Sat. Sep 24th, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  pt flag
  ru flag
  es flag

  Toimetaja märkus: hiljutine lunavara rünnak õigusteenustele ja e-juurdluse pakkujale Epiq on kiirendanud küberturvalisuse teadlikkust andmete avastamise ja juriidilise avastamise professionaalses kogukonnas. Tunnustatud lunavara rünnak näib olevat algatatud TrickBot infektsiooniga, mis võimaldas Ryuk lunavara kasutuselevõttu. Järgmised väljavõtted jagavad teavet ja ülevaateid, mis võivad olla kasulikud e-juurdluse ökosüsteemi advokaadibüroodele, ettevõtetele ja teenusepakkujatele, kes soovivad rohkem teada lunavara, Ryuk lunavara perekonna kohta ning vähendada lunavara rünnakutega seotud riski.

  Väljavõte USA valitsuse interagency väljaande väljapressimine väljapressimise kohta väljapressimine

  Lunavara: mis see on ja mida teha selle kohta

  Mis on lunavara?

  Lunavara on pahatahtliku tarkvara kübernäitlejad, kes kasutavad süsteemidele või andmetele juurdepääsu keelamiseks. Pahatahtlik kübernäitleja hoiab süsteeme või andmeid pantvangis kuni lunaraha tasumiseni. Pärast esialgset nakatumist üritab lunavara levida jagatud mäluseadmetele ja muudele juurdepääsetavatele süsteemidele. Kui nõudmisi ei täideta, ei jää süsteem või krüptitud andmed kättesaamatuks või andmed võidakse kustutada.

  Kuidas võrke kaitsta?

  Teie võrgustike kaitsmisel on kriitiline kohustus küberhügieeni ja parimate tavade järele. Siin on mõned küsimused, mida soovite oma organisatsioonilt lunavara rünnakute vältimiseks paluda.

  Varukoopiad: Kas me varundame kogu kriitilise teabe? Kas varukoopiad salvestatakse võrguühenduseta? Kas me oleme katsetanud oma võimet naasta varukoopiaid vahejuhtumi ajal?

  Riskianalüüs: Kas me oleme läbi viinud küberturvalisuse riskianalüüsi organisatsiooni?

  Töötajate koolitus: kas oleme koolitanud töötajaid küberjulgeoleku parimate tavade alal?

  Haavatavus lappimine: Kas oleme rakendanud asjakohaseid lappimine tuntud süsteemi haavatavused?

  Taotlus Whitelisting: Kas me lubame ainult heakskiidetud programme käivitada meie võrkudes?

  Intsident Response: Kas meil on intsidendi reageerimise kava ja kas me oleme seda kasutanud?

  Äri järjepidevus: Kas me suudame säilitada äritegevust ilma juurdepääsuta teatud süsteemidele? Kui kaua? Kas me oleme seda katsetanud?

  Läbitungimise testimine: Kas oleme püüdnud häkkida oma süsteemidesse, et testida meie süsteemide turvalisust ja meie võimet kaitsta rünnakute eest?

  Kuidas reageerida lunavara?

  Rakendada oma turvalisuse intsidendi reageerimist ja ettevõtte järjepidevuse plaani. Teie organisatsiooni IT-spetsialistide jaoks võib kuluda aega, et isoleerida ja eemaldada lunavara oht teie süsteemidele ning taastada andmed ja normaalsed toimingud. Vahepeal peaksite astuma samme oma organisatsiooni oluliste funktsioonide säilitamiseks vastavalt oma ettevõtte järjepidevuse plaanile. Organisatsioonid peaksid säilitama ja korrapäraselt katsetama varukoopiaplaane, katastroofide taastamise plaane ja ettevõtte järjepidevuse protseduure.

  Võtke otsekohe ühendust õiguskaitsega. Soovitame teil koheselt ühendust võtta kohaliku FBI või USSi välibürooga, et teatada lunavara sündmusest ja paluda abi. Enne lunaraha maksmist on tõsised riskid. Me ei julgusta lunaraha maksmist. Me mõistame, et kui ettevõtted seisavad silmitsi võimetusega, hindavad juhid kõiki võimalusi oma aktsionäride, töötajate ja klientide kaitsmiseks. Nagu te mõtisklete seda valikut, kaaluge järgmisi riske:

  Lunaraha maksmine ei garanteeri, et organisatsioon taastab juurdepääsu oma andmetele; tegelikult mõned üksikisikud või organisatsioonid ei olnud kunagi varustatud dekrüpteerimisvõtmed pärast lunaraha maksmist.

  Mõned nõudluse maksnud ohvrid on teatanud, et küberosalejad on taas suunatud.

  Pärast algselt nõutud lunaraha maksmist on mõnedel ohvritel palutud maksta rohkem, et saada lubatud dekrüpteerimisvõti.

  Maksmine võib tahtmatult julgustada seda kuritegelikku ärimudelit.

  Lugege täielikku dokumenti väljapressimisvaras: mis see on ja mida sellega teha (PDF)

  Gabriela Nicolao ja Luciano Martinsi artikli väljavõte

  Virus Bulletin 2019 Paber: Shinigami kättemaks: Ryuk pahavara pikk saba

  Abstraktne

  Ryuk on lunavara perekond, mis erinevalt tavalisest lunavarast on seotud suunatud kampaaniatega, kus väljapressimine võib toimuda päevadel või nädalatel pärast esialgset nakatumist. Ryuk täheldati esmakordselt 2018. aasta augustis ja jääb aktiivseks 2019. aasta juuli seisuga.

  Ohvrite hulgast leiame ettevõtteid erinevatest tööstusharudest, sealhulgas ajalehtedest, restoranidest, avalikest asutustest ja pilveteenusepakkujast. Ryuk on täheldatud teise etapi kandekoormusena, mis on tarnitud kampaaniates, mis hõlmas Emotet ja Trickbot, kahte kõige laialdasemat ohtu, mida praegu kasutatakse ründevara kampaaniates.

  Ryuk kannab tugevat koodisarnasust Hermese lunavaraga ning seda arendas tõenäoliselt välja ja võib-olla levitas sama ohuga näitleja (id). Ryuki ja Hermese vahel leitud koodisarnasused — kandevõime, mis oli väidetavalt seotud Põhja-Korea ohunäitlejatega — viisid analüütikud esialgu kahtlustama, et Ryuk oli liitunud kurikuulsa Laatsaruse APT (Advance Persistant Threat) grupiga. Kuid see omistamine jäeti kõrvale tõendite põhjal, mis koguti tumedast veebifoorumist ja pahavara omistati hiljem venekeelsetele näitlejatele, keda võib-olla tuntakse Grim Spider nime all.

  Ryuki kronoloogia

  Ryuk on krüptolunavara, mida mainiti esimest korda 17. augustil 2018 piiksuses. See kasutas „ryukreadme.txt” lunaraha märkusena, sellest ka nime.Ryuk on ka väljamõeldud tegelase nimi, mida tuntakse Shinigami (surma Jumal) manga ja anime sarjas nimega Death Note.

  Ajal, mil Ryuk esmakordselt teatati, oli see juba tabanud kolme ettevõtet erinevates riikides, ja teadlased märkisid, et Ryuk põhines kurikuulsal Hermes lunavara lähtekoodil ja et ta kasutas sama lunaraha noodiformaati nagu BitPaymer.

  Hermese lunavara kasutas Laatsarus, alates 2009. aastast tegutsenud Põhja-Korea sponsoreeritud ohunäitlejate grupp. Hermese omistamise tõttu Laatsarusele uskusid teadlased, et Ryuk on suguluses ka Laatsarusega.

  Loe täielikku paberit Shinigami kättemaks: Long saba Ryuk pahavara

  Väljavõte artiklist Shyam Oza kaudu Spanning

  Ryuk lunavara

  2018. aasta sügisel avastati Hermese lunavara modifitseeritud versioon: Ryuk. Nii Hermes kui ka Ryuk on sarnased omadused. Nad tuvastavad ja krüptivad võrguseadmeid koos lõpp-punktidesse salvestatud varikoopiate kustutamisega. Ainus erinevus on see, kuidas nad loovad krüpteerimisvõtmed. Kuigi Hermes kasutab RSA ja privaatvõtmepaari, kasutab Ryuk teist RSA avalikku võtit.

  Ryuk lunavara on tulusam kui tema eelkäija. See on suunatud suurtele organisatsioonidele ja valitsusasutustele, mis lõpuks maksavad suuri summasid. Tõde on, ilma suurte payoffideta ei ole Ryuk rünnakute töötlemine jätkusuutlik. See hõlmab suurt käsitsiprotsesse (otsene kasutamine, e-posti teel käsitletud maksetaotlused jne) ja ründajad ei soovi raisata aega, kui ROI ei ole hea.

  Kuidas Ryuk toimib?

  Ryuk lunavara ei ole nakkustsükli algus, vaid lõpp. See on lunavara, mis muutub vormiks, samm-sammult ja kui see lööb, on see surmav.

  Lugege täielikku artiklit Ryuk väljapressimiseks

  Väljavõte artiklist Lawrence Abrams

  Ryuk väljapressimisvara ründas Epiq Global kaudu trickBot nakkus

  Epiq Global rünnak algas TrickBot infektsiooniga

  Täna allikas küberjulgeoleku tööstuses eranditult jagatud teavet BleepingComputer, mis heidab valgust, kuidas Epiq Global sai nakatunud.

  Detsembris 2019 nakatas Epiqi võrgus olev arvuti TrickBot ründevaraga.

  TrickBot paigaldab kõige sagedamini Emoteti Trooja, mis levib andmepüügimeilide kaudu.

  Kui TrickBot on installitud, kogub see ohustatud arvutist mitmesuguseid andmeid, sealhulgas paroole, faile ja küpsiseid, ning püüab seejärel levida külgsuunas kogu võrgus, et koguda rohkem andmeid.

  Kui teha saagi andmeid võrgus, TrickBot avab vastupidine kest Ryuk operaatorid.

  Ryuk Näitlejad siis on juurdepääs nakatunud arvuti ja hakata täitma luurega võrgu. Pärast administraatori mandaadi saamist juurutavad nad lunavara võrgu seadmetes, kasutades PowerShell Empire või PSExec.

  Epiq Globali puhul juurutati Ryuk nende võrku laupäeva hommikul, 29. veebruaril 2020, kui lunavara hakkas nakatunud arvutites failide krüptimist.

  Kuigi Ryuk peetakse turvaline lunavara ilma nõrkusi oma krüpteerimine, Emsisoft Brett Callow on öelnud BleepingComputer, et seal võib olla väike võimalus, et nad aitavad taastada faile krüpteeritud Ryuk lunavara.

  „Ettevõtted, keda Ryuk, peaksid meiega ühendust võtma. On väike - väga väike - võimalus, et me võime aidata neil taastada oma andmeid, ilma et oleks vaja lunaraha maksta,” ütles Callow BleepingComputer.com.

  Kuigi võimalused on väga väikesed, kui teie seadmed on krüpteeritud Ryuk Lunavara poolt, ei tee see Emsisofti kontrollimiseks haiget.

  BleepingComputer on jõudnud välja Epiq täiendavaid küsimusi selle rünnaku, kuid ei ole kuulnud tagasi sel ajal.

  Loe täielikku artiklit Ryuk väljapressimisvara ründas Epiq Global Via TrickBot nakkus

  Täiendav lugemine

  Epiq väljapressimise rünnak tabab õigusteenuste juht

  Rahvusvahelise õiguse ja küberoperatsioonide ristumiskoht: interaktiivne küberõiguse tööriistakomplekt

  Allikas: ComplexDiscovery

  Kallutades edasi? CISA 2023-2025 strateegiline kava

  The purpose of the CISA Strategic Plan is to communicate the...

  Pidev riski parandamine? Q3 Cyber Round-Up Alates Cowbell Cyber

  According to Manu Singh, director of risk engineering at Cowbell, "Every...

  Põhjalik küberavastamise ressurss? DOD küberturvalisuse poliitika diagramm CSIAC

  The Cyber Security and Information Systems Information Analysis Center (CSIAC) is...

  Kiiresti pöörlev küberkindlustus? Q2 Cyber Round-Up Alates Cowbell Cyber

  According to Isabelle Dumont, SVP of Marketing and Technology Partners at...

  Paljastavad vastuse? Nuix vastab ASX teabenõudele

  The following investor news update from Nuix shares a written response...

  Paljastavad aruanded? Nuix Märgib Press spekulatsioon

  According to a September 9, 2022 market release from Nuix, the...

  HayStackID® omandab Business Intelligence Associates

  According to HaystackID CEO Hal Brooks, “BIA is a leader in...

  Üks suur tarkvara ja pilve äri? OpenText omandada Micro Focus

  According to OpenText CEO & CTO Mark J. Barrenechea, “We are...

  Liikuda? 2022 e-Discovery Market Kineetika: viis huvipakkuvat valdkonda

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  Usaldades protsessi? 2021 e-juurdluse töötlemise ülesande, kulude ja kulude andmete töötlemine

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Ülevaatamise aasta? 2021 e-juurdluse läbivaatamise ülesande, kulutuste ja kulude andmepunktid

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  2021 pilk e-juurdluse kogumist: ülesannete, kulude ja kulude andmepunktid

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Viis suurt loeb küberandmete ja õigusliku avastamise kohta septembriks 2022

  From privacy legislation and special masters to acquisitions and investigations, the...

  Viis suurt lugeb küberi, andmete ja õigusliku avastamise kohta augustis 2022

  From AI and Big Data challenges to intriguing financial and investment...

  Viis suurt loeb küberi, andmete ja juriidilise avastamise kohta juuliks 2022

  From lurking business undercurrents to captivating deepfake developments, the July 2022...

  Viis suurt loeb küberi, andmete ja juriidilise avastamise kohta juunis 2022

  From eDiscovery ecosystem players and pricing to data breach investigations and...

  Jahedam temperatuur? 2022. aasta languse e-juurdluse ettevõtete usalduse uuringu tulemused

  Since January 2016, 2,874 individual responses to twenty-eight quarterly eDiscovery Business...

  Pöördumine või läbipaine? Koondülevaade kaheksast poolaastasest e-juurdluse hinnakujunduse uuringust

  Initiated in the winter of 2019 and conducted eight times with...

  Muutuvad hoovused? Kaheksateist tähelepanekut e-juurdluse ettevõtete usalduse kohta 2022. aasta suvel

  In the summer of 2022, 54.8% of survey respondents felt that...

  Väljakutseid variandid? E-juurdluse ettevõtte jõudlust mõjutavad probleemid: 2022. aasta suvi ülevaade

  In the summer of 2022, 28.8% of respondents viewed increasing types...

  Tuumaenergia Valikud? Ukraina Konflikti hindamised Maps (17. - 21. september 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Massihauad ja piinamiskojad? Ukraina Konflikti hindamine Maps (12. — 16. september 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  On perspektiivis? Ukraina Konflikti hindamised Maps (September 7-11, 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Materiaalne lagunemine? Ukraina Konflikti hindamised Maps (September 2-6, 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...