Sun. Mar 26th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  הערת העורך: הדיסציפלינה של גילוי אלקטרוני, הכוללת זיהוי, שימור וניתוח של נתונים אלקטרוניים, משמשת יותר ויותר בחקירות וליטיגציה הנוגעת לפשעי מלחמה. במקרה של מלחמת רוסיה-אוקראינה, ניתן להשתמש בכלים וטכניקות של גילוי אלקטרוני לזיהוי ואיסוף ראיות אלקטרוניות לפשעי מלחמה, כגון מיילים, פוסטים במדיה חברתית ותקשורת דיגיטלית אחרת שעשויים לספק תובנות חשובות לגבי פעולותיהם של אנשים וארגונים המעורבים בסכסוך. לאחר מכן ניתן להשתמש בראיות אלה בחקירות ובהליכים משפטיים כדי להטיל אחריות על מבצעי פשעי מלחמה על מעשיהם. בנוסף, גילוי אלקטרוני יכול לעזור לנהל ביעילות וביעילות את הכמות העצומה של ראיות אלקטרוניות שעשויות להיות רלוונטיות למקרי פשעי מלחמה, ולאפשר לחוקרים ולצוותים משפטיים לנתח את הנתונים במהירות ובמדויק כדי לזהות פיסות מידע מרכזיות. עדכון שבועי זה עשוי להיות שימושי עבור אנשי מקצוע בתחום אבטחת הסייבר, ניהול מידע וגילוי משפטי, שכן הם רואים חקירות וליטיגציה הנובעים מפשעי מלחמה שבוצעו במהלך המלחמה.

  הערת רקע: אחד המקורות המדויקים והמפוררים ביותר לעדכונים שוטפים על משבר אוקראינה הוא הערכת הקמפיין הפוגעני הרוסי מהמכון לחקר המלחמה. המכון לחקר המלחמה (ISW) הוא ארגון 501 (c) (3) ומייצר מחקר שאינו מפלגתי, לא-אידיאולוגי ומבוסס עובדות. ISW מבקשת לקדם הבנה מושכלת של מלחמה וענייני צבא באמצעות מחקר וניתוח קוד פתוח מקיף, עצמאי ונגיש. המחקר של ISW זמין לציבור הרחב, אנשי צבא, קובעי מדיניות ואנשי תקשורת. מתן סינתזה יומית של אירועי מפתח הקשורים לתוקפנות הרוסית נגד אוקראינה, עדכוני ISW עשויים להועיל לחוקרים ולבעלי דין כאשר הם עוקבים אחר העסק, טכנולוגיית המידע והמגמות והמסלולים המשפטיים המושפעים ונובעים מהסכסוך הרוסי-אוקראיני הנוכחי.

  הערכה ומפיות*

  הערכות סכסוך רוסית-אוקראינית - סקירה כללית במפות

  המכון לחקר המלחמה (ISW), צוות רוסיה

  פרויקט איומים קריטיים (CTP), המכון האמריקאי לארגונים

  מידע על רקע הערכה כללית

  ISW מפרסמת באופן שיטתי הערכות קמפיין רוסיות הכוללות מפות המדגישות את השליטה המוערכת בשטח באוקראינה וצירי תמרון רוסיים עיקריים.

  מפות אלה מגדילות מוצרים סינתטיים יומיומיים המכסים אירועים מרכזיים הקשורים לתוקפנות רוסית מחודשת נגד אוקראינה.

  הערכות המערכה ההתקפית הרוסית

  23 בינואר 2023

  מאת קרולינה הירד, ג'ורג 'בארוס, קטרינה סטפננקו, ליין פיליפסון ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  המודיעין האוקראיני העריך כי הכוחות הרוסיים נערכים למאמץ התקפי באביב או בתחילת הקיץ של 2023, ואישרו חלקית את הערכת העמידה של ISW כי חיילים רוסים עשויים לבצע פעולה מכרעת בחודשים הקרובים.

  מזנונים מפתח

  המודיעין האוקראיני העריך כי הכוחות הרוסיים נערכים למאמץ התקפי באביב או בתחילת הקיץ של 2023, ואישרו חלקית את הערכת העמידה של ISW כי חיילים רוסים עשויים לבצע פעולה מכרעת בחודשים הקרובים.

  הסתמכות הגדולה של קבוצת וגנר על גיוס ממושבות עונשין נראית כבעלת השלכות הולכות וגוברות על יכולת הלחימה של וגנר.

  רוסיה ממשיכה להעמיק את היחסים הצבאיים והכלכליים עם איראן במאמץ לעסוק בהעלמת סנקציות תועלת הדדית.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בהתקפות נגד מוגבלות כדי להחזיר עמדות אבודות לאורך קו סוואטוב-קרמינה.

  כוחות אוקראינים פגעו באזורי ריכוז רוסיים במחוז לוהנסק הכבוש.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בהתקפות קרקעיות סביב בח'מוט ובפאתיה המערביים של העיר דונייצק.

  הכוחות הרוסיים ביצעו ככל הנראה פעולה התקפית כושלת במחוז זאפוריז'יה ב-72 השעות האחרונות.

  הכוחות הרוסיים לא ביצעו רווחים טריטוריאליים מאושרים במחוז זאפוריז'יה למרות טענות המשך של פקיד הכיבוש הרוסי. פקיד הכיבוש עשוי לדחוף נרטיב של הצלחות טקטיות רוסיות במחוז זאפוריז'יה כדי ליצור נרטיבים חיוביים שיסיחו את דעתם של הרוסים מחוסר ההתקדמות המובטחת בבחמוט.

  מאמצי הקרמלין להתמקצע בכוחות הצבא הרוסי ממשיכים לעורר ביקורת בקרב תומכי מבנים צבאיים מקבילים רוסיים חדשים.

  בכירים רוסים ורשויות הכיבוש ממשיכים במאמצים לשלב שטחים כבושים במערכות החברתיות, המינהליות והפוליטיות הרוסיות ומפרצים את התנגדות הפרטיזנים בשטחים הכבושים.

  קרא את העדכון המלא.

  22 בינואר 2023

  מאת קטרינה סטפננקו ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  הכוכב של איש הכספים של וגנר יבגני פריגוז'ין החל לקבוע לאחר חודשים של עלייה לכאורה בעקבות כישלונו להבטיח הבטחות לכידת בחמוט בכוחות עצמו.

  מזנונים מפתח

  יו"ר דומא המדינה הרוסית ויאצ'סלב וולודין עשה איומים בלתי מהימנים של הסלמה גרעינית כחלק ממבצע מידע מתמשך שמטרתו להרתיע את מתן המערבי של סיוע צבאי נוסף לאוקראינה. ISW ממשיכה להעריך כי רוסיה היא מאוד לא סביר להשתמש בנשק גרעיני באוקראינה באופן יוצא דופן סביר להשתמש בהם נגד המערב.

  milbloggers רוסית בינואר 22 המשיך לדון בפוטנציאל של מתקפה רוסית או אוקראינית גדולה תלויה ועומדת השערות לגבי אילו אזורים להציג את היעדים בעדיפות הגבוהה ביותר.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בהתקפות נגד מוגבלות כדי להחזיר עמדות אבודות לאורך קו סוואטוב-קרמינה ב -22 בינואר. מקורות רוסיים טענו כי כוחות אוקראינים פגעו במתקן תעשייתי בקדיבקה (Kadiivka) שבמחוז לוהנסק ובו רקטות HIMARS.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בפעולות התקפיות באזורי בחמוט ובעיר דונייצק-אבדייבקה.

  גורמים רוסיים טענו ב-22 בינואר, כי הכוחות הרוסיים המשיכו בפעולות התקפיות בשני כיוונים במחוז זאפוריז'יה, כאשר עיקר מאמציהם התמקדו בהולייפול ובאוריח'ב. ראש מרכז העיתונות המשותף האוקראיני של כוחות ההגנה לכיוון טבריסק, יבן יארין, הצהיר ב -22 בינואר כי הכוחות הרוסיים אינם מבצעים פעולות רחבות היקף בכיוון זפורוז'יה.

  שלטונות הכיבוש הרוסי המשיכו להחרים תשתיות אזרחיות בשטחים הכבושים על חשבון הבריאות והבטיחות של האזרחים ב-22 בינואר.

  קרא את העדכון המלא.

  21 בינואר 2023

  מאת קרולינה הירד, גרייס מאפס, אנג'לה הווארד, ג'ורג' בארוס ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  איש הכספים של קבוצת וגנר יבגני פריגוז'ין השיק סדרה של פעולות מידע שמטרתן להציג את עצמו כגיבור קורבן של רוסיה במסע צלב נגד שלטונות רוסים קטנוניים ומושחתים.

  מזנונים מפתח

  ההגנה האוקראינית של Bakhmut היא ככל הנראה מאמץ אסטרטגי למרות העלויות שלה עבור אוקראינה.

  שיח Milblogger סביב החלפתו המדווחת של אלוף משנה מיכאיל Teplinsky עם סגן אלוף אולג Makarevich כמפקד הכוחות המוטסים הרוסים (VDV) הדגיש עוד יותר את השבר בין שתי קבוצות עיקריות בתוך MOD הרוסי - מחנה פרו-גרסימוב, המורכב מאלה המייצגים את הממסד הקונבנציונלי Mod, ואת המועדפים milblogger אשר מיושרים פחות עם מוסד MoD. השיח של המילבלוגר בנושא זה מציע בנוסף תובנה לגבי הדינמיקה הפנימית של ה- Mod הרוסית שאולי הובילה להסרתו של טפלינסקי.

  איש הכספים של קבוצת וגנר יבגני פריגוז'ין השיק סדרה של פעולות מידע שמטרתן להציג את עצמו כגיבור קורבן של רוסיה במסע צלב נגד שלטונות רוסים קטנוניים ומושחתים.

  השמש דיווחה כי המודיעין האמריקני מעריך את סך כל הנפגעים הצבאיים הרוסיים באוקראינה כ- 188,000 נכון ל -20 בינואר, מה שמרמז על 47,000 רוסים אפשריים שנהרגו בפעולה בפחות משנה של לחימה.

  הכוחות הרוסיים ערכו סיור קרקעי קטן לצפון-מזרח מחוז סומי.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בהתקפות קרקעיות מוגבלות כדי להחזיר עמדות אבודות לאורך קו סוואטוב-קרמינה.

  הכוחות הרוסיים המשיכו לבצע פיגועים קרקעיים סביב בח'מוט וממערב לעיר דונייצק. כוחות רוסיים ככל הנראה עושים רווחים מצטברים סביב בחמוט.

  עדויות קוד פתוח זמינות החל מה- 21 בינואר מצביעות על כך שפקיד הכיבוש הרוסי במחוז זאפוריז'יה ולדימיר רוגוב ב -20 בינואר טענות על לכידה טריטוריאלית גדולה הן ככל הנראה חלק ממבצע מידע רוסי.

  תלונות של מילבלוגים רוסים מצביעות על כך שהכוחות הרוסיים ממשיכים להסתמך על טלפונים סלולריים וטכנולוגיות אזרחיות לא מאובטחות לתפקידים צבאיים מרכזיים - הפרות חמורות של הביטחון המבצעי (OPSEC).

  קרא את העדכון המלא.

  20 בינואר 2023

  מאת קטרינה סטפננקו, קרולינה הירד, ריילי ביילי, גרייס מאפס, ג'ורג בארוס, ליין פיליפסון ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  ראש הרפובליקה הצ'צ'נית רמזן קדירוב ממשיך למסגר את מעורבותם של הלוחמים הצ'צ'נים במלחמה באוקראינה מטעמים דתיים מובהקים, ובכך בונה את המוניטין שלו ואת המוניטין של בסיס הכוח שלו.

  מזנונים מפתח

  ראש הרפובליקה הצ'צ'נית רמזן קדירוב ממשיך למסגר את מעורבותם של הלוחמים הצ'צ'נים במלחמה באוקראינה מטעמים דתיים מובהקים, ובכך בונה את המוניטין שלו ואת המוניטין של בסיס הכוח שלו.

  נראה כי קבוצת וגנר נאבקת להציג את עצמה כמבנה צבאי מקביל יעיל, ובכך מתגלה יותר ויותר כישות צבאית טפילית.

  המודיעין האמריקני אישר את היריבות בין משרד הביטחון הרוסי (משרד ההגנה) לקבוצת וגנר עליה דיווח ISW זה מכבר.

  החיפוש של פריגוז'ין להכרה משפטית בקבוצת וגנר עשוי גם לעורר פלגת נוספת בתוך ממשלת רוסיה.

  הקרמלין ממשיך לעסוק בפעולות ציבוריות מופגנות שמטרתן לקבוע תנאי מידע למלחמה ממושכת באוקראינה.

  מקורות המברק הרוסיים טענו כי פוטין דחה את המפקד הרוסי של הכוחות המוטסים קולונל גנרל מיכאיל טפלינסקי, אך דיווחים אלה נותרו בלתי מאושרים.

  הקרמלין ממשיך לקדם פעולות מידע המאיימות על הסלמה בגלל הסיוע הצבאי המערבי לאוקראינה כדי להחליש את התמיכה המערבית.

  על פי הדיווחים, הכוחות הרוסיים והאוקראינים המשיכו בפעולות התקפיות ליד סוואטוב וקרמינה.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בפעולות התקפיות ברחבי קו החזית של מחוז דונייצק. מקורות רוסיים המשיכו לטעון באופן כוזב כי הכוחות הרוסיים קרובים להקיף את בחמוט.

  הכוחות הרוסיים במחוז זאפוריז'יה עדיין מתכוננים למבצע הגנתי בטווח הארוך למרות הטענות האחרונות על רווחים טריטוריאליים.

  גורמים רשמיים ומקורות רוסים ממשיכים להצביע על כך שאמצעי הגיוס נמשכים למרות טענות רבות לפיהן הגיוס הסתיים רשמית.

  פקידים רוסים ורשויות הכיבוש ממשיכים לגרש ילדים אוקראינים מאוקראינה הכבושה לרוסיה.

  קרא את העדכון המלא.

  19 בינואר 2023

  מאת ג'ורג בארוס, ריילי ביילי, קטרינה סטפננקו, מדיסון וויליאמס, ליין פיליפסון ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  בכירים בקרמלין ממשיכים לקיים פגישות ברמה גבוהה עם מנהיגות לאומית בבלארוס - פעילות שיכולה לקבוע תנאים להתקפה רוסית נגד אוקראינה מבלארוס, אם כי לא בהכרח ולא בשבועות הקרובים.

  מזנונים מפתח

  בכירי הקרמלין ממשיכים לקיים פגישות ברמה גבוהה עם מנהיגות לאומית בבלארוס - פעילות שיכולה לקבוע תנאים להתקפה רוסית נגד אוקראינה מבלארוס, אם כי לא בהכרח ולא בשבועות הקרובים.

  התקפה רוסית חדשה נגד אוקראינה מבלארוס בתחילת 2023 נראית פחות סבירה בהתחשב בפעילות הצבאית הרוסית הנוכחית בבלארוס, אם כי התקפה מבלארוס בסוף 2023 נראית סבירה יותר.

  milbloggers רוסית Ultranationalist ממשיכים למתוח ביקורת על הרעיון של כוחות רוסיים לתקוף אוקראינה מבלארוס.

  שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב תקף את הארגון לביטחון ושיתוף פעולה באירופה (OSCE), והדגיש את חוסר ההיתכנות של הקרמלין התומך בהסכם שלישי מסוג מינסק.

  לוקשנקו ממשיך לאזן מול הקרמלין על ידי מסגור בלארוס כמדינה ריבונית במדינת האיחוד הנשלטת ברוסיה.

  הקרמלין ממשיך לקדם באופן כוזב נרטיב כי המלחמה תסלים אם אוקראינה תקבל נשק עם היכולת להכות כוחות רוסיים בחצי האי קרים הכבושים.

  בעל ברית קיצוני בקרמלין הציג מחדש רטוריקת הסלמה גרעינית שמטרתה להפחיד את קובעי המדיניות המערבית הרחק ממתן סיוע צבאי נוסף לאוקראינה.

  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הוא מצדד יותר ויותר עם אויביו של כספים קבוצת וגנר יבגני Prigozhin, סביר להניח במאמץ מתמשך כדי להפחית את ההשפעה של Prigozhin ברוסיה.

  המשך השימוש של פריגוז'ין בהצלחה הטקטית של קבוצת וגנר להעלות את עמדתו, ככל הנראה, העמקת סכסוך עם משרד הביטחון הרוסי (Mod) להשפעה במרחב המידע הרוסי.

  ראש המטה הכללי הרוסי גנרל צבא ולרי גרסימוב אולי הצהיר רשמית כי קבוצת וגנר אינה שייכת למבנה הכוחות המזוינים הרוסים וכי הצבא הרוסי אינו משתף פעולה עם וגנר למרות עדויות רבות להיפך.

  על פי הדיווחים הכוחות האוקראיניים המשיכו בפעולות נגד נגד ליד סוואטוב, וכוחות רוסיים ביצעו מתקפות נגד מוגבלות ליד קרמינה.

  מקורות רוסיים טענו כי כוחות רוסיים כבשו את קלישצ'ייבקה במהלך פעולות התקפיות הרוסיות המתמשכות סביב סולדר, בחמוט ואבדייבקה.

  מקורות רוסיים טענו כי כוחות רוסיים ניהלו פעולות התקפיות מקומיות במחוז זאפוריז'יה.

  על פי דיווחים בכירים רוסים ממשיכים להיערך לגל גיוס שני.

  ייתכן שהפרטיזנים האוקראינים ביצעו פיגוע מטען באזור זאפוריז'יה.

  קרא את העדכון המלא.

  18 בינואר 2023

  מאת ריילי ביילי, ג'ורג 'בארוס, גרייס מאפס, ליין פיליפסון ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  נאומו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לציון שבירת הכוחות הסובייטיים על המצור על לנינגרד, המחיש כי הוא עדיין לא בטוח לגבי יכולתו לעצב באופן משמעותי את מרחב המידע הרוסי.

  מזנונים מפתח

  נאומו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לציון המצור על לנינגרד המשיך להמחיש כי פוטין עדיין לא ברור לגבי יכולתו לעצב באופן משמעותי את מרחב המידע הרוסי.

  נאומו של פוטין הוא ככל הנראה חלק ממאמץ מידע גדול יותר לעטוף את "המבצע הצבאי המיוחד" בתוך המיתוס הלאומי הרוסי הגדול של המלחמה הפטריוטית הגדולה (מלחמת העולם השנייה) כדי להגביר את התמיכה הרוסית במלחמה ממושכת וגיוס.

  שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב הגביר את המאמצים הללו להגביר את התמיכה הרוסית במלחמה ממושכת בטענה מפורשת ומגוחכת כי אוקראינה והמערב רודפים אחר רצח העם הרוסי.

  פוטין ממשיך במאמצים להמריץ מחדש את הבסיס התעשייתי הביטחוני של רוסיה כדי לתמוך במלחמה ממושכת באוקראינה.

  פוטין ולברוב ממשיכים להכחיש את הריבונות האוקראינית ולדחות על הסף משא ומתן ישיר עם אוקראינה.

  וגנר קבוצת כספים יבגני Prigozhin הופך נועז יותר ויותר בהתקפות המילוליות שלו נגד משרד הביטחון הרוסי (Mod) ואת הקרמלין.

  פריגוז'ין וקולות בולטים אחרים ברוסיה מגלפים מרחב חדש לבקר את נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ללא חשש מעונש.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בהתקפות נגד מוגבלות כדי להחזיר לעצמם עמדות אבודות ליד קרמינה.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בפעולות התקפיות ליד סולדר, בחמוט, אבדייבקה ועיר דונייצק.

  משרד ההגנה הרוסי ממשיך לנסות להמעיט בתפקידה של קבוצת וגנר בהתקדמות הטקטית הנתבעת באזור סולדר.

  פקידים אוקראינים ציינו כי הכוחות הרוסיים מתרכזים במחוז זאפוריז'יה, אולי למאמץ הגנתי או התקפי גדול.

  השימוש הגובר של הכוחות הרוסיים בתחמושת תבערה כדי לנהל את מה שנראה אחרת שביתות שגרתיות בדרום אוקראינה תומך בהערכתה האחרונה של ISW, כי הכוחות הרוסיים צפויים להתמודד עם מחסור בסבבי ארטילריה קונבנציונליים.

  מקורות אוקראינים ורוסים המשיכו להצביע על כך שהרשויות הרוסיות מתכוננות ככל הנראה לגל גיוס שני.

  קרא את העדכון המלא.

  17 בינואר 2023

  מאת קטרינה סטפננקו, קרולינה הירד, ריילי ביילי, מדיסון וויליאמס, ליין פיליפסון, ג'ורג בארוס ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו הודיע ב -17 בינואר כי יישם את הנחייתו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לבצע רפורמות צבאיות רחבות היקף בין 2023-2026 להרחבת הכוחות המזוינים הקונבנציונליים של רוסיה, ככל הנראה כהכנה למלחמה ממושכת באוקראינה וגם לקבוע תנאים לבניית צבא רוסי חזק משמעותית במהירות.

  מזנונים מפתח

  שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו הודיע ב -17 בינואר כי יישם את הנחייתו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לבצע רפורמות צבאיות רחבות היקף בין 2023-2026 להרחבת הכוחות המזוינים הקונבנציונליים של רוסיה, ככל הנראה כהכנה למלחמה ממושכת באוקראינה וגם לקבוע תנאים לבניית צבא רוסי חזק משמעותית במהירות.

  פוטין עשוי להכריז על גל גיוס שני בימים הקרובים, אולי כבר ב -18 בינואר.

  משרד הביטחון הרוסי (Mod) מנסה לשפר את המקצועיות בתוך הכוחות המזוינים הרוסים ולבדוק ככל הנראה ולשפר את האפקטיביות של שרשראות הפיקוד שלו עד לרמת היחידה הקטנה.

  כמה קולות בולטים במרחב המידע הפרו-מלחמתי שנתפסו על הנחיות אלה כדי לתמוך בביקורות נוספות על משרד ההגנה הרוסי, דבר המצביע על כך שה- Mod צפוי להתמודד עם התנגדות נוקשה.

  נשיא סרביה אלכסנדר ווצ'יץ 'קרא לקבוצת וגנר להפסיק את הגיוס בסרביה.

  הכוחות הרוסיים המשיכו לבצע מתקפות נגד מוגבלות ליד קרמינה כאשר גורמים אוקראינים המשיכו להציע כי כוחות רוסיים עשויים להיערך למאמץ מכריע במחוז לוהנסק.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בפעולות התקפיות על פני קו החזית של מחוז דונייצק.

  מרחב המידע הרוסי נאבק להציג רווחים טקטיים רוסיים סביב Soledar כמשמעותיים מבחינה מבצעית.

  כוחות רוסים במחוז חרסון ממשיכים להיאבק כדי לשמור על מאמצי הלוגיסטיקה שלהם במזרח (משמאל) בנק חרסון Oblast עקב שביתות אוקראיניות.

  פקיד כיבוש רוסי טען כי פוטין יפרסם "הצהרה חשובה" הנוגעת למלחמה באוקראינה ב-18 בינואר.

  איש הכספים של קבוצת וגנר יבגני פריגוז'ין עשוי לנסות להקים את קבוצת וגנר כישות משפטית ברוסיה.

  קרא את העדכון המלא.

  איננו מדווחים בפירוט על פשעי מלחמה רוסיים מכיוון שפעילויות אלה מכוסות היטב בתקשורת המערבית ואינן משפיעות ישירות על הפעולות הצבאיות שאנו מעריכים וחיזוי. נמשיך להעריך ולדווח על ההשפעות של פעילויות פליליות אלה על הצבא האוקראיני האוכלוסייה ובמיוחד על לחימה באזורים עירוניים אוקראינית. אנו מגנים לחלוטין את ההפרות הרוסיות הללו על חוקי העימות המזוין, אמנות ז'נבה והאנושות למרות שאיננו מתארים אותן בדוחות אלה.

  כרונולוגיה של מפות מינואר 17 - 23, 2023 - מעבר עכבר לגלילה

  אוקראינה מפות סכסוך - 011723 - 012323

  ראה המכון לחקר המלחמה מפה אינטראקטיבית של הפלישה הרוסית

  קרא את העדכונים האחרונים של סכסוך אוקראינה מהמכון לחקר המלחמה

  * משותף באישור ישיר מפורש מהמכון לחקר המלחמה (ISW).

  אודות המכון לחקר מתודולוגיית מחקר המלחמה

  מתודולוגיית המחקר של ISW מסתמכת על מקורות ראשוניים ומשניים כאחד, ומאפשרת לחוקרים לפתח הבנה מקיפה של המצב בשטח. על מנת לנתח התפתחויות צבאיות ופוליטיות בכל תחום נתון, על אנליסטים של ISW להבין לחלוטין את מערכות האויב והכוחות הידידותיים. עליהם להבין גם את הדמוגרפיה של האוכלוסייה, השטח הפיזי, הפוליטיקה וההיסטוריה של אותו אזור. זה מניח את הבסיס האנליטי להבנת הסיבות להתפתחויות מסוימות ולהגשמת מטרות המחקר שהוקצו להם. אנליסטים של ISW מבלים גם במקומות כמו עיראק, אפגניסטן ובמקומות אחרים על מנת להשיג הבנה טובה יותר של המצב הביטחוני והפוליטי ולהעריך את יישום האסטרטגיות והמדיניות הנוכחיות. החוקרים שלנו אוספים נתונים ומנתחים מגמות, ומייצרים ניתוח פרטני של התפתחויות בתחומי המחקר, ומייצרים תמונה מדויקת, ברזולוציה גבוהה, בזמן וביסודיות של המצב. מתודולוגיית המחקר של ISW מבטיחה את הצלחתה ומחויבותה לשיפור יכולתה של המדינה לבצע פעולות צבאיות, להשיג יעדים אסטרטגיים ולהגיב לבעיות המתעוררות העשויות לדרוש שימוש בכוח צבאי אמריקאי.

  על המכון לחקר המלחמה

  המכון לחקר המלחמה מקדם הבנה מושכלת של עניינים צבאיים באמצעות מחקר אמין, ניתוח מהימן וחינוך חדשני. אנו מחויבים לשפר את יכולתה של המדינה לבצע פעולות צבאיות ולהגיב לאיומים מתעוררים על מנת להשיג מטרות אסטרטגיות בארה"ב. ISW הוא ארגון מחקר מדיניות ציבורית שאינו מפלגתי, ללא מטרות רווח.

  למידע נוסף, להסתבך ולתרום עוד היום.

  קריאה נוספת

  [עדכון שנתי] חוק הסייבר הבינלאומי הלכה למעשה: ערכת כלים אינטראקטיבית

  שגרירויות נתונים: ריבונות, ביטחון והמשכיות למדינות הלאום

  מקור: קומפלקס דיסקברי