Wed. Feb 8th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Примітка редактора: Одним з найбільш точних і докладних джерел для поточної інформації про українську кризу є оновлення українського конфлікту від Інституту вивчення війни. Інститут вивчення війни (ISW) є організацією 501 (c) (3) і виробляє суворо безпартійні, неідеологічні, засновані на фактах дослідження. ISW прагне сприяти інформованого розуміння війни та військових справ шляхом всебічних, незалежних та доступних досліджень та аналізу з відкритим кодом. Дослідження ISW доступні широкій громадськості, військовим практикам, політикам та членам ЗМІ. Забезпечуючи щоденний синтез ключових подій, пов'язаних з російською агресією проти України, оновлення ISW можуть принести користь фахівцям з кібербезпеки, управління інформацією та правових відкриттів, оскільки вони слідкують за діловими, інформаційними технологіями та правовими тенденціями та траєкторіями, на які впливають та випливають з поточний конфлікт в Україні.

  Оцінка та карти*

  Оцінки конфліктів в Україні — огляд на картах

  Інститут вивчення війни (ISW), збірна Росії

  Проект «Критичні загрози» (CTP), Американський інститут підприємництва

  Загальна оцінка Довідкова інформація

  ISW систематично публікує російські оцінки кампанії, які включають карти, що висвітлюють оцінений контроль місцевості в Україні та основні російські осі маневру.

  Ці карти доповнюють щоденну синтетичну продукцію, яка охоплює ключові події, пов'язані з оновленою російською агресією проти України.

  Оцінки російської наступальної кампанії

  Вересень 26, 2022

  Катерина Степаненко, Кетрін Лоулор, Джордж Баррос, Райлі Бейлі та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Кремль намагається повідомити про вихід з реальності великих проблем у здійсненні своєї «часткової мобілізації», але його наративи навряд чи вгамують росіян, які можуть сприймати справжні помилки навколо них.

  Ключові винос

  Кремль намагається повідомити про вихід з реальності великих проблем у здійсненні своєї «часткової мобілізації», але його наративи навряд чи вгамують росіян, які можуть сприймати справжні помилки навколо них.

  Запланована Кремлем анексія окупованої України може відбутися до або незабаром після 1 жовтня, початку нормального осіннього циклу військового призову Росії, щоб дозволити примусовому призову українських цивільних осіб для боротьби проти України.

  Українські війська продовжували просуватися на північ від Лиману та на східному березі річки Оскол.

  Українські війська продовжували обстрілювати російські наземні лінії зв'язку (GLOC) в рамках південної контрнаступальної кампанії.

  Російські війська продовжували наступальні операції навколо Бахмута та на заході Донецька.

  Російські війська продовжували використовувати безпілотники іранського виробництва для ударів по українським військам і містам на півдні України.

  Кремль, можливо, розглядає можливість формального закриття своїх кордонів або більш формального обмеження пересування чоловіків бойового віку всередині країни для кращого здійснення часткової мобілізації.

  Російська окупаційна влада почала оголошувати, що результати своїх фіктивних референдумів про анексію, посилаючись на грубо фальсифіковані явки.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Вересень 25, 2022

  Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Президент Росії Володимир Путін навряд чи зможе подолати фундаментальні структурні проблеми, намагаючись мобілізувати велику кількість росіян для продовження війни в Україні.

  Ключові винос

  Російські збройні сили не створюють умов для ефективної широкомасштабної мобілізації щонайменше з 2008 року і не будують такого роду резервні сили, необхідні для швидкої мобілізації, призначеної для негайного впливу на поле бою. Швидких рішень цих проблем немає.

  Проблеми, з якими стикається Путін, частково випливають з давньої невирішеної напруженості в російському підході до створення військової робочої сили.

  Російські військові намагалися перейти на загальнодобровольчу базу в умовах фінансової кризи 2008 року і не змогли повністю здійснити перехід.

  Російські військові закінчилися гібридною моделлю, що поєднує призовника та професійних солдатів.

  Скорочення обов'язкового терміну служби для призовників зробило резерви Росії менш боєготовними.

  Розстановка пріоритетів побудови професійних сил та депріоритизація служби призовника, ймовірно, перетворилися на ерозію бюрократичних структур, необхідних для мобілізації.

  Путін вже здійснив щонайменше чотири спроби мобілізації за останній рік, ймовірно, злив пул наявних боєздатних (і бажаючих) резервістів напередодні «часткової мобілізації».

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Вересень 24, 2022

  Кароліна Хірд, Джордж Баррос та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Заяви міністра оборони Росії Сергія Шойгу про те, які категорії російських чоловіків будуть звільнені від часткової мобілізації, можуть не відображати наміри чи розпорядження президента Росії Володимира Путіна.

  Ключові винос

  Місцеві військові комісари виконують мобілізаційні накази таким чином, що передбачає можливий роз'єднання між керівництвом міністра оборони Росії Сергія Шойгу щодо часткової мобілізації та вимогами президента Росії Володимира Путіна про поспішність.

  Президент Росії Володимир Путін, ймовірно, продовжує вирішувати системні питання в російському старшому командуванні шляхом заміни окремих старших підлеглих.

  Росія може готуватися до примусової мобілізації українських військовополонених, що може стати порушенням Женевської конвенції про військовополонених.

  Українські війська, ймовірно, продовжували досягати успіхів вздовж кордону Харківщини та Луганської області та на північному заході Лиману.

  Українські військові вказали, що продовження української кампанії з заборони на півдні України погіршує бойові можливості Росії.

  Російські джерела визначили три місця, де українські війська вели наземні операції в Херсонській області: північ Херсонської області, західній Херсонській області поблизу річки Інгулець та на північний захід від міста Херсон поблизу кордону Миколаїв-Херсонської області.

  Російські війська здійснили наземний обстріл навколо Бахмута, Донецька та на заході Донецької області.

  Російська влада продовжує примушувати жителів окупованих українських територій до голосування на фіктивних референдумів

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  23 вересня 2022 р.

  Катерина Степаненко, Кетрін Лоулор, Джордж Баррос та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Російська мобілізаційна система намагається виконати завдання, поставлене президентом Росії Володимиром Путіним, і, швидше за все, не зможе виробляти мобілізовані резервні сили навіть низької якості, яку породили б плани Путіна, якщо Кремль не зможе швидко вирішити фундаментальні та системні проблеми.

  Ключові винос

  Російські зусилля з часткової мобілізації страждають від серйозних і системних проблем у перші дні, породжуючи народне обурення і створюючи умови для виробництва мобілізованих резервних сил, нездатних виконати завдання, поставлені перед нею президентом Росії Володимиром Путіним.

  Протести, напади на вербувальні центри та вандалізм відбулися по всій Росії в перші 48 годин після оголошення часткової мобілізації.

  Українські війська продовжували наступ на північ і північний захід від Лимана.

  Українські війська продовжили заборону в Херсонській області і зберігали оперативну тишу щодо прогресу України на осі.

  Російські війська продовжували невдалі штурми біля Бахмута і на північному заході Донецька

  Повідомляють, що українські війська збили безпілотник «Мохаджер-6» іранського виробництва в невстановленому районі Чорного моря, ймовірно, біля Одеси.

  Російська окупаційна влада розпочала період голосування за фіктивну анексію референдумів 23 вересня з явним примусом і фальсифікованою явкою.

  Російська окупаційна влада залишається в підвищеній готовності, щоб запобігти партизанським атакам на фіктивних працівників виборчих дільниць, виборчих дільниць та урядових установ.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  22 вересня 2022 р.

  Кароліна Хірд, Катерина Степаненко, Кетрін Лоулор та Мейсон Кларк

  Ключова розробка

  Російські війська продовжують проводити безглузді наступальні операції навколо Донецька та Бахмута, замість того, щоб зосереджуватися на захисті від українських контрнаступів, які продовжують просуватися.

  Ключові винос

  Важкий підхід Кремля до часткової мобілізації може успішно відповідати внутрішній квоті мобілізованого особового складу Кремля, але навряд чи призведе до створення ефективних солдатів і викликає значну внутрішню реакцію на незначну вигоду.

  Кремль відкрито не дотримується обіцяних умов часткової мобілізації.

  Кремлівські квоти, ймовірно, змусять місцевих чиновників мобілізувати чоловіків незалежно від їхнього військового статусу і, ймовірно, стимулюватимуть мобілізацію етнічно не російських та іммігрантських громад непропорційно високою швидкістю.

  Кремль, ймовірно, намагався применсити обмін полоненими з Україною, яка є глибоко непопулярною серед російських націоналістів і міліблогерів, здійснивши обмін в той же день, коли Путін оголосив часткову мобілізацію.

  Переговори МАГАТЕ навколо Запорізької АЕС навряд чи суттєво покращать ситуацію на станції та можуть надати можливість російським військам влаштувати провокації.

  Українські війська, ймовірно, продовжили обмежені контрнаступальні операції вздовж кордону Харківсько-Луганської області і продовжили обстріл Лимана 22 вересня.

  Українські військові зберегли оперативну тишу щодо наземних обстрілів України в Херсонській області 22 вересня і знову підтвердили, що українські війська проводять операційну кампанію з перешкоди в Херсонській області.

  22 вересня російські війська здійснили обмежені наземні обстріли уздовж лінії фронту в Донецькій області.

  Російські війська не здійснили підтверджених наземних атак на захід від Гуляйполя 22 вересня і продовжували рутинні удари по всій західній Запорізькій області.

  Російські окупаційні війська поспішно встановлюють умови для проведення фіктивних референдумів щодо анексії по всій окупованій Україні з 23-27 вересня

  Російські чиновники створили виборчі дільниці в окремих районах Росії, нібито для того, щоб дозволити переміщеним (у багатьох випадках це означає викраденим) українським жителям окупованих територій «голосувати».

  Російські окупаційні чиновники в Україні, ймовірно, очікують, що будуть змушені надати персонал для виконання російських регіональних мобілізаційних квот після того, як Кремль незаконно анексував окуповані українські території.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Ми не докладно повідомляємо про російські військові злочини, оскільки ці заходи добре висвітлюються в західних ЗМІ і не впливають безпосередньо на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цих злочинних дій для українських військових та населення, а саме про бойові дії в українських міських районах. Ми повністю засуджуємо ці російські порушення законів збройних конфліктів, Женевських конвенцій і людства, хоча ми не описуємо їх у цих звітах.

  Хронологія карт від 22 - 26 вересня 2022 р. - Наведення миші, щоб прокрутити

  Карти конфлікту в Україні - 092222-092622

  Див. інтерактивну карту російського вторгнення Інституту вивчення війни

  Читайте останні новини про конфлікт в Україні від Інституту вивчення війни

  * Спільний з прямим явним дозволом Інституту вивчення війни (ISW).

  Про Інститут вивчення методології досліджень війни

  Методологія дослідження ISW спирається як на первинні, так і на вторинні джерела, що дозволяє дослідникам розвивати всебічне розуміння ситуації на місцях. Для того, щоб проаналізувати військові та політичні події в будь-якій галузі, дослідницькі аналітики ISW повинні повністю розуміти системи ворожих і дружніх сил. Вони також повинні розуміти демографію населення, фізичну місцевість, політику та історію цієї області. Це закладає аналітичну основу для розуміння причин конкретних розробок та виконання поставлених ними дослідницьких завдань. Аналітики ISW також проводять час у таких місцях, як Ірак, Афганістан та інші, щоб краще зрозуміти безпекову та політичну ситуацію та оцінити реалізацію поточних стратегій та політики. Наші дослідники збирають дані та аналізують тенденції, виробляючи детальний аналіз подій у галузях досліджень, створюючи точну, високу роздільну здатність, своєчасну та ретельну картину ситуації. Методологія дослідження ISW гарантує її успіх та прихильність покращенню здатності країни виконувати військові операції, досягати стратегічних цілей та реагувати на виникаючі проблеми, які можуть вимагати використання американської військової сили.

  Про Інститут вивчення війни

  Інститут вивчення війни просуває усвідомлене розуміння військової справи шляхом надійних досліджень, надійного аналізу та інноваційної освіти. Ми прагнемо покращити здатність країни виконувати військові операції та реагувати на нові загрози для досягнення стратегічних цілей США. ISW є безпартійною, некомерційною, дослідницькою організацією державної політики.

  Дізнайтесь більше, долучайтеся та внесуйте свій внесок вже сьогодні.

  Додаткове читання

  [Річне оновлення] Міжнародне кіберправо на практиці: інтерактивний інструментарій

  Посольства даних: суверенітет, безпека та безперервність для національних держав

  Джерело: Комплексне відкриття