Thu. Feb 9th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Redaktora piezīme: Viens no visprecīzākajiem un detalizētajiem avotiem notiekošajiem atjauninājumiem par Ukrainas krīzi ir Ukrainas konfliktu atjauninājums no Kara izpētes institūta. Kara pētījumu institūts (ISW) ir 501 (c) (3) organizācija un ražo stingri bezpartijiskus, neideoloģiskus, uz faktiem balstītus pētījumus. ISW cenšas veicināt informētu izpratni par karu un militārām lietām, veicot visaptverošu, neatkarīgu un pieejamu atklātā pirmkoda izpēti un analīzi. ISW pētījumi ir pieejami plašai sabiedrībai, militārajiem speciālistiem, politikas veidotājiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. ISW atjauninājumi var būt noderīgi kiberdrošības, informācijas pārvaldības un juridisko atklājumu profesionāļiem ikdienā, nodrošinot ikdienas sintēzi saistībā ar Krievijas agresiju pret Ukrainu, jo tie ievēro uzņēmējdarbības, informācijas tehnoloģiju un juridiskās tendences un trajektorijas, ko ietekmējusi pašreizējā Ukrainas konfliktu.

  Novērtējums un kartes*

  Ukrainas konfliktu novērtējumi — pārskats Maps

  Kara pētījumu institūts (ISW), Krievijas komanda

  Kritisko draudu projekts (CTP), Amerikas Enterprise Institute

  Vispārējā novērtējuma pamatinformācija

  ISW sistemātiski publicē Krievijas kampaņu novērtējumus, kas ietver kartes, kurās uzsvērta novērtētā reljefa kontrole Ukrainā un galvenās Krievijas manevru asis.

  Šīs kartes palielina ikdienas sintētiskos produktus, kas aptver svarīgākos notikumus saistībā ar atjaunoto Krievijas agresiju pret Ukrainu.

  Krievijas uzbrukuma kampaņas novērtējumi

  2022. gada 1. septembris

  Kateryna Stepanenko, Karolina Hird, Layne Philipson, George Barros un Mason Clark

  Atslēgas attīstība

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins atkārtoja savu nepatiesu ierāmēšanu par Krievijas neprovocēto iebrukumu Ukrainā kā aizsardzības operāciju Krievijas aizsardzībai 1. septembrī.

  Atslēgas takeaways

  Ukrainas spēki turpināja orientēties uz Krievijas loģistikas mezgliem un galvenajām pozīcijām visā Hersonas apgabalā, lai atbalstītu notiekošo pretaizskarošo Ukrainas dienvidos.

  Krievijas milbloggers atkārtoja apgalvojumus, ka Ukrainas spēki cīnās pa četrām asīm iepriekš Rietumhersonas apgabalā.

  Krievijas spēki veica zemes uzbrukumus uz ziemeļrietumiem no Slovjanskas, uz dienvidiem un ziemeļaustrumiem no Bakhmutas, un ziemeļrietumiem un dienvidrietumiem no Doņeckas pilsētas.

  Krievijas varas iestādes saasinājās apgalvojumi, ka Ukrainas spēki apdraud gan Zaporizhzhia atomelektrostaciju (ZAES), gan nesen ieradušos Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (SAEA) delegāciju ZAES teritorijā.

  Krievijas 3. armijas korpuss turpina veidoties nosūtīšanai uz Donbas.

  Krievijas okupācijas varas iestādes, visticamāk, aizvien vairāk atzīst savu nespēju veiksmīgi rīkot kautrīgos referendumus okupētajos Ukrainas apgabalos Krievijas militāro neveiksmju un notiekošās Ukrainas pretestības dēļ okupētajās teritorijās.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 31. augusts

  Ar Kateryna Stepaņenko, Karolina Hird, George Barros, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Ukraiņiem un Rietumiem nevajadzētu krist par Krievijas informācijas operācijām, kas attēlo Ukrainas pretaizskarošu Hersonas apgabalā kā neveiksmīgu gandrīz uzreiz vai kas attēlo Ukrainu kā bezpalīdzīgu Rietumu meistaru leļļu, lai to uzsāktu šajā laikā.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas Aizsardzības ministrija un Krievijas milblogeri sāka informācijas operāciju, pasludinot Ukrainas pretaizskarošu par neveiksmi gandrīz tiklīdz tā tika uzsākta. Ir pārāk ātri novērtēt pretaizskarošas operācijas norisi, tomēr to, iespējams, būs grūti novērtēt īstermiņā, ja tā balstīsies uz viltību un nepareizu virzību.

  Krievijas okupācijas iestādes uzliek mācību programmu Ukrainas studentiem, kuru mērķis ir likvidēt Ukrainas nacionālās identitātes jēdzienu, nepārprotami saskaņā ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina runām un rakstiem nepatiesi apgalvojot, ka Ukraina ir daļa no Krievijas, un ka Ukrainas identitāte bija izgudrojums padomju laika.

  G7 neizplatīšanas direktoru grupa nosodīja Krievijas mēģinājumus atvienot Zaporizhzhia atomelektrostaciju no Ukrainas elektrotīkla kā “nepieņemamus” pirms Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (SAEA) delegācijas ierašanās rūpnīcā.

  Krievijas spēki veica ierobežotu zemes uzbrukumu uz ziemeļiem no Harkovas pilsētas.

  Krievu spēki veica zemes uzbrukumus uz dienvidiem no Bakhmutas un gar Doņeckas pilsētas rietumu nomalēm.

  Krievu ieceltās amatpersonas Krimā sāka “rekonstruēt” gaisa aizsardzības sistēmas, lai cīnītos pret mazākiem mērķiem, reaģējot uz atkārtotiem dronu uzbrukumiem pussalā. Krievijas amatpersonas, iespējams, stiprinās Krimas gaisa aizsardzību uz citu teātru rēķina.

  Zabaikaļskas novads paziņoja par “Daurskas” brīvprātīgo inženiera-sapieru bataljona formēšanu.

  Ukrainas partizāni veica improvizētu spridzekļierīču (IED) uzbrukumu politiskās organizācijas “Kopā ar Krieviju” štābam Berdjanskā, Zaporizhijas apgabalā, kur okupācijas varas iestādes, kā ziņots, gatavojās negodīgiem referendumiem.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 30. augusts

  Kateryna Stepāņenko, Karolina Hird, George Barros, Grace Mappes, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Ukrainas spēki 29. augustā sāka pārsteidzot Krievijas pontonu prāmjus pāri Dņepras upei, kas saskan ar Ukrainas kontraizskarošas sākumu. Prāmju iznīcināšanas sekas, iespējams, būs īslaicīgākas nekā tiltu nodošanas no komisijas, tāpēc uzbrukums tiem ir jēga saistībā ar aktīvām operācijām uz zemes.

  Atslēgas takeaways

  Ukrainas spēki turpināja kontraizskarošas operācijas ar uzbrukumiem uz zemes un streikiem pret Krievijas Glocs pāri Dņepro upei. Ukrainas spēki guvuši ieguvumus uz zemes un ir sākuši pārsteidzošu pontonu prāmji pāri upei.

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins, iespējams, nosakot juridiskos un sociālos nosacījumus piespiedu kultūras asimilācijai pārvietoto ukraiņu Krievijā, lai izdzēstu savu Ukrainas kultūras identitāti.

  Krievijas spēki veica ierobežotu zemes uzbrukumu uz ziemeļiem no Harkovas pilsētas.

  Krievijas spēki veica ierobežotus zemes uzbrukumus uz dienvidrietumiem no Izyum, uz dienvidiem no Bakhmut, un netālu no rietumu nomalē Donetsk City.

  Krievijas spēki veica ierobežotu uzbrukumu uz zemes Hersonas apgabala ziemeļos.

  Anonīms vecākais ASV militārais ierēdnis paziņoja, ka ASV uzskata, ka Krievija šauj artilēriju no pozīcijām ap un Zaporizhzhia atomelektrostacijas tuvumā.

  Krievijas okupācijas iestādes turpina centienus piespiedu kārtā integrēt skolas okupētajā Ukrainā Krievijas izglītības sistēmā un paplašināt sociālās kontroles metodes.

  Krievijas spēki turpina pārvietot militāro aprīkojumu Krimā.

  Krievijas federālie subjekti (reģioni) turpina pieņemt darbā un izvietot brīvprātīgo bataljonus.

  Krievijas okupācijas iestādes veic pasākumus, lai piespiedu kārtā integrētu ukraiņu skolas Krievijas izglītības telpā, gatavojoties tuvojošajam mācību gadam.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 29. augusts

  Ar Kateryna Stepanenko, Grace Mappes, Angela Howard, Layne Philipson, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Ukrainas militārās amatpersonas paziņoja par Ukrainas kontrofensīvas sākumu Hersonas apgabalā 29. augustā. Ukrainas amatpersonas ziņoja, ka Ukrainas spēki ir izlauzušies cauri pirmajai aizsardzības līnijai neprecizētās teritorijās Hersonas apgabalā un cenšas izmantot Krievijas zemes sakaru līniju traucējumus, ko izraisa Ukrainas HIMARS streiki daudzu nedēļu laikā.

  Atslēgas takeaways

  Ukrainas militārās amatpersonas paziņoja, ka Ukrainas spēki 29. augustā Hersonas apgabalā sāka pretaizskarošu operāciju.

  Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (SAEA) ģenerāldirektors Rafaels Mariano Grosi paziņoja, ka SAEA misija Zaporizhzhia atomelektrostacijā atstāta uz rūpnīcu.

  Krievijas spēki veica ierobežotus zemes uzbrukumus uz ziemeļiem no Slovjanskas, uz dienvidaustrumiem no Siverskas, uz dienvidiem no Bakhmutas, un rietumu Doņeckas apgabalā.

  Krievijas spēki turpināja centienus, lai veicinātu ap Donetsk City.

  Krievijas spēki neveica nekādus apstiprinātus zemes uzbrukumus ziemeļaustrumu Harkovas apgabalā.

  Krievijas spēki veica ierobežotu zemes uzbrukumu ziemeļrietumu Hersonas apgabalā.

  Krievijas federālie subjekti turpināja centienus veidot jaunus bataljonus, piesaistīt jaunus darbiniekus un piespiest iesauktos militāro līgumu parakstīšanā.

  Ukraiņu partizāna darbība turpina apdraudēt krievu okupācijas iestāžu kontroli okupētajās teritorijās.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  2022. gada 28. augusts

  Ar Kateryna Stepanenko, Layne Philipson, Angela Howard, un Frederick W. Kagan

  Atslēgas attīstība

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja divus dekrētus 27. augustā ziņotajos centienos palīdzēt bezvalstniekiem un Donbas un Ukrainas iedzīvotājiem dzīvot un strādāt Krievijas Federācijā.

  Atslēgas takeaways

  Krievijas prezidents Vladimirs Putins izdeva divus dekrētus ziņotajos centienos palīdzēt bezvalstniekiem un Donbas un Ukrainas iedzīvotājiem dzīvot un strādāt Krievijas Federācijā.

  Krievijas spēki veica neveiksmīgas ofensīvas operācijas uz ziemeļrietumiem no Slovjanskas.

  Krievijas spēki veica ierobežotus zemes uzbrukumus dienvidaustrumos no Bakhmutas un uz rietumiem un dienvidrietumiem no Doņeckas pilsētas.

  Krievijas spēki veica ierobežotu zemes uzbrukumu uz ziemeļiem no Harkovas pilsētas.

  Krievijas spēki neveica nekādas ziņotās ofensīvas operācijas Hersonā vai Zaporizhzhia apgabalā.

  Kremlis, iespējams, novirzīja ar Maskavu cieši saistītu mediju kontaktligzdu, lai kritizētu Sanktpēterburgas gubernatoru Aleksandru Beglovu par to, ka tas nav veicinājis vervēšanu brīvprātīgajiem bataljoniem pilsētas iekšienē.

  Krievijas okupācijas iestādes turpināja centienus veicināt izglītības sistēmas integrāciju okupētajās teritorijās Ukrainā saskaņā ar Krievijas standartiem.

  Izlasiet pilnu atjauninājumu.

  Mēs detalizēti neziņojam par Krievijas kara noziegumiem, jo šīs darbības ir labi aptvertas Rietumu plašsaziņas līdzekļos un tieši neietekmē militārās operācijas, kuras mēs novērtējam un prognozējam. Mēs turpināsim novērtēt un ziņot par šo noziedzīgo darbību ietekmi uz Ukrainas militāro un iedzīvotāju, un jo īpaši par kaujas Ukrainas pilsētās. Mēs pilnībā nosodām šos Krievijas bruņoto konfliktu, Ženēvas konvenciju un cilvēces likumu pārkāpumus, kaut arī mēs tos neaprakstīsim šajos ziņojumos.

  Hronoloģija kartes no 28 augusts - septembris 1, 2022 — Mouseover, lai ritinātu

  Ukrainas konfliktu kartes - 082822-090122

  Skatīt Kara pētījumu institūtu Krievijas iebrukuma interaktīvajā kartē

  Lasīt jaunāko Ukrainas Konfliktu atjauninājumus no institūta Pētījums kara

  * Dalīta ar tiešu skaidru atļauju no Kara izpētes institūta (ISW).

  Par Kara pētījumu metodoloģijas izpētes institūtu

  ISW pētījumu metodoloģija balstās gan uz primārajiem, gan sekundārajiem avotiem, kas ļauj pētniekiem izstrādāt visaptverošu izpratni par situāciju uz vietas. Lai analizētu militāro un politisko attīstību jebkurā konkrētā jomā, ISW pētniecības analītiķiem ir pilnībā jāsaprot ienaidnieka un draudzīgo spēku sistēmas. Viņiem ir jāsaprot arī iedzīvotāju demogrāfija, fiziskais reljefs, politika un šīs teritorijas vēsture. Tas ir analītiskais pamats, lai izprastu konkrētu notikumu iemeslus un izpildītu tām noteiktos pētniecības mērķus. ISW analītiķi arī pavada laiku tādās vietās kā Irākā, Afganistānā un citur, lai gūtu labāku izpratni par drošību un politisko situāciju un novērtētu pašreizējo stratēģiju un politikas īstenošanu. Mūsu pētnieki apkopo datus un analizē tendences, radot granulētu analīzi par notikumiem pētniecības jomās, radot precīzu, augstas izšķirtspējas, savlaicīgu un rūpīgu priekšstatu par situāciju. ISW pētījumu metodoloģija garantē tās panākumus un apņemšanos uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas, sasniegt stratēģiskos mērķus un reaģēt uz jaunām problēmām, kurām var būt nepieciešama amerikāņu militārās varas izmantošana.

  Par Kara izpētes institūtu

  Kara izpētes institūts veicina informētu izpratni par militārajām lietām, izmantojot uzticamus pētījumus, uzticamu analīzi un novatorisku izglītību. Mēs esam apņēmušies uzlabot nācijas spēju veikt militārās operācijas un reaģēt uz jauniem draudiem, lai sasniegtu ASV stratēģiskos mērķus. ISW ir bezpartijiska, bezpeļņas, sabiedriskās politikas pētniecības organizācija.

  Uzziniet vairāk, iesaistieties un veiciet savu ieguldījumu šodien.

  Papildus lasīšana

  [Ikgadējā atjaunināšana] Starptautiskās kibertiesību normas praksē: interaktīvs rīkkopa

  Datu vēstniecības: nacionālo valstu suverenitāte, drošība un nepārtrauktība

  Avots: ComplexDiscovery