Thu. Mar 30th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Toimetaja märkus: Üks kõige täpsemaid ja üksikasjalikumaid allikaid Ukraina kriisi kohta käimasolevate uuenduste jaoks on Ukraina Konflikti värskendus sõja uurimise instituudist. Sõja uurimise Instituut (ISW) on 501 (c) (3) organisatsioon ja toodab rangelt mittepartisanilisi, mitteideoloogilisi, faktipõhiseid uuringuid. ISW püüab edendada teadlikku arusaamist sõjast ja sõjaasjadest läbi põhjaliku, sõltumatu ja kättesaadava avatud lähtekoodiga teadusuuringute ja analüüsi. ISW teadustöö tehakse kättesaadavaks üldsusele, sõjaväepraktikutele, poliitikakujundajatele ja meedialiikmetele. Pakkudes iga päev sünteesi võtmesündmuste, mis on seotud Venemaa agressiooniga Ukraina vastu, võivad ISW uuendused kasu küberturvalisusele, teabejuhtimisele ja juriidilise avastamise spetsialistidele, kuna nad järgivad äri, infotehnoloogiat ning õiguslikke suundumusi ja trajektoore, mida mõjutavad ja tulenevad praegune Ukraina konflikti.

  Hindamine ja kaardid*

  Ukraina Konflikti Hinnangud — Ülevaade kaardid

  Sõja uurimise Instituut (ISW), Venemaa Team

  Kriitiliste ohtude projekt (CTP), Ameerika ettevõtlusinstituut

  Üldine hindamise taustinfo

  ISW avaldab süstemaatiliselt Vene kampaania hinnanguid, mis sisaldavad kaarte, mis rõhutavad maastiku hindavat kontrolli Ukrainas ja Venemaa peamised manööverdamisteljed.

  Need kaardid suurendavad igapäevaseid sünteetilisi tooteid, mis hõlmavad olulisi sündmusi, mis on seotud Venemaa uuendatud agressiooniga Ukraina vastu.

  Vene ründekampaania hindamine 3. aprillil 2022

  Frederick W. Kagan, George Barros ja Karolina Hird

  Ukraina on võitnud lahingu Kiievis. Vene väed täidavad oma taganemist, kuid mitte heas korras. Ukraina väed jätkavad selge Kiievi oblast isoleeritud Vene väed maha jäänud taganema, mida mõned Ukraina ametnikud kirjeldada kui „kadunud orke.” Vene väed olid püüdnud korraldada oma positsioonidelt Kiievi ümbruses korraldatud taandumist määratud kattejõududega, mida toetasid suurtükivägi ja miinid, et võimaldada põhiorganil taganeda. Vene vägede põhiorgan on taganenud Dnipro läänekaldalt ja lõpetab selle taganemise idakaldalt, kuid tagasiminek on olnud piisavalt korratu, et mõned Vene väed jäid maha.

  Sõda pole kaugeltki möödas ja võib ikkagi Venemaa teed muuta, kui Vene sõjavägi suudab Ida-Ukrainas eduka operatsiooni käivitada. Praegune Venemaa okupatsiooni liin Lõuna- ja Ida-Ukrainas on Venemaa kontrollitaval territooriumil sõja algusest saadik endiselt märkimisväärne kasu. Kui relvarahu või rahuleping külmub joon nagu praegune rindejoon, saab Venemaa avaldada Ukrainale palju suuremat survet kui ta enne sissetungi tegi ning võib aja jooksul uuesti kokku võtta tõhusama invasioonijõu. Ukraina võit lahingus Kiievis on seega märkimisväärne, kuid mitte otsustav.

  Vene taganemise häire näitab, et vähemalt mõned Valgevenes ja Lääne-Venemaal koonduvad üksused jäävad pikaajaliseks ajaks ebaefektiivseks. Vene väed, kes üritavad pärast Kiievi ümber tõmmates tagasi tõmmata, peavad tõenäoliselt oma üksustesse ümber koondama, tuvastama, millised sõdurid on veel kohal, praakima oma varustust ja hindama selle võitlusvalmidust ning üldiselt taastama, enne kui nad saavad isegi asendada ja uusi seadmed ja valmistuda edasiseks võitlustoiminguteks.

  Vene väed loobuvad tõenäoliselt Dnipro idakallast täielikult samuti, taganedes ümber Tšernihivi põhjas ja Brovaryst itta. Vene väed püüavad tõenäoliselt hoida olulise ümber Konotop ja Sumy piisavalt pikk, et võimaldada oma jõududel lõpule oma tagasiminek lähedal Kiievis, kuid siis tõenäoliselt tagasi Venemaale peaaegu kõik oma positsioonid lääne pool Kharkiv.

  Moskva üritab koondada reservide ja mõned üksused tõmmatakse võitlusest Sumy ümber, et tugevdada oma solvavaid operatsioone idas, kuid seisab silmitsi tõsiste väljakutsetega. Ukraina Kindralstaap teatas 3. aprillil, et Vene sõjaväelased on vastupanu ja mõnel juhul keelduvad korraldused sõjapingutustele siseneda või uuesti siseneda. Kindralstaap kinnitas, et kaks pataljoni taktikalist gruppi (BTG), mis liikusid Lõuna-Osseetiast Donbase poole vähem kui nädal tagasi, keeldusid võitlemast ning et plaanid nad Lõuna-Osseetiasse tagasi viia on rongis. Kindralstaap väitis, et umbes 25 Vene 31. Eraldi Õhubrigaadi sõdurit keeldus korraldustest uuesti astuda lahingusse, viidates liigseid kaotusi. Kindralstaabi kinnitas ka, et ülemad eri ešelonid Vene 3. motoriseeritud Rifle Division on keeldunud osalemast lahingutegevuse. [3] Meil ei ole sõltumatu kontrollimine nende aruannete, kuid nad on usaldusväärsed, võttes arvesse kaotusi Vene väed on kannatanud ja sõltumatu aruanded Vene sõdurid tappes ülemad ja ülemad enesetapu varasemast konfliktist.

  Venemaa jõupingutused oma solvavate operatsioonide edendamiseks Ida-Ukrainas tegid viimase 24 tunni jooksul piiratud edusamme. Võitlus jätkub Mariupolis ja Izyum-Severodonetski teljel.

  Võtmete võtmekäsud

  Ukraina on võitnud lahingu Kiievis ja Vene väed on lõpetanud oma väljavõtmine nii ida- kui läänekaldal Dnipro häire.

  Vene väed taanduvad ümber Kiievis tõenäoliselt vaja palju aega, enne kui nad saavad naasta võidelda.

  Vene üksuste seas lahinguoperatsioonidest keeldumisest keeldumise juhtumid jätkuvad ja võivad viia kahe BTG-de ümberpaigutamiseni, mis olid viimase paari päeva jooksul Donbase lähedale saabunud Lõuna-Osseetia kodujaamadesse.

  Iseseisva Ukraina riigi jätkuv olemasolu oma pealinnaga Kiievis ei ole sel ajal enam küsitav, kuigi palju võitlust jääb püsima ja sõda võis ikkagi Venemaa teed muuta.

  Lugege täielikku värskendust.

  Kronoloogia kaardid 1. aprill — 3, 2022 (Ukraina, Kiiev, Luhansk ja Mariupol) — Mouseover Leidke

  Ukraina Konflikti kaardid - 040122-04032

  Loe hiljemalt Ukraina Konflikti uuendused Instituudi Uuring of War

  * Jagatud otsese selgesõnalise luba Instituudi Uuring of War (ISW).

  Sõja-Uurimismetoodika uurimise instituudist

  ISW uurimismetoodika tugineb nii primaarsetele kui ka teisestele allikatele, võimaldades teadlastel arendada põhjalikku arusaama olukorrast kohapeal. Selleks, et analüüsida militaarseid ja poliitilisi arenguid mis tahes antud alal, peavad ISW teadusanalüütikud täielikult mõistma vaenlase ja sõbralike jõudude süsteeme. Samuti peavad nad mõistma selle piirkonna elanikkonna demograafiat, füüsilist maastikku, poliitikat ja ajalugu. See loob analüütilise aluse konkreetsete arengute põhjuste mõistmisele ja nende määratud teadusuuringute eesmärkide täitmisele. ISW analüütikud veedavad aega ka Iraagis, Afganistanis ja mujal, et saada parem arusaam julgeolekust ja poliitilisest olukorrast ning hinnata praeguste strateegiate ja poliitika rakendamist. Meie teadlased koostavad andmeid ja analüüsivad suundumusi, toodavad uurimisvaldkondade arengute granuleeritud analüüsi, tekitades täpse, kõrge resolutsiooniga, õigeaegse ja põhjaliku pildi olukorrast. ISW uurimismetoodika tagab selle edu ja pühendumuse parandada rahva võimet täita sõjalisi operatsioone, saavutada strateegilisi eesmärke ja reageerida tekkivatele probleemidele, mis võivad nõuda Ameerika sõjalise võimu kasutamist.

  Sõja Uurimise Instituudist

  Instituut for the Study of War edeneb teadlik arusaam sõjaliste asjade läbi usaldusväärsete teadusuuringute, usaldusväärse analüüsi ja uuendusliku hariduse. Oleme pühendunud, et parandada rahva võimet täita sõjalisi operatsioone ja reageerida tekkivatele ohtudele, et saavutada USA strateegilisi eesmärke. ISW on mittepartisaniline, mittetulundusühing, avaliku korra uurimisorganisatsioon. Lisateave, osaleda ja panustada täna.

  Täiendav lugemine

  [Aastavärskendus] Rahvusvaheline küberseadus praktikas: interaktiivne tööriistakomplekt

  Andmesaatkonnad: suveräänsus, turvalisus ja järjepidevus rahvusriikide jaoks

  Allikas: ComplexDiscovery