri konfiscēja Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska 14. novembra vizīti Hersonas pilsētā, lai kritizētu Krievijas militāro spēju būtiskāk nekā iepriekšējās dienās Krievijas izstāšanās no Hersonas apgabala labā krasta laikā.

  Vāgnera grupas finansists Jevgeņijs Prigožins turpina nostiprināties kā ļoti neatkarīgs, staļinisma karavadonis Krievijā, kļūstot par vēl ievērojamāku figūru nacionālistu prokaru kopienā.

  Ukrainas spēki turpināja kontraizskarošas operācijas līnijā Svatove-Kreminna un sadūrās ar krievu karaspēku pie Bilohorivkas.

  Krievijas spēki nesekmīgi mēģināja atgūt pozīcijas Harkovas apgabala ziemeļaustrumu daļā.

  Krievu spēki pastiprināja ofensīvas operācijas Doņeckas apgabalā un apgalvoja, ka ir ieguvuši teritoriju ap Bahmutu un dienvidrietumiem no Doņeckas pilsētas.

  Krievu avoti apgalvoja, ka Ukrainas karaspēks uzsāka neveiksmīgu reidu uz Kinberņas spīti.

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja papildu dekrētus, kas pilnveidoja mobilizācijas protokolus un paplašināja militārās vervēšanas noteikumus, iespējams, pastāvīgi centienos pastiprināt Krievijas kara centienus.

  Krievijas okupācijas amatpersonas turpināja vadīt iedzīvotāju “evakuāciju” un piespiedu pārvietošanu okupētajās teritorijās un centās pārvietot okupācijas elementus tālāk no Dņepras upes.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  Mēs detalizēti neziņojam par Krievijas kara noziegumiem, jo šīs darbības ir labi aptvertas Rietumu plašsaziņas līdzekļos un tieši neietekmē militārās operācijas, kuras mēs novērtējam un prognozējam. Mēs turpināsim novērtēt un ziņot par šo noziedzīgo darbību ietekmi uz Ukrainas militāro un iedzīvotāju, un jo īpaši par kaujas Ukrainas pilsētās. Mēs pilnībā nosodām šos Krievijas bruņoto konfliktu, Ženēvas konvenciju un cilvēces likumu pārkāpumus, kaut arī mēs tos neaprakstīsim šajos ziņojumos.

  Hronoloģija kartes no 14-20 novembris, 2022 — Mouseover, lai ritinātu

  Ukrainas konfliktu kartes - 111422-112022

  Skatīt Kara pētījumu institūtu Krievijas iebrukuma interaktīvajā kartē

  Lasīt jaunāko Ukrainas Konfliktu atjauninājumus no institūta Pētījums kara

  * Dalīta ar tiešu skaidru atļauju no Kara izpētes institūta (ISW).

  Par Kara pētījumu metodoloģijas izpētes institūtu

  ISW pētījumu metodoloģija balstās gan uz primārajiem, gan sekundārajiem avotiem, kas ļauj pētniekiem izstrādāt visaptverošu izpratni par situāciju uz vietas. Lai analizētu militāro un politisko attīstību jebkurā konkrētā jomā, ISW pētniecības analītiķiem ir pilnībā jāsaprot ienaidnieka un draudzīgo spēku sistēmas. Viņiem ir jāsaprot arī iedzīvotāju demogrāfija, fiziskais reljefs, politika un šīs teritorijas vēsture. Tas ir analītiskais pamats, lai izprastu konkrētu notikumu iemeslus un izpildītu tām noteiktos pētniecības mērķus. ISW analītiķi arī pavada laiku tādās vietās kā Irākā, Afganistānā un citur, lai gūtu labāku izpratni par drošību un politisko situāciju un novērtētu pašreizējo stratēģiju un politikas īstenošanu. Mūsu pētnieki apkopo datus un analizē tendences, radot granulētu analīzi par notikumiem pētniecības jomās, radot precīzu, augstas izšķirtspējas, savlaicīgu un rūpīgu priekšstatu par situāciju. ISW pētījumu metodoloģija garantē tās panākumus un apņemšanos uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas, sasniegt stratēģiskos mērķus un reaģēt uz jaunām problēmām, kurām var būt nepieciešama amerikāņu militārās varas izmantošana.

  Par Kara izpētes institūtu

  Kara izpētes institūts veicina informētu izpratni par militārajām lietām, izmantojot uzticamus pētījumus, uzticamu analīzi un novatorisku izglītību. Mēs esam apņēmušies uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas un reaģēt uz jauniem draudiem, lai sasniegtu ASV stratēģiskos mērķus. ISW ir bezpartijiska, bezpeļņas, sabiedriskās politikas pētniecības organizācija.

  Uzziniet vairāk, iesaistieties un veiciet savu ieguldījumu šodien.

  Papildus lasīšana

  [Ikgadējā atjaunināšana] Starptautiskās kibertiesību normas praksē: interaktīvs rīkkopa

  Datu vēstniecības: nacionālo valstu suverenitāte, drošība un nepārtrauktība

  Avots: ComplexDiscovery

  Stingrāki uzraudzības un izpildes pasākumi? Eiropas Parlaments pieņem jaunu kiberdrošības likumu

  According to European Member of Parliament (MEP) Bart Groothuis, “Ransomware and...

  Ģeopolitiskās Shakedowns? Ikgadējais ENISA ziņojums par draudu ainavu — 10. izdevums

  According to EU Agency for Cybersecurity Executive Director Juhan Lepassaar, “Today's...

  Kriptogrāfiski droša? Sānu kanālu analīzes draudi

  Side-channel analysis has become a widely recognized threat in the last...

  Red Storm pieaug? Datu aizsardzības pārkāpumi visā pasaulē pieaug 2022. gada 3. ceturksnī

  “It’s concerning to see data breaches rising again after a comparatively...

  Magnet ieņēmumiem? Magnet kriminālistika paziņo 2022 trešā ceturkšņa rezultātus

  According to Adam Belsher, Magnet Forensics' CEO, "Our solutions address the...

  Progress un iespējas? Cellebrite paziņo par 2022. gada trešā ceturkšņa rezultātiem

  “We are pleased to report a solid third quarter, delivering strong...

  Aizsardzes maiņa? Relativitāte atzinīgi vērtē jauno CEO

  "Relativity is a rare company with both exceptional industry leadership and...

  Degvielas nepārtrauktu izaugsmi? Renovus Capital iegādājas konsultāciju biznesu no HBR Consulting

  "The legal industry remains in the early stages of digital and...

  E-datu atklāšanas tirgus izmēra Mashup: 2022-2027 pasaules programmatūras un pakalpojumu pārskats

  From retraction to resurgence and acceleration, the worldwide market for eDiscovery...

  Pārvietot? 2022 E-datu atklāšanas tirgus kinētika: piecas interesējošas jomas

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  Uzticēšanās procesam? 2021 e-datu atklāšanas apstrādes uzdevums, tērēšana un izmaksu dati

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Gads pārskatā? 2021 e-atklāšanas pārskatīšanas uzdevums, tērēšana un izmaksu datu punkti

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu novembrī 2022

  From cyber shakedowns and threats to the total cost of eDiscovery...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu oktobrī 2022

  From cyber claims and data privacy to corporate litigation and the...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu par 2022. gada septembrī

  From privacy legislation and special masters to acquisitions and investigations, the...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu augustā 2022

  From AI and Big Data challenges to intriguing financial and investment...

  Mājā? Fall 2022 e-datu atklāšanas kopējās īpašumtiesību izmaksas apsekojums

  Today CompexDiscovery shares the results of a new business survey focused...

  Cold Front Bažas? Astoņpadsmit novērojumi par e-datu atklāšanas uzņēmumu uzticību 2022. gada rudenī

  In the fall of 2022, 49.0% of survey respondents felt that...

  Stereotipizēt datus? E-datu atklāšanas biznesa veiktspēju ietekmējošas problēmas: pārskats par kritumu 2022

  In the fall of 2022, 28.0% of respondents viewed increasing types...

  burbulis problēmas? E-datu atklāšanas operatīvās metrikas 2022. gada rudenī

  In the fall of 2022, 89 eDiscovery Business Confidence Survey participants...