Sat. Jun 25th, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  הערת העורך: אחד המקורות המדויקים והמפוררים ביותר לעדכונים שוטפים על משבר אוקראינה הוא עדכון הסכסוך באוקראינה מהמכון לחקר המלחמה. המכון לחקר המלחמה (ISW) הוא ארגון 501 (c) (3) ומייצר מחקר שאינו מפלגתי, לא-אידיאולוגי ומבוסס עובדות. ISW מבקשת לקדם הבנה מושכלת של מלחמה וענייני צבא באמצעות מחקר וניתוח קוד פתוח מקיף, עצמאי ונגיש. המחקר של ISW זמין לציבור הרחב, אנשי צבא, קובעי מדיניות ואנשי תקשורת. מתן סינתזה יומית של אירועים מרכזיים הקשורים לתוקפנות הרוסית נגד אוקראינה, עדכוני ISW עשויים להועיל cybersecurity, ממשל מידע, ואנשי מקצוע גילוי משפטי כפי שהם בצע את העסק, טכנולוגיית מידע, ומגמות משפטיות מסלולים מושפעים על ידי ונובע הסכסוך הנוכחי באוקראינה.

  הערכה ומפיות*

  הערכות סכסוך באוקראינה - סקירה כללית במפות

  המכון לחקר המלחמה (ISW), צוות רוסיה

  פרויקט איומים קריטיים (CTP), המכון האמריקאי לארגונים

  מידע על רקע הערכה כללית

  ISW מפרסמת באופן שיטתי הערכות קמפיין רוסיות הכוללות מפות המדגישות את השליטה המוערכת בשטח באוקראינה וצירי תמרון רוסיים עיקריים.

  מפות אלה מגדילות מוצרים סינתטיים יומיומיים המכסים אירועים מרכזיים הקשורים לתוקפנות רוסית מחודשת נגד אוקראינה.

  הערכות המערכה ההתקפית הרוסית

  22 ביוני 2022

  מאת קרולינה הירד, מייסון קלארק, ג'ורג' בארוס וגרייס מאפס

  מערכות הגנה אוויריות רוסיות מחוזקות במזרח אוקראינה מגבילות יותר ויותר את יעילותם של מל"טים אוקראיניים, ומערערות יכולת אוקראינית מרכזית במלחמה. ג'ק דטש של מדיניות החוץ ציטט כמה פקידים אוקראינים ואנשי צבא אנונימיים כי כוחות אוקראינים עצרו במידה רבה את השימוש במזל"טים טורקיים של בייראקטאר, ששימשו להשפעה רבה מוקדם יותר במלחמה, עקב שיפורים ביכולות ההגנה האווירית הרוסית. פקידים אוקראינים הם הדיווחים מודאגים יותר ויותר כי ארה"ב סיפק גריי איגל שביתה מזל"טים יהיה גם הופל על ידי הגנה אווירית רוסית מחוזק על Donbas. על פי הדיווחים, כוחות אוקראינה הגדילו את פעולות האוויר ל -20 עד 30 גיחות ביום והם עומדים בפני גירעון של מטוסים זמינים לטייסים פעילים. הכוחות הרוסיים צפויים לתעדף פריסת הגנות אוויריות למזרח אוקראינה כדי לבטל פעולות אוקראינית וכדי להגן על מערכות ארטילריה כוחות רוסים מסתמכים על מנת להתקדם. עם זאת, חיל האוויר האוקראיני והמל"טים החמושים נשארים פעילים במקום אחר, מה שגרם למספר שביתות מוצלחות על יעדים במחוז חרסון בשבוע האחרון.

  חברי הקהילה הצבאית הרוסית ממשיכים להגיב על החסרונות של יכולות הדור הרוסי כוח, אשר יש השפעות מוחשיות על המורל והמשמעת של הרוסים נלחמים באוקראינה. רוסית milblogger יורי Kotyenok טען כי הכוחות הרוסים חסרים את המספרים ואת הכוח להצלחה בקרב באוקראינה. קוטינק האשים את ההנהגה הרוסית בפריסת מגויסים חדשים ולא מאומנים וקרא לחידוש כוחות עם מגויסים מאומנים היטב עם ניסיון חי"ר קרקעי - אם כי סביר להניח שהצבא הרוסי לא יוכל לייצר במהירות כוח כזה, כפי שהעריך ISW בעבר. למרות הקריאות הגוברות לגיוס מוגבר מצד אישים לאומניים, המנהיגות הרוסית ממשיכה לבצע מאמצי גיוס חלקיים בכפייה שרק מייצרים מספר מוגבל של תחליפים תוך השפעה שלילית על המורל והמשמעת של כוח אדם מגויס בכוח. שירות הביטחון של אוקראינה (SBU) טען כי הרשויות הרוסיות בלוהנסק מסדרות דליפות גז בבנייני דירות כדי לאלץ גברים המסתתרים מפני גיוס לרחובות. אגף המודיעין הראשי האוקראיני (גור) דיווח בנוסף כי חיילים רוסים בטוקמק הכבוש, מחוז זאפוריז'יה, פונים לרופאים אוקראינים מקומיים להנפיק להם תעודות הטוענות לחוסר יכולת רפואית להמשיך בשירות צבאי.

  כוחות אוקראינים ביצעו שביתת מזל"ט (ככל הנראה עם תחמושת שוטטת, אם כי לא ניתן לאשר זאת) על בית זיקוק נפט רוסי בנובושאקטינסק, מחוז רוסטוב, ב -22 ביוני. ערוץ מברק רוסי Voenyi Osvedomitel טען כי השביתה, אשר ממוקד תשתית רוסית בתוך 15 ק"מ של הגבול האוקראיני, שמקורה דונייצק Oblast. כוחות אוקראינים לא התמקדו בתשתית הרוסית במשך מספר שבועות, והשביתה הזו ככל הנראה ניסיון לשבש את הלוגיסטיקה הרוסית ואת אספקת הדלק לפעילות הרוסית במזרח אוקראינה.

  מזנונים מפתח

  הכוחות הרוסיים המשיכו לעשות רווחים מדרום Lysychansk ו צפוי להגיע לעיר בימים הקרובים, אם כי הם צפויים במהירות ללכוד את אזור Severodonetsk-Lysychansk.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בפעולות התקפיות כלפי סלוביאנסק והתקדמו קלות.

  הכוחות הרוסיים הגבירו את המאמצים לסכל קווי תקשורת אוקראיניים לאורך כביש T1302 Bakhmut-Lysychansk על מנת לתמוך בפעולות הרוסית כלפי Lysychansk.

  הכוחות הרוסיים התמקדו בפעולות הגנה לאורך הציר הדרומי וייתכן שעשו רווחים שוליים בתוך מחוז מיקולייב.

  השלטונות הרוסיים ממשיכים בצעדים כדי להקל על האינטגרציה הכלכלית של שטחים כבושים.

  קרא את העדכון המלא.

  21 ביוני 2022

  מאת מייסון קלארק, קטרינה סטפננקו, ג'ורג 'בארוס וגרייס מאפס

  הקרמלין החליף לאחרונה את מפקד הכוחות המוטסים הרוסים (VDV) ועשוי להיות בתהליך של שינוי קיצוני במבנה הפיקוד של הפלישה הרוסית לאוקראינה, מה שמעיד על טיהור אפשרי של קצינים בכירים שהואשמו בכישלונות באוקראינה. כמה שקעים רוסיים אישרו כי הרמטכ"ל הנוכחי של המחוז הצבאי המרכזי, אלוף-משנה מיכאיל טפלינסקי, יחליף את המפקד הנוכחי של הכוחות המוטסים הרוסיים, אלוף-משנה אנדריי סרדיוקוב. מקורות אוקראינים דיווחו בעבר ב -17 ביוני כי הקרמלין פיטר את סרדיוקוב בגין ביצועים ירודים במהלך הפלישה ונפגעים גבוהים בקרב צנחנים, אך ISW לא הצליחה לאשר דיווח זה באותה עת. מספר מקורות מדווחים בנוסף על טענות סותרות בנוגע למחליפים למפקד המחוז הדרומי הנוכחי — והמפקד הכללי של הפלישה הרוסית לאוקראינה — גנרל הצבא אלכסנדר דבורניקוב:

  קצין המילואים הרוסי אולג מרזוב טען ב -21 ביוני כי פקידי צבא רוסים ימנו בקרוב את גנרל הצבא סרגיי סורוביקין, המפקד הנוכחי של כוחות החלל הרוסיים, כמפקד המחוז הצבאי הדרומי (SMD), ומחליף ביעילות מפקד ה- SMD הנוכחי אלכסנדר דבורניקוב.

  קבוצת העיתונאות החוקרת Bellingcat דיווחה בעבר ב -17 ביוני כי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין תכנן להחליף את דבורניקוב כמפקד הפלישה לאוקראינה בעקבות שתייה מופרזת של דבורניקוב וחוסר אמון בקרב הכוחות הרוסיים.

  צוות מודיעין הסכסוך של אוקראינה (CIT) דיווח ב -19 ביוני כי פוטין החליף את דבורניקוב כמפקד המבצע האוקראיני עם אלוף-משנה גנאדי ז'ידקו, ראש המינהל הצבאי-פוליטי של הכוחות המזוינים הרוסיים.

  דף מדיה חברתית לא רשמי אך נרחב אחריו חיילים מוטסים רוסים טען כי Dvornikov כבר מקודם וכי Serdyukov ייקח את עמדתו בתוך SMD. טענה זו אינה צפויה להיות נכונה בהתחשב בכך שמקורות פרו-הקרמלין הודיעו על פרישתו של סרדיוקוב.

  ISW אינו יכול לאמת דוחות אלה באופן עצמאי וימשיך לעקוב אחר המצב לצורך אימות. עם זאת, אם הדיווחים המגוונים הללו מדויקים, מפקד כוחות החלל לשעבר סורוביקין החליף את דבורניקוב (שאולי נאלץ לפרוש) כמפקד המחוז הצבאי הדרומי, אך ז'ידקו מונה למפקד המבצעים הרוסיים באוקראינה, למרות שלא פיקד ישירות חיילים קרביים רוסיים בתפקידו הקבוע. ז'ידקו מכוון כיום את גופתו של משרד הביטחון הרוסי האחראי לשמירה על המורל והשליטה האידיאולוגית בצבא הרוסי, במקום לפקד על מחוז צבאי. כפי שדווח בעבר ISW, מפקד המחוז הצבאי הדרומי דבורניקוב היה הבחירה הטבעית לפקד על פעילותה של רוסיה באוקראינה בעקבות אובדן רוסיה בקרב קייב, מכיוון שרוב הפעולות ההתקפיות הרוסיות מתרחשות באזור האחריות של המחוז הצבאי הדרומי. מינויו של מפקד נפרד על המחוז הצבאי הדרומי והחלפתו של מפקד ה- SMD באמצע פעולות לחימה גדולות, הוא צעד דרסטי שידבר על משברים קשים בתוך הפיקוד העליון הרוסי, ואולי טיהור של הקרמלין. סיבובים דרסטיים כאלה בצבא הרוסי, אם הם נכונים, אינם פעולות שננקטו על ידי כוח על סף הצלחה גדולה ומצביעות על תפקוד מתמשך בהתנהלות הקרמלין במלחמה.

  הכוחות הרוסיים מתקדמים בהצלחה לעבר ליסיצ'נסק מדרום ולא עושים מעבר נהר מנוגד מסברודונצק, ומאיימים על ההגנות האוקראיניות באזור. ISW חזה בעבר כי הכוחות הרוסיים יבקשו לתקוף לעבר ליסיצ'נסק מדרום כדי לשלול את היתרון ההגנתי כי נהר הדוניץ Siverskyi יעניק מגינים אוקראיניים המתנגדים תקיפה ישירה של Severodonetsk. נראה כי הכוחות הרוסיים מבטיחים התקדמות כזו וסביר להניח שיתקפו את פאתי ליסיצ'נסק במהלך השבוע הקרוב. התקדמות רוסית זו מהווה נסיגה ברורה להגנות אוקראינית באזור Severodonetsk-Lysychansk, אך כוחות רוסיים ככל הנראה ידרשו קרבות ממושכים נוספים עם כוחות אוקראינים הדומים ללחימה בלוק אחר בלוק שנראו במריאופול ובסברודונצק על מנת ללכוד את ליסיצ'נסק.

  הקרמלין אינו מצליח להרתיע את בני משפחתם של המלחים ששרדו את טביעתה של מוסקבה מהנפקת ערעור על פריסתם של מגויסים ששרדו למלחמה באוקראינה החל מה -20 ביוני. מוצא האופוזיציה הרוסי נובאיה גזטה פרסם ערעור מהוריו של צוות המגויס 49 ששרדו חברי מוסקבה, בדרישה כי הפרקליטות הצבאית בסבסטופול, ועדת אמהות החייל והנציב לזכויות האדם יסיימו מיד את חברי הצוות פריסה. בערעור נאמר כי המפקדים הרוסים לא שלחו את המגויסים ששרדו הביתה מהפריסה שלהם בעקבות טביעתה של מוסקבה וכי הם יתחייבו מחדש למעשי האיבה ב -30 ביוני. בערעור צוין, כי הניצולים מסרבים להשתתף במשימות נוספות בשל מצוקה פסיכולוגית ומוצבים כיום על הספינה הישנה לדני, שלטענת הערעור אינה כשירה ללחימה. אגף המודיעין הצבאי האוקראיני (גור) דיווח בעבר כי הכוחות הרוסיים איימו על משפחותיהם של מלחים מוסקבה בתביעה פלילית ובביטול כל הטבות כספיות כדי למנוע מהם לדבר נגד פעולות רוסיות.

  הכוחות הרוסיים ממשיכים להתמודד עם אתגרי ייצור הכוח ומבצעים אנשי חוזה לא מוכנים לפלישה לאוקראינה. השירות הרוסי של ה- BBC דיווח ב -20 ביוני כי מגויסים רוסים חדשים מקבלים הכשרה של 3 עד 7 ימי אימונים בלבד לפני שהם נשלחים ל"מגזרים הפעילים ביותר בחזית". ה- BBC דיווח גם כי מתנדבים בצבא הרוסי הקונבנציונאלי, יחידות רוזגווארדיה ושכירי חרב של קבוצת וגנר הפכו לכוח התקיפה העיקרי של רוסיה, בניגוד ליחידות צבאיות קונבנציונליות מלאות. ISW העריך בעבר כי יחידות רוסיות במזרח אוקראינה סובלות משלימות עניות של חי"ר, ומאטות את יכולתן לתפוס שטח עירוני. הצבא הרוסי מציע תמריצים כספיים משמעותיים להבטחת מגויסים נוספים תוך התעלמות הולכת וגוברת לגילם, לבריאותם, לרישומים פליליים ולכישורי שירות מבוססים אחרים. המטה הכללי האוקראיני דיווח ב -21 ביוני כי יחידות מוטסות רוסיות (VDV) נאלצות לגייס קציני מילואים לחוזים קצרי טווח של שלושה חודשים עקב הפסדי קצין משמעותיים, וה- BBC דיווח כי משרד הביטחון הרוסי מציע לשלם את ההלוואות והחובות של מתנדבים ל לפתות מגויסים.

  מזנונים מפתח

  הקרמלין החליף לאחרונה את מפקד הכוחות המוטסים הרוסיים (VDV) וייתכן שפיטר את מפקד המחוז הצבאי הדרומי ומינה מפקד כולל חדש של הכוחות הרוסיים באוקראינה, דבר המצביע על תפקוד מתמשך בהתנהלות הקרמלין במלחמה.

  הכוחות הרוסיים ניהלו כמה התקדמות מוצלחת בהתנחלויות דרומית מזרחית לסברודונצק ב -21 ביוני ועשויים להיות מסוגלים לאיים על ליסיצ'נסק בימים הקרובים תוך הימנעות ממעבר קשה של נהר הדוניץ של סיברסקי.

  הכוחות הרוסיים המשיכו להשיק תקיפות על התנחלויות לאורך כביש T1302 Lysychansk-Bakhmut כדי לסכל קווי תקשורת קרקעיים אוקראיניים (GLOCs).

  פעולות רוסיות לאורך ציר Izyum-Slovyansk נעצרים יותר ויותר כמו כוחות רוסיים לתעדף פעולות סביב Severodonetsk.

  כוחות רוסיים ככל הנראה כבשו מחדש את הגדה המזרחית של נהר Inhulets מראש הגשר האוקראיני הממוקם בסמוך לגבול מחוז חרסון-מיקולייב.

  על פי הדיווחים, כוחות אוקראינים פגעו בעמדות רוסיות באי הנחש בים השחור, ככל הנראה יהרסו ביצורים וציוד רוסיים באי, אך ISW אינה יכולה לאשר טענות אוקראיניות ורוסיות מתחרות על תוצאות הפיגוע.

  רשויות הכיבוש הרוסיות ממשיכות להתמודד עם אתגרים בגיוס משתפי פעולה מקומיים וסביר להניח שהן מסתמכות על אנשי ממשלת רוסיה שיגבשו את שליטתם החברתית בשטחי אוקראינה הכבושים.

  קרא את העדכון המלא.

  20 ביוני 2022

  מאת קרולינה הירד, קטרינה סטפננקו ופרדריק וו קגן

  פקידים אוקראינית מדגישים כי בשבוע הקרוב יהיה מכריע עבור המאמצים הרוסים להשתלט על Severodonetsk. סגן שר ההגנה האוקראיני חנה מליאר דיווחה כי ההנהגה הרוסית קבעה את 26 ביוני כמועד האחרון לכוחות הרוסים להגיע לגבול המינהלי של מחוז לוהנסק, מה שעלול לגרום למאמצים מוגברים להשתלט על סברודונצק ולעבור מערבה לעבר גבול מחוז. ראש מינהל המדינה האזורית לוהנסק Serhiy Haidai דיווח כי כוחות רוסים לשלוט בכל Severodonetsk למעט אזור התעשייה נכון ל -20 ביוני, המהווה את האישור האוקראיני המפורש הראשון כי כוחות רוסים לשלוט בכל Severodonetsk למעט המפעל Azot. הכוחות הרוסיים ימשיכו ככל הנראה במאמצים לנקות את מפעל אזוט ולהשלים את פעולות הכיתור מדרום לסברודונצק וליסיצ'נסק על ידי נסיעה בכביש המהיר T1302 בחמוט-ליסיצ'נסק.

  הרשויות הרוסיות ככל הנראה מבקשות למנף את השלכות המצור של רוסיה על יצוא התבואה האוקראיני כדי לשדל את המערב להחלשת סנקציות. ראש שקע התעמולה בבעלות המדינה RT Margarita Simonyan הצהיר ב -20 ביוני כי הרעב שנגרם על ידי המצור של רוסיה על יצוא התבואה יאלץ את שאר העולם להסיר סנקציות על מנת לרסן השפעות נוספות של הרעב העולמי. הצהרתו של סימוניאן בולטת במיוחד בהתחשב בדו"ח של משרד החוץ, חבר העמים והפיתוח בבריטניה כי אוקראינה הניבה 12% מיצוא החיטה והשעורה העולמי וכי המצור של רוסיה לכד מעל 20 מיליון טונות של תבואה באחסון.

  משרד הביטחון הבריטי טען ב -20 ביוני כי כשלים עקביים של חיל האוויר הרוסי תרמו באופן משמעותי להצלחה המוגבלת של רוסיה באוקראינה. משרד ההגנה הבריטי הדגיש כי חיל האוויר הרוסי ביצע ביצועים נמוכים ללא הרף והיה נמנע במידה רבה מסיכונים, ולא הצליח לבסס עליונות אווירית או לתת לכוחות הרוסים יתרון מכריע באוקראינה. הדו"ח גם טען כי הליכי ההכשרה של אנשי חיל האוויר מתועדים ונועדו להרשים בכירים אך אינם מכינים כראוי את כוח האדם לאתגרי הלחימה האווירית הפעילה.

  מזנונים מפתח

  מקורות אוקראינים הצהירו כי השבוע הקרוב יהיה מכריע עבור הכוחות הרוסיים להשלים את לכידתו של Severodonetsk וכי כוחות רוסיים יתמקדו חיילים וציוד על האזור.

  מקורות אוקראינים אישרו כי הכוחות הרוסיים שולטים בכל Severodonetsk למעט אזור התעשייה Azot, שבו קרבות נמשכים.

  מקורות רוסיים קובעים ככל הנראה תנאי מידע כדי להצדיק התקדמות איטית ולא מוצלחת כלפי סלוביאנסק מדרום מזרח לאיזיום וממערב ללימן.

  הכוחות הרוסיים צפויים להגביר את הפעילות כדי למנוע קווי תקשורת אוקראיניים לאורך כביש T1302 Bakhmut-Lysychansk על מנת לתמוך בפעולות הסלמה ב Severodonetsk-Lysychansk.

  הכוחות הרוסיים המשיכו להתמקד בהתנגדות להתקדמות אוקראינית נוספת מצפון לעיר חרקוב לעבר הגבול הבינלאומי.

  הכוחות הרוסיים ממשיכים בפעולות הגנה לאורך הציר הדרומי.

  פעילות הפרטיזנים האוקראינית ממשיכה לסבך את מאמצי שלטונות הכיבוש הרוסיים לבסס את השליטה בשטחים הכבושים.

  קרא את העדכון המלא.

  19 ביוני 2022

  מאת קרולינה הירד, קטרינה סטפננקו ומייסון קלארק

  משרד הביטחון הבריטי מעריך כי המשך מסגור הקרמלין של פלישתו לאוקראינה כ"מבצע צבאי מיוחד "ולא כמלחמה מעכב באופן פעיל את יכולות ייצור הכוח הרוסי. משרד הביטחון הבריטי דיווח ב -19 ביוני כי הרשויות הרוסיות נאבקות למצוא אמצעים משפטיים להעניש מתנגדים צבאיים ואלה המסרבים להתגייס מכיוון שסיווג הסכסוך באוקראינה כ"מבצע צבאי מיוחד "מונע אמצעי ענישה משפטיים שיכולים להיות מועסקים במהלך מלחמה רשמית. ISW העריך בעבר כי מסגור המלחמה של הקרמלין כ"מבצע מיוחד" מחבר סוגיות עקביות עם תפיסות גרועות של מנהיגות צבאית רוסית בקרב הלאומנים הרוסים, בעיות בתשלום חיילים, היעדר כוחות זמינים ויעדים לא ברורים בקרב הכוחות הרוסיים. הקרמלין ממשיך לנסות להילחם במלחמה גדולה וטחינה באוקראינה עם כוחות התאספו על מה הקרמלין הניח באופן שגוי יהיה פלישה קצרה נגד ההתנגדות האוקראינית אסימון. הקרמלין ממשיך להיאבק כדי לתקן את הפגם הבסיסי הזה ב"מבצע הצבאי המיוחד" שלו.

  הרשויות הרוסיות מבקשות ככל הנראה להשתמש במשפטי פשעי מלחמה נגד חיילים אוקראינים שנתפסו, במיוחד חיילים שהגנו על מריאופול, כדי לקדם את הנרטיבים שלה סביב המלחמה. מקורות רוסיים דיווחו כי הרשויות של הרפובליקה העממית של דונייצק (DNR) מתכננים לקיים בתי דין לפשעי מלחמה עד סוף אוגוסט 2022 וכי לפחות אחד מבתי הדין הללו יתקיים במריאופול. על פי הדיווחים, בתי דין אלה יישפטו בהתאם לחקיקת DNR (המאפשרת בעיקר עונש מוות, בניגוד לחוק הרוסי) ויעוצבו על פי פורמט נירנברג למשפטים לפשעי מלחמה. הניסויים הם ניסיון מזויף לנסות שבויי מלחמה חוקיים כפושעי מלחמה ולתמוך במסגור השקרי של הקרמלין בפלישה ללא התגרות לאוקראינה כמבצע "דה-נאזיפיקציה". למרות העובדה כי רשויות DNR מתכננות לנסות חיילים אוקראיניים DNR, מקור אכיפת החוק הרוסי אמר כלי תקשורת בבעלות המדינה טאס כי סגן מפקד גדוד אזוב ומפקד החטיבה הימית ה -36 האוקראינית שניהם יועברו לרוסיה לחקירה ו משפט. הרשויות הרוסיות ככל הנראה ישתמשו בניסויים אלה כדי לחזק את השליטה החוקית בשטחים הכבושים ולהכשיל עוד יותר את המגינים האוקראינים על ידי קביעת תקדים משפטי קשה במהלך בתי הדין המקדימים, כמו גם לקדם את הנרטיב השקרי של הקרמלין לפלישה לאוקראינה ל"דה-נאזיפי "זה.

  מזנונים מפתח

  כוח ארטילריה רוסי מרוכז זיווג עם יחידות חי"ר understrength סביר נותר מספיק כדי לאפשר התקדמות רוסית בתוך Severodonetsk.

  הכוחות הרוסיים המשיכו להתכונן להתקדם על סלוביאנסק מדרום-מזרח לאיזיום וממערב ללימן.

  הכוחות הרוסיים מתמקדים בחיזוק עמדות ההגנה לאורך הציר הדרומי עקב התקפות נגד אוקראיניות מוצלחות לאחרונה לאורך גבול חרסון-מיקולייב.

  התקפות נגד אוקראיניות מוצלחות באזור Zaporizhia מכריחים כוחות רוסיים למהר תגבורת למגזר מוחלש זה של הקו הקדמי.

  הכוחות הרוסיים מנהלים ככל הנראה פיגועי ארטילריה כוזבים נגד שטח המוחזק ברוסיה כדי להניא את הסנטימנט האוקראיני ולעודד גיוס כוחות פרוקסי.

  קרא את העדכון המלא.

  18 ביוני 2022

  מאת קטרינה סטפננקו, מייסון קלארק, ג'ורג בארוס וגרייס מאפס

  הכוחות הרוסיים עשו רווחים שוליים בפאתי Severodonetsk ב -18 ביוני, אך נעצרו במידה רבה לאורך צירים אחרים של התקדמות. חיילים רוסים צפויים לעמוד בפני הפסדים גוברים והשפלה של כוחות וציוד שיסבך ניסיונות לחדש פעולות התקפיות במקומות קריטיים אחרים ככל שהקרב האיטי על Severodonetsk ממשיך. כפי שהוערך בעבר ISW, הכוחות הרוסיים יוכלו ככל הנראה לתפוס את Severodonetsk בשבועות הקרובים, אך במחיר של ריכוז רוב הכוחות הזמינים שלהם באזור קטן זה. פעולות רוסיות אחרות במזרח אוקראינה - כמו מאמצים ללכוד את סלוביאנסק ולהתקדם ממזרח לבח'מוט - התקדמו מעט בשבועיים האחרונים. הכוחות הרוסיים ממשיכים להילחם כדי להרחיק את הכוחות האוקראינים מגבולות כבושים מצפון לעיר חרקוב ולאורך הציר הדרומי, אך לא עשו רווחים משמעותיים בכך, ובכך הותירו אותם פגיעים למתקפת נגד אוקראינית ולחץ מפלגתי.

  הצבא הרוסי ממשיך להתמודד עם אתגרים עם המורל והמשמעת של כוחותיו באוקראינה. הנהלת המודיעין הראשית של אוקראינה פרסמה את מה שהיא דיווחה ליירט שיחות טלפון ב -17 וב -18 ביוני בהן התלוננו חיילים רוסים על תנאי חזית, ציוד לקוי וחוסר כוח אדם כולל. חייל אחד טען כי יחידות רוקנו במידה רבה מכוח אדם וכי לקבוצות טקטיות מסוימות של גדודים (BTGs) נותרו רק 10 עד 15 חיילים בשירות.

  מזנונים מפתח

  הכוחות הרוסיים הבטיחו רווחים קלים בפאתי סברודונצק והתקדמו ככל הנראה למטולקין, אך הפעולות הרוסיות נשארות איטיות.

  הכוחות הרוסיים המשיכו במאמצים לסכל קווי תקשורת אוקראיניים לאורך כביש T1302 Bakhmut-Lysychansk וניהלו שביתות קרקע וארטילריה לאורך הכביש המהיר.

  כוחות רוסים מבקשים לדחוף כוחות אוקראיניים מחוץ לטווח ארטילרי של קווי רכבת ברחבי חרקוב סיטי נהגו לספק פעולות התקפיות רוסיות כלפי סלוביאנסק.

  הכוחות הרוסיים לא נקטו פעולות מאושרות לאורך הציר הדרומי והמשיכו להתמודד עם לחץ מפלגתי באזורים הכבושים בדרום אוקראינה.

  קרא את העדכון המלא.

  איננו מדווחים בפירוט על פשעי מלחמה רוסיים מכיוון שפעילויות אלה מכוסות היטב בתקשורת המערבית ואינן משפיעות ישירות על הפעולות הצבאיות שאנו מעריכים וחיזוי. נמשיך להעריך ולדווח על ההשפעות של פעילויות פליליות אלה על הצבא האוקראיני האוכלוסייה ובמיוחד על לחימה באזורים עירוניים אוקראינית. אנו מגנים לחלוטין את ההפרות הרוסיות הללו על חוקי העימות המזוין, אמנות ז'נבה והאנושות למרות שאיננו מתארים אותן בדוחות אלה.

  כרונולוגיה של מפות מיוני 18-22 2022 — מעבר עכבר לגלילה

  אוקראינה סכסוך מפות - 061822-062222

  ראה המכון לחקר המלחמה מפה אינטראקטיבית של הפלישה הרוסית

  קרא את העדכונים האחרונים של סכסוך אוקראינה מהמכון לחקר המלחמה

  * משותף באישור ישיר מפורש מהמכון לחקר המלחמה (ISW).

  אודות המכון לחקר מתודולוגיית מחקר המלחמה

  מתודולוגיית המחקר של ISW מסתמכת על מקורות ראשוניים ומשניים כאחד, ומאפשרת לחוקרים לפתח הבנה מקיפה של המצב בשטח. על מנת לנתח התפתחויות צבאיות ופוליטיות בכל תחום נתון, על אנליסטים של ISW להבין לחלוטין את מערכות האויב והכוחות הידידותיים. עליהם להבין גם את הדמוגרפיה של האוכלוסייה, השטח הפיזי, הפוליטיקה וההיסטוריה של אותו אזור. זה מניח את הבסיס האנליטי להבנת הסיבות להתפתחויות מסוימות ולהגשמת מטרות המחקר שהוקצו להם. אנליסטים של ISW מבלים גם במקומות כמו עיראק, אפגניסטן ובמקומות אחרים על מנת להשיג הבנה טובה יותר של המצב הביטחוני והפוליטי ולהעריך את יישום האסטרטגיות והמדיניות הנוכחיות. החוקרים שלנו אוספים נתונים ומנתחים מגמות, ומייצרים ניתוח פרטני של התפתחויות בתחומי המחקר, ומייצרים תמונה מדויקת, ברזולוציה גבוהה, בזמן וביסודיות של המצב. מתודולוגיית המחקר של ISW מבטיחה את הצלחתה ומחויבותה לשיפור יכולתה של המדינה לבצע פעולות צבאיות, להשיג יעדים אסטרטגיים ולהגיב לבעיות המתעוררות העשויות לדרוש שימוש בכוח צבאי אמריקאי.

  על המכון לחקר המלחמה

  המכון לחקר המלחמה מקדם הבנה מושכלת של עניינים צבאיים באמצעות מחקר אמין, ניתוח מהימן וחינוך חדשני. אנו מחויבים לשפר את יכולתה של המדינה לבצע פעולות צבאיות ולהגיב לאיומים מתעוררים על מנת להשיג מטרות אסטרטגיות בארה"ב. ISW הוא ארגון מחקר מדיניות ציבורית שאינו מפלגתי, ללא מטרות רווח.

  למידע נוסף, להסתבך ולתרום עוד היום.

  קריאה נוספת

  [עדכון שנתי] חוק הסייבר הבינלאומי הלכה למעשה: ערכת כלים אינטראקטיבית

  שגרירויות נתונים: ריבונות, ביטחון והמשכיות למדינות הלאום

  מקור: קומפלקס דיסקברי

  TCDI לרכישת תרגול הגילוי האלקטרוני של Aon

  According to TCDI Founder and CEO Bill Johnson, “For 30 years,...

  smarsh לרכוש טלמסר

  “As in many other service industries, mobile communication is ubiquitous in...

  רבע אבן דרך? DISCO מכריזה על תוצאות כספיות הרבעון הראשון

  According to Kiwi Camara, Co-Founder and CEO of DISCO, “This quarter...

  חדש מ "ניקס "? ועידת Macquarie אוסטרליה 2022 עדכון מצגת ומסחר

  From a rebalanced leadership team to three concurrent horizons to drive...

  בתנועה? קינטיקה של שוק דיסקברי אלקטרוני 2022: חמישה תחומי עניין

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  לסמוך על התהליך? נתוני משימות, הוצאה ועלויות של עיבוד גילוי אלקטרוני 2021

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  השנה בסקירה? נקודות נתוני משימות, הוצאה ועלויות של סקירת גילוי אלקטרוני 2021

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  מבט של 2021 באוסף גילוי אלקטרוני: נקודות נתוני משימות, הוצאה ועלות

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  חמש קריאות נהדרות בנושא סייבר, נתונים וגילוי משפטי ליוני 2022

  From eDiscovery ecosystem players and pricing to data breach investigations and...

  חמש קריאות נהדרות בנושא סייבר, נתונים וגילוי משפטי לחודש מאי 2022

  From eDiscovery pricing and buyers to cyberattacks and incident response, the...

  חמש קריאות נהדרות על סייבר, נתונים וגילוי משפטי באפריל 2022

  From cyber attack statistics and frameworks to eDiscovery investments and providers,...

  חמש קריאות נהדרות על סייבר, נתונים וגילוי משפטי לחודש מרץ 2022

  From new privacy frameworks and disinformation to business confidence and the...