Thu. Feb 9th, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Примітка редактора: Одним з найбільш точних і докладних джерел для поточної інформації про українську кризу є оновлення українського конфлікту від Інституту вивчення війни. Інститут вивчення війни (ISW) є організацією 501 (c) (3) і виробляє суворо безпартійні, неідеологічні, засновані на фактах дослідження. ISW прагне сприяти інформованого розуміння війни та військових справ шляхом всебічних, незалежних та доступних досліджень та аналізу з відкритим кодом. Дослідження ISW доступні широкій громадськості, військовим практикам, політикам та членам ЗМІ. Забезпечуючи щоденний синтез ключових подій, пов'язаних з російською агресією проти України, оновлення ISW можуть принести користь фахівцям з кібербезпеки, управління інформацією та правових відкриттів, оскільки вони слідкують за діловими, інформаційними технологіями та правовими тенденціями та траєкторіями, на які впливають та випливають з поточний конфлікт в Україні.

  Оцінка та карти*

  Оцінки конфліктів в Україні — огляд на картах

  Інститут вивчення війни (ISW), збірна Росії

  Проект «Критичні загрози» (CTP), Американський інститут підприємництва

  Загальна оцінка Довідкова інформація

  ISW систематично публікує російські оцінки кампанії, які включають карти, що висвітлюють оцінений контроль місцевості в Україні та основні російські осі маневру.

  Ці карти доповнюють щоденну синтетичну продукцію, яка охоплює ключові події, пов'язані з оновленою російською агресією проти України.

  Оцінки російської наступальної кампанії

  31 жовтня 2022

  Кароліна Хірд, Кетрін Лолор, Джордж Баррос та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  31 жовтня російські війська провели чергову масштабну хвилю ракетних ударів по критичній українській інфраструктурі по всій країні, ймовірно, в спробі погіршити волю України до боротьби зі зниженням температури.

  Ключові винос

  Російські війська розгорнули чергову масштабну хвилю ударів по критичній українській інфраструктурі, ще більше пошкодивши електромережу і залишивши більшу частину Києва без води.

  Російські чиновники знову передумали про ризик того, що українські війська знищать Каховську греблю, замовивши евакуацію районів, які можуть бути затоплені. Немає ніякого сценарію, за якого Україна виграла б від руйнування греблі, і ця риторика, ймовірно, покликана прискорити евакуацію та забезпечити інформаційне прикриття для виведення російських військ із західного берега.

  Російські війська продовжують виходити із західного берега Дніпра, навіть якщо вони встановлюють умови для боротьби за позиції навколо Херсона.

  Фінансист Приватної військової компанії «Вагнер» Євген Пригожин домагався пред'явити проти мера Санкт-Петербурга звинувачення в корупції і оголосив про швидке відкриття Центру ЧВК Вагнера в Санкт-Петербурзі. Пригожин також напав на «олігархів» і «еліт» за те, що жили в комфорті і перешкоджали повній мобілізації Росії.

  Російські джерела продовжували стверджувати, що українські війська провели контрнаступальні операції на північному сході Харківської області та вздовж лінії Сватове — Кремінна 30 та 31 жовтня.

  Російські війська продовжували оборонні операції, а російські джерела повідомили, що українські війська продовжували контрнаступальні операції в Херсонській області 30 та 31 жовтня.

  Як повідомляється, українська кампанія по забороні завдає шкоди російським військам, які випливали через Дніпро.

  Російські війська продовжували наземні обстріли навколо Бахмута 30 і 31 жовтня.

  Російські джерела стверджували, що російські війська здійснили поетапні прибутки в районі міста Авдіївка - Донецьк 30 і 31 жовтня, але ISW не може перевірити ці претензії.

  Міністерство оборони Росії, ймовірно, намагається запобігти ухилення від призову, намагаючись обдурити російське населення, вважаючи, що осінні призовники не будуть відправлені на воювати в Україну.

  Міністерство оборони також оголосило про припинення часткової мобілізації 31 жовтня, виконавши розпорядження президента Росії Володимира Путіна про припинення мобілізації до кінця жовтня

  Органи місцевого самоврядування залишаються відповідальними навіть за основні положення щодо мобілізованого персоналу, демонструючи неефективність краудфандингових зусиль та неузгоджених ліній постачання для підтримки сучасних військових.

  Російська окупаційна влада в Херсонській області заявила, що дозволить використовувати українські гривні поряд з російськими рублями, демонструючи провал своїх багатомісячних зусиль щодо рублейзації в Херсоні.

  Російські чиновники продовжують створювати погані умови в окупованих районах Херсонської області, ймовірно, підганяють місцевих жителів до евакуації.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  30 жовтня 2022 р.

  Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Президент Росії Володимир Путін, швидше за все, спробує продовжити звичайні військові операції в Україні, щоб утримувати окуповані в даний час території, отримати нові позиції та встановити умови для краху західної підтримки України, який, ймовірно, очікує відбутися цієї зими.

  Ключові винос

  Непідтверджені російські повідомлення стверджували, що російський генерал-лейтенант Андрій Мордвічев (командувач 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу) замінив

  Генерал-полковник Олександр Лапін на посаді командира Центрального військового округу (ЦМД) станом на 30 жовтня. Російські джерела продовжують робити суперечливі повідомлення про те, чи був Лапін повністю звільнений від командування СМР або просто звільнений від командування російської оперативної «Центральної групи сил», що діє в Україні.

  Міністерство оборони Росії та російські джерела заявили, що російські війська відбили українські штурми на Першотравневе, Табаївці та Берестове в Харківській області.

  Українські джерела та геолокаційні повідомлення свідчать, що російські війська знищили міст через річку Красна в Красноріченському Луганської області. Російські міліблогери звинуватили українські війська в руйнуванні мосту.

  Російський окупаційний чиновник заявив, що російські війська готуються захищати місто Херсон інженерними оборонними спорудами в Білозерці та Чорнобаївці. Український військовий чиновник також зазначив, що російські чиновники продовжують готувати оборонні споруди навколо Херсона.

  Українські військові повідомили, що російські війська готуються вивести артилерійські підрозділи з невизначених районів на західному березі Дніпра для посилення інших напрямків. Українські військові також повідомили, що кілька сотень військовослужбовців Росгвардії дислокувалися з Чеченської Республіки до Каланчака на південному заході Херсонської області.

  Російські війська продовжували обстрілювати українські позиції в Бериславському районі Херсонської області, а українські та російські джерела надали обмежену інформацію щодо ситуації на лінії фронту в Херсонській області.

  Російські джерела заявили, що 30 жовтня російські війська захопили Водяне в Донецькій області (4 км на північний захід від Донецького міжнародного аеропорту). Вечірня доповідь Генерального штабу України не повідомляла про відбиття російських атак у цій сфері, як це зазвичай відбувається, потенційно вказуючи на те, що твердження Росії є точними.

  Російські джерела повідомили, що 30 жовтня російські війська захопили Павлівку Донецької області (2 км на південний захід від Вугледара). Деякі російські джерела стверджують, що російські війська контролюють лише половину Павлівки станом на 30 жовтня. Вечірня доповідь Генерального штабу України не повідомляла про відбиття російських атак у цій сфері, як це зазвичай відбувається, потенційно вказуючи на те, що твердження Росії є точними.

  Російські війська випустили крилаті ракети Kh-59 по Очакові Миколаївської області Російські джерела стверджують, що російські війська обстріляли і знищили військову інфраструктуру в Очакові.

  Мобілізовані чоловіки з Республіки Комі звернулися до російської влади зі скаргами на недостатню бойову техніку і бронежилет.

  Росія заявила про намір поставити 500 тис. тонн зерна в «найбідніші країни» після виходу з угоди, яка дозволила Україні експортувати своє зерно. Україна заявила, що має намір експортувати сільськогосподарську продукцію для підтримки світової продовольчої безпеки.

  Українські військові повідомили, що російські війська продовжують створювати умови в Новій Каховці, щоб відганяти місцевих жителів до евакуації.

  Окупаційна влада Херсонської області оголосила про подвійну валюту, яка дозволяє використовувати як рублі, так і гривні, розкручуючи багатомісячні зусилля для забезпечення рублейзації в області.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Жовтень 29, 2022

  Катерина Степаненко, Джордж Баррос, Кароліна Хірд, Грейс Маппес та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Як повідомляється, Кремль звільнив командувача Центрального військового округу генерал-полковника Олександра Лапіна від посади командувача «центральним» угрупуванням сил в Україні.

  Ключові винос

  Ймовірно, українські війська 29 жовтня провели атаку на фрегат Чорноморського флоту (ЧФ) класу Григорович біля Севастополя з безпілотних наземних машин.

  Як повідомляється, Кремль звільнив командувача Центрального військового округу генерал-полковника Олександра Лапіна від посади командувача «центральним» угрупуванням сил в Україні.

  Росія, ймовірно, прискорює зусилля з примусового знеселення районів Херсонської області вздовж Дніпра та повторного заселення їх російськими солдатами, деякі з яких вийшли з єдиної форми, що порушує закон про збройний конфлікт.

  Міністерство оборони Росії, ймовірно, реагує на тиск, який стягують міліблогери щодо поводження з російськими військовополоненими (військовополоненими) та проведення обміну полоненими.

  Українські війська консолідували завоювання і продовжили контрнаступальні операції вздовж лінії Сватове - Кремінна.

  Українська розвідка зазначила, що найякісніші російські війська досі несуть відповідальність за оборону Херсонської області.

  Російські війська продовжували встановлювати оборонні позиції на західному березі Дніпра.

  Російські війська, ймовірно, уповільнили темпи наступальних операцій в районі Бахмута через український удар.

  Російські джерела стверджують, що російські війська почали наступ в районі Вугледара.

  Російські війська, ймовірно, зробили незначні прибутки навколо Донецька.

  Як повідомляється, Кремль доручив російським суддям не надавати ув'язненим умовно-дострокове звільнення, а натомість направити їх на вербування в невстановлені приватні військові компанії (ЧВК)

  Кремль, ймовірно, проводить інформаційну операцію для зменшення напруженості між християнами та мусульманами в Росії для забезпечення релігійних груп меншин у складі російських збройних сил.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  28 жовтня 2022 р.

  Катерина Степаненко, Джордж Баррос, Райлі Бейлі, Кетрін Лолор та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Російські війська не досягають значного прогресу навколо Бахмута, Донецької області або де-небудь ще вздовж лінії фронту.

  Ключові винос

  Російські війська не досягають значного прогресу навколо Бахмута, Донецької області або де-небудь ще вздовж лінії фронту.

  Президент Володимир Путін і міністр оборони Сергій Шойгу оголосили про закінчення часткової мобілізації.

  Путін, можливо, намагається реабілітувати імідж Шойгу в інформаційному просторі, щоб протистояти зростаючому впливу провоєнної фракції силовиків.

  Зростаючий вплив фракції силовиків продовжує руйнувати російську провоєнну громаду.

  Російські джерела стверджують, що українські війська провели контрнаступальні операції в напрямку Кремінної та Сватового.

  Російські війська продовжували розгортати мобілізований особовий склад і встановлювати оборонні позиції на західному березі Дніпра в Херсонській області.

  Російські джерела стверджують, що українські війська провели контрнаступальні операції на північному заході Херсонської області.

  Російські війська продовжували наземні обстріли в Донецькій області.

  Російська окупаційна влада завершила «евакуацію» з частин окупованої Херсонщини.

  Як повідомляється, російська окупаційна влада планує до 30 жовтня примусити російське громадянство українським мирним жителям в окупованих районах України, ймовірно, частково легалізувати примусову мобілізацію українських мирних жителів в рамках осіннього циклу військового призову 1 листопада.

  Російська окупаційна влада продовжує спроби стерти українську історію, культуру та національну ідентичність в окупованих Росією частинами України.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  27 жовтня 2022 р.

  Джордж Баррос, Райлі Бейлі, Кароліна Хірд та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Президент Росії Володимир Путін продовжує відкидати ідею українського суверенітету в принципово несумісному з серйозними переговорами.

  Ключові винос

  Президент Росії Володимир Путін продовжує відкидати суверенітет України таким чином, який принципово несумісний з серйозними переговорами.

  Високопоставлений російський чиновник пригрозив, що Росія може націлити на західні комерційні супутники, що

  Російські джерела заявили, що українські війська провели контрнаступальні операції на північному сході Харківської області та вздовж лінії Кремінно-Лисичанськ.

  Російські війська продовжують оборонну підготовку вздовж східного берега Дніпра в Херсонській області.

  Російські джерела стверджують, що українські війська проводили обмежені наземні штурми в Херсонській області.

  Російські війська продовжували здійснювати наземні обстріли в Донецькій області.

  Російські військові направили мобілізаційні повідомлення іноземним громадянам, які працюють в Росії.

  Група Вагнера Євгена Пригожина, можливо, і далі розвиває свої можливості повітряної війни і видає більш складну техніку нарівні з звичайними російськими військовими.

  Російські чиновники та окупаційної адміністрації почали вилучення мобільних телефонів жителів на окупованих Росією територіях для підтримки правоохоронних та оперативних заходів безпеки.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Ми не докладно повідомляємо про російські військові злочини, оскільки ці заходи добре висвітлюються в західних ЗМІ і не впливають безпосередньо на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цих злочинних дій для українських військових та населення, а саме про бойові дії в українських міських районах. Ми повністю засуджуємо ці російські порушення законів збройних конфліктів, Женевських конвенцій і людства, хоча ми не описуємо їх у цих звітах.

  Хронологія карт з 27 жовтня - 31, 2022 - Наведення миші, щоб прокручувати

  Карти конфлікту в Україні - 102722-103122

  Див. інтерактивну карту російського вторгнення Інституту вивчення війни

  Читайте останні новини про конфлікт в Україні від Інституту вивчення війни

  * Спільний з прямим явним дозволом Інституту вивчення війни (ISW).

  Про Інститут вивчення методології досліджень війни

  Методологія дослідження ISW спирається як на первинні, так і на вторинні джерела, що дозволяє дослідникам розвивати всебічне розуміння ситуації на місцях. Для того, щоб проаналізувати військові та політичні події в будь-якій галузі, дослідницькі аналітики ISW повинні повністю розуміти системи ворожих і дружніх сил. Вони також повинні розуміти демографію населення, фізичну місцевість, політику та історію цієї області. Це закладає аналітичну основу для розуміння причин конкретних розробок та виконання поставлених ними дослідницьких завдань. Аналітики ISW також проводять час у таких місцях, як Ірак, Афганістан та інші, щоб краще зрозуміти безпекову та політичну ситуацію та оцінити реалізацію поточних стратегій та політики. Наші дослідники збирають дані та аналізують тенденції, виробляючи детальний аналіз подій у галузях досліджень, створюючи точну, високу роздільну здатність, своєчасну та ретельну картину ситуації. Методологія дослідження ISW гарантує її успіх та прихильність покращенню здатності країни виконувати військові операції, досягати стратегічних цілей та реагувати на виникаючі проблеми, які можуть вимагати використання американської військової сили.

  Про Інститут вивчення війни

  Інститут вивчення війни просуває усвідомлене розуміння військової справи шляхом надійних досліджень, надійного аналізу та інноваційної освіти. Ми прагнемо покращити здатність країни виконувати військові операції та реагувати на нові загрози для досягнення стратегічних цілей США. ISW є безпартійною, некомерційною, дослідницькою організацією державної політики.

  Дізнайтесь більше, долучайтеся та внесуйте свій внесок вже сьогодні.

  Додаткове читання

  [Річне оновлення] Міжнародне кіберправо на практиці: інтерактивний інструментарій

  Посольства даних: суверенітет, безпека та безперервність для національних держав

  Джерело: Комплексне відкриття