Sun. Oct 2nd, 2022
  en flag
  nl flag
  et flag
  fi flag
  fr flag
  de flag
  he flag
  ja flag
  lv flag
  pl flag
  pt flag
  es flag
  uk flag

  Toimetaja märkus: Ukraina kriisi käimasolevate uuenduste üks kõige täpsemaid ja üksikasjalikumaid allikaid on Ukraina Konflikti värskendus sõja uurimise instituudist. Sõja Uurimise Instituut (ISW) on 501 (c) (3) organisatsioon ja toodab rangelt mittepartisanilist, mitte-ideoloogilist faktipõhist uurimistööd. ISW püüab edendada teadlikku arusaamist sõjast ja sõjalistest asjadest läbi kõikehõlmava, sõltumatu ja kättesaadava avatud lähtekoodiga uurimistöö ja analüüsi. ISW teadusuuringud on kättesaadavad avalikkusele, sõjaväe praktikutele, poliitikakujundajatele ja meedia liikmetele. Igapäevase sünteesi olulisemaid sündmusi, mis on seotud Venemaa agressiooni Ukraina, ISW värskendused võivad kasu küberjulgeoleku, teabejuhtimise ja juriidilise avastamise spetsialistid, kui nad järgivad äri-, infotehnoloogia- ja juriidilisi suundumusi ja trajektoore, mida mõjutavad ja tulenevad Praegune Ukraina konflikti.

  Hindamine ja kaardid*

  Ukraina Konflikti hindamised — Ülevaade Maps

  Sõja Uurimise Instituut (ISW), Venemaa meeskond

  Kriitiliste ohtude projekt (CTP), Ameerika Enterprise Institute

  Üldine hindamise taustainfo

  ISW avaldab süstemaatiliselt Venemaa kampaania hinnanguid, mis sisaldavad kaarte, mis tõstavad esile hinnatud kontrolli maastiku üle Ukrainas ja peamised Venemaa manöövriteljed.

  Need kaardid suurendavad igapäevaseid sünteetilisi tooteid, mis hõlmavad olulisi sündmusi, mis on seotud Venemaa uuendatud agressiooniga Ukraina vastu.

  Vene solvav kampaania hinnangud

  21. september 2022

  Autor Karolina Hird, Kateryna Stepanenko, Grace Mappes, Mason Clark, Kat Lawlor ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Venemaa presidendi Vladimir Putini teade „osalisest mobilisatsioonist” 21. septembril kajastas paljusid probleeme, millega Venemaa seisab silmitsi oma taanduvas sissetungis Ukrainasse, mida Moskva ei suuda lähikuudel tõenäoliselt lahendada. Putin ei öelnud ka rõhutatult, et Venemaa tuumavihmavari hõlmaks Ukraina annekteeritud alasid ega siduks ta mobilisatsiooni annekteerimisega.

  Key Buffee

  Venemaa president Vladimir Putini teatas „osaline mobilisatsioon” ei mõjuta oluliselt sõja kulgu lähikuudel.

  Putin ei ähvardanud sõnaselgelt kasutada tuumarelvi, kui Ukraina jätkab vastupealetungi operatsioone okupeeritud alade vabastamiseks pärast Venemaa annekteerimist.

  Ukraina väed jätkasid tõenäoliselt pealetungioperatsioone Lymani ümbruses.

  Ukraina väed viisid läbi streike Kherson Cinnast põhja ja ida poole osana operatiivsel tasemel keeldumiskampaaniast Venemaa logistika-, sõjaväe- ja transpordivarade vastu Khersoni oblastis.

  Ukraina ja Venemaa allikad tuvastasid 21. septembril kolm kineetilise aktiivsuse piirkonda: Khersoni linnast loodes, Ukraina sillapea lähedal üle Inhuletsi jõe ja lõunas Khersoni-Dnipropetrovski oblasti piirist Võsokopillja ümbruses.

  Venemaa föderaalsubjektid (piirkonnad) jätkavad krüptomobilisatsiooni jõupingutusi sõltumata Venemaa presidendi Vladimir Putini deklaratsioonist osalise mobilisatsiooni kohta.

  Venemaa poolt määratud okupatsioonihaldurid suurendavad tõenäoliselt Ukraina okupeeritud aladel õiguskaitse- ja filtreerimismeetmeid Venemaa teeseldud annekteerimise referendide ettevalmistamisel.

  Lugege täielikku värskendust.

  20. september 2022

  Autor Katherine Lawlor, Karolina Hird, George Barros ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Venemaalt määratud okupatsiooniametnikud Luhanskis, Donetskis, Khersoni ja Zaporižžja oblastis teatasid 20. septembril, et nad korraldavad Venemaaga ühinemisel „rahvahääletuse”, kusjuures hääletus toimub 23.—27. septembrist.

  Key Buffee

  Venemaalt määratud okupatsiooniametnikud Luhanskis, Donetskis, Khersoni ja Zaporižžja oblastis teatasid 20. septembril, et nad korraldavad Venemaaga ühinemisel „rahvahääletuse”, kusjuures hääletus toimub 23.—27. septembrist.

  Kremli annekteerimisplaanid on suunatud eelkõige kodumaisele publikule; tõenäoliselt kavatseb Putin parandada Venemaa jõu põlvkonna võimekust, kutsudes vene rahvast üles sõda vabatahtlikult tegutsema, et kaitsta äsja väidetavat Venemaa territooriumi.

  Ukraina väed jätkasid käimasolevate Venemaa jõupingutuste katkestamist maapealsete sideliinide (GLOC) taasloomiseks üle Dnipro jõe Khersoni oblastis.

  Venemaa väed on tõenäoliselt suunatud Ukraina hüdrotehnilise infrastruktuuri Harkivi ja Luhanski oblastidesse, et ähvardada Ukraina positsioone mööda Siverskyi Donetsi jõge.

  Vene väed viisid 20. septembril Donetski oblastis läbi maapealseid rünnakuid.

  Vene väed ei viinud 20. septembril läbi ühtegi kinnitatud maapealset rünnakut Hulyaipolest lääne pool ja jätkasid rutiinseid suurtükiväe streike kogu Zaporižja oblastis.

  Vene väed jätkavad oma jõu tootmise võimekuse halvenemist kannibaliseerides koolituselemente võitlemiseks Ukrainas võitlemiseks.

  Lugege täielikku värskendust.

  19. september 2022

  Karolina Hird, Katherine Lawlor, Mason Clark ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Kiireloomuline arutelu 19. septembril Venemaa volikirjade seas Venemaa vajadusest kohe annekteerida Luhanski ja Donetski oblastid (millest viimane ei ole Venemaa kontrolli all) viitab sellele, et Ukraina käimasolev põhjapoolne vastupealetung on volikirjavägede ja mõnede Kremli otsuste tegijate paanika.

  Key Buffee

  Kiireloomuline arutelu 19. septembril Venemaa volikirjade hulgas Venemaa vajadusest kohe annekteerida Luhanski ja Donetski oblastid (millest suur osa ei ole Venemaa kontrolli all) viitab sellele, et Ukraina käimasolev põhjapoolne vastupealetung on volikirjavägede ja mõne Kremli otsusetegija paanikas.

  Ukraina vastupealetungi edu on alandav moraal Venemaa üksuste seas, mida peeti eliidiks enne sissetungi Ukrainasse.

  Ukraina väed jätkavad tõenäoliselt piiratud ja lokaliseeritud pealetungioperatsioone üle Oskili jõe ja Lyman—Jampil—Bilohorivka liini ääres.

  Vene väed jätkasid maapealsete rünnakute lõuna pool Bakhmut.

  Ukraina väed on jätkuvalt streik Vene sõjaväe, transpordi ja logistika vara Kherson oblastis.

  Ukraina ja Venemaa allikad tuvastasid 19. septembril kolm kineetilise aktiivsuse piirkonda: Khersoni linnast loodes, Ukraina sillapea lähedal üle Inhuletsi jõe ja Põhja-Khersoni oblastis Olhine lähedal.

  Venemaa vabatahtlike üksuste suurus tõenäoliselt väheneb.

  Lugege täielikku värskendust.

  18. september 2022

  Kateryna Stepanenko, Karolina Hird, Katherine Lawlor, George Barros ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Venemaa president Vladimir Putin tugineb üha enam ebakorrapärastele vabatahtlikele ja proksijõududele, mitte Venemaa Föderatsiooni relvajõudude tavaüksustele ja formeerimisele.

  Key Buffee

  Venemaa president Vladimir Putin näib olevat üha enam tuginedes ebakorrapärastele, halvasti väljaõppinud ad-hoc vabatahtlikele ja proksiüksustele, mitte üritab taastada kahjustatud või hävitatud tavapäraseid Venemaa maaväe üksusi.

  Ukraina väed jätkavad positsioonide kindlustamist Oskili jõe idakaldal Harkivi oblastis vaatamata Venemaa pingutustele neid ohjeldada.

  Vene väed Lääne-Khersoni oblastis võib üritada langeda tagasi kaitsevõimelisematele positsioonidele kontrollitud taganemisel, et vältida kaootilist taandumist, mis iseloomustas Venemaa kaitsemehhanismide kokkuvarisemist Harkivis varem septembris.

  Vene väed kandsid laastavaid kaotusi tööjõu ja varustuse oma võitluses Ida-Ukraina eest ja eriti Ukraina Harkivi vastupealetungi ajal. Mitmed Vene soomus- ja mehhaniseeritud üksused on 18. septembril vabastatud hinnangute kohaselt tõenäoliselt tõhusalt hävinud.

  Lugege täielikku värskendust.

  17. september 2022

  Autor Kateryna Stepanenko, Grace Mappes, Angela Howard ja Frederick W.

  Võtmearendus

  Vene väed jätkavad mõttetute pealetungioperatsioonide läbiviimist Donetski linna ja Bakhmuti ümbruses selle asemel, et keskenduda kaitsmisele edasiminevate Ukraina vasturünnakute vastu.

  Key Buffee

  Vene väed jätkavad strateegiliselt mõttetute pealetungioperatsioonide prioritiseerimist Donetski linna ja Bakhmut ümbruses kaitsmise üle Ukraina jätkuvate vasturünnakuoperatsioonide eest Harkivi oblastis.

  Ukraina väed vabastasid Lymanist edelas asuva asula ja tõenäoliselt jätkavad oma positsioonide laiendamist piirkonnas.

  Ukraina väed jätkasid Khersoni oblastis keeldumiskampaania läbiviimist.

  Vene väed jätkasid ebaõnnestunud kallaletungide läbiviimist Bakhmuti ja Avdiivka ümbruses.

  Ukraina allikad teatasid ulatuslikest partisanirünnakutest Venemaa sõjaväe varadele ja logistikale Lõuna-Zaporižja oblastis.

  Vene ametnikud jätkasid krüptomobilisatsiooni meetmeid, et tekitada jõud sõda Vene sõda jõupingutusi.

  Vene võimud töötavad koht 125 „harva” Ukraina lapsed okupeeritud Donetsk oblast Vene peredele.

  Lugege täielikku värskendust.

  Me ei anna Venemaa sõjakuritegudest üksikasjalikult aru, sest need tegevused on Lääne meedias hästi kaetud ega mõjuta otseselt sõjalisi operatsioone, mida me hindame ja prognoosime. Jätkame nende kuritegelike tegevuste mõju hindamist ja aruandlust Ukraina sõjaväele ja elanikkonnale ning konkreetselt võitlusele Ukraina linnapiirkondades. Me mõistame täielikult hukka need Venemaa relvakonfliktide seaduste, Genfi konventsioonide ja inimkonna rikkumised, kuigi me neid nendes aruannetes ei kirjelda.

  Kronoloogia kaardid 17. - 21. september 2022 - Mouseover kerida

  Ukraina Konflikti kaardid - 091722-092122

  Vaata Vene invasiooni sõja interaktiivse kaardi uurimise instituuti

  Loe viimaseid Ukraina Konflikti uudiseid Instituut for Study of War

  * Jagatud otsese selgesõnalise loata Instituut for Uuring of War (ISW).

  Sõja Uurimise Metodoloogia Instituudi kohta

  ISW uurimismetoodika tugineb nii esmastele kui ka teisestele allikatele, võimaldades teadlastel arendada terviklikku arusaamist olukorrast kohapeal. Et analüüsida sõjalisi ja poliitilisi arenguid mis tahes konkreetses piirkonnas, peavad ISW uurimisanalüütikud täielikult mõistma vaenlase ja sõbralike jõudude süsteeme. Samuti peavad nad mõistma rahvastiku demograafia, füüsilist maastikku, poliitikat ja selle piirkonna ajalugu. See loob analüütilise aluse konkreetsete arengute põhjuste mõistmiseks ja nende määratud teadusuuringute eesmärkide täitmiseks. ISW analüütikud veedavad aega ka sellistes kohtades nagu Iraak, Afganistan ja mujal, et paremini mõista julgeoleku- ja poliitilist olukorda ning hinnata praeguste strateegiate ja poliitika rakendamist. Meie teadlased koguvad andmeid ja analüüsivad suundumusi, toodavad uurimisvaldkondade arengute granuleeritud analüüsi, andes täpse, kõrge resolutsiooniga, õigeaegse ja põhjaliku pildi olukorrast. ISW uurimismetoodika tagab oma edu ja pühendumuse parandada rahva võimet sooritada sõjalisi operatsioone, saavutada strateegilisi eesmärke ja reageerida tekkivatele probleemidele, mis võivad nõuda Ameerika sõjalise võimu kasutamist.

  Umbes Instituut Uuring of War

  Instituut for Study of War edendab teadlikku arusaamist sõjaliste asjade usaldusväärsete teadusuuringute, usaldusväärse analüüsi ja uuendusliku hariduse kaudu. Me oleme pühendunud parandama riigi võimet sooritada sõjalisi operatsioone ja reageerida tekkivatele ohtudele, et saavutada USA strateegilised eesmärgid. ISW on mittepartisan, mittetulunduslik, avaliku poliitika uurimisorganisatsioon.

  Lisateave, osaleda ja anda oma panus täna.

  Täiendav lugemine

  [Iga-aastane uuendus] Rahvusvaheline küberõiguse praktikas: Interaktiivne tööriista

  Andmesaatkonnad: Rahvusriikide suveräänsus, turvalisus ja järjepidevus

  Allikas: ComplexDiscovery

  Turg Valmis? IDC tunnistab DISCO varajase juhtumihindamise tarkvara juhina

  “As innovation continues to impact and disrupt the legal world, we’ve...

  Küberjulgeoleku tööjõu loomine? Euroopa küberjulgeoleku oskuste raamistik

  According to ENISA's Executive Director, Juhan Lepassaar, "The future security of...

  Kallutades edasi? CISA 2023-2025 strateegiline kava

  The purpose of the CISA Strategic Plan is to communicate the...

  Pidev riski parandamine? Q3 Cyber Round-Up Alates Cowbell Cyber

  According to Manu Singh, director of risk engineering at Cowbell, "Every...

  E-juurdluse ühinemised, omandamised ja investeeringud 2022. aasta kolmandas kvartalis

  From HaystackID and Relativity to Exterro and TCDI, the following findings,...

  Väited ja keeldumised? Nuix märgib ASIC täitemenetlust

  The recent investor news update from Nuix on 29 September 2022,...

  Paljastavad vastuse? Nuix vastab ASX teabenõudele

  The following investor news update from Nuix shares a written response...

  Paljastavad aruanded? Nuix Märgib Press spekulatsioon

  According to a September 9, 2022 market release from Nuix, the...

  Liikuda? 2022 e-Discovery Market Kineetika: viis huvipakkuvat valdkonda

  Recently ComplexDiscovery was provided an opportunity to share with the eDiscovery...

  Usaldades protsessi? 2021 e-juurdluse töötlemise ülesande, kulude ja kulude andmete töötlemine

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Ülevaatamise aasta? 2021 e-juurdluse läbivaatamise ülesande, kulutuste ja kulude andmepunktid

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  2021 pilk e-juurdluse kogumist: ülesannete, kulude ja kulude andmepunktid

  Based on the complexity of cybersecurity, information governance, and legal discovery,...

  Viis suurt loeb küberandmete ja õigusliku avastamise kohta septembriks 2022

  From privacy legislation and special masters to acquisitions and investigations, the...

  Viis suurt lugeb küberi, andmete ja õigusliku avastamise kohta augustis 2022

  From AI and Big Data challenges to intriguing financial and investment...

  Viis suurt loeb küberi, andmete ja juriidilise avastamise kohta juuliks 2022

  From lurking business undercurrents to captivating deepfake developments, the July 2022...

  Viis suurt loeb küberi, andmete ja juriidilise avastamise kohta juunis 2022

  From eDiscovery ecosystem players and pricing to data breach investigations and...

  Mull Trouble? E-juurdluse tegevusmõõdikud 2022. aasta sügisel

  In the fall of 2022, 89 eDiscovery Business Confidence Survey participants...

  Jahedam temperatuur? 2022. aasta languse e-juurdluse ettevõtete usalduse uuringu tulemused

  Since January 2016, 2,874 individual responses to twenty-eight quarterly eDiscovery Business...

  Pöördumine või läbipaine? Koondülevaade kaheksast poolaastasest e-juurdluse hinnakujunduse uuringust

  Initiated in the winter of 2019 and conducted eight times with...

  Muutuvad hoovused? Kaheksateist tähelepanekut e-juurdluse ettevõtete usalduse kohta 2022. aasta suvel

  In the summer of 2022, 54.8% of survey respondents felt that...

  Olulise tegevuse lüüasaamist? Ukraina Konflikti hindamised Maps (27. september — 1. oktoober 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Taju ja tegelikkus? Ukraina Konflikti hindamised Maps (22. September — 26, 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Tuumaenergia Valikud? Ukraina Konflikti hindamised Maps (17. - 21. september 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...

  Massihauad ja piinamiskojad? Ukraina Konflikti hindamine Maps (12. — 16. september 2022)

  According to a recent update from the Institute for the Study...