Sun. Oct 2nd, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  הערת העורך: אחד המקורות המדויקים והמפוררים ביותר לעדכונים שוטפים על משבר אוקראינה הוא עדכון הסכסוך באוקראינה מהמכון לחקר המלחמה. המכון לחקר המלחמה (ISW) הוא ארגון 501 (c) (3) ומייצר מחקר שאינו מפלגתי, לא-אידיאולוגי ומבוסס עובדות. ISW מבקשת לקדם הבנה מושכלת של מלחמה וענייני צבא באמצעות מחקר וניתוח קוד פתוח מקיף, עצמאי ונגיש. המחקר של ISW זמין לציבור הרחב, אנשי צבא, קובעי מדיניות ואנשי תקשורת. מתן סינתזה יומית של אירועים מרכזיים הקשורים לתוקפנות הרוסית נגד אוקראינה, עדכוני ISW עשויים להועיל cybersecurity, ממשל מידע, ואנשי מקצוע גילוי משפטי כפי שהם בצע את העסק, טכנולוגיית מידע, ומגמות משפטיות מסלולים מושפעים על ידי ונובע הסכסוך הנוכחי באוקראינה.

  הערכה ומפיות*

  הערכות סכסוך באוקראינה - סקירה כללית במפות

  המכון לחקר המלחמה (ISW), צוות רוסיה

  פרויקט איומים קריטיים (CTP), המכון האמריקאי לארגונים

  מידע על רקע הערכה כללית

  ISW מפרסמת באופן שיטתי הערכות קמפיין רוסיות הכוללות מפות המדגישות את השליטה המוערכת בשטח באוקראינה וצירי תמרון רוסיים עיקריים.

  מפות אלה מגדילות מוצרים סינתטיים יומיומיים המכסים אירועים מרכזיים הקשורים לתוקפנות רוסית מחודשת נגד אוקראינה.

  הערכות המערכה ההתקפית הרוסית

  16 בספטמבר 2022

  מאת קתרין לולר, גרייס מאפס, מייסון קלארק ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  הגילויים של קברי אחים של אזרחים ותאי עינויים באיזיום ששוחרר לאחרונה מאשרים את ההערכות הקודמות של ISW כי זוועות הבוכה לא היו פשעי מלחמה מבודדים אלא מיקרוקוסמוס של זוועות רוסיות בכל האזורים הכבושים ברוסיה.

  מזנונים מפתח

  גילוי קברי אחים ותאי עינויים באיזיום המשוחרר מאשר הערכות קודמות של ISW כי זוועות הבוכה היו סמליות לפעילות רוסית בשטחים כבושים ולא אנומליה.

  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין איים ככל הנראה להרחיב את ההתקפות של רוסיה על תשתיות אזרחיות אוקראינית אם אוקראינה תמשיך לדווח על התקפות על מתקנים צבאיים ברוסיה.

  מרכז ההתנגדות האוקראיני הזהיר, כי כוחות רוסיים רשאים לבצע פיגועי דגל כוזבים בשטחים הכבושים בין 17 בספטמבר ל -20 בספטמבר.

  כוחות אוקראינים כבשו את כל העיר קופיאנסק ב -16 בספטמבר, והמשיכו בפעולות התקפיות ממזרח לנהר אוסקיל.

  על פי הדיווחים כוחות אוקראינים הפגיזו יעדים בוולויקי, מחוז בלגורוד, רוסיה, בין לילה ל-15-16 בספטמבר.

  כוחות אוקראינים פגעו במטה הכיבוש של רוסיה בחרסון, ככל הנראה השתמשו ב- HIMARS, והם ממשיכים בתמרונים קרקעיים בשלושה אזורים במחוז חרסון כחלק ממתקפת הנגד הדרומית המתמשכת.

  פקידי ממשל רוסים מתלכדים סביב קריאתו של המנהיג הצ'צ'ני רמזן קדירוב ל"גיוס עצמי "ברמה המקומית לספק כוחות נוספים לצבא הרוסי.

  מסעות גיוס רוסים בכפייה צפויים לרוקן אוכלוסיות גברים בחלקים של השטח הנתבע של הפרוקסי הרוסי דונייצק ו Luhansk הרפובליקות העממיות (DNR ו- LNR) לאורך קווי החזית.

  תגובות מידע רוסיות מיידיות ומתואמות מצביעות על כך שהפרטיזנים האוקראינים אינם אחראים לרצח 16 בספטמבר של התובע הכללי של הרפובליקה העממית של לוהנסק (LNR) וסגנו.

  קרא את העדכון המלא.

  15 בספטמבר 2022

  מאת קטרינה סטפננקו, קתרין לולר, גרייס מאפס, ג'ורג 'בארוס ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  הכוחות האוקראיניים ממשיכים בפעולות נגד במזרח אוקראינה, ולוחצים יותר ויותר על עמדות רוסיות וקווי לוגיסטיקה במזרח חרקוב, בצפון לוהנסק ובמזרח דונייצק.

  מזנונים מפתח

  כוחות אוקראינים המשיכו בפעולות נגד במזרח אוקראינה.

  הקרמלין מגיב לתבוסה סביב מחוז חרקוב על ידי הכפלה על גיוס קריפטו, במקום לקבוע תנאים לגיוס כללי.

  הקרמלין כמעט בוודאות רוקן חלק גדול מהכוחות במקור בבסיסים רוסיים במדינות סובייטיות לשעבר מאז הפלישה המלאה של רוסיה לאוקראינה החלה בפברואר, ככל הנראה החלשת ההשפעה הרוסית באותן מדינות.

  מקורות רוסיים ואוקראינים דיווחו על התקפות קרקעיות אוקראיניות צפונית מערבית לעיר חרסון, ליד ראש הגשר האוקראיני מעל נהר Inhulets, ומדרום לגבול מחוז חרסון-דנייפרופטרובסק.

  פקידי הכיבוש ומילבלוגרים שמונו על ידי רוסיה טענו כי כוחות אוקראינים ניהלו נחיתה בספיט קינבורן (חצי אי צר במחוז חרסון).

  הכוחות הרוסיים ביצעו תקיפות קרקעיות מוגבלות ומחזקים עמדות בציר המזרחי.

  פרוקסי הרוסי דונייצק הרפובליקה העממית (DNR) סביר להניח מנסה לעצור את המנהלים שלה לברוח לפני המתקפה האוקראינית, הוכחת שבריריות ביורוקרטית של DNR.

  קרא את העדכון המלא.

  14 בספטמבר 2022

  מאת קרולינה הירד, קטרינה סטפננקו, קתרין לולר, ג'ורג' בארוס ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  וגנר קבוצת כספים יבגני Prigozhin מוקמת כמו הפנים של "מבצע צבאי מיוחד" הרוסי באוקראינה.

  מזנונים מפתח

  וגנר קבוצת כספים יבגני Prigozhin מוקמת כמו הפנים של "מבצע צבאי מיוחד" הרוסי באוקראינה.

  הכוחות הרוסיים התמקדו ככל הנראה בתשתית הידרוטכנית אוקראינית במחוז דנייפרופטרובסק במטרה להפריע ליכולתה של אוקראינה לפעול ברחבי נהר Inhulets

  מתקפת הנגד האוקראינית במזרח מחוז חרקוב ממשיכה לבזות את הכוחות הרוסיים ולאיים על הארטילריה וההגנה האווירית הרוסית.

  מקורות רוסיים ואוקראינים דיווחו על התקפות קרקעיות אוקראיניות בצפון מחוז חרסון, מחוז חרסון המערבי ומצפון-מערב לעיר חרסון אך לא דיווחו על רווחים גדולים.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בהתקפות קרקעיות סביב בח'מוט וצפון-מערב ומדרום-מערב לעיר דונייצק.

  מימון גדודי מתנדבים מניח ככל הנראה עומס כספי על ערים רוסיות ועל אובלסטים.

  רשויות הכיבוש הרוסיות כיבו את האינטרנט הנייד במחוז לוהנסק הכבוש ב -14 בספטמבר, ככל הנראה ישמרו על הביטחון המבצעי הרוסי ולשלוט טוב יותר בסביבת המידע כאשר כוחות רוסים, פקידי כיבוש ומשתפי פעולה בורחים ממחוזה חרקוב שזה עתה שוחרר לרוסיה ולרוסית- שטחים מבוקרים.

  קרא את העדכון המלא.

  13 בספטמבר 2022

  קטרינה סטפננקו, קרולינה הירד, קתרין לולר, ג'ורג' בארוס ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  הקרמלין הודה בתבוסתו במחוז חרקוב, הפעם הראשונה שמוסקבה הכירה בגלוי בתבוסה מאז תחילת פלישת פברואר 2022 לאוקראינה. פקידי הקרמלין ותועמלני התקשורת הממלכתיים דנים בהרחבה בסיבות לתבוסה הרוסית במחוז חרקוב, שינוי ניכר מתבנית הדיווח הקודמת שלהם על הצלחות רוסיות מוגזמות או מפוברקות בפירוט מוגבל.

  מזנונים מפתח

  הקרמלין הכיר בתבוסתה במחוז חארקיב, התבוסה הראשונה רוסיה הכירה במלחמה הזאת. הקרמלין מסיט את האשמה מנשיא רוסיה ולדימיר פוטין ומייחס אותה ליועציו הצבאיים.

  הקרמלין ככל הנראה מבקש להשתמש בתבוסה בחרקוב כדי להקל על מאמצי גיוס הקריפטו על ידי הגברת הרטוריקה הפטריוטית והדיונים על גיוס מלא יותר תוך בחינה מחודשת של הצעת חוק הדומה הממלכתית הרוסית המאפשרת לצבא לשלוח שיחות טלפוניות לגיוס חצי שנתי רגיל בדואר. שום דבר בהצעת החוק של הדומה אינו מעיד על כך שפוטין מתכונן להורות על גיוס כללי, ולא ברור שהוא יכול לעשות זאת במהירות בכל מקרה.

  המתקפה הנגדית האוקראינית המוצלחת סביב מחוז חרקוב היא מה שגרם חיילים רוסים, רשויות הכיבוש, ו milbloggers להיכנס לפאניקה.

  הכישלונות הצבאיים של רוסיה באוקראינה ממשיכים ככל הנראה להחליש את המינוף של רוסיה בברית המועצות לשעבר, שכן נראה כי רוסיה אינה מוכנה לאכוף הפסקת אש שהופרה בתיווך בין ארמניה לאזרבייג'ן או לאפשר לארמניה להפעיל הוראות של אמנת הביטחון הקולקטיבית הנשלטת ברוסיה ארגון להגנתו.

  ככל הנראה הכוחות האוקראינים המשיכו בהתקפות קרקעיות לאורך קו ליימן-ימפיל-בילוהוריובקה בצפון מחוז דונייצק ועשויים לבצע התקפות קרקעיות מוגבלות ברחבי נהר אוסקיל במחוז חרקוב.

  מקורות רוסיים ואוקראינים הצביעו על כך שהכוחות האוקראינים ממשיכים בתמרונים קרקעיים בשלושה אזורים במחוז חרסון כחלק ממתקפת הנגד הדרומית המתמשכת.

  חיילים רוסים עשו רווחים מצטברים דרומית לבח'מוט והמשיכו התקפות קרקעיות ברחבי מחוז דונייצק.

  הכוחות האוקראינים סיפקו את העדות החזותית הראשונה של הכוחות הרוסיים באמצעות מזל"ט מתוצרת איראן באוקראינה ב -13 בספטמבר.

  קרא את העדכון המלא.

  12 בספטמבר 2022

  מאת קרולינה הירד, גרייס מאפס, קתרין לולר, ג'ורג' בארוס ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  למתקפת הנגד הדרומית של אוקראינה ממשיכה להשפיע משמעותית על המורל הרוסי והיכולות הצבאיות בדרום אוקראינה.

  מזנונים מפתח

  הכוחות האוקראינים ממשיכים להשיג רווחים בעלי השפעה במחוז חרסון ומשפילים בהתמדה את יכולות המורל והלחימה של הכוחות הרוסיים באזור זה.

  הפיקוד הצבאי הרוסי עשוי להשעות את פריסת היחידות שזה עתה נוצרו לאוקראינה עקב הפסדים רוסיים אחרונים ומורל מושפל כללי.

  הכוחות הרוסיים אינם מצליחים לחזק את קו החזית החדש בעקבות רווחים אוקראיניים במזרח מחוז חרקוב ונמלטים באופן פעיל מהאזור או פורסים מחדש לצירים אחרים.

  הכוחות האוקראינים המשיכו לכוון לנכסים צבאיים ועמדות רוסיות במחוז חרסון, ככל הנראה משפילים אותם בהתמדה.

  הכיבוש האוקראיני של איזיום השפיל ככל הנראה את יכולתם של הכוחות הרוסיים לבצע שביתות ארטילריות לאורך כביש איזיום-סלוביאנסק.

  הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (IAEA) הודיעה על שחזור קו העברת הכוח השני מילואים לתחנת הכוח הגרעינית Zaporizhzhia (ZNPP).

  מתקפת הנגד הגורפת של אוקראינה פוגעת ביכולות המינהליות הרוסיות ומניע יציאות רוסיות מחלקים כבושים באוקראינה הרחק מאחורי קו המגע.

  קרא את העדכון המלא.

  איננו מדווחים בפירוט על פשעי מלחמה רוסיים מכיוון שפעילויות אלה מכוסות היטב בתקשורת המערבית ואינן משפיעות ישירות על הפעולות הצבאיות שאנו מעריכים וחיזוי. נמשיך להעריך ולדווח על ההשפעות של פעילויות פליליות אלה על הצבא האוקראיני האוכלוסייה ובמיוחד על לחימה באזורים עירוניים אוקראינית. אנו מגנים לחלוטין את ההפרות הרוסיות הללו על חוקי העימות המזוין, אמנות ז'נבה והאנושות למרות שאיננו מתארים אותן בדוחות אלה.

  כרונולוגיה של מפות בין התאריכים 12 - 16 בספטמבר 2022 - מעבר עכבר לגלילה

  אוקראינה מפות סכסוך - 091222-091622

  ראה המכון לחקר המלחמה מפה אינטראקטיבית של הפלישה הרוסית

  קרא את העדכונים האחרונים של סכסוך אוקראינה מהמכון לחקר המלחמה

  * משותף באישור ישיר מפורש מהמכון לחקר המלחמה (ISW).

  אודות המכון לחקר מתודולוגיית מחקר המלחמה

  מתודולוגיית המחקר של ISW מסתמכת על מקורות ראשוניים ומשניים כאחד, ומאפשרת לחוקרים לפתח הבנה מקיפה של המצב בשטח. על מנת לנתח התפתחויות צבאיות ופוליטיות בכל תחום נתון, על אנליסטים של ISW להבין לחלוטין את מערכות האויב והכוחות הידידותיים. עליהם להבין גם את הדמוגרפיה של האוכלוסייה, השטח הפיזי, הפוליטיקה וההיסטוריה של אותו אזור. זה מניח את הבסיס האנליטי להבנת הסיבות להתפתחויות מסוימות ולהגשמת מטרות המחקר שהוקצו להם. אנליסטים של ISW מבלים גם במקומות כמו עיראק, אפגניסטן ובמקומות אחרים על מנת להשיג הבנה טובה יותר של המצב הביטחוני והפוליטי ולהעריך את יישום האסטרטגיות והמדיניות הנוכחיות. החוקרים שלנו אוספים נתונים ומנתחים מגמות, ומייצרים ניתוח פרטני של התפתחויות בתחומי המחקר, ומייצרים תמונה מדויקת, ברזולוציה גבוהה, בזמן וביסודיות של המצב. מתודולוגיית המחקר של ISW מבטיחה את הצלחתה ומחויבותה לשיפור יכולתה של המדינה לבצע פעולות צבאיות, להשיג יעדים אסטרטגיים ולהגיב לבעיות המתעוררות העשויות לדרוש שימוש בכוח צבאי אמריקאי.

  על המכון לחקר המלחמה

  המכון לחקר המלחמה מקדם הבנה מושכלת של עניינים צבאיים באמצעות מחקר אמין, ניתוח מהימן וחינוך חדשני. אנו מחויבים לשפר את יכולתה של המדינה לבצע פעולות צבאיות ולהגיב לאיומים מתעוררים על מנת להשיג מטרות אסטרטגיות בארה"ב. ISW הוא ארגון מחקר מדיניות ציבורית שאינו מפלגתי, ללא מטרות רווח.

  למידע נוסף, להסתבך ולתרום עוד היום.

  קריאה נוספת

  [עדכון שנתי] חוק הסייבר הבינלאומי הלכה למעשה: ערכת כלים אינטראקטיבית

  שגרירויות נתונים: ריבונות, ביטחון והמשכיות למדינות הלאום

  מקור: קומפלקס דיסקברי

  שוק מוכן? IDC מזהה את DISCO כמוביל תוכנה להערכת מקרה מוקדם

  “As innovation continues to impact and disrupt the legal world, we’ve...

  בניית כוח עבודה של אבטחת סייבר? המסגרת האירופית למיומנויות אבטחת סייבר

  According to ENISA's Executive Director, Juhan Lepassaar, "The future security of...

  נשען קדימה? התוכנית האסטרטגית של חבר העמים 2023-2025

  The purpose of the CISA Strategic Plan is to communicate the...

  שיפור סיכונים מתמשך? Q3 Cyber עיגול מ Cyber פעמון

  According to Manu Singh, director of risk engineering at Cowbell, "Every...

  גילוי אלקטרוני מיזוגים, רכישות והשקעות ברבעון השלישי 2022

  From HaystackID and Relativity to Exterro and TCDI, the following findings,...

  האשמות והכחשות? חדשות הערות ASIC הליכי אכיפה

  The recent investor news update from Nuix on 29 September 2022,...

  תגובה חושפת? Nuix מגיב לבקשת ASX לקבלת מידע

  The following investor news update from Nuix shares a written response...

  דוחות חושפים? חדשות הערות העיתונות ספקולציות

  According to a September 9, 2022 market release from Nuix, the...

  בתנועה? קינטיקה של שוק דיסקברי אלקטרוני 2022: חמישה תחומי עניין

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  לסמוך על התהליך? נתוני משימות, הוצאה ועלויות של עיבוד גילוי אלקטרוני 2021

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  השנה בסקירה? נקודות נתוני משימות, הוצאה ועלויות של סקירת גילוי אלקטרוני 2021

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  מבט של 2021 באוסף גילוי אלקטרוני: נקודות נתוני משימות, הוצאה ועלות

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  חמש קריאות נהדרות בנושא סייבר, נתונים וגילוי משפטי לספטמבר 2022

  From privacy legislation and special masters to acquisitions and investigations, the...

  חמש קריאות נהדרות בנושא סייבר, נתונים וגילוי משפטי לאוגוסט 2022

  From AI and Big Data challenges to intriguing financial and investment...

  חמש קריאות נהדרות בנושא סייבר, נתונים וגילוי משפטי ליולי 2022

  From lurking business undercurrents to captivating deepfake developments, the July 2022...

  חמש קריאות נהדרות בנושא סייבר, נתונים וגילוי משפטי ליוני 2022

  From eDiscovery ecosystem players and pricing to data breach investigations and...