Thu. Feb 9th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Toimetaja märkus: Ukraina kriisi käimasolevate uuenduste üks kõige täpsemaid ja üksikasjalikumaid allikaid on Ukraina Konflikti värskendus sõja uurimise instituudist. Sõja Uurimise Instituut (ISW) on 501 (c) (3) organisatsioon ja toodab rangelt mittepartisanilist, mitte-ideoloogilist faktipõhist uurimistööd. ISW püüab edendada teadlikku arusaamist sõjast ja sõjalistest asjadest läbi kõikehõlmava, sõltumatu ja kättesaadava avatud lähtekoodiga uurimistöö ja analüüsi. ISW teadusuuringud on kättesaadavad avalikkusele, sõjaväe praktikutele, poliitikakujundajatele ja meedia liikmetele. Igapäevase sünteesi olulisemaid sündmusi, mis on seotud Venemaa agressiooni Ukraina, ISW värskendused võivad kasu küberjulgeoleku, teabejuhtimise ja juriidilise avastamise spetsialistid, kui nad järgivad äri-, infotehnoloogia- ja juriidilisi suundumusi ja trajektoore, mida mõjutavad ja tulenevad Praegune Ukraina konflikti.

  Hindamine ja kaardid*

  Ukraina Konflikti hindamised — Ülevaade Maps

  Sõja Uurimise Instituut (ISW), Venemaa meeskond

  Kriitiliste ohtude projekt (CTP), Ameerika Enterprise Institute

  Üldine hindamise taustainfo

  ISW avaldab süstemaatiliselt Venemaa kampaania hinnanguid, mis sisaldavad kaarte, mis tõstavad esile hinnatud kontrolli maastiku üle Ukrainas ja peamised Venemaa manöövriteljed.

  Need kaardid suurendavad igapäevaseid sünteetilisi tooteid, mis hõlmavad olulisi sündmusi, mis on seotud Venemaa uuendatud agressiooniga Ukraina vastu.

  Vene solvav kampaania hinnangud

  6. november 2022

  Autor Kateryna Stepanenko ja Mason Clark

  Võtmearendus

  Key Kremli ametnikud hakkasid kollektiivselt deeskaleerida oma retoorika seoses tuumarelvade kasutamist novembri alguses. Venemaa välisministeerium (MFA) avaldas 2. novembril avalduse „tuumasõja ennetamise” kohta, milles märkis, et Venemaa „juhindub rangelt ja järjekindlalt tuumasõja vastuvõetamatuse postulaadist, milles võitjaid ei saa olla ja mida ei tohi kunagi vallandada.

  Key Buffee

  Wagner Groupi finantseerija Jevgeni Prigožin kinnitas 6. novembril, et Wagneri grupp loob Kurski ja Belgorodi oblastites kohalikele „rahvamiilitsatele” koolitus- ja juhtimiskeskusi.

  Vene milbloggers võimendasid teateid, et Venemaa 155. mereväe jalaväebrigaad kandis tõsiseid kaotusi hiljutise pealetungi ajal Donetski oblasti Pavlivka suunas.

  Vene allikad väitsid, et Ukraina väed jätkasid vasturünnavaid operatsioone Svatove ja Kreminna suunal.

  Venemaa opositsiooniallikad teatasid, et Ukraina kestmine Makiivka lähedal Luhanski oblastis võis ühe päevaga hukata kuni 500 vene mobiliseeritud personali.

  Vene väed jätkasid kaitsepositsioonide kehtestamist Dnipro jõe lääne- (paremal) kaldal Khersoni oblastis. Ukraina väed jätkasid Khersoni oblastis oma keeldumiskampaaniat Venemaa logistika vastu.

  Vene väed viisid läbi maapealseid rünnakuid Bakhmuti, Avdiivka ja Vuhledari lähistel. Vene allikad väitsid, et Venemaa väed murdsid Bakhmuti lähedal Ukraina kaitsemehhanismid läbi, tegid marginaalseid kasumeid Avdiivkast lõunas ja jäid impaleerituks Pavliivka lähistel Lääne-Donetski oblastis.

  Ukraina töötajad parandasid 5. novembril Zaporižžžžžžžžžja tuumaelektrijaama (ZNPP) kaks välist elektriliini, jätkates elektrivarustust ZNPP-le pärast kestamist depingestatud rajatise 3. novembril.

  Venemaa okupatsiooniametnikud tsitasid jätkuvalt Ukraina streigi ohtu Kakhovka hüdroelektrijaamale, et õigustada tsiviilisikute jätkuvat sunniviisilist ümberpaigutamist Khersoni oblastis.

  Vene okupatsiooni ametnikud jätkasid sunniviisiliselt Ukraina lapsi okupeeritud Ukrainast Venemaale „puhkuse” skeemide varjus.

  Vene väed jätkasid võitlust kodumaise vastupanu ja kehva ettevalmistamise käimasolevate mobilisatsiooni jõupingutusi.

  Lugege täielikku värskendust.

  5. november 2022

  Karolina Hird, Kateryna Stepanenko, Riley Bailey, Angela Howard ja Mason Clark

  Võtmearendus

  Wagner Grupi finantseerija Jevgeni Prigožin püüab varjata oma jõupingutusi oma iseseisva võimubaasi tugevdamiseks pöördumisega Venemaa ajaloolise ühtsuse kontseptsioonile.

  Key Buffee

  Wagner Groupi finantseerija Jevheni Prigožin püüab varjata oma jõupingutusi oma iseseisva võimubaasi tugevdamiseks pöördumisega Venemaa ajaloolise ühtsuse kontseptsioonile.

  Iraani välisminister Hossein Amir-Abdollahian kinnitas, et Iraan hakkas Venemaale droone pakkuma enne 24. veebruari, kuid eitas kummaliselt, et Venemaa väed on neid võitluses kasutanud.

  DNR väejuht Aleksandr Hodakovski väitis, et Venemaa sõbralik tuli võis alates mai keskpaigast põhjustada kuni 60% Venemaa kogukaotustest.

  Ukraina väed jätkasid väidetavalt vasturingut mööda Svatove-Kreminna joont.

  Vene väed jätkasid kaitsepositsioonide seadmist piki Dnipro jõge.

  Ukraina väed jätkasid Venemaa logistika ja transpordi sihtimist Khersoni oblastis.

  Vene väed jätkasid rünnakut ümber Bakhmut ja väitsid täpsustamata edusammud.

  Vene väed jätkasid edutuid pealetungioperatsioone Avdiivka-Donetski linna alal ja Lääne-Donetskis.

  Jätkuvad kehvad tingimused mobiliseeritud sõduritele katalüüsivad suuremahulist protesti Kaasanis.

  Tundmatu näitlejad väidetavalt üritanud mõrvata kõrge profiiliga Donetsk Rahvavabariigi (DNR) Riigikohtu kohtunik Aleksandr Nikulin.

  Venemaa jätkab personali kasutuselevõttu personali halduspositsioonidele okupeeritud aladel.

  Vene väed jätkasid sundevakueerimisi Khersoni oblastis. Üle 80% Kherson elanikud väidetavalt evakueerunud.

  Lugege täielikku värskendust.

  4. november 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Riley Bailey, Madison Williams, Jekaterina Klepanchuk ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Vene sõjavägi üritab tõenäoliselt Donetski pealetungi taaskäivitamiseks kasutada mobiliseeritud personali, kuid tõenäoliselt ei suuda operatiivselt märkimisväärset kasu saavutada.

  Key Buffee

  Vene sõjavägi üritab tõenäoliselt kasutada mobiliseeritud personali Donetski pealetungi taaskäivitamiseks, kuid tõenäoliselt ei suuda saavutada operatiivselt olulist kasu.

  Vene väed on seadnud tingimused korrapäraseks taganemiseks Dnipro jõe läänekaldalt, et vältida reisi Khersoni oblastis.

  President Vladimir Putin seab tõenäoliselt tingimused mobilisatsiooni jätkamiseks varjatult vaatamata väidetele, et osaline mobilisatsioon tekitas piisavalt jõude.

  Venemaa kulukad jõu tootmise meetmed kaaluvad tõenäoliselt jätkuvalt Venemaa majandust ja tekitavad sotsiaalseid pingeid.

  Iraan kasutab tõenäoliselt ära Venemaa tuginemist Iraani valmistatud relvasüsteemidele, et taotleda Venemaa abi oma tuumaprogrammiga.

  Vene väed võivad kasutada äärmuslikke meetmeid mahajäetud personali vastu, püüdes reageerida tõsistele moraaliküsimustele.

  Vene allikad väitsid, et Ukraina väed jätkasid vasturünnaoperatsioone Kreminna ja Svatove suunal.

  Vene väed jätkasid olemasolevate ja uute kaitseliinide ettevalmistamist Khersoni oblastis.

  Vene väed jätkasid pealetungioperatsioonide läbiviimist Bakhmuti, Avdiivka ja Donetski linna ümbruses.

  Vene väed jätkasid sundevakueerimismeetmeid Khersoni oblastis.

  Venemaa ja okupatsiooniametnikud jätkasid meetmete kehtestamist Ukraina laste sundküüditamiseks Vene Föderatsiooni.

  Lugege täielikku värskendust.

  3. november 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Riley Bailey, Grace Mappes, Jekaterina Klepanchuk ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Vene väed jätkavad tagasi mõned elemendid Loode Kherson oblast, kuid see on veel ebaselge, kas Vene väed võitlevad Kherson City.

  Key Buffee

  On veel ebaselge, kas Vene väed kaitsevad Khersoni linna hoolimata mõnede Vene elementide käimasolevast väljaviimisest Loode-Khersoni oblastist.

  Vene väed paigutasid enneaegselt äsja mobiliseeritud personali ründeoperatsioonidele Lääne-Donetski oblastis minimaalse ja operatiivselt tähtsusetu territoriaalse kasu saavutamiseks.

  Vene müügikohtades jätkuvalt avaldada vastuolulisi ja segane teateid vallandamise kolonel kindralkolonel Aleksander Lapin kohalt CMD ülem või ülem Vene „keskne” väed.

  Venemaa võimud võivad kehtestada tingimused Zaporižžžžžžia tuumaelektrijaama peatselt üle Vene elektrivõrku.

  Vene allikad väitsid, et Ukraina väed jätkasid vasturünnakute läbiviimist Kreminna ja Svatove suunal.

  Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone Bakhmuti, Avdiivka ja Donetski linna ümbruses.

  Vene sõjavägi on jätkuvalt silmitsi väljendunud probleemidega kriitilise sõjavarustuse tarnimisel.

  Venemaa kaitseministeerium tõenäoliselt jätkab mobilisatsiooni jõupingutusi varjatult.

  Vene okupatsiooniametnikud jätkasid sundevakueerimist Khersoni oblastis.

  Lugege täielikku värskendust.

  2. november 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Riley Bailey, Karolina Hird, Grace Mappes, Madison Williams, Jekaterina Klepanchuk ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Venemaa president Vladimir Putin jätkab Ukraina suveräänsuse idee tagasilükkamist viisil, mis on põhimõtteliselt vastuolus tõsiste läbirääkimistega.

  Key Buffee

  Nagu ISW on varem prognoositud, avaldavad Venemaa jõu tootmise jõupingutused koos lääne sanktsioonidega pikaajalist kahjulikku mõju Venemaa majandusele.

  Venemaa presidendi Vladimir Putini üleskutsed konkurentsivõimeliseks Venemaa sõjatööstuseks on lahutatud Venemaa tarneahela ja kaitsetööstusbaasi küsimuste reaalsusest.

  Venemaa ametnikud teatasid, et okupatsioonivõimud alustasid Zaporižžžžžja tuumaelektrijaama (ZNPP) integreerimist Venemaa jurisdiktsiooni alla.

  Vene ja Valgevene ametnikud jätkavad pikaajalist teabeoperatsiooni, et Valgevene siseneb Venemaa nimel Ukrainas sõtta, kuid Valgevene sisenemine sõtta on endiselt väga ebatõenäoline, nagu ISW on varem hinnanud.

  Venemaa allikad väitsid, et Ukraina väed jätkasid vasturünnakute läbiviimist Svatove ja Kreminna suundades ning Venemaa väed tegid Ukraina vägede piiramiseks pealetungioperatsioone.

  Vene väed jätkasid kaitseoperatsioone piki Dnipro jõge, Ukraina väed jätkasid aga keeldumiskampaaniat.

  Vene väed jätkasid maapealünnakute läbiviimist Bakhmuti ja Donetski linna lähedal.

  Vene väed jätkasid vabatahtlike pataljonide mobilisatsioonipingutusi ja reklaami madala moraaliga võitledes.

  Venemaa okupatsioonivõimud jätkasid Khersoni oblasti elanike sunniviisilist ümberpaigutamist, okupeeritud territooriumil Ukraina ettevõtete riigistamist ja Ukraina laste sunniviisiliselt deporteerimist Venemaale.

  Lugege täielikku värskendust.

  1. november 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Riley Bailey, Karolina Hird, Grace Mappes, Madison Williams, Jekaterina Klepanchuk ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Iraan plaanib Ukrainas kasutamiseks Venemaale saata rohkem lahingudroone ja uusi ballistilisi raketisüsteeme, tugevdades tõenäoliselt veelgi Venemaa sõltuvust Iraani valmistatud relvasüsteemidele.

  Key Buffee

  Planeeritud Iraani droonide ja ballistiliste rakettide saadetised Venemaale tugevdavad tõenäoliselt veelgi Venemaa tuginemist Iraani ja Iraani valmistatud relvasüsteemidele.

  Vene MoD alustas oma poolaastase languse ajateenistsükli hoolimata Venemaa võimude aruannetest varjatult jätkuvatest mobilisatsioonimeetmetest.

  Lõuna sõjaväeringkonna 8. kombineeritud relvaarmee (SMD) ülem, kindralleitnant Andrei Mordvitšov, asendas väidetavalt Kesksõjaväeringkonna (CMD) ülemana kolonel-kindralkolonel-Aleksandr Lapini.

  Wagner Groupi finantseerija Jevgeni Prigozhin tõenäoliselt üritab lahendada kritiike oma paralleelsete sõjaliste struktuuride vastu pärast Lapini teatatud vallandamist.

  Vene allikad väitsid, et Ukraina väed jätkasid vasturünnakute läbiviimist Svatove ja Kreminna suundades.

  Vene väed jätkasid kaitseettevalmistusi, Ukraina väed viisid aga Khersoni oblastis läbi vasturünnavaid operatsioone.

  Vene väed jätkasid pealetungioperatsioonide läbiviimist Bakhmuti ümbruses ja Donetski linna ümbruses.

  Vene väed jätkasid Venemaa kontrolli tugevdamist Zaporižžžžžžja tuumaelektrijaama üle.

  Venemaa sõjalised struktuurid on väidetavalt laiendades koolitusvõimet.

  Venemaa okupatsiooniametnikud jätkasid tingimuste kehtestamist elanike pikaajaliseks ja alaliseks ümberpaigutamiseks Dnipro jõe idakaldalt Khersoni oblastis.

  Lugege täielikku värskendust.

  Me ei anna Venemaa sõjakuritegudest üksikasjalikult aru, sest need tegevused on Lääne meedias hästi kaetud ega mõjuta otseselt sõjalisi operatsioone, mida me hindame ja prognoosime. Jätkame nende kuritegelike tegevuste mõju hindamist ja aruandlust Ukraina sõjaväele ja elanikkonnale ning konkreetselt võitlusele Ukraina linnapiirkondades. Me mõistame täielikult hukka need Venemaa relvakonfliktide seaduste, Genfi konventsioonide ja inimkonna rikkumised, kuigi me neid nendes aruannetes ei kirjelda.

  Kronoloogia kaardid novembrist 1-6, 2022 — Mouseover Leidke

  Ukraina Konflikti kaardid - 110122-110622

  Vaata Vene invasiooni sõja interaktiivse kaardi uurimise instituuti

  Loe viimaseid Ukraina Konflikti uudiseid Instituut for Study of War

  * Jagatud otsese selgesõnalise loata Instituut for Uuring of War (ISW).

  Sõja Uurimise Metodoloogia Instituudi kohta

  ISW uurimismetoodika tugineb nii esmastele kui ka teisestele allikatele, võimaldades teadlastel arendada terviklikku arusaamist olukorrast kohapeal. Et analüüsida sõjalisi ja poliitilisi arenguid mis tahes konkreetses piirkonnas, peavad ISW uurimisanalüütikud täielikult mõistma vaenlase ja sõbralike jõudude süsteeme. Samuti peavad nad mõistma rahvastiku demograafia, füüsilist maastikku, poliitikat ja selle piirkonna ajalugu. See loob analüütilise aluse konkreetsete arengute põhjuste mõistmiseks ja nende määratud teadusuuringute eesmärkide täitmiseks. ISW analüütikud veedavad aega ka sellistes kohtades nagu Iraak, Afganistan ja mujal, et paremini mõista julgeoleku- ja poliitilist olukorda ning hinnata praeguste strateegiate ja poliitika rakendamist. Meie teadlased koguvad andmeid ja analüüsivad suundumusi, toodavad uurimisvaldkondade arengute granuleeritud analüüsi, andes täpse, kõrge resolutsiooniga, õigeaegse ja põhjaliku pildi olukorrast. ISW uurimismetoodika tagab oma edu ja pühendumuse parandada rahva võimet sooritada sõjalisi operatsioone, saavutada strateegilisi eesmärke ja reageerida tekkivatele probleemidele, mis võivad nõuda Ameerika sõjalise võimu kasutamist.

  Umbes Instituut Uuring of War

  Instituut for Study of War edendab teadlikku arusaamist sõjaliste asjade usaldusväärsete teadusuuringute, usaldusväärse analüüsi ja uuendusliku hariduse kaudu. Me oleme pühendunud parandama riigi võimet sooritada sõjalisi operatsioone ja reageerida tekkivatele ohtudele, et saavutada USA strateegilised eesmärgid. ISW on mittepartisan, mittetulunduslik, avaliku poliitika uurimisorganisatsioon.

  Lisateave, osaleda ja anda oma panus täna.

  Täiendav lugemine

  [Iga-aastane uuendus] Rahvusvaheline küberõiguse praktikas: Interaktiivne tööriista

  Andmesaatkonnad: Rahvusriikide suveräänsus, turvalisus ja järjepidevus

  Allikas: ComplexDiscovery