Tue. Jan 31st, 2023
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Примітка редактора: Одним з найбільш точних і докладних джерел для поточної інформації про українську кризу є оновлення українського конфлікту від Інституту вивчення війни. Інститут вивчення війни (ISW) є організацією 501 (c) (3) і виробляє суворо безпартійні, неідеологічні, засновані на фактах дослідження. ISW прагне сприяти інформованого розуміння війни та військових справ шляхом всебічних, незалежних та доступних досліджень та аналізу з відкритим кодом. Дослідження ISW доступні широкій громадськості, військовим практикам, політикам та членам ЗМІ. Забезпечуючи щоденний синтез ключових подій, пов'язаних з російською агресією проти України, оновлення ISW можуть принести користь фахівцям з кібербезпеки, управління інформацією та правових відкриттів, оскільки вони слідкують за діловими, інформаційними технологіями та правовими тенденціями та траєкторіями, на які впливають та випливають з поточний конфлікт в Україні.

  Оцінка та карти*

  Оцінки конфліктів в Україні — огляд на картах

  Інститут вивчення війни (ISW), збірна Росії

  Проект «Критичні загрози» (CTP), Американський інститут підприємництва

  Загальна оцінка Довідкова інформація

  ISW систематично публікує російські оцінки кампанії, які включають карти, що висвітлюють оцінений контроль місцевості в Україні та основні російські осі маневру.

  Ці карти доповнюють щоденну синтетичну продукцію, яка охоплює ключові події, пов'язані з оновленою російською агресією проти України.

  Оцінки російської наступальної кампанії

  Жовтень 26, 2022

  Джордж Баррос, Кароліна Хірд, Райлі Бейлі та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Риторика президента Росії Володимира Путіна свідчить про те, що він не зацікавлений у серйозних переговорах з Україною і зберігає максималістські цілі війни. Путін заявив, що Україна «втратила суверенітет» на зустрічі з силовиками Співдружності Незалежних Держав (СНД) 26 жовтня.

  Ключові винос

  Розслідування Reuters російських документів з Балаклії підтримує попередні оцінки ISW щодо поганих умов російських військ.

  Путін заявив, що Україна «втратила свій суверенітет» у промові 26 жовтня, вказавши на те, що Росія, ймовірно, зберігає свої максималістські цілі в Україні і залишається стійкою до переговорів.

  Російські окупаційні чиновники в Херсонській області намагаються пом'якшити інформаційні наслідки виходу Росії із західного берега Дніпра.

  Російські війська намагаються закріпити українські війська на північному кордоні України.

  Російські чиновники продовжували визнавати, що російська влада депортує українських дітей до Росії під виглядом схем усиновлення та відпустки.

  Євген Пригожин спростував попередню оцінку ISW, в якій говорилося, що він протистояв Путіну та іншим силовикам угруповання щодо ходу війни в Україні.

  Російські джерела стверджують, що українські війська провели контрнаступальні операції на заході Сватового

  Російські війська продовжували готувати оборонні позиції на західному та східному берегах Дніпра в Херсонській області.

  Російські джерела заявили, що українські війська продовжують проводити контрнаступальні операції на північному заході Херсонської області.

  Російські війська здійснили наземний обстріл в Донецькій області

  Повідомляється, що російські військові намагаються вербувати іноземців для підтримки військових дій в Україні.

  Російські окупаційні чиновники в Херсонській області продовжували переселяти жителів із західного берега Дніпра.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Жовтень 25, 2022

  Катерина Степаненко, Кароліна Хірд, Райлі Бейлі, Джордж Баррос та Фредерік Каган

  Ключова розробка

  Члени фракції російських силовиків продовжують висловлювати невдоволення російськими військовими зусиллями в Україні, вказуючи на те, що президент Росії Володимир Путін продовжить боротьбу за заспокоєння провоєнного виборчого округу в довгостроковій перспективі.

  Ключові винос

  Російські силовики продовжують висловлювати невдоволення російськими військовими зусиллями в Україні, ймовірно, вказуючи на те, що президент Володимир Путін буде боротися за заспокоєння провоєнної фракції.

  Прямі протистояння між Путіним і силовиками щодо війни в Україні ілюструють значення силовиків у російських силових структурах.

  Російські чиновники, ймовірно, риторично перебудовували війну в Україні з релігійними ідеалами, нібито доступними як християнам, так і мусульманам для забезпечення релігійних та етнічних меншин.

  Російські окупаційні чиновники продовжують стверджувати, що евакуації в Херсонській області є частиною більшої програми переселення.

  Опитування Levada свідчать про те, що настрої російської громадськості до російського уряду принципово не змінилися, незважаючи на суспільний тиск, пов'язаний з війною в Україні.

  Російські джерела заявили, що 25 жовтня українські війська здійснили наземний обстріл на захід від Сватового і Кремінної

  Російські війська продовжували встановлювати запасні та оборонні позиції на східному березі Дніпра.

  Російські війська провели невдалий наземний обстріл в Донецькій області.

  Російські військові продовжують мобілізувати особовий склад з порушенням політики вербування. Російські мобілізаційні зусилля також ставлять навантаження на російський ринок праці.

  Українські партизани здійснили напад на голову окупації в окупованій Росією Запорізькій області.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Жовтень 24, 2022

  Катерина Степаненко, Джордж Баррос, Грейс Маппес, Анжела Говард та Фредрік Каган

  Ключова розробка

  Кремль активізував свою інформаційну операцію, щоб звинуватити Україну в підготовці до нападу з фальшивим прапором із застосуванням брудної бомби другий день поспіль 24 жовтня. Начальник Генерального штабу Росії Валерій Герасимов окремо назвав своїх колег з Великобританії та США про «ситуацію, пов'язану з можливим застосуванням Україною брудної бомби» (звичайної вибухової речовини, зашнурованої радіоактивним матеріалом, який не є ядерною зброєю) 24 жовтня.

  Ключові винос

  Кремль активізував інформаційну операцію, щоб звинуватити Україну в підготовці до нападу з фальшивим прапором із застосуванням брудної бомби другий день поспіль.

  Головнокомандуючий управління воєнної розвідки України генерал-майор Кирило Буданов 24 жовтня заявив, що вплив російських терористичних ударів по критично важливій українській інфраструктурі слабко падає.

  За словами Буданова, анексія президентом Росії Володимиром Путіним чотирьох українських областей 30 вересня розпалювала розкол всередині Кремля, який, ймовірно, посилиться, оскільки Україна звільнить більше територій.

  Пригожин продовжує нарощувати владу і створює паралельну російським збройним структуром військову структуру, яка може становити загрозу пануванню Путіна — принаймні в інформаційному просторі.

  Російські війська, ймовірно, готуються до захисту міста Херсон і не повністю відходять з верхньої частини Херсонської області, незважаючи на попередні підтверджені повідомлення про виведення деяких російських елементів з верхньої частини Херсонської області.

  Генштаб України підтвердив, що українські війська захопили Кармазинівку, Мясожарівку та Невське в Луганській області та Новосадове в Донецькій області.

  Курський обласний уряд Роман Старовойт оголосив про завершення будівництва двох посилених ліній оборони на кордоні з Україною 23 жовтня — ймовірно, акт театру безпеки, призначений для орієнтації вітчизняної російської аудиторії, оскільки немає жодної небезпеки українського механізованого вторгнення Росія.

  Фінансувач Wagner Group Євген Пригожин визнав повільні темпи наземних операцій Групи Вагнера навколо Бахмута, оскільки російські війська продовжували втрачати позиції поблизу міста.

  Українські війська продовжували обстрілювати концентрацію російських військ біля лінії фронту в Запорізькій області 23—24 жовтня, 22 жовтня завдали удару по зосередженню російських військ і техніки в районі Енергодара.

  Поспішні російські мобілізаційні зусилля щодо усунення дефіциту кадрів на передовій призвели до канібалізації російських військовослужбовців та зменшили здатність Росії ефективно навчати та розгортати нові кадри та укомплектувати вітчизняні галузі.

  Чиновники окупаційної адміністрації знизили системи зв'язку в Херсоні, намагаючись обмежити звітування українських військ про російські позиції перед очікуваними українськими досягненнями.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Жовтень 23, 2022

  Мейсон Кларк

  Ключова розробка

  Міністр оборони Росії Сергій Шойгу, ймовірно, прагнув уповільнити або призупинити військову допомогу Заходу Україні і, можливо, послабити Альянс НАТО в ході відлякуючих дзвінків з декількома міністрами оборони НАТО 23 жовтня.

  Ключові винос

  Російська влада, ймовірно, перервала доступ до Інтернету в Херсоні 22 жовтня, щоб обмежити місцеві повідомлення про евакуацію Росії на східний берег Дніпра. Російські джерела заявили, що російські війська відбили українські наземні атаки на північному заході Херсонської області.

  Українські та російські джерела повідомляють про бойові дії біля Сіверська, Соледара, Бахмута, Авдіївки та Мар'їнки на сході України. Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська відбили українські наземні атаки на заході Донецької області.

  Російські джерела стверджують, що українські війська провели контрнаступальні операції в напрямку Кремінної та Сватового.

  Російські війська обстріляли 136 безпілотників і ракет С-300 по місту Запоріжжя, Миколаїв та інші райони Миколаївської області Українські джерела повідомляють, що російські війська обстріляли Нікополь і Марганець ракетними системами залпового вогню (РСЗВ).

  Прес-секретар командування ВПС України заявив, що українські війська збили в цілому 273 безпілотника «Шахед-136», надані Ірану, з тих пір, як Росія почала використовувати їх в Україні 13 вересня.

  Українське урядове джерело повідомило, що іранські інструктори в Білорусі (крім раніше повідомлених інструкторів в Криму) допомагали російським військам у координації попередніх ударів безпілотника «Шахед-136» по Київській області та північній та західній областях України.

  Російські торгові точки продовжували встановлювати умови звинувачувати Україну у знищенні Каховської ГЕС, яку російські війська, ймовірно, знищать, щоб уповільнити наступ українських військ.

  Російські джерела широко обговорювали будівництво оборонних позицій в Курській області.

  Українське джерело повідомило, що російська влада Краснодарського краю «на невизначений термін» продовжила «канікули» (тобто примусові викрадення в рамках кампанії з етнічних чисток) дітей з Енергодара Запорізької області.

  Російські джерела повідомили, що приватний бізнес пропонує навчати мобілізованих чоловіків на приватній військовій та медичній техніці в обмін на гроші. Ще один російський винищувач врізався в двоповерхову будівлю в Ново-Леніно Іркутської області.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  22 жовтня 2022 р.

  Кетрін Лоулор, Катерина Степаненко, Грейс Мейппс, Райлі Бейлі, Анжела Говард та Мейсон Клар

  Ключова розробка

  Російські війська продовжували виходити із заходу Херсонської області, готуючись до проведення затримки дій, які, ймовірно, будуть лише частково ефективними.

  Ключові винос

  Російські війська продовжували масштабні удари по українській інфраструктурі. Постійні страйки навряд чи зруйнують волю України до боротьби, але будуть створювати економічні та гуманітарні проблеми протягом зими.

  Російські війська продовжували виходити із заходу Херсонської області, готуючись до затягування дій, які, ймовірно, будуть ефективними лише частково.

  21 жовтня окупаційна влада Херсонської області наказала мирним жителям евакуювати схід. Евакуація з Херсона підтримає ймовірні плани Росії підірвати греблю Каховської ГЕС, щоб перекрити їх відведення.

  Зусилля з будівництва «лінії Вагнера» оборонних укріплень під керівництвом Пригожина простягаються через центральну Луганщину та в обмеженій потужності до Білгорода.

  Зусилля і обмін повідомленнями Пригожина, включаючи створення «лінії Вагнера», все більше виходять за межі кремлівської риторики і критично ставляться до того, що, як стверджує Пригожин, є тихохідними «бюрократами-ворогами». Такий активізм спонукає Пригожина до російських націоналістів, незадоволених обмеженою ескалацією Кремля і дезорганізацією Міноборони.

  Російські джерела повідомили про українські контрнаступи у напрямку Кремінної та Сватового 22 жовтня.

  Російські війська провели обмежені контратаки без підтверджених нападів, щоб повернути втрачену територію Харківської, Луганської та Донецької областей 22 жовтня.

  Кримська окупаційна влада заборонила зйомки інфраструктури та військової логістики, ймовірно, через триваючі українські удари по російських вузлах і лініях постачання.

  ISW визначив додаткові повідомлення 22 жовтня про те, що російська мобілізація не досягла цілей генерації сил і, ймовірно, продовжиться в альтернативних формах.

  Посадові особи Росії та окупаційної адміністрації продовжували примусово переселяти жителів на окуповані Росією території України станом на 22 жовтня.

  Російські та окупаційні чиновники продовжували обмежувати пересування мешканців, які проживають на окупованих Росією територіях України, та посилюють контроль за контрольно-пропускними пунктами з 22 жовтня.

  Ознайомтеся з повним оновленням.

  Ми не докладно повідомляємо про російські військові злочини, оскільки ці заходи добре висвітлюються в західних ЗМІ і не впливають безпосередньо на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цих злочинних дій для українських військових та населення, а саме про бойові дії в українських міських районах. Ми повністю засуджуємо ці російські порушення законів збройних конфліктів, Женевських конвенцій і людства, хоча ми не описуємо їх у цих звітах.

  Хронологія карт з 22 - 26 жовтня 2022 - Наведення миші для прокрутки

  Карти конфлікту в Україні - 102222-102622

  Див. інтерактивну карту російського вторгнення Інституту вивчення війни

  Читайте останні новини про конфлікт в Україні від Інституту вивчення війни

  * Спільний з прямим явним дозволом Інституту вивчення війни (ISW).

  Про Інститут вивчення методології досліджень війни

  Методологія дослідження ISW спирається як на первинні, так і на вторинні джерела, що дозволяє дослідникам розвивати всебічне розуміння ситуації на місцях. Для того, щоб проаналізувати військові та політичні події в будь-якій галузі, дослідницькі аналітики ISW повинні повністю розуміти системи ворожих і дружніх сил. Вони також повинні розуміти демографію населення, фізичну місцевість, політику та історію цієї області. Це закладає аналітичну основу для розуміння причин конкретних розробок та виконання поставлених ними дослідницьких завдань. Аналітики ISW також проводять час у таких місцях, як Ірак, Афганістан та інші, щоб краще зрозуміти безпекову та політичну ситуацію та оцінити реалізацію поточних стратегій та політики. Наші дослідники збирають дані та аналізують тенденції, виробляючи детальний аналіз подій у галузях досліджень, створюючи точну, високу роздільну здатність, своєчасну та ретельну картину ситуації. Методологія дослідження ISW гарантує її успіх та прихильність покращенню здатності країни виконувати військові операції, досягати стратегічних цілей та реагувати на виникаючі проблеми, які можуть вимагати використання американської військової сили.

  Про Інститут вивчення війни

  Інститут вивчення війни просуває усвідомлене розуміння військової справи шляхом надійних досліджень, надійного аналізу та інноваційної освіти. Ми прагнемо покращити здатність країни виконувати військові операції та реагувати на нові загрози для досягнення стратегічних цілей США. ISW є безпартійною, некомерційною, дослідницькою організацією державної політики.

  Дізнайтесь більше, долучайтеся та внесуйте свій внесок вже сьогодні.

  Додаткове читання

  [Річне оновлення] Міжнародне кіберправо на практиці: інтерактивний інструментарій

  Посольства даних: суверенітет, безпека та безперервність для національних держав

  Джерело: Комплексне відкриття