Sun. Oct 2nd, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Redaktora piezīme: Viens no visprecīzākajiem un detalizētajiem avotiem notiekošajiem atjauninājumiem par Ukrainas krīzi ir Ukrainas konfliktu atjauninājums no Kara izpētes institūta. Kara pētījumu institūts (ISW) ir 501 (c) (3) organizācija un ražo stingri bezpartijiskus, neideoloģiskus, uz faktiem balstītus pētījumus. ISW cenšas veicināt informētu izpratni par karu un militārām lietām, veicot visaptverošu, neatkarīgu un pieejamu atklātā pirmkoda izpēti un analīzi. ISW pētījumi ir pieejami plašai sabiedrībai, militārajiem speciālistiem, politikas veidotājiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. ISW atjauninājumi var būt noderīgi kiberdrošības, informācijas pārvaldības un juridisko atklājumu profesionāļiem ikdienā, nodrošinot ikdienas sintēzi saistībā ar Krievijas agresiju pret Ukrainu, jo tie ievēro uzņēmējdarbības, informācijas tehnoloģiju un juridiskās tendences un trajektorijas, ko ietekmējusi pašreizējā Ukrainas konfliktu.

  Novērtējums un kartes*

  Ukrainas konfliktu novērtējumi — pārskats Maps

  Kara pētījumu institūts (ISW), Krievijas komanda

  Kritisko draudu projekts (CTP), Amerikas Enterprise Institute

  Vispārējā novērtējuma pamatinformācija

  ISW sistemātiski publicē Krievijas kampaņu novērtējumus, kas ietver kartes, kurās uzsvērta novērtētā reljefa kontrole Ukrainā un galvenās Krievijas manevru asis.

  Šīs kartes palielina ikdienas sintētiskos produktus, kas aptver svarīgākos notikumus saistībā ar atjaunoto Krievijas agresiju pret Ukrainu.

  Krievijas uzbrukuma kampaņas novērtējumi

  2022. gada 21. septembrī

  Karolīna Hirda, Katerina Stepanenko, Grace Mappes, Mason Clark, Kat Lawlor un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojums par “daļēju mobilizāciju” 21. septembrī atspoguļoja daudzas problēmas, ar kurām Krievija saskaras tās negantā iebrukumā Ukrainā, ko Maskava tuvākajos mēnešos visticamāk nespēs atrisināt. Putins arī uzsvēra, ka Krievijas kodoldrošības lietussargs aptvers pievienotās Ukrainas teritorijas, kā arī nesasaistīja mobilizāciju ar aneksiju.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas prezidents Vladimirs Putina paziņotā “daļēja mobilizācija” nākamajos mēnešos būtiski neietekmēs kara gaitu.

  Putins nepārprotami nedraudēja izmantot kodolieročus, ja Ukraina turpinās pretaizskarošas operācijas, lai atbrīvotu okupētās teritorijas pēc Krievijas aneksijas.

  Ukrainas spēki, iespējams, turpināja aizskarošu operāciju ap Lyman.

  Ukrainas spēki veica streiki uz ziemeļiem un austrumiem no Hersonas pilsētas kā daļa no operatīvā līmeņa aizlieguma kampaņas pret Krievijas loģistikas, militāro un transporta aktīvu Hersonas apgabalā.

  Ukrainas un Krievijas avoti 21. septembrī identificēja trīs kinētiskās aktivitātes jomas: uz ziemeļrietumiem no Hersonas pilsētas, pie Ukrainas tilta galvas pār Inhulecas upi un uz dienvidiem no Hersonas-Dņepropetrovskas apgabala robežas ap Visokopilju.

  Krievijas federālie subjekti (reģioni) turpina kriptogrāfijas mobilizācijas centienus neatkarīgi no Krievijas prezidenta Vladimira Putina deklarācijas par daļēju mobilizāciju.

  Krievijas ieceltie okupācijas administratori, iespējams, palielinās tiesībaizsardzības un filtrācijas pasākumi Ukrainas okupētajās teritorijās, gatavojoties Krievijas nelikumīgās aneksijas referendumiem.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 20. septembris

  Katherine Lawlor, Karolina Hird, George Barros, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas ieceltie okupācijas ierēdņi Luhanskā, Doņeckā, Hersonas un Zaporizhia apgabalos 20. septembrī paziņoja, ka notiks “referendums” par pievienošanos Krievijai, balsojums notiks no 23.-27. septembra.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas ieceltie okupācijas ierēdņi Luhanskā, Doņeckā, Hersonas un Zaporizhia apgabalos 20. septembrī paziņoja, ka notiks “referendums” par pievienošanos Krievijai, balsojums notiks no 23.-27. septembra.

  Kremļa aneksijas plāni galvenokārt ir vērsti uz vietējo auditoriju; Putins, visticamāk, plāno uzlabot Krievijas spēku ģenerēšanas spējas, aicinot Krievijas iedzīvotājus brīvprātīgi iesaistīties karā, lai aizstāvētu nesen pieprasīto Krievijas teritoriju.

  Ukrainas spēki turpināja traucēt pašreizējos Krievijas centienus atjaunot zemes sakaru līnijas (GLOCs) pāri Dņepras upei Hersonas apgabalā.

  Krievijas spēki visticamāk vēršas pret Ukrainas hidrotehnisko infrastruktūru Harkovas un Luhanskas apgabalos, lai apdraudētu Ukrainas pozīcijas gar Siverskijdoņecas upi.

  Krievijas spēki 20. septembrī veica uzbrukumus uz zemes Doņeckas apgabalā.

  Krievijas spēki 20. septembrī neveica nekādus apstiprinātus zemes uzbrukumus uz rietumiem no Huliaipoles un turpināja rutīnas artilērijas streikus visā Zaporizhijas apgabalā.

  Krievijas spēki turpina pasliktināt savas spēku ģenerēšanas spējas, kanibalizējot apmācības elementus cīņai kaujas formācijās Ukrainā.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 19. septembris

  Karolīna Hirda, Katherine Lawlor, Mason Clark, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Steidzamas diskusijas 19. septembrī starp Krievijas pilnvarām par nepieciešamību Krievijai nekavējoties piesavināt Luhanskas un Doņeckas apgabalus (lielākā daļa no tiem nav Krievijas kontrolē) liecina, ka Ukrainas pašreizējā ziemeļu pretaizskaramība ir panikas pilnvaras un daži Kremļa lēmumu pieņēmēji.

  Atslēgas takeaways

  Steidzamas diskusijas 19. septembrī starp Krievijas pilnvarām par nepieciešamību Krievijai nekavējoties pievienoties Luhanskas un Doņeckas apgabaliem (no kuriem lielākā daļa nav Krievijas kontrolē) liecina, ka Ukrainas pašreizējais ziemeļu pretaizskarošais uzbrukums ir panikas pilnvaras un daži Kremļa lēmumu pieņēmēji.

  Ukrainas pretaizskaroši panākumi pazemo morāli starp krievu vienībām, kas tika uzskatītas par elites pirms iebrukuma Ukrainā.

  Ukrainas spēki, iespējams, turpinās ierobežotas un lokalizētas aizskarošas operācijas pāri Oskil upei un pa Lyman-Jampil-Bilohorivka līniju.

  Krievijas spēki turpināja uzbrukumus uz zemes uz dienvidiem no Bakhmutas.

  Ukrainas spēki turpina streikot Krievijas militāro, transporta un loģistikas aktīvus Hersonas apgabalā.

  Ukrainas un Krievijas avoti 19. septembrī identificēja trīs kinētiskās aktivitātes apgabalus: uz ziemeļrietumiem no Hersonas pilsētas, pie Ukrainas tilta galvas pār Inhulecas upi un Hersonas apgabala ziemeļos pie Olhinas.

  Krievijas brīvprātīgo vienību lielums, iespējams, samazinās.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 18. septembris

  Katerina Stepāņenko, Karolina Hird, Katrīna Lawlor, George Barros un Frederick V. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins arvien vairāk paļaujas uz neregulāriem brīvprātīgo un pilnvarnieku spēkiem, nevis parastajām Krievijas Federācijas bruņoto spēku vienībām un formējumiem.

  Atslēgas takeaways

  Šķiet, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins arvien vairāk paļaujas uz neregulārām, vāji apmācītām brīvprātīgo un pilnvarnieku vienībām, nevis mēģina atjaunot bojātās vai iznīcinātās tradicionālās Krievijas sauszemes spēku vienības.

  Ukrainas spēki turpina konsolidēt pozīcijas Oskilas upes austrumu krastā Harkovas apgabalā, neskatoties uz Krievijas centieniem tās ierobežot.

  Krievu spēki rietumu Hersonas apgabalā var mēģināt krist atpakaļ uz vairāk aizsargājamām pozīcijām kontrolētā izstāšanās, lai izvairītos no haotiska atkāpšanās, kas raksturoja sabrukumu Krievijas aizsardzības Harkovā agrāk septembrī.

  Krievijas spēki cieta postošus darbaspēka un aprīkojuma zaudējumus cīņā par Ukrainas austrumu daļu un it īpaši Ukrainas Harkovas kontruzbrukuma laikā. Vairākkārtējas Krievijas bruņu un mehanizētās vienības, visticamāk, ir faktiski iznīcinātas saskaņā ar 18. septembrī izlaistajiem novērtējumiem.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 17. septembris

  Ar Kateryna Stepanenko, Grace Mappes, Angela Howard, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas spēki turpina veikt bezjēdzīgas ofensīvas operācijas ap Donetsk City un Bakhmut, nevis koncentrēties uz aizstāvību pret Ukrainas pretaizskarošiem, kas turpina virzīties uz priekšu.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas spēki turpina prioritāri noteikt stratēģiski bezjēdzīgas ofensīvas operācijas ap Doņeckas pilsētu un Bahmutu pār aizstāvību pret turpinātām Ukrainas pretaizskarošām operācijām Harkovas apgabalā.

  Ukrainas spēki atbrīvoja apmetni uz dienvidrietumiem no Lyman un, iespējams, turpinās paplašināt savas pozīcijas apgabalā.

  Ukrainas spēki turpināja veikt aizlieguma kampaņu Hersonas apgabalā.

  Krievu spēki turpināja veikt neveiksmīgus uzbrukumus ap Bakhmutu un Avdiivku.

  Ukrainas avoti ziņoja par plašiem partizānu uzbrukumiem Krievijas militārajiem aktīviem un loģistikai Zaporizhia apgabala dienvidos.

  Krievijas amatpersonas turpināja veikt kriptogrāfijas mobilizācijas pasākumus, lai radītu spēkus kara Krievijas kara centieniem.

  Krievijas varas iestādes strādā, lai izvietotu 125 “bāreņu” ukraiņu bērnus no okupētā Doņeckas apgabala ar krievu ģimenēm.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  Mēs detalizēti neziņojam par Krievijas kara noziegumiem, jo šīs darbības ir labi aptvertas Rietumu plašsaziņas līdzekļos un tieši neietekmē militārās operācijas, kuras mēs novērtējam un prognozējam. Mēs turpināsim novērtēt un ziņot par šo noziedzīgo darbību ietekmi uz Ukrainas militāro un iedzīvotāju, un jo īpaši par kaujas Ukrainas pilsētās. Mēs pilnībā nosodām šos Krievijas bruņoto konfliktu, Ženēvas konvenciju un cilvēces likumu pārkāpumus, kaut arī mēs tos neaprakstīsim šajos ziņojumos.

  Hronoloģija kartes no 17 septembris - 21, 2022 - Mouseover, lai ritinātu

  Ukrainas konfliktu kartes - 091722-092122

  Skatīt Kara pētījumu institūtu Krievijas iebrukuma interaktīvajā kartē

  Lasīt jaunāko Ukrainas Konfliktu atjauninājumus no institūta Pētījums kara

  * Dalīta ar tiešu skaidru atļauju no Kara izpētes institūta (ISW).

  Par Kara pētījumu metodoloģijas izpētes institūtu

  ISW pētījumu metodoloģija balstās gan uz primārajiem, gan sekundārajiem avotiem, kas ļauj pētniekiem izstrādāt visaptverošu izpratni par situāciju uz vietas. Lai analizētu militāro un politisko attīstību jebkurā konkrētā jomā, ISW pētniecības analītiķiem ir pilnībā jāsaprot ienaidnieka un draudzīgo spēku sistēmas. Viņiem ir jāsaprot arī iedzīvotāju demogrāfija, fiziskais reljefs, politika un šīs teritorijas vēsture. Tas ir analītiskais pamats, lai izprastu konkrētu notikumu iemeslus un izpildītu tām noteiktos pētniecības mērķus. ISW analītiķi arī pavada laiku tādās vietās kā Irākā, Afganistānā un citur, lai gūtu labāku izpratni par drošību un politisko situāciju un novērtētu pašreizējo stratēģiju un politikas īstenošanu. Mūsu pētnieki apkopo datus un analizē tendences, radot granulētu analīzi par notikumiem pētniecības jomās, radot precīzu, augstas izšķirtspējas, savlaicīgu un rūpīgu priekšstatu par situāciju. ISW pētījumu metodoloģija garantē tās panākumus un apņemšanos uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas, sasniegt stratēģiskos mērķus un reaģēt uz jaunām problēmām, kurām var būt nepieciešama amerikāņu militārās varas izmantošana.

  Par Kara izpētes institūtu

  Kara izpētes institūts veicina informētu izpratni par militārajām lietām, izmantojot uzticamus pētījumus, uzticamu analīzi un novatorisku izglītību. Mēs esam apņēmušies uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas un reaģēt uz jauniem draudiem, lai sasniegtu ASV stratēģiskos mērķus. ISW ir bezpartijiska, bezpeļņas, sabiedriskās politikas pētniecības organizācija.

  Uzziniet vairāk, iesaistieties un veiciet savu ieguldījumu šodien.

  Papildus lasīšana

  [Ikgadējā atjaunināšana] Starptautiskās kibertiesību normas praksē: interaktīvs rīkkopa

  Datu vēstniecības: nacionālo valstu suverenitāte, drošība un nepārtrauktība

  Avots: ComplexDiscovery

  Tirgus gatavs? IDC atzīst DISKO par agrīnās lietas novērtēšanas programmatūras vadītāju

  “As innovation continues to impact and disrupt the legal world, we’ve...

  Veidojot kiberdrošības darbaspēku? Eiropas kiberdrošības prasmju satvars

  According to ENISA's Executive Director, Juhan Lepassaar, "The future security of...

  Noliecoties uz priekšu? CISA 2023—2025. gada stratēģiskais plāns

  The purpose of the CISA Strategic Plan is to communicate the...

  Nepārtraukta riska uzlabošana? Q3 Cyber Round-Up No Cowbell Cyber

  According to Manu Singh, director of risk engineering at Cowbell, "Every...

  E-datu atklāšanas apvienošana, iegāde un ieguldījumi 2022. gada 3. ceturksnī

  From HaystackID and Relativity to Exterro and TCDI, the following findings,...

  Apgalvojumi un atteikumi? Nuix atzīmē ASIC izpildes procedūras

  The recent investor news update from Nuix on 29 September 2022,...

  Atklājot atbildi? Nuix atbild uz ASX informācijas pieprasījumu

  The following investor news update from Nuix shares a written response...

  Atklāj atskaites? Nuix piezīmes preses spekulācijas

  According to a September 9, 2022 market release from Nuix, the...

  Pārvietot? 2022 E-datu atklāšanas tirgus kinētika: piecas interesējošas jomas

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  Uzticēšanās procesam? 2021 e-datu atklāšanas apstrādes uzdevums, tērēšana un izmaksu dati

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Gads pārskatā? 2021 e-atklāšanas pārskatīšanas uzdevums, tērēšana un izmaksu datu punkti

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  2021 Apskatiet e-atklāšanas kolekciju: uzdevumu, tērēšanas un izmaksu datu punkti

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu par 2022. gada septembrī

  From privacy legislation and special masters to acquisitions and investigations, the...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu augustā 2022

  From AI and Big Data challenges to intriguing financial and investment...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu jūlijā 2022

  From lurking business undercurrents to captivating deepfake developments, the July 2022...

  Pieci Great lasa par kibernoziegumu, datu un juridisko atklājumu par jūnijs 2022

  From eDiscovery ecosystem players and pricing to data breach investigations and...

  burbulis problēmas? E-datu atklāšanas operatīvās metrikas 2022. gada rudenī

  In the fall of 2022, 89 eDiscovery Business Confidence Survey participants...

  Cooler Temperatūra? Fall 2022 e-datu atklāšanas uzņēmumu uzticības aptaujas rezultāti

  Since January 2016, 2,874 individual responses to twenty-eight quarterly eDiscovery Business...

  Liekums vai deformācija? Astoņu pusgada e-datu atklāšanas cenu apsekojumu apkopojums

  Initiated in the winter of 2019 and conducted eight times with...

  Mainot straumes? Astoņpadsmit novērojumi par e-datu atklāšanas uzņēmumu uzticību 2022. gada vasarā

  In the summer of 2022, 54.8% of survey respondents felt that...