Sat. Aug 13th, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Примітка редактора: Одним з найбільш точних і детальних джерел для поточних оновлень про кризу в Україні є оновлення конфлікту в Україні від Інституту вивчення війни. Інститут вивчення війни (ISW) є організацією 501 (c) (3) і виробляє суворо безпартійні, неідеологічні, засновані на фактах дослідження. ISW прагне сприяти поінформованому розумінню війни та військової справи шляхом всебічного, незалежного та доступного дослідження та аналізу з відкритим кодом. Дослідження ISW доступні для широкої громадськості, військових практиків, політиків та членів ЗМІ. Забезпечуючи щоденний узагальнення ключових подій, пов'язаних з російською агресією проти України, оновлення СРС можуть принести користь фахівцям з кібербезпеки, управління інформацією та юридичним відкриттям, оскільки вони слідкують за бізнесом, інформаційними технологіями та правовими тенденціями та траєкторіями, на які впливають та випливають з поточний конфлікт в Україні.

  Оцінка та карти*

  Оцінка конфлікту в Україні — огляд на картах

  Інститут вивчення війни (ISW), команда Росії

  Проект критичних загроз (CTP), Американський інститут підприємництва

  Загальна інформація про фон оцінки

  СРС систематично публікує оцінки російської кампанії, які включають карти, які висвітлюють оцінюваний контроль місцевості в Україні та основні російські маневрені осі.

  Ці карти доповнює щоденну синтетичну продукцію, яка висвітлюють ключові події, пов'язані з відновленням російської агресії проти України.

  Оцінки російської наступальної кампанії

  16 трав. 2022 р.

  Автор: Катерина Степаненко, Кароліна Гьорд та Фредерік Каган

  16 травня російські війська провели обмежений і в значній мірі невдалий наземний наступ вздовж лінії фронту в Україні. Російське угруповання навколо Харкова особливо намагається утримати кордон і не дати українським військам просунутися далі на північ. Ця діяльність відрізняється від попередніх російських вилучень з Києва, Чернігова та Сум на початку війни, коли росіяни повністю повернулися на російську територію. Російські війська можуть прагнути утримати позиції в Україні та продовжити артилерійські удари по українських позиціях з метою недопущення потрапляння українських військ у трубчастий або ракетно-артилерійський полігон передмістя Бєлгорода, великого міста Росії та ключового центру російських військових зусиль. Росіяни, можливо, сподіваються провести контр-контрнаступ, щоб відсунути на південь до Харкова, хоча такі зусилля малоймовірні.

  Російські військові блогери продовжували розміщувати аналіз, який скептично ставиться до російських зусиль і все більше відповідає оцінкам західних військових невдач Росії в Україні. Один з таких блогерів Ігор Стрєлков стверджував, що російський наступ на Донбас остаточно провалився і що «жодного великого населеного пункту» не було звільнено. Стрєлков навіть зазначив, що захоплення Рубіжного відносно незначне, оскільки це сталося ще до початку нового наступу на Донбасі. Стрєлков заявив, що російські війська навряд чи звільнять Донбас до літа і що українські війська будуть утримувати свої позиції в районі Донецька. Стрєлков особливо стверджував, що провали Росії поки що його не здивували, оскільки наміри російського командування були настільки очевидні протягом всієї операції, що українські війська знають, як саме краще реагувати, і попереджає, що російські війська борються до виснаження за «правилами» запропонований ворогом». Тривале розчарування проросійських мілблогерів російськими військовими зусиллями може розпалити невдоволення і в самій Росії, особливо якщо Москва продовжить натискати на фронт рекрутингові та призовні зусилля, які направляють погано підготовлені гарматні корми на передову.

  16 травня з комбінату «Азовсталь» евакуювали понад 260 захисників Маріуполя в окуповані Росією населені пункти Донецької області. Українська та російська влада провели переговори про евакуацію поранених українських військовослужбовців через гуманітарні коридори. Українські чиновники раніше закликали до евакуації 60 медиків та тяжко поранених військовослужбовців 13 травня. Кремль може розширити гуманітарні коридори для українських захисників, намагаючись повністю контролювати Маріуполь.

  На окупованих територіях України зростають тертя між російськими окупаційними адміністраціями та проросійськими колабораціоністами. У Запорізькій обласній військовій адміністрації повідомили, що російські війська мають серйозні конфлікти з колаборантами через міжособистісні силові конфлікти. Відомий колабораціоніст в Запоріжжі звинуватив російсько-встановленого губернатора району в крадіжці його 10 000 рублевих компенсацій. Радник мера Маріуполя Петро Андріщенко додатково заявив, що родичі мобілізованих до військ Донецької Народної Республіки (ДНР) проводять масову акцію протесту проти мобілізації в Донецьку. Незважаючи на те, що СРС не може самостійно перевірити ці претензії, таке невдоволення окупаційних елементів свідчить про загальну відсутність планування російської влади на окупованих територіях, що зараз посилюється все більш очевидними російськими втратами.

  Ключові винос

  Російська і українська влада провела переговори про евакуацію 264 поранених українських військовослужбовців з металургійного комбінату «Азовсталь» 16 травня.

  Українські війська досягли російського кордону на північ від Харкова

  Російські війська продовжили безуспішні наземні операції в Донецькій і Луганській областях і 16 травня не досягли підтверджених успіхів.

  Російські війська продовжували зміцнювати свої позиції в Запорізькій області.

  Прочитайте повне оновлення.

  15 трав 2022 р.

  Автор: Катерина Степаненко, Фредерік Каган та Джордж Баррос

  Російські війська, ймовірно, відмовилися від мети завершити масштабне оточення українських підрозділів від Донецька до Ізюму на користь завершення захоплення Луганської області. Голова Луганської обласної адміністрації Сергій Гайдай заявив, що російське військове командування, швидше за все, розуміє, що не зможе захопити Донецьку область, але вважає, що воно здатне досягти адміністративних кордонів Луганської області. Його спостереження в цілому узгоджуються з нашим аналізом. Російське військове командування, швидше за все, надасть пріоритет Сєвєродонецькій битві вперед, доклавши певних зусиль до зриву українських наземних ліній зв'язку (ГЛОК) на сході Донецької області. Російські війська продовжують скоординовані зусилля по захопленню Сєвєродонецька з півночі та півдня, що призведе до більш дрібного оточення українських військ, ніж очікувалося спочатку. Невдалі спроби Росії перетнути Сіверський Донець поблизу Кремінної можуть змістити російське оточення далі на схід, ближче до Сєвєродонецька через Рубіжне, а не проводити ширше оточення по кількох осях. Ймовірно, російські війська також зменшували просування до Слов'янська з Ізюму, можливо, через повільні темпи проведення там наступальної операції.

  Російські війська, ймовірно, закінчили боєздатних резервістів, змусивши російське військове командування об'єднати солдатів з різних елементів, включаючи приватні військові компанії і проксі-ополчення, в нібито регулярні армійські підрозділи і військово-морську піхоту. У Генштабі України повідомили, що близько 2500 російських резервістів проходять навчання у Бєлгородській, Воронезькій та Ростовській областях для посилення російських наступальних операцій в Україні. Ця кількість резервістів навряд чи створить достатньо сил для поповнення російських підрозділів, які, як повідомляється, втратили до 20 відсотків штатного складу в деяких місцевостях - нічого не сказати про батальйонну тактичну групу, яка була значною мірою знищена останнім часом під час спроби перетнути Сіверський Донець. Управління воєнної розвідки України заявило, що російські війська проводять приховану мобілізацію і створюють нові підрозділи з мобілізованим особовим складом, які, ймовірно, мають недостатню підготовку, щоб бути ефективними і мало мотивації до боротьби. Російські війська також розгорнули нових призовників з окупованих населених пунктів Донецької та Луганської областей для підтримки наступу навколо Харкова, ймовірно, через брак російських резервів.

  Як повідомляється, російські приватні військові компанії формують комбіновані підрозділи з повітряно-десантними елементами через значні втрати робочої сили. Денатурація елітних повітряно-десантних підрозділів з найманцями шокує, і це буде найяскравішим свідченням того, що Росія вичерпала наявні боєздатні резерви робочої сили. Повідомляють, що російська 810-а гвардійська піхотна бригада приймає особовий склад інших підрозділів Чорноморського флоту, включаючи членів екіпажу кораблів ВМС. Новоутворені або перегруповані підрозділи навряд чи будуть ефективними в бою.

  Російські війська, ймовірно, зміцнюють окуповані населені пункти на півдні України, вказуючи на те, що росіяни прагнуть встановити постійний контроль в регіоні. Українські чиновники повідомили, що російські війська почали копати траншеї та будувати бетонні облицювання в невстановлених районах Миколаївської та Херсонської області, поблизу Мелітополя та на заході Запорізької області.

  Ключові винос

  Російські війська, швидше за все, нададуть пріоритет перемозі в Сєвєродонецькій битві, подолавши адміністративні кордони Донецької області.

  Російські війська не просунулись на Слов'янському напрямку через невдалі наступальні операції в районі Ізюму. Українська авіація продовжує діяти на північ і схід від Ізюму.

  Російські війська продовжували здійснювати артилерійський, повітряний і морський штурми на металургійний комбінат «Азовсталь», але захисники Маріуполя зберегли свої позиції.

  Російські війська укріплюють окуповані населені пункти вздовж південної осі, що свідчить про цілі Росії для постійного контролю над територією.

  Прочитайте повне оновлення.

  14 трав. 2022 р.

  Автор: Катерина Степаненко та Фредерік Каген

  Знищення українськими значними елементами російської мотострілецької бригади, яка 11 травня намагалася перетнути понтонний міст через Сіверський Донець, шокувало видатних російських мілблогерів. Ці блогери почали коментувати некомпетентність російських військових своїм сотням тисяч послідовників. Спроба переправи через річку показала приголомшливу відсутність тактичного сенсу, оскільки супутникові знімки показують (знищені) російські машини, щільно згруповані на обох кінцях (зруйнованого) мосту, що явно дозволяє українським артилериям вбивати сотні і знищувати десятки машин концентрованими ударами. Мілблогери, які досі підбадьорювали російських військових, критикували керівництво збройних сил Росії за те, що вони не перейнялися досвідом у війні. Вони також висловили стурбованість тим, що постійне проштовхування російських пропагандистських ліній ускладняє їм розуміння того, що насправді відбувається.

  Наслідки цієї зміни тону та дискурсу цих мілблогерів є невизначеними, але можуть бути потужними. Люди, які живуть під жорстко цензурованими режимами, часто довіряють особам, які, здається, не залежать від уряду, але загалом узгоджені з урядом більше, ніж урядова лінія (навіть більше, ніж громадяни демократичних суспільств). Коментар цих широко читаних мілблогерів може викликати у Росії зростаючі сумніви щодо перспектив Росії у цій війні та компетенції російських воєначальників (принаймні).

  Знищення елементів мотострілецької зброї також може сильно зірвати зусилля Росії з ізоляції Сєвєродонецька та Лисичанська від півночі. Російські війська не робили спроб наступу в цьому районі протягом останніх 24 годин.

  Російські війська продовжили операції, щоб створити умови для битви під Сєвєродонецьком з півдня, однак наступали на місто Золоте, приблизно в 30 км на південь від Сєвєродонецька. Російські війська, ймовірно, прагнуть убезпечити шосе на північ від Золотого до Сєвєродонецька для їх просування, але вони також можуть прагнути перерізати останню магістраль, що з'єднує Сєвєродонецьк з рештою України через Бахмут. Вони могли спробувати вдарити північний захід по всій країні зі своїх нинішніх позицій, щоб перерізати цю трасу ближче до Лисичанська та Сєвєродонецька. Росіяни вкрай малоймовірно зможуть взяти Бахмут, але вони, можливо, зможуть перерізати або зробити непридатною трасу від Бахмута до Сєвєродонецька, якщо зможуть просунутися досить далеко по будь-якому з цих можливих маршрутів.

  Українські війська, ймовірно, проведуть контрнаступальні операції з витіснення росіян з Ізюму, вважають українські чиновники. Раніше ми відзначали, що російський артилерійський вогонь, спрямований на захід з району Ізюму, швидше мав на меті зірвати такий контрнаступ, ніж встановити умови для російського нападу.

  Російські війська продовжили виведення військ з Харківської області, але, ймовірно, намагатимуться провести лінію на схід від Вовчанська, щоб забезпечити безпеку наземної лінії зв'язку (ГЛОК), що йде від Бєлгорода через Вовчанськ до Ізюму. Місцевість в цій місцевості в цілому сприяє захиснику, а у росіян є інші ГЛОК, якими можна постачати Ізюм, тому українці можуть не намагатися просунутися набагато далі на схід в цей час.

  Українські захисники, незважаючи на жахливі умови, продовжували воювати на комбінаті «Азовсталь» в Маріуполі, продовжили бойові атаки. Українська оборона «Азовсталі» все ще прив'язує російські бойові сили і завдає втрат.

  Ключові винос

  Катастрофічні втрати Росії в невдалому переході через річку та військова некомпетентність, виявлена в цьому переході, похитнули довіру деяких видатних російських мілблогерів.

  Російські війська продовжують формувати операції для Сєвєродонецької битви з півдня, незважаючи на те, що ці втрати принаймні тимчасово зірвали їх зусилля з півночі.

  Українські війська заявили, що проведуть контрнаступ навколо Ізюму.

  Російські війська продовжували виводити війська з півночі Харківської області, але, ймовірно, намагатимуться провести лінію захисту своїх наземних ліній зв'язку від Бєлгорода через Вовчанськ до Ізюму.

  Прочитайте повне оновлення.

  13 травня 2022 р.

  Автор: Катерина Степаненко та Фредерік Каген

  Російські військові, ймовірно, вирішили повністю відійти від своїх позицій навколо Харкова в умовах українських контрнаступів і обмеженої доступності підкріплень. Російські підрозділи, як правило, не намагалися утримати позиції проти контратаки українських військ протягом останніх кількох днів, за деякими винятками. Повідомлення західних чиновників і відео офіцера Донецької Народної Республіки (ДНР) свідчать про те, що Москва зосереджена на проведенні впорядкованого виведення військ і пріоритетності повернення росіян додому, перш ніж дозволити довіреним силам увійти в Росію, а не намагатися утримувати свої позиції поблизу міста.

  Україна, таким чином, схоже, виграла битву під Харковом. Українські війська не дозволили російським військам оточити, не кажучи вже про захоплення Харкова, а потім вигнали їх з усього міста, як це робили російським силам, які намагалися захопити Київ. Українські війська, ймовірно, спробують зірвати принаймні найзахідніші з наземних ліній зв'язку (ГЛОК) між Бєлгородом і російськими військами, зосередженими навколо Ізюму, хоча Росія використовує кілька ГЛОК, в тому числі трохи далі від нинішніх українських позицій, ніж будь-який український швидше за все, найближчим часом настане контрнаступ. Місцевість на схід від нинішніх українських позицій також може сприяти спробам росіян захищати свої ГЛОС, оскільки великі водні особливості каналізують рух і створюють дросельні точки, які українцям доведеться проривати.

  Російські війська продовжували зусилля з просування по всій периферії міста Ізюм-Донецьк, але досягли незначного прогресу. Російські війська спробували наземний наступ з Ізюму, що не досягло прогресу. Раніше ми висунули гіпотезу, що Росія може відмовитися від спроб просунутися з Ізюму, але росіяни або не прийняли такого рішення, або ще не повністю взяли на себе зобов'язання. Невеликі і невдалі атаки на південному кінці виступу біля Донецька тривали, але реального прогресу не досягли.

  Основними зусиллями Росії продовжують залишатися спроби оточити Сєвєродонецьк і Лисичанськ з півночі і з півдня. Російські війська, які атакували з Попасної на північ, не досягли значного прогресу за останню добу. Російські війська, що йдуть з півночі на південь, не змогли перетнути Сіверський Донець і зазнали руйнівних втрат у своїх спробах. Росіянам може не вистачити додаткової свіжої бойової сили, щоб компенсувати ці втрати та продовжувати наступ у досить великих масштабах, щоб завершити оточення, хоча вони, ймовірно, продовжуватимуть це робити.

  Українські захисники Маріуполя продовжують воювати незважаючи на шанси, хоча російські нападники, схоже, проникли на об'єкт «Азовсталі».

  Ключові винос

  Україна, швидше за все, виграла битву під Харковом. Російські війська продовжували виводити війська з північних населених пунктів навколо Харкова. Українські війська, ймовірно, спробують зірвати російські наземні лінії зв'язку в Ізюмі.

  Українські війська, ймовірно, зірвали спробу Росії перетнути річку Сіверський Донець в силі, підірвавши зусилля Росії щодо масових військ на півночі Донбасу та завершити оточення Сєвєродонецька та Лисичанська.

  Російські війська, ймовірно, убезпечили шосе біля західного входу на металургійний комбінат «Азовсталь», але бойові дії за об'єкт тривають.

  Російські війська в Запорізькій області, ймовірно, намагаються досягти артилерійського полігону за межами Запоріжжя.

  Повідомляють, що українські війська намагаються відновити контроль над островом Зміїний біля румунського узбережжя або, принаймні, порушити здатність Росії використовувати його.

  Прочитайте повне оновлення.

  Ми не повідомляємо детально про російські військові злочини, оскільки ця діяльність добре висвітлюється в західних ЗМІ і безпосередньо не впливає на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цих злочинних дій на українських військових та населення, а саме на бойові дії в українських міських районах. Ми засуджуємо ці порушення Росією законів збройного конфлікту, Женевських конвенцій та людяності, хоча ми не описуємо їх у цих звітах.

  Хронологія карт від 13 до 16 травня 2022 р. (Україна, Маріуполь, Луганськ, Харків, Херсон-Миколаїв та Молдова) — наведення курсору миші для прокрутки

  Читайте останні новини про конфлікт в Україні від Інституту вивчення війни

  * Спільний з прямим експрес-дозволом Інституту вивчення війни (ISW).

  Про Інститут вивчення методології воєнних досліджень

  Методологія досліджень ISW спирається як на первинні, так і на вторинні джерела, що дозволяє дослідникам розробити всебічне розуміння ситуації на місцях. Для того, щоб проаналізувати військові та політичні події в будь-якій даній області, дослідницькі аналітики ISW повинні повністю розуміти системи ворожих та дружніх сил. Вони також повинні розуміти демографію населення, фізичну місцевість, політику та історію цієї області. Це закладає аналітичний фундамент для розуміння причин конкретних розробок та виконання поставлених завдань дослідження. Аналітики ISW також проводять час у таких місцях, як Ірак, Афганістан та інші країни, щоб краще зрозуміти безпекову та політичну ситуацію та оцінити реалізацію поточних стратегій та політик. Наші дослідники складають дані та аналізують тенденції, виробляючи гранульований аналіз розробок у сферах досліджень, створюючи точну, високу роздільну здатність, своєчасну та ґрунтовну картину ситуації. Методологія досліджень ISW гарантує її успіх і прихильність до поліпшення здатності країни виконувати військові операції, досягати стратегічних цілей і реагувати на виникаючі проблеми, які можуть зажадати використання американської військової потужності.

  Про Інститут вивчення війни

  Інститут вивчення війни просуває поінформоване розуміння військової справи за допомогою надійних досліджень, довіреного аналізу та інноваційної освіти. Ми прагнемо покращити здатність країни здійснювати військові операції та реагувати на виникаючі загрози з метою досягнення стратегічних цілей США. СРС є безпартійною, некомерційною організацією з дослідження державної політики.

  Дізнайтеся більше, долучайтеся та внесіть свій внесок сьогодні.

  Додаткове читання

  [Щорічне оновлення] Міжнародне кіберправо на практиці: інтерактивний інструментарій

  Посольства даних: суверенітет, безпека та безперервність для національних держав

  Джерело: КомплексДіскавері

  На ходу? 2022 Кінетика ринку електронних відкриттів: п'ять сфер інтересу

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  Trusting the Process? 2021 eDiscovery Processing Task, Spend, and Cost Data Points

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  The Year in Review? 2021 eDiscovery Review Task, Spend, and Cost Data Points

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  A 2021 Look at eDiscovery Collection: Task, Spend, and Cost Data Points

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...