Sun. Mar 26th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Redaktora piezīme: E-datu atklāšanas disciplīna, kas ietver elektronisko datu identificēšanu, saglabāšanu un analīzi, arvien vairāk tiek izmantota izmeklēšanā un tiesvedībā saistībā ar kara noziegumiem. Krievijas un Ukrainas kara gadījumā e-datu atklāšanas rīkus un paņēmienus var izmantot, lai identificētu un apkopotu elektroniskos pierādījumus par kara noziegumiem, piemēram, e-pastus, sociālo mediju ziņojumus un citus digitālos sakarus, kas var sniegt vērtīgu ieskatu konfliktā iesaistīto personu un organizāciju darbībās. Šos pierādījumus pēc tam var izmantot izmeklēšanā un tiesvedībā, lai kara noziegumu izdarītājus atbildētu par savu rīcību. Turklāt e-datu atklāšana var palīdzēt efektīvi un efektīvi pārvaldīt milzīgo elektronisko pierādījumu apjomu, kas var būt nozīmīgs kara noziegumu lietās, ļaujot izmeklētājiem un juristu komandām ātri un precīzi analizēt datus, lai identificētu svarīgākās informācijas daļas. Šī iknedēļas atjaunināšana var būt noderīga kiberdrošības, informācijas pārvaldības un juridisko atklājumu speciālistiem, jo viņi apsver izmeklēšanu un tiesvedību, kas izriet no kara noziegumiem, kas izdarīti kara laikā.

  Fona piezīme: Viens no visprecīzākajiem un detalizētajiem avotiem notiekošajiem atjauninājumiem par Ukrainas krīzi ir Krievijas uzbrukuma kampaņas novērtējums no Kara izpētes institūta. Kara pētījumu institūts (ISW) ir 501 (c) (3) organizācija un ražo stingri bezpartijiskus, neideoloģiskus, uz faktiem balstītus pētījumus. ISW cenšas veicināt informētu izpratni par karu un militārām lietām, veicot visaptverošu, neatkarīgu un pieejamu atklātā pirmkoda izpēti un analīzi. ISW pētījumi ir pieejami plašai sabiedrībai, militārajiem speciālistiem, politikas veidotājiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. Nodrošinot svarīgu notikumu ikdienas sintēzi, kas saistīti ar Krievijas agresiju pret Ukrainu, ISW atjauninājumi var gūt labumu izmeklētājiem un tiesvedības dalībniekiem, jo tie seko uzņēmējdarbības, informācijas tehnoloģiju un juridiskajām tendencēm un trajektorijām, ko ietekmē pašreizējais Krievijas un Ukrainas konflikts.

  Novērtējums un kartes*

  Krievijas un Ukrainas konfliktu novērtējumi — pārskats Kartēs

  Kara pētījumu institūts (ISW), Krievijas komanda

  Kritisko draudu projekts (CTP), Amerikas Enterprise Institute

  Vispārējā novērtējuma pamatinformācija

  ISW sistemātiski publicē Krievijas kampaņu novērtējumus, kas ietver kartes, kurās uzsvērta novērtētā reljefa kontrole Ukrainā un galvenās Krievijas manevru asis.

  Šīs kartes palielina ikdienas sintētiskos produktus, kas aptver svarīgākos notikumus saistībā ar atjaunoto Krievijas agresiju pret Ukrainu.

  Krievijas uzbrukuma kampaņas novērtējumi

  2023. gada 2. janvāris

  Džordžs Barross, Katerina Stepanenko, Angela Howard, Grace Mappes, Layne Philipson un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Tiek ziņots, ka Ukrainas gaisa aizsardzības līdzekļi pārtvēra visus dronus no divām secīgām Krievijas dronu streika uzbrukumiem pret Ukrainu 31. decembrī — 2. janvārī. Ukrainas gaisa spēki 1. janvārī ziņoja, ka Ukrainas gaisa aizsardzības spēki notriekuši visus 45 Krievijas Irānas šahed-136 dronus, kurus Krievija karsēja Ukrainā Jaungada vakarā.

  Atslēgas takeaways

  Tiek ziņots, ka Ukrainas gaisa aizsardzības līdzekļi pārtvēra visus dronus no divām secīgām Krievijas dronu streika uzbrukumiem pret Ukrainu 31. decembrī — 2. janvārī.

  Krievijas gaisa un raķešu kampaņa pret Ukrainu, visticamāk, neradīs Kremļa vēlamo informācijas efektu Krievijas nacionālistu vidū.

  Postošs Ukrainas HIMARS streiks uz Krievijas bāzes Makiivkā, Doņeckas apgabalā, 31. decembrī radīja ievērojamu kritiku par Krievijas militāro vadību Krievijas informācijas telpā.

  Krievijas MOD, iespējams, mēģinās novirzīt vainu par slikto operatīvo drošību (OPSEC) uz Doņeckas Tautas Republikas (DNR) amatpersonām un mobilizētajiem darbiniekiem.

  Krievijas avoti remdeni atbildēja uz Krievijas prezidenta Vladmira Putina iestudēto Jaungada uzrunu, savukārt krievu milblogeri slavēja Vāgnera grupas finansētāja Jevgeņija Prigožina uzstāšanos frontēs pār Jaungada brīvdienām.

  Krievijas spēki turpināja veikt neveiksmīgus mēģinājumus uzlabot savas taktiskās pozīcijas uz ziemeļrietumiem no Svatoves pēc ziņots taktiskās pauzes veikšanas.

  Ukrainas Aizsardzības stratēģiju centrs ziņoja, ka Krievijas spēki turpina izvietot personālu Harkivas-Siverskas frontē.

  Ukrainas amatpersonas ziņoja, ka Krievijas spēki pārdislocē pa austrumu asi, vienlaikus cenšoties saglabāt savu artilērijas streiku tempu.

  Krievijas spēki mēģināja ierobežotas ofensīvas operācijas Zaporizhia apgabalā un turpināja centienus nostiprināt aizsardzības struktūras.

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins turpina paplašināt Krievijas karavīriem sniegtos finanšu solījumus, jo Ukrainas amatpersonas turpina brīdināt par gaidāmo Krievijas mobilizācijas vilni.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  Nav publikācijas, kas balstītas uz Jaungada brīvdienu ievērošanu (2023. gada 1. janvāris)

  2022. gada 31. decembris

  Riley Bailey, Angela Howard, Madison Williams, George Barros, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas prezidenta Vladimira Putina ikgadējā Jaunā gada uzruna turpināja ilustrēt, ka Putins nav skaidrs par viņa spēju veidot Krievijas informācijas telpu un joprojām ir vērsta uz kara un tā izmaksu attaisnošanu savai tautai. Putins paziņoja, ka “Krievijas suverēnā, neatkarīgā un drošā nākotne ir atkarīga tikai no mums, no mūsu spēka un apņēmības” un ka 2022. gads “bija grūtu, nepieciešamo lēmumu gads, ar svarīgiem soļiem, lai sasniegtu pilnīgu Krievijas suverenitāti un spēcīgu mūsu sabiedrības konsolidāciju”.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas prezidenta Vladimira Putina ikgadējā Jaunā gada uzruna turpināja ilustrēt, ka Putins ir neskaidrs par viņa spēju veidot Krievijas informācijas telpu un joprojām ir vērsta uz kara attaisnošanu Ukrainā un tā izmaksām savai vietējai auditorijai.

  Putins sniedza savu adresi no Dienvidu kara apgabala štāba (SMD) kā daļu no viņa pastāvīgajiem centieniem attēlot sevi kā efektīvu kara laika līderi.

  Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Shoigu demonizēja Ukrainu un paziņoja, ka Krievijas uzvara ir neizbēgama savā Jaungada runā.

  Krievijas spēki, iespējams, noārda savus artilērijas munīcijas krājumus un tādējādi cīnīsies, lai atbalstītu to pašreizējo operāciju tempu Ukrainā.

  Krievijas spēki uzsāka vēl vienu raķešu streiku kārtu, vēršoties pret Ukrainas kritisko infrastruktūru, bet ar samazinātu intensitāti salīdzinājumā ar iepriekš masveida streiku viļņiem.

  Ukrainas un Krievijas avoti norādīja, ka Ukraina un Krievija apmainījās ar ieslodzītajiem, bet atšķiras to ziņojumos par apmainītā personāla skaitu.

  Krievijas spēki turpināja ierobežotus pretuzbrukumus, lai 31. decembrī atgūtu zaudētās pozīcijas gar Svatove—Kreminnas līniju.

  Krievijas spēki 31. decembrī turpināja ofensīvas operācijas ap Bahmutu un Avdiivkas-Doņeckas pilsētu.

  Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra (SAEA) paziņoja, ka Zaporižijas atomelektrostacija (ZNPP) zaudēja savienojumu ar savu pēdējo funkcionējošo rezerves elektrolīniju 29. decembra vakarā.

  Krievijas spēki turpina operācijas Zaporizhia apgabala austrumos un gar dienvidu asi.

  Ukrainas aizsardzības ministrs Oleksijs Rezņikovs 31. decembrī paziņoja, ka viņš zināja “par faktu”, ka Kremlis plāno slēgt savas robežas vīriešiem, deklarēt karastāvokli un sākt vēl vienu mobilizācijas vilni “vienā nedēļā vai tā”.

  Krievijas okupācijas iestādes turpina pastiprināt tiesībaizsardzības plaisās okupētajās teritorijās, reaģējot uz Ukrainas partizānu aktivitātēm.

  Krievijas okupācijas amatpersonas turpina radīt nepanesamus dzīves apstākļus okupēto teritoriju iedzīvotājiem.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 30. decembris

  Riley Bailey, Karolina Hird, Medison Williams, Layne Philipson un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins atvēra durvis tālākai institucionalizētai korupcijai, manipulējot ar Krievijas iekšējo juridisko sfēru. Putins 29. decembrī apstiprināja dekrētu, kas atbrīvo visas Krievijas amatpersonas, tostarp militāro un tiesībaizsardzības dienestu locekļus, no prasības publiskot ienākumu deklarācijas. Dekrēts attiecas arī uz militārajām amatpersonām, Krievijas iekšlietu orgānu darbiniekiem, kas dienē Rosgvardijā un tiesībaizsardzības amatos, Krievijas brīvības atņemšanas sistēmas un izmeklēšanas sistēmas darbiniekiem, kā arī personām, kas norīkotas amatos Luhanskā, Doņeckā, Hersona un Zaporizhia apgabalos.

  Atslēgas takeaways

  Krievu spēki mērķēja uz Kijevu, izmantojot Irānas darinātus dronus naktī no 29. uz 30. decembri.

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins atvēra durvis tālākai institucionalizētai korupcijai Krievijas Federācijā.

  Krievijas spēki turpināja veikt pretuzbrukumus gar Svatove—Kreminna līniju.

  Ukrainas spēki skāra Krievijas koncentrācijas jomas Luhanskas apgabalā.

  Krievijas spēki turpināja ofensīvas operācijas Avdiivkas apgabalā, kā arī Bakhmutā, kur krievu ofensīvo operāciju temps, iespējams, ir palēninājies salīdzinājumā ar iepriekšējām dienām.

  Krievu avots apgalvoja, ka Krievijas spēki veica uzbrukumus uz zemes Zaporizhia apgabalā.

  Krievijas un Ukrainas avoti turpināja apspriest, vai un kad notiks nenovēršams otrais mobilizācijas vilnis Krievijā.

  Krievijas amatpersonas turpina turpināt okupēto teritoriju integrāciju Krievijas Federācijā.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 29. decembrī

  Angela Howard, Riley Bailey, Karolina Hird, George Barros, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Ukrainas Galvenā militārās izlūkošanas direktorāta (GUR) priekšnieks Kyrylo Budanov paziņoja, ka cīņa Ukrainā ir strupceļā 29. decembrī. Intervijā ar BBC Budanovs paziņoja, ka “situācija ir tikko iestrēdzis” un ka gan krievu, gan Ukrainas karaspēkam trūkst resursu vai spēju virzīties uz priekšu. Budanovs uzsvēra, ka Ukraina nevar sakaut Krievijas karaspēku “visos virzienos vispusīgi” un atkārtoja, ka Ukraina gaida jaunu un progresīvāku ieroču sistēmu piegādi.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas spēki veica vēl vienu masveida raķešu streiku sēriju pret Ukrainas kritisko infrastruktūru.

  Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs atkārtoja Krievijas nevēlēšanos apņemties īstenot patiesas sarunas ar Ukrainu.

  Ukrainas Galvenā militārā izlūkošanas direktorāta (GUR) priekšnieks Kyrylo Budanov paziņoja, ka cīņa Ukrainā ir strupceļā.

  Kremlis turpina manipulēt ar Krievijas likumiem, lai piešķirtu valstij aizvien plašākas pilnvaras neskaidros apstākļos, lai novērstu nesaskaņas.

  Atkārtoti Ukrainas streiki par likumīgiem militāriem mērķiem Krievijas Federācijas aizmugures rajonos pierāda Krievijas gaisa aizsardzības pret droniem neefektivitāti un saasina kritiku, ka Krievija nevar aizstāvēt savu teritoriju.

  Ukrainas spēki turpināja kontraizskarošas operācijas Kreminnas tuvumā, kamēr Krievijas spēki veica ierobežotus pretuzbrukumus gar Svatove—Kreminnas līniju.

  Krievijas spēki turpināja ofensīvas operācijas Avdiivkas apgabalā, kā arī ap Bakhmutu, kur potenciālā Krievijas ofensīvas kulminācija, visticamāk, tiek paātrināta.

  Krievijas spēki turpināja veikt aizsardzības operācijas Hersonas apgabalā.

  Kremļa mobilizācijas darba grupa pirmo reizi tikās 29. decembrī. Mobilizācijas īstenošanas kritikas forums, iespējams, radīs berzi ar Krievijas Aizsardzības ministriju.

  Krievijas okupācijas varas iestādes turpina pastiprināt tiesībaizsardzības plaisušas neveiksmīgos mēģinājumos izspiest partizānu spiedienu okupētajās teritorijās.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 28. decembris

  Džordžs Barross, Rilejs Bailijs, Karolīna Hirda, Katerina Stepāņenko un Frederiks V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Krievijas ofensīva pret Bakhmutu, visticamāk, beigsies, kā ISW prognozēja 27. decembrī. ASV militārā doktrīna definē kulmināciju kā “punktu, kurā spēkam vairs nav spējas turpināt savu operāciju formu, nodarījumu vai aizstāvību” un “kad spēks nevar turpināt uzbrukumu un tam jāuzņemas aizsardzības poza vai jāizpilda operatīva pauze”. Ja Krievijas spēki Bakhmutā patiešām ir kulminēti, viņi tomēr var turpināt uzbrukt agresīvi. Kulminācija Krievijas spēki var turpināt veikt neefektīvus komandas lieluma uzbrukumus Bakhmut, lai gan šie uzbrukumi būtu ļoti maz ticams, lai gūtu operatīvi nozīmīgus ieguvumus.

  Atslēgas takeaways

  Krievu ofensīva pret Bakhmutu, iespējams, ir kulminācija.

  Krievijas spēki, šķiet, gatavojas izšķirošām pūlēm Luhanskas apgabalā un šķiet mazāk ticams, ka 2023. gada ziemā Zaporizhia apgabalā veiks jaunu uzbrukumu.

  Kremlis turpina pierādīt, ka Krievijai nav patiesas nodoma iesaistīties sarunās ar Ukrainu, uzstājot, ka Ukraina pieņem Krievijas nelikumīgās Ukrainas zemes aneksijas.

  Kremlis turpina prezentēt ASV Patriot gaisa aizsardzības sistēmu nodošanu kā saasinājumu ASV un Krievijas attiecībās, bet ISW ar augstu pārliecību prognozē, ka Krievija apzināti necentīsies saasināties uz lielu konfliktu ar NATO rezultātā.

  Ukrainas spēki turpināja kontrofensīvas operācijas pret Kreminnu, kur Krievijas spēki turpināja pretuzbrukumus, lai atgūtu zaudētās pozīcijas.

  Krievijas spēki turpināja ofensīvas operācijas ap Bakhmutu, Doņeckas pilsētu un Doņeckas apgabala rietumu daļā.

  Krievijas spēki turpināja aizsardzības un rotācijas operācijas Hersonas un Zaporižijas apgabalos.

  Kremlis ir apstiprinājis papildu līdzekļus aizsardzības nocietinājumu izstrādei un cenšas nodrošināt nocietinājumu centienus Krievijas pierobežās un okupētajā Ukrainā.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 27. decembris

  Ar Riley Bailey, Kateryna Stepanenko, George Barros, Medison Williams, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņoja, ka Kremlis turpinās īstenot militāru risinājumu karam, līdz Ukrainas valdība kapitulēs Krievijas prasībām. Lavrovs 27. decembra intervijā ar Krievijas valsts ziņu vadu TASS paziņoja, ka Ukraina un Rietumi ir “labi informēti par Krievijas priekšlikumiem par demilitarizāciju un denazifikāciju” Ukrainas kontrolētā teritorijā un ka Krievijas militārais spēki atrisinās šos jautājumus, ja Ukraina atsakās pieņemt šos priekšlikumus.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņoja, ka Kremlis turpinās īstenot militāru risinājumu karam, līdz ASV pieņems savas prasības un piespiež Ukrainu darīt to pašu.

  Lavrovs paziņoja, ka Krievija nespēj strādāt pie jebkādiem līgumiem ar Rietumiem tās šķietamo provokatīvo darbību dēļ.

  Kremlis, visticamāk, turpinās informēšanas operācijas, lai piespiestu Rietumus piedāvāt preemptīvas koncesijas un spiedienu Ukrainai risināt sarunas.

  Kremlis arvien vairāk integrē atlasītos milblogerus savās informācijas kampaņās, iespējams, cenšoties atgūt dominējošo stāstījumu informācijas telpā.

  Ukrainas spēki, iespējams, ir guvuši lielāku pieaugumu Ukrainas ziemeļaustrumu daļā, nekā ISW ir iepriekš novērtēts.

  Krievijas spēki var tuvināties kulminācijai Bakhmut apgabalā, turpinot Krievijas ofensīvas operācijas tur un Avdiivka-Doņeckas pilsētas teritorijā.

  Krievijas spēki saglabā savus nocietinājuma centienus Ukrainas dienvidos.

  Kremlis turpina centienus publiski sodīt dezertierus un sabotieri.

  Krievijas amatpersonas pastiprina centienus deportēt bērnus no okupētajām teritorijām uz Krieviju.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  Mēs detalizēti neziņojam par Krievijas kara noziegumiem, jo šīs darbības ir labi aptvertas Rietumu plašsaziņas līdzekļos un tieši neietekmē militārās operācijas, kuras mēs novērtējam un prognozējam. Mēs turpināsim novērtēt un ziņot par šo noziedzīgo darbību ietekmi uz Ukrainas militāro un iedzīvotāju, un jo īpaši par kaujas Ukrainas pilsētās. Mēs pilnībā nosodām šos Krievijas bruņoto konfliktu, Ženēvas konvenciju un cilvēces likumu pārkāpumus, kaut arī mēs tos neaprakstīsim šajos ziņojumos.

  Hronoloģija kartes no 27 decembris 2022 - janvāris 2, 2023 - Mouseover, lai ritinātu

  Ukrainas konfliktu kartes - 122722 - 010223

  Skatīt Kara pētījumu institūtu Krievijas iebrukuma interaktīvajā kartē

  Lasīt jaunāko Ukrainas Konfliktu atjauninājumus no institūta Pētījums kara

  * Dalīta ar tiešu skaidru atļauju no Kara izpētes institūta (ISW).

  Par Kara pētījumu metodoloģijas izpētes institūtu

  ISW pētījumu metodoloģija balstās gan uz primārajiem, gan sekundārajiem avotiem, kas ļauj pētniekiem izstrādāt visaptverošu izpratni par situāciju uz vietas. Lai analizētu militāro un politisko attīstību jebkurā konkrētā jomā, ISW pētniecības analītiķiem ir pilnībā jāsaprot ienaidnieka un draudzīgo spēku sistēmas. Viņiem ir jāsaprot arī iedzīvotāju demogrāfija, fiziskais reljefs, politika un šīs teritorijas vēsture. Tas ir analītiskais pamats, lai izprastu konkrētu notikumu iemeslus un izpildītu tām noteiktos pētniecības mērķus. ISW analītiķi arī pavada laiku tādās vietās kā Irākā, Afganistānā un citur, lai gūtu labāku izpratni par drošību un politisko situāciju un novērtētu pašreizējo stratēģiju un politikas īstenošanu. Mūsu pētnieki apkopo datus un analizē tendences, radot granulētu analīzi par notikumiem pētniecības jomās, radot precīzu, augstas izšķirtspējas, savlaicīgu un rūpīgu priekšstatu par situāciju. ISW pētījumu metodoloģija garantē tās panākumus un apņemšanos uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas, sasniegt stratēģiskos mērķus un reaģēt uz jaunām problēmām, kurām var būt nepieciešama amerikāņu militārās varas izmantošana.

  Par Kara izpētes institūtu

  Kara izpētes institūts veicina informētu izpratni par militārajām lietām, izmantojot uzticamus pētījumus, uzticamu analīzi un novatorisku izglītību. Mēs esam apņēmušies uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas un reaģēt uz jauniem draudiem, lai sasniegtu ASV stratēģiskos mērķus. ISW ir bezpartijiska, bezpeļņas, sabiedriskās politikas pētniecības organizācija.

  Uzziniet vairāk, iesaistieties un veiciet savu ieguldījumu šodien.

  Papildus lasīšana

  [Ikgadējā atjaunināšana] Starptautiskās kibertiesību normas praksē: interaktīvs rīkkopa

  Datu vēstniecības: nacionālo valstu suverenitāte, drošība un nepārtrauktība

  Avots: ComplexDiscovery