Sun. Jun 26th, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Uwaga redaktora: Podkreślone przez ComplexDiscovery przed rozpoczęciem obecnego konfliktu ukraińskiego, ambasady danych to innowacyjne podejście do cyfrowej ciągłości państw narodowych, ponieważ służą jako rozszerzenie chmury państwa narodowego poprzez państwowe zasoby serwerowe poza państwem narodowym fizyczne granice terytorialne. jednak, poza suwerennością zapotrzebowania na ambasady danych, państwa narodowe muszą również planować i przygotowywać się do zachowania i zabezpieczenia ważnych danych, począwszy od rządu, Edukacja, oraz informacje bankowe po rejestry i bazy danych sektora prywatnego niezależnie od lokalizacji.

  W tym poście znajduje się nieobejmująca całości kompilacja artykułów informacyjnych, które mogą być pomocne w cyberbezpieczeństwie, zarządzanie informacjami, oraz prawników, którzy chcą dowiedzieć się więcej o wyzwaniach, względy, oraz zachowanie i zabezpieczenie danych sektora publicznego i prywatnego w ślad za obecnym konfliktem Ukrainy z Rosją.

  Wyciąg z Wall Street Journal (14 czerwca 2022 r.)

  Ukraina zaczęła przenosić poufne dane poza swoje granice [1]

  Autor: Catherine Stupp

  Ukraińscy urzędnicy rządowi zaczęli przechowywać poufne dane poza granicami kraju, aby chronić je przed rosyjskim cyberprzestępczością i fizyczną, i negocjują z kilkoma krajami europejskimi w celu przeniesienia większej liczby baz danych za granicę.

  Od początku wojny około 150 rejestrów z różnych ministerstw i urzędów lub ich kopii zapasowych zostało przeniesionych za granicę lub jest w trakcie dyskusji, które mają zostać przekazane - powiedział George Dubinskiy, wiceminister transformacji cyfrowej Ukrainy.

  Poprzednio, znaczna część rządowego skarbca informacji odbywała się w centrach danych na Ukrainie, i musiał najpierw zostać przeniesiony do chmury, zanim można było przesłać kopie zapasowe, powiedział. Rząd nadał priorytet ważnym bazom danych, aby przejść ze starych starszych systemów przechowywania danych, i stworzył kopie tych rejestrów do przechowywania w chmurach poza Ukrainą, powiedział.

  „Aby być po bezpiecznej stronie, chcemy mieć nasze kopie zapasowe za granicą” - powiedział Dubinskiy.

  Przeczytaj cały artykuł.

  Wyciąg z Amazon News (czerwiec 9, 2022)

  Ochrona danych Ukrainy w celu zachowania jej teraźniejszości i budowania przyszłości [2]

  Autor: Amazon Staff

  Przed rosyjską inwazją, Prawo ukraińskie wymagało, aby pewne dane rządowe i wybrane dane sektora prywatnego były przechowywane na serwerach fizycznie zlokalizowanych na Ukrainie. Tydzień przed inwazją rosyjskiej armii na kraj parlament Ukrainy przyjął przepisy umożliwiające przenoszenie danych rządowych i sektora prywatnego do chmury. Aby to osiągnąć, ukraińskie przywódcy wypuścili publiczne wezwanie do pomocy. Amazon Web Services (AWS) był jedną z pierwszych organizacji, które zareagowały.

  Ze względu na wcześniejsze doświadczenie AWS w reagowaniu na katastrofy i działania pomagające ukraińskim organizacjom w budowaniu obrony cyberbezpieczeństwa na czele konfliktu, eksperci techniczni AWS (w tym architekci rozwiązań) byli w stanie szybko nawiązać bezpieczną komunikację z urzędnikami w rządzie ministerstwa w Kijowie i przedstawiciele Ukrainy w całej Europie. 24 lutego, w dniu inwazji, członkowie zespołu sektora publicznego AWS spotkali się z członkami rządu ukraińskiego. Dyskusja skupiła się na przeniesieniu urządzeń AWS Snowball - wzmocnionego sprzętu obliczeniowego i pamięci masowej - na Ukrainę w celu zapewnienia bezpieczeństwa, przechowywania i przesyłania danych do chmury.

  Ta rozmowa odbyła się w czwartek. Do sobotniego poranka do Krakowa przybył zestaw Śnieżek. Późną nocą i wcześnie w niedzielę, dotarli do miejsc docelowych na Ukrainie. Te urządzenia Snowball stałyby się podstawą wysiłków na rzecz zachowania danych Ukrainy. Pracując w strefach czasowych i barierach językowych, architekci rozwiązań AWS nawiązali współpracę ze swoimi odpowiednikami technicznymi na Ukrainie, aby szybko rozpocząć proces bezpiecznego przenoszenia krytycznych danych rządowych Ukrainy do chmury. Przenoszenie ogromnych ilości informacji z lokalnych serwerów do centrów danych AWS nazywa się „migracją” w biznesie w chmurze.

  Ponieważ konflikt trwa w czwartym miesiącu, AWS nadal dodaje do ponad 10 petabajtów (10 milionów gigabajtów) niezbędnych danych, które zostały już przeniesione z 27 ukraińskich ministerstw, 18 ukraińskich uniwersytetów, największej zdalnej szkoły K-12 (obsługująca setki tysięcy przesiedleńców), i dziesiątki inne firmy sektora prywatnego. W tej chwili są 61 migracje danych rządowych do AWS, a oczekuje się, że nadejdzie więcej.

  Przeczytaj cały artykuł.

  Wyciąg ze strony Amazon (22 czerwca 2022)

  Śnieżka AWS [3]

  Często Zadawane Pytania

  Co to jest AWS Snowball? AWS Snowball to usługa zapewniająca bezpieczeństwo, wytrzymałe urządzenia, dzięki czemu możesz przenosić możliwości obliczeniowe i pamięci masowej AWS do środowisk brzegowych oraz przesyłać dane do i z AWS. Te wytrzymałe urządzenia są powszechnie określane jako urządzenia AWS Snowball lub AWS Snowball Edge. Poprzednio, AWS Snowball odnosił się konkretnie do wczesnej wersji sprzętowej tych urządzeń, jednak model ten został zastąpiony zaktualizowanym sprzętem. Teraz usługa AWS Snowball działa z urządzeniami Snowball Edge, które obejmują wbudowane możliwości obliczeniowe oraz pamięć masową.

  Co to jest AWS Snowball Edge? AWS Snowball Edge to urządzenie do przetwarzania brzegowego i przesyłania danych dostarczane przez usługę AWS Snowball. Posiada wbudowaną pamięć masową i moc obliczeniową, która zapewnia wybrane usługi AWS do użytku w lokalizacjach brzegowych. Snowball Edge jest dostępny w dwóch opcjach, Storage Optimized i Compute Optimized, do obsługi lokalnego przetwarzania i gromadzenia danych w odłączonych środowiskach, takich jak statki, wiatraki, i odległe fabryki.

  Przeczytaj pełne FAQ.

  Wyciąg z New/Lines Magazine (czerwiec 21, 2022)

  Gdy wojna się ciągnie, zbliża się wyścig, aby zachować historię Ukrainy [4]

  Autor: Gisela Salim

  „Istnieje rejestr historycznych miejsc, których nikt nie może zburzyć - jak mój budynek” - powiedział Ben Schmidt, wolontariusz SUCHO i dyrektor humanistyki cyfrowej na New York University, który korzysta z godnej pozazdroszczenia mieszkań w szkole w centrum Manhattanu. Żaden system nie chroni stron internetowych o znaczeniu kulturowym dla danego kraju, jednak. Nawet jeśli serwery tych witryn są bezpieczne, firmy, które je hostują, mogą je zdjąć, jeśli ich właściciele nie mogą zapłacić czynszu. „Lokalizowanie wirtualnych witryn to pomysł, który mieliśmy w głowach od jakiegoś czasu, ale to, co się teraz dzieje, dodaje pilności”.

  Wiele ukraińskich stron internetowych zniknęłoby, gdyby SUCHO nie zapisał kopii. Każdego dnia od 14% do 20% wymienionych witryn internetowych jest offline, chociaż często wracają do trybu online, gdy połączenie się ustabilizuje, ale nie zawsze. Tak było w przypadku Archiwum Państwowego Charków, które zawierało zapisy całego regionu: narodziny, małżeństwa, dokumenty ludzi, których Związek Radziecki wygnał na Syberię. Zaledwie kilka godzin po tym, jak Majstorovic zakończył archiwizację strony internetowej biblioteki, sama biblioteka upadła, a połowa jej witryny przeszła do trybu offline.

  „To było dziwne, że praca biblioteczna nagle stała się ekscytująca” - powiedział [Sebastian] Majstorovic. „Bibliotekarze wykonują bardzo ważną pracę, za którą otrzymują niewielkie uznanie: archiwizacja, oszczędzanie, katalogowanie. Ale zazwyczaj nie jest to praca Jamesa Bonda”.

  Przeczytaj cały artykuł.

  Wyciąg z artykułów wojny (Maj 13, 2022)

  Konflikt na Ukrainie a przyszłość cyfrowych dóbr kultury [5]

  Autor: Ronald Alcala

  Na Ukrainie grupy takie jak Saving Ukrainian Cultural Heritage Online (SUCHO) ścigają się, aby uratować cyfrowe informacje kulturowe przed zniszczeniem. Prowadzony przez trzech specjalistów ds. dziedzictwa kulturowego - Quinn Dombrowski, Anne E. Kijas i Sebastian Majstorovic—i obsadzony przez wolontariuszy, SUCHO zajmuje się identyfikacją i archiwizacją „zagrożonych miejsc, treści cyfrowych i danych w ukraińskich instytucjach dziedzictwa kulturowego”. Grupa opiera się na połączeniu technologii, takie jak Wayback Machine Internet Archive i robot gąsienicowy Browsertrix, indeksować i archiwizować cyfrowe informacje tych organizacji. Ich celem jest kopia zapasowa informacji o dziedzictwie cyfrowym, w tym treści ze stron internetowych, eksponaty cyfrowe, i zdigitalizowane artykuły w czasopismach, aby upewnić się, że nie zostanie nieodwracalnie utracony w trwającym konflikcie.

  Przeczytaj cały artykuł.

  Raport Microsoft Digital Security Unit (kwiecień 27, 2022)

  Sprawozdanie specjalne: Ukraina [6]

  Microsoft

  Ten raport szczegółowo opisuje aktywność cybernetyczną, którą Microsoft zaobserwował w ramach wojny na Ukrainie, oraz pracę, którą wykonaliśmy we współpracy z ukraińskimi urzędnikami ds. cyberbezpieczeństwa i przedsiębiorstwami sektora prywatnego w celu obrony przed cyberatakami. Trwa, codzienne zaangażowanie Microsoftu potwierdza, że cybernetyczny element rosyjskiego ataku na Ukrainę był destrukcyjny i nieustępliwy. Celem tego raportu jest dostarczenie wglądu w zakres, skala, oraz metody wykorzystania przez Rosję możliwości cybernetycznych w ramach wielkoskalowej wojny „hybrydowej” na Ukrainie, uznanie pracy organizacji na Ukrainie broniących się przed wytrwałymi przeciwnikami, oraz przedstawienie strategicznych zaleceń organizacje na całym świecie.

  Przeczytaj cały artykuł.

  Wyciąg z Centrum Doskonałości Spółdzielni Cyber Defence NATO (1 czerwca 2022 r.)

  Prawa do prywatności i ochrony danych w czasach konfliktu zbrojnego [7]

  Edytowane przez Russella Buchana i Asaf Lubin

  Współczesna wojna ma głęboki wpływ na prawa do prywatności i ochrony danych. Postęp technologiczny w dziedzinie nadzoru elektronicznego, algorytmy predykcyjne, analiza dużych zbiorów danych, dowody generowane przez użytkowników, sztuczna inteligencja, przechowywanie w chmurze, rozpoznawanie twarzy, a kryptografia na nowo definiują zakres, Natura, i kontury operacji wojskowych. Jeszcze, międzynarodowe prawo humanitarne oferuje bardzo niewiele, Jeśli w ogóle, lex specialis zasady dotyczące zgodnego z prawem przetwarzania, analizy, rozpowszechniania i przechowywania danych osobowych. Ta zredagowana antologia oferuje pionierski opis obecnego i potencjalnego przyszłego zastosowania praw cyfrowych w konfliktach zbrojnych.

  Przeczytaj cały artykuł.

  Backgrounder (luty 9, 2022)

  Ambasady danych: Suwerenność, bezpieczeństwo i ciągłość państw narodowych [8]

  ComplexDiscovery

  Podejście ambasady danych jest wyjątkowe, ponieważ państwa narodowe historycznie przechowywały swoje informacje w swoich fizycznych granicach terytorialnych. To niedawne podejście zapewnia państwu narodowemu możliwość hostowania danych i zasobów usługowych w bezpiecznym centrum danych poza jego fizycznymi granicami terytorialnymi i obsługi tych zasobów w czasach kryzysu, od cyberataków na dużą skalę po inwazje wojskowe wrogich państw narodowych. Takie podejście ma również na celu zapewnienie suwerenności, bezpieczeństwo, oraz ciągłość dla państw narodowych w sytuacjach, w których działanie hostowanych danych i zasobów usługowych w fizycznych granicach terytorialnych jest zmniejszone, odrzucone, lub zniszczone. Posiadając ustaloną ambasadę danych, państwo narodowe może ekspatriować dane i usługi o znaczeniu krytycznym dla rządu do dyplomatycznie bezpiecznej lokalizacji, umożliwienie ciągłości rządu dzięki ochronie immunitetu i nienaruszalności.

  Przeczytaj cały artykuł.

  Referencje

  Stupp, C. (2022). Ukraina zaczęła przenosić poufne dane poza swoje granice. Dziennik Wall Street. Odzyskano 22 czerwiec 2022, z

  Ochrona danych Ukrainy w celu zachowania jej teraźniejszości i budowania jej przyszłości. US O Amazon. (2022). Odzyskano 22 czerwiec 2022, z

  Śnieżka AWS. Amazon Web Services, Inc. (2022). Odzyskano 22 czerwiec 2022, z

  Salim, G. (2022). Gdy wojna się ciągnie, szykuje się wyścig, aby zachować historię Ukrainy. Magazyn New Lines. Odzyskano 22 czerwiec 2022, z

  Alcala, R. (2022). Ukraina Sympozjum - Konflikt Ukrainy i przyszłość cyfrowej własności kultury - Lieber Institute West Point. Instytut Liebera w West Point. Odzyskano 22 czerwiec 2022, z

  Specjalny raport: Ukraina. Complexdiscovery.com. (2022). Odzyskano 22 czerwiec 2022, z

  Buchana, R. i Lubin, A. (2022). Prawa do prywatności i ochrony danych w czasach konfliktu zbrojnego. CCDCoe.org. Odzyskano 22 czerwiec 2022, z

  Ambasady danych: Suwerenność, Bezpieczeństwo, i ciągłość dla państw narodowych. ComplexDiscovery. (2022). Odzyskano 22 czerwiec 2022, z

  Dodatkowy odczyt

  [Roczna aktualizacja] Międzynarodowe prawo cybernetyczne w praktyce: Interaktywny zestaw narzędzi

  Definiowanie Cyber Discovery? Definicja i ramy

  Źródło: complexDiscovery

  Wczesne lekcje z cyberwojny: nowy raport firmy Microsoft na temat obrony Ukrainy

  According to a new report from Microsoft, the Russian invasion relies...

  Od ciągłości do kultury? Zachowanie i zabezpieczenie ukraińskich danych sektora publicznego i prywatnego

  Highlighted by ComplexDiscovery prior to the start of the current Ukrainian...

  Biorąc pod uwagę modele zasad kontroli dostępu? Blockchain dla systemów kontroli dostępu (NIST)

  As current information systems and network architectures evolve to be more...

  Przyjaciele w niskich miejscach? The 2022 Raport z dochodzeń w sprawie naruszenia danych od Verizon

  The 15th Annual Data Breach Investigations Report (DBIR) from Verizon looked...

  TCDI przejmie praktykę eDiscovery firmy Aon

  According to TCDI Founder and CEO Bill Johnson, “For 30 years,...

  Smarsh do nabycia TeleMessage

  “As in many other service industries, mobile communication is ubiquitous in...

  Kwartał kamienia milowego? DISCO ogłasza pierwszy kwartał 2022 Wyniki finansowe

  According to Kiwi Camara, Co-Founder and CEO of DISCO, “This quarter...

  Nowy od Nuix? Konferencja Macquarie Australia 2022 Prezentacja i aktualizacja handlowa

  From a rebalanced leadership team to three concurrent horizons to drive...

  W ruchu? 2022 Kinetyka rynku ediscovery: pięć obszarów zainteresowań

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  Ufasz Procesowi? 2021 Zadanie przetwarzania eDiscovery, dane dotyczące wydatków i kosztów

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Rok w przeglądzie? 2021 Punkty danych zlecenia eDiscovery do przeglądu, wydatków i kosztów

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Zbiór eDiscovery Collection 2021: Punkty danych zadań, wydatków i kosztów

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Pięć świetnych lektur na temat cyberprzestrzeni, danych i odkryć prawnych na czerwiec 2022

  From eDiscovery ecosystem players and pricing to data breach investigations and...

  Pięć świetnych lektur na temat cyberprzestrzeni, danych i odkryć prawnych na maj 2022

  From eDiscovery pricing and buyers to cyberattacks and incident response, the...

  Pięć wspaniałych odczytów na temat cybernetycznych, danych i legalnych odkryć w kwietniu 2022 r.

  From cyber attack statistics and frameworks to eDiscovery investments and providers,...

  Pięć wspaniałych odczytów na temat cybernetycznych, danych i odkryć prawnych w marcu 2022 r.

  From new privacy frameworks and disinformation to business confidence and the...

  Gorący czy nie? Lato 2022 Badanie zaufania biznesowego eDScovery

  Since January 2016, 2,701 individual responses to twenty-six quarterly eDiscovery Business...

  Odgięcie czy ugięcie? Łączny przegląd ośmiu półrocznych ankiet cenowych ediscovery

  Initiated in the winter of 2019 and conducted eight times with...

  Karmienie szału? Wyniki ankiety dotyczącej cen ediscovery latem 2022

  Initiated in the winter of 2019 and conducted eight times with...

  Splurge czy Splurge? Osiemnaście obserwacji na temat zaufania do usług eDiscovery Business Wiosną 2022 roku

  In the spring of 2022, 63.5% of survey respondents felt that...