Tue. Jan 31st, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  הערת העורך: אחד המקורות המדויקים והמפוררים ביותר לעדכונים שוטפים על משבר אוקראינה הוא עדכון הסכסוך באוקראינה מהמכון לחקר המלחמה. המכון לחקר המלחמה (ISW) הוא ארגון 501 (c) (3) ומייצר מחקר שאינו מפלגתי, לא-אידיאולוגי ומבוסס עובדות. ISW מבקשת לקדם הבנה מושכלת של מלחמה וענייני צבא באמצעות מחקר וניתוח קוד פתוח מקיף, עצמאי ונגיש. המחקר של ISW זמין לציבור הרחב, אנשי צבא, קובעי מדיניות ואנשי תקשורת. מתן סינתזה יומית של אירועים מרכזיים הקשורים לתוקפנות הרוסית נגד אוקראינה, עדכוני ISW עשויים להועיל cybersecurity, ממשל מידע, ואנשי מקצוע גילוי משפטי כפי שהם בצע את העסק, טכנולוגיית מידע, ומגמות משפטיות מסלולים מושפעים על ידי ונובע הסכסוך הנוכחי באוקראינה.

  הערכה ומפיות*

  הערכות סכסוך באוקראינה - סקירה כללית במפות

  המכון לחקר המלחמה (ISW), צוות רוסיה

  פרויקט איומים קריטיים (CTP), המכון האמריקאי לארגונים

  מידע על רקע הערכה כללית

  ISW מפרסמת באופן שיטתי הערכות קמפיין רוסיות הכוללות מפות המדגישות את השליטה המוערכת בשטח באוקראינה וצירי תמרון רוסיים עיקריים.

  מפות אלה מגדילות מוצרים סינתטיים יומיומיים המכסים אירועים מרכזיים הקשורים לתוקפנות רוסית מחודשת נגד אוקראינה.

  הערכות המערכה ההתקפית הרוסית

  31 באוקטובר 2022

  מאת קרולינה הירד, קתרין לולר, ג'ורג' בארוס ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  הכוחות הרוסיים ניהלו גל מסיבי נוסף של שביתות טילים המכוונות לתשתיות אוקראיניות קריטיות ברחבי הארץ ב -31 באוקטובר, ככל הנראה בניסיון להשפיל את רצון אוקראינה להילחם עם ירידת הטמפרטורות.

  מזנונים מפתח

  הכוחות הרוסיים השיקו גל מסיבי נוסף של שביתות נגד תשתיות אוקראיניות קריטיות, ופגעו עוד יותר ברשת החשמל והותירו הרבה מקייב ללא מים.

  פקידים רוסים שוב שינו את דעתם על הסיכון של כוחות אוקראינית להרוס את סכר Kakhovka, הזמנת פינוי של אזורים שיכולים להיות מוצף. אין תרחיש בו אוקראינה תרוויח מהשמדת הסכר, ורטוריקה זו נועדה ככל הנראה להאיץ את הפינוי ולספק כיסוי מידע למשיכות רוסיות מהגדה המערבית.

  הכוחות הרוסיים ממשיכים לסגת מהגדה המערבית של נהר הדנייפרו גם כאשר הם קובעים תנאים להילחם על עמדות ברחבי חרסון סיטי.

  איש הכספים של החברה הצבאית הפרטית של וגנר יבגני פריגוז'ין ביקש להגיש אישומים נגד ראש עיריית סנט פטרסבורג בגין שחיתות והודיע על פתיחתו הקרובה של מרכז PMC וגנר בסנט פטרסבורג. Prigozhin תקף גם "אוליגרכים" ו "האליטות" לחיות בנוחות ומניעת גיוס מלא של רוסיה.

  מקורות רוסיים המשיכו לטעון כי כוחות אוקראינים ביצעו פעולות מתקפות נגד בצפון מזרח מחוז חרקוב ולאורך קו סוואטוב-קרמינה ב -30 וב -31 באוקטובר.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בפעולות הגנה ומקורות רוסיים דיווחו כי הכוחות האוקראינים המשיכו בפעולות מתקפות נגד במחוז חרסון ב -30 וב -31 באוקטובר.

  קמפיין ההסרה האוקראיני הוא דיווחים לפגוע כוחות רוסים exfiltrating ברחבי נהר הדנייפרו.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בתקיפות קרקעיות סביב בח'מוט ב-30 וב-31 באוקטובר.

  מקורות רוסיים טענו כי הכוחות הרוסים עשו רווחים מצטברים באזור אבדייבקה-דונייצק סיטי ב -30 וב -31 באוקטובר, אך ISW אינה יכולה לאמת טענות אלה.

  משרד הביטחון הרוסי (משרד ההגנה) ככל הנראה מנסה למנוע השתמטות טיוטה על ידי ניסיון להונות את האוכלוסייה הרוסית להאמין כי מגויסי הסתיו לא יישלחו להילחם באוקראינה.

  משרד ההגנה הודיע גם על סיום הגיוס החלקי ב- 31 באוקטובר, והוציא לפועל את הוראתו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לסיים את הגיוס עד סוף אוקטובר

  ממשלות רוסיות מקומיות נותרות אחראיות אפילו להוראות בסיסיות לאנשי גיוס, ומדגימים את חוסר היעילות של מאמצי מימון המונים וקווי אספקה לא מתואמים לתמיכה בצבא מודרני.

  רשויות הכיבוש הרוסי חרסון Oblast הודיעו כי הם יאפשרו את השימוש hryvnias אוקראינית לצד רובל רוסי, הוכחת הכישלון של מאמצי rubleization ארוכים החודשים שלהם חרסון.

  גורמים רשמיים ברוסיה ממשיכים ליצור תנאים גרועים בחלקים הכבושים במחוז חרסון, ככל הנראה יסיע תושבים מקומיים להתפנות.

  קרא את העדכון המלא.

  30 באוקטובר 2022

  מאת פרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ינסה ככל הנראה להמשיך בפעולות צבאיות קונבנציונאליות באוקראינה כדי להחזיק בשטחים הכבושים כיום, להשיג קרקע חדשה ולקבוע תנאים לקריסת התמיכה המערבית באוקראינה, כי סביר להניח שהוא מצפה להתרחש בחורף הקרוב.

  מזנונים מפתח

  דיווחים רוסיים לא מאושרים טענו כי סגן הגנרל הרוסי אנדריי מורדוויצ'ב (מפקד צבא הנשק המשולב השמיני של המחוז הצבאי הדרומי) הוחלף

  אלוף משנה אלכסנדר לאפין כמפקד המחוז הצבאי המרכזי (CMD) החל מה- 30 באוקטובר. מקורות רוסיים ממשיכים לדווח סותרים בשאלה האם לאפין הוקל לחלוטין מפיקודו של ה- CMD או פשוט הקלה מהפיקוד על "קבוצת הכוחות המרכזית" המבצעית הרוסית הפועלת באוקראינה.

  משרד ההגנה הרוסי ומקורות רוסיים טענו כי הכוחות הרוסיים דחפו תקיפות אוקראיניות על פרשוטרובנווה, טבאיבקה וברסליב במחוז חרקוב.

  מקורות אוקראינים ודוחות גיאוגרפיים מצביעים על כך שכוחות רוסיים הרסו גשר מעל נהר קרסנה בקרסנוריצ'נסקה, מחוז לוהנסק. milbloggers רוסית האשים כוחות אוקראיניים להרוס את הגשר.

  פקיד כיבוש רוסי הצהיר כי הכוח הרוסי מתכונן להגן על חרסון סיטי על ידי הגנות הנדסיות בבילוזרקה ובצ'ורנובייבקה. פקיד צבאי אוקראיני ציין גם כי פקידים רוסים המשיכו להכין הגנות סביב חרסון סיטי.

  גורמים צבאיים אוקראינים דיווחו כי הכוחות הרוסיים מתכוננים למשוך יחידות ארטילריה מאזורים שלא פורטו על הגדה המערבית של נהר דניפרו כדי לחזק כיוונים אחרים. גורמים צבאיים אוקראיניים דיווחו גם כי כמה מאות אנשי צבא Rosgvardia נפרסו מהרפובליקה של צ'צ'ניה לקלנצ'ק שבדרום מערב חרסון מחוז.

  הכוחות הרוסיים המשיכו להפגיז עמדות אוקראיניות בריסלב ריון, מחוז חרסון, ומקורות אוקראינים ורוסיים סיפקו מידע מוגבל בנוגע למצב בחזית מחוז חרסון.

  מקורות רוסיים טענו כי כוחות רוסיים כבשו את וודיאן, מחוז דונייצק, (4 ק"מ צפונית מערבית לשדה התעופה הבינלאומי דונייצק) ב -30 באוקטובר. דו"ח הערב של המטה הכללי האוקראיני לא דיווח על דחיית ההתקפות הרוסיות באזור זה כפי שהוא עושה בדרך כלל, דבר המצביע על כך שהתביעות הרוסיות מדויקות.

  מקורות רוסיים דיווחו כי כוחות רוסיים כבשו את פבליבקה, מחוז דונייצק (2 ק"מ דרומית-מערבית לוולדר) ב -30 באוקטובר. כמה מקורות רוסיים טוענים כי הכוחות הרוסיים שולטים רק במחצית של Pavlivka נכון ל -30 באוקטובר. דו"ח הערב של המטה הכללי האוקראיני לא דיווח על דחיית ההתקפות הרוסיות באזור זה כפי שהוא עושה בדרך כלל, דבר המצביע על כך שהתביעות הרוסיות מדויקות.

  כוחות רוסיים שיגרו טילי שיוט Kh-59 באוצ'קיב, מחוז מיקולייב. מקורות רוסיים טענו כי הכוחות הרוסיים התמקדו והשמידו תשתיות צבאיות באוצ'קיב.

  גברים מגויסים מרפובליקת קומי פנו לשלטונות רוסיה בתלונות על ציוד צבאי לא מספיק ושריון גוף.

  רוסיה הודיעה על כוונתה לספק 500,000 טון תבואה ל"מדינות העניות ביותר "בעקבות נסיגתה מהעסקה שאפשרה לאוקראינה לייצא את התבואה שלה. אוקראינה הודיעה כי בכוונתה לייצא מוצרים חקלאיים לשמירה על ביטחון המזון העולמי.

  גורמים צבאיים אוקראיניים דיווחו כי הכוחות הרוסיים המשיכו ליצור תנאים בנובה קחובקה כדי להסיע את התושבים המקומיים להתפנות.

  רשויות הכיבוש במחוז חרסון הודיעו על מערכת מטבע כפולה המאפשרת שימוש בשני הרובלים והריבניה, תוך התרת מאמץ של חודשים לאכוף רובליזציה באובלסט.

  קרא את העדכון המלא.

  29 באוקטובר 2022

  מאת קטרינה סטפננקו, ג'ורג' בארוס, קרולינה הירד, גרייס מאפס ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  על פי הדיווחים, הקרמלין הקל על מפקד המחוז הצבאי המרכזי (CMD), אלוף משנה אלכסנדר לאפין, מתפקידו כמפקד קבוצת הכוחות "המרכזית" באוקראינה.

  מזנונים מפתח

  כוחות אוקראינים ככל הנראה ביצעו התקפה נגד פריגטה מסוג גריגורוביץ 'של צי הים השחור (BSF) ליד סבסטופול עם רכבי שטח בלתי מאוישים ב -29 באוקטובר.

  על פי הדיווחים, הקרמלין הקל על מפקד המחוז הצבאי המרכזי (CMD), אלוף משנה אלכסנדר לאפין, מתפקידו כמפקד קבוצת הכוחות "המרכזית" באוקראינה.

  רוסיה היא ככל הנראה מזרז מאמצים כדי depulate בכוח אזורים של חרסון Oblast לאורך נהר Dnipro ולאכלס אותם מחדש עם חיילים רוסים, חלקם מתוך מדים בניגוד לחוק של סכסוך מזוין.

  משרד הביטחון הרוסי (Mod) צפוי להגיב ללחץ המוטלים על ידי milbloggers בנוגע לטיפול בשבויי מלחמה רוסים (שבויי מלחמה) והתנהלות חילופי שבויים.

  כוחות אוקראינים איחדו רווחים והמשיכו בפעולות נגד לאורך קו Svatove-Kreminna.

  המודיעין האוקראיני ציין כי הכוחות הרוסיים האיכותיים ביותר עדיין אחראים להגנה על חרסון Oblast.

  הכוחות הרוסיים המשיכו להקים עמדות הגנה על הגדה המערבית של נהר הדנייפרו.

  הכוחות הרוסיים ככל הנראה האטו את קצב הפעולות ההתקפיות באזור בחמוט עקב שביתה אוקראינית.

  מקורות רוסיים טענו כי הכוחות הרוסים פתחו במתקפה באזור Vuhledar.

  חיילים רוסים עשו רווחים שוליים סבירים סביב דונייצק סיטי.

  על פי הדיווחים, הקרמלין הורה לשופטים רוסים לא להעניק אסירים על תנאי אלא לכוון אותם לעבר גיוס בחברות צבאיות פרטיות שלא פורטו (PMCs).

  הקרמלין מנהל ככל הנראה פעולת מידע להפחתת המתחים בין נוצרים ומוסלמים ברוסיה כדי לספק קבוצות מיעוט דתיות בתוך הכוחות המזוינים הרוסיים.

  קרא את העדכון המלא.

  28 באוקטובר 2022

  מאת קטרינה סטפננקו, ג'ורג 'בארוס, ריילי ביילי, קתרין לולר ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  הכוחות הרוסיים אינם מתקדמים משמעותית סביב בחמוט, מחוז דונייצק או בכל מקום אחר לאורך קווי החזית.

  מזנונים מפתח

  הכוחות הרוסיים אינם מתקדמים משמעותית סביב בחמוט, מחוז דונייצק או בכל מקום אחר לאורך קווי החזית.

  הנשיא ולדימיר פוטין ושר הביטחון סרגיי שויגו הודיעו על סיום הגיוס החלקי.

  פוטין אולי מנסה לשקם את דמותו של שויגו במרחב המידע כדי להתמודד עם ההשפעה הגוברת של סיעת הסילוביקי הפרו-מלחמתית.

  ההשפעה הגוברת של סיעת הסילוביקי ממשיכה לשבור את הקהילה הרוסית הפרו-מלחמתית.

  מקורות רוסיים טענו כי כוחות אוקראינים ביצעו פעולות נגד נגד לכיוון Kreminna ו Svatove.

  הכוחות הרוסיים המשיכו לפרוס כוח אדם מגויס ולהקים עמדות הגנה בגדה המערבית של נהר הדנייפרו במחוז חרסון.

  מקורות רוסיים טענו כי כוחות אוקראינים ניהלו פעולות נגד בצפון מערב חרסון מחוז.

  הכוחות הרוסיים המשיכו בהתקפות קרקעיות במחוז דונייצק.

  שלטונות הכיבוש הרוסי השלימו את "פינוי" החלקים של מחוז חרסון הכבוש.

  על פי הדיווחים, רשויות הכיבוש הרוסיות מתכננות לכפות אזרחות רוסית על אזרחים אוקראינים בחלקים הכבושים באוקראינה עד 30 באוקטובר, ככל הנראה בחלקן להכשיר את הגיוס הכפוי של אזרחים אוקראינים כחלק ממחזור הגיוס בסתיו 1 בנובמבר.

  רשויות הכיבוש הרוסיות ממשיכות בניסיונותיהם למחוק את ההיסטוריה, התרבות והזהות הלאומית האוקראינית באזורים הכבושים ברוסיה.

  קרא את העדכון המלא.

  27 באוקטובר 2022

  מאת ג'ורג' בארוס, ריילי ביילי, קרולינה הירד ופרדריק וו קגן

  פיתוח מפתח

  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ממשיך לדחות את הרעיון של הריבונות האוקראינית באופן שאינו עולה בקנה אחד עם משא ומתן רציני.

  מזנונים מפתח

  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ממשיך לדחות את הריבונות האוקראינית באופן שאינו עולה בקנה אחד עם משא ומתן רציני.

  בכיר רוסי איים כי רוסיה תוכל למקד לוויינים מסחריים מערביים התומכים באוקראינה.

  מקורות רוסיים טענו כי כוחות אוקראינים ביצעו פעולות נגד בצפון מזרח מחוז חרקוב ולאורך קו קרמינה-ליסיצ'נסק.

  הכוחות הרוסיים ממשיכים בהכנות הגנתיות לאורך הגדה המזרחית של נהר הדנייפרו במחוז חרסון.

  מקורות רוסיים טענו כי כוחות אוקראינים ביצעו תקיפות קרקעיות מוגבלות במחוז חרסון.

  הכוחות הרוסיים המשיכו לבצע פיגועים קרקעיים במחוז דונייצק.

  הצבא הרוסי שלח הודעות גיוס לאזרחים זרים העובדים ברוסיה.

  קבוצת וגנר של יבגני פריגוז'ין עשויה לפתח עוד יותר את יכולות הלוחמה האווירית שלה ולשדוד ציוד מורכב יותר בקנה אחד עם הצבא הרוסי המקובל.

  בכירי רוסיה ובממשל הכיבוש החלו לתפוס את הטלפונים הסלולריים של התושבים בשטחים הכבושים ברוסיה כדי לתמוך באכיפת החוק ובאמצעי הביטחון המבצעיים.

  קרא את העדכון המלא.

  איננו מדווחים בפירוט על פשעי מלחמה רוסיים מכיוון שפעילויות אלה מכוסות היטב בתקשורת המערבית ואינן משפיעות ישירות על הפעולות הצבאיות שאנו מעריכים וחיזוי. נמשיך להעריך ולדווח על ההשפעות של פעילויות פליליות אלה על הצבא האוקראיני האוכלוסייה ובמיוחד על לחימה באזורים עירוניים אוקראינית. אנו מגנים לחלוטין את ההפרות הרוסיות הללו על חוקי העימות המזוין, אמנות ז'נבה והאנושות למרות שאיננו מתארים אותן בדוחות אלה.

  כרונולוגיה של מפות בין התאריכים 27 - 31 באוקטובר 2022 - מעבר עכבר לגלילה

  אוקראינה מפות סכסוך - 102722-103122

  ראה המכון לחקר המלחמה מפה אינטראקטיבית של הפלישה הרוסית

  קרא את העדכונים האחרונים של סכסוך אוקראינה מהמכון לחקר המלחמה

  * משותף באישור ישיר מפורש מהמכון לחקר המלחמה (ISW).

  אודות המכון לחקר מתודולוגיית מחקר המלחמה

  מתודולוגיית המחקר של ISW מסתמכת על מקורות ראשוניים ומשניים כאחד, ומאפשרת לחוקרים לפתח הבנה מקיפה של המצב בשטח. על מנת לנתח התפתחויות צבאיות ופוליטיות בכל תחום נתון, על אנליסטים של ISW להבין לחלוטין את מערכות האויב והכוחות הידידותיים. עליהם להבין גם את הדמוגרפיה של האוכלוסייה, השטח הפיזי, הפוליטיקה וההיסטוריה של אותו אזור. זה מניח את הבסיס האנליטי להבנת הסיבות להתפתחויות מסוימות ולהגשמת מטרות המחקר שהוקצו להם. אנליסטים של ISW מבלים גם במקומות כמו עיראק, אפגניסטן ובמקומות אחרים על מנת להשיג הבנה טובה יותר של המצב הביטחוני והפוליטי ולהעריך את יישום האסטרטגיות והמדיניות הנוכחיות. החוקרים שלנו אוספים נתונים ומנתחים מגמות, ומייצרים ניתוח פרטני של התפתחויות בתחומי המחקר, ומייצרים תמונה מדויקת, ברזולוציה גבוהה, בזמן וביסודיות של המצב. מתודולוגיית המחקר של ISW מבטיחה את הצלחתה ומחויבותה לשיפור יכולתה של המדינה לבצע פעולות צבאיות, להשיג יעדים אסטרטגיים ולהגיב לבעיות המתעוררות העשויות לדרוש שימוש בכוח צבאי אמריקאי.

  על המכון לחקר המלחמה

  המכון לחקר המלחמה מקדם הבנה מושכלת של עניינים צבאיים באמצעות מחקר אמין, ניתוח מהימן וחינוך חדשני. אנו מחויבים לשפר את יכולתה של המדינה לבצע פעולות צבאיות ולהגיב לאיומים מתעוררים על מנת להשיג מטרות אסטרטגיות בארה"ב. ISW הוא ארגון מחקר מדיניות ציבורית שאינו מפלגתי, ללא מטרות רווח.

  למידע נוסף, להסתבך ולתרום עוד היום.

  קריאה נוספת

  [עדכון שנתי] חוק הסייבר הבינלאומי הלכה למעשה: ערכת כלים אינטראקטיבית

  שגרירויות נתונים: ריבונות, ביטחון והמשכיות למדינות הלאום

  מקור: קומפלקס דיסקברי