Sun. Mar 26th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Redaktora piezīme: Viens no visprecīzākajiem un detalizētajiem avotiem notiekošajiem atjauninājumiem par Ukrainas krīzi ir Ukrainas konfliktu atjauninājums no Kara izpētes institūta. Kara pētījumu institūts (ISW) ir 501 (c) (3) organizācija un ražo stingri bezpartijiskus, neideoloģiskus, uz faktiem balstītus pētījumus. ISW cenšas veicināt informētu izpratni par karu un militārām lietām, veicot visaptverošu, neatkarīgu un pieejamu atklātā pirmkoda izpēti un analīzi. ISW pētījumi ir pieejami plašai sabiedrībai, militārajiem speciālistiem, politikas veidotājiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. Sniedzot ikdienas sintēzi par galvenajiem notikumiem, kas saistīti ar Krievijas agresiju pret Ukrainu, ISW atjauninājumi var dot labumu kiberdrošības, informācijas pārvaldības un juridisko atklājumu profesionāļiem, jo tie seko uzņēmējdarbības, informācijas tehnoloģiju un juridisko tendenču un trajektoriju ietekmējušajām un pašreizējā Ukrainas konflikta izraisītajām trajektorijām.

  Novērtējums un kartes*

  Ukrainas konfliktu novērtējumi — pārskats Maps

  Kara pētījumu institūts (ISW), Krievijas komanda

  Kritisko draudu projekts (CTP), Amerikas Enterprise Institute

  Vispārējā novērtējuma pamatinformācija

  ISW sistemātiski publicē Krievijas kampaņu novērtējumus, kas ietver kartes, kurās uzsvērta novērtētā reljefa kontrole Ukrainā un galvenās Krievijas manevru asis.

  Šīs kartes palielina ikdienas sintētiskos produktus, kas aptver svarīgākos notikumus saistībā ar atjaunoto Krievijas agresiju pret Ukrainu.

  Krievijas uzbrukuma kampaņas novērtējumi

  2022. gada 4. decembris

  Džordžs Barross, Grace Mappes, Riley Bailey, Karolina Hird, Layne Philipson, Angela Howard, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Ukrainas amatpersonas ir norādījušas, ka Ukrainas spēki plāno turpināt ofensīvas operācijas nākamajā ziemā, lai gūtu labumu no nesenajiem kaujas lauka panākumiem un neļautu Krievijas spēkiem atgūt kaujas lauka iniciatīvu. Tomēr ASV augstākā līmeņa amatpersonas kļūdaini identificē optimālo iespēju Ukrainai veikt vairāk pretnoziegumu kā pavasari, nevis ziemu, neskatoties uz Ukrainas amatpersonu apgalvojumiem par pretējo.

  Atslēgas takeaways

  Ukrainas amatpersonas ir norādījušas, ka Ukrainas spēki turpinās pretaizskarošu darbību gaidāmajā ziemā.

  Ukrainas spēja saglabāt militāro iniciatīvu ir atkarīga no Ukrainas spēki turpina pretaizskarošu operāciju ziemā 2022-2023.

  Krievijas avoti ziņoja, ka Ukrainas spēki turpināja pretaizskarošas operācijas Kreminnas un Svatoves virzienos.

  Krievu spēki turpināja veikt ofensīvas operācijas ap Bakhmutu un Avdiivku.

  Mobilizēto krievu karavīru grupas turpina izjaukt Krievijas spēku veidošanas centienus ar atteikumiem cīnīties, nepakļauties un izaicinot.

  Krievijas spēki, iespējams, publiski izpildīja iedzīvotājus okupētajā Luhanskas apgabalā par apsūdzībām partizānu darbībā.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 3. decembris

  Rilejs Bailijs, Džordžs Barross, Karolīna Hirda, Nikolass Karls un Frederiks V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Francijas prezidents Emanuels Makrons pastiprināja Krievijas informācijas operācijas par Rietumu nepieciešamību apspriest Krievijas “drošības garantijas” televīzijas intervijā 3. decembrī.

  Atslēgas takeaways

  Ukrainas spēki ziņo sasniedza austrumu (kreiso) krastu Dņepro upes pāri no Hersonas pilsētas.

  Francijas prezidents Emanuels Makrons papildināja Krievijas informatīvās operācijas par nepieciešamību NATO apsvērt “drošības garantijas”, kas jāsniedz Krievijai iespējamu sarunu laikā televīzijas intervijā 3. decembrī.

  Nosacījumi Ukrainas austrumos, iespējams, kļūst vairāk veicina lielāku tempu darbību, kā ziemas komplekti.

  Minskā tikās Krievijas un Baltkrievijas aizsardzības ministri, kas varētu vēl vairāk stiprināt divpusējās drošības saites starp Krieviju un Baltkrieviju.

  Ukrainas spēki, iespējams, turpinās virzīties uz ziemeļrietumiem no Kreminna.

  Krievijas spēki turpināja zemes uzbrukumus ap Bakhmutu, Avdiivkas-Doņeckas pilsētas teritorijā un rietumu Doņeckas un austrumu Zaporizhia apgabalos.

  Tiek ziņots, ka Krievijas varas iestādes evakuēja Krievijas līdzstrādniekus no Oleshki.

  Krievijas Zemessardzes (Rosgvardijas) Organizācijas un štāba nodaļa apstiprināja, ka mobilizācija turpinās, neskatoties uz Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojumu par oficiālu daļējas mobilizācijas beigām 31. oktobrī.

  Krievijas iestādes turpina izmantot tiesas pasākumus, lai konsolidētu administratīvo kontroli okupētajās teritorijās.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 2. decembris

  Ar Riley Bailey, Katerina Stepanenko, Grace Mappes, Jekaterina Klepančuka, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievija cenšas gūt labumu no Rietumu vēlmes pēc sarunām, lai radītu dinamiku, kurā Rietumu amatpersonas jūtas spiestas izdarīt preemptīvas koncesijas, lai piesaistītu Krieviju sarunu galdam.

  Atslēgas takeaways

  Krievija cenšas gūt labumu no Rietumu vēlmes pēc sarunām, lai radītu dinamiku, kurā Rietumu amatpersonas jūtas spiesti izdarīt preemptīvas koncesijas, lai pievilinātu Krieviju pie galda.

  Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs par pamatu sarunām atkārtoja tieši tādas pašas prasības, kādas Krievijas Ārlietu ministrija bija izvirzījusi pirms 24. februāra iebrukuma, un Kremļa runaspersona Dmitrijs Peskovs piebilda ar turpmāko prasību, ka Rietumi atzīst Krievijas Ukrainas teritorijas aneksiju.

  Krievijas spēki joprojām apdraud Ukrainas enerģētikas infrastruktūru, neskatoties uz panākumiem Ukrainas gaisa aizsardzības.

  Papildu Rietumu pretgaisa aizsardzības sistēmas rosina Krievijas karam atbalstošo sabiedrību apšaubīt Krievijas gaisa kampaņu pret Ukrainas infrastruktūru.

  Krievijas amatpersonas nosaka nosacījumus sarunām par Zaporizhzhia atomelektrostacijas (ZAES) demilitarizāciju — nolīgumu, ar kuru Krievija, visticamāk, atsāksies un kas nenovērstu vai nemazinātu pastāvošos draudus ZAES.

  Ukrainas spēki veica lokalizētus atklājumus uz dienvidrietumiem un ziemeļrietumiem no Kreminnas.

  Krievijas spēki turpināja veikt minimālus sasniegumus Bahmutas apgabalā un veikt ofensīvas operācijas Avdiivka—Doņeckas pilsētas teritorijā.

  Krievijas spēki Ukrainas streiku dēļ var cīnīties, lai pienācīgi sadalītu un izvietotu spēkus aizmugurējos rajonos Ukrainas dienvidos.

  Slikta loģistika, nepaklausīgs mobilizētais personāls un vietējie protesti turpina kavēt Kremli sasniegt daļējas mobilizācijas mērķus.

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins turpina mēģināt maskēt militārās attīstības projektus okupētajās teritorijās bez acīmredzama iemesla.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 1. decembris

  Riley Bailey, Madison Williams, Jekaterina Klepančuka, Katerina Stepāņenko un Frederiks V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko turpināja noteikt informatīvus apstākļus, lai pretotos Krievijas spiedienam iesaistīties karā pret Ukrainu, apgalvojot, ka NATO gatavojas uzbrukt Baltkrievijai.

  Atslēgas takeaways

  Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko turpināja noteikt informatīvus apstākļus, lai pretotos Krievijas spiedienam, lai uzsāktu karu pret Ukrainu.

  Krievijas spēki turpināja centienus aizstāvēties pret Ukrainas pretaizskarošām operācijām gar Svatove—Kreminnas līniju.

  Krievijas spēki turpināja gūt papildu ieguvumus ap Bakhmut un veikt aizskarošas operācijas Avdiivka-Doņeckas pilsētas teritorijā.

  Krievijas spēki turpināja veikt aizsardzības pasākumus un pārvietot personālu Dņepro upes austrumu krastā Hersonas apgabalā.

  Krievijas militārās kustības Zaporizhia apgabalā var liecināt, ka Krievijas spēki nevar aizstāvēt kritiskās zonas starp pieaugošiem Ukrainas streikiem.

  Krievijas spēki glabā rezerves Krimā, lai atbalstītu aizsardzības operācijas Zaporizhia apgabalā un Dņepras upes austrumu krastā.

  Kremļa finansiālā spriedze turpina barot vietējos nemierus.

  Turpinās pierādījumi par daļējas mobilizācijas turpināšanos, ņemot vērā zemo morāli un augstu dezertēšanās rādītāju Krievijas karaspēka vidū.

  Vāgnera grupas finansists Jevgeņijs Prigožins turpināja mēģinājumus atbalstīt Vāgnera grupas reputāciju.

  Krievijas okupācijas amatpersonas turpināja centienus integrēt okupētās teritorijas Krievijas finanšu un juridiskās sfērās.

  Krievijas spēki turpināja izmantot Ukrainas civiliedzīvotājus un civilo infrastruktūru, lai atbalstītu Krievijas kara centienus Ukrainā.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 30. novembris

  Karolīna Hirda, Rilejs Bailijs, Medisons Viljamss, Jekaterina Klepančuka un Frederiks V. Kagans

  Atslēgas attīstība

  Krievijas centieni ap Bakhmutu liecina, ka Krievijas spēki ir būtiski nespējuši mācīties no iepriekšējām augsta negadījuma kampaņām, kas koncentrētas uz ierobežotas operatīvas vai stratēģiskas nozīmes mērķiem.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas militārie centieni ap Bakhmutu liecina, ka Krievijas spēkiem neizdevās mācīties no iepriekšējām dārgām kampaņām, kas vērstas uz operatīvi nenozīmīgām apmetnēm.

  Krievijas valsts kodoluzņēmums Rosenergoatom iecēla jaunu direktoru Zaporizhzhia atomelektrostacijas.

  Kremlis turpina centienus apslāpēt iekšzemes domstarpības, paplašinot pasākumus, kas šķietami vērsti pret “ārvalstu aģentiem”.

  Krievijas sabiedriskās domas aptauja liecina, ka Krievijas sabiedrība var kļūt nogurusi no Krievijas kara Ukrainā.

  Krievijas spēki turpināja centienus aizstāvēties pret Ukrainas pretaizskarošām operācijām gar Svatove—Kreminnas līniju.

  Krievijas spēki turpināja gūt papildu ieguvumus ap Bakhmut un veikt aizskarošas operācijas Avdiivka-Doņeckas pilsētas teritorijā.

  Ukrainas amatpersona atzina, ka Ukrainas spēki veic operāciju Kinburn Spit.

  Krievijas un Ukrainas avoti norādīja, ka Krievijas amatpersonas turpina veikt daļējas mobilizācijas pasākumus.

  Krievijas ierēdņu pašreizējie centieni integrēt nelikumīgi anektētās teritorijas Krievijas Federācijā, iespējams, ir ļoti neorganizēti.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 29. novembrī

  Grace Mappes, Madison Williams, Jekaterina Klepančuka, Angela Howard, Karolina Hird, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrija (MoD) 29. novembrī ziņoja, ka Krievijas spēki pēdējo trīs mēnešu laikā, visticamāk, ir pārtraukuši izvietot bataljona taktiskās grupas (BTG).

  Atslēgas takeaways

  Krievijas spēki 29. novembrī ap Bahmutu guva marginālu pieaugumu, taču krievu spēki joprojām maz ticams, ka būtu virzījušies uz tempu, par kuru apgalvoja krievu avoti.

  Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrija (MoD) ziņoja, ka Krievijas spēki pēdējos trīs mēnešos, visticamāk, ir pārtraukuši izvietot bataljona taktiskās grupas (BTG), atbalstot ISW iepriekšējos novērtējumus.

  Krievijas spēki turpināja aizstāvēties pret ukraiņu pretaizskarošām operācijām ap Svatovi, jo Ukrainas spēki turpināja pretaizskarošas operācijas ap Svatovi un Kreminnu.

  Krievijas spēki turpināja ierobežotus zemes uzbrukumus uz rietumiem no Kreminnas, lai atgūtu zaudētās pozīcijas.

  Krievijas spēki veica zemes uzbrukumus pie Siverskas un Avdiivkas, un rietumu Doņeckas apgabalā.

  Krievijas spēki turpināja stiprināt aizsardzības pozīcijas austrumu Hersonas apgabalā, jo Ukrainas spēki turpināja streikot Krievijas spēku koncentrācijas Ukrainas dienvidos.

  Krievijas spēki turpināja cīnīties ar novecojušu aprīkojumu un vietējiem personāla trūkumiem starp oficiālām darbībām, kas liecina par iespējamu otro mobilizācijas vilni.

  Neatkarīgā izmeklēšanā tika konstatēts, ka Krievija, iespējams, ir transportējusi tūkstošiem ukraiņu gūstekņu no soda kolonijām okupētajā Ukrainā uz Krieviju pēc izstāšanās no Hersonas apgabala rietumu krasta.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 28. novembris

  Karolīna Hirda, Džordžs Barross, Grace Mappes, Layne Philipson, Madison Williams un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas spēki, visticamāk, gatavojas nākamajā nedēļā uzsākt jaunu raķešu streiku vilni visā Ukrainā, taču šādi preparāti, visticamāk, ir paredzēti, lai uzturētu neseno streiku gaitu, nevis tā pieauguma dēļ, jo Krievijas raķešu arsenālā pastāvīgi tiek ierobežoti.

  Atslēgas takeaways

  Krievu pieprasītā vairāku mazu ciematu sagūstīšana ap Bakhmutu 27. un 28. novembrī neparedz nenovēršamu krievu Bakhmutas ielenkumu.

  Nesenie Krievijas spēki, kas izvietoti Baltkrievijā 2022. gada novembrī, visticamāk, ir daļa no Krievijas centieniem palielināt Krievijas mācību spējas un veikt informācijas operāciju.

  Krievijas milblogeri plaši kritizēja Krievijas Aizsardzības ministrijas (MoD) lēmumu ieviest stingrus muitas ierobežojumus divējāda lietojuma preču importam, norādot uz nepārtrauktu un visaptverošu neapmierinātību ar Krievijas MOD veikto kara norisi Ukrainā.

  Krievijas spēki, visticamāk, gatavojas nākamajā nedēļā uzsākt jaunu raķešu streiku vilni visā Ukrainā, taču šādi preparāti, visticamāk, ir paredzēti, lai uzturētu neseno streiku gaitu, nevis to palielinātu.

  Krievijas spēki turpināja centienus aizstāvēties pret ukraiņu pretaizskarošām operācijām ap Svatovi, jo Krievijas avoti ziņoja, ka Ukrainas karaspēks turpināja kontrofensīvu uz rietumiem no Kreminnas.

  Krievijas spēki guvuši papildu ieguvumus uz dienvidiem no Bakhmut.

  Krievijas spēki turpināja nostiprināt nocietinātās pozīcijas un noteikt drošības pasākumus Hersonas apgabala austrumos.

  Ukrainas spēki turpināja streikot Krievijas militāros līdzekļus un pa kritiskām loģistikas līnijām Ukrainas dienvidos.

  Krievijas spēki joprojām saskaras ar problēmām, kas saistītas ar atbilstošu apmācību un aprīkojumu, kā arī problēmas ar morāli un disciplīnu, jo Krievijas militārajām neveiksmēm ir būtiska iekšējā sociālā ietekme.

  Krievijas okupācijas iestādes turpināja centienus veicināt izglītības sistēmu integrāciju okupētajā Ukrainā Krievijas sistēmā.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  Mēs detalizēti neziņojam par Krievijas kara noziegumiem, jo šīs darbības ir labi aptvertas Rietumu plašsaziņas līdzekļos un tieši neietekmē militārās operācijas, kuras mēs novērtējam un prognozējam. Mēs turpināsim novērtēt un ziņot par šo noziedzīgo darbību ietekmi uz Ukrainas militāro un iedzīvotāju, un jo īpaši par kaujas Ukrainas pilsētās. Mēs pilnībā nosodām šos Krievijas bruņoto konfliktu, Ženēvas konvenciju un cilvēces likumu pārkāpumus, kaut arī mēs tos neaprakstīsim šajos ziņojumos.

  Hronoloģija kartes no 28 novembris - 4 decembris, 2022 - Mouseover ritināt

  Ukrainas konfliktu kartes - 112822 - 120422

  Skatīt Kara pētījumu institūtu Krievijas iebrukuma interaktīvajā kartē

  Lasīt jaunāko Ukrainas Konfliktu atjauninājumus no institūta Pētījums kara

  * Dalīta ar tiešu skaidru atļauju no Kara izpētes institūta (ISW).

  Par Kara pētījumu metodoloģijas izpētes institūtu

  ISW pētījumu metodoloģija balstās gan uz primārajiem, gan sekundārajiem avotiem, kas ļauj pētniekiem izstrādāt visaptverošu izpratni par situāciju uz vietas. Lai analizētu militāro un politisko attīstību jebkurā konkrētā jomā, ISW pētniecības analītiķiem ir pilnībā jāsaprot ienaidnieka un draudzīgo spēku sistēmas. Viņiem ir jāsaprot arī iedzīvotāju demogrāfija, fiziskais reljefs, politika un šīs teritorijas vēsture. Tas ir analītiskais pamats, lai izprastu konkrētu notikumu iemeslus un izpildītu tām noteiktos pētniecības mērķus. ISW analītiķi arī pavada laiku tādās vietās kā Irākā, Afganistānā un citur, lai gūtu labāku izpratni par drošību un politisko situāciju un novērtētu pašreizējo stratēģiju un politikas īstenošanu. Mūsu pētnieki apkopo datus un analizē tendences, radot granulētu analīzi par notikumiem pētniecības jomās, radot precīzu, augstas izšķirtspējas, savlaicīgu un rūpīgu priekšstatu par situāciju. ISW pētījumu metodoloģija garantē tās panākumus un apņemšanos uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas, sasniegt stratēģiskos mērķus un reaģēt uz jaunām problēmām, kurām var būt nepieciešama amerikāņu militārās varas izmantošana.

  Par Kara izpētes institūtu

  Kara izpētes institūts veicina informētu izpratni par militārajām lietām, izmantojot uzticamus pētījumus, uzticamu analīzi un novatorisku izglītību. Mēs esam apņēmušies uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas un reaģēt uz jauniem draudiem, lai sasniegtu ASV stratēģiskos mērķus. ISW ir bezpartijiska, bezpeļņas, sabiedriskās politikas pētniecības organizācija.

  Uzziniet vairāk, iesaistieties un veiciet savu ieguldījumu šodien.

  Papildus lasīšana

  [Ikgadējā atjaunināšana] Starptautiskās kibertiesību normas praksē: interaktīvs rīkkopa

  Datu vēstniecības: nacionālo valstu suverenitāte, drošība un nepārtrauktība

  Avots: ComplexDiscovery