Thu. Feb 9th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  הערת העורך: אחד המקורות המדויקים והמפוררים ביותר לעדכונים שוטפים על משבר אוקראינה הוא עדכון הסכסוך באוקראינה מהמכון לחקר המלחמה. המכון לחקר המלחמה (ISW) הוא ארגון 501 (c) (3) ומייצר מחקר שאינו מפלגתי, לא-אידיאולוגי ומבוסס עובדות. ISW מבקשת לקדם הבנה מושכלת של מלחמה וענייני צבא באמצעות מחקר וניתוח קוד פתוח מקיף, עצמאי ונגיש. המחקר של ISW זמין לציבור הרחב, אנשי צבא, קובעי מדיניות ואנשי תקשורת. מתן סינתזה יומית של אירועים מרכזיים הקשורים לתוקפנות הרוסית נגד אוקראינה, עדכוני ISW עשויים להועיל cybersecurity, ממשל מידע, ואנשי מקצוע גילוי משפטי כפי שהם בצע את העסק, טכנולוגיית מידע, ומגמות משפטיות מסלולים מושפעים על ידי ונובע הסכסוך הנוכחי באוקראינה.

  הערכה ומפיות*

  הערכות סכסוך באוקראינה - סקירה כללית במפות

  המכון לחקר המלחמה (ISW), צוות רוסיה

  פרויקט איומים קריטיים (CTP), המכון האמריקאי לארגונים

  מידע על רקע הערכה כללית

  ISW מפרסמת באופן שיטתי הערכות קמפיין רוסיות הכוללות מפות המדגישות את השליטה המוערכת בשטח באוקראינה וצירי תמרון רוסיים עיקריים.

  מפות אלה מגדילות מוצרים סינתטיים יומיומיים המכסים אירועים מרכזיים הקשורים לתוקפנות רוסית מחודשת נגד אוקראינה.

  הערכות המערכה ההתקפית הרוסית

  1 באוקטובר 2022

  מאת קטרינה סטפננקו, קתרין לולר, ג'ורג 'בארוס, ריילי ביילי ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  טוקרהכוחות האינאיים גרמו לתבוסה מבצעית משמעותית נוספת על רוסיה ושחררו את לימן, מחוז דונייצק, ב -1 באוקטובר. משרד הביטחון הרוסי (משרד ההגנה) הודיע על נסיגת הכוחות הרוסים מלימן ל"עמדות מועילות יותר "כדי למנוע את "איום הכיתור" בהתנחלות. צילומי מדיה חברתית ופקידי צבא אוקראינים אישרו כי כוחות אוקראינים נכנסו ללימן וסביר להניח שהם מפנים את היישוב החל מה -1 באוקטובר.

  מזנונים מפתח

  כוחות אוקראינים שחררו את ליימן וסביר להניח שהם מפנים את היישוב החל מה -1 באוקטובר.

  רוסיה צפויה לקבוע תנאים לקחת אחריות משפטית על תחנת הכוח הגרעינית Zaporizhzhia (ZNPP).

  כוחות אוקראינים ממשיכים לבצע פעולות נגד במחוז חרסון וקובעת תנאים להתקדמות עתידית.

  הכוחות הרוסיים ביצעו פיגועים קרקעיים באזורי בחמוט ואבדייבקה במחוז דונייצק.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בשביתות שגרתיות נגד אזורים אחוריים אוקראיניים בדרום.

  ההנהגה הצבאית הרוסית ממשיכה לפגוע בכינון מחדש העתידי של הכוח על ידי מתן עדיפות לגיוס מיידי של כמה שיותר גופים ללחימה מתמשכת באוקראינה.

  רשויות הגיוס הרוסיות ממשיכות לבצע נוהלי גיוס מפלים.

  קרא את העדכון המלא.

  30 בספטמבר 2022

  מאת קטרינה סטפננקו, קתרין לולר, גרייס מאפס, ריילי ביילי, ג'ורג בארוס ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לא איים על מתקפה גרעינית מיידית כדי לעצור את מתקפות הנגד האוקראיניות לאוקראינה הכבושה ברוסיה במהלך נאומו שהודיע על סיפוח בלתי חוקי של רוסיה לשטח אוקראינה.

  מזנונים מפתח

  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הודיע על סיפוח רוסי בלתי חוקי לארבעה שטחים אוקראינים ב -30 בספטמבר מבלי להגדיר בבירור את גבולות השטחים הנתבעים.

  פוטין הודיע כי מחזור הגיוס הרגיל של רוסיה יתחיל בסוף חודש ב -1 בנובמבר, ככל הנראה מכיוון שהגיוס החלקי של רוסיה של גברים רוסים מיסוי על הביורוקרטיה של הקומיסריאטים הצבאיים הרוסים שבדרך כלל יפקח על מחזור הגיוס החצי שנתי.

  פקידים רוסים יכלו לגייס מחדש את המגויסים בשנה שעברה כאשר יפוגו תנאיהם ב -1 באוקטובר.

  כוחות אוקראינים צפויים ללכוד או לכתר את ליימן בתוך 72 השעות הקרובות.

  פקידי צבא אוקראינים שמרו על שתיקה מבצעית ביחס לתמרונים קרקעיים אוקראיניים במחוז חרסון אך הצהירו כי כוחות אוקראינה המשיכו לאלץ את הכוחות הרוסים להגן על עמדותיהם.

  חיילים רוסים המשיכו תקיפות קרקעיות במחוז דונייצק.

  השלטונות הרוסיים המשיכו במאמצים לכפות על השתתפותם של רוסיה במאמצי הגיוס, אך ככל הנראה יתקשו לכפות השתתפות כאשר הרוסים ימשיכו לברוח מרוסיה למדינות גבול שמקבלים את פניהם בברכה.

  פקידים רוסים מקבלים שוחד ועוסקים בטיפול מועדף אחר כדי למנוע או להקל על הנטל הכלכלי של גיוס על העשירים.

  הרשויות הרוסיות ממשיכות לפרוס כוח אדם מגויס לאוקראינה ללא הכשרה או ציוד נאותים, וכוח אדם לא יוכל להרשות לעצמו לספק אספקה משלהם.

  הכוחות הרוסיים ביצעו שביתת טילים על שיירה הומניטרית אוקראינית וניסו להאשים את ממשלת אוקראינה.

  קרא את העדכון המלא.

  29 בספטמבר 2022

  מאת קטרינה סטפננקו, קרולינה הירד, ג'ורג 'בארוס, ריילי ביילי ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  הקרמלין ממשיך להפר את נהלי ה"גיוס החלקי" המוצהרים שלו וסותר את המסרים שלו עצמו גם תוך הכרה בכישלונות השיטתיים בתוך הביורוקרטיה הרוסית שמונה ימים בלבד לאחר הכרזת הגיוס.

  מזנונים מפתח

  הקרמלין ממשיך להפר את נהלי ה"גיוס החלקי" המוצהרים שלו וסותר את המסרים שלו עצמו גם תוך הכרה בכישלונות השיטתיים בתוך הביורוקרטיה הרוסית שמונה ימים בלבד לאחר הכרזת הגיוס.

  בלארוס אולי מתכוננת להכיל חיילים רוסים שזה עתה גויסו, אך לא סביר שתיכנס למלחמה באוקראינה מטעם רוסיה.

  חיילים אוקראינים ככל הנראה השלימו כמעט את כיתור הקיבוץ הרוסי בלימן וחתכו קווי תקשורת קרקעיים קריטיים (GLOCS) התומכים בחיילים רוסים באזור דרובישב-לימן.

  פקידי צבא אוקראינים שמרו על שתיקה מבצעית ביחס לתמרונים קרקעיים אוקראיניים במחוז חרסון, אך הצהירו כי הכוחות הרוסיים פורסים חיילים שזה עתה התגייסו כדי לחזק את קו החזית של מחוז חרסון.

  כוחות אוקראינים המשיכו למקד לנכסים לוגיסטיים, תחבורה וצבאיים רוסיים במחוז חרסון.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בהתקפות קרקעיות במחוז דונייצק.

  הכוחות הרוסיים הגבירו ככל הנראה את השימוש במזל"טים מתוצרת שהד-136 מתוצרת איראן בדרום אוקראינה.

  ארגון סקרים רוסי עצמאי, מרכז לבדה, מצא כי כמעט מחצית מהרוסים שנשאלו מודאגים מהגיוס, אך התמיכה בפעולות צבאיות רוסיות ירדה רק במעט ל -44%.

  גורמים אוקראינים חזרו והדגישו את חששותיהם כי הקרמלין יגייס אזרחים אוקראינים באובלסטים כבושים בעקבות הודעת הסיפוח של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

  קרא את העדכון המלא.

  28 בספטמבר 2022

  מאת קרולינה הירד, קתרין לולר, גרייס מאפס, ריילי ביילי ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  מילבלוגים רוסים דנו ברווחים אוקראיניים סביב ליימן בדאגה מוגברת ב -28 בספטמבר, דבר המצביע על כך שכוחות רוסיים באזור זה עשויים להתמודד עם תבוסה קרובה.

  מזנונים מפתח

  ההנהגה הצבאית הרוסית נכשלה ככל הנראה לקבוע תנאי מידע לתבוסה הפוטנציאלית של הקיבוץ הרוסי בלימן, למרות השיח המודאג יותר ויותר בקרב מילבלוגים רוסים בנוגע לפוטנציאל למעטפת אוקראינית של ליימן.

  הקרמלין יכול לדחות באופן זמני את הכרזה על סיפוח השטח האוקראיני הכבוש הרוסי כדי להכין טוב יותר את מרחב המידע הרוסי ואת הארגון המינהלי, אם כי 30 בספטמבר נותר התאריך הסביר ביותר עבור סוג כלשהו של הודעת סיפוח.

  הרשויות הרוסיות ממשיכות לשלוח מגויסים חדשים ולא מאומנים כדי לחזק ישירות שרידים מושפלים של יחידות שונות, כולל יחידות שנחשבו בעבר לכוחות הלחימה הקונבנציונליים המובילים ברוסיה.

  כוחות אוקראינה ככל הנראה המשיכו להשיג רווחים משמעותיים סביב ליימן ב- 28 בספטמבר, והתקדמו מצפון לאורך קשת זלנה דולינה-קולודיאזי ומדרום-מזרח סביב ימפיל.

  פקידי צבא אוקראינים שמרו במידה רבה על שתיקה מבצעית ביחס לפעולות אוקראיניות ספציפיות במחוז חרסון ב- 28 בספטמבר, אך הצהירו כי כוחות אוקראינים ממשיכים בקרבות מיקום במקומות לא מוגדרים כדי לאחד ולשפר את עמדותיהם לאורך הציר הדרומי.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בהתקפות קרקעיות לא מוצלחות במחוז דונייצק.

  פקידי גיוס הצבא הרוסי סותרים בגלוי את ההנחיות המוצהרות בפומבי של הקרמלין לגיוס כדי לעמוד בדרישות המכסה גם כאשר תעמולת הקרמלין מנסה לשנות את התפיסה הציבורית של גיוס חלקי.

  הרשויות הרוסיות מתחילות להגביל תנועה של אזרחים רוסים לאזורי גבול רוסים להתמודד עם מאות אלפי גברים רוסים המנסים לברוח מהארץ.

  קרא את העדכון המלא.

  27 בספטמבר 2022

  מאת קטרינה סטפננקו, קתרין לולר, גרייס מאפס, ריילי ביילי ומייסון קלארק

  פיתוח מפתח

  הרשויות הרוסיות בחלקים הכבושים של חרסון אוקראינה, Zaporizhia, דונייצק, ו לוהנסק oblasts השלימו סיפוח המזויף שלהם "משאל עם" ב -27 בספטמבר סביר טענו כי כל משאל דמה קיבל בין 87 ו 99% אישור מתושבי אוקראינה.

  מזנונים מפתח

  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין יודיע ככל הנראה על סיפוח רוסיה לשטח אוקראינה הכבוש ב -30 בספטמבר לאחר שפקידים רוסים השלימו את "משאל העם" המזויף שלהם ב -27 בספטמבר.

  על פי הדיווחים הכוחות הרוסיים מבצעים אנשי מחוז צבאי מערבי (נשק להשמדה המונית) שגויסו לאחרונה לחזית חרסון וחארקיב ללא הכשרה מוקדמת.

  הכוחות האוקראינים מגבשים את עמדותיהם על הגדה המזרחית של נהר אוסקיל ועשו רווחים נוספים בפאתי לימן.

  הכוחות האוקראינים המשיכו לכוון לקווי תקשורת קרקעיים רוסיים (GLOCs) כחלק ממסע ההסרה הדרומי נגד המתקפה, ובמיוחד שיבשו את מאמצי רוסיה לבניית מעברי דוברה.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בפעולות התקפיות לא מוצלחות סביב בחמוט וממערב לעיר דונייצק, ומינוף יותר ויותר יחידות עונשין.

  הכוחות הרוסיים גרמו נזק חמור לשדה תעופה אוקראיני בקריווי רייה והמשיכו בתקיפות אוויריות וטילים שגרתיות ברחבי דרום אוקראינה.

  השלטונות הרוסיים מקימים מחסומים בגבולות רוסיה כדי לגייס בכוח גברים רוסים המבקשים להימנע מגיוס כפוי על ידי בריחה מהמדינה.

  פקידים רוסים קובעים תנאים לגיוס בכוח או לגייס אזרחים אוקראינים באזורים שסופחו בקרוב באוקראינה הכבושה.

  הסיפוח הרוסי של דונייצק ולוהנסק הכבושים צפוי להחריף את המתחים בתוך כוחות DNR ו- LNR, אשר באופן קבוע מרד כאשר ביקש להילחם מחוץ לגבולות שלהם oblasts.

  פקידים רוסים עשויים לנסות לנסח מחדש את פלישתם לאוקראינה וכיבוש השטח האוקראיני שסופחה בקרוב כ"מבצע סיכול בטרור".

  קרא את העדכון המלא.

  איננו מדווחים בפירוט על פשעי מלחמה רוסיים מכיוון שפעילויות אלה מכוסות היטב בתקשורת המערבית ואינן משפיעות ישירות על הפעולות הצבאיות שאנו מעריכים וחיזוי. נמשיך להעריך ולדווח על ההשפעות של פעילויות פליליות אלה על הצבא האוקראיני האוכלוסייה ובמיוחד על לחימה באזורים עירוניים אוקראינית. אנו מגנים לחלוטין את ההפרות הרוסיות הללו על חוקי העימות המזוין, אמנות ז'נבה והאנושות למרות שאיננו מתארים אותן בדוחות אלה.

  כרונולוגיה של מפות החל מה- 27 בספטמבר - 1 באוקטובר 2022 - מעבר עכבר לגלילה

  אוקראינה מפות סכסוך - 092722-100122

  ראה המכון לחקר המלחמה מפה אינטראקטיבית של הפלישה הרוסית

  קרא את העדכונים האחרונים של סכסוך אוקראינה מהמכון לחקר המלחמה

  * משותף באישור ישיר מפורש מהמכון לחקר המלחמה (ISW).

  אודות המכון לחקר מתודולוגיית מחקר המלחמה

  מתודולוגיית המחקר של ISW מסתמכת על מקורות ראשוניים ומשניים כאחד, ומאפשרת לחוקרים לפתח הבנה מקיפה של המצב בשטח. על מנת לנתח התפתחויות צבאיות ופוליטיות בכל תחום נתון, על אנליסטים של ISW להבין לחלוטין את מערכות האויב והכוחות הידידותיים. עליהם להבין גם את הדמוגרפיה של האוכלוסייה, השטח הפיזי, הפוליטיקה וההיסטוריה של אותו אזור. זה מניח את הבסיס האנליטי להבנת הסיבות להתפתחויות מסוימות ולהגשמת מטרות המחקר שהוקצו להם. אנליסטים של ISW מבלים גם במקומות כמו עיראק, אפגניסטן ובמקומות אחרים על מנת להשיג הבנה טובה יותר של המצב הביטחוני והפוליטי ולהעריך את יישום האסטרטגיות והמדיניות הנוכחיות. החוקרים שלנו אוספים נתונים ומנתחים מגמות, ומייצרים ניתוח פרטני של התפתחויות בתחומי המחקר, ומייצרים תמונה מדויקת, ברזולוציה גבוהה, בזמן וביסודיות של המצב. מתודולוגיית המחקר של ISW מבטיחה את הצלחתה ומחויבותה לשיפור יכולתה של המדינה לבצע פעולות צבאיות, להשיג יעדים אסטרטגיים ולהגיב לבעיות המתעוררות העשויות לדרוש שימוש בכוח צבאי אמריקאי.

  על המכון לחקר המלחמה

  המכון לחקר המלחמה מקדם הבנה מושכלת של עניינים צבאיים באמצעות מחקר אמין, ניתוח מהימן וחינוך חדשני. אנו מחויבים לשפר את יכולתה של המדינה לבצע פעולות צבאיות ולהגיב לאיומים מתעוררים על מנת להשיג מטרות אסטרטגיות בארה"ב. ISW הוא ארגון מחקר מדיניות ציבורית שאינו מפלגתי, ללא מטרות רווח.

  למידע נוסף, להסתבך ולתרום עוד היום.

  קריאה נוספת

  [עדכון שנתי] חוק הסייבר הבינלאומי הלכה למעשה: ערכת כלים אינטראקטיבית

  שגרירויות נתונים: ריבונות, ביטחון והמשכיות למדינות הלאום

  מקור: קומפלקס דיסקברי